Czy wiesz, że...
LIN:
- Rekord Polski - 4,50 kg
- Złoty medal - od 2,50 kg
- Srebrny medal - od 2,00 kg
- Brązowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 405
 Zalogowani 0
 Wszyscy 405

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(499819) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(499819) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(499819) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499819) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499819) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499819) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(499819) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499819) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(499819) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(499819) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2165
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2299
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2326
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wypad nad Solinę
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wypad nad Solinę
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
ira_47
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Feb 09, 2007
Posty: 24

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Brody Ilz
PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 9:07 am    Temat postu: Wypad nad Solinę Odpowiedz z cytatem

Witam wybieram sie na weekend nad Soline do miejscowosci Bóbrka obok zalewu Myczkowieckiego. Był ktoś może, możecie coś powiedzieć na ten temat, jak jest z opłatami? czekam na odpowiedź
matiD
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Dec 09, 2005
Posty: 50

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem kilka razy za Polańczykiem w Wołkowyii. Opłaty robiłem na miejscu w ośrodku zarybieniowym PZW. Podobno można też wykupić w Polańczyku w sklepie wędkarskim. tego nie sprawdzałem bo nie miałem potrzeby. w tamtym roku opłata wynosiła 10 zł za dzień, a chyba 60 za cały rok (tego nie jestem pewien na 100% ale na pewno w tych granicach)
Pozdrawiam i połamania kija. Jak mogę jeszcze w czymś pomóc to pytaj.....
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Chorzów
PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,będę w Zawozie od soboty 4 czerwiec,calutki tydzień. wesoly
Też będę tam pierwszy raz wędkarsko,ale trzeba będzie sprawdzić
co tam w tej wodzie pływa. wink: Życzę powodzenia! wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.
matiD
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Dec 09, 2005
Posty: 50

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa lata temu na spining w ujściu Solinki (przed mostem) trafiały się szczupaczki takie w okolicach 50 cm, niezłe okonie - wszystko na obrotówki. Podobno trafi się tez ładny sandacz ( mi się trafił tylko niewymiarek ok 40 cm).
Z gruntu podchodził ładny leszcz, karpie do 2 kg i płotki. najlepiej brały na makaron gwiazdki lub kolanka.... Kolega łowił też leszcze na spławik Jeden z miejscowych kolegów po kiju łowił ładne klenie na czereśnie z gruntu i na przepływankę (ja nie próbowałem).....
Rok temu była bryndza... trafiłem na deszczową pogodę ... a wiadomo że jak w górach popada to w górskich rzekach płynie kawa z mlekiem...
Powodzenia i połamania....
dam
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: May 28, 2006
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Z.G.
PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dalej widać przy tamie wielkie ryby? Byłem tam ok 15lat temu i widzialem zarąbiste karpie, sandały i inne jak wygrzewały się w słoneczku tuż przy tamie.
ira_47
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Feb 09, 2007
Posty: 24

Kraj: Polska
Miejscowoœć: okolice Brody Ilz
PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko nie wiem co sobie przygotowac na ta wyprawe, napewno wezme spławik i chyba druga na koszyczek, może jakieś zanęty i przynęty polecicie na taka miejscówe. Ciekawe tylko jaka pogoda będzie.

PS. Z jakich prognoz pogody korzystacie (które wg. Was najlepiej sie sprawdzają?)
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zwoleń
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także wybieram się nad Solinę (22-24), bywałem tam także przez ostatnie dwa lata. Interesuję mnie stan wody, gdy byłem pierwszy raz był znacznie mniejszy niż np przed rokiem. Dla osób które jadą tam pierwszy raz polecam metodę gruntową (ładny leszcz, gruba płoć) trafiają się karpie. Dużo wędkarzy poluję tam na sandacze (podobno jedno z lepszych łowisk tej ryby), metoda spiningowa z łódki. Jeśli ktoś by się spóźnił i nie zdążył wykupić pozwolenia, proszę pytać przy przeprawie promowej, niedaleko mieszka miły starszy Pan które chętnie udzieli także rad i zda relację z ostatnich dni. Proszę o jakieś info na temat brań na Solinie.
migotka8
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołšczył: Feb 11, 2008
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowoœć: KNURÓW
PostWysłany: Piš Lip 29, 2011 7:25 pm    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

2 lata temu jak byłem przy zaporze to było pełno karpiszonów , moze wnuki tych co tobie sie pokazały :P
Badr_Hari
Sporządzacz omotek
Sporządzacz omotek


Dołšczył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...tylko czemu tam silnika spalinowego nie wolno uzywac :?: :?
_________________
Badr Hari
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sosnowiec
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
...tylko czemu tam silnika spalinowego nie wolno uzywac :?: :?

Penie dlatego, ze wprowadzono tam zakaz używania łodzi z napędem spalinowym
Badr_Hari
Sporządzacz omotek
Sporządzacz omotek


Dołšczył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrania się, bo się zabrania. Interesująca logika, gratuluję.
_________________
Badr Hari
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
...tylko czemu tam silnika spalinowego nie wolno używać :?: :?


Bo najprawdopodobniej jest ustalona strefa ciszy, przez Radę Gminy albo inny władny urząd. A dlaczego została ustalona, to właściwego urzędu się zapytaj.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna podstawę prawną i wymogi takich stref? Wg mnie wprowadza się na nich zakaz generowania dźwięku pow. 45dB. Tak więc powszechny zakaz stosowania spaliny - w tym przypadku - wydaje się być niczym innym jak nadinterpretacją albo nieznajomością wymogów prawa.
W wolnej chwili poszukam podstawy, ale może ktoś jużsię o to pokusił wcześniej.
Badr_Hari
Sporządzacz omotek
Sporządzacz omotek


Dołšczył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie rozsądny głos. NIestety nie jest to strefa ciszy (takich jest mało niestety), tylko uchwałą starostwa powiatowego wprowadzony zakaz używania silników spalinowych.
A na akwenach typu Solina czy Rajgrodzkie taki zakaz może sprowadzić niebezpieczeństwo dla pływającego w przypadku gwałtownego załamania pogody, co jest nierzadkie.
Ciekawą historię miał zakaz używania silników spalinowych na jeziorze Czorsztyńskim, uchylony przez NSA z racji jakiś wad prawnych i tego lata zaroiło się od motorowodniaków, narciarzy wodnych itp. smutny
Strefa ciszy byłaby OK, małe nowoczesne silniki spalinowe 4 suwowe radzą sobie z takim poziomem hałasu a i w miarę szybko można się przemieścić.
_________________
Badr Hari
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile się orientuję to strefę ciszy można wprowadzać na wiele sposobów. Najtrudniejszym jest określenie limitu decybeli jakie mogą generować silniki, najtrudniejszym do zmierzenia i wyegzekwowania, najprostszym jest całkowity zakaz silników, wtedy nawet na elektryku nie wolno, pośrednim jest zakaz silników spalinowych i ten jest najczęściej spotykany.
bassoon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 16, 2006
Posty: 109

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnowskie Góry
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jako,że ostatnio więcej pływam niż łowię to trochę liznąłem tematu.
Ile ja sobie zadałem trudu,żeby dowiedzieć się czy można tam i tam na silniku.
Po pierwsze-strefa ciszy,wprowadza ją starostwo i tam się pytać.Strefa ciszy- zakaz spalinowych i już,bo tak.Jeżeli miasto grodzkie to urząd miasta oczywiście.
Parki narodowe i krajobrazowe wraz z otuliną-w większości zakaz wszelkich napędów włącznie elektrycznych.
Poza tym każdy właściciel zbiornika może sobie wprowadzić własne ograniczenia. Spotkałem się z zakazem używania silników powyżej 5 KM.
Czasem(nawet często) wprowadzone ograniczenie jest nielegalne,jak np. strefa ciszy uchwalona przez radę miejską,a ją może ustanowić tylko starostwo.
Zaskakujące było dla mnie,że RZGW(Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej) który powinien wiedzieć wszystko o swoich wodach nie jest w stanie udzielić miarodajnej odpowiedzi.
Taka ciekawostka:w czasie moich poszukiwać gdzie można pływać,dowiedziałem się,że zbiornik w mojej okolicy (50 ha) ma swojego dyrektora,który oczywiście też nie wiedział czy na jego stawie można na spalinowym czy nie.
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwolę sobie zacytować odpowiednie przepisy:
Ustawa o ochronie przyrody:
Art. 17. 1. W parku krajobrazowym mogą być wprowadzone następujące zakazy:
1) realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2009 r. Nr 42, poz. 340 i Nr 84, poz. 700);
2) umyślnego zabijania dziko występujących zwierząt, niszczenia ich nor, legowisk, innych schronień i miejsc rozrodu oraz tarlisk i złożonej ikry, z wyjątkiem amatorskiego połowu ryb oraz wykonywania czynności w ramach racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej, rybackiej i łowieckiej;
3) likwidowania i niszczenia zadrzewień śródpolnych, przydrożnych i nadwodnych, jeżeli nie wynikają z potrzeby ochrony przeciwpowodziowej lub zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub wodnego lub budowy, odbudowy, utrzymania, remontów lub naprawy urządzeń wodnych;
4) pozyskiwania do celów gospodarczych skał, w tym torfu, oraz skamieniałości, w tym kopalnych szczątków roślin i zwierząt, a także minerałów i bursztynu;
5) wykonywania prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu, z wyjątkiem prac związanych z zabezpieczeniem przeciwsztormowym, przeciwpowodziowym lub przeciwosuwiskowym lub budową, odbudową, utrzymaniem, remontem lub naprawą urządzeń wodnych;
6) dokonywania zmian stosunków wodnych, jeżeli zmiany te nie służą ochronie przyrody lub racjonalnej gospodarce rolnej, leśnej, wodnej lub rybackiej;
7) budowania nowych obiektów budowlanych w pasie szerokości 100 m od linii brzegów rzek, jezior i innych zbiorników wodnych, z wyjątkiem obiektów służących turystyce wodnej, gospodarce wodnej lub rybackiej;
8) lokalizowania obiektów budowlanych w pasie szerokości 200 m od krawędzi brzegów klifowych oraz w pasie technicznym brzegu morskiego;
9) likwidowania, zasypywania i przekształcania zbiorników wodnych, starorzeczy oraz obszarów wodno-błotnych;
10) wylewania gnojowicy, z wyjątkiem nawożenia własnych gruntów rolnych;
11) prowadzenia chowu i hodowli zwierząt metodą bezściółkową;
12) utrzymywania otwartych rowów ściekowych i zbiorników ściekowych;
13) organizowania rajdów motorowych i samochodowych;
14) używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego na otwartych zbiornikach wodnych.2. Zakazy, o których mowa w ust. 1, nie dotyczą:
1) wykonywania zadań wynikających z planu ochrony;
2) wykonywania zadań na rzecz obronności kraju i bezpieczeństwa państwa;
3) prowadzenia akcji ratowniczej oraz działań związanych z bezpieczeństwem powszechnym;
4) realizacji inwestycji celu publicznego w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717, z późn. zm.6)), zwanej dalej "inwestycją celu publicznego".
3. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, nie dotyczy realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko nie jest obowiązkowe i przeprowadzona procedura oceny oddziaływania na środowisko wykazała brak niekorzystnego wpływu na przyrodę parku krajobrazowego.
4. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 14, nie dotyczy statków jednostek ratowniczych, jednostek organizacyjnych właściciela wód lub urządzeń wodnych zlokalizowanych na wodach, inspektorów żeglugi śródlądowej, Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej, promów w ciągu dróg publicznych, prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej oraz wykonywania zadań z zakresu ochrony przyrody przez Służbę Parku Krajobrazowego.


Prawo ochrony Środowiska:

Art. 116. 1. Rada powiatu, w drodze uchwały, z zastrzeżeniem ust. 2 i 4, ograniczy lub zakaże używania jednostek pływających lub niektórych ich rodzajów na określonych zbiornikach powierzchniowych wód stojących oraz wodach płynących, jeżeli jest to konieczne do zapewnienia odpowiednich warunków akustycznych na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
2. Na śródlądowych wodach żeglownych ograniczenia i zakazy wprowadza, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw środowiska, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu.
3. W rozporządzeniu, o którym mowa w ust. 2, zostaną ustalone:
1) nazwa lub inne określenie cieku lub zbiornika wodnego albo jego części, na których obowiązują ograniczenia lub zakazy;
2) rodzaje jednostek pływających, których dotyczą zakazy lub ograniczenia, które mogą być charakteryzowane poprzez:
a) przeznaczenie jednostki,
b) parametry techniczne, takie jak wielkość i rodzaj napędu;
3) zakazy i ograniczenia dotyczące używania jednostek odpowiednio w okresie roku, dni tygodnia lub doby.
4. Ograniczenia nie mogą dotyczyć jednostek pływających, których użycie jest konieczne do celów bezpieczeństwa publicznego lub do utrzymania cieków i zbiorników wodnych.
informacje o jednostce
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Cezorator. "Złe prawo, ale... prawo". usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przypomniało mi się stare japońskie powiedzenie.
"Prawo może być przeciwko rozumowi, ale rozum nie może być przeciw prawu".
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 75