Czy wiesz, że...
WĘGORZ
Rekord Polski - 6,43 kg
Złoty medal - od 2,50 kg
Srebrny medal - od 2,00 kg
Br±zowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 570
 Zalogowani 0
 Wszyscy 570

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(62101) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(567749) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(567749) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(567749) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(567749) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(567749) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(567749) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(567749) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(567749) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(567749) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2503
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wysyp grzybów?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Wysyp grzybów?
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 9:13 am    Temat postu: Wysyp grzybów? Odpowiedz z cytatem

Dochodz± już słuchy o wysypach grzybów. W pierwszej kolejno¶ci prawdziwki, kozaczki wszelkiej ma¶ci, ale i spora ilo¶ć kurek. spotykaj± się podgrzybki.
W miejscach, gdzie zasze zlalazły sie borowiki ceglastopore, jest maksymalny wysyp. Informacje z terenu Polski ( Gorce ) - wysyp tysięcy grzybów ceglastoporych, których mało kto zbiera!!
Niestety nie mam takiego szczę¶cia na takie tereny ( uważam ten grzyb jako najlepszy w Polsce ), więc czekam, czy kto¶ zechce zadzwonic, posłać maila z zaproszeniem ( mam wolny wtorek 10 sierpnia ) na grzybobranie.
509 933 435
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czwartek jad±c do Jablonca w Czechach widziałem w okolicach Szklarskiej Poręby ludzi sprzedaj±cych grzyby przy drodze. Piękne prawdziwki mieli usmiech
Bardzo mnie ciekawi to co napisałe¶ o "ceglakach". Zbierałem je w pewnym miejscu, ale od kilku lat ich już tam nie widzę. Może jeszcze dzisiaj podjadę tam zobaczyć.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też się pokazały prawdziwki jutro chyba pojadę zobaczyć. usmiech
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej okolicy wysyp prawusów. S±siad jednego dnia zebrał 400 szt. prawdziweczków takich jak zakrętka od napoju. Ja jako¶ nie przepadam za skakaniem po skałach jak kozica. Poczekam na wysyp podgrzybków w lubuskiem. Tam lasy przyjaĽniejsze spacerom usmiech
_________________
...::: Gutek :::...
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj nie dałem rady podjechać w miejsce gdzie zbierałem kiedy¶ "ceglaki". Ale kolega wyci±gn± mnie na rower na krótk± trasę po lesie który jest oddalony od mojego domu o 5 minut jazdy rowerem. Jad±c przez las kumpel zauważył kanie, więc się zatrzymali¶my i weszli¶my troszkę głębiej. Po 30 minutach miałem już jakie¶ 30 sztuk. Będzie pyszna kolacja usmiech
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popołudniu wyskoczyłem z żonk± do lasu, a wła¶ciwie do lasku bo tam wła¶nie rosły prawdziwki (w dużym lesie nie było). Przez 1h nazbierali¶my dobre 50 szt. i to nawet do¶ć zdrowe. Rosn± też ma¶laki, podgrzybki i jeszcze inne grzybki. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro z rana jadę pochodzić za prawdziwkami do Czech usmiech
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
W mojej okolicy wysyp prawusów. S±siad jednego dnia zebrał 400 szt. prawdziweczków takich jak zakrętka od napoju. Ja jako¶ nie przepadam za skakaniem po skałach jak kozica. Poczekam na wysyp podgrzybków w lubuskiem. Tam lasy przyjaĽniejsze spacerom usmiech

Zgodzę się z Guciem - jest wysyp grzybów u nas. Sporo też jest ceglastoporych, które zacznę zbierać za namow± Rysia wesoly. Teren jednak jest faktycznie trudny, choć niewielu się tym zraża - w lesie ludzi pełno, a przy szosach mnóstwo sprzedaj±cych:).
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 6:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdziłem na grzyby do Jasnowidz też tam ładnie rosły dary lasu. usmiech
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na razie słabiutko strasznie, patroluję las od 3 dni i po kilka zaledwie prawdziwków trafiam i kurek, z kozaczków dzisiaj 3 czerwone. Ceglastopore u mnie nie rosn±, toteż ich nie zbieram, szczerze to nawet się przyznam, że nie wiem jakie jest ich najlepsze przyrz±dzenie :oops:
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejwob napisał:
U mnie na razie słabiutko strasznie, patroluję las od 3 dni i po kilka zaledwie prawdziwków trafiam i kurek, z kozaczków dzisiaj 3 czerwone. Ceglastopore u mnie nie rosn±, toteż ich nie zbieram, szczerze to nawet się przyznam, że nie wiem jakie jest ich najlepsze przyrz±dzenie :oops:


Ceglastopore w zasadzie w każdy sposób można przyrz±dzać, tylko suszyć raczej się nie powinno ;)
Najbardziej lubię je z cebulk± i ¶mietan±. Podczas smażenia daj± wyj±tkowych zapach, jeszcze z takim nie spotkałem się u żadnego grzyba wcze¶niej.
kemmyl14
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 02, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Pionki
PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie: Dlaczego ludzie nie zbieraj± tych ceglastoporych? I jeżeli można to poproszę jaki¶ przepis jak je pysznie przyrz±dzić bo jutro się na nie wybieram ;D
_________________
Mistrz teorii ? Nie ! Uczeń praktyki.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idę do lasu wesoly Pozdro.
_________________
Bieroo Paniee???
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO to muszę wam powiedizeć że moc grzybów, nie wiem co z nimi teraz robi. Mnóstwo szatanów nadarłbym tego dziadostwa ze 2 reklamówki... a tak to jeden robaczywy prawdziwek i podgrzybek. Olatałem się po lesie jak głupi ... lepiej na rybach, bo nawet jak nie złowię nic to odpocznę. Jedyne pozytywy to zaobserwowana jaszczurka, padalec, żaba i mała sarenka.
_________________
Bieroo Paniee???
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kemmyl14 napisał:
A ja mam pytanie: Dlaczego ludzie nie zbieraj± tych ceglastoporych? I jeżeli można to poproszę jaki¶ przepis jak je pysznie przyrz±dzić bo jutro się na nie wybieram ;D

Odpowiadaj±c na pierwsz± czę¶ć Twojego pytania - my¶lę, że chodzi o podobieństwo ceglastoporego do goryczaka (potocznie szatana).
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to one wcale nie s± podobne. usmiech Rurki ceglastopory ma w kolorze purpurowym, a goryczak biało-różowawe. Może z góry jak kto¶ by się uparł to mógłby się pomylić.
Ale ceglastopory na surowo jest lekko truj±cy, może dlatego sporo ludzi ich nie zbiera.
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceglastoporego można pomylić z ponurym, s± podobne.Ponury ma jednak siateczke na trzonie i to je odróżnia.Pomyłka nie będzie bolesna, s± amatorzy ponurego, choć uchodzi on za grzyba niejadalnego i nie powinno sie spożywać alkoholu po jego zjedzeniu.
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama wa¶nie z dwu godzinnego rekonesansu wróciła, efektem jest 8 prawdziwków ładnych i chyba zdrowych ( się okaże za jakie¶ czas, pora na pstr±gi skoczyćusmiech)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czerwony kolor na grzybach zawsze budził strach :-) Koniecznie musicie poczytac w atlasie o borowikach. Wiele jest z czerwonym kolorem, ale nie wszystkie s± dobre do jedzenia.
Niejadalny ( gorzki ) borowik grubotrzonowy ( nózka czerwona ale pod kapeluszem porki żółte.
Borowik wilczy - rzypuszczalnie truj±cy ( niejadalny ) nóżka żółta ale pod kapeluszem bordowo.
Borowik szatański - truj±cy ( w Polsce nie spotykany od 10 lat - pod ¶cisł± ochron± ) i nóżka i pod kapeluszem czerwono.
Borowiki z czerwieni± jadalne:
Borowik rudopurpurowy - nózka i pod kapeluszem czerwono
Borowik ponury - jak wyżej
Borowik ceglastopory - jak wyżej.

W¶ród ludzi zbierajacy grzyby, jest grzyb ''szatan''. To nazwa potoczna a naprawdę grzyb ten nazywa się ''goryczkarz żółciowy '' jest bardziej podobny do podgrzybka, ale nie ma żółtego koloru pod kapeluszem a biało-rożowy. To nie jest grzyb trujacy!!! On jest tylko gorzki! Jak kto¶ lubi siln± gorycz, to moze go je¶ć :-)

Kto¶ napsał: ceglaka się nie suszy. Suszy się! Nawet powiem wiecej - jest lepszy suszony niż borowik szlachtny ( zwany przez wszystkich prawdziwkiem, chociaż tak zacne okreslenie powinno sie oddac własnie ceglastoporemu ).
Ceglastopory ma wiele zalet:
1* Jest jędrny i nie flaczeje nawet po odmrożeniu!
2* Jest bardziej aromatyczny ( co zauwazył juz Gierek ).
3* Nadaje się do wszystkiego.
4* Rzadko robaczywy.

Bardzo podobny - borowik ponury:
1* Bardzo często robaczywy
2* Nie jest taki jedrny po obróbce termicznej jak ceglastopory.
3* Do niedawna twierdzono, żeby unikać alkoholu po jego spożyciu. Może ta informacja wbiła się ludziom i omijaj± czewone borowiki - wiadomo, grzybek pod zakaskę najlepszy.
Ostatnie badania jednak dowiodły, ze to nie jest prawda. Ceglaka i ponurego, można zjadać z alkoholem a najnowsza juz kuchnia podała przepis na ponurego duszonego w winie!!!!

W niektórych atlasach jest napisane - nie wolno zjadać borowika ceglastoporego na surowo. Oczywi¶cie, podgrzybka też, ma¶laka też. Wszystkie grzyby prócz ... surojadek :-)

Ci, którzy nie potrafia rozpoznać na 100% ceglastoporego, proponuję zostawić go, niech sobie ro¶nie. Chyba w tamtym roku na naszej galerii wrzuciłem ceglaka i poptem żałowałem, bo kto¶ go okrutnie mylił z innym niejadalnym grzybem.
Mamy na Internecie takie forum grzybowe. Jest fajne, bo można wrzucać fotografie. Amatorzy mykolodzy i uczeni mykolodzy, chętnie podpowiadaj±, czy to dobry, czy zły grzyb. Można w dzale kuchennym sporo się nauczyć, jak zrobic ciekawego grzybka a nawet zobaczyć na fotkach kolejno¶ć przygotowania.

FORUM_GRZYBOWE
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Sie 14, 2010 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w południe wybrałem się do lasu z aparatem. My¶lałem, że pójdzie jakie¶ makro a i grzybek się znajdzie. Fotek nie zrobiłem w cale , grzyby jakie¶ były ale zbierane niemal w biegu. Kilka kurek i 2 prawdziwki znalezione przy ¶cieżkach jednak każdy przystanek i schylenie się po grzyba oznaczało ucztę dla komarów. W sekundę siadało na mnie ze 30 sztuk a nad głow± było słychać przeraĽliwe bzyczenie milionów komarów. Szybko z grzybów zrezygnowałem a chyba można nazbierać trochę i w moich lasach. Bez Ultratonu nie pójdę więcej do lasu.
_________________
Bieroo Paniee???
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracaj±c wczoraj drog± nr 3 z północy na ¦l±sk, w zielonogórskim przy drodze masa grzybiarzy sprzedaj±cych głownie kurki, widziałem także w ich koszykach prawdziwki i podgrzybki.
_________________
Oby do jutra......
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W górach też się pokazały grzyby. usmiech
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj odwiedzić jedno ze swoich bankowych miejsc - 5km spaceru = 75 prawdziwków + pół tescowej zrywki ma¶laków + ok 4kg podgrzybków, kozaków ( niestety tylko szarych). Także jak na te rejony jest lepiej niż przez kilka ostatnich lat.
_________________
www.carpholic.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas już wszystko wyzbierane :-(
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się chcę wybrać na grzyby w okolice Jeziora Turawskiego, je¶li się nie mylę jest to miejscowo¶ć Biestrzynnik.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo nie wiem czy tam jest wysyp.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas chyba koniec wysypu. Byłem dzisiaj, nałaziłem się dużo więcej efekt to 30 prawdziwków, reklamówka tescowa ma¶laków i podgrzybków od groma. Ł±czna waga - 9kg
_________________
www.carpholic.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
U nas chyba koniec wysypu. Byłem dzisiaj, nałaziłem się dużo więcej efekt to 30 prawdziwków, reklamówka tescowa ma¶laków i podgrzybków od groma. Ł±czna waga - 9kg

Na pewno wag± Carpiow± ważone lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem przez tydzień u siostry w Bawarii i tam grzybów jest pełno. Podgrzybki, prawdziwki, ma¶laki. Dosłownie wszędzie.
Dzi¶ wybrałem się pierwszy raz w tym roku u mnie na grzyby i się bardzo zawiodłem. Zaledwie kilka podgrzybków i trochę kolczaków. Jest za to wysyp goł±bków, ale ich nie zbieram. No i goryczakami też obrodziło. wink:
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Czarnyy napisał:
U nas chyba koniec wysypu. Byłem dzisiaj, nałaziłem się dużo więcej efekt to 30 prawdziwków, reklamówka tescowa ma¶laków i podgrzybków od groma. Ł±czna waga - 9kg

Na pewno wag± Carpiow± ważone lol


I to Cię zaskoczę bo nie karpiow± ale zwykł± domow± elektroniczn± usmiech
_________________
www.carpholic.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
the_animal napisał:
Czarnyy napisał:
U nas chyba koniec wysypu. Byłem dzisiaj, nałaziłem się dużo więcej efekt to 30 prawdziwków, reklamówka tescowa ma¶laków i podgrzybków od groma. Ł±czna waga - 9kg

Na pewno wag± Carpiow± ważone lol


I to Cię zaskoczę bo nie karpiow± ale zwykł± domow± elektroniczn± usmiech

Przeżyłem zawód smutny i to nie miłosny smutny lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też można jedynie zabrać goł±bka lub muchomorka czerwonawego. Borowików jak na lekarstwo a i podgrzybka jeszcze nie ma. Mimo tego udało mi się odkryć purchawicę olbrzymi± ( siedlisko ). Jest to bardzo rzadki grzyb chroniony. Od razu zgłosiłem to mojej koleżance, która wpisała go do rejestru grzybów chronionych.
Wygl±da to mniej wiecej tak:

Langermania gigantea
leg. Ryszard Szreter (2010.08.22); det. Ryszard Szreter
/ fot.: TAK / notatka:

lokalizacja: na granicy Knurowa i Dębieńska, wzdłuz autostrady A1 , Gliwice , ¶l±skie (ATPOL: DF-50)
siedlisko, jakie drzewa/podłoże/sposób wzrostu: w trawie i pokrzywach, w robiniach pseudoakacjowych / na ziemi / pojedynczo, po dwie, po trzy około 20 sztuk. Może ich być więcej, ale to jest za siatk± i nie ma do nich dostępu

Widziałem już purchawicę na zlocie grzybowym. Przywiózł j± nasz kolega z Niemiec ( tam nie jest pod ochron± ). Jednak tyle purchawic na jednym miejscu zrobiło na mnie duże wrażenie.

Dla zainteresowanych - mozna zobaczyć cało¶ć :

TUTAJ ( druga pozycja )
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie straszna posucha w tym roku na grzybki. Wczoraj mama co prawda masę kurek znalazła i to wszystko. I tu pada bardzo ważne pytanie do znawców tematu : czy ruszy wysyp w końcu?? Bo u mnie wogóle w tym roku go nie było smutny
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj faktycznie chyba końcówka. Tato pojechał przedwczoraj do Przewozu (był wysyp, ale jak się okazało - 5 dni temu) i zebrał raptem kilkadziesi±t prawdziwków - liczył na kilkaset. Przypomina mi się natomiast, jak to kolega jeszcze poimprezowy zerwał się o pi±tej rano, by doł±czyć do grzybiarzy jad±cych do Przewozu. Na miejscu powiedział: "Wóz, albo przewóz". po czym wybrał wóz, w którym spał (prawdopodobnie z wiar±, że kto ¶pi ten nie grzeszy) aż do powrotu kolegów. lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze zrobił. Po szaleńczych imprezach zakroplonych, nie powinno się chodzić na grzyby. Łatwo wtedy o muchomora sromotnikowego, który wtedy wygl±da jak borowik :-(
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysyp borowika szlachetnego w Puszczy Nadnoteckiej!!!
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za to u mnie chyba się skończył. Byłem w czwartek z narzeczon± na swoim ulubionym miejscu przeszli¶my ok 1,5km i doszli¶my do wniosku, że nie ma sensu dalej i¶ć. Tam gdzie jeszcze nidawno stał grzyb na grzybie teraz lipa. Razem może z 10 prawdziwych,tyle samo podgrzybków, 3 czerwone kozaki i kilkana¶cie ma¶laków. Za to spotkałem prawdziwy wysyp goryczaka.
_________________
www.carpholic.pl
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysyp goryczaków był też u mnie. Aktualnie po obfitych deszczach, grzybów jako¶ specjalnie nie przybyło. Dzi¶ na zwiadzie była mama z cioci±. Nazbierały troszkę podgrzybków, maslaków, kilka kani, ale to w ilo¶ciach niezbyt porażaj±cych. Ciężko się poruszać po lesie, bo wszędzie pełno wody, a le¶ne strumyki tak wylały, że do niektórych czę¶ci lasu praktycznie nie da się doj¶ć.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałem się dzisiaj pierwszy raz od ładnych kilku lat na grzyby. Emocje jak na rybach, za tydzień też idę. Prawie cały koszyk prawdziwków i kozaczków usmiech
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć nie jestem grzybiarzem, będ±c pod Gorzowem lubię wyskoczyć do lasu. Przed tygodniem pojawiały się podgrzybki i pojedyncze prawdziwki. Kilka dni po moim wyjeĽdzie nast±pił wysyp... jak za dawnych lat - tylko prawdziwnków. Jest ich ponoć multum. A urlop ma się niestety ku końcowi. smutny
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już wiem, dlaczego staleczka dostała w dupeczkę- o grzybach już my¶leli usmiech
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałem kurs do Kluczborka i przejeżdżaj±c przez Zawadzkie widziałem ludzi sprzedaj±cych grzybki usmiech. Podgrzybki to już taki standard... Dostrzegłem również prawdziwki i moje ulubione kurki usmiech. Szkoda, że tych drugich od dawna nie umiem namierzyć ;(.
_________________
Bercik
reekiin
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Feb 01, 2003
Posty: 169

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wybrałem się na grzyby mimo, że bardzo padało. Oprócz ma¶laków, których była ogromna ilo¶ć ,kozaków i pare kani nie znalazłem żadnych innych.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę pode¶lę dwa zdjęcia prawdziwków usmiech. Tzn całej rodzinki wesoly.
_________________
Bercik
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 4:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie podgrzybki ruszyly ale i gołabki!! Jak nigdy dot±d, mój kolega znalazł goł±bki czerniawe i to cały koszyk. Jak mu zazdroszczę ( oczywi¶cie podskubn±łem mu kilka ). Wpadłem okropnie. Mam dyżury codziennie do 20 wrze¶nia od 6:00 do 19:00. Zmiennik w sanatorium :-( Od 20 wrze¶nia ja będę w ¶rodku Borów Tucholskich - cały tydzień!!! Ale się na grzybach odkuję :-)
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ koło godz. 9:00 dostałem smsa od mamy. Wła¶nie wracała z lasu z wiadrem pełnym małych, białych prawdziwków. Czyli pewnie około 10kg uzbierała. Ja nawet ¶niadania nie zjadłem, a ona już z lasu wraca. I po dwugodzinnym spacerku zarobi pewnie na nowe woblery. wink:

Moja matula zbiera prawdziwki "na handel". W punktach skupu, w mojej okolicy można sprzedać białe, nierobaczywe prawdziwki w cenie 16-18 zł/kg. Oczywi¶cie cena potrafi zmienić się z dnia na dzień. A po ile u Was skupuj±??
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nie ma skupów. Najwyżej sprzedaj± obok drogi, ale tych nie warto kupować.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy pokazały się grzyby w opolskim.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotki z ostatniego grzybobrania zostały wysłane usmiech. Panowie, kiedy zaczynaj± rosn±ć opieńki :?: Czy można je pomylić z jakimi¶ innymi grzybami :?:
_________________
Bercik
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrze, na miło¶ć Bosk±, jak możesz je pomylić to ich nie zbieraj!!!
Ci co nie znaj± opieńki mog± j± pomylić z ma¶lank± ceglast±, nie daj bóg z ma¶lank± wi±zkow±, nie daj Bóg z hełmówk± obrzeżn± ( ¶miertelnie truj±c± jak muchomor sromotnikowy czy jadowity ).
Ci co poznali opieńki, tej pomyłki nie zrobi±.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 168