Czy wiesz, że...
Boleń dojrzewa płciowo w wieku 4 – 5 lat. Wyciera się przy temp. wody 5 – 7 st. C (kwiecień, maj). Ikrę składa na żwirowym dnie w ilo¶ci 9 – 480 tys. jaj. Inkubacja trwa 10 – 17 dni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 902
 Zalogowani 0
 Wszyscy 902

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135772) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135772) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135772) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135772) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135772) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(613849) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(613849) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(613849) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613849) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613849) Apr 24, @ 21:24:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pogawędkowiczów pogl±d na dopalacze.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Pogawędkowiczów pogl±d na dopalacze.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 5:09 pm    Temat postu: Pogawędkowiczów pogl±d na dopalacze. Odpowiedz z cytatem

W takich chwilach strasznie na Pogawędkach brakuje Jarpo, który lubował się w takich dyskusjach i w miarę merytorycznie starał się je prowadzić.
Strasznie jestem ciekaw zdania Pogawędkowiczów kwestii okrytych niesław± dopalaczy. I choć opinia o samych specyfikach będzie tutaj ... raczej jednogło¶nie negatywna, tak jestem ciekaw waszych opinii dotycz±cych metod działania rz±du w walce przeciwko nim.
Czy nie s±dzicie, że państwo prawa nie powinno w ten sposób rozwi±zywać problemów ( tutaj nawet pasowałaby parafraza " ostatecznie rozwi±zanie kwestii dopalaczy" )? Czy metody stosowane przez rz±d nie zakłócaj± zasad działania wolnego rynku?

Media podaj± (patrz±c na skalę zjawiska, ich informacje mog± być wiarygodne), że wła¶ciciel sieci sklepów z dopalaczami rocznie zarabia na nich ponad 5 mln złotych. Owszem wykorzystywanie luk w naszym prawie, krętactwo i cwaniactwo powoduje, że dotychczas wszystko odbywa się zgodnie z prawem, czym zasłania się wła¶ciciel. Etyka i moralno¶ć schodzi w tym momencie na drugi plan.
Jednak czy cał± win± za obecny stan rzeczy należy obwiniać wła¶ciciela?
Jego win± jest, że społeczeństwo lubi się otumaniać, odurzać lub... kolekcjonować? Zgodnie z zasadami kapitalizmu, wykorzystał jedynie popyt jaki obecnie występuje w naszym kraju. Nie oszukujmy się, że w jego miejsce znalazłoby się wielu innych rodaków, b±dĽ i zagranicznych inwestorów, którzy nie mieli by skrupułów zarabiać na ludzkiej krzywdzie.

Zapraszam do dyskusji... wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy gdyby "osobista eutanacja" była legalna, odpaliłby¶ sklep do przedaży akcesoriów do tego zabiegu?
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie popieram sprzedaży tego badziewia, ale sposób walki rz±du z tym zjawiskiem jest ¶mieszny. Dzi¶ czytałem jakie¶ durne ekspertyzy, że w dopalaczach znaleziono takie pierwiastki jak ołów, rtęć, co niezbicie dowodzi szkodliwo¶ci tych używek. Do cholery, napisane jest na nich "nie do spożycia", więc zabieranie się do problemu od dupy strony tylko kompromituje nasz± władzę. Równie dobrze inspekcja wraz z policj± powinna najechać wszystkie markety i je pozamykać za sprzedaż np. "Kreta" do przeczyszczania rur, bo po jego spożyciu zgon raczej murowany. Dziwnym trafem gło¶na medialnie akcja zbiegła się z wiecem pana Palikota...
Na mój chłopski rozum (a z ręk± na sercu, że ze wsi pochodzę) to chyba któremu¶ z wysoko postawionych kolegów obroty spadły ze sprzedaży "normalnych" używek.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy lepszym rozwi±zaniem na interes byłoby otworzenie poradni psychologicznej/psychiatrycznej.
W porównaniu do sprzedawania tego typu narzędzi, byłby to interes.... "długofalowy i wieloetapowy" i chyba pożyteczniejszy dla ¶wiata.

Tylko, że przykład osobistej eutanazji jest nietrafiony.
Równie dobrze mógłbym porównać dopalacze do zwykłych papierosów czy alkoholu. Dziennie przez te "używki" ginie na ¶wiecie mnóstwo osób ( tutaj zamiast mnóstwo przydałaby się jaka¶ liczba, ale nie do¶ć, że nie mam sk±d wzi±ć statystyk, to wierzę w rozs±dek forumowiczów, którzy zdaj± sobie sprawę ze zgubnego wpływu w/w używek wink: ), a wła¶ciciele polmosów czy korporacji tytoniowych jeżdż± na "urodziny firmy" dużo lepszymi wozami niż wła¶ciciele dopalaczy (nie mówi±c o wpływie na ¶wiat, który jest wiele większy). Licytuj±c się dalej mógłbym wymienić kawę, czy herbatę, które również w nadmiarze s± szkodliwe dla zdrowia i też można potraktować jako używki. Tyle, że chyba nie tędy droga.
Podczas zakładania tematu starałem się nie pokazywać swojego zdania, by nie naprowadzać dyskusji na "z góry ustawione tory". Wolałem by ona się rozwinęła sama w okre¶lonym przez dyskutantów kierunku.
A na temat można się rozwodzić, choć nie powinno go w ogóle tutaj być.
Ale kwestia etyki i moralno¶ci to w ¶wiecie wolnego rynku, prawników ( najwięksi "przyjaciele" wła¶cicieli dopalaczy), czy polityków pojęcie chyba nieznane.
wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykład nie był przypadkowy. A czy nie trafiony? Nie do końca. ;)
Znacie lepsze rozwi±zanie tego problemu, któremu na imię zatrute dzieci w szpitalach? Skoro nie jest to do spożycia, to po cholerę w składzie chemicznych tego badziewia takie substancje i pierwiastki? Przecież nie chodzi o kolekcjonerski poci±g do kolorowych opakowań. Kolekcjonuj±c np. militaria, broń należy spełnić pewne warunki i eksponaty też musz± być w okre¶lonym - uniemożliwiajacym użycie - stanie.
Powie kto¶, ze denaturat też może zatruć, a ludziska go wal±. Racja, ale skala problemu jest jakby nieporównywalna.
Al Capone też poszedł siedzieć za... podatki. ;)

W imię wyższych racji popieram takie działanie, choć wygl±da to groteskowo i kwesti± godzin jest wypłynięcie dystrybucji w innej formie lub postaci. Ale dla głupich dzieci, które po to sięgaj±, nawet dla uratowania jednego wariata - warto.
Czy wożenie się miesi±cami z tworzeniem ustawy byłoby lepszym rozwi±zaniem? A może wła¶ciwsze byłoby przemilczanie problemu i liczenie na siły nadprzyrodzone?

Sam na to badziewie nawet nie spojrzę, ale jako ojciec nie chcę, aby jaki¶ gówniarz zachęcał moje dziecko i brał je pod ambicję: "walnij - wszyscy bior±, a ty nie?".
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopalacz to najzwyklejszy narkotyk. Sprzedawany jest legalnie z ogromn± przebitk± w porównaniu do narkotyków, których w sklepie kupić nie można. Sklepy z dopalaczami pozwoliły na to, że osoby, które nie miały doj¶ć do narkotyków, nagle mogły kupić je legalnie. Dla mnie to jeden wielki syf i powinni to zlikwidować.
_________________
Bercik
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku, sam jestem ojcem B±bla, który bez sprawdzania etykiety wszystko uznaje za zjadliwe, nie o to chodzi. Problem "dopalaczy" to nie ostatnie kilka przypadków zatrucia. Do tej pory rz±dz±cy mieli gdzie¶ młodego cwaniaczka, który zarabia grube pieni±dze na ludzkiej głupocie. Jak się okazuje sam nie grzeszy inteligencj±, skoro pozrywał plomby. Choćby za to, niech posiedzi. Jak wyjdzie będzie nikim.
Miesi±ce na uchwalenie ustawy? Maćku, jakby chcieli to w moment mogliby ustawowo ten problem stłamsić. Może teraz co¶ ruszy, bo widać komu¶ zaczęły te sklepy przeszkadzać. Obowi±zuj±ce w Polsce prawo pozwala na wywłaszczenie osoby bez wysyłania choćby listu do niego z takow± informacj±. Po prostu przychodz± policjanci i każ± się wynie¶ć i dopiero kto¶ siada i ustala warunki odszkodowania. Bior±c pod uwagę powyższe uważasz, że nie dałoby się wzi±ć za mordę tych cwaniaków? Dałoby się, tylko chęci dot±d brakowało.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Powie kto¶, ze denaturat też może zatruć, a ludziska go wal±. Racja, ale skala problemu jest jakby nieporównywalna.

Monk a alkochol :?: tu już nie ma problemu :?: w naszym kraju nie ma alkocholików :?:. Szkoda, że w TV nie podaj± ile dziennie osób l±duję na izbach wytrzeĽwień i ile osób jest uzależnionych od alkoholu. Patologia alkoholowa, jaka występuję w Polskich domach jest ogromna. Szkoda, że nasz rz±d nie chce walczyć z alkoholikami, którzy maltretuj± swoje rodziny. Tu już nie ma problemu, że dziecko nie ma życia, bo stary chleje…
Problem jest o niebo większy niż dopalacze....
_________________
Bercik
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ale w przypadku dopalaczy też jest wymagany jeden warunek do spełnienia - ten sam co w przypadku alkoholu czy papierosów.
Problem leży chyba w nie¶wiadomo¶ci społeczeństwa, które po przeczytaniu "legalne" od razu kojarzy je ze słowem "bezpieczne". Również jestem przeciwny temu dziadostwu i walka z nim powinna być priorytetem. Jednak tak jak napisał Dzepetto - zabieraj± się za to od ... tyłu strony. W tym przypadku "wyższe racje" godz± może nie tyle w gospodarkę, co w zasady wolnego rynku, a wyobrażaj±c sobie kapitalizm, nikt nie miał na my¶lał o interwencjonizmie państwowym.
Nie ukrywajmy, że zlikwidowanie dopalaczy nie zwalczy problemu "jak ręk± odj±ł". Jedynie zmieni się ¶rodek jakim "gówniarz będzie wjeżdżał ""na ambicje"" Twojemu dziecku". Proszek do prania na patelni ( jeszcze nie moje czasy ), kleje, gaz do w±chania, narkotyki, szałwia wieszcza, łysiczka lancetowata. Ludzie powinni być chyba bardziej u¶wiadomieni w tym co robi± ( rola mediów tutaj działa na odwrót, dzięki nim popyt na dopalacze wzrósł), a wtedy i "król dopalaczy" będzie zdesperowany jak Midas wink: ...
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopalacze wysłały kilka osób do piachu a kilkana¶cie do szpitala.
My¶lę że "marycha" takich osi±gnięć nie ma.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruch - jeste¶ niepoprawym idealist±, ale życie i Ciebie z tego wyleczy. ;)
Zaproponuj lepsze rozwi±zanie. usmiech
Edukacja, kampanie? Każdy wie, że fajki i alkohol szkodzi - i co z tego?


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Sro Paż 06, 2010 7:17 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrze, trochę zbyt prost± drog± poszedłe¶. Alkohol w Europie jest zanany od momentu, gdy jeden wielki kontynent się rozpadł i powstała Europa. Problem narkomanii jest chyba nieco młodszy i bardziej niebezpieczny. Żeby uzależnić się od alkoholu, lub zniszczyć sobie mózg trzeba naprawdę sporo wypić (owszem, s± jeszcze indywidualne skłonno¶ci, ale mówmy ogólnie). Poza tym nie b±dĽmy dziećmi, rz±d nie obetnie sobie wpływów z akcyzy wesoly
Wódkę trzeba umieć pić, a z narkotykami walczyć jak się da.
Znam kilku takich, co lubili sobie popalać. Żeby tak sobie łeb schrzanić alkoholem, jak oni zielskiem i innymi kadzidełkami, musiałbym od rana do wieczora wódkę "Ludow±" pić przez 20 lat. Wybacz, ale to według mnie nie ten sam kaliber, choć do wszystkiego trzeba podchodzić z głow±.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idealnego rozwi±zania nie ma, bo nawet przy zakazie dystrybucji tych specyfików znajdzie się grupa KOLEKCJONERÓW lol ( to okre¶lenie mnie po prostu zwala z nóg), która będzie powoływać się na ograniczanie swobód obywatelskich. Jednak nowelizacja ustawy dot. narkomanii byłaby odpowiednim krokiem. Wydaje mi się, że prawo powinno i¶ć z duchem czasu i dopasowywać się do panuj±cych realiów, choćby po to by luki w nim nie były wykorzystywane w taki sposób jak obecnie.

Edukacja, kampanie? Z pewno¶ci± by nie zaszkodziły i uratowały niejednego "wariata". Jeżeli produkt nie nadaje się do spożycia, a ludzie wal± go na potęgę, to najlepiej o nich nie ¶wiadczy.
A wła¶ciciela dopalaczy pod pewnym k±tem można porównać do pewnego "osławionego" piekarza z Bogatyni... Tacy ludzie zawsze będ± bazować na ludzkiej bezradno¶ci, głupocie, czy potrzebie i zawsze na miejsce jednego będzie przypadać jeszcze więcej. Wizja łatwego zarobku ...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swobody obywatelskie? Hehehe. Powagi trochę - prędzej zarzut o sprowadzanie zagrożenia dla zdrowia i życia. usmiech
Adams92
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 05, 2009
Posty: 159

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałdowo Król./ Bydgoszcz
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę krótko. Napisałem już podobnie na innym forum.
Mój stosunek do dopalaczy wygl±da następuj±co :
Za 20 zł ( w TV podaj± że tyle kosztuje ten zabójczy Tajfun ) wolę kupić 8 piw. Dziękuje, jak dla mnie koniec tematu dopalaczy.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Swobody obywatelskie? Hehehe. Powagi trochę - prędzej zarzut o sprowadzanie zagrożenia dla zdrowia i życia. usmiech

To chyba ¶miech rozpaczy, bo zamieszczona w innym temacie bajka o mrówce i koniku polnym i tutaj by znalazła odwzorowanie, ku naszemu smutkowi...
Zagrożenie dla życia i zdrowia? Takie interpretacje wszędzie, tylko nie u nas usmiech))))
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopalaczom mówię stanowcze NIe, ale to w jaki sposób rz±d chce się z tym problemem uporać bardzo Ľle mi się kojarzy.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Dopalaczom mówię stanowcze NIe, ale to w jaki sposób rz±d chce się z tym problemem uporać bardzo Ľle mi się kojarzy.

Mario,jak Tobie czy mnie się kojarzy to jest mało ważne.Je¶li s± to substancje szkodliwe to w/g mnie każda droga jest dobra i jakie¶ pierdoły o demokracji nie powinny mieć miejsca.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopalacze = dużo huku i mało dymu. Ale to domena tego rz±du i wiod±cej partii. Jak p. senator wci±ga kokę to jest cacy i łeb się ukręca sprawie. I to akurat teraz atakuj± go¶cia, gdy niedawno byli (i pewnie nadal s±?) za dopuszczeniem narkotyków na użytek własny.

Oczywi¶cie i wg mnie dopalacze s± BEE! Ale chyba inaczej powinna wygl±dać walka z nimi - tym bardziej, że do niedawna było o tym raczej cicho! Ale widać nasza władza tak już ma: najpierw dopuszczaj± handel na podstawie ISTNIEJˇCEJ ustawy, a potem zamykaj± wszystko w cholerę na podstawie PRZYSZŁEJ ustawy. Prawda, że s± skuteczni? A może chodzi raczej o zasłonę dymn± przed finałem afery hazardowej, albo sondaże przedwyborcze?...
Ciekawe, czy i jakie odszkodowania to poci±gnie za sob±?
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Monk a alkochol :?: tu już nie ma problemu :?: w naszym kraju nie ma alkocholików :?:. Szkoda, że w TV nie podaj± ile dziennie osób l±duję na izbach wytrzeĽwień i ile osób jest uzależnionych od alkoholu.

Mylisz pojęcia,to nie ludzie,nie napiszę że ¶winie bo ¶winia jest zdecydowanie inteligentniejsza 8)
My¶lę że wielu userów PW od czasu do czasu "da w palnik" ale czy l±duj± w izbie?Mnie się zdarza w zaciszu domowym wypić szklaneczkę czy dwie jakiego¶ zacnego trunku (powiedzmy 2-3x w tygodniu) albo butelkę czy dwie wina,i co?Ano wła¶nie-sam nie wiem :roll: czy już jestem czy nie?
Jak nie spędziłem ani jednej nocy na izbie to chyba nie :roll: ale dobry alkohol sprawia mi przyjemno¶ć :roll: to jednak chyba tak zly:
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Sro Paż 06, 2010 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobi¶cie jestem za legalizacj± marihuany i delegalizacj± dopalaczy.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 5:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha w twoim przypadku to jest degustacja a nie picie z musu. Przez pi±tek sobotę sam wypijam kilka piwek i problemu z tym nie mam...
Jeżeli nikt nigdy nie miał styczno¶ci z czym¶ takim jak alkoholizm to temat będzie bagatelizował. Nawet nie wiesz ile małych dzieci l±duje przez alkohol rodziców w domach dziecka.
Jak by to tv nagło¶niło i podało statystyki to nie jeden z was by się przeraził.
_________________
Bercik
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 5:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Mnie się zdarza w zaciszu domowym wypić szklaneczkę czy dwie jakiego¶ zacnego trunku......
.......alkohol sprawia mi przyjemno¶ć :roll: to jednak chyba tak zly:

Jednak chyba nie jeste¶, ilo¶ć trunku jak± wypijasz w tygodniu pozwala zaliczyć twoj± osobę co-najwyżej do grona smakoszy. wesoly wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nasz naród kiedy mu się więcej zabrania idzie w zapatre i na przekór. Dlatego uważam, że jeszcze bardzo nam daleko do sposobu my¶lenia chocby naszych s±siadów....

My jeste¶my tylko potomkami Kmcica- ot taki nasz naród smutny
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
...
Na mój chłopski rozum (a z ręk± na sercu, że ze wsi pochodzę) to chyba któremu¶ z wysoko postawionych kolegów obroty spadły ze sprzedaży "normalnych" używek.


A ja mam bardzo podobne przemy¶lenia.
Nie mam jednak pomysłu jak problem rozwi±zać, to co dzieje się do tej pory yo jaka¶ farsa.

Kilka miesięcy temu była bardzo poważna nagonka na e-papierosy ... i co ? ... darmowa reklama, fajki sprzedaj± się nadal. Żeby tak nie zakończyło się i w tej sprawie.
Ale żeby nie było, moje stanowisko to całkowity zakaz handlu "dopalaczami".
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj przejrzałem fotki z zatrzymania p. Bratko. Na jednej z nich widać adres strony internetowej:

smartszop

Dzieciaki na forum wprost wymieniaj± się informacjami co i jak "wali w głowę".

Jest też lista sklepów, jest ranking używek.

Kole¶ przez 2 lata rozwin±ł potężn± siec dystrybucji. Podejrzewam, że spora w tym zasługa mediów, które już od jakiego¶ czasu info na temat dopalaczy skutecznie rozpowszechniaj±.

Się porobiło przez te kilkana¶cie lat. Stary się nie czuję, ale gdy 10-15 lat temu wracałem ze szkoły, to już miałem 100 pomysłów jak czas do wieczora zagospodarować. Najwięksi blokowi chuligani (to ci co najwięcej przeklinali lol ) grali w piłkę nożn±, koszykówkę, jakie¶ podchody, kapsle, "gra w kamienia", na wędkowanie czasu brakowało, ech ,długo by wymieniać.

A teraz młodzież tylko szuka ¶rodka, który skutecznie sponiewiera i dziury w mózgu zrobi.

NIC się nie da z tym zrobić. ¦wiat schodzi na psy w każdej dziedzinie. Cywilizacja.
Jedyne wyj¶cie - jaka¶ prawdziwa apokalipsa, taka, które tylko w filmach widzimy póki co.
Tak sobie my¶lę czasem, że w złych czasach się urodziłem.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
dzepetto napisał:
...
Na mój chłopski rozum (a z ręk± na sercu, że ze wsi pochodzę) to chyba któremu¶ z wysoko postawionych kolegów obroty spadły ze sprzedaży "normalnych" używek.


A ja mam bardzo podobne przemy¶lenia.
Nie mam jednak pomysłu jak problem rozwi±zać, to co dzieje się do tej pory yo jaka¶ farsa.

Kilka miesięcy temu była bardzo poważna nagonka na e-papierosy ... i co ? ... darmowa reklama, fajki sprzedaj± się nadal. Żeby tak nie zakończyło się i w tej sprawie.
Ale żeby nie było, moje stanowisko to całkowity zakaz handlu "dopalaczami".


Którego¶ dnia na TVN-ie było że nagonka na dopalacze spowodowana jest przez poważniejsz± dilerkę prochami czyli przez tuzów w tej branży którzy dotarli tam gdzie powinni dotrzeć, bo im obroty mocno spadły, Tak wysłuchała rodzicielka. Wiadomo pacjent odwrócony plecami i zmieniony głos. Ile w tym prawdy nie wiem, telewizorni nie wierzę, może tak być, ale również może być że telewizornia jakiego¶ pacjenta wynajęła żeby powiedział co ma owiedzieć.

Ustawa jest bardzo prosta. Zakaz sprzedaży i posiadania wszystkich ¶rodków odurzaj±cych z wyj±tkiem alkocholu, papierosów i substancji wymienionych w aneksie. Aneks potrzebny, ponieważ w takim przypadku ani rozpuszczalnik, ani butapren też nie mógłby być dopuszczony do sprzedaży. S± to ¶rodki chemii przemysłowej. A nałogowcy przecież w±chaj±.
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
....
Ustawa jest bardzo prosta. Zakaz sprzedaży i posiadania wszystkich ¶rodków odurzaj±cych z wyj±tkiem alkocholu, papierosów i substancji wymienionych w aneksie. Aneks potrzebny, ponieważ w takim przypadku ani rozpuszczalnik, ani butapren też nie mógłby być dopuszczony do sprzedaży. S± to ¶rodki chemii przemysłowej. A nałogowcy przecież w±chaj±.


Hmm ... ¶rodków odurzaj±cych ... nie wyobrażam sobie jak to zdefiniować. Piszesz o aneksie co wolno a co nie? Niezła encyklopedia by wyszła.

My¶lałem żeby takie ¶rodki przed wprowadzeniem na rynek szczegółowo badać, ale to tez absurd ... należało by badać dokładnie wszystko co pojawia się na rynku.
Serio ja nie wiem jak problem ugryĽć.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Się porobiło przez te kilkana¶cie lat. Stary się nie czuję, ale gdy 10-15 lat temu wracałem ze szkoły, to już miałem 100 pomysłów jak czas do wieczora zagospodarować. Najwięksi blokowi chuligani (to ci co najwięcej przeklinali lol ) grali w piłkę nożn±, koszykówkę, jakie¶ podchody, kapsle, "gra w kamienia", na wędkowanie czasu brakowało, ech ,długo by wymieniać.

Ziomku jestem tak samo stary jak ty ;). To były czasy... Aż miło powspominać wesoly. Najlepsz± zabaw± było strzelanie glin± po oknach lol. Elastyczny patyk, spory zapas gliny i chowanie się w krzakach lol. Przy dobrym treningu na 6 piętro człowiek strzelił usmiech.
_________________
Bercik
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyn± zmian± jaka nast±pi po zamknięciu sklepów z dopalaczami będzie to, że sprzedaż tego syfu przeniesie się do "podziemia". Dostępno¶ć towaru dla dzieciaków będzie porównywalna tak jak jest teraz z marych± czy innymi wynalazkami.
Dlatego uważam, że marycha, dragi, dopalacze czy prostytucja powinny być legalne. Ten kto by chciał to by korzystał. Kto by nie chciał to nie. Nikomu nic do tego na co mam teraz ochotę, czy na piwko czy na panienkę czy na dopalacz. Limit wieku, moim zdaniem, powinien być podniesiony do 21 roku życia. Nie było by szarej strefy, mafiozów, dziwek przy drogach a państwo miałoby niezł± kasę z podatków. My¶lę, że dziurę budżetow± by¶my spokojnie załatali.
A jak by co¶ zostało to przekazał bym na Komisję Maj±tkow±, bo im zawsze mało zly:

p.s. Przed napisaniem tego posta nic nie paliłem ani nie brałem. Zreszt±, poza alkiem nie używam innego otułamiacza wesoly
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Nie było by szarej strefy, mafiozów, dziwek przy drogach a państwo miałoby niezł± kasę z podatków. My¶lę, że dziurę budżetow± by¶my spokojnie załatali.

Jeszcze się taki nie urodził, który by się chciał opodatkować. Na wielkie wpływy z podatków bym nie liczył.
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Czw Paż 07, 2010 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopalacze istniej± głownie dlatego, że zakazana jest marihuana. Na zachodzie marihuanę pali kto chce i jako¶ ludzie nie umieraj±. W niektórych krajach wschodu haszysz dostaje się do potraw w restauracjach i też ludzie żyj±. Od papierosów gin± miliony ludzi i nagonki nie ma. Legalizacja tzw miękkich narkotyków w Czechach nie rozećpała społeczeństwa więc nie rozumiem tej niechęci/strachu np do marihuany w Polsce. W Stanach dostaje się j± na receptę w aptekach na niektóre schorzenia m.in wzrokowe.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Paż 08, 2010 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopalacze.com kończ± działalno¶ć.
KLIKNIJ
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Paż 08, 2010 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomson126p napisał:
Dopalacze istniej± głownie dlatego, że zakazana jest marihuana. Na zachodzie marihuanę pali kto chce i jako¶ ludzie nie umieraj±. W niektórych krajach wschodu haszysz dostaje się do potraw w restauracjach i też ludzie żyj±. Od papierosów gin± miliony ludzi i nagonki nie ma. Legalizacja tzw miękkich narkotyków w Czechach nie rozećpała społeczeństwa więc nie rozumiem tej niechęci/strachu np do marihuany w Polsce. W Stanach dostaje się j± na receptę w aptekach na niektóre schorzenia m.in wzrokowe.


Zapomniałe¶ dodać, że u naszych południowych s±siadów, oprócz jak Ty to nazwałe¶ "miękkich" narkotyków, dopuszczalne jest jeszcze posiadanie kokainy, amfetaminy, heroiny, grzybów halucynogennych, tablet, kwasów i Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze.. Ja podziękuję, wolę bez.
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Pią Paż 08, 2010 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temu co wymieniłe¶ jestem stanowczo sprzeciw. Działanie tych substancji jest wysoce szkodliwe, i to udowodniono.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Paż 08, 2010 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S± w tych fajnych krajach ciekawsze rzeczy, których zaadoptowania na polski grunt życzyć można każdemu z nas. ;)
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pią Paż 08, 2010 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
S± w tych fajnych krajach ciekawsze rzeczy, których zaadoptowania na polski grunt życzyć można każdemu z nas. ;)

Nie licz na to że "ten kto¶" do tego dopu¶ci 8)

dzepetto napisał:
Alkohol w Europie jest zanany od momentu, gdy jeden wielki kontynent się rozpadł i powstała Europa. Problem narkomanii jest chyba nieco młodszy i bardziej niebezpieczny. Żeby uzależnić się od alkoholu, lub zniszczyć sobie mózg trzeba naprawdę sporo wypić

Majowie znali narkotyki duzo wczesniej a dopiero jak Biali przyszli z ognist± woda to ich zdegenerowali.

sacha napisał:
Dopalacze wysłały kilka osób do piachu a kilkana¶cie do szpitala.
My¶lę że "marycha" takich osi±gnięć nie ma.

¦rodki przeciwbólowe, legalne, ogólnodostepne zabijaj± tysi±ce ludzi.

artur napisał:

Ustawa jest bardzo prosta. Zakaz sprzedaży i posiadania wszystkich ¶rodków odurzaj±cych z wyj±tkiem alkocholu, papierosów i substancji wymienionych w aneksie.

Pobożne życzenia, czyli trza dać na mszę. wesoly

Jarokowal napisał:

Serio ja nie wiem jak problem ugryĽć.

Bardzo prosto. Badać przez rok wszystko co budzi podejrzenie, że może zagrażać życiu b±dĽ zdrowiu czy to co zrobił rz±d. Pełny legal a sklepy otworzyć.

Wichura napisał:
Jedyn± zmian± jaka nast±pi po zamknięciu sklepów z dopalaczami będzie to, że sprzedaż tego syfu przeniesie się do "podziemia".

Nooooo wła¶nie wreszcie kto¶ zakumał idea:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
dusek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 26, 2010
Posty: 33

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Paż 09, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie jako mama jestem na nie legalnej sprzedaży wszelkich ¶rodków odurzaj±cych,ale wracaj±c na arenę polityczn± i walki z dopalaczami to uważam,ze owa szopka jest po to odstawiana, by przykryć temat, który będzie miał istotniejszy wpływ na przyszło¶ć kraju. Szykuj± prace nad budżetem.Czyżby w budżecie na przyszły rok szykowano nam nowe niespodzianki?? podniesienie jeszcze jaki¶ podatków?? masa zajęta problemem dopalaczy, nie wsłucha się w to co może dotyczyć jej bezpo¶rednio. Problem dopalaczy jak panowie zauważyli trwa już dwa lata, a nagonka rozpoczęła się kiedy,po podniesieniu vatu,a tuż prze prac± nad budżetem. Chciałabym wierzyć w przypadek.
pozdrawiam
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Nie Paż 10, 2010 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dusek napisał:
.... uważam,ze owa szopka jest po to odstawiana, by przykryć temat, który będzie miał istotniejszy wpływ na przyszło¶ć kraju.

To co, maja nie przykrywać, przecież bardziej intymnie jest pod kołderk± aby naród nie widział. Zaraz by się niektóre ¶rodowiska oburzały :oops: wesoly
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy sposób na Ustawę.
Nowy król dopalaczy
Dopalaczomaty
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopalcze, czyli ¶rodki odurzaj±ce powinny być pod ¶cisł± kontrol±, a nie całkowicie zakazane i piętnowane jako zło. W¶ród tego "strasznego arsenału" s± różne substancje. Powinny być one zbadane i na tej podstawie dopuszczane na rynek. Niestety, przyznaję, że jak na razie to tylko mrzonka w tym kraju, gdzie do więzienia mogę i¶ć za posiadanie marihuany lol :evil: Uważam,że ¶rodki zmieniaj±ce ¶wiadomo¶ć maj± być dostępne dla ludzi tak jak alkohol i tak jak w przypadku alkoholu i papierosów powinien obowi±zywać bezwględny zakaz sprzedaży tychże nieletnim pod goĽb± surowych kar (z więzieniem wł±cznie)!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palaczowi trudno wytłumaczyć, żeby przestał palić - ma swoje argumenty - zasila budżet naszego kraju - no tak - powinien być bohaterem :-)
Złodziej działa w podziemiu - no to co? Mamy mu pozwolić kra¶ć?

Kto jest za tym, aby te dopalacze były na rynku? Na pewno nie Old_rysiu i tacy sami jak on. Większa kontrola, bery bajki , wsadzanie kitu. Może tak wieksz± kontrolę nad wodami?
Nasz kraj nie jest przygotowany do kontrolowania sprzedaży odpowiednich dopalaczy. ( Nie wiem czy jest takie pojecie ''odpowiedni dopalacz'' ). Trzeba szukać rozwi±zan takich, na jakie nas stać. Ciesze się, że tak drastycznie podeszło się do tej sprawy. Walka z dopalaczami na maksa. Zamykać sklepy, walić kary!!
Jestem z tego pokolenia, gdzie nie znano jeszcze wychowania bezstesowego. Może dlatego dla mnie biale to jest białe. Może dlatego gówno to jest gówno i nie rozróżniam lepszego gówna od gorszego.

Kto¶ pisał - '' Majowie znali narkotyki dużo wczesniej ''.
Tak, znali, bo był im potrzebny aby przetrwać, służył jako lekarstwo, był towarem w innym klimacie. Tak samo papieros - pochodzi z innego klimatu i tam nie jest tak groĽny jak u nas.
Od dziada pradziada, w danym rejonie s± wypracowane pewne używki, które służ± zdrowiu i s± rodzimym produktem. Dzisiaj ¶wiat jest dużo mniejszy niż kiedy¶. Ludzie zaczynaj± mieszać owe towary, używaj±c ich nie tam gdzie trzeba, używaj± je ludzie nie Ci co powinni. Z tego powstaj± choroby, z któr± dzisiejsza medycyna walczy.
Po co te narkotyki, dopalacze, papierochy. Lepiej nalej sobie kieliszek wódki żytniej i wypij ''na zdrowie''.
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SprawdĽ ile ¶rednio ludzi codziennie umiera od alkoholu (w naszym klimacie i obcym) wykrzyknik Dalej zbójstwa, gwałty itp pod wpływem alkoholu.
Potem możemy podyskutowac.

PS. W imię ogólnego dobra można zakazac wszystkiego zly:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będziemy dyskutować o skrajno¶ciach. Na nic tutaj nasze przekamarzanie. Do wszystkiego trzeba dorosn±ć, niestety jeszcze nie słyszałem, aby kto¶ dorósł do narkotyku :-(
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
SprawdĽ ile ¶rednio ludzi codziennie umiera od alkoholu (w naszym klimacie i obcym) wykrzyknik Dalej zbójstwa, gwałty itp pod wpływem alkoholu.
Potem możemy podyskutowac.

PS. W imię ogólnego dobra można zakazac wszystkiego zly:

Ciekaw jestem jak wygl±dałyby te statystyki, gdyby inne używki były tak łatwo dostępne jak alkohol. Dobry dopalacz dla bogatego, a a dla biedoty syf- odpowiednik sherry za cztery...
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
wolfram napisał:
SprawdĽ ile ¶rednio ludzi codziennie umiera od alkoholu (w naszym klimacie i obcym) wykrzyknik Dalej zbójstwa, gwałty itp pod wpływem alkoholu.
Potem możemy podyskutowac.

PS. W imię ogólnego dobra można zakazac wszystkiego zly:

Ciekaw jestem jak wygl±dałyby te statystyki, gdyby inne używki były tak łatwo dostępne jak alkohol. Dobry dopalacz dla bogatego, a a dla biedoty syf- odpowiednik sherry za cztery...


Nie wiem, nie jestem znawc± dopalczy, ale przykładowo dało się tam kupic co¶ takiego jak szałwia do palenia (i maj±tek nie kosztowała). Jednak ¶mieszy mnie podej¶cie Old Rysia, który wszystko do jednego worka wrzuca z napisem gówno lol Palenie szałwi raczej ¶mierciono¶ne nie jest, chyba, że kto¶ ma inne informacje. Oczywi¶cie w takiej formie jak to funcjonowało i byle gówniarz mógł zakupic nie badan± subtancję nie miało to racji bytu, ale używki jak ¶wiat ¶wiatem istaniały, a co się nazwie narkotykiem, a co nie, jest rzecz± względn±, bo niby czemu alkohol nie jest narkotykiem, a marihuana tak :?:
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
dzepetto napisał:
wolfram napisał:
SprawdĽ ile ¶rednio ludzi codziennie umiera od alkoholu (w naszym klimacie i obcym) wykrzyknik Dalej zbójstwa, gwałty itp pod wpływem alkoholu.
Potem możemy podyskutowac.

PS. W imię ogólnego dobra można zakazac wszystkiego zly:

Ciekaw jestem jak wygl±dałyby te statystyki, gdyby inne używki były tak łatwo dostępne jak alkohol. Dobry dopalacz dla bogatego, a a dla biedoty syf- odpowiednik sherry za cztery...


Nie wiem, nie jestem znawc± dopalczy, ale przykładowo dało się tam kupic co¶ takiego jak szałwia do palenia (i maj±tek nie kosztowała). Jednak ¶mieszy mnie podej¶cie Old Rysia, który wszystko do jednego worka wrzuca z napisem gówno lol Palenie szałwi raczej ¶mierciono¶ne nie jest, chyba, że kto¶ ma inne informacje. Oczywi¶cie w takiej formie jak to funcjonowało i byle gówniarz mógł zakupic nie badan± subtancję nie miało to racji bytu, ale używki jak ¶wiat ¶wiatem istaniały, a co się nazwie narkotykiem, a co nie, jest rzecz± względn±, bo niby czemu alkohol nie jest narkotykiem, a marihuana tak :?:


Chyba jednak kolega jest jakim¶ znawc± bo zna nazwy i nawet wie że maj±tku nie kosztuj±. Czę¶ć z tych rzeczy podobna do zioła miał działanie o wiele gorsze niż marysia i nie s±dze aby powinny być dopuszczone do sprzedaży nawet pod jak± kontrol±.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dap napisał:
wolfram napisał:
dzepetto napisał:
wolfram napisał:
SprawdĽ ile ¶rednio ludzi codziennie umiera od alkoholu (w naszym klimacie i obcym) wykrzyknik Dalej zbójstwa, gwałty itp pod wpływem alkoholu.
Potem możemy podyskutowac.

PS. W imię ogólnego dobra można zakazac wszystkiego zly:

Ciekaw jestem jak wygl±dałyby te statystyki, gdyby inne używki były tak łatwo dostępne jak alkohol. Dobry dopalacz dla bogatego, a a dla biedoty syf- odpowiednik sherry za cztery...


Nie wiem, nie jestem znawc± dopalczy, ale przykładowo dało się tam kupic co¶ takiego jak szałwia do palenia (i maj±tek nie kosztowała). Jednak ¶mieszy mnie podej¶cie Old Rysia, który wszystko do jednego worka wrzuca z napisem gówno lol Palenie szałwi raczej ¶mierciono¶ne nie jest, chyba, że kto¶ ma inne informacje. Oczywi¶cie w takiej formie jak to funcjonowało i byle gówniarz mógł zakupic nie badan± subtancję nie miało to racji bytu, ale używki jak ¶wiat ¶wiatem istaniały, a co się nazwie narkotykiem, a co nie, jest rzecz± względn±, bo niby czemu alkohol nie jest narkotykiem, a marihuana tak :?:


Chyba jednak kolega jest jakim¶ znawc± bo zna nazwy i nawet wie że maj±tku nie kosztuj±. Czę¶ć z tych rzeczy podobna do zioła miał działanie o wiele gorsze niż marysia i nie s±dze aby powinny być dopuszczone do sprzedaży nawet pod jak± kontrol±.


Tak, bo wiem co to jest szałwia wykrzyknik bu ha ha ha lol lol lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać niektórym dopalacze do "dobrej zabawy" nie s± potrzebne. Przy kolejnych obelgach powycinam nie tylko posty.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój tez usun±łe¶ :?: 8O :placz uuuuuuuuuuuuu. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 168