Czy wiesz, że...
AMUR:
- Rekord Polski - 39,20 kg
- Złoty medal - od 18,00 kg
- Srebrny medal - od 14,00 kg
- Brązowy medal - od 10,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 568
 Zalogowani 0
 Wszyscy 568

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(500215) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(500215) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(500215) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500215) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500215) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500215) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500215) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Elity-pogawędki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Elity-pogawędki
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Kunta
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 5:54 pm    Temat postu: Elity-pogawędki Odpowiedz z cytatem

Drodzy Koledzy proszę nie przekręcajcie tego co napisałem .Może elity to złe słowo .Już przepraszałem za to określenie .Jak by to ująć temat jest głęboki i naprawdę warto porozmawiać .podejrzewam że nie jesteśmy jedynym portalem który ma takie problemy jak my ,że ktoś się raz pojawi ,namiesza zmieni nik i potem jest ok.Przecież sami doświadczyliście na własnej skórze pewnego Pana Kowal........ a Admini znają wiecej takich przypadków .
Ta rozmowa nie ma na celu nikogo dyskryminować ale może wprowadzić jakiś pożądek .Ja też nie należę do elit bo na przykład nigdy nie dodałem zdjęcia lub nie napisałem artykułu ale jak mogę to udzielam się w inny sposób.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 6:04 pm    Temat postu: Re: Elity-pogawędki Odpowiedz z cytatem

Kunta, podoba mi się to, co napisałeś. Fajna sprawa, że teraz o tym piszesz. Dlaczego? Ten portal ma coraz więcej problemów, które źle są rozwiązywane lub w ogóle.
Przeważnie nie brałem udziału w takich dyskusjach, ale widocznie i na mnie przyszedł czas i pora. Kiedyś było tu paru fajnych gości o ciętym umyśle i dobrej ręce do pisania. Nie ma ich już tutaj, więc my, "średniaki" musimy pociągnąc sprawę dalej... Zobaczmy więc co z tego wyniknie...
pozdr./Lesitr
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 6:37 pm    Temat postu: Re: Elity-pogawędki Odpowiedz z cytatem

Kunta napisał:
Drodzy Koledzy proszę nie przekręcajcie tego co napisałem .Może elity to złe słowo .Już przepraszałem za to określenie .Jak by to ująć temat jest głęboki i naprawdę warto porozmawiać .podejrzewam że nie jesteśmy jedynym portalem który ma takie problemy jak my ,że ktoś się raz pojawi ,namiesza zmieni nik i potem jest ok.Przecież sami doświadczyliście na własnej skórze pewnego Pana Kowal........ a Admini znają wiecej takich przypadków .
Ta rozmowa nie ma na celu nikogo dyskryminować ale może wprowadzić jakiś pożądek .Ja też nie należę do elit bo na przykład nigdy nie dodałem zdjęcia lub nie napisałem artykułu ale jak mogę to udzielam się w inny sposób.

Piotr, kto Ciebie zna zrozumiał intencje od razu, kto nie zna wystarczyło zapytać lub poznać osobiście. Jest priw i są imprezy, na których można to uczynić.
Kilka uwag do funkcjonowania portalu:
1. żadnej polityki - od tego są inne portale, tam można się udzielać.
2. żadnych osobistych wycieczek w postach czy aluzji - od tego jest priw.
3. Portal miejscem spotkań ludzi z pasją związanych z wędkarstwem - to jest to co powinno łączyć a nie dzielić.
4. Mylić się i błądzić jest rzeczą ludzką - stąd ze zrozumieniem podchodzić do błądzących, a nie z pałą - ironicznym piórem.
5. W razie jakichkolwiek wątpliwości dopytać o intencje, a dopiero potem osądzać.
6. Zloty i spotkania - organizowane były i są jak najmniejszym kosztem dla uczestników - każdy może się zgłosić, każdy może taką imprezę nad ciekawą wodą zaproponować.
7. Zloty pozwalają nam się wzajemnie poznać, zrozumieć i tym bardziej później w wirtualnej rzeczywistości szanować.
8. Nowicjuszom przyglądać się baczniej i bez żadnych skrupułów wywalać mąciwody, którzy wchodzą tylko po to by potrollować, bynajmniej nie w wędkarskim tego słowa znaczeniu.
9. Wprowadzić przy rejestracji imię i nazwisko do wiadomości redakcji jako element obowiązkowy - dodatkowe zabezpieczenie.

To tyle tak na szybko i gorąco.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10. Wpisać miejsce zamieszkania. Mamy przypadek taki, że ktoś wpisuje Polska a potem pisze, że nie zna polskiego zbyt dobrze ( no i mamy bałamuta ).
Ładnie wszystko piszecie - podoba mi się, ale jak poznać, czy to troll?
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
10. Wpisać miejsce zamieszkania. Mamy przypadek taki, że ktoś wpisuje Polska a potem pisze, że nie zna polskiego zbyt dobrze ( no i mamy bałamuta ).
Ładnie wszystko piszecie - podoba mi się, ale jak poznać, czy to troll?

Trolle oni długo nie wytrzymują, szybko objawiają światu swoje prawdy natchnione, jedynie słuszne, nie mając w temacie zbyt wiele do zaproponowania, wciągną w pułapkę nic nie znaczących dyskusji wykazujących wyższość lub niższość, zależność lub nie, itd., itp.
Kilku takich już przerobiliśmy.
Przez nich odeszło od nas kilku innych, których brak odczuwamy, wspomnę Docia, Jjjana, Zamkiego, Czeza, i inni.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej tu popatrzeć z daleka, niż wymieniać uprzejmości z prostakiem takim jak kunta.

panu już dziękujemy :b:
_________________

losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowalski napisał:
Lepiej tu popatrzeć z daleka, niż wymieniać uprzejmości z prostakiem takim jak kunta.

Wiesz do czego jest priw, tam wyjaśnij co masz do Kunty!!!!!
Sam sobie kolego wystawiasz najlepsze świadectwo, znasz takie powiedzenie z dzieciństwa " Kto się przezywa, ten się sam tak nazywa?"
Za takie teksty Kolego powinieneś dostać ostrzeżenie, a za następny powinien być ban.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, to w tym miejscu powinno paść pytanie ...jak te wszystkie "normy" mają się do kilku Waszych zachowań wobec nowych lub prezentujących inne poglądy niż "grupa przewodnia" ?
Przecież na dobrą sprawę nie potraficie nawet oróżnić trolla od faceta który ma od Was inne zdanie. Dla mnie to kolejny krok w tym samym kierunku - "elitaryzacji" PW w najgorszym tego slowa znaczeniu.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
No dobra, to w tym miejscu powinno paść pytanie ...jak te wszystkie "normy" mają się do kilku Waszych zachowań wobec nowych lub prezentujących inne poglądy niż "grupa przewodnia" ?
Przecież na dobrą sprawę nie potraficie nawet oróżnić trolla od faceta który ma od Was inne zdanie. Dla mnie to kolejny krok w tym samym kierunku - "elitaryzacji" PW w najgorszym tego slowa znaczeniu.

Jeszcze jeden z twoich wpisów Kolego, jakże wiele wnoszący do rozwoju tego portalu.
Skoro jest tak źle to po co tu jeszcze zaglądasz?
Czyżby demokracja demokracją, a racja musi być i tak po Pawlaka stronie?
Teraz popracuj nad czymś pozytywnym, jak Twoim zdaniem powinny wyglądać Pogawędki?
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 6:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:

Przecież na dobrą sprawę nie potraficie nawet odróżnić trolla od faceta który ma od Was inne zdanie. Dla mnie to kolejny krok w tym samym kierunku - "elitaryzacji" PW w najgorszym tego słowa znaczeniu.


Hmm, ale są portale gdzie taka zasada funkcjonuje i są to portale, które wbrew powszechnej opinii, mają się bardzo dobrze. My pozwoliliśmy na liberalizm i teraz nie do końca radzimy sobie ze skutkami, jakie przyniosło "wolne słowo".
Coraz częściej zastanawiam się czy takiej "inności" nie dawać na dzień dobry w łeb. To radykalne, ale jakże skuteczne "wyczyszczenie" portalu. Ale tylko takie zabiegi doprowadzą do skupienie tu osób, które chcą tu być wink:
Nawet jeśli miał by być to elitaryzacja w najgorszym tego słowa znaczeniu ... wink:

Niebawem mała przesiadka nasz czeka, nowy serwer, może nieco inne zasady ... czas pokaże.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.


Ostatnio zmieniony przez Jarokowal dnia Wto Sie 17, 2010 8:28 am, w całości zmieniany 1 raz
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska to dziwny kraj aby nie powiedzieć, że dziki. Mała grupa o jedynie słusznych poglądach potrafi sterroryzować większość aby zaistnieć i dowartościować się w swojej budzie. Podobnie jest i na portalach. Dlatego ci lepsi o bardziej otwartych na świat poglądach odchodzą bo nie mają chęci ani czasu ani przyjemności uczestniczyć w dyskusjach z jedynie słusznymi duskutantami. Obecność osób o różnych oglądach umożliwia dyskusję, przewaga potakiwaczy nadaje siłę tej dyskusji i jej ukierunkowanie, ale jakby się zostawiło tylko potakujących sobie wzajemnie, to własnie dyskusja zamiera. Jest wiele małych martwych forów, właśnie dlatego, że nie zostawiono tam żywych kultur bakterii, jest sztywna sterylność. Ktoś w odniesieniu do ogólnej sytuacji powiedział trafne zdanie które i tu ma zastosowanie; ""pewnego dnia nadejdzie wielki deszcz, który zmyje z ulic cały ten brud". Ulewa, która nadciąga nad Polskę, zmyje brud nie tylko z ulic.
Odejście niektórych to jednak nie tylko ta przyczyna. Takie forum to chwilowa rozrywka dla dużych chłopców którym wcześniej czy później to się znudzi, bo obcowanie z tymi samymi ludźmi przez lata staje się z czasem uciążliwe. Jak długo można mieć w towarzystwie to samo zdanie. Ale pewnie się mylę jak zwykle.

Jarokowal napisał:

Coraz częściej zastanawiam się czy takiej "inności" nie dawać na dzień dobry w łeb. To radykalne, ale jakże skuteczne "wyczyszczenie" portalu. Ale tylko takie zabiegi doprowadzą do skupienie tu osób, które chcą tu być wink:
Nawet jeśli miał by być to elitaryzacja w najgorszym tego słowa znaczeniu ... wink: .

Kiedyś próbowano rozmnażać ludzi w takim elitarnym środowisku i urodziły się kaleki intelektualne i fizyczne lol ale tu nic nie kosztuje, spróbować warto. A może....to już się dzieje idea: 8)
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat już kiedyś poruszany był. Wtedy to była AWANTURA o TWA. Co jak co, ale do TWA się przyznawałem i będę przyznawał ;) ;) ;) ;).
Tak dla humoru Teoria Kretynizmu
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arturze teoria jak najbardziej prawdziwa wesoly

J masz słuszność. Zbyt radykalnie podszedłem do tematu. Nie mniej jednak pojawiają się jednostki, których celem jest tylko zasmrodzenie atmosfery. Osobnicy, którzy jedynie podbijają statystyki i ciśnienie innym, poza tym nie wnoszą zupełnie nic. I wszystko w "białych" rękawiczkach.

PS
Ile kosztuje wpisowe do elity wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.
SIARA82
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołšczył: Nov 07, 2007
Posty: 43

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Toruń
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:


PS
Ile kosztuje wpisowe do elity wink:


No właśnie ile?, bo ja też chcę do tej jelity!, umiem czytać(niekoniecznie ze zrozumieniem) i smażyć pieczarki! lol .Ostrzegam jednak że nie potrafię robić super zdjęć, ale myślę że się nadam lol lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SIARA82 napisał:


Ostrzegam jednak że nie potrafię robić super zdjęć, ale myślę że się nadam lol lol

Nauczysz się wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Nie mniej jednak pojawiają się jednostki, których celem jest tylko zasmrodzenie atmosfery. Osobnicy, którzy jedynie podbijają statystyki i ciśnienie innym, poza tym nie wnoszą zupełnie nic. I wszystko w "białych" rękawiczkach.


A może warto się zastanowić dlaczego fora internetowe i komentarze pod artykułami są pełne niedouczonych, pyskatych i pryszczatych trolli, które szydzą i kpią ze wszystkiego i ze wszystkich? Jak to możliwe, skoro na co dzień łatwiej wdepnąć w psią kupę, niż usłyszeć jakieś obraźliwe hasło na swój temat w realu? Ktoś ich wykreował i kreuje nadal, świadomie lub nieświadomie ale skutecznie wink: idea: odpowiedź jest prosta : normalna osoba + anonimowość + publiczność = ostatni kretyn lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszy fakt, że sporo osób troszczy się o atmosferę na portalu. Zaangażowanie niektórych może wskazywać na przywiązanie do tego adresu, choć podejście do "naprawiania" niekoniecznie mnie zadowala.
J napisał:
Odejście niektórych to jednak nie tylko ta przyczyna. Takie forum to chwilowa rozrywka dla dużych chłopców którym wcześniej czy później to się znudzi, bo obcowanie z tymi samymi ludźmi przez lata staje się z czasem uciążliwe. Jak długo można mieć w towarzystwie to samo zdanie. Ale pewnie się mylę jak zwykle.

Bardzo dobrze napisane. Użytkownicy z czasem są znudzeni zawartością, moderatorzy moderowanie, a admini wszystkim tym, do kupy wziętym.
Pewnie gdyby portal był komercyjny znalazłyby się osoby, które swoimi - coraz to nowymi pomysłami - rozkręcaliby ten interes. Komercji jednak nie ma, więc każdy, kto ma ochotę, musi sam coś od siebie dorzucić - za darmochę, dla własnej satysfakcji. Jeśli komuś sprawia przyjemność sianie fermentu, to w zasadzie bez znaczenia jest tematyka portalu - wszędzie będzie się dobrze czuł. Szkoda tylko, że na nas trafiło...
borsuk600
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 26, 2009
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście kilka lat temu trafilem na to forum z potrzeby dowiedzenia sie trochę o sprzęcie wędkarskim nowej generacji i tyle . Nie miałem zamiaru sie z nikim zaprzyjażniać czy jeżdzic na jakieś zloty ale czy to znaczy że jestem gorszym uczestnikiem tego forum ? Zawsze byla tu odczuwalna atmosfera pewnej wielkości kilku profesjonalistow a moze tylko takich którzy sie za takich uważali . Teraz sie spieracie i sami robicie zamieszanie tylko o co ? Jeżeli komus ta atmosfera sie nie podoba niech tu nie zagląda ja sie tu nie udzielam z różnych powodów ale trzeba śledzic rożne portale a czasami szukac odpowiedzi nawet tam gdzie sie nam nie podoba. Uważam że mam doświadczenie o wiele większe od tych mądral które czasami sie tu wypowiadaja ale po co sie mam tym przejmować ? Nie piszę poprawnie po polsku i dobrze .Od wielu lat wystacza mi to na dogadywanie sie i myśle że jest to pewna dyskryminacja ale to szczegól . Nie mam na myśli oczywiście karygodnych ortograficznych blędów itd ale czasami robi sie tu burzę o przecinek czy kropke jest to śmieszne i może dlatego wielu ludzi to odrzuca , w końcu jak komus to tak bardzo przeszkadza niech sobie zaloży forum j. polskiego . Ja chodziłem do polskiej szkoły od 12 stego roku życia i jeszcze nikt sie mnie tak nie czepial o słownictwo jak tutaj ale w końcu zawsze sie dowiaduje tego co chce mimo mojej pewnej ułomnosci ortograficzno -dykcyjnej .Ogólnie podsumowując forum potrzebne i można sie wiele ciekawego dowiedziec ale trzeba uważac jak i co sie pisze bo można dostac bana lub uwagi jakby czlowiek w szkole byl . Jeżeli bedziecie sie spierać o takie głupoty to faktycznie zostana tylko ci slusznie słuszni i sami będą do siebie pisać.
Będę tu zagladał nadal mimo że bede traktowany jako obcy malo udzielający sie forumowicz.Pozdrawiam .
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Borsuk, niepotrzebnie uogólniasz wszystkich, którzy tu zaglądają. Sam fakt, że taka dyskusja się przetacza każe stwierdzić, że tyle samo tu zwolenników poprawnej pisowni, co osób, którym to - delikatnie mówiąc - zwisa. Są osoby, które przy każdej możliwej okazji upomną się o przecinek i są tacy, którzy tylko na to czekają, aby się temu przeciwstawić. A gdy już ortograficznie nadgorliwa osoba sama się pomyli, to już woda na młyn - czasami słusznie. Przecież to esencja tego, o co większość z Was postuluje - różnorodności. Nauczmy się ze sobą żyć i będzie OK.
Prawdę mówiąc zazdroszczę niektórym z Was. Ja jestem w stanie obrazić się tylko na kogoś z najbliższych i to w sytuacji, gdy z premedytacją, znając mnie, uderza aby zdołować i w ziemię wdeptać. Może niektórzy nie doświadczyli tego i za policzek uważają słowo pisane przez nieznajome osoby, które - czasem z nudów, czasem ze sposobu bycia - piszą co im ślina na klawiaturę naniesie. Nie rozumiem efektownych banów, odejść z portalu z przytupem, zwracania na siebie uwagi publiczności. Więcej dystansu do samych siebie - tego wszystkim z Was życzę...
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli można to proszę o kreatywne uwagi - wypracowanie zasad na jakich powinny działać PW. Proszę o nie powielanie wpisów typu, a bo ja to, a bo ja tamto, temu żal, a tamtemu dobrze tak.
Co każdy z nas może zrobić, aby spotkania tutaj były lepsze i ciekawsze dla wszystkich?
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Co każdy z nas może zrobić, aby spotkania tutaj były lepsze i ciekawsze dla wszystkich?
Więcej tolerancji ...(znak iterpunkcyjny na końcu według upodobania) wink:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

borsuk600 napisał:
Jeżeli komus ta atmosfera sie nie podoba niech tu nie zagląda ja sie tu nie udzielam z różnych powodów ale trzeba śledzic rożne portale a czasami szukac odpowiedzi nawet tam gdzie sie nam nie podoba. Uważam że mam doświadczenie o wiele większe od tych mądral które czasami sie tu wypowiadaja ale po co sie mam tym przejmować ? Nie piszę poprawnie po polsku i dobrze ..... końcu zawsze sie dowiaduje tego co chce mimo mojej pewnej ułomnosci ortograficzno -dykcyjnej ..

Jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz, bo niby nie piszesz dlatego, że nie chcesz a czytasz i krytykujesz tych co piszą wesoly
Każdemu zdarzy się nieraz coś źle napisać gramatycznie czy ortograficznie a szczególnie pisząc szybko, ale nieraz zrobienie kilkunastu błędów w jednym zdaniu to nie tylko brak szacunku do innych uczestników ale także do swoich byłych nauczycieli, tym bardziej, że są programy podkreślające podstawowe błędy.
Ja jestem szczery do bólu i powiem, że czytam tutaj i zaglądam często ale zbyt wartościowych rzeczy ani wypowiedzi tu od dłuższego czasu nie znalazłem, może dlatego, że bardziej od innych dyscyplin interesuję się wyczynem, a tu jest to marginalne w dodatku niemile widziane, dlatego "czymam gębe na kłódke", bo do tych ELIT mi daleko wesoly

losos24 napisał:
Jeżeli można to proszę o kreatywne uwagi

A co to takiego :?: Bo w kontestacji z korelacją to nie rozumiem tej konwergencji i myli mi się konotacja lol lol "kreatywny «tworzący coś nowego lub oryginalnego» " :roll:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Jeżeli można to proszę o kreatywne uwagi ...

Uwaga 1 - całkiem serio. Przestań nachalnie kreować się na twórcę tutejszych zasad. Toczy się się dość ciekawa i myślę, że potrzebna dyskusja w której każda strona wykazuje sporo zrozumienia. Staraj się poddać temu nurtowi. wink:
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowoœć: kraków
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorzucę swoje "trzy grosze" pomimo iż jestem raczej czytający niż piszący.
Na portal zaglądam kilka razy dziennie, zależy od czasu.
I bardzo wiele się dowiedziałem w kwestii wędkarstwa, choćby w wyborze sprzętu. Znam sprawę z jednej i drugiej strony.
Jestem adminem, moderatorem na dwóch portalach z czego jeden to największy klub pewnej marki samochodowej.
Zauważyłem że w PW jest mało osób które nie stosują znaków interpunkcyjnych, być może jest to powodem użytkowania systemu kodowania. Na "moich" forach używamy UTF ale niestety pomimo zapisu w regulaminie, ludzie to olewają. Powołaliśmy do służby ludzi, którzy zwracają uwagę na pisownie i naprawdę pilnuję zasad poprawnej wypowiedzi.
Jednak zawsze znajdzie się ktoś, komu nie pasuje taki stan rzeczy, usprawiedliwiając się dysleksją, zepsutym shiftem itp.
Dlatego w/w służba reaguje niemal od razu.
Piszę to aby co niektóre osoby uświadomić, że znacznie łatwiej i przyjemniej się czyta poprawne wypowiedzi.
Ktoś mi kiedyś powiedział że firma to ludzie i ludzie to firma.
Tak samo jest tutaj- my tworzymy forum i jak sami napiszemy tak inni nas zobaczą.Sam niejednokrotnie poprawiam błędy- nawet ostatnio 80 byków w kilku zdaniach.
Nie rozumiem jednego- obrażania się nie na ludzi ale na portal.
Czy jedna lub dwie osoby zaważą na decyzji odejścia z przytupem?
Też zdarzają się mi takie rodzynki ale wychodzę z założenia że jeśli user nie chce uczestniczyć w życiu portalu bo coś mu nie ten teges to niech odejdzie. Staram się być obiektywny w tym co robię ale jestem również konsekwentny. Po to został napisany regulamin.

Ludzie naprawdę Was nie rozumiem. Czytam każdy post, śledzę forum
i śmiać mi się chce. Dosłownie o pierdoły ludzie się obrażają, a śmiem twierdzić że robią to aby zwrócić na siebie uwagę. Tylko po co?
Robić z siebie jeszcze większego barana niż jest?
Kompletnie nie ma to sensu.
A zawsze znajdzie się ktoś kto musi wpuścić tzw "kwasa".

Nawiązując do utworzenia działu pt.elita myślę że to jest zły pomysł.
Kiedyś chciałem coś takiego utworzyć ale szybko zrezygnowałem.
Ludzi to podzieli i będzie to widać nie tylko na forum.
Nie VIP-y poczują się gorsi, tylko zwykli userzy.

Proponuję nie mieszać się tam gdzie możemy odpuścić a będzie dobrze.
Osobiście nie zamierzam odchodzić z portalu bo jest to naprawdę porządna kopalnia wiedzy. Kilka rzeczy można by było zmienić ale to już temat przy piwku.
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ja powiem tak: chocmy na ryby :]
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem z tych, którzy tutaj od początku tego portalu, uczą sie pisać poprawnie.
Nigdy nie robiłem nikomu awantury za to, że wskazał mi błąd. Dotyczyło to zarówno pisowni jak i wykonywania fotografii. Nie rozumiem więc ludzi, którzy twierdzą, że można tutaj sobie poszaleć z pisownią mało zrozumiałą. Demokracja? Oczywiście, ale czytelna!!! Można wszystko? Oczywiście, ale nie świnić i brudzić.
Człowiek jest ułomny i nie zawsze miał z górki do szkoły. Można zrozumieć, że ktoś robi błędy, ale ten ktoś musi pokazać, że stara się ich nie robić!!
Zachowanie. Wpada ktoś z licznikiem postów nie przekraczających wielkością ilości palców u jednej ręki i zadaje pytanie. Potem nie zagląda tutaj kilka dni!!! Czy to pytanie zadane przez tę osobę było aż tak ważne? Umyślnie nie zabieram tutaj głosu o jego pisowni, bo to druga para kaloszy. Gdyby tutaj zaglądał, od razy by przeprosił, poprawił, dopowiedział brakujące informacje i nie byłoby awantury.
Zauważcie, że odchodzą od nas ludzie, którzy od poczatku portalu byli z nami. Było wszystko dobrze, bo nie było zbyt dużo ludzi, którzy chcieli ''demokracji'', ''wolnego słowa'' ( czytaj wolnej amerykanki ).
Zalewa nas userami '' wolnej pisowni '', którzy jeszcze mają pretensje, że sie ich poprawia. Zaczynają być w większości i dlatego uważam, że trzeba ich wycinać. Tak jak Kunta powiedzial - wyrywać chwasty!!! Jak ich nie wyrwiemy, to braknie nam miejsca. To będzie koniec portalu. Ludzie, którzy to robili, zbytnio się już zmęczyli i poszli sobie. Chwast jednak zostaje. Trzeba go będzie pokazywać palcem.
piter1000
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Aug 03, 2008
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowoœć: suwalki
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuszna uwaga boćka-kraka. Nie róbcie z tego portalu zamkniętej elity, szkoda by było nas to znaczy tych ..czyścicieli gumiaków czy donosicieli kawy.. :P . Panowie dlaczego ten portal ma być aż. tak poważny>???. Male czy większe wpadki piszących posty powinny być postrzegane z lekkim dystansem :P . Obracajmy to w humor.. jeśli ktoś zrobi byki, a uwaga w jego stronę z lekkim humorem lepiej rozwiąże problem pisania niż surowa krytyka aż płakać się chce. Bądźmy ludźmi i pomagajmy sobie wzajemnie.
_________________
Wędkarstwo to dwa robaki na dwóch końcach tej samej wędki
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
No dobra, to w tym miejscu powinno paść pytanie ...jak te wszystkie "normy" mają się do kilku Waszych zachowań wobec nowych lub prezentujących inne poglądy niż "grupa przewodnia" ?
Przecież na dobrą sprawę nie potraficie nawet oróżnić trolla od faceta który ma od Was inne zdanie. Dla mnie to kolejny krok w tym samym kierunku - "elitaryzacji" PW w najgorszym tego slowa znaczeniu.


Jarku - wiesz, że Cię lubię i uważam za godnego reprezentanta naszego portalu. My tutaj nie piszemy o wiedzy wędkarskiej i innego zdania na ten temat niz ''grupa przewodnia'' jak to nazwałeś. My tutaj piszemy o szanowaniu userów poprzez styl pisania ( czytaj poprawna Polszczyzna ). To właśnie owa ''grupa przewodnia '' powinna poprawiać i domagać się odpowiedniego stylu pisania. Szkoda, że jest coraz mniejsza.
Jeszcze raz powtarzam - nie poglądy a styl pisania.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piter1000 napisał:
Słuszna uwaga boćka-kraka. Nie róbcie z tego portalu zamkniętej elity, szkoda by było nas to znaczy tych ..czyścicieli gumiaków czy donosicieli kawy.. :P . Panowie dlaczego ten portal ma być aż. tak poważny>???. Male czy większe wpadki piszących posty powinny być postrzegane z lekkim dystansem :P . Obracajmy to w humor.. jeśli ktoś zrobi byki, a uwaga w jego stronę z lekkim humorem lepiej rozwiąże problem pisania niż surowa krytyka aż płakać się chce. Bądźmy ludźmi i pomagajmy sobie wzajemnie.


Mam nadzieję, że zgadzasz się z tym, żeby jednak poprawiać. Jak to zrobić? Jeden poprzez żarcik inny bezpośrednio - kawa na ławę. Ważne, żeby z klasą a nie po chamsku.
Czy mamy tolerować coś wiecej a coś mniej? Jakie granice wytyczyać? Wydaje mi się, że nie wolno tolerować czy to ortograficznych błędów, czy stylistycznych. Interpunkcja potrafi zmienić znaczenie zdania.
Można podarować błędy ortograficzne?
Pewno by można, ale jak przeczytać:
róh hożuf ???
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post Oldiego skłonił mnie do przeczytania całego wątku i ...dochodzę do wniosku, że niemal każdy z uczestników tej dyskusji inaczej rozumie "elitarność". To jest pojęcie - worek, do którego można wrzucić zbyt wiele, aby dyskusja miała szansę zakończyć się jakimkolwiek porozumieniem lub sensownymi wnioskami. Pierwszy post Kunty mial zupełnie inną treść niż kolejne wesoly Chyba pora na lulanie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 5:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, otwarcie postu jest wyrwany z jakiegoś kontestu. Myślałem, że chodzi właśnie o zadymę związaną z pisownią na forum. To nasza niestety bolączka, że zaczynamy nowy post i nie tłumaczymy jasno w jakiej sprawie. Jeśli tylko o elicie, to co komu przeszkadza, że wogóle jest? Jest wszędzie, nie tylko na portalach ale i wszystkiego rodzaju zgromadzeniach, związkach czy społeczności. To właśnie elity coś tworzą a nie wpadający tam szałaput.
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołšczył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Żarnowiec
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jest moim zdaniem słuszny i potrzebny. Przynajmniej ta część odnosząca się do ortografii i interpunkcji. Mamy dobę internetu i sms-ów, co w swoisty sposób niszczy nasz piękny język. Cieszę się , że tutaj błędy są wychwytywane i jest zwracana uwaga. Gdyby tego nie było sam pewnie robiłbym masę błędów z lenistwa czy pospiechu, a tak, staram się pisać powoli i poprawnie, przez co sam się uczę pisowni od nowa:) . A jeśli nie mam czasu to nie piszę na chybcika żeby tych byków nie robić. Uważam też, że w pewnej części jest to kwestia szacunku wobec innych użytkowników, tak jak punktualność w spotkaniach. Do żadnych elit nie należę, czerpię więcej z tego portalu niż sam mu daję (choć jeśli mogę pomóc to staram się to zawsze uczynić). Osobiście dostałem reprymendę i za pisownie i za foto do galerii i jakoś dalej tu jestem , nie obraziłem się i nigdzie nie mam zamiaru iść , chyba że na ryby lub grzyby... wesoly
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle o tej elicie.
Kto do niej należy?
Gdzie są zapisy?
_________________
Oby do jutra......
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
losos24 napisał:
Jeżeli można to proszę o kreatywne uwagi ...

Uwaga 1 - całkiem serio. Przestań nachalnie kreować się na twórcę tutejszych zasad. Toczy się się dość ciekawa i myślę, że potrzebna dyskusja w której każda strona wykazuje sporo zrozumienia. Staraj się poddać temu nurtowi. wink:

Na nic się nachalnie nie kreuję, a Ty kolego bez żalu i osobistych wycieczek oczywiście nic napisać nie potrafisz, poza tym dalsze uwagi na mój temat bądź tak uprzejmy kierować na priw.
"Staraj się poddać temu nurtowi." Mi to radzisz zastosuj do siebie wykrzyknik wykrzyknik usmiech
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejwob napisał:
Temat jest moim zdaniem słuszny i potrzebny. Przynajmniej ta część odnosząca się do ortografii i interpunkcji. Mamy dobę internetu i sms-ów, co w swoisty sposób niszczy nasz piękny język. Cieszę się , że tutaj błędy są wychwytywane i jest zwracana uwaga. Gdyby tego nie było sam pewnie robiłbym masę błędów z lenistwa czy pospiechu, a tak, staram się pisać powoli i poprawnie, przez co sam się uczę pisowni od nowa:) . A jeśli nie mam czasu to nie piszę na chybcika żeby tych byków nie robić. Uważam też, że w pewnej części jest to kwestia szacunku wobec innych użytkowników, tak jak punktualność w spotkaniach. Do żadnych elit nie należę, czerpię więcej z tego portalu niż sam mu daję (choć jeśli mogę pomóc to staram się to zawsze uczynić). Osobiście dostałem reprymendę i za pisownie i za foto do galerii i jakoś dalej tu jestem , nie obraziłem się i nigdzie nie mam zamiaru iść , chyba że na ryby lub grzyby... wesoly


Brawo Andrzej. Właśnie o to chodzi. Szacunek dla innych jako pierwsze a potem oczekiwać szacunku do samego siebie. Chylę czoła przed Twoją tutaj wypowiedzią i wg mnie, już należsz do elity. Bo z elity trzeba brać przykład. To wlaśnie trzon, który utrzymuje wszelakie grupy. Dla trolli, wyraz elita brzmi pogardliwie, ale ja twierdzę, że elita to więcej niż normalny tutaj czytelnik. To zaszczyt znaleść się w elitarnym gronie. Tylko przez zazdrość rzuca się na elitę kamieniem. Nie trzeba tutaj mieć niebieskiej krwi aby znaleść się w tym zacnym gronie. Trzeba po prostu coś z siebie dać. A Ci, co tylko chcą brać - to chwasty.
Jak już pisałem, każdy jest ułomny ale jak już chce się starać być coraz lepszym, to takiego właśnie doceniam.
PS Spotkałem i tutaj userów, którzy niestety nie napiszą poprawnie zdania. Po osobistym ich poznaniu, wiem jednak, że są fajnymi ludźmi i raczej takiego trudu od nich nie oczekuję. Jeszcze raz potwierdza się to, ze osobiste poznanie usera, jest lepszym rozpoznaniem niż czytanie jego postów. Są przypadki, gdzie user poprawnie pisze, zaś poznanie go w realnym świecie już nie martwi, gdy Ten dostanie bana od admina.
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowoœć: kraków
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zmusicie ludzi do pisania i aktywnego spędzania czasu na forum.
Troll... Według np. Oldiego to ktoś kto napisze dwa posty i tyle go było.
Ale należy brać pod uwagę trolli czytających a mało piszących.
Też mam mnóstwo kosmitów ale znalazłem sposób.
W naszym reg jest zapis mówiący o tym kiedy user zostanie usunięty.
A zostaje usunięty po 180 dniach od daty ostatniej aktywności na forum.
Zdaje to egzamin. Kwestia konfiguracji skryptu.
Elita, chociaż tak bym tego nie nazwał, to ludzie którzy aktywnie uczestniczą w życiu portalu. Na pogawędkach jest ich sporo.
Przeczytałem reg PW i niestety osoby, które robią byki robią to w białych rękawiczkach. Nie ma zapisu, który jasno wskaże w jaki sposób należy wyrażać poglądy.
Może warto by było zrobić upgrade reg zwłaszcza pod kontem kosmitów?
Wtedy pozostaną tylko te osoby, które faktycznie działają.
Choćby swoją obecnością.
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie, podzielić się z Wami kilkoma uwagami. Rzeczywiście, doba internetu i sms-ów spowodowała, że coraz więcej ludzi ma problemy z pisaniem. Prawdą jest, ze na wielu forach internetowych toleruje się "bylejakość" w pisowni. Przyznam się, że dopiero na PW zacząłem zwracać większą uwagę: na ortografię, na interpunkcję, na odstępy między zakończonymi zdaniami wesoly Z drugiej jednak strony, niektóre przypadki zwracania uwagi, czy to za błędy w pisowni, czy w innych sprawach są wprost beszczelne. Domagając się szacunku w postaci poprawnej pisowni , powinniśmy także sami trzymać jakiś poziom. Oczywiście, są osoby, które wchodzą na dany portal siać tylko zamęt i ubliżać użytkowaniom i moim skromnym zdaniem takie osoby szybko powinny być usuwane z portalu. Niestety, czasami w czasie walki z trollami, rykoszetem dostają osoby, które na to nie zasługują.

Mam też czasami wrażenie, że wytworzyła się u nas ( mam nadzieje że mogę tak napisać choć jestem dosyć biernym użytkownikiem portalu) moda na zwracanie uwagi. Doświadczyłem tego osobiście, chociażby w dziale Sprzętowym, gdzie zadając pytanie od razu jestem odsyłany do archiwum, bo komuś wydaje się że taki temat już był. Przejrzyjcie wpisy, a okażę się, że kilka osób tylko w taki sposób przejawia w tym dziale swoją aktywność. Dlaczego zakłada się z góry lenistwo użytkownika? Jeżeli pytam o wędkę do spinningu to dlaczego odsyła się mnie do postu sprzed trzech lat? Czołowe firmy co roku wydają nowe katalogi i wypuszczają nowe serie. Zobaczcie czym to zaowocowało. Masa postów w tym dziale zaczyna się od słów:" informuje, że już przejrzałem inne posty ale nic nie znalazłem (...)

Moim zdaniem wszyscy musimy mieć dla siebie więcej cierpliwości i wyrozumiałości. To jak ten portal będzie wyglądał w najmniejszym stopniu zależy od administratorów i moderatorów. Jeżeli nam, użytkownikom nie będzie zależało na jego jakości to nikt nic tu nie poradzi. Nie traktujmy się jak wrogowie i nie szukajmy za wszelką cenę sposobności żeby komuś przygryźć. Podzielam zdanie, że sprawy osobiste lepiej załatwiać za pośrednictwem "prive"
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bociek_krak napisał:

Przeczytałem reg PW i niestety osoby, które robią byki robią to w białych rękawiczkach.


Nikt nie jest doskonały i każdemu może się zdarzyć napisać coś z błędem - nawet Rysiu w ostatnim poście zrobił to dwukrotnie, ale to akurat jest tylko drobnym potknięciem, nic nie znaczącym. Jednak zdarzają się prawdziwe rodzynki i wtedy autor na zwrócenie uwagi, śmiertelnie się obraża. A przecież zupełnie niepotrzebnie!
Na poprawne pisanie jest bardzo prosta rada i nie potrzebne są do tego edytory tekstu. Używając Mozilli lub Opery, wystarczy przed wysłaniem spojrzeć, czy nie podkreśliło nam błędów na czerwono, prawoklik - popraw i po krzyku. Nie wiem jak jest w IE, bo tego nie używam. Zwracając uwagę na te podkreślenia błędów, nabiera się z czasem wprawy w pisaniu i utrwala w pamięci poprawną pisownię. Wystarczy chcieć i nie dopatrywać się w zwróceniu uwagi, publicznego linczu. wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes - jestem na IE. Nic mi nie podkreśla błędów. Sam muszę się ich domyślać i sprawdzać w słowniku. Nie wszystko jednak mi wygląda na błąd i tu są moje wpadki. Proszę - od razu mi o nich piszcie - ja nie boję się uwag a wierzę, że i inni na tym skorzystają. Nie ukrywam i nie ukrywałem, że zawsze z języka polskiego miałem łabądźka :-( Najwięcej o mojej pisowni wie Monk, który latami poprawia mi teksty pisane na PW. Chociaż muszę się pochwalić - podobno ostatni tekst był bez błędów :-)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
czy to za błędy w pisowni, czy w innych sprawach są wprost beszczelne."

Czy może chodziło Ci o bezczelne :?:
Bo jeśli o beszczelne to można zastąpić słowem nieszczelne
wink: lub przeciekające zly:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jotes - jestem na IE.


No właśnie nie wiedziałem jak to jest w IE - teraz już jasne. Ja jej nie używam, bo jest zbyt powolna, a Opera i Mozilla zapitalają jak laleczki i jeszcze podkreślają natychmiast wszystkie byki. wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W IE też jest. Tylko trzeba włączyć odpowiednie opcje. Ja od niepamiętnych czasów tylko na Operze jadę.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha, jak się okazuje to błędy można robić korzystając z podkreśleń. Zamieniłem na złe słowo wesoly
borsuk600
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 26, 2009
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są jeszcze tacy kolego old_rysiu co chodza codziennie na ryby a nie przesiaduja przed komputerem . Jak widać po kilku Twoich wypowiedziach dla Ciebie podstawą to posiedzieć logować się kilka razy na dzień na forum i byc super uczestnikiem hmm . To sie zdecyduj czy jesteś i chcesz byc super userem czy wedkarzem bo nigdzie w regulaminie nie ma z jaka częstotliwościa trzeba się logowac i ile pytań i odpowiedzi pisac na tym forum . Nie dziw się że ludzie odchodzą ,jak ma to być forum dla kilku kumpli to zróbcie sobie prywatne forum i już . Pracuję od rana do wieczora i na ryby chodze najczęściej wieczorkiem lub na nocki i byłbym chyba idiotą żeby wolny czas spędzać przed komputerem kłócąc się z takimi ludzmi jak Ty . Tak jak pisalem zaglądam tu ale nie udzielam się chyba że ktoś mnie zaczepia , zapytałem i dostałem odpowieć wszystko w temacie a jak sie Tobie to nie podoba to tego nie komentuj .
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

borsuk600, Kolego jest tutaj, jeżeli jeszcze nie wiesz Poczta. Możesz nią przesyłać do poszczególnych użytkowników, prywatne wiadomości. Cały Twój powyższy post mógł być przesłany na priw i tam najlepiej wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piechowice
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Borsuku - niepotrzebnie się zjeżyłeś wink:. Rysio już taki jest - wali to co myśli i jest szczery do bólu (zdążyłem się przekonać), a że nie zawsze nam (mi) się to podoba, trudno ;-) - ja nie wyobrażam sobie PW bez Niego, choć naprawdę czasem mnie irytuje wesoly.
Kunta
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elita - co to oznacza ? Można sobie poczytać w słownikach co to oznacza .
Koledzy nie chodziło mnie o unserów którzy poprawnie piszą (na pewno do nich nie należę).Jest to ważna sprawa aby na portalu ,który tak naprawdę my tworzymy był porządek .
Jeszcze raz napiszę w skrócie o co chodziło z tą elitą .
Po pierwsze o 4455 - gdzie oni są .Czy ktoś policzył w ciągu miesiąca ile osób chociaż jeden post napisze lub doda opis do zdjęcia a może chociaż się zaloguje ?
Po drugie (nie obrażając nikogo ) ilu zapisało się pieniaczy .Po to aby wyskoczyć jak filip z konopi z jakimś wyzwiskiem .
Reasumując ELITA=normalni ludzie ze swoimi ułomnościami a nie głupotą i hamstwem i chęcią wnoszenia czegoś pozytymnego do rozwoju portalu .[/b]
jarek4
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 05, 2006
Posty: 338

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega bociek_krak napisał że należy brać pod uwagę trolli czytających a mało piszących.Ja mało piszę a duzo czytam czyli podłóg niego jestem trollem tak?
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piechowice
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jesteś wink:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli ktoś troluje za drapieżnikami, to jest trolem? wesoly wink:
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 168