Czy wiesz, że...
Najstarszy (udokumentowany) sum żył 51 lat w pewnym stawie koło Strasburga. Miał tylko 150 cm długo¶ci.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 583
 Zalogowani 0
 Wszyscy 583

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500392) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500392) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500392) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500392) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500392) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500392) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500392) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500392) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500392) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500392) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Atak analfabetów
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Kiks
Atak analfabetów
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 11:06 am    Temat postu: Atak analfabetów Odpowiedz z cytatem

Byc może umieszczam ten post w złym miejscu, ale moim subiektywnym zdaniem powinien być umieszczony wła¶nie TU, na forum KIKS.

PW przeżyło już atak hakerów tudzież "klonów". Teraz w moim subiektywnym przekonaniu przeżywa atak analfabetów i to ze zdwojon± sił±. Temat podj±ł już wcze¶niej Zewu pisz±c, że PW - w sieci - jest kojarzone z małoletnimi analfabetami. Niestety mogłem się z Nim tylko zgodzić.

Rozumiem że każdemu mog± się zdarzyć błedy, ale czad, ktury "daj±" obecnie na PW Koledzy o nickach lowca i immortal_87 przerasta moim zdaniem zasady dobrego smaku.

W tym kontek¶cie nasuwaj± mi się dwa ¶ci¶le zwi±zane ze sob± pytania pytania, będ±ce zarazem sugestiami, przeznaczonymi dla Redakcji :
1. Dlaczego zapisów "Regulaminu forum PW" nie można rozszerzyć na komentarze? Brak tego rozszerzenia wydaje mi się być irracjonalny. Wynika z tego np., że na forum nie mogę obrazić innego uzytkownika - nie narażaj±c się na "karę" - ale w komentarzu pod artykułem już tak!
2. Dlaczego nie można rozszerzyć regulaminu o zapis dot. usuwania postów i komentarzy "raż±co odbiegaj±cych od zasad ortografi i gramatyk języka polskiego"?

Kłaniaj±c się nisko, uprzejmie proszę tylko o nierozczulanie się nad tzw. dysekcj±. Po pierwsze dlatego, że można korzystać z worda lub słownika, a po drugie dlatego, że moim skromnym zdaniem na PW to Ci dyslektycy się klonuj± po prostu wesoly
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzw. analfabetyzm wtórny króluje chyba na wszystkich forach internetowych... Chociaż w taim nasileniu, jak prezentuje to (kolejny z kolekcji)maciek903 to już perełka wesoly .
Po przeczytaniu:
powiem ci tak ja lapalem karasie terz na rzwirowni ale nie na grunt dlatego ze z mojego doswiadczenia karas zadko zeruje przy dnie radzit bym ci sprubowac na splawik a jako przynety uzyc kukurydzy albo zwykly chlep rozrobiony z woda a jezeli chcesz koniecznie lapac na grunt to lap na kukurydze
rzeczywi¶cie zęby wypadaj±..
PS. Czasami podejrzewałem takich analfabetów o zwykł±, ludzka zło¶liwo¶ć, a nie o brak ortografii...
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się, że jako redaktor ciężko mi patrzeć jak wypowiedzi na PW trac± dawny poziom. Coraz więcej wypowiedzi grubiańskich, chamskich, wulgarnych, oraz mnogo¶ć postów pisanych w języku tylko przypominaj±cy nasz ojczysty. Czasem aż się nie chce czytać.


Trudno też jest mi podj±ć działanie.

Je¶li bowiem słyszy się głosy, że redaktor prosz±cy o spokój na forum, czy wycinaj±cy wulgaryzmy z postów jest CENZOREM!!! I to w tym złym tego słowa znaczeniu, to, co będzie, gdy zacznie działać w przypadku postów, o których wspomniał Czez.

Niestety skala zjawiska faktycznie zmusza redakcję do działania. Obiecuję, że zajmiemy się tym, wszelkie strony osób, które lubi± tu przebywać s± mile widziane i będ± wzięte pod uwagę usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:


Trudno też jest mi podj±ć działanie.

Dlaczego? Poj±ć nie mogę! Jakie¶ Wasze wewnętrzne regulacje, że Ten jest od ¶mego, a Tamten od tamtego?

Je¶li bowiem słyszy się głosy, że redaktor prosz±cy o spokój na forum, czy wycinaj±cy wulgaryzmy z postów jest CENZOREM!!! I to w tym złym tego słowa znaczeniu, to, co będzie, gdy zacznie działać w przypadku postów, o których wspomniał Czez.

Olać to! Taka moja prosta rada. Cenzura wielu osobom kojarzy się z antydemokracj±, ale od kiedy to większo¶ć analfabetów ma rację, a tak by było w demokracji (zwanej kolokwialnie i na dodatek po grecku wol± ludu). Nie widzę nic złego w cezurze, która np. eliminuje "bajki dla dzieci" okraszone zabójstwami.

Niestety skala zjawiska faktycznie zmusza redakcję do działania. Obiecuję, że zajmiemy się tym, wszelkie strony osób, które lubi± tu przebywać s± mile widziane i będ± wzięte pod uwagę usmiech

Mam tak± cich± nadzieję ...
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez, zgadzam się z Tob± absolutnie. Nic dodać nic uj±ć. lol
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
torque napisał:


Trudno też jest mi podj±ć działanie.

Dlaczego? Poj±ć nie mogę! Jakie¶ Wasze wewnętrzne regulacje, że Ten jest od ¶mego, a Tamten od tamtego?

[/b]


Ano wła¶nie dlatego usmiech :

Je¶li bowiem słyszy się głosy, że redaktor prosz±cy o spokój na forum, czy wycinaj±cy wulgaryzmy z postów jest CENZOREM!!! I to w tym złym tego słowa znaczeniu, to, co będzie, gdy zacznie działać w przypadku postów, o których wspomniał Czez.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jacku za jedyne jak dotychczas słowa otuchy. Może My jeste¶my z innej bajki, może trzeba pisać "curka", "drógi" i "ktury" by być trendy (trudne słowo wink: ), a może bałtyckie....to co pies...? wink:
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Dzięki Jacku za jedyne jak dotychczas słowa otuchy. Może My jeste¶my z innej bajki, może trzeba pisać "curka", "drógi" i "ktury" by być trendy (trudne słowo wink: ), a może bałtyckie....to co pies...? wink:

Ja też kiedy¶ próbowałem delikatnie zwrócić uwagę na ten problem. Raczej z mizernym skutkiem, ale za to "nakrzyczano" na mnie, że to dyslekcja i nic na to się nie poradzi. No to przestałem. Efekt jest taki, że jak widzę posty z błędami, to przestaję je czytać. :roll:
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:24 pm    Temat postu: Re: Atak analfabetów Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

PW przeżyło już atak hakerów tudzież "klonów". ...
na PW to Ci dyslektycy się klonuj± po prostu wesoly


A więc to tak...? :evil: wink:
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez,
Wyrazy poparcia. Na pewno nie jeste¶ osamotniony w sprawie błędów. Pytanie jednak brzmi: jak z nimi walczyć?
- Moim zdaniem dobry sposób to łagodna ironia. Najlepiej w wykonaniu Redaktorów lub Pogawędkowiczów o długim stażu. Ideałem s± dla mnie komentarze Sazana pod zdjęciami.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia... można do wniosku dołożyć sprawę powielania postów, pisania bez polskich znaków a także nieumiejętne cytowanie...
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Czez napisał:
torque napisał:


Trudno też jest mi podj±ć działanie.

Dlaczego? Poj±ć nie mogę! Jakie¶ Wasze wewnętrzne regulacje, że Ten jest od ¶mego, a Tamten od tamtego?

[/b]


Ano wła¶nie dlatego usmiech :

Je¶li bowiem słyszy się głosy, że redaktor prosz±cy o spokój na forum, czy wycinaj±cy wulgaryzmy z postów jest CENZOREM!!! I to w tym złym tego słowa znaczeniu, to, co będzie, gdy zacznie działać w przypadku postów, o których wspomniał Czez.


Odpowiem Ci Marku pokrętnie i niedemokratycznie, a zarazem trywialnie i chamsko. Na dodatek naruszaj±c zasadę, że na pytanie nie można odpowiadać pytaniem (tak mnie w moim LO uczono i nikt tam nie mówił spoko i yo, yo, co można przecież napisać jo, jo wink: ).

Co Cię obchodzi, że analfabeta/cham/prostak/bandyta/debil nazwie Cię cenzorem, hipokryt±, zło¶liwcem, chamem, bandyt±, analfabet±, etc. ?

Staj±c się członkiem społeczno¶ci PW odnosiłem i odnoszę wrażenie, że jest to portal bardzo przyjazny dla wszystkich. Jest to dobre, ale należy sobie postawić kolejne pytanie, kto to jest człek przyjazny? W szerokim tego słowa rozumieniu....

Wreszcie - choć rozumiem, że to trudne - należy Sobie zadać pytanie, czy na PW (nieskromnie powiem, że tak samo Twoim, jak i Moim) idziemy na ilo¶ć, ze wszystkimi tego konsekwencjami (analfabeta/cham/prostak...), czy na jako¶ć? Zastanowić się też należy ilu z tych analafabetów/prostaków tudzież chamów, może dać jak±kolwiek jako¶ć?W tym kontek¶cie przypomina mi się pewna wypowiedĽ Oldiego, która brzmiała mniej więcej tak..."jeste¶my małym portalem przyjaciół"...i to sobie tutaj cenię jak cholera wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik

Zdaję sobie sprawę, że Redakcja została w pewnym sensie postawiona "pod ¶cian±" tym moim postem. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest ze wszechmiar niewygodna. Lecz po to się nosi .... w spodniach, by podejmować nawet takie decyzje bez ogl±dania się na ludzi, którzy napisz±, że "jeste¶ cenzorem".

Zapewniam jednocze¶nie, że nie mam żadnych złych intencji w tym temacie. Sam, drzewiej ¶miałem się kiedy Sacha pisał, że na PW, aby pisać, to trzeba mieć doktorat z polonistyki. Z doktoratu poziom spadł na ca. 4 klasę szkoły podstawowej....niestety :placz
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że Takie[KliK] akcje jeszcze nie s± popularne w¶ród internautów smutny. Nie popieram zasłaniania się dysfunkcjami, ale samo niedblastwo o pismo, a wręcz pisanie "Ni3 PisHmY ff TeN SpoS00b" doprowadza mnie do białej gor±czki. To co Czez proponuje wydaje się dobre i jestem za. Jednak nie chciałbym aby na tym portalu zaczęły się odbywać krwawe [banowe] krucjaty z powodu nie postawionego przecinka....
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sami widzicie trudno będzie ustalić kryteria na podstawie których będziemy eliminować posty. Propozycję jakie¶?
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
Czez napisał:
Dzięki Jacku za jedyne jak dotychczas słowa otuchy. Może My jeste¶my z innej bajki, może trzeba pisać "curka", "drógi" i "ktury" by być trendy (trudne słowo wink: ), a może bałtyckie....to co pies...? wink:

Ja też kiedy¶ próbowałem delikatnie zwrócić uwagę na ten problem. Raczej z mizernym skutkiem, ale za to "nakrzyczano" na mnie, że to dyslekcja i nic na to się nie poradzi. No to przestałem. Efekt jest taki, że jak widzę posty z błędami, to przestaję je czytać. :roll:


Widzisz Jacku...pierwszego w życiu dyslektyka (prawdziwego) poznałem w tzw. renomowanym warsiaskim LO, które kończyłem. Dla ułatwienia szt. raz, na 4 klasy licz±ce ponad 100 osób. Drugiego na studiach, gdzie pierwszy rok to było 350 osób, a pozostałe ok. 400 - 500 (co Ci będę gadał - spadochroniarze). Z tych prostych - nawet jak dla mnie - obliczeń wynika, że wszyscy dyslektycy uwzieli się na PW i zaatakowali ten portal, precyzyjnie i z daleko id±c± konsekwencj±. Choć być może to wszystko przez te rakiety i makdonaldy....bo przecież jak krowa słyszy poci±g na torach to mleka nie daje....

Na marginesie zapytam się, czy wiesz co to ADHD (o ile się nie mylę w nazwie)...tak sobie bowiem my¶lę, że ten akurat temat szybciutko zacznie się rozijać w tym samym kierunku co dyslekcja na PW...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:54 pm    Temat postu: Re: Atak analfabetów Odpowiedz z cytatem

klon napisał:
Czez napisał:

PW przeżyło już atak hakerów tudzież "klonów". ...
na PW to Ci dyslektycy się klonuj± po prostu wesoly


A więc to tak...? :evil: wink:

wesoly usmiech smutny :o 8O :? 8) lol :x :P :oops: :placz :evil: zly: :roll: wink: wykrzyknik :?: idea: :arrow:
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuję aby powtarzaj±cych permanentnie błędy ortograficzne w swoich postach, zacz±ć wycinać. Tzn. wycinać ich posty. lol
Co za problem napisać "co¶" w Wordzie aby zostało to automatycznie sprawdzone...
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Jacek napisał:
Czez napisał:
Dzięki Jacku za jedyne jak dotychczas słowa otuchy. Może My jeste¶my z innej bajki, może trzeba pisać "curka", "drógi" i "ktury" by być trendy (trudne słowo wink: ), a może bałtyckie....to co pies...? wink:

Ja też kiedy¶ próbowałem delikatnie zwrócić uwagę na ten problem. Raczej z mizernym skutkiem, ale za to "nakrzyczano" na mnie, że to dyslekcja i nic na to się nie poradzi. No to przestałem. Efekt jest taki, że jak widzę posty z błędami, to przestaję je czytać. :roll:


Z tych prostych - nawet jak dla mnie - obliczeń wynika, że wszyscy dyslektycy uwzieli się na PW i zaatakowali ten portal, precyzyjnie i z daleko id±c± konsekwencj±.


O, i ja odnoszę to samo wrażenie. wink:
A co do ADHD, chyba nie znajdzioesz we mnie kompana do - nomen omen - pogawędki na ten temat. :oops:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Jak sami widzicie trudno będzie ustalić kryteria na podstawie których będziemy eliminować posty. Propozycję jakie¶?


Jak widzę, zawsze można przysłowiowe kłody pod nogi rzucić, choćby takie, jak kryteria wesoly Proponuję Jarku by¶ spojrzał na posty i komentarze dwóch wymienionych przeze mnie userów...masz może jakie¶ w±tpliwo¶ci wesoly ...potrzebne Ci s± jakie¶ spec-kryteria wesoly

Jeszcze raz i to dobitnie wykrzyknik powtórzę : błędy zdarzaj± sie każdemu, a Bralczy i Miodek nie s± raczej userami PW. Odróżnijmy jednak błędy od analfabetyzmu i postarajmy się zrozumieć, że to nie matematyka, w której powiedzmy 10 błedów = usunięcie postu, a 5 błedów = nieusunięcie.
Jeżeli w takich sytuacjach będziemy ględzić o kryteriach, to powiedzcie mi Redaktorzy, na podstawie jakich kryteriów usuwacie posty z wulgaryzmami :?: Ile punktów ma np. k..., a ile ch... i ile tych inwektyw trzeba wstawić do postu, aby został usunięty i dlaczego tylko na forum, a nie w komentarzach... wesoly

Zarówno je¶li chodzi o inwektywy, jak i analfabetyzm powinna obowi±zywać zasada, że nie szkoda róż, gdy płon± lasy wykrzyknik I już wykrzyknik Nie ma o czym ględzić wesoly
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Jak sami widzicie trudno będzie ustalić kryteria na podstawie których będziemy eliminować posty. Propozycję jakie¶?

Ja ma jedn±. Moim skromnym zdaniem od zakazów i nozyczek gorsza jest ¶mieszno¶ć i kpina. Proponuję utworzyć Listę Przebojów Grafo-tumanów gdzie będ± wychwytywane nawieksze perłki indolencji gramatycznej i ortograficznej, a na koniec roku będzie metod± ankiety podobnej jaka jaest obecnie wybierany najdurniejszy post oraz Anty-mistrz ortografii. Lub co¶ na ten kształt. Statystyka też może się przydać.
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

specjalna range im ...... nadac ... btw wiecej nie pisze bo siedze przy anglojezycznym systemie bez polskich liter a za brak ogonkow chca tez pietnowac :P
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za , a nawet przeciw . Jestem za tępieniem analfabetyzmu i wulgaryzmów . Tak jak Jacek przestaję czytac takie posty i okazuje się , że coraz mniej do czytania .Redakcjo !!! Obudż się !!! .Poniewż PW nie s± portalem " publicznym " , to cenzura nie powinna nikogo oburzac . Popieram Czeza i wszystkich którzy chc± pisac i czytac po polsku. A przeciw jestem tworzeniu list przebojów wypocin , bo mnie to wcale nie ¶mieszy . Po¶miac się mogę jak Czez zrobi bł±d , a nie z wypocin lenia analfabety .Sam robię błedy , ale na naszych oczach powstaje jaki¶ nowy język którego nie mam zamiaru się nauczyc . Nie wiem , czy mam jakiekolwiek prawo , ale wołam REDAKCJO ZRÓB CO¦ !!!!!!!!!!!!!!!!
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 29, 2005 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez - pytania s± Ľle postawione. Nikt nie powiedział, że "nie można", więc trudno wnikać "dlaczego nie można". Przypuszczam, że miałe¶ na my¶li "dlaczego regulamin nie jest rozszerzony". I tutaj mam odpowiedĽ. Co do języka polskiego, jest ogólny zapis odno¶nie kultury języka. W moim odczuciu, w tym pojęciu, mie¶ci się również posługiwanie językiem polskim w sposób nie odbiegaj±cy raż±co od pewnych norm, w tym także gramatycznych czy ortograficznych. Natomiast co do rozszerzenia regulaminu na komentarze... jako¶ tak się pominęło komentarze. Masz rację - trzeba dodać.

Co do banowania itp. - wierz mi, że nie jest to łatwe i jest to ostateczno¶ć. W takim przypadku trudno o decyzje w 100% obiektywne. Zawsze się znajdzie grupa popieraj±cych i grupa obrońców. Przyznam, że s± to sytuacje do¶ć wypalaj±ce. Mimo to czasem trzeba. Nie wiem, czy na PW jest aż tak swobodnie pod względem obyczajów. Nie wiem też, czy możemy mówić o tym, że aż taka samowola się dzieje. Redakcja widz±c problem, podjęła pewne działania. Mamy redakcyjny wykaz wszystkich podpadaj±cych - swoist± "czarn± listę". Wynika z niej, że od kwietnia wlepiono około 30 ostrzeżeń (tożsamych z żółtymi kartkami) i 5 banów (tożsamych wiadomo z czym).

Sygnał, który płynie teraz od użytkowników jest bardzo ważny, bo oznacza przyzwolenie na bardziej zdecydowane działania względem jednostek wykraczaj±cych drzwiami i oknami poza ramy regulaminu. Z drugiej strony - jak życie już uczyło - z nożyczkami trzeba ostrożnie. Jest jednak jeszcze jeden problem. Redakcja to garstka ludzi najbardziej zaangażowanych, ale maj±cych również swoje życie, pracę, urlopy i inne zajęcia, nie pozwalaj±ce na obserwowanie non-stop tego, co się dzieje w portalu. Może jest kto¶ chętny, kto chciałby zaj±ć się trochę moderacj± forum i wzmocnić działania Redakcji? Je¶li tak - proszę o maila na adres pogawędkowy, z góry zastrzegaj±c, że kandydat musi mieć ugruntowany staż i opinię na forum, musi być zdecydowany i konsekwentny w działaniu, ale nie nerwowy i impulsywny. Je¶li kto¶ czuje się godny i chętny by mu wręczyć nożyczki, proszę o przedstawienie swojej kandydatury pod os±d Redakcji.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Esiu za tę wypowiedĽ. Dwie rzeczy jednak dodam.
Pierwsza to taka, że nie tylko komentarze pod artykułami, ale i pod zdjęciami wink:
Druga, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Trudno mi jest wcielić się w rolę Redaktora PW i być może przez TO nie jestem w stanie Was zrozumieć. Zdaję sobie sprawę, że zawsze w takich wypadkach stoicie przed alternatyw± ci±ć, czy nie? Znany user lub nieznany, polska lub inna klawiatura itd. Chylę przed Wami czoła, szczególnie, że nikt i nigdy nie ustali tutaj żadnych wymiernych kryteriów.
Zastanawia mnie tutaj jedno. Czym, a w zasadzie kim się przejmujecie i sk±d ten "strach"? Odpowiedzcie Sobie na pytanie : ilu analfabetów wniosło co¶ do PW, poza błędami ortograficznymi? ILU...GRZECZNIE SIĘ PYTAM? I a contrario zapytam się ILU USEROM wnosz±cym do PW swoj± wiedzę, humor, zdjęcia etc. posiwiały włosy od czytania analfabetów? Zgaduję, że Redakcja PW farby do włosów im refundować nie będzie... wesoly

Obrońców analfabetów pozwolę sobie olać sikiem prostym wesoly

Druga czę¶ć Twojego postu, to już niestety zwykłe odbijanie piłeczki pt. jak jeste¶cie tacy m±drzy to zróbcie to sami. Szlachetny Esoxsie to nie tak... To nie Czez, Jjjan, Jacek, czy Paweł podjeli¶my się trudu stworzenia PW i Jego redagowania. To Ty i kilku innych. My pozostajemy na poniek±d wygodnych pozycjach krytyków, a częstokroć krytykantów, ale też piszemy, komentujemy, dodajemy zdjęcia i jakkolwiek by to nie zabrzmiało to w znacznej mierze PW istnieje m.in. dzięki NAM. Nie chcę, aby ta czę¶ć mojej wypowiedzi została zrozumiana opatrznie, dlatego jak Herman krowie na miedzy wytłumaczę, że żadnej alternatywy pt. albo Czez, albo analfabeci nie o¶mieliłbym się nawet postawić zly:

Nożyczki wzi±łbym do ręki od razu, ale ... też mam życie rodzinne i zawodowe (tu Was rozumiem doskonale), a poza tym komputer wył±cznie w pracy (w domu okupuje Go córka, a żona patrzy krzywym okiem, gdy przy nim siadam). Poza tym impulsywny jestem... wink:

Nigdy nie pisałem o banowaniu analfabetów, więc ta czę¶ć Twojej argumentacji jest troszkę chybiona. Wyobrażam sobie to tak, że np. post analfabety zostaje wycięty, a w jego miejsce jest odsyłacz do regulaminu.

I to by było na tyle usmiech
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A o co chodzi?
Naprawdę nikt nie każe czytać je¶li jest nieczytelne... Dysleksji osobi¶cie u mnie nie stwierdzono, a jednak zdarzaj± mi się łużka, wachania, czy inne kwiatki. O "ogonkach" i "przestawkach" nie wspomnę. Jak widze tekst, który jest ewidentnie naigrawaniem się z zasad pisowni to, po prostu, omijam.

Zwrócić należy uwagę na jedn± rzecz. Dysleksja i ADHD stały sie tak modne, że w szkołach przestaj± walczyć z za¶wiadczeniami tylko wkładaj± je w kartotekę jako alibi i spokój. Tym samym "dyslektyków funkcjonalnych" (poprawnie to dysgrafików, ale tak sie przyjęło) przybywa w tempie lawinowym... I tak już zostanie...
Nie warto więc kruszyc kopii...

Moim skromnym zdaniem...

I jak juz kto¶ musi to niech sobie łowi ryby na chaczyki...
_________________
Marek
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:

Naprawdę nikt nie każe czytać je¶li jest nieczytelne...
Moim skromnym zdaniem...



Popatrz...a ja głupiutki my¶lałem, że jest inaczej...
Moim skromnym zdaniem...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A lowca szaleje dalej...
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
A lowca szaleje dalej...


To, że rzeka jest pródna, to może jakis regionalizm, albo okre¶lenia stanu całkowicie innego, niz nam - maluczkim - sie wydaje... To okre¶lernie wcale nie musi oznaczać brudna
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak strasznie Ci to, Czez przeszkadza? Przecież lowca (łowca, czy owca?) na tle wielu innych Kolegów (i ostatnio również Koleżanki) jest wręcz ortograficznym ortodoksem...

Moim zdaniem jest wiele ważniejszych tematów niz zajmowanie sie językowymi niechlujami.
Jak wszelkie portalowe trolle najgorzej znosz± ignorowanie...
_________________
Marek
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:


Moim zdaniem jest wiele ważniejszych tematów niz zajmowanie sie językowymi niechlujami.

W życiu bym nie pomy¶lał...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Przecież lowca (łowca, czy owca?)

Drzewiej to się mawiało baran...i to bynajmniej nie w kontek¶cie znaku zodiaku...
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

Drzewiej to się mawiało baran...i to bynajmniej nie w kontek¶cie znaku zodiaku...


tyle, że pozbawiłoby to Nas pola do jakichkolwiek spekulacji w rodzaju "co poeta miał na mysli".
Podobnie można przeprowadzić analizę słowa "prudna" w kontek¶cie wody. Czy autorowi chodziło o brudn± wod± w Prudniku, czy też może o trudn± wodę w Brudniku, a może o jeszcze co innego.
Tym samym, Autor dostarcza Nam godziwej rozrywki intelektualnej i już tylko za to winni¶my Mu podziękowania, a nie krytykę.

Możeż też sobie dokonać analizy wykładni użytych przez Autora okre¶leń, rozpatruj±c je literalnie, historycznie, celo¶ciowo i kontekstowo. Wtedy, byc może, odkryjesz głębię przekazu...

WstydĽ się Czez....

;-)
_________________
Marek
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynaj±c swoj± przygodę z PW, pamiętam, że wcze¶niej nie było tu takiego analfabetyzmu. Pogawędki zostały moim ulubionym portalem, zwi±zanym z umiłowanym hobby.Teraz jednak, momentami odrzuca mnie od monitora jak czytam wypowiedzi niektórych userów - analfabetów.
W pełni więc, popieram pomysł eliminacji postów z błędami ortograficznymi.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:

WstydĽ się Czez....

;-)


Cały płonę...z tego wstydu ma się rozumieć wink:
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płonie się tak: :oops: , a nie tak: wink:
_________________
Marek
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
płonie się tak: :oops: , a nie tak: wink:

Umiem płon±ć tylko tak wink: , a tak± wersję :oops: zostawiam do wykorzystania lepsiejszym od siebie wink:
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak: wink: to się jaja robi z interlokutora. Płonie sie tak: :oops: i tylko tak: :oops:

WstydĽ sie w dwójnasób!
_________________
Marek
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba gdzie¶ już pisałem w podobnym temacie.Pojęcie dyslekcji czy dysgrafii usłyszałem po raz pierwszy chyba w połowie lat 80.Gdy ja chadzałem do szkoły podstawowej(połowa lat 60)takie pojęcie nie istniało
a je¶li istniało to leczyło się klęczeniem w k±cie na woreczkach z grochem
albo "łapkami" czyli waleniem drewnian± linijk± po łapach.A teraz taki psycholog szkolny nie może sobie z tym dać rady i pisze za¶wiadczenie
o ułomno¶ciach ucznia.
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to smutna prawda, ale już niestety usankcjonowana...

Ile to linijek i drewnianych piórników na dłoniach mych zakończył swój żywot... Bynajmniej nie z powodu "dys"... ani ADHD... Raczej ze względu na "niewyparzon± gębę" :-)
_________________
Marek
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
to smutna prawda, ale już niestety usankcjonowana...

Ile to linijek i drewnianych piórników na dłoniach mych zakończył swój żywot...

I wszystko na prózno...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:


WstydĽ sie w dwójnasób!

Dwój - zwanych kolokwialnie "przylaszczkami" nigdy nie łapałem w szkole, ale ceni±c sobie Twoje zdanie zastosuję się.... lol
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"przylaszczki" nie słyszałem... Jaki jest Ľródłosłów tego okre¶lenia?
_________________
Marek
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:
marek_k84 napisał:
to smutna prawda, ale już niestety usankcjonowana...

Ile to linijek i drewnianych piórników na dłoniach mych zakończył swój żywot...

I wszystko na prózno...

Odróżnijmy próżno od próżno¶ci....
Arturze Szapo Ba, dla Twej próżnono¶ci i tego co wyprawiasz na WCWI, gdzie lubię CIĘ czytać...

Przy okazji dzięki za wsparcie w walce z analfabetami.... jak pokazuj± powyższe posty niektórym nawet wykałaczka w schabowym nie zawadzi wink:
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za bezwzględnym tępieniem ortograficznych analfabetów!!
Nie mam zamiaru zastanawiać się "co autor miał na my¶li" bo on nie my¶lał przy pisaniu swojego tekstu! Dla wszelkiej ma¶ci "dys......" nie powinno być miejsca w żadnym dziale tego portalu. Nie jeden już tu taki był i nie jeden jeszcze trafi. Jeżeli jednak zasłania swoje lenistwo i brak jakiejkolwiek chęci poprawy jakimi¶ karteczkami od psychologa to powinno mu się "podziękować"!! Jeżeli szkoła musi go tolerować to już MY napewno nie!! Swoje pretensje może wyrażać na Onecie tudzież innych ogólnodostępnych forach gdzie nawet logować się nie musi!

Stanowcze NIE ortograficznym leniom - analfabetom!!
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.


Ostatnio zmieniony przez wolff dnia Wto Sie 30, 2005 12:17 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:


Arturze Szapo Ba, dla Twej próżnono¶ci i tego co wyprawiasz na WCWI, gdzie lubię CIĘ czytać...


bez przesady.........bo sie zarumienie.. o - tak: :oops:

Cytat:
Przy okazji dzięki za wsparcie w walce z analfabetami.... jak pokazuj± powyższe posty niektórym nawet wykałaczka w schabowym nie zawadzi wink:


Walczyc trzeba... Różnymi metodami - a najmniej nozyczkami... Wiele ludzi upomianych korzysta z Worda i jest lepiej. Takich przykładów - nie tylko z WCWI - moge podać Ci kilka cytujac wypowiedzi sprzed roku i aktualne... Najgorzej jest z tymi, co sie loguj±, zadadz± jakie¶ pytanie i ich nie ma..... Natomiast Ci, co chc± zaistnieć w danej społeczno¶ci, to wcze¶niej czy póĽniej sie przystosuj±... Albo przepadn±... A zło¶liwców trzeba ci±ć. Dysleksja czy inne ADHD nie jest zadnym wytłumaczeniem...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
"przylaszczki" nie słyszałem... Jaki jest Ľródłosłów tego okre¶lenia?

Modzelakowy...tj. z LO natenczas imienia Modzelewskiego (obecnie Goethego)...tudzież natenczas wink: mówiło się o dostawaniu "lasek" innymi słowy dwój. Słowotok pt. "przylaszczyłem", dostałem "laskę", tudzież "lacha" nie był niczym dziwnym...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:
Czez napisał:


Arturze Szapo Ba, dla Twej próżnono¶ci i tego co wyprawiasz na WCWI, gdzie lubię CIĘ czytać...


bez przesady.........bo sie zarumienie.. o - tak: :oops:

Cytat:
Przy okazji dzięki za wsparcie w walce z analfabetami.... jak pokazuj± powyższe posty niektórym nawet wykałaczka w schabowym nie zawadzi wink:


Walczyc trzeba... Różnymi metodami - a najmniej nozyczkami... Wiele ludzi upomianych korzysta z Worda i jest lepiej. Takich przykładów - nie tylko z WCWI - moge podać Ci kilka cytujac wypowiedzi sprzed roku i aktualne... Najgorzej jest z tymi, co sie loguj±, zadadz± jakie¶ pytanie i ich nie ma..... Natomiast Ci, co chc± zaistnieć w danej społeczno¶ci, to wcze¶niej czy póĽniej sie przystosuj±... Albo przepadn±... A zło¶liwców trzeba ci±ć. Dysleksja czy inne ADHD nie jest zadnym wytłumaczeniem...

Wiele jest racji w Twojej wypowiedzi, lecz czasami radykalne postępowanie jest jedynie słusznym (k...jak ja nie lubię Tego stwierdzenia) postępowaniem. WeĽ pod uwagę choćby fakt, że nie każdy aluzju ponja....

Zapamiętaj jednak jedno...Nigdy nie rumień się tak wink: tylko tak :oops: ....nie to żebym był jako¶ specjalnie intelektualnie rozwi±zły, ale powiedział mi to Marek, którego zdanie nawet o chaczykach sobie cenię...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jest Nas kilku... Czez, Jjjan, Jacek, Argrabi, Wolff, Pietruch i Pawek_K... reszta nie ma jak widać czasu tudzież atłasu...lub akceptuje te fakty tudzież jej w sklepie nie wydano...

Teraz należy dać głos Redakcji...i Markowi_k84...permanentnie... wesoly
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem pow¶ci±gliwo¶ć Redakcji, wobec rozwi±zań zbyt radykalnych. Padło pytanie o konstruktywne propozycje. Oto moje pomysły:
1. Gdy kto¶ zadaje pytanie na forum popełniaj±c raż±ce błędy językowe, Redaktor odpisuje mu stosuj±c standardow± formułkę, np.: „Nie odpowiemy na Twoje pytanie, dopóki nie poprawisz błędów”. Do rozważenia dodatkowe „wzmocnienie”: zamykać taki temat do czasu poprawienia błędu.
2. Je¶li w powyższej sytuacji Redakcja milczy, każdy Pogawędkowicz ma prawo zwrócić uwagę, np. wpisuj±c we własnym imieniu powyższ± formułę. (Aby wprowadzić w życie punkt 2, nie potrzeba żadnych zmian Regulaminu PW). Do rozważenia dodatkowe „wzmocnienie”: Redakcja będzie traktować tak± uwagę jako zgłoszenie do moderacji.
3. Nie mam dobrego pomysłu, co zrobić z wypowiedziami w ramach dyskusji, komentarzami do zdjęć czy artykułów. Zwykle jednak te komentarze maj± zagaić rozmowę, nawi±zać kontakt. St±d najlepsze wydaje mi się: Ignorować notorycznych katów polskiego języka. Osamotnienie podziała lepiej niż żółte kartki.

Nie odniosę się do wszystkich w±tków dyskusji, jakie pojawiły się pod moj± nieobecno¶ć. Jeden z nich wszakże muszę skomentować: nie piszcie już proszę o dysleksji. Odk±d wymy¶lono komputerowe sprawdzanie pisowni (a być może trochę wcze¶niej – odk±d wymy¶lono słowniki ortograficzne) argument o dysleksji nie ma już nic do rzeczy. Po prostu jest chybiony. Nie wchodĽmy zatem w ¶lepe uliczki, bo szkoda na to czasu.
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 30, 2005 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:


Teraz należy dać głos Redakcji...i Markowi_k84...permanentnie... wesoly


Marek_k84 i tak permanentnie głos zabiera. :o Jemu nie trzeba go dawać. wink: wink: wink:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Kiks
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 168