Czy wiesz, że...
Samica sandacza składa od 25 do 500 tys., a jak podaj± niektóre Ľródła do 900 tys. sztuk jaj (¶rednio 200 tys./1 kg masy ciała). Na tarło wraca co roku w te same miejsca tarliskowe.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 601
 Zalogowani 0
 Wszyscy 601

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447485) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447485) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447485) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447485) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447485) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447485) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447485) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447485) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447485) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59664) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Kulki na... wiosne :) :P
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Kulki na... wiosne :) :P
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 6:12 pm    Temat postu: Kulki na... wiosne :) :P Odpowiedz z cytatem

Witam, tak jak w temacie mimo że jeszcze jesień nie przyszła ja już my¶lę o wio¶nie i o tych karpiowych odjazdach, ale po koleji usmiech
Łowię na łowisku po żwirowym, dno jest zamulone jednak na "moim" miejscu jest trochę żwiru, aktualnie głęboko¶ć tam wynosi około 80cm wody, normalnie na wiosnę będzie tam (je¶li kopark± się do Ľródeł dokopie) około 2-3 metrów.
Woda nagrzewa się w łowisku długo bo Ľródlana woda (jak ze studni), przeważaj± tam moczarka, trochę trzcin, i wsadzone ode mnie lilie wodne :P
Z rybek dużo jest płoci, lina, karpia. Trochę jest szczupaka, okonia i amura. Ponoć jest tam i sum ale pewno¶ci co do tego nie mam.
Id±c dalej, jakie¶ 3 tygodnie temu po tygodniowym nęceniu trafiały mi się karpie po 3-4kg na kulki TB o zapachu wanilii 16mm. Przerwałem nęcenie bo po prostu 3 dni z rzędu nie brały - dałem im tydzień odpoczynku i znów dzi¶ zacz±łem im sypać tym razem 18/20 mm wanilia/¶liwka TB.
Ogólnie to chciałbym się Was spytać z jakich najlepiej komponentów robić samemu (zim±) kulki, jakie zapachy/smaki/składniki najlepiej Wam się sprawdzaj± na wiosnę. Jakie¶ przepisy itp, ile im sypiecie na dzień itp. Ogólnie to chcę im tam następny cały sezon sypać kulkami do oporu ile się, tylko żeby pobierały ładnie usmiech
Opiszcie co i jak robicie je¶li możecie i czy mogę przechowywać kulki w piwnicy zim± (jest tam piec w którym się pali to nie jest tam za zimno), czy może lepiej w garażu blaszaku gdzie temperatura będzie taka jak na dworze (zim±)?
Dzięki za odpowiedzi usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Wojtass
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2003
Posty: 389

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy piszesz tutaj o Rydwanie?
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, a ja kulkami nęcicic zacz±łem 5 dni temu, to wła¶ciwie mój debiut, bo w zeszłym roku szybko zniechęciłem się przez sumiki.
Podobno samymi się nie nęci tylko z kukurydz± i pelletem, ale mnie się zwyczjnie nie chce jeszcze bawic w moczenie i gotowanie kukurydzy. Z samymi kulkami jest już do¶c harówy, jako, że nabyłem felerny roler ROBINSONA (czę¶c do wałkowania jest za duża i nie robi wałków na odpowiedni rozmiar, trza robic ręcznie na oko i nie zawsze wychodzi).
Mam pytanie do Kolegów, czy kto¶ też miał takie cyrki z rollerem i czy kto¶ nęcił samymi kulkami proteinowymi z jakimi¶ efektami?

PS. Przepraszam założyciela tematu za nowy (acz zwi±zany z kulkami) temat w temacie.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo sypiesz ? Jaki smak?
Jaki rozmiar ?
... z kulkami to jest tak, że je¶li karpie znaj± kulki wejd± w nie bardzo szybko. Je¶li nie to potrwa to troszkę dłużej. Z tym, że je¶li dobrze je położysz na dnie- tzn w bliskiej okolicy ich żerowania to też możesz się spodziewać szybkich strzałów.
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WojtaSSS nie to nie rydwan to inny zbiornik niedaleko Bratoszewic ale nie zdradzam gdzie dokładnie :P chyba że na PW, chociaż tam i tak dostanie się do tego zamkniętego koła graniczy z cudem mówi±c szczerze.
Co do kulowania - wszystko mnie zwi±zane z tym interesuje. Pisać ¶miało usmiech
Zacz±łem 5 dni temu im sypać kulkami i sobie spisuje w notatniku co i jak ile i czego, dzi¶ podjechałem im sypn±ć... na łowisku karpik 2kg, po wrzuceniu pierwszej porcji kukurydzy z lustrzanej powierzchni wody zrobił się istny [ocenzurowano] po tym jak karpioki (tak my¶lę) ruszyły spłoszone wesoly Nadzieja jest że jutro (może) połowię usmiech
Aktualnie sype im kulki TB wanilia 18mm impact/euro i kulki TB ¶liwka 18/20mm (po 0.5kg waniliowych i ~0.2kg ¶liwki) do tego 2 puszki kuku z biedronki (tak żeby "był ruch" w łowisku)
Co do tego już wiosennego/jesiennego (niedługo) sypania to słyszałem że najlepsze wyniki s± na typowo zwierzęce smaki/zapachy tj. - kraby/ryby/ochotki (¶mierdziele) czy kto¶ mógłby mi to potwierdzić/zdementować? Bo w sezonie to truskawki, morele, wanilie, ¶liwki itp (mocniej "pachn±ce") ? Dobrze mam to poszufladkowane w głowie czy nie bardzo?
Pozdrawiam i dzięki za wpisy usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbuj, kombinuj, sprawdzaj. W tym roku też debiutowałem z kulkami. Łowię głównie na spinning, więc debiut tym trudniejszy.
Mimo to tylko na swoje kulki złowiłem około 20 ryb w przedziale od 2 do 10 kilo (4 nocki).
Nęciłem kukurydz±, kulkami i pelletem. Kulki za każdym razem inne, pellet zawsze kukurydziano- konopno- waniliowy, kukurydza z biedronki, lub gotowana.
Przy bardzo dobrych braniach, za każdym razem zmieniałem przynętę i nie miało to wpływu na brania.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja też głównie spinninguje i też debiucik w kulkach ja z pelletu zrezygnowałem, próbuje kuku + kulki, jutro dam znać czy się co¶ uwiesiło :P
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem z rana jeden spięty, drugi taki ze 2-3kg(49cm) wyci±gnięty. Wszystko na wanilie 18mm na ¶liwkę nic nie ruszyło.
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech


Ostatnio zmieniony przez Miszkadaszkiewicz dnia Sob Sie 25, 2012 11:06 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Dużo sypiesz ? Jaki smak?
Jaki rozmiar ?
... z kulkami to jest tak, że je¶li karpie znaj± kulki wejd± w nie bardzo szybko. Je¶li nie to potrwa to troszkę dłużej. Z tym, że je¶li dobrze je położysz na dnie- tzn w bliskiej okolicy ich żerowania to też możesz się spodziewać szybkich strzałów.


Strzelam po 100 kulek dziennie, ¶rednica 14mm, smak - miód, banan. Nęcę od poniedziałku, po niedzieli pierwszy zestaw do wody...
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
Z samymi kulkami jest już do¶c harówy, jako, że nabyłem felerny roler ROBINSONA (czę¶c do wałkowania jest za duża i nie robi wałków na odpowiedni rozmiar, trza robic ręcznie na oko i nie zawsze wychodzi).
Mam pytanie do Kolegów, czy kto¶ też miał takie cyrki z rollerem i czy kto¶ nęcił samymi kulkami proteinowymi z jakimi¶ efektami?
PS. Przepraszam założyciela tematu za nowy (acz zwi±zany z kulkami) temat w temacie.

Nie wiem jakiej firmy mam roler, ale my¶lę że to co¶ podobnego. Próbowałem te boki obniżyć, ale to jako¶ nie zdaje egzaminu. Wałeczek wyroluję sobie ręcznie na stole, czasami odpowiednia grubo¶ć może mi nie wyjdzie, ale kulki też nie musz± mieć równej ¶rednicy. usmiech Rolownice mam na 7 kulek, wolałbym żeby miała szeroko¶ć na jakie¶ 25 kulek bo takiej długo¶ci wałeczki sobie spokojnie ukulam. wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...Dajemy radę, u mnie już druga partia się na strychu suszy...
Malgi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 03, 2011
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
...Dajemy radę, u mnie już druga partia się na strychu suszy...
To może zamówię kilka na moje piękne jeziorko?
Zamienię na słoiczek grzybków :P
_________________
Wolę być niedoskonał± wersj± samej siebie, niż najlepsz± kopi± kogo¶ innego...
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy wesoly Jaka ilo¶ć i na kiedy?
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
Nie ma sprawy wesoly Jaka ilo¶ć i na kiedy?

Słoiczek za słoiczek lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Malgi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 03, 2011
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
wolfram napisał:
Nie ma sprawy wesoly Jaka ilo¶ć i na kiedy?

Słoiczek za słoiczek lol
No, nie będę taka zachłanna - słoiczek kulek za słój grzybków ;-)
_________________
Wolę być niedoskonał± wersj± samej siebie, niż najlepsz± kopi± kogo¶ innego...
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam cały czas informacji na temat karpioków i kulek i znalazłem bardzo ciekawy artykuł i "programik". Mam nadzieję że redakcja się nie obrazi że z forum karpiowego wszystko pochodzi usmiech
klik
P.S. potrzeba excela 2003 minimum do otwarcia, na dole s± 3 zakładki w pierwszym oknie s± procentowo podane białka, węglowodany i tłuszcze z danego produktu, w drugiej zakładce (na dole) wpisujemy procentow± zawarto¶ć naszego mixu a w trzeciej zakładce programik nam wylicza ile czego jest, w nawiasach s± optymalne zawarto¶ci procentowe z ogółu zmieszanych produktów.
Jeszcze tylko znaleĽć conieco o atraktorach co na wiosne, jesień, i jak ze smakami (żeby się zapach ze smakiem nie gryzł) i będzie gitara :P
Planuję zrobić na wiosnę kulki 22mm o zapachu róży a smaku krewetki kto¶ co¶ takiego uskuteczniał z Was może? usmiech
Pozdrawiam
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy kto¶ połowił na wymienione przez Ciebie zapachy nie powie Ci czy Ty tez na to będziesz mial strzały. Każda woda i to co zastajemy podczas łowienia różni się od siebie. Trzeba samemu robić i próbować co się sprawdza. Np. zapach cell Mainlina jest chwalony na karpiowych forach a ja na to nigdy nie miałem nawet "piknięcia" co nie oznacza, że wszyscy inni się myl± usmiech
_________________
www.carpholic.pl
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam o czym będziecie pisać na wiosnę jak tak to dalej będzie wygl±dało lol :P.
_________________
Bercik
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wiosnę to będzie się łowić :P zim± kulki kręcić :P
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 76