Czy wiesz, że...
Szczupak do¶ć często powtarza atak na przynętę, jeżeli przy pierwszym, nieudanym nie skaleczył się. Czasami nawet i to nie jest dla niego przeszkod±.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 597
 Zalogowani 0
 Wszyscy 597

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500786) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500786) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500786) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500786) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500786) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500786) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500786) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Rok 2006 Rokiem Języka Polskiego
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Rok 2006 Rokiem Języka Polskiego
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 8:47 pm    Temat postu: Rok 2006 Rokiem Języka Polskiego Odpowiedz z cytatem

Może warto się nad tym chwilkę zastanowić?



UCHWAŁA

SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 22 grudnia 2005 r.

w sprawie ustanowienia roku 2006 Rokiem Języka Polskiego

Polszczyzna ł±czyła w przeszło¶ci i ł±czy dzi¶ wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, pogl±dy polityczne i wszelkie inne różnice czy odrębno¶ci. Nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich jak język ojczysty.

Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, uczymy mówić nasze dzieci, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze. Możemy mieć różne pogl±dy, zajmować różne stanowiska w wielu kwestiach, możemy się spierać, dyskutować, ale zawsze będziemy to robić po polsku i nie jest obojętne, czy będzie to język różnorodny i bogaty, piękny i poprawny, etyczny i estetyczny, czy też ubogi i prymitywny, pełen sloganów i nieporadnych sformułowań, niepotrzebnych zapożyczeń i wulgaryzmów.

Język jest podstawowym składnikiem tożsamo¶ci Polaków i dobrem kultury narodowej.

Bior±c to pod uwagę, uchwala się, co następuje:

Senat ogłasza rok 2006 Rokiem Języka Polskiego.

Senat wyraża przekonanie, że w Roku Języka Polskiego należy pokazywać polszczyznę w jej bogactwie i w całej różnorodno¶ci - od języka ogólnego do odmian regionalnych i gwar ludowych, w których często wyraża się kultura małych ojczyzn; od stylów artystycznych do wypowiedzi zawodowych i ¶rodowiskowych, od języka pokolenia najstarszego do gwary młodzieżowej.

Zdaniem Senatu - w telewizji, w radiu, na łamach prasowych należy upowszechniać wiedzę o języku, propagować dobr± polszczyznę oraz kulturę języka. To, jaka będzie polszczyzna, zależy przede wszystkim od nas samych, od naszej postawy wobec języka ojczystego; gospodarzami języka s± bowiem wszyscy nim się posługuj±cy.

W opinii Senatu ochrona i rozwijanie języka polskiego pozwoli zachować tożsamo¶ć kulturow± i ¶wiadomo¶ć odrębno¶ci we wspólnej, ale przecież różnorodnej Europie. Wej¶cie do Unii Europejskiej spowodowało, że troska o polszczyznę nabrała nowego wymiaru: nasz język stał się pi±tym (pod względem liczby użytkowników) językiem Unii Europejskiej i istnieje duża szansa na to, by stał się także jednym z najważniejszych języków europejskich. Powinni¶my więc nie tylko dbać o polszczyznę w kraju, lecz także upowszechniać j± poza granicami Polski.

Polszczyzna nas ł±czy i niech to będzie język bogaty, poprawny i piękny. Z tych względów Senat zwraca się do władz publicznych i Polaków o ochronę, otaczanie opiek± i kultywowanie polszczyzny.

_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwarzam, rze to jest dobrzy pomysl, niestaty kłó¶i mnie rzeby złamać zasady wesoly
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:04 am    Temat postu: Re: Rok 2006 Rokiem Języka Polskiego Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Może warto się nad tym chwilkę zastanowić?



UCHWAŁA

SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 22 grudnia 2005 r.

w sprawie ustanowienia roku 2006 Rokiem Języka Polskiego



Cieniasy........
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
uwarzam, rze to jest dobrzy pomysl, niestaty kłó¶i mnie rzeby złamać zasady wesoly


A mnie kusi żeby klikn±ć takie okienko na forum daj ostrzeżenie zly:
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:13 am    Temat postu: Re: Rok 2006 Rokiem Języka Polskiego Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Może warto się nad tym chwilkę zastanowić?.[/i]


Może nie tyle warto co nawet koniecznie powinno się to zrobić.
Sam robię sporo błędów dlatego słowniczek ortograficzny jest moim przyjacielem lol Polecam wszystkim ten podręcznik zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
bama
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 2


PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisze wolniej staraj±c się nie popełniać błedów
bama
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 21, 2006
Posty: 2


PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jadę w tym roku /wrzesień / do szwecjii ,okolice arviki jak kto¶ tam był to dajcie znać
beenPL20
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Jan 21, 2006
Posty: 170

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Che che no jak bior± się za poprawno¶ć języka to niech zaczn± po czę¶ci od siebie! To co nieraz w sejmie (senatu nie transmituja w tv) wygaduj± to to jest dopiero czysta polszczyzna. Oczywi¶cie niemożna narzucić poprawnego posługiwania się językiem pod groĽb± prawn± ale propagowanie odowiedniego stylu to co innego.

A swoj± drog± to ortografia powinna już dawno być zniesiona. Tym się powinni zaj±ć w pierwszej kolejno¶ci. Niby czemu ma to służyć?
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
czesiu napisał:
uwarzam, rze to jest dobrzy pomysl, niestaty kłó¶i mnie rzeby złamać zasady wesoly


A mnie kusi żeby klikn±ć takie okienko na forum daj ostrzeżenie zly:


Przecież wiesz, że to był tylko żart. :roll:
Jeżli przez ten wybryk uraziłem Twoj± godno¶ć, lub godno¶c polskosci. To PRZEPRASZAM
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co roku cos nowego .Poprzedni rok był rokiem fizyki,niezbyt udane według mnie.Rok języka polskiego to jest o wiele lepszy "pomysł".Fakt,że mamy piękny język trzeba go zachować w dobrej "formie".
pozdrawiam tiur
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beenPL20 napisał:
Che che no jak bior± się za poprawno¶ć języka to niech zaczn± po czę¶ci od siebie! To co nieraz w sejmie (senatu nie transmituja w tv) wygaduj± to to jest dopiero czysta polszczyzna. Oczywi¶cie niemożna narzucić poprawnego posługiwania się językiem pod groĽb± prawn± ale propagowanie odowiedniego stylu to co innego.

A swoj± drog± to ortografia powinna już dawno być zniesiona. Tym się powinni zaj±ć w pierwszej kolejno¶ci. Niby czemu ma to służyć?


Bzdura . Tłumaczenie , że w sejmie czy senacie nie mówi się poprawnym językiem ojczystym , nie może być usprawiedliwieniem że samemu jest się analfabet± .
Moim zdaniem ortografia ma dużo wspólnego z kultur± osobist± .
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beenPL20 napisał:
Che che no jak bior± się za poprawno¶ć języka to niech zaczn± po czę¶ci od siebie! To co nieraz w sejmie (senatu nie transmituja w tv) wygaduj± to to jest dopiero czysta polszczyzna. Oczywi¶cie niemożna narzucić poprawnego posługiwania się językiem pod groĽb± prawn± ale propagowanie odowiedniego stylu to co innego.

Zmieniajmy ¶wiat zaczynaj±cc od siebie.
beenPL20 napisał:

A swoj± drog± to ortografia powinna już dawno być zniesiona. Tym się powinni zaj±ć w pierwszej kolejno¶ci. Niby czemu ma to służyć?

Służyć ma zrozumiałej komunikacji słowem pisanym.
Zgadzam się z Jjjanem, że ortografia jest powi±zana z kultur± osobist±.
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
torque napisał:
czesiu napisał:
uwarzam, rze to jest dobrzy pomysl, niestaty kłó¶i mnie rzeby złamać zasady wesoly


A mnie kusi żeby klikn±ć takie okienko na forum daj ostrzeżenie zly:


Przecież wiesz, że to był tylko żart. :roll:
Jeżli przez ten wybryk uraziłem Twoj± godno¶ć, lub godno¶c polskosci. To PRZEPRASZAM


Wiem, nie masz, za co przepraszać, nie uraziłe¶ mej godno¶ci usmiech, a w to okienko i tak, co jaki¶ czas sobie kliknę usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Moim zdaniem ortografia ma dużo wspólnego z kultur± osobist± .


I szacunkiem dla rozmówców.
beenPL20
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Jan 21, 2006
Posty: 170

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:

Bzdura . Tłumaczenie , że w sejmie czy senacie nie mówi się poprawnym językiem ojczystym , nie może być usprawiedliwieniem że samemu jest się analfabet± .
Moim zdaniem ortografia ma dużo wspólnego z kultur± osobist± .


Jjjan oczywi¶cie Ľle mnie zrozumiałe¶. Stwierdzenie, że "powinni zacz±ć od siebie" odnosi się do tego, że komu jak komu, ale politykom daleko do perfekcji je¶li chodzi o poprawno¶ć a przede wszystkim kulturę wypowiedzi. Osoba nie umiej±ca czytać sama też nie nauczy czytania.
Miało to mieć formę żartu bo absolutnie w ten sposób nie tłumaczę "bycia analfabet±".
Je¶li chodzi o "ortografia ma dużo wspólnego z kultur±" to się całkowicie z Tob± zgadzam. Sam pisz±c cokolwiek zawsze używam słownika ortograficznego (bo z ortografi to jestem noga) i też my¶lę, że walenie byków jest form± braku kultury. Ale chyba nie s±dzisz, że ortografia powstała po to, aby nasz język stał się "kulturalniejszy". W domy¶le występowanie ż-rz, ó-u, h-ch miało zachować ¶lad dawnej wymowy tych glosek. Czyli wymawiaj±c teraz "żaba" przez "ż" poprzednio wymawiano ten wyraz jako "zaba" przez "z". Czyba rozumiesz o co mi teraz chodzi. Neguje po prostu sens dalszego kontynuwania tej zasady jako nieprzydatn±, wręcz utrudniaj±c± życię.
Pozdrowienia

PS. Przepraszam za ortografię wesoly
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 9:32 am    Temat postu: Re: Rok 2006 Rokiem Języka Polskiego Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Może warto się nad tym chwilkę zastanowić?



UCHWAŁA

SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 22 grudnia 2005 r.

w sprawie ustanowienia roku 2006 Rokiem Języka Polskiego

Polszczyzna ł±czyła w przeszło¶ci i ł±czy dzi¶ wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, pogl±dy polityczne i wszelkie inne różnice czy odrębno¶ci. Nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich jak język ojczysty.

Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, uczymy mówić nasze dzieci, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze. Możemy mieć różne pogl±dy, zajmować różne stanowiska w wielu kwestiach, możemy się spierać, dyskutować, ale zawsze będziemy to robić po polsku i nie jest obojętne, czy będzie to język różnorodny i bogaty, piękny i poprawny, etyczny i estetyczny, czy też ubogi i prymitywny, pełen sloganów i nieporadnych sformułowań, niepotrzebnych zapożyczeń i wulgaryzmów.

Język jest podstawowym składnikiem tożsamo¶ci Polaków i dobrem kultury narodowej.

Bior±c to pod uwagę, uchwala się, co następuje:

Senat ogłasza rok 2006 Rokiem Języka Polskiego.

Senat wyraża przekonanie, że w Roku Języka Polskiego należy pokazywać polszczyznę w jej bogactwie i w całej różnorodno¶ci - od języka ogólnego do odmian regionalnych i gwar ludowych, w których często wyraża się kultura małych ojczyzn; od stylów artystycznych do wypowiedzi zawodowych i ¶rodowiskowych, od języka pokolenia najstarszego do gwary młodzieżowej.

Zdaniem Senatu - w telewizji, w radiu, na łamach prasowych należy upowszechniać wiedzę o języku, propagować dobr± polszczyznę oraz kulturę języka. To, jaka będzie polszczyzna, zależy przede wszystkim od nas samych, od naszej postawy wobec języka ojczystego; gospodarzami języka s± bowiem wszyscy nim się posługuj±cy.

W opinii Senatu ochrona i rozwijanie języka polskiego pozwoli zachować tożsamo¶ć kulturow± i ¶wiadomo¶ć odrębno¶ci we wspólnej, ale przecież różnorodnej Europie. Wej¶cie do Unii Europejskiej spowodowało, że troska o polszczyznę nabrała nowego wymiaru: nasz język stał się pi±tym (pod względem liczby użytkowników) językiem Unii Europejskiej i istnieje duża szansa na to, by stał się także jednym z najważniejszych języków europejskich. Powinni¶my więc nie tylko dbać o polszczyznę w kraju, lecz także upowszechniać j± poza granicami Polski.

Polszczyzna nas ł±czy i niech to będzie język bogaty, poprawny i piękny. Z tych względów Senat zwraca się do władz publicznych i Polaków o ochronę, otaczanie opiek± i kultywowanie polszczyzny.



Słuszna uchwała
Tyle ze mnie to ¶mieszy, a ¶mieszy dlatego ze jako¶ zapomniano o Polsce Polsko¶ci ,oraz pełnej suwerenno¶ci podpisuj±c taki a nie inny traktat o przyst±pieniu do Uni
:placz
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon, uchwałę zacytowałem, gdyż leży mi na sercu, jako¶ć naszego forum i poprawno¶ć wypowiedzi na nim. Nie chcę tu rozwijać żadnych dyskusji pro lub anty rz±dowych czy unijnych. To jest forum wędkarskie.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Zenon, uchwałę zacytowałem, gdyż leży mi na sercu, jako¶ć naszego forum i poprawno¶ć wypowiedzi na nim. Nie chcę tu rozwijać żadnych dyskusji pro lub anty rz±dowych czy unijnych. To jest forum wędkarskie.



a i słusznie - w całej rozci±gło¶ci popieram -tym bardziej że net uważany jest za smietnik językowy.

ale ,ale słyszałem kilka dni temu w radio , że taki język" wzbogaca i urozmaica" nasz± szara codzienno¶c ,wnosi co¶ nowego a że czasami trudno w tym poj±ć o co chodzi to juz zupełnie inny temat wink:
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
ale ,ale słyszałem kilka dni temu w radio , że taki język" wzbogaca i urozmaica" nasz± szara codzienno¶c ,wnosi co¶ nowego a że czasami trudno w tym poj±ć o co chodzi to juz zupełnie inny temat wink:

O co Ci chodzi, Zenek, trudno mi poj±ć o co Ci chodzi? wink: usmiech
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Zenon napisał:
ale ,ale słyszałem kilka dni temu w radio , że taki język" wzbogaca i urozmaica" nasz± szara codzienno¶c ,wnosi co¶ nowego a że czasami trudno w tym poj±ć o co chodzi to juz zupełnie inny temat wink:

O co Ci chodzi, Zenek, trudno mi poj±ć o co Ci chodzi? wink: usmiech


Jak to o co ?

O wła¶nie chodzi o to, że język używany często w necie jest mało zrozumiany przez naleciało¶ci obcojęzyczne
Zważ wa¶ć że mój rocznik uczył się rosyjskiego , a że ja do ruskich nic nie mam to i uczyć się nie chciałem, a jak wiesz net z “ruskim” mam mało wspólnego , choć jak wie¶ć niesie to wła¶nie Oni s± Najlepszymi hak erami
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jestem gł±b. :-)
No to wg tej uchwały mam klikać po ¦l±sku czy literackim językiem?
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:30 am    Temat postu: Re: Rok 2006 Rokiem Języka Polskiego Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Może warto się nad tym chwilkę zastanowić?



UCHWAŁA

SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 22 grudnia 2005 r.

w sprawie ustanowienia roku 2006 Rokiem Języka Polskiego

Polszczyzna ł±czyła w przeszło¶ci i ł±czy dzi¶ wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, pogl±dy polityczne i wszelkie inne różnice czy odrębno¶ci. Nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich jak język ojczysty.

Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, uczymy mówić nasze dzieci, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze. Możemy mieć różne pogl±dy, zajmować różne stanowiska w wielu kwestiach, możemy się spierać, dyskutować, ale zawsze będziemy to robić po polsku i nie jest obojętne, czy będzie to język różnorodny i bogaty, piękny i poprawny, etyczny i estetyczny, czy też ubogi i prymitywny, pełen sloganów i nieporadnych sformułowań, niepotrzebnych zapożyczeń i wulgaryzmów.

Język jest podstawowym składnikiem tożsamo¶ci Polaków i dobrem kultury narodowej.

Bior±c to pod uwagę, uchwala się, co następuje:

Senat ogłasza rok 2006 Rokiem Języka Polskiego.

Senat wyraża przekonanie, że w Roku Języka Polskiego należy pokazywać polszczyznę w jej bogactwie i w całej różnorodno¶ci - od języka ogólnego do odmian regionalnych i gwar ludowych, w których często wyraża się kultura małych ojczyzn; od stylów artystycznych do wypowiedzi zawodowych i ¶rodowiskowych, od języka pokolenia najstarszego do gwary młodzieżowej.

Zdaniem Senatu - w telewizji, w radiu, na łamach prasowych należy upowszechniać wiedzę o języku, propagować dobr± polszczyznę oraz kulturę języka. To, jaka będzie polszczyzna, zależy przede wszystkim od nas samych, od naszej postawy wobec języka ojczystego; gospodarzami języka s± bowiem wszyscy nim się posługuj±cy.

W opinii Senatu ochrona i rozwijanie języka polskiego pozwoli zachować tożsamo¶ć kulturow± i ¶wiadomo¶ć odrębno¶ci we wspólnej, ale przecież różnorodnej Europie. Wej¶cie do Unii Europejskiej spowodowało, że troska o polszczyznę nabrała nowego wymiaru: nasz język stał się pi±tym (pod względem liczby użytkowników) językiem Unii Europejskiej i istnieje duża szansa na to, by stał się także jednym z najważniejszych języków europejskich. Powinni¶my więc nie tylko dbać o polszczyznę w kraju, lecz także upowszechniać j± poza granicami Polski.

Polszczyzna nas ł±czy i niech to będzie język bogaty, poprawny i piękny. Z tych względów Senat zwraca się do władz publicznych i Polaków o ochronę, otaczanie opiek± i kultywowanie polszczyzny.


A i dobrze, że torque zamie¶cił tutaj cytat tej uchwały. Może niektórzy zastanowi± się czasem nad ortografi± zanim co¶ napisz± na tym forum. Jak się czyta niektórych polszczyznę to można ze ¶miechu pęc wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To temat ktory i mnie lezy na sercu wykrzyknik usmiech .Niestety zdarzaja mi sie "wpadki" :oops: Pospiech bywa zgubny wesoly.Czesto uzywam slownika i nie bardzo mi wstyd z tego powodu wesoly .Mam tez ciagly klopot z czcionka polska.Kiedys udalo mi sie znalezc w ustawieniach "kompa"te opcje ale wyniki byly "mizerne", po przeslaniu np.tekstu do redakcji Maciek otrzymal "hieroglify".Zrezygnowalem z uzywania znakow polskich :placz .Do dzisiaj pozostala "zasmarowana"tuszem klawiatura wesoly .
Dobrym wyjsciem bylby "Microsoft Word"-polska wersja,ale gdzie tego szukac :?: Moze ktos wie :?:
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Program Microsoft Word jest dostępny razem z pakietem Microsoft Office. Oryginalny pakiet Office'a możesz kupić na stronie www.microsoft.com. Z tego co się orientuję kosztuje on około 3000 zł (słownie: trzy tysi±ce złotych) :roll:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Darku144,bede musial skorzystac z tej opcji wesoly .
Glupio bo tak naprawde to ten "Word"siedzi sobie w komputerze ale za skarby swiata nie chce sie otworzyc wesoly
Kiedys uzylem "dyskietki ratunkowej"by otrzymac konfiguracje taka jaka byla po zakupie "sprzetu".Niestety od tej pory kazdy dok.otwierany w "Word"kloci sie ze mna.Polega to na tym ze domaga sie wpisania klucza(25 znakow),wpisuje klucz i zaraz dostaje info.ze to nie ten wesoly .Pewien jestem ze klucz jest dobry.
Kiedy pytalem o to w zaprzyjaznionym sklepie,sprzedawca zapytal mnie tylko -czy to "Packard Bell"? Mowie ze tak a on tylko glowa kiwa ze zrozumieniem i proponuje zakup pakietu Office.
Taka "przyjemnosc"kosztuje tu ponad 200Euro wiec poki co wstrzymalem sie z zakupem wesoly .Teraz jednak musze sie zmobilizowac do zakupu.Przy najblizszej wizycie w kraju przy okazji zafunduje sobie polska klawiature wesoly
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polsk± klawiaturę możesz również kupić przez Internet. Polecam sklep www.emarket.pl Oni wysyłaj± również towar za granicę, a z tego co wiem to przesyłka nie jest taka droga.

Pzdr
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz jeszcze dzieki Darku wesoly .
Do maja jakos przezyje wesoly a w maju bede w Polsce i postaram sie nadrobic zaleglosci wesoly
Pozdrawiam.
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno sie da ustawic polska klawiature
dodatkowo zamiast polskiego offica lepiej dokupic slownik polski do posiadanego worda ...:-)
Jesli chodz o klopoty z kompem scigna bym serwis producenta bo zapewne posiadasz wersje oprogramowania OEM a za taka odpowiedzialny jest producent kompa ...:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie doczytałem albo nie podałe¶ Robercie jakiego masz Wina? 95/98/Me/XP? Wspólnymi siłami co¶ pomożemy!
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radku moj komp ma juz tyle lat ile jestem z Wami na PW wesoly
Z ustawieniem polskich znakow juz "walczylem"i nawet kiedys na Forum udawalo mi sie pisac po"Polsku" wesoly .Nie wiem jak to sie dzialo ale piszac(kiedy jeszcze mnie o nic nie pytal wesoly )teksty w "Wordzie"mialem polska czcionke natomiast po przeslaniu E-mailem do redakcji wychodzily "potworki"(Maciek swiadkiem wesoly ).
Co do serwisu "Packarda" to wole sie z nimi nie zadawac wesoly .Zanim jeszcze otworze gebe juz glos w sluchawce pyta mnie o nr.karty kredytowej :evil:
Komputer jest juz po gwarancji i kazda ingerencja serwisu to spory wydatek.Czasem mysle ze lepiej kupic nowy.To rozwiazalo by(przy moim talencie wesoly na jakic czas)klopoty.
Nie mniej dzieki serdeczne za rade,mam nadzieje ze uporam sie z tym w koncu wesoly .
Pozdrowienia.Robert.
Ps."Firma" z Doubs jest nie solidna i nie mam jeszcze info o ktorym rozmawialismy na priv.Popedze ich jednak w tym tyg. wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarku mam XP.Z gory dziekuje wesoly
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert67 napisał:
Jarku mam XP.Z gory dziekuje wesoly

A lokal jaki masz polski czy francuski? Od tego chyba powinni¶my zacz±ć usmiech
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarku, francuski ale to juz "przerabialem".W opcjach moge zmienic na praktycznie kazdy jezyk i tak tez (przez jakis czas) postepowalem.Pisalem w"Wordzie"polska czcionka i wszystko bylo O.K.do momentu kiedy gotowy tekst wysylalem.Pisalem do Macka "wysylam tekst i zalacznik" a maciek odbieral "hieroglify" wesoly
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beenPL20 napisał:
jjjan napisał:

Bzdura . Tłumaczenie , że w sejmie czy senacie nie mówi się poprawnym językiem ojczystym , nie może być usprawiedliwieniem że samemu jest się analfabet± .
Moim zdaniem ortografia ma dużo wspólnego z kultur± osobist± .


Jjjan oczywi¶cie Ľle mnie zrozumiałe¶. Stwierdzenie, że "powinni zacz±ć od siebie" odnosi się do tego, że komu jak komu, ale politykom daleko do perfekcji je¶li chodzi o poprawno¶ć a przede wszystkim kulturę wypowiedzi. Osoba nie umiej±ca czytać sama też nie nauczy czytania.
Miało to mieć formę żartu bo absolutnie w ten sposób nie tłumaczę "bycia analfabet±".
Je¶li chodzi o "ortografia ma dużo wspólnego z kultur±" to się całkowicie z Tob± zgadzam. Sam pisz±c cokolwiek zawsze używam słownika ortograficznego (bo z ortografi to jestem noga) i też my¶lę, że walenie byków jest form± braku kultury. Ale chyba nie s±dzisz, że ortografia powstała po to, aby nasz język stał się "kulturalniejszy". W domy¶le występowanie ż-rz, ó-u, h-ch miało zachować ¶lad dawnej wymowy tych glosek. Czyli wymawiaj±c teraz "żaba" przez "ż" poprzednio wymawiano ten wyraz jako "zaba" przez "z". Czyba rozumiesz o co mi teraz chodzi. Neguje po prostu sens dalszego kontynuwania tej zasady jako nieprzydatn±, wręcz utrudniaj±c± życię.
Pozdrowienia

PS. Przepraszam za ortografię wesoly


Absolutnie nie sugeruję , że jeste¶ analfabet± .Większo¶ć z nas popełnia błędy . My¶lę , że Torque rozpoczynaj±c tem temat miał na my¶li jako¶ć postów na PW , a nie prasę ,TV, czy inne instytucje .
S±dzę , że dobrze wiesz w jakim sensie ortografia czyni nasz język kulturalniejszym i wiesz , że nie miałem na my¶li żabę przez " z" .
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert67 napisał:
Jarku, francuski ale to juz "przerabialem".W opcjach moge zmienic na praktycznie kazdy jezyk i tak tez (przez jakis czas) postepowalem.Pisalem w"Wordzie"polska czcionka i wszystko bylo O.K.do momentu kiedy gotowy tekst wysylalem.Pisalem do Macka "wysylam tekst i zalacznik" a maciek odbieral "hieroglify" wesoly

czcionke trza Ci podesłac ...:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a ja widze u Roberta inny problem - jeżeli wszystko ma u niego grać to niestety ale potrzebna jest nie tylko polska klawiatura, (chociaż nawet na niekonieczie) nie tylko OFFICE PL
ale przede wszyskim WINDOWS XP PL !! W Windows XP w wersji fancuskiej nie da sie ustawić polskiej klawiatury PROGRAMISTY. Języki możesz zmieniać dowolnie nawet na chiński ale bedzie to tylko i wyłacznie czcionka ekranowa - każda próba przesłania takiego tekstu elektronicznie kończy się krzaczkami w pliku wynikowym!! Word Pl pracuje pod kontrol± systemu - jezeli nie polskiego to zawsze bed± problemy z konwersj± polskich znaków.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.


Ostatnio zmieniony przez wolff dnia Pon Lut 27, 2006 8:11 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert domy¶lam się, że próbowałe¶ wszystkiego jednak z tego co wiem windows niezależnie od wersji jest jeden a sama lokalizacja następuje na etapie instalowania systemu.
Je¶li mi wolno zasugerować to spróbuj czego¶ takiego. WejdĽ w menu Start --> Ustawienia --> Panel sterowania i wybierz kalwiatura. Otworzy Ci się okienko i musisz wybrać zakł±dkę Język. W niej po lewej jest przycisko Dodaj to go kliknij i w okienku wyboru poszukaj języka polskiego. Nie zrażaj się jak zobaczysz w w±skim okienku tylko Amerykański. Musisz klikn±ć w kwadratowy przycisk z trójk±tnym dynksem poi prawej stronie okienka aby lista się rozwinęła. Jak już znajdziesz polski to go zatwierdĽ a wrócisz ponownie do zakładki Język tylko zobaczysz kolejny język jako wybrany. Zaznacz Polski (kliknij na niego) i teraz kliknij w ¶rodkowy przycisk Wła¶ciwo¶ci. Tutaj również musisz rozwin±ć listę i poszukać Polski (programisty). ZatwierdĽ, w zakładce Język kliknij Zastosuj i to powinno załatwić sprawę.
Aha. System podczas wyboru może poprosić Cię o cd systemowy to go włóż.

Je¶li to nie pomoże to nie pozostaje Ci nic innego jak kupno polskiej windozy i zainstalowanie jej jako drugiego systemu, lub pomęczenie się i próbować znaleĽć plik z klawiatur± programisty na jakim¶ downloadzie polonii francuskiej.
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jest, jak ktos jest dyslektykiem tzn. robi błedy w dyktandach...
_________________
Pozdrawiam
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moro napisał:
A co jest, jak ktos jest dyslektykiem tzn. robi błedy w dyktandach...


Do opanowania poprawnej pisowni wystarcza: podstawowa znajomo¶ć zasad ortografii, czyli wiedza, że obraz fonetyczny i wizualny danego wyrazu nie musi sobie odpowiadać (zapis fonetyczny niektórych wyrazów prowadzi do błędnej pisowni np. „chlep”, "wentkowanie", "). Osobi¶cie my¶lę, że prawdziwych dyslektyków jest niewielki procent. Reszta to niestety lenie, którym rodzice załatwili stosowne za¶wiadczenie, w obawie o ich promocję do kolejnej klasy.

Za moich wczesnoszkolnych czasów wystarczyło ze 2 godziny klęczenia w k±cie albo przepisanie ok. 100 razy zdania z błędem, zadane na kolejny dzień (ciekawie to wygladało jak zdań było kilka wink: ). To były bardzo skuteczne metody leczenia "dysleksji" lol lol lol lol .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za "opieke" wesoly wykrzyknik
Zaczne od instalacji pakietu "Office"poniewaz ten "uciekl mi przy rezaniu kompa" wesoly W poniedzialek powinienem miec pakiet wesoly .Pozniej poprosze Wszystkich ktorzy moga pomoc o wlasciwe ustawienia wesoly .Dzieki Docio i Wolffie za kolejne wskazowki wykrzyknik wesoly .Beda cenne jak juz "Word" bedzie zainstalowany.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 138