Czy wiesz, że...
Głos przypominający dźwięk dziecięcej trąbki rowerowej, rozlegający się często nad wodą wydaje łyska - czarny ptak wielkości kaczki, z wyraźną białą plamą na czole.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 591
 Zalogowani 0
 Wszyscy 591

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(460239) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(460239) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(460239) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460239) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460239) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460239) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(460239) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460239) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(460239) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(460239) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Tragedia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Tragedia
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech więcej ludzi myśli o szacunku, kulturze i obyczajach, a wtedy nawet nawiązywanie do Big Brothera będzie ujmą.

Poprzez wapno, przebił mi się taki kawał - na czasie:
złowił Polak złotą rybkę. Tradycyjnie - 3 prośby, lecz jeden "minusik" - wszystko, co wybierzesz, twój sąsiad będzie miał x2.
Trudno - myśli nasz rodak: poproszę... piękną chałupę! Sasyczało, zadymiło - za plecmi wystrzebił piękny pałac. Rzucił okiem przez drugie ramię, a miejsce rudery sąsiada, zajeły dwa takie pałące! Łza się w oku zakręciła, ale trudno - skoro jest chałupa, czas na wypasioną furę! Efekt podobny - przy pałącu lśni w słońcu piękna machina, jakiej ludzkie oko nie widziało! U sąsiada dwa! To już go dobiło - zalany łzami, łkając przedstawia rybce trzecie życzenie - zabierz mi jedno jajko!
Prawda, że polskie. ;)


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Sro Kwi 21, 2010 1:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Widzieliście kiedyś protest przeciw takiej polityce informacyjnej? Oni to robią, bo takie prymitywne jest zapotrzebowanie społeczne!


Tu się nie zgodzę. - Oni to robią, bo mają władzę, możliwość wpływania na dowolnych ludzi, a do tego jeszcze ta ogromna siła sugestii. To ONI nas kompromitują w świecie i narzucają wszystkim taki nasz wizerunek i srają we własne gniazdo IV i V władza
:evil:


Ostatnio zmieniony przez Jotes dnia Sro Kwi 21, 2010 1:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara śpiewka: ONI, czyli kto? My ich Przyjacielu tworzymy i kreujemy! Śledząc tv po wypadku CAS-y opadałaly mi ręce, słuchając wywodów co niektórych specjalistek, które nie widziały pewnie nawet rożnicy pomiędzy śmigłowcem, a samolotem. Podobnie było wczoraj, w czasie konferencji Prokuratury Wojskowej. Poziom pytań urągał potędze rozumu! Ktoś tych analfabetów technicznych /i nie tylko!/ na tę konferencję wysłał! Widać, że dla zaspokojenia słuchaczy, taki debil wystarczy...
Pani Jaworowicz kariery nie zrobi - Ona uchodzi za walczącą z głupotą i dlatego jest za mądra, aby pchać się "śmierdzącą strukturę". A tacy nie zaistnieją, bo mająjakieś wartości, a ponadto szacunek do tego, co robią i dla kogo to robią.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ONI, czyli w tym konkretnym przypadku MEDIA. I o ile mamy jakiś wpływ na wybór jakiegoś polityka, tak na wybór redachtora nie mamy takowego. I mieć nie będziemy! To ich szefowie kreują/lansują tych, którzy lepiej plują, aby tylko po ich myśli... :roll:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z innej beczki. Zaraz zaczną się krzyki, ale nie ma skutku bez przyczyny. Nasi sąsiedzi zaczęli lustrację od dziennikarzy i nauczycieli, a my?
Inny temat to kasa. Gdyby tak w relację z katastrofy jeszcze wpleść jakiś bloczek reklamowy! Toż to byłby interes!
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpływ na dzieło redaktora masz choćby poprzez zakup gazety, którą reprezentuje, bądź poprzez badania rynku, dzięki którym różne programy spadają z anteny. Powiesz, że teoretyzuję - poniekąd będziesz miał tylko razję. ;)
A co tu zmieni lustracja? Czy w poprzedniej epoce można było zdobyć doktorat, profesurę nie będąc w partii? Kto tworzy opozycję? Niepokalani? NIe KOlego - ci, dla których zabrakło miejsca przy żłobie! Przykłądy masz choćby w życiorysach naszych wielkich demokratów, twórców obecnego ustroju. Piszę to bez cienia ironii - aby nie przedłużać dyskusji. usmiech
Jeśli ktoś ma coś za paznokciami, co było sprzeczne z prawem - sypnąć, ile kodeks nakazuje, ale jeśli jest w porządku, to po licho wnikać w jego przeszłość? Tego nigdy nie rozwikłasz, a prowadzi to jedynie do niekończących się zadym, pyskówek i opluwania. Ci, których należało uchronić zapewne uchroniono /niektórym nawet nadano stopnie generalskie - choćby za Maderę/, inni miewali okazję samemu się wyprać, a dzisiaj pozostają domysły i pomówienia. W mojej ocenie, nieco zmodyfikowana "gruba kreska" Mazowieckiego, wcale nie była takim głupim posunięciem. Z całą pewnościa przewidział, do czego jej brak prowadzi. ;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a my mamy amnezję wink: pamietamy to co chcemy.
widzimy to co chcemy
najczęściej z prądem... i aktualną poprawnością polytyczną
własne zdanie? skrywane w efekcie czesto zapomniane
aby przypadkiem nie być obśmianym
dla mnie czas kończyć ten- bez urazy 'jałowy" dyskus
ani on mi chleba nie przyniesie , wpływu wielkiego na rzeczywistośc nie mam (choć podobno -demokracja nastała wink: )
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
a my mamy amnezję wink: pamietamy to co chcemy.
widzimy to co chcemy
najczęściej z prądem... i aktualną poprawnością polytyczną
własne zdanie? skrywane w efekcie czesto zapomniane
aby przypadkiem nie być obśmianym
dla mnie czas kończyć ten- bez urazy 'jałowy" dyskus
ani on mi chleba nie przyniesie , wpływu wielkiego na rzeczywistośc nie mam (choć podobno -demokracja nastała wink: )


Nie wiem, czy jałowy. Odbieram go pozytywnie, bo żadna z wypowiadających się osób, nie stara się na siłę przekonać innych do swoich racji, ośmieszyć, tylko je prezentuje. Jak dla mnie, to doskonały przykład na to, że na poziomie też można dyskutować - a to juz jest wartością ponadprzeciętną, której media jakoś nas nie uczą.
Demokracja? Nie raz to cytowałem: słabością demokracji jest to, że zdanie dwóch idiotów znaczy więcej, niż jednego mądrego. ;) Jak widać, wcale nie jest ona tak idealna. ;)

A tak w ogóle, Szanowni Koledzy, to moglibyście napisać jakiś tekst, bo nic się tu nie dzieje i nie można się z nikogo pośmiać, że na haki "1" łowi ukleje! ;)
Belejard
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Feb 21, 2003
Posty: 55

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj zgadzam się z Monkiem.
Wpływ na wybór redachtorów i mediów generalnie mamy dużooo większy niż na polityków.
Możemy im poprostu nie zapłacić (nie włączyć TV, nie kupić gazety).
Ale my jak te ciule oglądamy, słuchamy, czytamy a potem klniemy że kłamią, ubarwiają i są nieobiektywni.
Czy widzicie ten paradoks?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Zenon napisał:
a my mamy amnezję wink: pamietamy to co chcemy.
widzimy to co chcemy
najczęściej z prądem... i aktualną poprawnością polytyczną
własne zdanie? skrywane w efekcie czesto zapomniane
aby przypadkiem nie być obśmianym
dla mnie czas kończyć ten- bez urazy 'jałowy" dyskus
ani on mi chleba nie przyniesie , wpływu wielkiego na rzeczywistośc nie mam (choć podobno -demokracja nastała wink: )


Nie wiem, czy jałowy. Odbieram go pozytywnie, bo żadna z wypowiadających się osób, nie stara się na siłę przekonać innych do swoich racji, ośmieszyć, tylko je prezentuje. Jak dla mnie, to doskonały przykład na to, że na poziomie też można dyskutować - a to juz jest wartością ponadprzeciętną, której media jakoś nas nie uczą.
Demokracja? Nie raz to cytowałem: słabością demokracji jest to, że zdanie dwóch idiotów znaczy więcej, niż jednego mądrego. ;) Jak widać, wcale nie jest ona tak idealna. ;)

A tak w ogóle, Szanowni Koledzy, to moglibyście napisać jakiś tekst, bo nic się tu nie dzieje i nie można się z nikogo pośmiać, że na haki "1" łowi ukleje! ;)

w połowie kwietnia, zaczepione przypadkiem za grzbiet wink:
bo jakby inaczej :placz
8O :A gdzie jest w regulaminie napisane ze na “1” nie wolno łowić ukleji?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego czekamy na opis emocjonującego holu!usmiech
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"prawdziwa cnota krytyk się nie boi"

Gdyby politycy nie dawali aż tak wiele okazji to i dziennikarze nie narozrabialiby.
Wiem że mają możliwość manipulacji, wyrywania zdań z kontekstu itp.

Ale nasi potrafią sami poniżyć zawód polityka mówiąc o "dzikim kraju", pracy za marne pieniądze (nawet nie kropkuję wypowiedzi pewnego senatora).

A teraz, w obliczu tej TRAGEDII biję się z własnymi myślami, żal i smutek, a z drugiej strony złe reakcje na WAWEL (nikt się do tego pomysłu nie ma odwagi przyznać) i tak szybko wyciągane sprawy finansowe.

Niedawno nagłośniono sprawę polaka zmarłego w Turcji, którego żonie kazano zapłacić tysiące euro za leczenie i przewóz zwłok(ubezpieczenie ponoć tego nie obejmowało) Mnie to wygląda na jakieś nierówności a to zaniedbanie 20 lat demokracji.

Polska to dziwny kraj, KRÓLEWSKI pogrzeb i brak pieniędzy na poparzonych górników. DWIE imprezy katyńskie(elity nie potrafią się dogadać to nie martwmy się że i my czasem nie potrafimy) i lata bez odszkodowań dla ginących w hali (wystawa gołębi)

Nie próbujcie mnie przekonywać ani komentować bo ja sam wiem że świruje od nadmiaru tych informacji i złych myśli.
To wszystko powoduje że wole jechać nad wodę i żyć na luzie. Tylko nie codziennie tak się da
:evil: :evil: życie i tak nas dopada.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIK
Ale naszym wojskiem rządzi psychiatra.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Toruń
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
Grzegorz Miecugow spytał konstytucjonalistę przeciwnego zmianom w konstytucji, czy zna posła ze swego okręgu? Oczywiście nie znał. A znałby go na pewno, gdyby go wybierał w systemie wyborów większościowych w jednomandatowym okręgu wyborczym. Myślę, że jest to najprostszy argument za - przynajmniej - ordynacją mieszaną."


Dodatkowo zlikwidowałbym senat i zabrał prawo weta prezydentowi.
Po co po trzykroć głosować to samo. Pierw sejm głosuje, potem senat a na koniec prezydent musi zaakceptować. Moim zdanie to starta czasu, którego Polska nie ma. Skoro sejm jest wybrany demokratycznie czyli w pewnym sensie odzwierciedla "wolę ludu" to to co ON (czyli sejm) przegłosuje powinno być prawem. Senat rozwodzi się nad tym samym więc nie widzę sensu jego istnienia. Na sam koniec prezydent. Dlaczego jeden człowiek ma mieć prawo zawetować decyzję sejmu czyli reprezentacji całego narodu ? Nie trzyma się to moim zdaniem kupy. Zlikwidujmy senat, zabierzmy prawo weta prezydentowi to może będzie szansa na sprawniejsze wprowadzanie zmian w kraju. Proces legislacyjny się na pewno skróci i jednoznacznie będzie może stwierdzić kto był za a kto przeciw danej ustawie. Nie będzie wymijania się od odpowiedzialności.
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Majus napisał:
Grzegorz Miecugow spytał konstytucjonalistę przeciwnego zmianom w konstytucji, czy zna posła ze swego okręgu? Oczywiście nie znał. A znałby go na pewno, gdyby go wybierał w systemie wyborów większościowych w jednomandatowym okręgu wyborczym. Myślę, że jest to najprostszy argument za - przynajmniej - ordynacją mieszaną."


Dodatkowo zlikwidowałbym senat i zabrał prawo weta prezydentowi.
Po co po trzykroć głosować to samo. Pierw sejm głosuje, potem senat a na koniec prezydent musi zaakceptować. Moim zdanie to starta czasu, którego Polska nie ma. Skoro sejm jest wybrany demokratycznie czyli w pewnym sensie odzwierciedla "wolę ludu" to to co ON (czyli sejm) przegłosuje powinno być prawem. Senat rozwodzi się nad tym samym więc nie widzę sensu jego istnienia. Na sam koniec prezydent. Dlaczego jeden człowiek ma mieć prawo zawetować decyzję sejmu czyli reprezentacji całego narodu ? Nie trzyma się to moim zdaniem kupy. Zlikwidujmy senat, zabierzmy prawo weta prezydentowi to może będzie szansa na sprawniejsze wprowadzanie zmian w kraju. Proces legislacyjny się na pewno skróci i jednoznacznie będzie może stwierdzić kto był za a kto przeciw danej ustawie. Nie będzie wymijania się od odpowiedzialności.

I wszystkie obowiązki powierzył I sekretarzowi KC. wink:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Toruń
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
I wszystkie obowiązki powierzył I sekretarzowi KC. wink:
Tiaa :? , lepiej mieć 460 posłów, 100 senatorów, prezydenta i każdy z nich mówi, że on to by wszystko dla Polski zrobił,ale Ci pozostali to są be i mu przeszkadzają.
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Jarpo napisał:
I wszystkie obowiązki powierzył I sekretarzowi KC. wink:
Tiaa :? , lepiej mieć 460 posłów, 100 senatorów, prezydenta i każdy z nich mówi, że on to by wszystko dla Polski zrobił,ale Ci pozostali to są be i mu przeszkadzają.

Nie tylu nie potrzeba. Liczbę senatorów i posłów należy zmniejszyć i zmienić ordynację na większościową, ale nie odbierać uprawnień Prezydentowi i Senatowi.
Tak na marginesie to zobacz ilu radnych ma Warszawa.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Dlatego czekamy na opis emocjonującego holu!usmiech

Normalnie "Loża Szyderców" lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Jarpo napisał:
I wszystkie obowiązki powierzył I sekretarzowi KC. wink:
Tiaa :? , lepiej mieć 460 posłów, 100 senatorów, prezydenta i każdy z nich mówi, że on to by wszystko dla Polski zrobił,ale Ci pozostali to są be i mu przeszkadzają.

jedna partia ,jeden Naród jedna racja Toż to już było!!!, chyba że jestes na tyle młodym człowiekiem że tego pamietać nie możesz
co zaś do zmniejszania ilości miejsc w sejmie , to jestem zaaa
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Monk napisał:
Dlatego czekamy na opis emocjonującego holu!usmiech

Normalnie "Loża Szyderców" lol
skąd że- tęsknota za chwilami przepojonymi adrenaliną lol walka ,skowyt kołowrotka , ból mięśni, trzask łamanej wędki i...cisza wesoly
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Ale naszym wojskiem rządzi psychiatra.

W rządzie PiS-u Ministerm Gospodarki Morskiej był historyk 8O zly:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Jarpo napisał:
Ale naszym wojskiem rządzi psychiatra.

W rządzie PiS-u Ministerm Gospodarki Morskiej był historyk 8O zly:

Ale ja tego nie popieram. A może nasza gospodarka morska to juz historia?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historyk, psychiatra. Może te firmy takich ludzi potrzebują? Wszak mowa o rządach fachowców! Jeden uzdrowi / a jest co/, drugi powspomina bitwę pod Oliwą i interes się kręci! :roll:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
zabrze napisał:
... Strasznie dwulicowe zachowanie wykrzyknik Niestety media takie są wykrzyknik. Pani Olejnik z radia zet przekonała się,...

Przyznam, że szanuję Monikę Olejnik i bardzo ciekaw jestem kiedy jej zachowanie mogło wykazywać dwulicowość. Czy można poprosić o jakiś konkret ?
Media mają być obiektywne a nie popierać jednych a na drugich wieszać psy... Pani Olejnik niestety nigdy nie była obiektywna. Jeżeli słuchasz jej audycji to wiesz, po kim jedzie a kogo ciągle głaska
wojto-ryba napisał:
sacha napisał:
zabrze napisał:
P.S. według mnie usmiech na pewno był lepszym Prezydentem od dwóch pozostałych...

A jakieś konkrety :?: co takiego zrobił :?: Dla Ciebie był lepszym od pozostałych, dla mnie wręcz odwrotnie. Wałęsa miał przynajmniej charyzmę a Kwach wygląd a ten ani jednego ani drugiego :roll:

Dla kolegi jest wygląd istotny? nie to co ma ktoś w główce? To może powinniśmy wybierać prezydenta spośród misterów? Jak dobrze pamiętam to zataczał się na obchodach rocznicy Katyńskiej kliknij wstyd i hańba !!!. Za tego którego już nie ma nie wstydziłem się nigdy i jestem z tego dumny, że godnie nas reprezentował.

Wojto_ryba zgadzam się z tobą w 100%. Dodam jeszcze, że pierwszy jak i drugi różnili się od trzeciego brakiem wykształcenia. Pierwszy do tej pory myśli, że to dzięki niemu padła komuna. Zapomniał chyba, że nie był sam...
_________________
Bercik
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie była? Bo miała inne zdanie niż Ty? Może nie wszyscy tak twierdzą i poważniej będzie jednak dodać "wg mnie"? :roll:
Wg mnie: oby więcej było takich dziennikarzy. A "sentyment "do niektórych? Taka jest ludzka natura - tego nie unikniesz. Kiepskim wyjściem jest bezgraniczny szacunek do osoby ze względu na jej stanowisko, jeśli na niego akurat nie zasługuje swoją postawą... wink:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trawię tej Pani i jak ją widzę, to mi się "szczyzoryk" otwiera w kieszeni. Zaliczam ją do naczelnych opluwaczy. Co do sentymentów, to - oczywiście wg mnie! wesoly - dziennikarze powinni być bezstronni - to zawodowo! A prywatnie i poza anteną TV - hulaj dusza. A tak, jak teraz, to mamy wielki burdel, presję opluwania na jednych i siłę sugestii na drugich. Dziwić się wieszaniu psów na dziennikarzach?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie Twoje zbójeckie prawo. usmiech

Bezstronność - bezwzględnie, ale nie kosztem dawania robienia z siebie balona przez rozmówców - często mniej wiedzących od zadającej pytania. Miałem kiedyś przyjemność rozmawiać z tą Panią /nie był to wywiad! lol / - każdemu życzę takiego "łba". Ale tego się u nas nie lubi -ojjj nie lubi usmiech
Wg mnie - rzecz jasna. ;)
Jotes - na logikę: skoro jest taka beznadziejna, to dlaczego tak się do niej pchają!? ;)
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem. Może nie mogą jej odmówić? Pojęcia nie mam. Nie odmawiam jej też inteligencji - broń Boże. Ale zważ, że ma do "pewnych" ludzi sentyment i im daje się wypowiedzieć, dokończyć myśl, przez co nie pozbawia sensu całej wypowiedzi. A niektórych gnoi - zanim dokończą jakiekolwiek zdanie, zasypuje ich kolejnymi pytaniami. Po co komu takie strzępy informacji/wypowiedzi? Durni z nich robi na oczach widza. Nie podoba mi się to. :roll:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pchają się, bo jest dobra i goszczenie u niej jest żeby nie powiedzieć "nobilitacją"! U niej byle kto nie bywa, a skoro zaprasza, to z dumą lecą do niej jak ćma do światła. usmiech
A że robi z nich czasami osłów? Częst nie trzeba im nawet w tym zbytnio pomagać. ;)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś rozmawiałem z tę panią i zapytałem czemu jak np. pyta :
-co może pan poseł powiedzieć o dziurze budżetowej?
to odpowiedź często brzmi:
-z całą stanowczością pragnę podkreślić że pogoda nie będzie miała wpływu na hodowlę w szklarniach.
I pytałem czemu zgadza się na gadanie nie na temat.
Powiedziała mi że co by nie robiła to do niektórych nie dociera że mają odpowiadać na pytania a chcą na spotkaniu z nią przekazać swoje widzi mi się a pytania nie mają dla nich żadnego znaczenia.
Spotkałem tą panią w okresie koalicji LPR, Samobrona i PiS.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

c.n.d. usmiech
To się nazywa "zaliczenie bytności". usmiech
Do idiotki tak by się nie pchali, choć mieliby cień nadziei, że przynajmniej będą ociupinkę mądrzejsi. ;)
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
...Media mają być obiektywne..

Pomyliłeś Kolego słowo obiektywne z niezależne idea: Chyba, że przed "media" dołożysz "publiczne" ...ale wtedy nijak się to ma do tematu Moniki Olejnik wink:


Ostatnio zmieniony przez jarekk dnia Czw Kwi 22, 2010 11:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
c.n.d. usmiech
To się nazywa "zaliczenie bytności". usmiech
Do idiotki tak by się nie pchali, choć mieliby cień nadziei, że przynajmniej będą ociupinkę mądrzejsi. ;)


Być może dokonam troszkę przewrotnego porównania, ale pamiętam pewnego tutejszego usera co wyzwalał właśnie taką potrzebę "zmierzenia się z diabłem" u większości tych prawych i nieomylnych.
Czy może tutaj również zachodzić związek z powyższym cytatem ? wink: lol
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Piš Kwi 23, 2010 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ciekawe.
KLIK
To zresztą też.
KLIK
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Piš Kwi 23, 2010 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link usunięty. Admin
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Kwi 23, 2010 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Link usunięty. Admin


Jesteś gebelsem Jarpo. Odrażającym z najmniejszej litery gebelsem.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Kwi 23, 2010 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo - nie spodziewałem się po tobie takiego popisu. 8O
Kolejny taki numer -choć mam nadzieję, że normę "dobrego smaku" już wyrobiłeś na lata - będzie miał bardzo przykre następstwa.
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Piš Kwi 23, 2010 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak nie mam czasem wrazliwości to teraz sie poryczałem, może i dobrze że była blokada informacji, ogladałem wywiad z pielegniarkami ze smoleńska i pole worków ze szczątkami, to NIESAMOWITE I OKROPNE !!. Buty i torebki to jedyne co mogli rozpoznać :placz :placz :placz :placz
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można powiedzieć, że jakoś wszystko tu przycichło. Koledzy nie wykazują już zbyt wielkiego zaangażowania w dyskusję w tym temacie. Ostatnio zresztą wszyscy skupili się na „roli mediów”. Nie za bardzo rozumiem jakie znacznie dla tragicznie zmarłych mają opinie dziennikarzy, ale pewnie jest ona ważna jeżeli koledzy chcieli o tym pisać.
Mnie jednak bardzo interesuje jak mogło dojść do czegoś tak tragicznie groteskowego jak ta katastrofa. Nie myślę o bezpośrednich technicznych przyczynach. To pewnie rozstrzygną komisje specjalistów. Mam na myśli okoliczności bardziej organizacyjne i proceduralne.
Przede wszystkim mam wrażenie, że tragicznie zmarli są w większości ofiarami swojego politykierstwa. O zakupie nowych rządowych samolotów mówi się od bardzo dawna. Jednak gdyby którakolwiek ekipa rządowa dokonała takiego zakupu to opozycja natychmiast uruchomiła by tzw. „opinie społeczną”. Już wyobrażam sobie te rzesze emerytów krzyczących, że „oni się wożą, a my głodujemy, służba zdrowia słaba” itp. dyżurnych tematów jest wiele najróżniejszych.. Nie twierdzę, że słaby sprzęt latający był przyczyną katastrofy. Był przecież remontowany i dobrze utrzymany. Jednak na chłopski rozum: niedawno przesiadłem się z dużego fiata na almerę nissana i mogę coś powiedzieć o różnicy jakości wynikających z postępu technologicznego. Myślę że w lotnictwie to może być nawet większa różnica jakości.
Mimo powagi problemu nikt nie zdobył się na ignorowanie wrzasku opozycji i nie poprawił bezpieczeństwa. Dlaczego? Czyżby o takich sprawach decydowały jedynie „gierki polityczne”? To mozna powiedzić że "zagrali się na śmierć"?
O braku wręcz podstawowego zachowania zasad i procedur bezpieczeństwa państwa w kwestii kto może znaleźć się na pokładzie samolotu razem z prezydentem nie ma chyba nawet potrzeby wspominać. Ktoś jednak podjął takie głupie i bezmyślne decyzje. Kto? Może samo tak wyszło?
Co do decyzji lądowania.- wielokrotnie słyszałem pytania, czy na pilotów mogłaby być wywierana presja? Odpowiedź jest oczywista Ona została wywarta znacznie wcześniej podczas sławetnej podróży prezydenta do Gruzji. Prezydent po nie wyrażeniu zgody na lądowanie przez odpowiedzialnego pilota nazwał tego polskiego oficera „tchórzem”. Czyli znany był już z takich nieodpowiedzialnych i obraźliwych wypowiedzi. Jestem nawet pewien, że i ta załoga zdawała sobie sprawę z tego jak może być potraktowana przez głowę państwa.
Wszyscy zapłacili za to życiem. Tylko tak naprawdę to za co?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Za glupotę, popartą brakiem profesjonalizmu przy organizacji takich imprez;
2. Polskim motto "Jakoś to bedzie";
3. Brakiem procedur bezpieczeństwa ze strony organizatorów;
4. Lekkomyślnością i brakiem wariantów zastępczych;
5. Presją, o której pisałem wyżej i o której również i Ty - w nieco innym zakresie - wspomniałeś.
Sam samolot nie ma tutaj wg mnie wiekszego znaczenia - tam każdy miał prawo się rozwalić - jego tam po prostu być nie powinno. Rosjanie nie chcąc zaogniać sytuacji pozwalali na lądowania, a u nas nie było mądrego, który by się temu sprzeciwił. Presja na pilotan na pewno była: za pół godziny impreza,spróbujemy "starego" dowieźć.
Poczekajmy jenak na opinie specjalistów. Oni określą choćby to, dlaczego samolot podchodził zbyt nisko. Standardy podawania ciśnienia? Zobaczymy...
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Jarpo napisał:
Link usunięty. Admin


Jesteś gebelsem Jarpo. Odrażającym z najmniejszej litery gebelsem.

Muszę coś napisać bo jednak tak tej sprawy zostawić nie mogę. Jak tak się teraz zastanawiam to wklejenie tego niefortunnego linku było błędem z mojej strony. Nieprzemyślanym błędem. Nie zostałem dobrze zrozumiany, ale chyba nie powinienem się temu dziwić. Wkleiłem to, bo byłem lekko zszokowany gdy ten filmik zobaczyłem. Zastanawiałem się kto to zrobił i dlaczego. Myślałem, ze pomożecie mi uzyskać informacje na te pytania. Z socjologicznego punktu widzenia bardzo ciekawa sprawa. Myślałem, że mnie już znacie, że ja lubię zadawać niewygodne, a niekiedy i dziwne pytania. Jednak reakcja admina była słuszna. O tego typu zachowaniach możemy sobie porozmawiać na jakimś zamkniętym spotkaniu. Otarte forum może to zrozumieć opacznie. Zastanawiam się kto to zrobił i komu to ma służyć. Oczywiście można powiedzieć, że to brudna kampania PIS-u. Nie. Ja w to nie wieżę. Nikt nie jest taki głupi. Szczególnie w takiej chwili. Dochodzę to wniosku, że to robota na zlecenie kogoś kto bardzo nie lubi PIS-u. Absolutnie nie podejrzewam o to PO. Kto za tym stoi. Czy tak ma wyglądać kampania wyborcza?

Druga sprawa do Jjjan-a. Nie spodziewam się od Ciebie przeprosin i nie zależy mi na nich, ale wiedz, że nawet Lepper był mądrzejszy (cwańszy) od Ciebie. Wiem kierowałeś się emocjami, nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Rozumiem to, ale ja nie jestem Goebbelsem. Nie mogę nim być to raz, a dwa gdybyś był politykiem zniszczyliby Cię za taką wypowiedź. Mogłeś napisać zachowałeś się jak Goebbels, albo zachowałeś się gorzej niż Goebbels. To co innego. Tak zrobił Lepper i nawet sąd nie pomógł pomówionym gdyż Lepper zrobił to w bardzo inteligentny sposób (wiem kto mu doradza – kawał szui).
Ciekawy jestem co administrator ma w tym temacie do powiedzenia.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj oglądałem wypowiedź byłego szefa wojskowego wyszkolenia lotniczego. Mówił dużo ciekawych rzeczy z którymi całkowicie się zgadzam. Ale jedna sprawa mnie powaliła. Czy w wojsku, BOR-e i Kancelarii Prezydenta to pracują sami amatorzy? Ta wizyta (mam niemal 100% pewność, że tak było ze wszystkimi polskimi wizytami i rządowymi i prezydenckimi) z logistycznego punktu widzenia była nie przygotowana. Przed wizytą powinno nastąpić spotkanie tych trzech instytucji i dogadanie wszystkiego w szczegółach. Tyle mówi się o awaryjnym lądowaniu w Mińsku lub Moskwie. Owszem wylądować mogli, ale co dalej. Czy były przygotowane odpowiednie pojazdy którymi mogliby dojechać do Katynia? Zaznaczam, że był tam Prezydent, całe dowództwo wojskowe i wicemarszałkowie Sejmu i Senatu. Tym wszystkim osobą przysługuje ochrona (szczególnie na terytorium obcego państwa) a trasa powinna być wcześniej zabezpieczona. Niestety nikt nie przewidział i nie planował awaryjnego lądowania. Pytam w jaki sposób Prezydent (no pewnie by się coś znalazło) miał jechać do Katynia? A pozostali czym autokarem? Tak wygląda logistyka na samym szczycie państwa? Pan Klich (nie mylić z ministrem) powiedział wczoraj, ze gdyby w cywilnym lotnictwie obowiązywały takie procedury jak w wojskowym mielibyśmy raz na tydzień samolotową katastrofę. Były szef wyszkolenia troszkę to tonował, twierdził, że idzie ku lepszemu, że procedury są zmieniane, ale i on nie twierdził, że jest dobrze. No i jeszcze jedno pytanie. Kiedy (o której godzinie) ten samolot się właściwie rozbił?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarku, o ile ton pierwszej części Twojego postu mógłbym przyjąć z wyrozumiałością, o tyle jego zakończenie burzy mi nieco jasność Twoich zamiarów.
"Być może" Janek poczuł się bardzo dotknięty treścią zawartą w linku i wyraził to dosadnym określeniem wink: .
W tym wypadku nie szukałbym sprawiedliwości i zrozumienia w redakcyjnym gronie wink: .
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Jarku, o ile ton pierwszej części Twojego postu mógłbym przyjąć z wyrozumiałością, o tyle jego zakończenie burzy mi nieco jasność Twoich zamiarów.
"Być może" Janek poczuł się bardzo dotknięty treścią zawartą w linku i wyraził to dosadnym określeniem wink: .
W tym wypadku nie szukałbym sprawiedliwości i zrozumienia w redakcyjnym gronie wink: .


Zapewne tak było i nawet to rozumiem, ale po pierwsze nie szukam sprawiedliwości (zostawmy to) a po drugie nie mam nic do zarzucenia redakcji oprócz tego małego ale. Ale dajmy spokój. Nie mogę obrażać się na cały świat, za to, ze zostałem źle zrozumiany.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem zamiar podzielić się informacjami, które usłyszałem tutaj od ludzi, których do tej pory uważam za niezależnych politycznie oraz ekspertów dziedziny. Jednak wycofuję się z tej decyzji. Opinie zagranicy z łatwością można znaleźć w necie, jeśli kogoś to w ogóle interesuje. Dużo moim zdaniem zostało już powiedziane a dorzucanie niepopularnych uwag na ten temat z reguły wznieca tylko niepotrzebne emocje. Poczytam sobie po cichutku, co macie do powiedzenia, wzbogacę swoją wiedzę nie koniecznie uczestnicząc w dyskusji. Tak będzie lepiej wink: .
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Miałem zamiar podzielić się informacjami, które usłyszałem tutaj od ludzi, których do tej pory uważam za niezależnych politycznie oraz ekspertów dziedziny. Jednak wycofuję się z tej decyzji. Opinie zagranicy z łatwością można znaleźć w necie, jeśli kogoś to w ogóle interesuje. Dużo moim zdaniem zostało już powiedziane a dorzucanie niepopularnych uwag na ten temat z reguły wznieca tylko niepotrzebne emocje. Poczytam sobie po cichutku, co macie do powiedzenia, wzbogacę swoją wiedzę nie koniecznie uczestnicząc w dyskusji. Tak będzie lepiej wink: .

Szkoda, ze nie chcesz się z nami podzielić tym co jest we francuskich mediach. To może być ciekawe.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są amatorzy - jak wszędzie. Wg mnie nie wojsko tutaj nawaliło /dla wielu moje stwierdzenie wyda sięoczywiste z pewnych powodów, ale nie one mnie do tego przekonują ;)/. Organizatorem imprezy była Kacelaria Prezydenta i warto - bez podtekstów - o tym pamiętać. To ona określa program, zabezpieczenie, harmonogram, postępowanie w sytuacjach nieprzewidzianych, żebyu nie powiedzieć kryzysowych. Może ściślej - powinna określać, po konsultacjach z BOR-em. Siły Powietrzne sąw tym przypadku jedynie przewoźnikiem, mają zapewne określić, czy w podanym terminie i czasie przelot jest możliwy. I wsio.
Nie jestem lotnikiem, ale z pewnością przewidziane były lotniska zapasowe, choć nikt nie potrafi dzisiaj powiedzeić, co by się stało, gdyby przyszło lądować na takowym. Można założyć, że byłaby kompromitacja organizatora.
Piloci wojskowi podlegajainnym procedurom niż cywilni. Są inaczej szkoleni i jak miałeś okazję usłyszeć w innych wypowiedziach specjalistów, piloci wojskowi nie mogliby - zgodnie ze swoimi procedurami - latać do wielu miejsc, w których często bywają wojskowi. Taka specyfika i nie dopatrywałbym się tutaj akurać większej sympatii do kamikadze wśród wojskowych.

A co do pierwszego postu: jako, ze ja go usunąłem bez cienia wątpliwości, przeprosiny przyjmuję i dla mnie nie istnieje żadne "ale". Powieszenie tego w tym temacie było czymś, czego nie chcę nazywać po imieniu. I niech tak pozostanie.
Nie myli się ten, co nic nie robi...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek napisał
Cytat:
Zapewne tak było i nawet to rozumiem, ale po pierwsze nie szukam sprawiedliwości (zostawmy to) a po drugie nie mam nic do zarzucenia redakcji oprócz tego małego ale. Ale dajmy spokój. Nie mogę obrażać się na cały świat, za to, ze zostałem źle zrozumiany.


I takiego Ciebie lubię wesoly
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Nie jestem lotnikiem, ale z pewnością przewidziane były lotniska zapasowe, choć nikt nie potrafi dzisiaj powiedzeić, co by się stało, gdyby przyszło lądować na takowym. Można założyć, że byłaby kompromitacja organizatora.

No właśnie prezydencki autobus. wink:
Lotnictwo owszem bez winy, ale BOR to chyba powinien liczyć się z takimi okolicznościami i pewne rzeczy urzędnikom Kancelarii wytłumaczyć. No chyba, ze oni też są bez winy. Obawiam się, ze tu znowu nie będzie winnych.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie autobus, ale przewoźnik. ;)

Będą. Nie chcę ferować wyroków, ale dla mnie spowiedź Kancelarii Prezydenta BOR, powinna być baaaardzo długa, a lista poprawek do procedur, aby w przyszłości nie było "dymu", jeszcze większa.
A pierwsza zasada na "dzień dobry": VIP określa, gdzie ma dotrzeć, o której, w jakim gronie i w resztę nie wnika, nie dyskutuje, tylko się PODPORZĄDKOWUJE opracowanemu programowi. Bez szpanowania urzędem, zwierzchnictwem nad tym, czy owym. Te kwestie rozpracowują SPECJALIŚCI w dziedzinie bezpieczeństwa. Czy ktoś jest na tyle naiwny, że decyzje o odwołaniu przylotów do Krakowa była podejmowana przez samych VIP-ów? Jeśli tak, to jest bardzo naiwny... ;)
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 168