Czy wiesz, że...
KARA¦:
- Rekord Polski - 4,05 kg
- Złoty medal - od 1,50 kg
- Srebrny medal - od 1,20 kg
- Br±zowy medal - od 1,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 610
 Zalogowani 1
 Wszyscy 611

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447497) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447497) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447497) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447497) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447497) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447497) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447497) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447497) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447497) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59674) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Grzyby
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Grzyby
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 8:09 pm    Temat postu: Grzyby Odpowiedz z cytatem

Był już kto¶ na grzybach? Wody w moich łowiskach płyn± od wału do wału więc raczej na rybki marna szansa a chętnie zaj±łbym sobie czas w weekend I pomy¶lałem, że wybiorę się na grzyby tylko czy jest sens? Wilgoci nie brakuje i ciepło też jest...
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzyby s±. W moich okolicach pojawiły się kozaki, ma¶laki, "czarne łebki" i prawdziwki. W ¶rode była moja mama i nazbierała cały koszyk gdzie¶ przez 3 godzinki.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich okolicach też się pojawiły. Sam jeszcze nie byłem, ale ludzie zbieraj±. Przede wszystkim trafiaja się podgrzybki i kozaki.
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj moja Małżonka, chodz±c po lesie w okolicach Milicza, nazbierała pierwsze, tegoroczne ma¶laki. Tak więc co¶ drgnęło....... wink:
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna po¶le;)
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W galerii już zdałem relacje ze zbioru ma¶laków na polanie.
Maj±c ogromn± ochotę na jajecznicę na kurkach, wybrałem się wczoraj do lasu, w poszukiwaniu wyżej wymienionego gatunku.
Nigdy tak szybko nie rozpoczynałem grzybobrania. Ku mojemu zdziwieniu pierwsze w koszyku wyl±dowały podgrzybki brunatne i to one zdominowały koszyk. Doł±czyło do nich kilka koĽlarzy czerwonych, już "słusznych" rozmiarów oraz kilkana¶cie kurek wielko¶ci paznokcia.
Co by dopełnić wypowiedzi dodam, że wszystkie grzyby znachodziłem na granicy lasu, w trawach, przy pojedynczych drzewach (podobnie z ma¶lakami). W samym lesie panuje straszna suchota i musiałoby sporo pokropić, by nieĽle zwilżyć ¶ciółkę.
I już chyba tradycyjnie nie wzi±łem aparatu, wtedy gdy był on najbardziej przydatny. Gdybym miał, udało by mi się "ustrzelić" okazał± żmiję zygzakowat±, która wygrzewała się w promieniach słońca usmiech.

Podsumowuj±c trochę atrakcji było: koszyk grzybów, widok żmii, oraz sarna umykaj±ca prawie spod nóg. Wszystko obkupione kleszczem, ale przynajmniej wiem, że warto było usmiech
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:

Co by dopełnić wypowiedzi dodam, że wszystkie grzyby...


Już my¶lałem, że napiszesz, iż wszystkie grzyby wypy¶ciłe¶ spowrotem do lasu. wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że Wisełka wylała do¶ć niesympatycznie i z łowieniem ciężko, szwendałem się dzi¶ z rana po lesie.I warto było
usmiech .Od 7 do 14 uzbierałem ok. 2,5-3 kg różnej ma¶ci grzybów.
W większo¶ci ma¶laki i kurki, było sporo prawdziwków; usiatkowane i szlachetne, w 80% niestety zaczerwione, koĽlarzy(babki, czerwone), podgrzybki(w czerwcu?!).Do tego kilka goł±bków.
Nigdy wcze¶niej nie spotkałem się z sytuacj±, żeby w czerwcu było tyle grzybów i w takiej różnorodno¶ci.
W lesie jest mokro i parno, do tego roje komarów więc zbieranie nie najprzyjemniejsze.Kleszcza nie przyniosłem wink:
W ¶rodę powtórka ale tym razem z aparatem usmiech
_________________
I


Ostatnio zmieniony przez fishmaniac dnia Nie Cze 28, 2009 3:07 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj na grzybach, dużo podgrzybkow, poza tym sporo kozaków i prawdziwków. Znalazłem też borowika ceglastoporego, o ile udało mi się go dobrze zidentyfikować. wink: Te grzyby u mnie to raczej rzadko¶ć.
Wysyp może jeszcze nie jest jaki¶ olbrzymi, ale jak na czerwiec, to jestem zadowolony. W ostatnich latach moje grzybobranie zaczynało się raczej w sierpniu.
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
Znalazłem też borowika ceglastoporego, o ile udało mi się go dobrze zidentyfikować.


CEGLASTOPORY
PONURY

To jedyny gatunek, z którym możesz pomylić 'ceglaka'.Porównaj to co zebrałe¶ z opisem.
Szkoda że w moich rejonach nie występuj±, ponoć smaczny grzybek.
_________________
I
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to był ceglastopory. Poszukałem dodatkowo jeszcze innych zdjęć w internecie i raczej jestem tego pewien.

PS. Wysłałem jego zdjęcie do galerii. wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem i na dodatek trochę pozbierałem. W okolicach Łochowa a dokładnie w lasach w pobliżu miejscowo¶ci Łazy, Koszelanka i Nadkole zacz±ł się wysyp podgrzybków, kozaków a nawet prawdziwków, o kleszczach nie wspomnę, bez trutki na te cholery lepiej do lasu nie wchodzić.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich okolicach też się pojawiły, dzisiaj się dowiedziałem od s±siadki.Chyba wybiorę się z jej mężem. wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
W moich okolicach też się pojawiły, dzisiaj się dowiedziałem od s±siadki.Chyba wybiorę się z jej mężem. wesoly

A nie lepiej jak jej m±ż pójdzie sam na te grzybki. :?: wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam u Was, pojawił się wysyp? Bo u mnie to aż żal z lasu wychodzić. wesoly Dzisiaj nazbierałem wiaderko, reklamówkę i czapkę. Od ma¶laków, przez różne gatunki podgrzybków, kozaków aż po prawdziwki. Trafiaj± się też kolczaki, ale ich chyba nie każdy zbiera.
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami - to zależy co dla kogo oznacza wysyp usmiech. Tutaj nie ma jeszcze takiego - s± kozaki, podgrzybki i sporadycznie prawdziwki, ale to kilkana¶cie na 3-godzinn± wycieczkę.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Susza, susza jeszcze raz susza... Jak nie chlapnie to kiepsko widzę ten sezon.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie niby "Bory Tucholskie", ale jak porz±dnie nie popada to w tym roku grzybków sobie nie pozbieram. :placz Woda w jeziorze, jest taki niski stan jaki był 10 lat temu, normalnie klapa. Tydzień temu "wyorałem" star± ¶liwę, mówię wam miałem więcej problemu z such± gleb± niż z korzeniami.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z braku czasu,na grzybkach nie bywam smutny Ale za to te¶ciu,do¶ć często.Z kazdej wyprawy co¶ uskrobie,głównie kozaki,podgrzybki ,rzadziej prawdziwki.Ostatnio też narzekał na suszę :?
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem drogim koleg± po kiju że mimo suszy s± grzybki!! Kolega był w Obornikach ¦l±skich i nazbieral również, ja nieco więcej nazbieralem pod Oław±, zdjęcia wysłałem do galerii, moge tylko dodać ze w lesie jest sucho ale nie az tak jak sie wydaje- mech trzyma wilgoć - w ledwie 1,5 godziny udało sie nazbierać duzy kosz, maly kosz i wiaderko ! Głównie podgrzybki ale i trafilo się 15 pieknych zdrowych prawdziwków.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lasach pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego jak na razie trafia się najwięcej kurek.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
A ja powiem drogim koleg± po kiju że mimo suszy s± grzybki!! Kolega był w Obornikach ¦l±skich i nazbieral również, ja nieco więcej nazbieralem pod Oław±, zdjęcia wysłałem do galerii, moge tylko dodać ze w lesie jest sucho ale nie az tak jak sie wydaje- mech trzyma wilgoć - w ledwie 1,5 godziny udało sie nazbierać duzy kosz, maly kosz i wiaderko ! Głównie podgrzybki ale i trafilo się 15 pieknych zdrowych prawdziwków.


No cóż w weekend łaziłem po lasach w okolicach Obornik ¦laskich Prócz kilkunastu koĽlarzy które rosły w mocno podmokłym brzeziniaku nie było grzybów. Być może słabo znam okoliczne lasy...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas grzybków maleńko,w lesie sucho. Ale kolacyjka z jajecznicy z kurkami była wink:
Sygnałem do wyj¶cia na powazne grzyby ,będzie pojawienie sie na tagowisku,wtedy wiadomo że juz s± lol
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj pojechałem na grzyby z siostr± i szwagrem, i nazbierali¶my troszkę zdrowiutkich grzybów.Pojechałem koło mojej wioski do lasu nazywa się ten las ;Kaczok ;. usmiech usmiech wesoly
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejechałem dzisiaj około 600 km slużbowo. Widać przy drodze sporo grzybiarzy między Kępnem - Sieradzem - Łaskiem. Młode podgrzybki, prawdziwki, tak jakby zaczynał się wysyp. Piękne suche, młodziutkie, idealne na marynowanie.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Przejechałem dzisiaj około 600 km slużbowo. Widać przy drodze sporo grzybiarzy między Kępnem - Sieradzem - Łaskiem. Młode podgrzybki, prawdziwki, tak jakby zaczynał się wysyp. Piękne suche, młodziutkie, idealne na marynowanie.


Te grzyby, które sprzedaj± przy trasach, to nie jest ich zbiór! Napatrzyłem się jak Ci "magicy" wykupuj± wszystko jak leci od "koszykarek" na rynku. Od jednej miseczkę, od drugiej kobiałeczkę i maj± z czym stać przy trasie - a przynajmniej tak robi± przy trasie warszawskiej. wink:

Ps. W tym roku będzie słabiutko z grzybami. Mówi się, że jak ¶liwki obrodz±, to nie będzie za dużo grzybów. A ¶liwek jest od zar±bania. Co¶ w tych wierzeniach jest. :roll: wink:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze względu na roboty drogowe unikam głównych dróg, wybieram lokalne, ciche spokojne, bez tirów i często w lepszym stanie niż te główne. Przy tych lokalnych trasach stoj± kobitki z rowerami i wiaderkiem nazbieranych ¶wieżo grzybów. Znam trasę warszawsk± i autostradę na Zgorzelec, Olszynę to 2 zupełnie odmienne ¶wiaty. Tu przy znanych trasach stoj± faktycznie samochodami pełnymi grzybów, często kilkudniowych. Tam przy lokalnych tego nie ma, s± ¶wieże grzyby i ludzie dla których, zajęcie to stanowi to dodatkowy dochód.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę jechałem tras± Lublin - Warszawa przez Ryki i obwodnic± Garwolina. Około 13 jakie¶ 50km od Warszawy na drogę przez las wychodzili grzybiarze. Wygl±dali jak z lasu a nie rynku a asortyment dokładnie taki jak podał Loso¶24.
Nie wiem czy drogo, czy tanio ale ogołocili¶my dokładnie dwie osoby. Ja za cała reklamówke małych podgrzybków i 1/4 reklamówki małych prawdziwków zapłaciłem 60zł. Brat za dwie reklamówki różnych podgrzybków i jedn± ¶rednich prawdziwków dał 150zł. Reklamówki naprawdę pełne.
To co kupiłem mama od razu wzięła pod nóz. Pochwaliła mnie :-), że grzybki s± czyste i ani jednego robaczywego. Jak u brata nie wiem, wygl±dały na zdrowe ale kilka większych wygl±dało na mokre.
tomi70
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 03, 2008
Posty: 24

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich rejonach Bory Tucholskie grzybów na razie zero i jak nie popada to już w tym roku raczej nic nie będzie :oops:
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wypad na grzyby i znalazły się podgrzybki i kilka kani, ale jest sucho w lesie. usmiech
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie
W czwartek w stronę Polanowa trochę podgrzybków, ma¶laków i czerwoniaków w pasach gdzie wczesniej padało, w piatek na północ od góry chełmskiej na podmokłym miejscu w wysokiej trawie ładne kozaki około 30 dorodnych sztuk.
Pozdrawiam
_________________
Krzy¶ K
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj byłem na grzybach i ładnych prawdziwków nazbierałem.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klik
Efekt 3h łażenia z mam± po lesie.
2 wiadra o pojemno¶ci 10 l plus kurtka o nieznanej pojemno¶ci :-).
Wszystko wypełnione borowikami szlachetnymi i sosnowymi, koĽlarzami czerwonymi i szarymi, kilkoma kurkami i ma¶lakami pstrymi, zwyczajnymi, pstrymi.


Podgrzybków brak.
I weĽ teraz siedĽ nad tymi grzybami .... wink:.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj. Zdecydowana wiekszo¶ć grzybów to podgrzybki brunatne, trafiło się też kilka złotawych oraz zaj±czków. Z ma¶laków to przede wszystkim zwyczajne, no i sitarze. Znalazłem jednego ma¶laka pstrego. Poza nimi trochę kozaków i 2 prawdziwki.
Aha i zapomniałem jeszcze o kolczakach rudawych. wink:
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj dużych koĽlaków nazbierałem na żwirowni. Jak nie rybki to grzybki wesoly

Pozdr.

Salmo
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj 2h łażenia po lesie.
Na 2 osoby, 2 pełne wiadra, prawdziwków, podgrzybków, kozaków czerwonych i ma¶laków pstrych.
Kozaków szarych, i innych ma¶laków od groma, ale zbierali¶my tylko te "najlepsze" gatunkowo. usmiech

Najbardziej cieszy to, że pojawiły się podgrzybki, zwłaszcza te brunatne, małych wielko¶ci idealne do marynaty.
W lesie przeraĽliwie mokro, co daje nadzieję, na to, że wysyp będzie trwał, i trwał ... usmiech
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazdroszczę Pietruch. Tu jest sucho jak pieprz i o grzybach można tylko pomarzyć smutny.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel66 napisał:
Zazdroszczę Pietruch. Tu jest sucho jak pieprz i o grzybach można tylko pomarzyć smutny.


Tak jest - mam info z kompetentnych Ľródeł. idea: Wychodzi na to, że północny wododział ma wpływ również na grzyby idea: Poniżej Szczecinka grzybów niet wykrzyknik Zreszt± jutro jadę i sam zobaczę - bo ja to już więcej patrze i ogl±dam niż łowię :-) ;)

pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Dzisiaj 2h łażenia po lesie.
Na 2 osoby, 2 pełne wiadra, prawdziwków, podgrzybków, kozaków czerwonych i ma¶laków pstrych.
Kozaków szarych, i innych ma¶laków od groma, ale zbierali¶my tylko te "najlepsze" gatunkowo. usmiech

Najbardziej cieszy to, że pojawiły się podgrzybki, zwłaszcza te brunatne, małych wielko¶ci idealne do marynaty.
W lesie przeraĽliwie mokro, co daje nadzieję, na to, że wysyp będzie trwał, i trwał ... usmiech
może by tak zamiast wałkowac bez przerwy temat No KILL podyskutować o szkodliwo¶ci takiego zbierania runa le¶nego wink:
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja z Łysym dzisiaj 3 godzinki w okolicach Białogóry. 3 pełne wiaderka grzybów przeważały wszelkiej ma¶ci kozaki, sporo podgrzybków, zaj±czków, ma¶laków pstrych, miodówek, kilka prawdziwków, trochę kurek. A gdyby¶my zbierali sitaki to można by nimi w krótkim czasie cały samochód załadować.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rumun napisał:
Wczoraj moja Małżonka, chodz±c po lesie w okolicach Milicza, nazbierała pierwsze, tegoroczne ma¶laki. Tak więc co¶ drgnęło....... wink:

jako rzeczesz, małżonka winna wiedzieć czy drga ,czy też juz nie drga lol
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj też byłem. Przeważały ma¶laki sitarze i podgrzybki brunatne. Było też trochę podgrzybków zaj±czków i złotawych. Pojawiły się opieńki. Prawdziwków 8 sztuk. Poza nimi jeszcze kilka ma¶laków pstrych i zwyczajnych. Grzybów jeszcze sporo, ale nieco mniej niż jeszcze kilka dni temu.
Wczoraj troszkę popadało, więc mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W okolicach Ustki podobno grzyby same z lasu wychodz±. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżdżę w innym kierunku niż Ustka i też nie narzekam usmiech.
Dzisiaj już jednak zauważalne, że wysyp się kończy.
Nie ma już kozaków czerwonych, ma¶laków też coraz mniej.
Za to zast±piłem je małymi podgrzybkami brunatnymi.
Na 4 osoby, 4 wiaderka małych podgrzybkowych łebków, które tylko czekaj± by wskoczyć w zalewę octow± :-).
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Paż 03, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na zwiadzie jednak za wiele nie nazbierałem. Przez 2 godziny łażenia po lesie nie udało mi się zakryć podgrzybkami dna 10-cio litrowego wiaderka po farbie ;( Jutro obieram kierunek w druga stronę i jadę na rybki przetestować nowy aparacik usmiech
_________________
Bieroo Paniee???
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Paż 05, 2009 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w miedzichowskich lasach na brak grzybów narzekać nie można. S± podgrzybki i prawdziwki [i to nawet zdrowe]. Jak na grzyby to tylko do Miedzi...
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Wto Paż 06, 2009 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla grzybiarzy pomocna będzie ta mapa. Oczywi¶cie, należny j± traktować orientacyjnie, dokładno¶ć uzależniona jest od ilo¶ci zgłoszeń osób zbieraj±cych grzyby.
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Wto Paż 06, 2009 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mapa pokazuje że napisałem prawdę. Ale z moich obserwacji wynika że nie ma tyle grzybów co rok temu. Ale s±... Ale mniej...
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Paż 11, 2009 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj rano wypad na grzyby i nazbierałem trochę prawdziwków. usmiech
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Paż 11, 2009 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rada dla kupuj±cych !!!
Już w zeszłym roku na terenach zielonogórskich trefni "grzybiarze" wymy¶lili sposób oszukiwania (głównie niemców).
Nóżka robaczywego grzyba zasmarowywana jest smalcem i taka "szpachla" sprawia, że grzybek wygl±da zdrowo a wręcz nawet idealnie...
Lepiej chyba więc samotrzeć :?
DARIOPS
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2006
Posty: 411

Kraj: Polska
Miejscowość: PIEKARY ¦L.
PostWysłany: Pon Paż 12, 2009 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kujawsko-pomorskim z grzybami słabo. Trochę podgrzybków i ma¶laków. Prawdziwki pojedyńcze sztuki. Na trzech zbieraj±cych może jedno małe wiaderko by się uzbierało :placz
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 169