Czy wiesz, że...
TROĆ WĘDROWNA:
- Rekord Polski - 14,70 kg
- Złoty medal - od 8,00 kg
- Srebrny medal - od 6,00 kg
- Brązowy medal - od 5,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 567
 Zalogowani 1
 Wszyscy 568

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(447033) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(447033) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447033) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447033) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447033) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447033) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447033) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447033) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447033) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie biorą : ...(59571) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2266
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2158
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2294
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2126
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2183
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2495
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2320
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nowa twarz niskiej szkodliwości
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Nowa twarz niskiej szkodliwości
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 5:55 pm    Temat postu: Nowa twarz niskiej szkodliwości Odpowiedz z cytatem

Każdy, a przynajmniej większośc, dobrze wie i pamięta wyroki sądów dla kłusujących w naszych wodach. Niska szkodliwość lub kuriozalny wyrok i śmieszne nawiązki były na porządku dziennym. Od jakiegoś czasu się to zmieniło a sąd w Szczecinie jako prekursor świeżego spojrzenia przestał się patyczkować ze złodziejami i kradzież nazywa po imieniu.
Jednak przez tyle lat używania takiego uzasadnienia przez sądy spowodowało, że nabrało ono ciała i trzeba było tylko nieco poczekać by się ponownie objawiło.
Mnie osobiście zabrakło słów, szczęka opadła i czytałem tekst po raz drugi niemal go sylabizując, by nie uronić ani słowa. To nawet nie jest śmieszne, to blamaż i to w dodatku na niwie światowego sądownictwa.
artykuł
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki wstyd tylko u nas. Do kamieniołomów z nimi a nie zawiasy. Ten wyrok powinien być przykładem i przestrogą dla innych takich łysych kolesi.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim pierwszym skojarzeniem po przeczytaniu postu i artykułu jest tekst znanej piosenki Cz.Niemena:
Dziwny jest ten świat,
gdzie jeszcze wciąż
mieści się wiele zła.
I dziwne jest to,
że od tylu lat
człowiekiem gardzi człowiek.

Dziwny ten świat,
świat ludzkich spraw,
czasem aż wstyd przyznać się.
A jednak często jest,
że ktoś słowem złym
zabija tak, jak nożem.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie.

Panuje moim zdaniem powszechna moda na chamstwo, na udawadnianie swojej racji pięścią, kijem, a gdy tego nie ma to chociaż słowem "ciepłym" potraktować. Każdy pretekst jest dobry, inne poglądy, inny wygląd, inny kolor skóry. Przywalić można każdemu i wszędzie, jak w przypadku 13 letniej córki znajomych. Znalazła się o niewłaściwej porze, w niewlaściwym miejscu i dla rozrywki została "zbutowana" przez 16 latkę. W centrum miasta, sporo ludzi, tylko jeden mężczyzna zareagował, na marginesie, kolega znajomego. Wyrok??? Dozór kuratora!!! Czy komentarz potrzebny?
Nawet tutaj, na PW u wielu użytkowników zdziwienie budzi reakcja adminów, wycinających chamskie teksty, mniej lub bardziej obraźliwe posty.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:22 pm    Temat postu: Re: Nowa twarz niskiej szkodliwości Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Mnie osobiście zabrakło słów, szczęka opadła i czytałem tekst po raz drugi niemal go sylabizując, by nie uronić ani słowa. To nawet nie jest śmieszne, to blamaż i to w dodatku na niwie światowego sądownictwa.

Sąd sądem, a sędzia i prokurator też człowiek i swoje przekonania ma. Że blamaż? Któraś z następnych ekip rządzących może doceni ten "blamaż".
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko co w tym wyroku takiego oburzającego? Czy kobieta była z kruchej porcelany, że powinni dostać wyższe kary? Oczywiście, jakakolwiek przemoc wobec kobiet jest oburzająca i powinna być piętnowana, ale tutaj wkrada się również polityka. We Francji, gdzie przemoc imigrantów wobec Francuzów jest na porządku dziennym, policja boi się tknąć imigranta z obawy o posądzenie o rzekomy rasizm. Podobnie jest w Czechach, gdzie Cygani są niemal nietykalni.

I tak wyrok jest bardzo surowy, patrząc na unijne standardy. No chyba że tworzymy nową definicję rasizmu - istnieje tylko biały rasizm lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:
Tylko co w tym wyroku takiego oburzającego? Czy kobieta była z kruchej porcelany, że powinni dostać wyższe kary?


Ile masz chłopie lat? Może to będzie "usprawiedliwieniem" Twojej wypowiedzi... :roll:
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
SpinerK napisał:
Tylko co w tym wyroku takiego oburzającego? Czy kobieta była z kruchej porcelany, że powinni dostać wyższe kary?


Ile masz chłopie lat? Może to będzie "usprawiedliwieniem" Twojej wypowiedzi... :roll:


Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak proporcjonalność wysokości kary do ciężaru i skutku przestępstwa? W polskim prawie niestety nie ma uprzywilejowania pozycji kobiety jako ofiary pobicia, a szkoda.
A mentorski ton możesz sobie odpuścić.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odpowiadaj - teraz jest to zbędne.

Jak mawiał mój wspaniały Belfer na polibudzie: "młodość musi się wyszumieć, a starość - wybaczcie - wypierdzieć..." :roll:
Ale nawet we wspomnianym wyszumieniu warto zachować umiar i rozsądek. ;)
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@SpinerK
Ciekawe co byś powiedział gdyby w obcym kraju ktoś od białych małp nawyzywał Twoją matkę, siostrę czy żonę/dziewczynę nie mówiąc już o biciu. Sam tylko pomyśl...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magik napisał:
Sam tylko pomyśl...

Albo lepiej pokaż swoje wypowiedzi Mamie i ew. dziewczynie. Pierwsza spali się ze wstydu, a u drugiej... wiele zyskasz. usmiech
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magik napisał:

Ciekawe co byś powiedział gdyby w obcym kraju ktoś od białych małp nawyzywał Twoją matkę, siostrę czy żonę/dziewczynę nie mówiąc już o biciu. Sam tylko pomyśl...

A co to ma w ogóle do rzeczy? Pisałem przecież o unijnych standardach oceny rasizmu (biały rasizm fee, czarny rasizm neutral/cacy). Jeżeli imigranci nie są dość karani za przestępstwa na tle rasistowskim, to czemu bardziej represjonowani mają być rodzimi rasiści? Chcę po prostu równości wobec prawa.

Monk napisał:
Albo lepiej pokaż swoje wypowiedzi Mamie i ew. dziewczynie. Pierwsza spali się ze wstydu, a u drugiej... wiele zyskasz. Smile

Jako że nie mam zwyczaju odpisywać na posty o marnym poziomie wypowiedzi, tak też i od tego się powstrzymam.


Ostatnio zmieniony przez SpinerK dnia Czw Lis 26, 2009 7:58 pm, w całości zmieniany 2 razy
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do tych, co są oburzeni łagodnością wyroku. Czego się spodziewaliście :?:
_________________
Bercik
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:
magik napisał:

Ciekawe co byś powiedział gdyby w obcym kraju ktoś od białych małp nawyzywał Twoją matkę, siostrę czy żonę/dziewczynę nie mówiąc już o biciu. Sam tylko pomyśl...

A co to ma w ogóle do rzeczy? Pisałem przecież o unijnych standardach oceny rasizmu (biały rasizm fee, czarny rasizm neutral/cacy). Jeżeli imigranci nie są dość karani za przestępstwa na tle rasistowskim, to czemu bardziej represjonowani mają być rodzimi rasiści? Chcę po prostu równości wobec prawa.

Uważam, że w tak "tolerancyjnym" kraju jak nasz taki wyrok powinien być przykładem dla innych. Mówiąc o Unii mówisz i o naszym kraju w którym mniejszości nie terroryzują raczej rdzennych obywateli. Z podobnymi jak ten przypadkami można się spotkać zdecydowanie częściej.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magik napisał:

Uważam, że w tak "tolerancyjnym" kraju jak nasz taki wyrok powinien być przykładem dla innych. Mówiąc o unii mówisz i o naszym kraju w którym mniejszości nie terroryzują raczej rdzennych obywateli. Z podobnymi jak ten przypadkami można się spotkać zdecydowanie częściej.


To nasz kraj jest jakiś nietolerancyjny wobec mniejszości narodowych/etnicznych? Nie słyszałem o żadnych regularnych pobiciach ani pogromach Murzynów, Cyganów, Żydów ani innych ras/nacji. A co do pokojowych mniejszości w Polsce - zapraszam do Brzegu, zobaczymy, czy dalej będziesz miał podobne zdanie o pokojowej naturze Cyganów.

Mówiąc o Unii mam na myśli tendencje rasistowskie w wymiarze (nie)sprawiedliwości, którego przedstawiciele widzą tylko biednych imigrantów oraz bezwzględnych łysych "white power"


Ostatnio zmieniony przez SpinerK dnia Czw Lis 26, 2009 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:
Tylko co w tym wyroku takiego oburzającego? Czy kobieta była z kruchej porcelany, że powinni dostać wyższe kary?

Ty zadajesz pytania, ja pozwolę sobie zadać je również. Czy jeżeli nazwę Ciebie Kolego osłem to będzie obraza? Oczywiście tak! A jeżeli osła nazwę Kolegą, czy to jest obraza? Tak, więc Kolego pomyśl, nie musisz odpowiadać.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:

Ty zadajesz pytania, ja pozwolę sobie zadać je również. Czy jeżeli nazwę Ciebie Kolego osłem to będzie obraza? Oczywiście tak! A jeżeli osła nazwę Kolegą, czy to jest obraza? Tak, więc Kolego pomyśl, nie musisz odpowiadać.


Jeśli nazwiesz mnie osłem - będzie to świadczyło o Twoim niskim poziomie intelektualnym, a byle dureń nie jest w stanie mnie obrazić. Nie widzę jednak powodu, by karać ludzi za głupotę, dopóki nie prowadzi ich ona do naruszenia nietykalności osobistej drugiego człowieka.
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@SpinerK. Nie słyszałeś o nietolerancji? To włącz sobie takie jedno katolickie radio szczególnie późną porą;) Wcale nie trzeba kogoś pobić by go skrzywdzić. Do mniejszości romskiej nie pałam sympatią bo mam swoje powody. Nie robię jednak zbrojnych eskapad na ich siedliska. Tak samo jak Ty chciałbym sprawiedliwości w sądach i ocenach ludzi. Moim zdaniem jednak tekst o kobiecie z porcelany jest nie na miejscu...
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magik napisał:
@SpinerK. Nie słyszałeś o nietolerancji? To włącz sobie takie jedno katolickie radio szczególnie późną porą;)


Szczerze mówiąc z ciekawości czasem włączę owe radio w samochodzie, gdy nie leci nic ciekawego na innych stacjach. Nic złego w nim nie usłyszałem, tak samo jak o nim samym, prócz pustych sloganów typu "antysemityzm, rasizm", całkowicie bez pokrycia z prawdą.

Cytat:
Moim zdaniem jednak tekst o kobiecie z porcelany jest nie na miejscu...

Skoro w prawie (lewie?) III RP obowiązuje równouprawnienie (zresztą, kobiety mają więcej praw, czego feministki nie mogą zrozumieć lol ), to sąd nie powinien patrzeć na to czy pobity jest mężczyzna, czy też pobita jest kobieta. Oczywiście jestem przeciw takiemu prawu.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:

I tak wyrok jest bardzo surowy, patrząc na unijne standardy. No chyba że tworzymy nową definicję rasizmu - istnieje tylko biały rasizm lol

Mylisz się,gdzie indziej dostaliby więcej a jeśli przyjmiemy że Kanada czy USA są krajami demokratycznymi to bez roku czy dwóch bez zawiasów by się nie obeszło.Nie byłoby to więzienie o zaostrzonym rygorze ale byłoby.
Nie wiem jakie masz doświadczenia ale zapewniam Cię że niestety Polacy szczególnie za granicami Polski są rasistami i nacjonalistami :roll:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:
Tylko co w tym wyroku takiego oburzającego? Czy kobieta była z kruchej porcelany, że powinni dostać wyższe kary? Oczywiście, jakakolwiek przemoc wobec kobiet jest oburzająca i powinna być piętnowana, ale tutaj wkrada się również polityka. We Francji, gdzie przemoc imigrantów wobec Francuzów jest na porządku dziennym, policja boi się tknąć imigranta z obawy o posądzenie o rzekomy rasizm. Podobnie jest w Czechach, gdzie Cygani są niemal nietykalni.

I tak wyrok jest bardzo surowy, patrząc na unijne standardy. No chyba że tworzymy nową definicję rasizmu - istnieje tylko biały rasizm lol


Jak dla mnie możesz tkwić w swoich "górnolotnych" przemyśleniach, które niestety nie uchronią Cię od prezentowania pompatycznej ignorancji. Postaram Ci się to bardzo krótko wytłumaczyć. Krótko i prosto byś zrozumiał.
Ocenę wyroku nie oparłem na fakcie, że to kobieta tylko, że to człowiek.
Wyrok jest nieadekwatny do występku.

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Rozdział nie przewiduje wariantu grzywny lub okoliczności złagodzenia kary.

A co do Cyganów w Czechach, to mam dla Ciebie coś o o ich nietykalności
klik .
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:

Jeśli nazwiesz mnie osłem - będzie to świadczyło o Twoim niskim poziomie intelektualnym, a byle dureń nie jest w stanie mnie obrazić. Nie widzę jednak powodu, by karać ludzi za głupotę, dopóki nie prowadzi ich ona do naruszenia nietykalności osobistej drugiego człowieka.

Dlatego też Kolego nikt tutaj Ciebie, nie karze wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dociu więzienia są już przepełnione... Pomyśl sobie, że ci kolesie poszli by do ciupy na 3 lata. Co z nich będzie po wyjściu... Chyba nie wierzysz w to, że sie zresocializują lol.
_________________
Bercik
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Dociu więzienia są już przepełnione... Pomyśl sobie, że ci kolesie poszli by do ciupy na 3 lata. Co z nich będzie po wyjściu... Chyba nie wierzysz w to, że sie zresocializują lol.


Oczywiście, że nie wierzę iż więzienie zresocjalizowało kogokolwiek w przeszłości, lub zresocjalizuje obecnie jak i w przyszłości. O wiele dotkliwsze i skuteczniej wpływające na "światopogląd" byłyby kamieniołomy. Niestety bandyci u nas mają więcej praw niż ludzie pracy utrzymujący ten rząd.
Jednak z drugiej strony gdyby zamiast tych śmiesznych odszkodowań zasądzono im tak ze 200 godzin prac społecznych przy sprzątaniu miasta a najlepiej ich osiedla, to mogłoby to odnieść o wiele lepszy skutek.

A gdyby to się stało w Szwecji, to mają tam takie grzywny, że do końca życia by to zapamiętali.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
zabrze napisał:
Dociu więzienia są już przepełnione... Pomyśl sobie, że ci kolesie poszli by do ciupy na 3 lata. Co z nich będzie po wyjściu... Chyba nie wierzysz w to, że sie zresocializują lol.


Oczywiście, że nie wierzę iż więzienie zresocjalizowało kogokolwiek w przeszłości, lub zresocjalizuje obecnie jak i w przyszłości. O wiele dotkliwsze i skuteczniej wpływające na "światopogląd" byłyby kamieniołomy. Niestety bandyci u nas mają więcej praw niż ludzie pracy utrzymujący ten rząd.
Jednak z drugiej strony gdyby zamiast tych śmiesznych odszkodowań zasądzono im tak ze 200 godzin prac społecznych przy sprzątaniu miasta a najlepiej ich osiedla, to mogłoby to odnieść o wiele lepszy skutek.

I tu się z tobą zgadzam i powiem wiecej, odszkodowania powinny być tylko, że dużo większe...
Dodam jeszcze że żyjemy w kraju bezprawia... Wpierw trzeba było się zająć górą i ich... a potem brać się za resztę.
_________________
Bercik
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha napisał:
Nie wiem jakie masz doświadczenia ale zapewniam Cię że niestety Polacy szczególnie za granicami Polski są rasistami i nacjonalistami Rolling Eyes

To dziwne, bo byłem wielokrotnie w innych krajach - jedynie chorwacka i czeska policja sprawiała wrażenie wyraźnie niechętnej Polakom, sami obywatele - wręcz przeciwnie usmiech


SSG napisał:
Jednak z drugiej strony gdyby zamiast tych śmiesznych odszkodowań zasądzono im tak ze 200 godzin prac społecznych przy sprzątaniu miasta a najlepiej ich osiedla, to mogłoby to odnieść o wiele lepszy skutek.

A tą koncepcję zdecydowanie popieram usmiech

SSG napisał:
Rozdział nie przewiduje wariantu grzywny lub okoliczności złagodzenia kary.


Dziwnym jednak trafem sądy stosują w przypadku złamanie prawa z art. 256 i 257 najczęściej kary ograniczenia wolności.

Co do Cyganów w Czechach - zapytaj samych Czechów o getta cygańskie.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmieszny i za razem przerażający jest ten wyrok. Tym bardziej, że to nie jest jedyny przypadek dyskryminacji i napaści w Białymstoku. Było o tym co najmniej w dwóch Uwagach na TVN.
Przepełnione więzienia? Od ilu lat to słyszymy? I co mnie uczciwego człowieka to obchodzi? A na przymusowe roboty z takimi bandziorami! A i przez te lata przepełnień w pierdlach, mieli czas wybudować ancel na 10000 skazanych, zamiast się użalać nad nimi.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezczelność, zdziczenie, brak elementarnych zasad, jakie niegdyś były normą, jest przerażający. Niestety niektóre posty w tym temacie, pisane przez młodych ludzi niestety, nie napawają optymizmem, co do możliwości zmiany ne lepsze.
Czy zamykać takich kretynów i sponsorować im z kieszeni podatnika pobyt w uniwersytetach, zwanych więzieniami? Wg mnie nie: wyróżniać aktywistów w pracach na rzecz społeczeństwa: domy starości, szpitale, zamiatanie ulic - najlepiej w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zamieszkamia z odpowiednim wyeksponowaniem faktu, że jest to kara! Niestety w akim przypadku należy za takiego misia opłacić ZUS, KRUS, "srus" i całą masę bzdetów, ale przecież te koszty też można wliczyć w koszt kary. Nie ma chęci normowania zachowań i NIKT nie stara się tego zmieniać. Nawet insytucjom, zajmującym się z załozenia czystością moralną to nie przeszkadza, bo tak dalece są zajęte... swoimi sprawami. Mamonizm żądzi niestety...
A prawo do bezpieczeńśtwa i "rozwoju zawodowego" w naszym kraju przysługuje złodziejowi i bandycie, a nie człowiekowi uczciwemu. Wszak na złodzieju i bandycie adwokat może więcej zarobić...

Pewnie Czezowi się to ostanie zdanie nie spodoba, ale niestety, jako zwykły zjadacz chleba, który za winy niepopełnione niemal nie zasmakowałem "ślepoty" Temidy, mam prawo tak to odbierać. Wierzę, że zrozumie, iż nie jest to zarzut personalny lecz ocena chorego systemu.


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Piš Lis 27, 2009 9:20 am, w całości zmieniany 1 raz
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja w której doszło do obrazy i pobicia tej dziewczyny miała miejsce w publicznym miejscu, w galerii handlowej gdzie są ochroniarze mający pilnować porządku, którzy jak było napisane nie zareagowali na ten incydent.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby sytuacja miała miejsce w jakimś ustronnym miejscu, gdzie nie było by świadków...
Dlatego tego typu zachowania nie mogą uchodzić płazem, by nie doszło następnym razem to czegoś gorszego.
A wyrok w zawieszeniu to dla takich osobników prawie jak uniewinnienie.
Po prostu następnym razem będą pilnować, żeby nie było żadnego świadka zdarzenia.
A dla tych którzy uważają, że przecież "nic się nie stało" proponuję obejrzeć sobie film. pt. "American history X".
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
brak elementarnych zasad.

Panowie mieli zasadę:
"j......ć kolorowych :evil:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Panowie mieli zasadę:
"j......ć kolorowych :evil:


Fakt - o tym , głupol jeden, nie pomyślałem. usmiech
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc wymiar sprawiedliwości powinien przejąć od nich tą zasadę w nieco zmienionej formie: j...ć rasistów, antysemitów i ksenofobów
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem zalinkowany tekst. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi w wątku. Po ich przeczytaniu ponownie przeczytałem zalinkowany tekst. Odrzucając wycieczki kurtuazyjno-osobiste (te rozumiem, lub mi się tylko tak wydaje wink: ), ze smutkiem stwierdzam, że kompletnie nie rozumiem o co chodzi przytłaczającej większości wypowiadających się :oops:
Co w tym wyroku jest takiego oburzającego, czym sąd zasłużył sobie na taką krytykę wykrzyknik :?: I naprawdę pomijam tu fakt, że nikt z Nas idea: wykrzyknik , co widać, słychać i czuć... nie zna tej sprawy od innej strony niźli ta, która została przedstawiona, w krótkiej wzmiance prasowej przez jakiegoś dziennikarza zly:
Gwoli przypomnienia, mało to było psioczenia na forum na tępych pismaków, dziennikarzy kłamców i tym podobnej maści męty medialne :?: :roll: No ale jak widać, autor zalinkowanego artykułu ma pewnie jakiś super-certyfikat rzetelności ponad wszelką wątpliwość :P
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez to nie jest artykuł dyskusyjny ani opowieść o zdarzeniu. To informacja o pewnym zajściu, dochodzeniu praw, zadośćuczynienia i wyroku wraz z jego uzasadnieniem.
Jeśli uważasz, ze nic się nie stało, to Twoja sprawa i Twoje zdanie, które na pewno uszanuję.
Jednak ja, chyba jako człowiek z pewną wiedzą i wrażliwością, nie potrafię przejść obojętnie wobec pewnych faktów. Dla wyjaśnienia. Oprócz tego, że odbieram całe to zdarzenie jako wybryk hulugański o podłożu rasistowskim, to mam dziwne skojarzenie iż nasze rodzime "white power" niezmiennie powiązane jest z nurtami neofaszystowkimi. Z nurtami, o których było bardzo głośno w zeszłym roku podczas seri makabrycznych zdarzeń a to, chyba przyznasz, należy tępić z całą bezwzględnością.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki rasism? Jaki neofaszyzm!? Toż to przejaw polskiej gościnności i tolerancji: KOLEJNY KWIATEK z "Białostoku" :?
Jeśli to jest normą, to ja jestem bardziej nienormalny niż myślałem. wink:
Bieda "ściany wschodniej" zaczyna walić po deklu? :?
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:

Jeśli uważasz, ze nic się nie stało, to Twoja sprawa i Twoje zdanie, które na pewno uszanuję.

Nie imputuj mi proszę, tego czego nie napisałem i nigdy nie napiszę wykrzyknik
Mam nadzieję, że wyrażam się zrozumiale idea:

W pozostałym zakresie, pozostaję przy swoim zdaniu. Nie rozumiem tego gremialnego oburzenia na wyrok sądu. Koniec kropka wykrzyknik
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
SSG napisał:

Jeśli uważasz, ze nic się nie stało, to Twoja sprawa i Twoje zdanie, które na pewno uszanuję.

Nie imputuj mi proszę, tego czego nie napisałem i nigdy nie napiszę wykrzyknik
Mam nadzieję, że wyrażam się zrozumiale idea:

W pozostałym zakresie, pozostaję przy swoim zdaniu. Nie rozumiem tego gremialnego oburzenia na wyrok sądu. Koniec kropka wykrzyknik


Jestem jak najdalszy od imputowania Tobie czegokolwiek i nie uważam abym to zrobił, ot zwykła logika.
Skoro zgadzasz się (nie widzisz nic sprzecznego) z wyrokiem sądu, to nie ma wyjścia, musisz uważać, ze kara jest adekwatna do występku. Skoro jest adekwatna, to...nie, nie będę jeszcza raz pisał tego samego.

Może ja czegoś nie rozumiem a zapewne Ty o tym wiesz, więc pozwolę sobie zadać pytanie. Czy obecnie przesłanki dokonania występku nie są już rozpartywane?
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Przeczytałem zalinkowany tekst. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi w wątku. Po ich przeczytaniu ponownie przeczytałem zalinkowany tekst. Odrzucając wycieczki kurtuazyjno-osobiste (te rozumiem, lub mi się tylko tak wydaje wink: ), ze smutkiem stwierdzam, że kompletnie nie rozumiem o co chodzi przytłaczającej większości wypowiadających się :oops:
Co w tym wyroku jest takiego oburzającego, czym sąd zasłużył sobie na taką krytykę wykrzyknik :?: I naprawdę pomijam tu fakt, że nikt z Nas idea: wykrzyknik , co widać, słychać i czuć... nie zna tej sprawy od innej strony niźli ta, która została przedstawiona, w krótkiej wzmiance prasowej przez jakiegoś dziennikarza zly:
Gwoli przypomnienia, mało to było psioczenia na forum na tępych pismaków, dziennikarzy kłamców i tym podobnej maści męty medialne :?: :roll: No ale jak widać, autor zalinkowanego artykułu ma pewnie jakiś super-certyfikat rzetelności ponad wszelką wątpliwość :P

Z całym szacunkiem, a ja nie rozumiem tej prawniczej mowy. Gdybyś mógł mi w tym konkretnym przypadku wytłumaczyć na czym mam opierać swoją opinię, nie uogólniając tego do wszystkich pismaków itp. zdarzeń.
Czyżbyś sugerował, że była inna strona tej sprawy? Znaczy jaka? Mam rozumieć, że to dziewczyna prosiła ich o pobicie i to była okoliczność łagodząca?
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jaki rasism? Jaki neofaszyzm!? Toż to przejaw polskiej gościnności i tolerancji: KOLEJNY KWIATEK z "Białostoku" :?
Jeśli to jest normą, to ja jestem bardziej nienormalny niż myślałem. wink:
Bieda "ściany wschodniej" zaczyna walić po deklu? :?


Chyba nie. To mi wygląda na normę, co jasno widać po komentarzach pod tekstem.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Czez napisał:
Przeczytałem zalinkowany tekst. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi w wątku. Po ich przeczytaniu ponownie przeczytałem zalinkowany tekst. Odrzucając wycieczki kurtuazyjno-osobiste (te rozumiem, lub mi się tylko tak wydaje wink: ), ze smutkiem stwierdzam, że kompletnie nie rozumiem o co chodzi przytłaczającej większości wypowiadających się :oops:
Co w tym wyroku jest takiego oburzającego, czym sąd zasłużył sobie na taką krytykę wykrzyknik :?: I naprawdę pomijam tu fakt, że nikt z Nas idea: wykrzyknik , co widać, słychać i czuć... nie zna tej sprawy od innej strony niźli ta, która została przedstawiona, w krótkiej wzmiance prasowej przez jakiegoś dziennikarza zly:
Gwoli przypomnienia, mało to było psioczenia na forum na tępych pismaków, dziennikarzy kłamców i tym podobnej maści męty medialne :?: :roll: No ale jak widać, autor zalinkowanego artykułu ma pewnie jakiś super-certyfikat rzetelności ponad wszelką wątpliwość :P

Z całym szacunkiem, a ja nie rozumiem tej prawniczej mowy.

Z całym i permanentnym szacunkiem, nie wiem o jakiej prawniczej mowie piszesz :?:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Czez napisał:
SSG napisał:

Jeśli uważasz, ze nic się nie stało, to Twoja sprawa i Twoje zdanie, które na pewno uszanuję.

Nie imputuj mi proszę, tego czego nie napisałem i nigdy nie napiszę wykrzyknik
Mam nadzieję, że wyrażam się zrozumiale idea:

W pozostałym zakresie, pozostaję przy swoim zdaniu. Nie rozumiem tego gremialnego oburzenia na wyrok sądu. Koniec kropka wykrzyknik


Jestem jak najdalszy od imputowania Tobie czegokolwiek i nie uważam abym to zrobił, ot zwykła logika.
Skoro zgadzasz się (nie widzisz nic sprzecznego) z wyrokiem sądu, to nie ma wyjścia, musisz uważać, ze kara jest adekwatna do występku. Skoro jest adekwatna, to...nie, nie będę jeszcza raz pisał tego samego.

Może ja czegoś nie rozumiem a zapewne Ty o tym wiesz, więc pozwolę sobie zadać pytanie. Czy obecnie przesłanki dokonania występku nie są już rozpartywane?

Nie mogę się zgadzać (widzieć sprzeczności) z wyrokiem sądu, gdyż go nie znam idea: Tym samym nie mogę dywagować na temat tego, czy kara jest, czy nie jest adekwatna do popełnionego czynu. To dla mnie jasne jak słońce wesoly I to wszystko co miałem i mam do powiedzenia w tym temacie wesoly
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez,
z całym, permanentnym i nieustającym szacunkiem, tej mowy z twojej wypowiedzi, wybacz mi proszę siwej blondynce, że nie rozumiem. lol
Wracając, do pytania, czy Ty wiesz coś o innej stronie tego zdarzenia :?:
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Czez,
z całym, permanentnym i nieustającym szacunkiem, tej mowy z twojej wypowiedzi, wybacz mi proszę siwej blondynce, że nie rozumiem. lol
Wracając, do pytania, czy Ty wiesz coś o innej stronie tego zdarzenia :?:

A co ja napisałem powyżej wink:
Czez napisał:

Nie mogę się zgadzać (widzieć sprzeczności) z wyrokiem sądu, gdyż go nie znam idea: Tym samym nie mogę dywagować na temat tego, czy kara jest, czy nie jest adekwatna do popełnionego czynu. To dla mnie jasne jak słońce wesoly I to wszystko co miałem i mam do powiedzenia w tym temacie wesoly

wesoly
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Nie mogę się zgadzać (widzieć sprzeczności) z wyrokiem sądu, gdyż go nie znam idea: Tym samym nie mogę dywagować na temat tego, czy kara jest, czy nie jest adekwatna do popełnionego czynu. To dla mnie jasne jak słońce wesoly I to wszystko co miałem i mam do powiedzenia w tym temacie wesoly


A gdybym o karach napisał tak:
- wszyscy dostali karę nawiązki po 200zł, a ponadto sprawca naruszenia nietykalności osobistej karę 400zł grzywny
- dwóch z grupy otrzymało wyrok poniżej 8-miu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat
- sprawca naruszenia nietykalności otrzymał wyrok powyżej 8-miu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

W tekście jest to napisane:
"Mają także zapłacić po 200 zł nawiązki na rzecz poszkodowanej dziewczyny, a jeden ze sprawców - również 400 zł grzywny

Prokuratura chciała nieco łagodniejszej kary dla tego ze sprawców, który Szwedkę uderzył (ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu), ale również podania nazwisk sprawców do publicznej wiadomości.

Zawieszając jej wykonanie sąd uznał, że "istnieje pozytywna prognoza co do tego, że (skazani) będą w przyszłości przestrzegali porządku prawnego". Okres zawieszenia wykonania kar jest najdłuższy z możliwych."

Dla mnie to wystarczające informacje o karze.
A przy okazji. Może wytłumaczysz wszystkim jaki ma skutek kara pozbawienia wolności do 8-miu miesięcy włącznie niezależnie od czasu jej zawieszenia?
Stynka
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Nov 18, 2009
Posty: 2

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łódź
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Czy zamykać takich kretynów i sponsorować im z kieszeni podatnika pobyt w uniwersytetach, zwanych więzieniami? Wg mnie nie: wyróżniać aktywistów w pracach na rzecz społeczeństwa: domy starości, szpitale, zamiatanie ulic - najlepiej w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zamieszkamia z odpowiednim wyeksponowaniem faktu, że jest to kara! Niestety w takim przypadku należy za takiego misia opłacić ZUS, KRUS, "srus" i całą masę bzdetów, ale przecież te koszty też można wliczyć w koszt kary. Nie ma chęci normowania zachowań i NIKT nie stara się tego zmieniać."

Masz absolutną rację! Ale i to dało by sie jakoś rozwiązać: w więzieniu zamiast sie "wczasować"i douczać nowej branży powinni pracować. I to ciężko! Nie osiem ale 12 godzin na dobę. I zapracować sobie na ZUS,KRUS "srus" i resztę bzdetów. W tym na wyżywienie w więziennej stołówce. A to, co zostanie po potrąceniu raty nałożonej grzywny- na "nawiązkę" na cele społeczne.Im większa nawiązka- tym większe szanse na wcześniejsze wyjście. Tyle, że tu zaraz by sie włączyli obrońcy praw człowieka, którego nie można publicznie upokorzyć i napiętnować..... Ale i to można by prawnie uregulować, gdyby komuś zależało. Tyle, że panowie posłowie " na wszelki wypadek" nie starają się zaostrzyć wymiaru sprawiedliwości. A bo to wiadomo kto, kiedy, gdzie, co .......... I dlatego u nas przestępca ma większe prawa niż ofiara a policja- nawet, jeśli chce działać- często ma związane ręce, bo albo nie może, albo prokurator natychmiast wypuszcza zatrzymanego.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabiorę głos po raz ostatni usmiech
Pewnie oglądacie czasami TV i relacje z tzw. głośnych procesów. Z sali sądowej wychodzą strony postępowania w towarzystwie swoich pełnomocników, którzy indagowani przez dziennikarzy odpowiadają m.in., że "poczekamy/wystąpimy o pisemne uzasadnienie wyroku".

To co jest w zalinkowanym artykule, to jedynie część sentencji wyroku, a konkretnie tenor sentencji wyroku, przy czym nie widomo czy cały, czy tylko jego fragment oraz fragment ustnego uzasadnienia wyroku (który to fragment i czy kluczowy, tego nie wiem).

Wyrok to nie tylko sentencja, ale i uzasadnienie pisemne wykrzyknik To był sąd pierwszej instancji, który nie ma obowiązku sporządzenia pisemnego uzasadnienia, chyba że na wniosek strony lub w sytuacji zaskarżenia wyroku, co nota bene z reguły następuje po uprzednim wniosku o pisemne uzasadnienie.

Meritum sprawy to pisemne uzasadnienie, gdyż to w nim sąd wyjaśnia co, jak i dlaczego idea: W tym temacie nie wiadomo nic wykrzyknik Innymi słowy nie wiemy nic na temat tego dlaczego sąd zastosował w tym przypadku takie, a nie inne kary i środki karne. Nie ulega natomiast watpliwości, że wysokości kar i środków karnych sąd nie wziął sobie z kosmosu, ani z własnego widzi mi się. Gdybanie dlaczego, sobie daruję choć powodów mogło być bardzo wiele.

Wracając do samego artykułu, zwróciłbym uwagę na zupełnie inne aspekty sprawy, które dziwnym trafem zostały pominięte w tym wątku.
Otóż akt oskarżenia do sądu wnosi prokurator, a wnosząc ten akt wnosi też o zastosowanie określonych kar i środków karnych dla oskarżonych. Kiedy ja byłem na aplikacji, twierdzono, że jeśli zasądzona kara/środki karne są wyższe niż te, o które wnosił prokurator, to prokurator jest d.... nie prokurator :evil: Z taką sytuacją mamy tu do czynienia :roll:

I wreszcie dość proste pytanie, które pozostanie bez odpowiedzi, ale warto je zadać mimo to...dlaczego pokrzywdzonej nie było na ogłoszeniu wyroku :?: Wszak w artykule napisano, że studiuje w Białymstoku, a rok akademicki w pełni. Wiem, wiem może ciężko zachorowała... razem z prokuratorem, gdyż jego też nie było...
Być może strony "dogadały" się już wcześniej...oj przepraszam miałem nie gdybać lol

PS. Dociu, nawiązka to nie kara, tylko środek karny, a pomiędzy tymi pojęciami jest olbrzymia różnica.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Mam pytanie do tych, co są oburzeni łagodnością wyroku. Czego się spodziewaliście :?:

Ja bym ich wysłał do RPA , aby sobie tam ulice pozamiatali przez parę miesięcy usmiech
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma tutaj swoje racje - Czarek, jako przedstawiel Temidy, który na te kwestie patrzy profesjonalnie, jak i my, zwykli zjadacze chleba, w interesie których leży, aby mechanizmy państwa gwarantowały nam bezpieczeństwo, a incydenty w nie godzące piętnowały na tyle skutecznie, aby ich ilość minimalizować, choćby poprzez wysoką i przede wszystkim nieuniknioną karę. Na tyle dotkliwą i bolesną, aby kolejni dowcipnisie dochodzili do wniosku, że taka zabawa nie ma sensu.
Siłą rzeczy każda "ze stron" ma swoje argumenty, które dla adwersarzy wcale nie muszą być przekonujące; szczęściem będzie, jeśli będą logiczne. ;)
Śmiertelnicy plują na wymiar sprawiedliwosci i mają swoje racje - choćby wczorajszy program Pani Jaworowicz. Zaproponujmy choćby kasy fiskalne dla adwokatów i lekarzy: będzie gromkie "TAAAAK" płatników i ... zgorszenie tych, którzy mieliby być nimi "uszczęśliwieni" - jedni i drudzy mają rozsądne ich zdaniem argumenty. ;)

Jako obywatel tego kraju mam prawo oczekiwać, że jego potężna machina zabezpieczy moją egzystencję w zamian za podatki, które płacę honorowo, jak skaut. A skad wobec tego ta różnica poglądów? Znamy swoje profesje i opinie, które ich dotyczą. Z jednymi się zgadzamy, inne są wyolbrzymione, jeszcze inne w naszej - profesjonalistów - ocenie są nietrafione. Każdy jednak w imię solidarności środowiskowej będzie bronił swego poletka.
A prawda? Leży zawsze pośrodku. ;)
Czas do domu - z mojej strony tyle w temacie. ;)
Miłego i bezpiecznego weekendu Koleżanki i Koledzy!!! usmiech
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam , czytam i nie wierzę 8O Tyle jest wyroków szokujących, wobec gwałcicieli, zbrodniarzy, ludzi okradających kraj na "ciężkie bańki", bandziorów którzy pobili ludzi do nieprzytomnośći co w konsekwencji prowadziło do trwałego uszkodzenia na zdrowiu ofiar tych napadów i jakoś nikt nic nie pisał na ten temat. Tutaj natomiast jakie wielkie oburzenie, jak się niektóre osoby napinają, że o jejku- dodaje od razu, że jestem za surowym karaniem takich wybryków, ale ludzie nie dajcie się zwariować, niektórzy to by już widzieli tych chuliganów na krzesłach elektrycznych.
Nawiasem mówiąc, a raczej pisząc to z tego co można było przeczytać w linku który ostatnio wkleił Jarpo, zakładając oczywiście że to prawda. To większe dużo większe świństwo zrobił ludzią pan, który nie tak dawno zmarł niż te wyrostki. No ale, cóż inaczej się ocenia anonimowych ludzi, a inaczej przyjaciela, znajomego czy kolegę po kiju :roll:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierek napisał:
Tutaj natomiast jakie wielkie oburzenie, jak się niektóre osoby napinają, że o jejku- dodaje od razu, że jestem za surowym karaniem takich wybryków, ale ludzie nie dajcie się zwariować, niektórzy to by już widzieli tych chuliganów na krzesłach elektrycznych.


Ano wlaśnie, kim byli. Może na to odpowie ten link i ten link .
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Piš Lis 27, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierek napisał:
Czytam , czytam i nie wierzę

Nie wystarczy czytać, ale na pewno należy zrozumieć, zarówno w jednym jak i drugim opisywanym przez Ciebie wypadku.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 169