Czy wiesz, że...
Samica różanki składa ł±cznie około 40 jaj. Samica karpia składa około 150 000 – 250 000 ziaren ikry na jeden kilogram wagi swego ciała.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 577
 Zalogowani 0
 Wszyscy 577

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(464411) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(464411) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(464411) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(464411) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(464411) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(464411) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(464411) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(464411) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(464411) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(464411) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Tragedia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Tragedia
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto i po co wymy¶lił tę sensacje , dowiemy się,lub domyslimy wkrótce
Teraz chciało by się powiedzieć... "Ciszej nad t± Trumn± ..."
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jest potwierdzenie ustami kard. Dziwisza smutny
To teraz należy zapytać czy wszyscy prezydenci będ± chowani na Wawelu czy tylko Ci którzy zgin± tragicznie :?: Je¶li wszyscy (a co? im się też należy)
to w kolejce czekaj± Jaruzelski, Wałęsa i Kwa¶niewski.
Najwyżej jaki¶ królów przeniesie się na cmentarz miejski zly:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję zamkn±ć ten temat zanim zacznie się nowa awantura.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaj±c rozs±dek i powagę naszych Userów można być pewnym, że to nam nie grozi. Pomimo różnic zdań, z pewno¶ci± każdy z nas uszanuje żałobę, która jeszcze trwa...
W stosownym momencie z pewno¶ci± będzie o czym pisać...
Adams92
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 05, 2009
Posty: 159

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałdowo Król./ Bydgoszcz
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile się nie mylę, prezydent Kwa¶niewski powiedział : O zmarłych mówi się dobrze albo wcale...
My¶lę, że to wła¶ciwe zdanie. Jeżeli komu¶ ci¶nie się na język jakie¶ złe słowo, niech się powstrzyma, je¶li kto¶ od pocz±tku pochwalał politykę tych ludzi, niech dalej j± wychwala i rozpowiada dobre rzeczy o tych ludziach.

Irytuje mnie postawa mediów. Tyle złego mówiło się o prezydencie Kaczyńskim. A teraz gdy już go nie ma, gdy zginał tragicznie, opowiadaj± jaki to był dobry, ile zdziałał i jak wielkim był patriot±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patriotyzm nie ma tutaj nic do rzeczy, bo patriot± na ogół jest każdy. Ma je natomiast forma, w jakiej się go wyraża.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Znaj±c rozs±dek i powagę naszych Userów można być pewnym, że to nam nie grozi. Pomimo różnic zdań, z pewno¶ci± każdy z nas uszanuje żałobę, która jeszcze trwa...
W stosownym momencie z pewno¶ci± będzie o czym pisać...

Wybacz Monk ale ten pogrzeb na Wawelu ma niewiele wspólnego z naszym szacunkiem do żałoby i żałobników. Rozumiem, że obawiasz się braku dostatecznej powagi. Dwa miesi±ce temu umarła moja żona. Zmarła w domu po długiej i strasznej chorobie. Umyłem j±, ubrałem, położyłem w czystej po¶cieli, zapaliłem ¶wiece i zacz±łem się modlić. Wtedy zadzwonił dzwonek do drzwi. Poszedłem otworzyć i okazało się, że to inkasent do wody, a wła¶ciwie tylko pan który sprawdzał stan liczników. Poprosiłem go o to, żeby przyszedł póĽniej no bo zmarła moja ukochana żona i za niecałe dwie godziny zabierze j± przedsiębiorstwo pogrzebowe. Prosiłem żeby przyszedł za te dwie godziny. Człowiek w ogóle nie zareagował na moje pro¶by, wepchn±ł się do mieszkania bo nie chciałem się z nim bić. Mnie nie wypadało, nie chciałem pogarszać sytuacji, a on nie wykazywał nawet odrobiny taktu, ani obawy przed tym, że profanuje ¶mierć mojej ukochanej, że znieważa moje uczucia i moj± rozpacz itd. Wiedział, że nie będę się bronił, bo jestem jak sparaliżowany i rozpacz± i smutkiem i żalem. Piszę o tym dlatego, że dosłownie tak samo poczułem się dzi¶ kiedy usłyszałem, że Kaczyńskiego maj± pochować na Wawelu. Każdy z nas jest wstrz±¶nięty hetak±b± tej katastrofy, sparaliżowany i rozpacz± i smutkiem i żalem jak każdy porz±dny człowiek. Ale w tym wypadku chyba też jest taki inkasent który chce co¶ skasować, odci±ć jaki¶ kupon, przy okazji tego, że jeste¶my porz±dnymi ludĽmi i że można nam co¶ tak groteskowego zrobić, nie chce powiedzieć że gdzie¶ się wepchn±ć niezasłużenie, ale. Nie zamierzam Ľle mówić o zmarłym. Powtórzę pytanie dziennikarza. Proszę dokończ zdanie - Lech Kaczyński Wielkim Polakiem był ponieważ...
PS
Władysław Jagiełło stały choć symboliczny lokator krypty na Wawelu mówił, że największem błędem jest my¶leć, że inni my¶l± taka samo jak my.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara - najszczersze wyrazy współczucia.
A pisz±c to, chciałem unikn±ć tutaj popisów "inkasentów".

Swoje zdanie mam, za dobrze znam historię, któr± się kiedy¶ pasjonowałem, ale wyrażę je w momencie bardziej stosownym.
I o to prosiłem innych, aby nikt nie był zmuszony do czynów, których możemy unikn±ć...
Kim był Stańczyk wie każdy. Wielu na¶laduje jego profesję, zapominaj±c o drobiazgu - m±dro¶ci, któr± prezentował.


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Wto Kwi 13, 2010 8:11 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
piter1000
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 03, 2008
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: suwalki
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety.. i ponad wyraz. Złożenie ciała naszego prezydenta na Wawelu jest niczym tylko na sile wymy¶lonym pomysłem , naprawdę nie wiem kogo. Nie wierze żeby do tego doszło.
_________________
Wędkarstwo to dwa robaki na dwóch końcach tej samej wędki
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara; Naprawdę: Szczere Wyrazy Współczucia.
Nie wiem jak bym się zachował do takiego "inkasenta".
Mam Nadzieję że znalazłe¶ spokój po Tregedii jaka Ciebie Spotkała.

Ja za Maćkiem powtórzę, ale w nieco inny sposób.
Przypomnę fragment starej hebrajskiej przypowie¶ci która mówi:

"Każdy z nas ma w sobie tę połowę m±dro¶ci która jest głupot±.
Ale M±dry Człowiek j± przemilcza."
My¶lę że to powinno wystarczyć.
Maciek zablokuj temat.
My¶lę że kto co miał powiedzieć to powiedział.
Nie ma potrzeby siać niezdrowych emocji.
Ja mam swoje zdanie w temacie pochówku Pary Prezydenckiej. Ale ono nic nie zmienia i jest to moje zdanie dla mnie.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pop swoje i czort swoje. Samara na chamskiego inkasenta miałe¶ wyj¶cie - nie skorzystałe¶ ze swojego prawa. Oczywi¶cie ja Ci współczuję z powodu żony!
Na pochówek pary prezydenckiej nie masz absolutnie żadnego wpływu - na referendum też nie licz. A to, czy był to słuszny wybór miejsca pochówku, oceni historia. Powiem Ci jedno: je¶li przez t± nieszczęsn± katastrofę może nast±pić choćby niewielki wyłom, poprawa stosunków z Rosj±, odtajnienie sprawy katyńskiej - bo wła¶nie ¶wiat cały o tym usłyszał! - to może będzie i tak, że Ty sam zmienisz zdanie, historia doceni i rodziny katyńskie wdzięczne będ±. Kto wie? :roll:

A teraz: Sobie, Tobie, Wam i całej Polsce, składam szczere kondolencje z powodu katastrofy i ¶mierci tych wszystkich ludzi. Amen!
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co dzisiaj słyszałem w radiu ,to rodzina chciała pochować parę prezydenck± w rodzinnym grobie na Pow±zkach tylko władzę wplyneły na zmianę tej decyzji.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Pop swoje i czort swoje. Samara na chamskiego inkasenta miałe¶ wyj¶cie - nie skorzystałe¶ ze swojego prawa. Oczywi¶cie ja Ci współczuję z powodu żony!
Na pochówek pary prezydenckiej nie masz absolutnie żadnego wpływu - na referendum też nie licz. A to, czy był to słuszny wybór miejsca pochówku, oceni historia. Powiem Ci jedno: je¶li przez t± nieszczęsn± katastrofę może nast±pić choćby niewielki wyłom, poprawa stosunków z Rosj±, odtajnienie sprawy katyńskiej - bo wła¶nie ¶wiat cały o tym usłyszał! - to może będzie i tak, że Ty sam zmienisz zdanie, historia doceni i rodziny katyńskie wdzięczne będ±. Kto wie? :roll:

A teraz: Sobie, Tobie, Wam i całej Polsce, składam szczere kondolencje z powodu katastrofy i ¶mierci tych wszystkich ludzi. Amen!

Wła¶ciwie Jotes to masz rację. Dewaluacja patriotyzmu, miło¶ci ojczyzny, ludzkiej empatii, prostej odpowiedzialno¶ci, ma wymiar praktyczny, nie jest jedynie pustosłowiem mediów, niestety.
W życiu politycznym wszystko jest już przedmiotem „politykierskiej gierki” i nikogo jako¶ nie widać na straży ideałów. Można nawet brata…
Wydawało się, że to co jeszcze jest ponad nasz± małostkowo¶ci± to leży pochowane na Wawelu, że tam jeszcze można było znaleĽć nasz± opokę, nasz honor i dumę narodow±, czyste i nieskalane ideały, ich wcielenia. Ci±gle mówiono o braku autorytetów. Nikt jako¶ nie zauważał, że w kryptach na Wawelu cały czas spoczywały nasze autorytety. Zawsze mogli¶my do nich sięgn±ć. Niestety w zamiarze ich zagarnięcia, kto¶ sięgn±ł po nie.
Jotes, wierzę, że ¶wiadomie opisałe¶ ten groteskowy wizerunek przyszłych rachunków strat i zysków. Wła¶nie, cóż nam poza ironi± pozostaje. Liczmy, liczmy co nam się opłaca. Ile honoru trzeba po¶więcić, przekalkulować żeby się opłacało.
Pochodzę z bardzo starej rodziny. Moi przodkowie walczyli w obu bitwach pod Chocimiem, można ich znaleĽć w¶ród posłów sejmu wielkiego, walczyli¶my we wszystkich powstaniach i rzadko kto powracał z nich do domu, mój dziadek w wieku siedemnastu lat uciekł do legionów Piłsudskiego, drugi zgin±ł w 1939 w obronie Pułtuska, ojciec został ranny pod Częstochow±, resztę rodziny wymordowano w sowieckiej Rosji, ale nigdy nas nie zabrakło i nigdy nikt nie kalkulował czy to się opłaca czy nie. Wawel dla wielu takich jak moja rodzina to uosobienie ojczyzny, jej nieskalany idealny wizerunek. Jednak jak się okazuje do czasu nieskalany. Teraz i tym można kupczyć, wszystko można sprzedać lub co najmniej wymienić.
Ten nieszczęsny pogrzeb to wydarzenie jednoznacznie wskazuje na jako¶ć demokracji w której żyjemy. Media i politycy robi± co chc±, co tylko im przyjdzie na my¶l. A przez chwilę wydawało się, że tragedia tych ¶mierci spowoduje, że nie będ± już tak butni, aroganccy, że choć odrobinę spokorniej± i odnajd± się wła¶nie w służbie społeczeństwu. Jednak nic z tych rzeczy, nawet ¶mierć nie znajduje u nich szacunku nie jest powodem do refleksji.
Ich ż±dza władzy nie cofa się przed niczym. Wszystko nadaje się do użycia, zastosowania jako argument w grze politycznej.
Dziekuję za wyrazy współczucia
koza11
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 60

Kraj: Polska
Miejscowość: Sępólno kraj.
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara, najszczersze wyrazy współczucia.
Wiecie, najgorsze jest to, że nas gor±cokrwistych Polaków tak łatwo skłócić. Wydaje mi się, że sprawa z Wawelem mocno zahacza o politykę. Tę bież±c±. Co do samej idei pochówku,to męcz±ce jest mętne wyja¶nianie uzasadnienia dlaczego tam. Nie wiem, czy nie powinno się uhonorować wszystkich ofiar tragedii, czy Wawel to miejsce pochówku adekwatne do zasług ¶p. Prezydenta? Czas pokaże.
Odrębn± spraw± jest nasze robienie wielu rzeczy na pokaz. W przypływie emocji mówi się i robi rzeczy piękne, patetyczne. Niestety, gdy przysłowiowe kwiaty na nagrobku przywiędn±, wraca nasze rodzime bagienko, zawi¶ć, kłótnie, teczki, można by jeszcze długo wymieniać...
Żałoba jest faktem, tak jak ¶mierć wielu zasłużonych ludzi. I nasz± powinno¶ci± jest uszanować czas żałoby. Nawet tu, na PW.
Trzeba tylko pamiętać, co powiedział który¶ z socjologów- mitologizowanie tej tragedii jest niebezpieczne. Natomiast to, co dzieje się obecnie w mediach, czyli dorabianie zasług tych przeszłych i pewnie przyszłych a nie popełnionych jeszcze przez ¶p. Prezydenta mnie osobi¶cie przyprawia o ból i irytacje, bo rzeczywisto¶ć była szara i jakże skrzecz±ca.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brakuje mi po¶miertnej koronacji ale może się doczekam :roll:
Zapewne wkrótce która¶ z osób blisko zwi±zanych wyst±pi o kanonizację.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara, nie będę cytował frazesów, bo przecież nie o to chodzi!
Czemu Ty się dziwisz, że politycy mówi±, media nagła¶niaj±, skoro za cały ten zamęt odpowiedzialny jest... Dziwisz? Rodzina posiada swój rodzinny grobowiec i tam Pierwsza Para miała być pochowana. No tak! Zaakceptowali wybór Dziwisza... :roll:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koza11 napisał:

Odrębn± spraw± jest nasze robienie wielu rzeczy na pokaz. W przypływie emocji mówi się i robi rzeczy piękne, patetyczne. Niestety, gdy przysłowiowe kwiaty na nagrobku przywiędn±, wraca nasze rodzime bagienko, zawi¶ć, kłótnie, teczki, można by jeszcze długo wymieniać...

My¶lę, że to nam Polakom najlepiej wychodzi, dlatego mamy pod tym względem okropn± opinię. Najlepszy dowód, że nasi wrogowie to doskonale wykorzystywali jak np Bismark, który powiedział:" Z Polaczkami nie musimy walczyć, pozwólmy im się samym rz±dzić"
I to nie jedyny przykład w naszej historii, jakże pięknej i długiej.

sacha napisał:
Brakuje mi po¶miertnej koronacji ale może się doczekam :roll:
Zapewne wkrótce która¶ z osób blisko zwi±zanych wyst±pi o kanonizację.

Tak daleko bym nie sięgał, ale że rysa, albo i dwie powstan± miedzy społeczeństwem to pewne. A może nawet przepa¶ć w któr± te wszystkie trumny wpadn±. Komu¶ bardzo na tym zależy, że wymy¶lił ten Wawel.

Jotes napisał:
Rodzina posiada swój rodzinny grobowiec i tam Pierwsza Para miała być pochowana. No tak! Zaakceptowali wybór Dziwisza... :roll:

Wydaje się, że to inaczej, raczej on sam został t± "pro¶b±" przyparty do muru
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.


Ostatnio zmieniony przez J dnia Sro Kwi 14, 2010 6:42 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmowa powoli schodzi na inny temat... Moim zdaniem nie potrzebny. Na temat zmarłego mówi się dobrze albo nie mówi się nic wykrzyknik.
_________________
Bercik
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Na temat zmarłego mówi się dobrze albo nie mówi się nic wykrzyknik.

To jest wyj±tkowy zmarły, który ma brata bliĽniaka.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara, przyjmij wyrazy współczucia.
samara napisał:
A przez chwilę wydawało się, że tragedia tych ¶mierci spowoduje, że nie będ± już tak butni, aroganccy, że choć odrobinę spokorniej± i odnajd± się wła¶nie w służbie społeczeństwu. Jednak nic z tych rzeczy, nawet ¶mierć nie znajduje u nich szacunku nie jest powodem do refleksji.

Niestety tragedia wielka, więc i "odpowiedĽ" przywracaj±ca "normalno¶ć" wielka musiała pozostać.
Na Wawelu...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrze: tej dyskusji nie unikniesz. Wolałbym, aby pojawiła się po żałobie, ale trudno. Ważne, że odbywa się kulturalnie i godnie. Rozbieżno¶ć pogl±dów jest nie do uniknięcia lecz osobi¶cie w tej wymianie pogl±dów dostrzegam to, w co sam nie wierzę - opanowanie i umiar w wyrażanych podl±dach.
To już sukces.

Poci±gnijmy temat od najbliższego poniedziałku. Będzie przyzwoiciej, choć niejeden powie, że jeszcze kwiaty nie zwiędły, a zaczęło się. Osobi¶cie chcę o tym pisać. Mam zamiar napisać sporo - szczerze, od serca prawdy, które jeszcze w pi±tek były dla mnie niedostrzegalne... Nie tylko - jak s±dzę - z mojej winy...

Artur: admin czuwa. usmiech Będzie godnie. A je¶li zabraknie tej godno¶ci - zapanuje Monkgolia. ;)
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma prawo do innych pogl±dów politycznych jak i życiowych. To że komu¶ nie odpowiadały jego rz±dy nie znaczy, że był złym politykiem. W przeciwieństwie do wielu innych nie kombinował... Niestety wielu innych go krytykowało i wy¶miewało maj±c sporo za uszami...
Co do miejsca pochówku nie nam o tym decydować... Może się podobać lub nie, lecz powinni¶my to uszanować.
_________________
Bercik
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Rozmowa powoli schodzi na inny temat... Moim zdaniem nie potrzebny. Na temat zmarłego mówi się dobrze albo nie mówi się nic wykrzyknik.


Ta dyskusja nie jest o NIM ! Jego wszyscy uszanujemy i nic złego nie powiemy.
Mówimy o tym że już Jego ¶mierc jest wykorzystywana, bo cóż innego może być przyczyn± tej decyzji niż jakie¶ doraĽne interesy lub mania wyższo¶ci kogo¶ z rodziny.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Na temat zmarłego mówi się dobrze albo nie mówi się nic wykrzyknik.

No wła¶nie. Jak tak słucham radia i tv to okazuje się że wszyscy którzy zgineli byli prawymi, dobrymi osobami kochaj±cymi Ojczyznę, Boga i Rodzinę. Byli bezkonfliktowi, współpracownicy nie dadz± sobie rady bez nich niemalże :roll: A jeszcze miesi±c czy dwa temu brali udział w pyskówkach i przepychankach- to jak to jest :?:
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

No wła¶nie. Jak tak słucham radia i tv to okazuje się że wszyscy którzy zgineli byli prawymi, dobrymi osobami kochaj±cymi Ojczyznę, Boga i Rodzinę. Byli bezkonfliktowi, współpracownicy nie dadz± sobie rady bez nich niemalże :roll: A jeszcze miesi±c czy dwa temu brali udział w pyskówkach i przepychankach- to jak to jest :?:


to jest tak, że my (Polacy) już tacy jeste¶my......
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie byłem zwolennikiem braci K, ale może admini zamkna ten temat gdyż jedyn± tragedię jak± tu teraz widze to to że maja prezydenta pochować na wawelu. Zupełnie odbiegli¶cie panowie od tematu, i te pyskówki pozostawcie na potem i w innym temacie.
Gdyby kto¶ zapomniał to zginęło o wiele więcej osób niż tylko para prezydencka i prosiłbym o uszanowanie tego, a nie wykłócanie się o miejsce pogrzebu.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara - najszczersze wyrazy współczucia.
Ból po stracie najbliższej osoby jest nie do opisania.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
piter1000
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 03, 2008
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: suwalki
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma ludzi niezast±pionych..niech ziemia będzie im lekka...
_________________
Wędkarstwo to dwa robaki na dwóch końcach tej samej wędki
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam nie dawno przeżyłem ¶mierć córki i wiem jak ciężko z tym żyć. A ile osób straciło bliskich(ojców ,matki,synów i córki) pod Smoleńskiem? smutny To wielka tragedia dla rodzin, ale swiat się nie zatrzyma nawet na chwilę.Osobi¶cie uważam,że pochówek pary prezydenckiej na Wawelu to nieporozumienie.PS. Samara przyjmij wyrazy współczucia smutny [*]
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Rodzina posiada swój rodzinny grobowiec i tam Pierwsza Para miała być pochowana. No tak! Zaakceptowali wybór Dziwisza... :roll:

Od kiedy to Dziwisz rz±dzi w naszym kraju :?: Żyjemy w kraju laickim czy wyznaniowym :?:
"Wolno¶ć Tomku w swoim domku, panie Dziwisz." Kraj i prezydent to nie Twoja diecezja, żeby decydować.
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura, ja już w temacie tego pochówku mam mętlik w głowie - tyle różnych wersji kr±ży i domysłów. Wczoraj póĽnym wieczorem podali też wersję, że to brat Jarosław gdzie¶ tam dzwonił, z kolei Bielan mówił, że wie co za ludzie to wywalczyli, ale nie powie...
Ja już nic nie wiem i dlatego - "Ja cofam ten sęk, ja cofam wszystkie sęki na ¶wiecie".
Nie oceniam też tej decyzji, ktokolwiek j± podj±ł, ale z tego, co już podano w informacjach - je¶li im można wierzyć! - Pogrzeb będzie i¶cie królewski, tyle głów koronowanych, ksi±ż±t, premierów i prezydentów ma zjechać na... Wawel.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilkana¶cie minut temu w RMF wypowiadał się rzecznik czy sekretarz Dziwisza że to rz±d i Dziwisz zaproponowali mędzy innymi Wawel Jarkowi i że Dziwisz długo Jarka namawiał żeby to był Wawel, bo się Jarek nie chciał zgodzić.

Wichura, Polska już od dawna krajem wyznaniowym (bo rz±dzi czarna mafia, która jest w dodatku całkowicie bezkarna. Tak było i przed Dziwiszem), mimo że oficjalnie to jeste¶my krajem ¶wieckim, w którym występuje rozdział państwa i ko¶cioła, ale to tylko oficjalnie.

Wywiad z Komorowskim


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Czw Kwi 15, 2010 9:54 am, w cało¶ci zmieniany 2 razy
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Kilkana¶cie minut temu w RMF wypowiadał się rzecznik czy sekretarz Dziwisza że to rz±d i Dziwisz zaprroponowali mędzy innymi Wawel Jarkowi i że Dziwisz długo Jarka namawiał żeby to był Wawel, bo się Jarek nie chciał zgodzić.


I jak tu się w tym wszystkim nie pogubić? :roll:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Współczuję wszystkim, którzy stracili swoich bliskich.
Kilka zdań moich.
Nie zauważyłem tutaj pyskówek, jak kto¶ tam sugeruje. Zwykłe ludzkie wypowiedzi. Dlaczego by nie? Oczywi¶cie, że wolno nam wyrazić swoj± opinię. Opinia moja jest taka: nie dla Kaczyńskich miejsce na Wawelu. Wła¶nie przed złożeniem ich ko¶ci powinni o tym wiedzieć Ci, którzy w imię żałoby narodowej, zabraniaj± i na siłę wstrzymuj± jakiekolwiek o tym dyskusje. Żal mi zmarłych ludzi ale i żal mi straconych nadziei do pojednania. Milczenie na ten temat, to przytaknięcie i aprobata takich decyzji.
O wiee lepiej, napisać - jestem ZA albo PRZECIW.
Moje zdanie - PRZECIW.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Współczuję wszystkim, którzy stracili swoich bliskich.
Kilka zdań moich.
Nie zauważyłem tutaj pyskówek, jak kto¶ tam sugeruje. Zwykłe ludzkie wypowiedzi. Dlaczego by nie? Oczywi¶cie, że wolno nam wyrazić swoj± opinię. Opinia moja jest taka: nie dla Kaczyńskich miejsce na Wawelu. Wła¶nie przed złożeniem ich ko¶ci powinni o tym wiedzieć Ci, którzy w imię żałoby narodowej, zabraniaj± i na siłę wstrzymuj± jakiekolwiek o tym dyskusje. Żal mi zmarłych ludzi ale i żal mi straconych nadziei do pojednania. Milczenie na ten temat, to przytaknięcie i aprobata takich decyzji.
O wiee lepiej, napisać - jestem ZA albo PRZECIW.
Moje zdanie - PRZECIW.

Rysiu jeste¶ dorosły człowiek, nie daj sie ponosić manipulacji :placz
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Współczuję wszystkim, którzy stracili swoich bliskich.
Kilka zdań moich.
Nie zauważyłem tutaj pyskówek, jak kto¶ tam sugeruje. Zwykłe ludzkie wypowiedzi. Dlaczego by nie? Oczywi¶cie, że wolno nam wyrazić swoj± opinię. Opinia moja jest taka: nie dla Kaczyńskich miejsce na Wawelu. Wła¶nie przed złożeniem ich ko¶ci powinni o tym wiedzieć Ci, którzy w imię żałoby narodowej, zabraniaj± i na siłę wstrzymuj± jakiekolwiek o tym dyskusje. Żal mi zmarłych ludzi ale i żal mi straconych nadziei do pojednania. Milczenie na ten temat, to przytaknięcie i aprobata takich decyzji.
O wiee lepiej, napisać - jestem ZA albo PRZECIW.
Moje zdanie - PRZECIW.


Za to wła¶nie cenię Oldiego - posiada rzadk± cechę tzw. "zdrowego podej¶cia" i nie ulegania instynktom stadnym.
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Monk napisał:
Znaj±c rozs±dek i powagę naszych Userów można być pewnym, że to nam nie grozi. Pomimo różnic zdań, z pewno¶ci± każdy z nas uszanuje żałobę, która jeszcze trwa...
W stosownym momencie z pewno¶ci± będzie o czym pisać...

Wybacz Monk ale ten pogrzeb na Wawelu ma niewiele wspólnego z naszym szacunkiem do żałoby i żałobników. Rozumiem, że obawiasz się braku dostatecznej powagi. Dwa miesi±ce temu umarła moja żona. Zmarła w domu po długiej i strasznej chorobie. Umyłem j±, ubrałem, położyłem w czystej po¶cieli, zapaliłem ¶wiece i zacz±łem się modlić. Wtedy zadzwonił dzwonek do drzwi. Poszedłem otworzyć i okazało się, że to inkasent do wody, a wła¶ciwie tylko pan który sprawdzał stan liczników. Poprosiłem go o to, żeby przyszedł póĽniej no bo zmarła moja ukochana żona i za niecałe dwie godziny zabierze j± przedsiębiorstwo pogrzebowe. Prosiłem żeby przyszedł za te dwie godziny. Człowiek w ogóle nie zareagował na moje pro¶by, wepchn±ł się do mieszkania bo nie chciałem się z nim bić. Mnie nie wypadało, nie chciałem pogarszać sytuacji, a on nie wykazywał nawet odrobiny taktu, ani obawy przed tym, że profanuje ¶mierć mojej ukochanej, że znieważa moje uczucia i moj± rozpacz itd. Wiedział, że nie będę się bronił, bo jestem jak sparaliżowany i rozpacz± i smutkiem i żalem. Piszę o tym dlatego, że dosłownie tak samo poczułem się dzi¶ kiedy usłyszałem, że Kaczyńskiego maj± pochować na Wawelu. Każdy z nas jest wstrz±¶nięty hetak±b± tej katastrofy, sparaliżowany i rozpacz± i smutkiem i żalem jak każdy porz±dny człowiek. Ale w tym wypadku chyba też jest taki inkasent który chce co¶ skasować, odci±ć jaki¶ kupon, przy okazji tego, że jeste¶my porz±dnymi ludĽmi i że można nam co¶ tak groteskowego zrobić, nie chce powiedzieć że gdzie¶ się wepchn±ć niezasłużenie, ale. Nie zamierzam Ľle mówić o zmarłym. Powtórzę pytanie dziennikarza. Proszę dokończ zdanie - Lech Kaczyński Wielkim Polakiem był ponieważ...
PS
Władysław Jagiełło stały choć symboliczny lokator krypty na Wawelu mówił, że największem błędem jest my¶leć, że inni my¶l± taka samo jak my.

Marku
Dlaczego ... nie wiem co dlaczego :placz
Dlaczego może nie powiedziałe¶ mi o swojej tragedii? Może nam? Byłoby Ci może lżej ...
Szanuję to, że chciałe¶ być sam w tak smutnej chwili.
(*) to dla Twojej Żony :placz
(*) dla Tych co tak nagle zostali pozbawieni możliwo¶ci powrotu do Domu.
Gdzie¶ wyczytałem:
"Baczno¶ć Aniołowie - nadchodz± wielcy Polacy"
Smutny JKarp
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedziela dniem, który przejdzie do historii, szkoda tylko, że z powodu tragedii.
Lista osobisto¶ci, które wezm± udział w pogrzebie 8O
Adams92
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 05, 2009
Posty: 159

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałdowo Król./ Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby tylko ten dzień nie przeszedł do historii z powodu kolejnej tragedii...
Oby służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zapięły wszystko na ostatni guzik i nic niepoż±danego się nie wydarzyło...
Będzie tyle znanych osobisto¶ci, głowy największych państw na ¶wiecie masa ludzi - przecież to istny dla terrorystów...
Oby wszystko przebiegło spokojnie. :roll:
Kunta
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę odbiegne od tematu i chciałem podziękowac Adminom za jasno¶ć umysłu i wukasowanie mojej wypowiedzi no i w nastepstwie sprostowania . Gratki za szybka reakcję i przepraszam za kłopot. :oops: lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adams92 napisał:
Oby tylko ten dzień nie przeszedł do historii z powodu kolejnej tragedii...
Oby służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zapięły wszystko na ostatni guzik i nic niepoż±danego się nie wydarzyło...
Będzie tyle znanych osobisto¶ci, głowy największych państw na ¶wiecie masa ludzi - przecież to istny dla terrorystów...
Oby wszystko przebiegło spokojnie. :roll:

Spokojnie. Służby bezpieczeństwa wszystkich osobisto¶ci już s± w Krakowie. A4 będzie otwarta i ten fakt mnie najbardziej intryguje. Z budek można było zobaczyć, kto do Krakowa jedzie a tak ... Jedno jest pewne - kto nie musi, niech do Krakowa się nie pcha. Kraków jest ¶licznym miastem je¶li można swobodnie pochodzić po uliczkach. My¶lę, że w niedzielę, to Kraków będzie miastem VIP-ów.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NA ¦MIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO

Mediom


Prawdę maj±c na ustach, a kłamstwo w kieszeni,

będ±c zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,

dzisiaj lekko pobledli i trochę stropieni,

je¶li chcecie co¶ zrobić, to przynajmniej milczcie!



Nie potrzeba łez waszych , komplementów spóĽnionych

Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,

dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny

wasze żarty i kpiny, wylewane przez szkło.



Bo pamięta poeta, zapamięta też naród

wasze jady s±czone, bez ustanku dzien w dzień.

Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...

Karlejecie pętaki, ro¶nie za¶ Jego cień!



Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy.

Alejami, Miodow± i Krakowskim Przedmie¶ciem

jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy.

A kraj czuje - prezydent znowu jest w swoim mie¶cie



Jego wielko¶ć doceni lud w m±dro¶ci zbiorowej.

Nie potrzeba milczenia m±cić fałszu mdł± nut±

Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę

Dzi¶ możecie Go uczcić tylko wstydu minut±!


Marcin Wolski
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego apologeci nie byli tak wymowni choćby tydzień temu...
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Dlaczego apologeci nie byli tak wymowni choćby tydzień temu...

Może i można Wolskiego nazwać apologet± tylko jak nazwać tych wszystkich szyderców którzy teraz wylewaj± litry fałszywych łez? Musimy być razem! To słyszę z ich ust od tygodnia. Tacy ¶więci się zrobili, ale spokojnie, już przygotowuj± się. Zaraz się zacznie, no ale oni chcieli dobrze. pewni ludzie się nie zmieni±. Naplujesz im w twarz to powiedz±, że deszcz pada.

Tak na marginesie ten nowy na poczekaniu napisany utwór Pana Wolskiego jest bardzo podobny do tego co spłodził Tuwim po ¶mierci prezydenta Narutowicza. Czy Tuwim już wtedy był komunist±?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Dlaczego apologeci nie byli tak wymowni choćby tydzień temu...

...bo najsprawniejsza kampania prezydencka jak± widzieli¶my dotychczas, ruszyła dziesi±tego kwietnia.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę słów o Wolkim:
. . .
W latach 1975-1981 w PZPR, od 1980 sekretarz organizacji partyjnej Programu III PR. Podczas stanu wojennego zwolniony z pracy z zakazem zatrudnienia w mediach. Twórca opozycyjnego kabaretu objazdowego.
W latach 1993-1995 był członkiem Rady ds. Mediów przy prezydencie Lechu Wałęsie.
. . .
Pan Wolski ma talent ... do pisania i niech tak zostanie.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Monk napisał:
Dlaczego apologeci nie byli tak wymowni choćby tydzień temu...

Może i można Wolskiego nazwać apologet± tylko jak nazwać tych wszystkich szyderców którzy teraz wylewaj± litry fałszywych łez? Musimy być razem! To słyszę z ich ust od tygodnia. Tacy ¶więci się zrobili, ale spokojnie, już przygotowuj± się. Zaraz się zacznie, no ale oni chcieli dobrze. pewni ludzie się nie zmieni±. Naplujesz im w twarz to powiedz±, że deszcz pada.

Tak na marginesie ten nowy na poczekaniu napisany utwór Pana Wolskiego jest bardzo podobny do tego co spłodził Tuwim po ¶mierci prezydenta Narutowicza. Czy Tuwim już wtedy był komunist±?

skoro już... to- i na tym forum
wielu powinno sie rumienić...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoje zdanie w tej kwestii wyrażę w przyszłym tygodniu...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwól że ja dzisiaj dwa zdania...
Wydaje mi się ,a nawet mam pewno¶ć że większo¶ć z nas zbyt łatwo wpada w różne nurty ,które kreuj± nasza codzienno¶ć i stosunek do otaczaj±cej nas rzeczywisto¶ci .
Dajemy się łatwo manipulować ,choć trudno się nam samym do tego przyznać , do tego stopnia poddajemy się manipulacji wpadaj±c w jej wir ze całkowicie zatracamy własn± ocenę ,własny punkt widzenia. Miałem nadzieję że stoj±cy w pierwszym szeregu dyżurni “opluwacze” CO¦ zrozumiej± !! Niestety ,mimo morza łez wylanych , zabrakło choćby najcichszego “mea kulpa” A szkoda !! Niepotrzebna przecież tragedia każdego z nas wzruszyła , w każdym z nas co¶ pękło. Każdemu łezka...
I na nic??
Ile łez i ofiar potrzeba aby wyk±pać własne sumienie?
Ile do¶wiadczyć ,aby zrozumieć ??
NIE PLUJE SIĘ NA WŁASNˇ TWARZ!!!
NIE BEZCZE¦CI WŁASNEGO SZTANDARU!!!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Wydaje mi się ,a nawet mam pewno¶ć że większo¶ć z nas zbyt łatwo wpada w różne nurty ,które kreuj± nasza codzienno¶ć i stosunek do otaczaj±cej nas rzeczywisto¶ci .


Rozumiem, że... siebie również zaliczasz do tego grona?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 168