Czy wiesz, że...
Nasza rodzima troć w systematyce ichtiologicznej została wyróżniona już w roku 1780 i występowała pod nazw± łososiopstr±g. Swoj± wła¶ciw± nazwę troć otrzymała dopiero w roku 1864.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 578
 Zalogowani 0
 Wszyscy 578

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(501407) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(501407) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(501407) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501407) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501407) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501407) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501407) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501407) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501407) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501407) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2143
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Karpie i ryby karpiowate, a także okonie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Karpie i ryby karpiowate, a także okonie
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 6:19 pm    Temat postu: Karpie i ryby karpiowate, a także okonie Odpowiedz z cytatem

Mam dwa problemy smutny Pierwszy z nich to: na co łowić okonie w rzece jeżeli na sztuczne przynęty nic nie bierze, a żywe s± trudno dostępne. Moim drugim problemem jest połów karpia i innych ryb karpiowatych, a dokładnie to: jak± metod± i na jak± przynętę łowić te ryby. Proszę o w miarę szczegółow± odpowiedĽ.
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrz±c do góry, jest tam opcja Artykuły --> Metody połowu --> Spławik i grunt. Spinningowe łowy itp.
Super lektura na długie zimowe wieczory usmiech.
_________________
Bercik
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Patrz±c do góry, jest tam opcja Artykuły --> Metody połowu --> Spławik i grunt. Spinningowe łowy itp.
Super lektura na długie zimowe wieczory usmiech.

Id±c tym tropem w ten sposób można by odpowiedzieć na każde zapytanie lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 6:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li poszedłem po bandzie to przepraszam :oops:. Za ty ty animalku pewnie będziesz bardziej chętny do opisania powyższego problemu usmiech. Tak że czekam z niecierpliwo¶ci± na jaki¶ wyczerpuj±cy opis...
Pozdrawiam :P
_________________
Bercik
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż kolega postawił pytanie w sposób generuj±cy jedyn± możliw± odpowiedĽ, jakiej udzielił Zabrze. Bo można napisać opasł± ksi±żkę (jakich zreszt± wiele napisano) na tak zadane pytanie i jeszcze tematu nie wyczerpać. Takie moje zdanie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 8:15 am    Temat postu: Re: Karpie i ryby karpiowate, a także okonie Odpowiedz z cytatem

junio40 napisał:
Mam dwa problemy smutny Pierwszy z nich to: na co łowić okonie w rzece jeżeli na sztuczne przynęty nic nie bierze, a żywe s± trudno dostępne. Moim drugim problemem jest połów karpia i innych ryb karpiowatych, a dokładnie to: jak± metod± i na jak± przynętę łowić te ryby. Proszę o w miarę szczegółow± odpowiedĽ.

Je¶li chodzi o okonie w rzece to je¶li na sztuczne nie bior± a naturalne s± trudno dostępne to problem masz w zasadzie rozwi±zany bo nic po¶redniego nie ma o ile wiem zly: więc okoni łowił nie będziesz.
A karpiowate :?: zależy chyba od rzeki i gatunku ryby. Np. na Bugu granicznym w ok. Dubienki miejscowi łowi± leszcze i dzikie karpie na groch. Na innej rzece może być skuteczne to do czego ryby s± przyzwyczajone. Jak im nawrzucasz przez kilka dni grochu to będziesz łowił na groch, jak nawrzucasz pszenicy to pewnie będę lepiej brały na pszenicę.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦wietnie Sacha napisał . Jednak uważam , że je¶li okonie s± i brały to brać będ± . S± po prostu gdzie indziej i na co innego bior± . Wystarczy je znale¶ć . Z karpiami to już natomiast kosmos , ale też Sacha ¶wietnie napisał . W±tpię aby koledze zalezało na karpiach ponad 10cio kilowych . A te mniejsze trzeba systematycznie karmić , karmić i jeszcze raz karmić . Tyle że już raczej nie o tej porze roku tylko ciepł± wiosn± .
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 7:57 pm    Temat postu: Karpie i ryby karpiowate, a także okonie Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie także dowiedzieć czy kulki proteinowe to dobra przynęta na te ryby, a jak tak to które zapachy i smaki s± najlepsze na płoć i karpia, a je¶li nie to jakie przynęty s± skuteczniejsze :?:
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj sobie na razie spokój z kulkami proteinowymi. Stosuj proste metody, na pocz±ek proponuję prost± wędkę bez kołowrotka (tzw bat) i przynęty takie jak białe robaki, ciasto, pęczak itp. Je¶li wolisz spining(sztuczne przynęty), to z pewnosci± znajd± się tu Koledzy, którzy lepiej Ci odpowiedz± niż ja.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub je¶li masz czas i możliwo¶ć dłuższego nęcenia - proponuję kukurydzę gotowan± i łubin słodki -wszystko w to wejdzie
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję z informacje i rzeczywi¶cie nie zależy mi na karpiach ponad 10-cio kilowych tylko na góra 5-7 kilowych, ale niestety nie mam możliwo¶ci ich zbyt często karmić smutny ,a jakie polecali by¶cie przynęty żeby nie trzeba było zbyt długo zanęcać (je¶li takie s±) ale nie chodzi mi o przynęty sztuczne. :?
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pęczak z jakim¶ zapachem np (wanilia, kozieradka, albo anyż) ryby karpiowate wchodz± z miejsca i nie trzeba ich długo podkarmiac. Jednak sypn±c parę gar¶ci w czasie łowienia trzeba. Oprócz pęczaku przy łowieniu z marszu ¶wietnie sprawdza się też kartofel gotowany (nie rozgotowany) pokrojony w małe kosteczki - te przeznaczone na haczyk najlepiej parę godzin przed łowieniem zalac miodem pszczelim z wod±.
Przy łowieniu jednodniowym skuteczna bywa kukurydza, ale raczej ta konserwowa, do gotowanej trzeba przyzwyczajac ryby dłużej.
Przynęty, które opisałem powyżej sprawdzaj± się póĽn± wiosn±, latem i wczesn± jesieni±. Gdy przyjdzie przedwio¶nie - marzec/kwiecień spróbuj zanęcić łowisko gar¶ci± , lub dwiema pociętych rosówek (je¶li tam gdzie łowisz występuj± karasie, ładne okonie). Na płoc, leszcza, karpia wczesn± wiosn± ¶wietnie sprawdzaj± sie białe robaki i pinki, którymi dobrze strzelic z procy w miejsce łowienia. Ję¶li łowic będziesz dalej od brzegu, użyj kleju, aby robaki po wystrzale nie wy¶cieliły powierzchni 10 m2 wink:
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Pon Gru 26, 2011 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wolfram za ważne informacje, a jak by kto¶ jeszcze wiedział co¶ o łowieniu ryb karpiowatych niech ¶miało pisze (chodzi mi o metody, przynęty i zanęty na te ryby) wykrzyknik
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 26, 2011 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

junio40 napisał:
Dziękuję wolfram za ważne informacje, a jak by kto¶ jeszcze wiedział co¶ o łowieniu ryb karpiowatych niech ¶miało pisze (chodzi mi o metody, przynęty i zanęty na te ryby) wykrzyknik

Ryby to prosty sport - polewasz i pijesz lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
junio40 napisał:
Dziękuję wolfram za ważne informacje, a jak by kto¶ jeszcze wiedział co¶ o łowieniu ryb karpiowatych niech ¶miało pisze (chodzi mi o metody, przynęty i zanęty na te ryby) wykrzyknik

Ryby to prosty sport - polewasz i pijesz lol

A może by tak szczegółowa odpowiedĽ :?:
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

junio40 napisał:
the_animal napisał:
junio40 napisał:
Dziękuję wolfram za ważne informacje, a jak by kto¶ jeszcze wiedział co¶ o łowieniu ryb karpiowatych niech ¶miało pisze (chodzi mi o metody, przynęty i zanęty na te ryby) wykrzyknik

Ryby to prosty sport - polewasz i pijesz lol

A może by tak szczegółowa odpowiedĽ :?:

To może by tak dokładniejsze pytanie . jak± metod± chcesz łowić ? Czy : cieżkim feederem , może lżejszym , odległo¶ciówk± , batem , tyczk± , lekkim pickerem , zwykł± przepływank± spławikow± , czy też ciężkim sprzętem karpiowym ?
Bo to o co teraz proszisz to cała ksiażka , jak nie dwie lol
Czy interesuj± Cię zanęty kupne , czy sam chcesz czym¶ sypać . Czy interesuje Cię łowienie z marszu ? Może dwu trzy dniowe ? Czy masz możliwo¶ć nęcenia wcze¶niejszego .
Samo: chę łowić ryby , powiedzcie jak - to trochę mało ...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno, dawno temu, w bardzo odległej epoce, kiedy to żaden z wędkarzy nawet nie słyszał co to jest gumowa przynęta spinningowa, sezon wędkarski kończył się w listopadzie, no bo nic na blachy nie chciało brać. Nic, czyli żaden okoń, bo szczupak od czasu do czasu niemrawo uderzył. Teraz dla niektórych dopiero w listopadzie jest szczyt sezonu
Zacznij tak jak oni łowić na paprochy. Musisz tylko spełnić kilka niezbędnych warunków.
1.) Twoja wędka nie może mieć większego ciężaru rzutowego niż 5 gram, Czyli od 0,2 do 5 g ciężar rzutowy przy długo¶ci 240 cm.
2.) Żyłkę możesz mieć nie grubsz± niż 0,14 mm a najlepiej mieć 0,12 mm.
3.) Główki z haczykami to ciężar od 1g do 4g powinny być kolorowe.
4.) No i najmniejsze twistery. Ważny jest kolor (najskuteczniejszy można znaleĽć metod± prób), polecam na pocz±tek opalizuj±cy „motor oill”
Nie rzucisz tym dalej niż 5 no 6 metrów. Ale wcale nie trzeba ciskać przynęty daleko. Spławik posyła się nawet bliżej i nikt nie narzeka na to, że ryby nie stoj± w pobliżu brzegu. Bo tak naprawdę wła¶nie w okolicach skarpy brzegowej, zwiędłych zielsk, ale przede wszystkim w chłodnej porze roku w zatokach, zakolach i starorzeczach poł±czonych z nurtem zimuj± całe stada okoni. Chciałbym na koniec lojalnie uprzedzić, że zmiana parametrów sprzętu spowoduje zanik skuteczno¶ci tej metody. Wędziskiem o rzutowym ciężarze 7 g nawet nie ma co próbować łowić, nie mówi±c już o grubszych żyłkach. Do takiego łowienia trzeba się odrobinę przyzwyczaić, a warto.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
.............Zacznij tak jak oni łowić na paprochy. Musisz tylko spełnić kilka niezbędnych warunków.
1.) Twoja wędka nie może mieć większego ciężaru rzutowego niż 5 gram, Czyli od 0,2 do 5 g ciężar rzutowy przy długo¶ci 240 cm.
2.) Żyłkę możesz mieć nie grubsz± niż 0,14 mm a najlepiej mieć 0,12 mm.
3.) Główki z haczykami to ciężar od 1g do 4g powinny być kolorowe.
4.) No i najmniejsze twistery. Ważny jest kolor (najskuteczniejszy można znaleĽć metod± prób), polecam na pocz±tek opalizuj±cy „motor oill”
Nie rzucisz tym dalej niż 5 no 6 metrów. ............ Wędziskiem o rzutowym ciężarze 7 g nawet nie ma co próbować łowić, nie mówi±c już o grubszych żyłkach...

Chyba trochę przesadziłe¶, albo ja mam przy swojej wklejce 12 gr i główkach 2-3 gram nadzwyczajne zdolno¶ci rzutowe wesoly wink: A jesli chodzi o kolory to ja z kolei polecam fiolet "podbite oko"....
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
junio40 napisał:
the_animal napisał:
junio40 napisał:
Dziękuję wolfram za ważne informacje, a jak by kto¶ jeszcze wiedział co¶ o łowieniu ryb karpiowatych niech ¶miało pisze (chodzi mi o metody, przynęty i zanęty na te ryby) wykrzyknik

Ryby to prosty sport - polewasz i pijesz lol

A może by tak szczegółowa odpowiedĽ :?:

To może by tak dokładniejsze pytanie . jak± metod± chcesz łowić ? Czy : ciężkim feederem , może lżejszym , odległo¶ciówk± , batem , tyczk± , lekkim pickerem , zwykł± przepływank± spławikow± , czy też ciężkim sprzętem karpiowym ?
Bo to o co teraz prosisz to cała ksi±żka , jak nie dwie lol
Czy interesuj± Cię zanęty kupne , czy sam chcesz czym¶ sypać . Czy interesuje Cię łowienie z marszu ? Może dwu trzy dniowe ? Czy masz możliwo¶ć nęcenia wcze¶niejszego .
Samo: chcę łowić ryby , powiedzcie jak - to trochę mało ...

Chcę łowić na spławik lub grunt (ok. 20g) i interesuj± mnie bardziej zanęty kupne i je¶li chodzi o zanęcaniu na rzece to mam czas do zanęcania, a je¶li chodzi o staw to nie bardzo
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
samara napisał:
.............Zacznij tak jak oni łowić na paprochy. Musisz tylko spełnić kilka niezbędnych warunków.
1.) Twoja wędka nie może mieć większego ciężaru rzutowego niż 5 gram, Czyli od 0,2 do 5 g ciężar rzutowy przy długo¶ci 240 cm.
2.) Żyłkę możesz mieć nie grubsz± niż 0,14 mm a najlepiej mieć 0,12 mm.
3.) Główki z haczykami to ciężar od 1g do 4g powinny być kolorowe.
4.) No i najmniejsze twistery. Ważny jest kolor (najskuteczniejszy można znaleĽć metod± prób), polecam na pocz±tek opalizuj±cy „motor oill”
Nie rzucisz tym dalej niż 5 no 6 metrów. ............ Wędziskiem o rzutowym ciężarze 7 g nawet nie ma co próbować łowić, nie mówi±c już o grubszych żyłkach...

Chyba trochę przesadziłe¶, albo ja mam przy swojej wklejce 12 gr i główkach 2-3 gram nadzwyczajne zdolno¶ci rzutowe wesoly wink: A jesli chodzi o kolory to ja z kolei polecam fiolet "podbite oko"....

Bardziej chyba niż na długo¶ci rzutów zależy mi na wyczuwaniu brań. To prawda, że takim delikatnym kijkiem rzuca się i holuje do¶ć niewygodnie, ale każde branie mam przycięte.
junio40
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 08, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
Miejscowość: Tanina
PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie były by dobre przynęty sztuczne, na okonie i je¶li to możliwe, to na karpie
_________________
Wędkarstwo i akwarystyka to jest to co lubię


Rafał Jonisek


Ostatnio zmieniony przez junio40 dnia Nie Sty 15, 2012 1:17 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Maciej
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Mar 18, 2004
Posty: 36

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sztuczne przynęty okoniowe to kolejna ksi±żka, któr± by tu można napisać, ale aby¶ nie wyważał otwartych drzwi to przegl±d podstaw:

- gumki: twisterki i ripperki - kolor - tu nie ma m±drych, ale możesz przyj±ć najogólniejsz± zasadę - jasny dzień ciemniejsza gumka i odwrotnie. Montowane klasycznie na haku z główk± lub na bocznym troku

- obrotówki - kolory j.w. Wielko¶ć - różnie Górale mówi±, od rozmiaru 00 do powiedzmy 3. Jak nie bierze to próbować zmniejszać przynętę (może się łaskawie zdecyduje) lub wła¶nie zwiększyć (może sprowokuje je do brania większa fala hydroakustyczna)

Do tego dochodzi sprawa wahadłówek i niewielkich woblerów, ale spokojnie - wypróbuj najpierw gumki i obrotówki.

Powodzenia i jeszcze jedno...

od podanych porad reklamacji nie uzględnia się lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciej napisał:
Sztuczne przynęty okoniowe to kolejna ksi±żka, któr± by tu można napisać, ale aby¶ nie wyważał otwartych drzwi to przegl±d podstaw:


- obrotówki - kolory j.w. Wielko¶ć - różnie Górale mówi±, od rozmiaru 00 do powiedzmy 3.

.... a nawet 4-ki, na Dratowie łowiłem piękne okonie 30-39cm na czwórki kongera w kolorze coca-cola (lep-perka). wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 87