Czy wiesz, że...
Miejsce rozrodu węgorzy (Morze Sargassowe) zostało zlokalizowane dopiero w 1923 roku przez Duńczyka Johannesa Schmidta. Ciekawostką jest, iż węgorze dobierają sobie partnerów z tych samych regionów, z których pochodzą. Stwierdzono ponadto różnice w kodzie DNA w zależności od regionu. Do zarybień w Polsce używa się narybku węgorza zakupionego w Europie Zachodniej, który różni się od bałtyckiego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 563
 Zalogowani 0
 Wszyscy 563

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(501066) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(501066) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(501066) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501066) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501066) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501066) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501066) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501066) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501066) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501066) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2132
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wiek emerytalny 67 lat.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Wiek emerytalny 67 lat.
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Dęba
PostWysłany: Piš Lis 25, 2011 3:50 pm    Temat postu: Wiek emerytalny 67 lat. Odpowiedz z cytatem

Co o tym sądzicie ?
Moim zdaniem to pomysł tragiczny, z tego względu, że już dziś średnia długość życia polaków to ok.70 lat. Łatwo więc domyślić się, że połowa nie dożyje wieku emerytalnego... :?
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 25, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie powiem tylko, że w ostatnim zdaniu odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie. Jest oszczędność? :roll:
POCZYTAJ i pomyśl...
Bezrobocie w Polsce: oficjalnie 11,8%.
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brzeg
PostWysłany: Piš Lis 25, 2011 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umrę w pracy - to pewne. Wysiłek, stres i wysoka temperatura wykończą mnie. Najbardziej jednak boli mnie to że muszę tyrać na krwiopijców polityków. smutny
_________________
Piękny, ach piękny dżwięk wirującego koła.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 25, 2011 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dzięki temu będziesz miał pewność, że blisko 32% z Twoich zarobków trafi na przeżarcie przez... i tutaj niech każdy sobie sam dopowie. ;)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Piš Lis 25, 2011 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna jestem zdania, że zlikwidowanie wszelkich ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, a już na pewno wszelkich funduszy pracy i innych wylęgarni nierobów i alkoholików to jedyna metoda przywrócenia normalności. Sorry, ale najniższe składki kosztują miesięcznie prawie 900 zł. Prowadząc działalność nie mogę chorować, bo nie zarobię kasy. Żeby dostać jakiekolwiek wyrównanie, muszę opłacać dobrowolne składki chorobowe(i to w terminie, bo jeśli spóźnię się z zapłatą składki choć jeden dzień, to żadne świadczenie mi nie przysługuje) i w dodatku musze być na zwolnieniu conajmniej 10 dni. 10 zasranych dni, to nie zwolnienie chorobowe, tylko agonalne. Wszelkie państwowe świadczenia i wszelkiej maści pomoce społeczne to najgorsza gangrena tego socjalistycznego świata, który obecnie mamy. Płacimy cięzkie pieniądze, które przechodzą przez kilka kont bankowych, za każdą operację oczywiście banki biorą haracz tylko po to, żeby na samym końcu urzędnik zadecydował na co są nam te pieniążki potrzebne. Ludzie lepiej wiedza jak wydawać swoje pieniądze i w końcu się opamiętają i cały ten porządek musi runąć, na co z niecierpliwością czekam. Płacenie całe życie takich pieniędzy, żeby przez maksymalnie 5 lat "cieszyć się" jałmużną na bylejaką podróbkę chleba to po prostu zwykłe złodziejstwo. Złodziejstwo, które zatoczyło juz międzynarodowe kręgi, bo cała unia europejska, to nic innego jak doskonałe rozwinięcie tegoż złodziejstwa. Te same ryje od kilkudziesięciu lat plują nam w twarz, a głupi lud toczy spory który z nich jest fajny, a który be. Długo to nie potrwa, jeszcze będzie co dopisać do podręczników z historii...

Monk napisał:
Ale dzięki temu będziesz miał pewność, że blisko 32% z Twoich zarobków ...

32%??????? Średnia krajowa to ok 3500 (zastanawia mnie sposób liczenia, bo chyba łapówki też brali jako dochód), same składki zusowskie to prawie 900, dolicz dochodowy 18% (oczywiście nie z całej kwoty), ale potem dochodzą jeszcze wszelkie vaty, akcyzy... lekko licząć 70 % tego co wypracujesz nie należy do Ciebie i nie dysponujesz tym.... Świat się kończy, trzeba powoli deski suszyć...
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:


.... Świat się kończy, trzeba powoli deski suszyć...



Mocne słowa :? ale trzeba wierzyć, że w końcu coś się zmieni.. Nie zdziwię się jeśli ludzie powiedzą "nie" i wyjdą na ulice tak jak bywało to już w naszej historii...
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mówią w TV, że to kobiety same walczyły o równouprawnienie i zrównanie wieku emerytalnego. Tylko pokażcie choćby jedną kobietę, która tak myśli. Faceci będą o 3 lata dłużej pracować, a nasze kobiety aż o 8 - to jest szok! Dobierają się nawet do dzieci, by o rok wcześniej były gotowe tyrać na tyranów. Odbierają im dzieciństwo... :evil:
Zapatrują się na Francję i innych, gdzie wiek emerytalny podnoszą. Dostosowują się z różnymi pierdołami do wymogów unijnych, a kiedy usłyszymy, że Unia postawiła wymóg zrównania dochodów? :evil:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek: mówiłem o obciążeniu uposażenia pracownika, a nie kosztach pracodawcy. usmiech
Malgi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 03, 2011
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
a kiedy usłyszymy, że Unia postawiła wymóg zrównania dochodów? :evil:
No co TY? przecież np w Niemczech też większość ludzi pracuje średnio za ok. 1000 na rękę :roll:
Jedyna różnica, że tam dostają 1000 euro, a w Polsce 1000 złotych :?
No i koszty utrzymania - np w okolicach Berlina można wynająć mieszkanko za 250 - 300 euro miesięcznie, a w Polsce nawet na wsi zabitej dechami za 300 zł nie wynajmiesz mieszkania smutny
_________________
Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego...
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malgi napisał:
Jotes napisał:
a kiedy usłyszymy, że Unia postawiła wymóg zrównania dochodów? :evil:
No co TY? przecież np w Niemczech też większość ludzi pracuje średnio za ok. 1000 na rękę :roll:
Jedyna różnica, że tam dostają 1000 euro, a w Polsce 1000 złotych :?
No i koszty utrzymania - np w okolicach Berlina można wynająć mieszkanko za 250 - 300 euro miesięcznie, a w Polsce nawet na wsi zabitej dechami za 300 zł nie wynajmiesz mieszkania smutny


Należało by tez wziąść pod uwagę wielkość SZAREJ STREFY naszego kraju ..... i mogło by się okazać, że zarabiamy więcej od niemców. lol lol
Wczoraj w pasku informacyjnym na jednym z kanałów tv wyświetlało informację o utracie przez rząd kilku milionów zł z tytułu nie zapłaconych podatków od obrotu towarem w Wólce Kosowskiej .... Ile jest takich miejsc w tym kraju gdzie nikt nie ingeruje w to co się dzieje ?
Dżepetto pisze, że się świat kończy a kończymy albo skończyliśmy się my kolejny raz poleźli wyborcy wybierać mniejsze zło a można było go nie wybierać wcale .... Dania do dzisiaj rządu nie ma i nie płaci darmozjadom ...
_________________
Łowię i zjadam ......
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki-dobrze że ta szara strefa istnieje, ja przez to rękawa nie wyrywam ,mam czas klikać w robocie , nie mówiąc ze nie muszę myśleć co za "spszęncicho" mam kupić aby firma miała się dobrze. Co do wyborów?? NIC się nie zmieniło - Czym głupszy tym lepszy :placz A że Polska to dziki kraj ,co urzędujący minister stwierdził ,wiec czego można wymagać :placz lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Darek: mówiłem o obciążeniu uposażenia pracownika, a nie kosztach pracodawcy. usmiech

A sadzisz, że pracownik mniej traci? To, że część pokrywa pracodawca oznacza jedynie tyle, że o tyle mniej co zapłaci pracodawca zarobisz. Nie ma nic z niczego- że się tak brawurowo wyrażę wesoly Koszty pracownika są porównywalne z własnymi kosztami przy prowadzeniu działalności.
Podatek VAT- nie jesteś jego płatnikiem, a i tak to Ty go płacisz, ja przynajmniej w części produktów mogę go sobie odliczyć. Jakby nie sumować pracodawca i pracownik płacą, przy dochodzie na poziomie średniej krajowej, tyle samo.
A jak palisz Westy Ice-y i lejesz diesla do baku to dzieje nam się taka sama krzywda...
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Faceci będą o 3 lata dłużej pracować, a nasze kobiety aż o 8 - to jest szok! :evil:

Faktycznie -szok !
Rozumiem że kobiety dłużej, ale my biedni czemu ? 8O
Statystycznie kobiety żyją ok79,5 roku , a faceci ok 71.2 .
Czyli przeciętnie będziemy emerytami przez ok. 3lata. :?
Podczas gdy kobietki w najgorszym razie 11 lat ! I gdzie tu sprawiedliwość ? zly:
Feministki powinny być oburzone , chyba ... :roll:
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brzeg
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woojoo napisał:
dzepetto napisał:


.... Świat się kończy, trzeba powoli deski suszyć...



Mocne słowa :? ale trzeba wierzyć, że w końcu coś się zmieni.. Nie zdziwię się jeśli ludzie powiedzą "nie" i wyjdą na ulice tak jak bywało to już w naszej historii...
Nie wyjdą, nie wyjdą. Wszystkie siły które organizowały spontaniczne usmiech protesty są ustawione, wypasione i los ludzi pracy olewają.
_________________
Piękny, ach piękny dżwięk wirującego koła.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek: to wszystko jest oczywiste. usmiech
Farti: czas robić listę społeczna na zmianę płci! ;)

W tej całej obłudzie zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego 67, a nie np. 69? Skąd taki wiek i jakie jest jego ekonomiczne uzasadnienie? Dla mnie to wielka ściema, która nic sensownego nie wniesie - no może poza tym, że zmniejszy się grono osób dożywających wieku emerytalnego, a przynajmniej tych, którym uda się pracując do niego zbliżyć.
A gdzie są rzeczywiste oszczędności, których wygodniej jest nie widzieć. Dlaczego 38 mln naród ma tylu parlamentarzystów? W biednej, 60 mln Francji jest ich 364 - u nas 460 +100. Czy koszty ich utrzymania nie są doskonałym polem do popisu dla oszczędzających? Gdy dodamy do tego niezłe grono instytucji doradczych, agend itp. robi się wesoło...
Przenoszenie obciążeń na społeczeństwo jest w tym wypadku bandytyzmem. Ceny europejskie /często wyższe/, a zarobki 3 świat. Ale w demagogii wszystkie strony osiągają granice absurdu i są siebie warte.
A co da wspomniane wyjście? Nic, bo kto zastąpi dzisiejszych geniuszy? Tacy sami specjaliści, bo człek kumaty, mający w swojej dziedzinie "nazwisko" nie będzie się pchał do tej szczęśliwości, aby w przeciągu jednej nocy tego nazwiska i szacunku nie utracić. Pozostaje tylko wygrać w totka. ;)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Feministki powinny być oburzone , chyba ... :roll:

Feminizm kończy się tam, gdzie trzeba wnieść szafę na 8 piętro.
Ani kobiety, ani mężczyźni nie powinni pracować dłużej, czy krócej. Każdy powinien pracować tyle, ile musi, lub chce.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk: Jak dożyję koło 60-tki w tym grajdole. Nie wiem czy nagle nie uświadomię sobie , że jednak czuje się kobietą. W tym wieku to chyba już nie ma większego znaczenia. wink:

dzepetto: opcja ,,ile chcą" jakoś byłaby mi znacznie milsza. zly:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nie?! Perspektywa wejścia choćby do parlamentu stanie się jakby nieporównywalnie większa! A jest przecież taki jeden prezes, który lubi damom mankiet ślinić - bezcenne! ;)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Darek: to wszystko jest oczywiste. usmiech

A właśnie, że nie jest to takie oczywiste. Dzień wolności podatkowej wyliczony jest gdzieś na połowe czerwca, co wskazywałoby, że darmozjady przeżerają 50% tego, co zarobimy. A to pyszny żarcik jest. Policzyli sobie mądre głowy to, co przy wypłacie leci do "naszej" "wspólnej" "kasy" a reszta chyba komuś umknęła. Podatki od nieruchomości, wszelkie vaty, akcyzy, podatki od spadków i darowizn, od wygranych(tu nie jedyny przypadek podwójnego opodatkowania), abonament na radyjko i telewizorek, podatki od lokat, myto na drogach.... nie chce mi się dalej wymieniać... Tobie Maciek szczególnie współczuję, bo kupując fajki za 11 zł zgadnij gdzie lokujesz 9zł? Pomyśl sobie ile byś jarał, gdybyś płacił 2 zł za paczkę- czyli tyle, ile kosztuje? No, a Ty się jeszcze musisz hamować, bo palenie gdzie popadnie mandatem grozi, a na paczkach widnieje ostrzeżenie, że palenie niszczy cerę lol
Większego wyzysku niż teraz nigdy nie było, a sklepy zapchane Nutellą, winami i serami pleśniowymi zasłoniły ludziom oczy...

Cytat:
W tej całej obłudzie zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego 67, a nie np. 69? Skąd taki wiek i jakie jest jego ekonomiczne uzasadnienie?

Wytłumaczenie jest proste 67 brzmi podobnie do 65- a do takiej liczby jesteśmy przyzwyczajenie. 68 odbieramy juz jako prawie 70, a to już lekka przesada... psychologia zwykła- ot co, a ile osób spadnie nam przez te lata z "garnuszka"...

Cytat:
A gdzie są rzeczywiste oszczędności, których wygodniej jest nie widzieć. Dlaczego 38 mln naród ma tylu parlamentarzystów? W biednej, 60 mln Francji jest ich 364 - u nas 460 +100. Czy koszty ich utrzymania nie są doskonałym polem do popisu dla oszczędzających? Gdy dodamy do tego niezłe grono instytucji doradczych, agend itp. robi się wesoło...

A ja pójdę dalej. Po jaką cholerę tak urządzony parlament i po jaką cholerę cała ta "demokracja"? Tylko po to, żeby wypełnić głupotę, którą powtarzają w telewizji, że mądzejszego ustroju nikt nie wymyślił?
Kto wygrywa wybory? Ci sami, tylko pod innym szyldem niż za poprzedniej kadencji. Co głoszą? To samo co w poprzednich wyborach. A co robią? To samo co po poprzednich wyborach. A jak się wygrywa wybory? Trzeba obiecać jak najwięcej, czyli zapowiedzieć, że najbardziej się ludzi okradnie- no przecież za coś trzeba te obietnice spełnić...
Prawo głosu ma każdy. Jeden pojedzie na haśle, że będzie można trawę palić i że chłopak będzie mógł wziąć ślub z chłopakiem. No i idzie kwiaty młodzieży polskiej na wybory, bo dawód przed tygodniem odebrany z hasłem "żeby było śmieszniej".
Nie trzeba się znać na czymkolwiek, można całe życie chlać wódę i nie podjąć żadnej pracy będąc na utrzymaniu wszelkiej maści ośrodków pomocy społecznej, byle tylko dowodu osobistego nie zgubić... Co to za ustrój, w którym jedynym kryterium do decydowania o losach kraju jest posiadanie dowodu osobistego?
Cytat:
Przenoszenie obciążeń na społeczeństwo jest w tym wypadku bandytyzmem. Ceny europejskie /często wyższe/, a zarobki 3 świat. Ale w demagogii wszystkie strony osiągają granice absurdu i są siebie warte.

A tak z ręką na sercu- kto do cholery głosował za wejściem do unii? Kto z głosujących "za" przeczytał kobylasty traktat, który niósł jedyne przesłanie- u siebie możecie robić to, co w brukseli zostanie zatwierdzone? Sorry Maciek, ale na nic więcej nie zasługujemy. Przecież mamy to na własne życzenie.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie wg Ciebie mielibyśmy bonusy nie należąc do unii? wink:
I mała praca domowa: poszukaj danych, dotyczących naszego eksportu i importu /tak tak/ węgla kamiennego, na którym to ponoć Polska stoi. Czy te dane też są wykładnią unijną, czy przejawem czegoś innego? ;)
I dla pełnej jasności: nie jestem apologetą wszystkiego, co się zowie UE. usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jakie wg Ciebie mielibyśmy bonusy nie należąc do unii? wink:

Nie należelibyśmy do unii- jak dla mnie potężny bonus. Wiesz, do mnie nie trafia propaganda sukcesu. To, że wyjdzie jeden baran z drugim i wychwala ile pieniążków z tej unii dostajemy, ile rolnicy dostają dopłat... Otóż te właśnie dopłaty sprawiają, że żywność jest tragicznej jakości i coraz droższa.
Kto policzył ile państwo miałoby zysku, gdyby nie ograniczenia płynące z brukseli w zamian za te wszystkie bonusy? Co to do cholery za układ, w którym człowiekowi daje się pieniądze i nakłada limit produkcji? Przecież to jest zwykły gwałt na nieletnim wolnym rynku, który już niestety wolnym nie jest...
Cytat:
I mała praca domowa: poszukaj danych, dotyczących naszego eksportu i importu /tak tak/ węgla kamiennego, na którym to ponoć Polska stoi. Czy te dane też są wykładnią unijną, czy przejawem czegoś innego? ;)

Wiesz, dla mnie jako posiadacza kotła miałowego nieistotne jet to, czy węgiel jest polski, ukraiński, niemiecki, czy jaki tam jeszcze. Wielu mądrzejszych ode mnie uważa, że esencją wolnego rynku jest import, a nie eksport. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby nie płacić jakiejś śmiesznej akcyzy za węgiel tylko dlatego, że unia tak nakazała. Czy my mamy jeszcze choć odrobinę suwerenności? Jeszcze kilka lat temu za tonę miału trzeba było zapłacić 350 zł. Dzisiaj taniej niż za 520-560 nie kupisz, a jeszcze rząd straszy akcyzą od nowego roku, bo unia... W dupie mam tę całą unię i tych darmozjadów. Czy ktoś widział jakąś transmisję z obrad parlamentu europejskiego? Czy w telewizji pokazuje się cokolwiek z tego, co w tej śmiesznej brukseli robią urzedasy z naszym mandatem? Więc niech mi ktoś wytłumaczy jak to się dzieje, że za chwilę przy wyborach do parlamentu europejskiego rzesze ludzi pójdą do urn i oddadzą głosy na swoich "przedstawicieli" w tej dalekiej i tajemniczej unii? Co my robimy, czy dzisiaj ludzie nie mają w sobie już za grosz godności, nie mają ambicji?
Cytat:
I dla pełnej jasności: nie jestem apologetą wszystkiego, co się zowie UE.usmiech

Wiem, ale zobacz jaki ruch na forum się zrobił lol Z kimś trzeba gadać lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I o to gadulstwo i ruch chodzi. wesoly
Pewnie że każdy węgiel pali się niezależnie od kraju pochodzenia - pomijam kaloryczność i wartości fizyczne;) - ale coś z naszymi kosztami jest nie tak, skoro czeski -często wydobywany polskimi rękami - jest "lepszy". ;) To są miejsca pracy, podatki, a nie zasiłki dla bezrobotnych... i nie tylko.
Kilka lat temu też się zachwycano, gdy nasz rynek bankowy był łykany przez zagranicę. Uczestniczyłem wówczas w dyskusji na innym forum i mało mnie nie zżarto, że nie dostrzegałem dobrodziejstwa tego stanu rzeczy: przecież konkurencja, tańsze kredyty i w ogóle wielki świat!
Czy olanie w Polsce kształcenia ludzi w dziedzinach technicznych na rzecz - nikomu nic nie ujmując! - zarządzania i marketingu, olewaniu funduszy na rozwój i wdrożenia też uważasz za "karę unijną"? usmiech
Idę spać. usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Czy olanie w Polsce kształcenia ludzi w dziedzinach technicznych na rzecz - nikomu nic nie ujmując! - zarządzania i marketingu, olewaniu funduszy na rozwój i wdrożenia też uważasz za "karę unijną"? usmiech
Idę spać. usmiech

Maciek, ja za karę przeciwko nam wszystkim uważam fakt, że jak rzucisz kamieniem, to na bank w jakiegoś magistra trafisz- niezależnie czy on też inżynier w przedrostku, czy tylko magister. Po jaką cholerę my płacimy za kształcenie każdego niezależnie od tego, czy coś mu to da, czy nie? Dzisiaj posiadanie tytułu magistra to w zasadzie obowiązek. Sam mgr przed nazwiskiem znaczy mniej niż kiedyś posiadanie matury wesoly
Maciek, ja sądze, że my to się z tą unią nie dogadamy. Ubolewam tylko nad tym, że dzisiaj w dobrym tonie jest mieć "wyważone" zdanie. Gdy słysze argumenty typu: "a mieliśmy jakiś wybór" w kontekście wejścia do unii to zaraz przychodzi mi na myśl jedno- po jaką cholerę nasi dziadkowie walczyli z niemcami? Trzeba było ręce podnieśc- żylibyśmy dzisiaj w cywilizowanym kraju, jeździli niemieckimi autami, mielibyśmy elektrownie atomowe i [ocenzurowano] drogi...
Może kogoś oburzy takie porównanie, ale co to za argument, że nie mieliśmy wyjśćia? Przecież to tak, jakby otwarcie powiedzieć, że nas kraje zachodnie dzisiaj wykańczają bez strzelania- zwykła wojna, tylko że ekonomiczna.
Wleźliśmy w chory układ, który nie ma podstaw kulturowych, ideowych i mentalnych. Europę, która przez wieki rozwijała się dzięki zróżnicowaniu chcemy ogrodzić jedną granicą, powołać jeden parlament, jeden rząd i nadać wspólną walutę... Żadne argumenty nie wygrają z jednym- to jest niemożliwe ze względów kulturowych. Nikt nie wpadł na to, że ludzie, żeby stworzyć jakąś wspólnotę muszą myśleć tak samo, pracować tak samo...
Dlaczego strefę euro rozwalają kraje z południa? Odpowiedź jest prosta- bo to lenie większe niż ci na północy. Można się z tego śmiać, bo przecież dzisiaj nie ma granic, wszyscy jesteśmy tacy sami, ale przecież północ, to mroźne zimy, inna mentalność pracy. Człowiek z północy ma we krwi, że musi mieć zapasy, musi coś odłożyć, musi się zabezpieczyć, musi mieć jak się ogrzać zimą... i Taki człowiek ma mieć wspólną politykę monetarną z Grekiem? hahahhaha parodia, po prostu parodia.
A do tego wszystkiego dochodzi ta cała demokracja. No przecież to śmieszne. Grecja jest na skraju upadku, a ludzie idą na ulicy, bo oni chcą żyć tak samo, mają w rzyci wszystko, nawet to, że zadłużają swoje dzieci, wnuki... No demokracja. Głosuję, wymagam, ma byc tak, jak ja chcę. W końcu ja jestem najmądrzejszy...
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie - zwróćcie uwagę na inny aspekt podwyższenia wieku emerytalnego.
Społeczeństwo żyje coraz dłużej - OK - to prawda. Ale co z tego, skoro życie po 60tce czy 70tce do dla większości życie od tabletki do tabletki czy tour de przychodnia. Niestety sprawność umysłowa czy fizyczna nie idzie do końca w parze z długością życia. I tak oto nie wyobrażam sobie jak 60+ letni pracownik branży budowlanej znajdzie pracę w swoim zawodzie?
Albo kto zatrudni 60+letniego ekonomistę czy pracownika umysłowego, który już po prostu nie nadąża za niektórymi rzeczami i w porównaniu z każdym młodym pracownikiem będzie nieefektywny?

Ale akurat my nie mamy się czym martwić. Uważam, że niczym dobrniemy do wieku emerytalnego, to będzie nas obowiązywać zupełnie inny system. Ten nie ma racji bytu. ZUS przejada większość składek, a niż demograficzny sprawi, że nie będzie komu pracować na emerytów. Chyba, że staniemy się multi-kulti krajem i będziemy ściągać masowo pracowników z krajów biedniejszych od nas tak jak to zrobiły Niemcy, Francja, Anglia.

O UE też można by tutaj rozmawiać dniami. Mnie najbardziej boli dostosowywanie każdego naszego aspektu życia pod standardy państw zachodnich. Ceny, podatki i ustawy mamy unijne, tylko nie pensje. I tak oto statystyczny mieszkaniec zachodniego kraju może za swoją pensję nabyć 700-900l benzyny podczas gdy Polak - 250-300...
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Ubolewam tylko nad tym, że dzisiaj w dobrym tonie jest mieć "wyważone" zdanie. Gdy słysze argumenty typu: "a mieliśmy jakiś wybór"

To ja,to ja,znaczy z tym wyważaniem.A'propos wyboru to mielibyśmy wybór gdybyśmy mieli taki system bankowy jak w Szwajcarii albo ropę i gaz tak jak Norwegia,wtedy Unię moglibyśmy olać.
Zastanawia mnie dlaczego górnictwo u nas jest nieopłacalne i lepiej ściągać węgiel z RPA czy Chin?albo śląska kopalnia ma właściciela Czecha i jemu się opłaca a jak jest polski zarząd to już nie.
Jakiś czas temu oglądałem program o stoczni w Korei Płd.Zakład wielkości którejś z naszych stoczni miał zamówienia na ponad 40 statków rocznie i tyle budował a w tym czasie nasza stocznia,nie pamiętam która,miała zamówienie na 2 statki.I nie myślcie że robotnik koreański zarabia mniej niż nasz,zarabia dużo więcej a i koszty życia w Korei są dużo wyższe.
I ostatni przykład taki trochę osobisty:
największy zakład produkujący autobusy dla komunikacji miejskiej w Ameryce Północnej nazywa się Ontario Bus Ind. i zatrudnia w dwóch swoich fabrykach ponad 600 osób.Zgadnijcie ile osób pracuje w biurze?
Pewnie nie wiecie wink: pracowało 24 osoby (czyli 4%)no i ani jednego związkowca bo załoga w głosowaniu zdecydowała że nie chce żadnych związków zawodowych co było okrutnym policzkiem dla działaczy z centrali.Nie wiem ile liczą osób biurowych nasze fabryki autobusowe ale myślę że pewnie więcej niż 10% załogi co i tak jest 2x więcej.
No i ciągle słyszę że naszym rolnikom się nie opłaca,no i co w takim razie?jak się nie opłaca to może zmienić profil?Ja nie mam kontaktu z rolnikami ale jeżdżę 2-3x w roku do 2 gospodarstw specjalistycznych (sady i plantacje truskawek).Fakt że robota ciężka od cholery ale zyski takie że "klękajta narody".Człowiek zarabiający średnią krajową na ich roczne dochody musiałby pracować kilka lat ale co z tego jak w mediach co i raz słychać jak rolnikom jest źle. To nie to że czepiam się rolników bo nie chciałbym tak tyrać jak oni ale może niech przestaną narzekać bo jak czytam ile rząd wali kasy w KRUS to się mnie nóż w kieszeni otwiera.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
To nie to że czepiam się rolników bo nie chciałbym tak tyrać jak oni ale może niech przestaną narzekać bo jak czytam ile rząd wali kasy w KRUS to się mnie nóż w kieszeni otwiera.

A w ZUS nikt kasy nie pompuje? Układ jest prosty- płacisz składki w KRUSie- masz niziutką emeryturkę. Jedyne co bym zmienił to składki zdrowotne. Nie bedę się powtarzał, że ja służbe zdrowia bym zlikwidował, ale jeśli już tego nie robimy, to niech rolnicy płaca taką samą składkę zdrowotna jak ja. Z jakiej racji ja mam odejmować swojemu dziecku, żeby wysłać do lekarza rolnika i dać mu zniżkę na leki? Niech za siebie płaci jak każdy inny. Ja dopłat żadnych nie dostaję, jak pada śnieg i nie mam roboty to nikt mi odszkodowań za klęski żywiołowe nie wypłaca. Na interwencyjne zamówienie moich usług liczyć nie mogę, dopłat do paliwa nie mam i jeszcze mam komuś lekarza finansować? A niby z jakiej racji? Każdy powinien sam na siebie robić. Jak ktoś ma głowę na karku i jest pracowity- miałby dobrze. Leń byłby świetnym przykładem wychowawczym dla młodzieży.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Albo kto zatrudni 60+letniego ekonomistę czy pracownika umysłowego, który już po prostu nie nadąża za niektórymi rzeczami i w porównaniu z każdym młodym pracownikiem będzie nieefektywny?


Życie weryfikuje nie takie opinie. lol
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:

A w ZUS nikt kasy nie pompuje? Układ jest prosty...


Układ jest prosty...Niech zabierają parszywe łapy precz od ZUSu, to i pompować przestaną i kaleków uzdrawiać dla jeszcze większych oszczędności. Dawniej ZUS "bidulkiem" nie był... :roll:

pietruch napisał:

O UE też można by tutaj rozmawiać dniami. Mnie najbardziej boli dostosowywanie każdego naszego aspektu życia pod standardy państw zachodnich. Ceny, podatki i ustawy mamy unijne, tylko nie pensje. I tak oto statystyczny mieszkaniec zachodniego kraju może za swoją pensję nabyć 700-900l benzyny podczas gdy Polak - 250-300...


Jak wejdziemy do strefy Euro, to nasze dochody będą pięknie kontrastowały z ichnimi. Najniższa płaca to aż 231,70 Euro - żyć nie umierać (na zielonej wyspie). lol


Ostatnio zmieniony przez Jotes dnia Nie Lis 27, 2011 1:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
A w ZUS nikt kasy nie pompuje?

ZUS jest organizacją przestępczą ale nie można powiedzieć że zorganizowaną zly:
Mnie na chorobowe i zdrowotne co miesiąc zabierają kilkaset złotych.
Firma mi płaci abonament w Luxmedzie więc państwowych lekarzy kilkanaście lat na oczy nie widziałem-do ostatniego miesiąca smutny
Dopadło mnie ostre bakteryjne zapalenia pęcherza moczowego,sikanie krwią,ból jak sq.....n. Po telefonie do Luxmedu wiem że ostry dyżur jest konieczny. Telefon do szpitala i słyszę że oni nie ale na Brzeskiej mają dyżur urologiczny,jadę i dowiaduję się że szpital jest zlikwidowany 4 lata temu :evil: Taxi i kolejny szpital gdzie na izbie przyjęć dostaję informację że w W-wie nie ma nigdzie dyżuru urologicznego i u nich internista mnie przyjmie po 22:00,parzę na zegarek jest 14:30,sikam krwią co 5-10 minut i jestem półprzytomny. W skali kilkunastu lat ładnych parę tysięcy na opiekę zdrowotną mi zabrali. Za te pieniądze pojechałbym do prywatnego szpitala i tyle.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
W skali kilkunastu lat ładnych parę tysięcy na opiekę zdrowotną mi zabrali. Za te pieniądze pojechałbym do prywatnego szpitala i tyle.

Pod warunkiem, że coś byś z tego odłożył, ale mimo wszystko stać by Cię było na wzięcie kredytu, żeby zdrowie podratować.
pietruch napisał:
I tak oto nie wyobrażam sobie jak 60+ letni pracownik branży budowlanej znajdzie pracę w swoim zawodzie?
Albo kto zatrudni 60+letniego ekonomistę czy pracownika umysłowego, który już po prostu nie nadąża za niektórymi rzeczami i w porównaniu z każdym młodym pracownikiem będzie nieefektywny?

Wiesz Przemku, tu się z Tobą do końca nie zgodzę. Z tym budowlańcem przyznam Ci częściową rację, bo praca na budowie wykańcza w zastraszającym tempie, ale pracuję na budowach, na których 60-letni pracownik nie jest jeszcze niczym nadzwyczajnym i powiem Ci, że ceni się takich pracowników, bo fach w rękach mają. W zasadzie pracownicy poniżej 35-40 roku życia bez odpowiedniego stażu na budowach nie moga byc niczego pewni. Ceni się pracowników z doświadczeniem, którzy potrafią sobie sami radzić z problemami, majster nie musi nad nim stać z projektem i tłumaczyć jak debilowi co ma robić. Nie pisze tutaj o budowie domku jednorodzinnego, bo tam młodzi mogą się popisywać, ale pisze o mieszkaniówce i przemysłówce. Jak się stawia 7-8 kondygnacji to nie ma mowy o fuszerce, nie mówiąc już np. o halach przemysłowych. Uwierz mi, że tam młodych pracowników nie zobaczysz usmiech .
Jesli chodzi o pracowników umysłowych... hehe mity, że ładne laseczki z długimi nogami są bardziej pożądane od doświadczonych pracowników (oczywiście zależy o jakim pożądaniu mówimy wink: ).
Wiedz jedno- firmy naprawdę nie zwalniają takich pracowników, to oni odchodza z różnych względów- najczęściej chcą odpocząć po kilkudziesięciu latach pracy, albo po prostu zdrowie im już nie dopisuje. W zawodach technicznych młody pracownik po prostu w przedbiegach przegrywa z doświadczeniem pana lub pani 60+. Często mają takie znajomości, bez których ani dobrej roboty, anie porządnie sprawy się nie załatwi...
Młody, zanim zaszną go szanować, musi naprawdę się wykazać. Najlepiej jeśli z różnych względów to na niego spadnie ciężar poprowadzenia jakiejś kluczowej w danym momencie roboty. Wtedy wychodzi, czy będą z niego ludzie, czy będzie po prostu szeregowym do końca życia.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha: należało ubrać najbardziej paskudne ciuchy, jakie może masz w piwnicy albo garażu i paść na ulicy. Wtedy miałbyś kompleksowe badania, włącznie z tomografią głowy, bo kto wie, czy upadając nie przymalowałeś w chodnik zbyt mocno. Wtedy wiedziałbyć, na co wydawane są Twoje złotówki. Mnie też ograbiają o 600 zł miesięcznie, a gdy musiałem udać się do specjalisty, wybrałem wizytę prywatną, bo czekać kilka miesięcy nie miałem ochoty. Na szczęście mogłem sobie na to pozwolić, choć rządzący zadbali i o to już trzeci rok z rzędu. usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jakie wg Ciebie mielibyśmy bonusy nie należąc do unii? wink:
I mała praca domowa: poszukaj danych, dotyczących naszego eksportu i importu /tak tak/ węgla kamiennego, na którym to ponoć Polska stoi. Czy te dane też są wykładnią unijną, czy przejawem czegoś innego? ;)
I dla pełnej jasności: nie jestem apologetą wszystkiego, co się zowie UE. usmiech

znaczy siedzisz na jednym półdupku, a za cały stołek płacisz?
jesteś trochę zaa a trochę przeciw -ciekawy pogląd i dość wygodny,tyle że prowadzi na manowce
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic bardziej złudnego - jestem "za", choćby biorąc pod uwagę cła, którymi nasze produkty byłyby obłożone na rynku unijnym. Nie wierzę, że infrastruktura byłaby tak rozbudowywana, gdyby nie środki unijne, nad którymi przynajmniej jest jakiś nadzór. To się zaraz skończy i to my zaczniemy wpłacać.
Inną kwestią są absurdy tej organizacji, których nie brakuje i nasza rodzima wygoda, która nie zabiega o rozsądne prawo, bo... w bałaganie więcej można ukręcić.
Czy prowadzi na manowce? Nie sądzę - kwestia zrozumienia argumentów. Racjonalnego, a nie emocjonalnego albo na zasadzie "no bo nie". usmiech
Stocznie pozamykali? Dlaczego mamy z tego powodu płakać? U nas klepało się jedynie kadłuby, ew. wrzucano silnik od Cegielskiego. To, co naprawdę wartościowe, szło z innych państw, bo nie mieliśmy nic sensownego do zaoferowania. Koreańczycy mają po 40 zamówień, a nie w porywach 1-2 jak nasze "kuźnie demokracji i cnoty związkowej".


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Nie Lis 27, 2011 1:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
dzepetto napisał:
Ubolewam tylko nad tym, że dzisiaj w dobrym tonie jest mieć "wyważone" zdanie. Gdy słysze argumenty typu: "a mieliśmy jakiś wybór"

To ja,to ja,znaczy z tym wyważaniem.A'propos wyboru to mielibyśmy wybór gdybyśmy mieli taki system bankowy jak w Szwajcarii albo ropę i gaz tak jak Norwegia,wtedy Unię moglibyśmy olać.
Zastanawia mnie dlaczego górnictwo u nas jest nieopłacalne i lepiej ściągać węgiel z RPA czy Chin?albo śląska kopalnia ma właściciela Czecha i jemu się opłaca a jak jest polski zarząd to już nie.
Jakiś czas temu oglądałem program o stoczni w Korei Płd.Zakład wielkości którejś z naszych stoczni miał zamówienia na ponad 40 statków rocznie i tyle budował a w tym czasie nasza stocznia,nie pamiętam która,miała zamówienie na 2 statki.I nie myślcie że robotnik koreański zarabia mniej niż nasz,zarabia dużo więcej a i koszty życia w Korei są dużo wyższe.
I ostatni przykład taki trochę osobisty:
największy zakład produkujący autobusy dla komunikacji miejskiej w Ameryce Północnej nazywa się Ontario Bus Ind. i zatrudnia w dwóch swoich fabrykach ponad 600 osób.Zgadnijcie ile osób pracuje w biurze?
Pewnie nie wiecie wink: pracowało 24 osoby (czyli 4%)no i ani jednego związkowca bo załoga w głosowaniu zdecydowała że nie chce żadnych związków zawodowych co było okrutnym policzkiem dla działaczy z centrali.Nie wiem ile liczą osób biurowych nasze fabryki autobusowe ale myślę że pewnie więcej niż 10% załogi co i tak jest 2x więcej.
No i ciągle słyszę że naszym rolnikom się nie opłaca,no i co w takim razie?jak się nie opłaca to może zmienić profil?Ja nie mam kontaktu z rolnikami ale jeżdżę 2-3x w roku do 2 gospodarstw specjalistycznych (sady i plantacje truskawek).Fakt że robota ciężka od cholery ale zyski takie że "klękajta narody".Człowiek zarabiający średnią krajową na ich roczne dochody musiałby pracować kilka lat ale co z tego jak w mediach co i raz słychać jak rolnikom jest źle. To nie to że czepiam się rolników bo nie chciałbym tak tyrać jak oni ale może niech przestaną narzekać bo jak czytam ile rząd wali kasy w KRUS to się mnie nóż w kieszeni otwiera.

jakie to NASZE NARODOWE!!! i o to chodzi naqpuszczać jednych na drugich wtedy nie widać co wierchuszka czyni
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o służbie zdr4owotności Narodowej nie będę się wypowiadał ostatnimi czasy jestem częstym gościem w SZO ,organizacja pracy tej placówki powala na kolana już przy wejściu.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Nic bardziej złudnego - jestem "za", choćby biorąc pod uwagę cła, którymi nasze produkty byłyby obłożone na rynku unijnym. Nie wierzę, że infrastruktura byłaby tak rozbudowywana, gdyby nie środki unijne, nad którymi przynajmniej jest jakiś nadzór. To się zaraz skończy i to my zaczniemy wpłacać.

Maciek, a znajdź mi wyliczenia ile straciliśmy na wszelkich limitach produkcji, które unia na nas narzuciła, jak to się ma do spowolnienia wzrostu gospodarczego i jakie ma to skutki długofalowe? Jakie skutki ma wprowadzenie limitów produkcji w rolnictwie i zepsucie rynku dopłatami bezpośrednimi? Ktoś to w ogóle wyliczył? Przecież taka ingerencja w gospodarkę z założenia jest jej rozwaleniem. Po jaką cholerę straszy się nas cłami, odizolowaniem, i zepchnięciem na jakiś margines? Wierzysz w takie bzdury? Dlaczego w Norwegii nikt się nie zastanawia co to będzie, przecież do unii nie należymy? Ktoś ich gnębi, wyklucza, cłami dobija? W interesie żadnego państwa nie jest upadek gospodarki sąsiada, bo to odbija się na całym regionie. Zdrowa konkurencja jest najlepszym motorem i żadne wspólnoty i wspólne polityki nigdy nie były i nie będą żadnym rozwiązaniem, nawet w najgorszych momentach.
Dzisiaj premier otwarcie mówi, że trzeba dążyć do szybkiego wejścia do strefy euro, żeby móc o niej decydować. Za takie słowa, przy tej kondycji strefy euro powinien pójść siedzieć i to nie na fotelu prezesa rady ministrów. Pakować nas w ten gnój jest zwykłym przestępstwem.
Cytat:
Stocznie pozamykali? Dlaczego mamy z tego powodu płakać? U nas klepało się jedynie kadłuby, ew. wrzucano silnik od Cegielskiego. To, co naprawdę wartościowe, szło z innych państw, bo nie mieliśmy nic sensownego do zaoferowania. Koreańczycy mają po 40 zamówień, a nie w porywach 1-2 jak nasze "kuźnie demokracji i cnoty związkowej".

Zgoda, nierentowne- zamknąć. Gdyby nie państwowa łapa przez dziesiątki lat, pewnie by inaczej teraz prosperowały...
Dam Ci Maciek inny przykład- np. takie lotnisko w Babimoście, które ma obsługiwać loty na naszą piekną lubuską ziemię. Rocznie trzeba będzie do tego dopłacać kilka-kilkanaście milionów złotych pod przykrywką argumentu- "lotnisko jest nam potrzebne, to jest prestiż". Dlaczego ja mam pracowac na loty posłów, senatorów i biznesmenów? Wytłumaczysz mi to? Stocznie mozna bylo zamknąc, to i tak durny pomysłpewe by się dało porzucić. Jest tylko mały problem- unia dopłaci. Rozbudujemy, a potem będziemy dokładać. Brawo.

EDIT:
Dopisze jeszcze parę zdań dla tych "za". Większość z Was chodzi do sklepu, jeździ samochodem. Czy nikt nie zauważył jak szybko od wejścia do unii rosną ceny podstawowych produktów? Zadziwiające jest to, że są to wszystkie te produkty, w których produkcji uczestniczą wszelkie dopłaty, limity i akcyzy, czyli wszystko to, na czym państwo kładzie swoje ciężkie łapsko w największym stopniu.
Tymczasem idzie się do sklepu agd i pralka jak kosztowała 1000 zł, tak nadal tyle kosztuje, lepsze modele 1500-2000. Nic tu się nie zmienia, poza nowszymi technologiami. Znakomita większość produktów, które podlegają zwykłym rozliczeniom fiskalnym, nie zmienia swoich cen. Niech odezwą się ci, którzy mają swoje firmy. Czy podnosicie ceny usług? W mojej branży trzeba co rok zmniejszać ceny. W połowie tego roku na obsłudze mieszkaniówki trzeba było zejść z cenami o prawie 40% wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
Wszystko po to, żeby utrzymać klientów, bo firmy uciekają się już do zagrań poniżej pasa, żeby jakoś na rynku się utrzymać. Wszystko przez ceny podstawowych produktów. Taka jest niestety prawda. unia wyjdzie nam bokiem i żadne tłumaczenie, że dali nam na oczyszczalnię ścieków i drogi nie pomoże. Jeszcze nie widziałem idioty, który inwestuje w coś bez założenia, że na tym zarobi wesoly


Ostatnio zmieniony przez dzepetto dnia Nie Lis 27, 2011 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
To nie to że czepiam się rolników bo nie chciałbym tak tyrać jak oni ale może niech przestaną narzekać bo jak czytam ile rząd wali kasy w KRUS to się mnie nóż w kieszeni otwiera.

To przeczytaj dla odmiany ile wali w ZUS. To i siekiera spokojnie Ci w tej kieszeni stanie. Propaganda jak widać nawet tych myślących potrafi zaślepić. wink: :P
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Koleżko - wiemy tyle, ile możemy wiedzieć, a własne zdanie może mieć każdy. Ty też nie znajdziesz wyliczeń na poparcie swoich tez. ;)
Ograniczenia w rolnictwie - dobra, niech produkują na full i... co z tym zrobią? usmiech Ruski się pogniewali na nas i co się działo na rynku?
Nie porównuj nas do Norwegii - oni są bogaci w środki wymierne, my w pustosłowie, którego każdy z nas ma pełną gębę. ;) Ma to swoje uzasadnienie, ale nie chcę o tym mówić.
Strefa euro - w pełni popieram.
Nie wiem, skąd taki pogląd. Przez lata cuda naszego przemysłu stoczniowego łykał Sojuz. Ale i oni są już tak wybredni, że wiedzą, co i za ile kupować. ;)
Dlaczego stocznie nie próbowały produkować tego, co ma zejście? Bo byli za cieńcy, a państwo nasze lubiło ratować "kolebki".
Stocznie MW podjęła się kilka lat temu produkcji 7 korwet o poziomie technicznym budzącym zainteresowanie "w światku". Poszło w to od groma kasy, a nie ma ani jednej. Mierz siły na zamiary.
A po co Wam lotnisko? Bo Gorzów nie ma! Przecież to między Waszymi miastami najważniejsze. lol
A skoro mowa o zarobku na lotnictwie. Wiesz, dlaczego ruskie lotnictwo w czasie konfliktu w Gruzji musiało niemal przestać latać? To nasza wielka szansa - zobaczymy, co Bumar z tym zrobi. Jest gdzie sprzedać, tylko kto wyłoży, aby to wyprodukować? usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Oj Koleżko - wiemy tyle, ile możemy wiedzieć, a własne zdanie może mieć każdy. Ty też nie znajdziesz wyliczeń na poparcie swoich tez. ;)

Nie znajdziesz takich wyliczeń, bo ich się nie da zrobić. To nie kometa, której trajektorię da się policzyć, ale skoro od wejścia do unii ceny żywności poszybowały, ceny paliw (tu się trzeba za głowę złapać) poszybowały, a ceny usług firm prywatnych pozostają na tym samym poziomie, to nikt mi nie wmówi, że mamy lepiej, bo w unii jesteśmy.

Cytat:
Ograniczenia w rolnictwie - dobra, niech produkują na full i... co z tym zrobią? usmiech Ruski się pogniewali na nas i co się działo na rynku?

Maciek, ja nie napisałem, że mamy produkować więcej, niż rynek przyjmie, ale nie mów mi, że nakładanie odgórnych limitów i danie za to dopłat jest lepszym rozwiązaniem niż sterowanie produkcji przez wolny rynek. Myślisz że wzrost cen żywności wziął się ze zwiększonej aktywności słońca? Przecież lepiej ode mnie pamiętasz gospodarkę centralnie sterowaną i nadal twierdzisz, że ingerencja w ceny i produkcję wyjdzie komukolwiek na dobre?
Co do Ruskich- sam dobrze wiesz, że przy każdej sposobności pokazują nam co ta unia jest warta wink:
Cytat:
Nie porównuj nas do Norwegii - oni są bogaci w środki wymierne, my w pustosłowie, którego każdy z nas ma pełną gębę. ;) Ma to swoje uzasadnienie, ale nie chcę o tym mówić.

Wiesz, wolę jednak porównywać nas do krajów, które mają zdrowsze mechanizmy myślenia, niż razem z innymi owcami grzecznie do zagrody pędzić...
Rządzą ci, którzy cenią swoją suwerenność i to się nigdy nie zmieni, niezaleznie czy nas będzie 7mln, 40 mln, czy 4 mld.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A było tak pięknie wesoly, każdy miał pracę. Tych, co nie chcieli pracować pod pręgierz… opieka lekarska za darmo ! Szkolnictwo za darmo! Co tam jeszcze za darmo?!...Emerytury na czas! wesoly
Robotnik był szanowany!!! wesoly Zarabiał…No i kartofli też starczyło! Do jedzenia i pędzenia!!! wink: wesoly
"U sąsiada kapie…Z dachu? No nie…No to idziemy, wezmę coś na zagrychę…Ktoś do niego dzwonił czy ma dzisiaj czas?!" No nie, bo On telefonu nie miał! wesoly
Zimno jest w Polsce, ale zimniej w ciepłym kraju, kiedy zdasz sobie sprawę (z wyprzedzeniem), co czeka twoje dzieci w nowym rodzącym się ustroju…
Koniec kapitalizmu i jakiś nowy twór, którego jeszcze nie jestem wstanie rozpoznać.
Czy obejdzie się bez wojny? Mam nadzieję.
Euro? Wspólna moneta? Nawet nasz były wielki brat nie wpadł na tak "genialny" pomysł a może coś mi umknęło wink:.
Nie ja to wymyśliłem a kilku specjalistów od ekonomii. Nie da się zastosować wspólnej monety do struktury i specyfiki różnic gospodarczych.
Może to nie prawda, a może…Cała ta wspólnota źle mi się kojarzy…
A może znowu!? wesoly... Każdy będzie miał pracę…nierobów pod pręgierz…opieka…szkolnictwo…
Żeby tylko kartofli dla wszystkich starczyło lol.

Było o emeryturach, wolę nie wspominać, …Kiedy pomyślę, że wspinam się na dach naczepy w wieku 67 lat…ach polecieć, polecieć…daleko wink:.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ku podsumowaniu dyskusji , jak się okazuje ciągle aktualne :
Jeszcze będzie ...

Choć gdzieś w najmroczniejszych zakamarkach duszy ...
...brzmi jak epitafium normalności

:|
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
To przeczytaj dla odmiany ile wali w ZUS. To i siekiera spokojnie Ci w tej kieszeni stanie. Propaganda jak widać nawet tych myślących potrafi zaślepić. wink: :P

Siekiera do kieszeni nie wejdzie a to że jest to wielokrotności to wiem.
I najgorsze jest to że ta kasa to jest kasa utopiona.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
farti napisał:
To przeczytaj dla odmiany ile wali w ZUS. To i siekiera spokojnie Ci w tej kieszeni stanie. Propaganda jak widać nawet tych myślących potrafi zaślepić. wink: :P

Siekiera do kieszeni nie wejdzie a to że jest to wielokrotności to wiem.
I najgorsze jest to że ta kasa to jest kasa utopiona.

I teraz się odezwał sacha jakiego znam. wink: :P


Więc pozostaje wszystkim nam tylko ...
...modlitwa
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Co do Ruskich- sam dobrze wiesz, że przy każdej sposobności pokazują nam co ta unia jest warta wink:


A dlaczego to robią? Warto było na siłę, przez własną głupotę tracić takie rynki zbytu? Wszyscy rozumieją, że nie, ale my to nie wszyscy niestety.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Optymistyczne" prognozy, proroctwa, czy nieuchronne?

Euroland
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby nieuchronne. Niech ten twór zdechnie jak najszybciej.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Oby nieuchronne. Niech ten twór zdechnie jak najszybciej.


Zawziuneś się. wink: Ale może to i źle, bo jak angolowi parę lat temu mówiłem, ile mam państwowej renty w przeliczeniu na funty, to mi szczerze współczuł. Może niechby "reszta świata" to dojrzała. A nóż jakaś dyrektywa unijna by się napisała o przymusie zwiększenia dochodów na "zielonej wyspie"... lol

Oczywiście to tylko marzenia ściętej głowy. lol wink:


Ostatnio zmieniony przez Jotes dnia Pon Lis 28, 2011 10:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyn dzisiejszego stanu jest wiele .Euroland to socjalistyczny związek z rozpasaną administracją ,nie potrafiący przyjąć prawdziwej przyczyny obecnego stanu. Jak mawiają starożytni Rosjanie “nie rabotajesz nie kuszajesz” . Jeszcze nie tak dawno wyśmiewano Indie za zacofanie i spacerujące tam ‘Święte krowy” oTajlandii ,Chinach nie wspomnę , wystarczyło niewiele lat by kraje te błysnęły blaskiem kosztem "Świata" z wyprowadzoną tam “gospodarką” , Nie rabotajesz nie ..... ,bo i za co??

Monk- rynki na wschodzie straciliśmy na rzecz mocniejszych od siebie, Uwierzyliśmy "mocniejszym przyjaciołom" że ruskich trza wyizolować ,Wiara w nowych przyjaciół tak nas oślepiła że nie zauważyliśmy że Nowi Nasi Przyjaciele weszli w nasze stare miejsca od tylca
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Monk- rynki na wschodzie straciliśmy na rzecz mocniejszych od siebie, Uwierzyliśmy "mocniejszym przyjaciołom" że ruskich trza wyizolować ,Wiara w nowych przyjaciół tak nas oślepiła że nie zauważyliśmy że Nowi Nasi Przyjaciele weszli w nasze stare miejsca od tylca


Nic nowego - jest winny i nie ważne, na ile wyimaginowany. Najważniejsze, że to "nie nasza wina, tylko nas załatwiono bez mydła". O słodka naiwności... lol
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może tak na lekkie podsumowanie dyskusji mała prezentacja, kliknijcie 67 lat pracownik
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 168