Czy wiesz, że...
Szczupak dla przekroczenia wymiaru ochronnego potrzebuje - w zależno¶ci od akwenu - 4-6 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 588
 Zalogowani 0
 Wszyscy 588

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447014) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447014) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447014) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447014) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447014) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447014) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447014) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447014) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447014) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59561) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2266
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2157
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2294
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2125
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2182
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2494
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2320
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sierpniowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Sierpniowe wyniki
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech nam żyje Mazowsze wykrzyknik lol
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez bombelków?? I to ma być fajne?? :-) eeee ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Bez bombelków?? I to ma być fajne?? :-) eeee ;-)


Ale za to ile minerałów idea: wesoly lol
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Pszemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 177

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sobota, Wisła, ¶wit.
Do 6 zero kontaktu z ryb±, choć w miejscu z zeszłego weekendu widać było gejzery wody i stada mew zbieraj±cych ogłuszone ukleje. Boleniowy raj, a my tym razem bez łodzi - ogl±damy widowisko z brzegu :placz

Tylko na napływie jak w¶iekły żerował sum a nawet kilka, zasysaj±c uklejkę. Tak nam się przynajmniej wydawało do 6:30 kiedy to Wykrzyknik zapina w tym miejscu bolenia. Nie chcę zdradzać rozmiarów i odbierać mu przyjemno¶ci, ale powiem tylko że nogi mu się trzęsły po wszystkim. Wrzuci foty w poniedziałek i zgłoszenie na pewno też się pojawi. Ja do kompletu zapinam 65 i woda milknie.

Potwornie żałujemy że nie zaczeli¶my obławiać tego miejsca jak tylko zaczeło się "sumowe" widowisko. My¶lę że mogli¶my mieć nawet 4 ryby na głowę. Zwłaszcza że bardzo agresywnie brały wobler, połykaj±c go i zapinaj±c się na obie kotwice. A to nie zdarza się często. Kolejna lekcja na której wiele się nauczyli¶my. I chyba można powiedzieć że zaczynamy łapać jak się łowi bolenie 8)
_________________
Wisła...moja oaza spokoju.
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlasie
PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Wczoraj 7h nad woda. Zlowilem 7 szczupakow z czego 2 byly okolo 40cm, nastepne to 55cm, 61cm, 67cm i 2 razy 72cm. Zwazylem te dwie najwieksze sztuki bylem nieco zdziwiony jak sie okazalo ze jeden wazyl 2.10 a drugi 3.15. Duza roznica a tyle samo centymetrow usmiech Niedlugo mam nadzieje ze zdobede kabel usb do telefonu i wtedy zrzuce fotki z kilku ostatnich wypraw, miedzy nimi mojej pierwszej metrowki usmiech
Pozdrawiam Daniel
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pojechałem na ryby łowiłem od 19 -23 zmy¶l± połowić jakiego¶ sandacza,ale bez rezultatu .Dzisiaj było to samo ryby zostały w wodzie. lol lol
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pi±tku na sobotę byłem w Jabłonnie na wyspie. Wyniki takie w miare. Wieczorem jedna certa i leszcz. W nocy dwa porz±dne brania na sumówkę, lecz za wcze¶nie zaciete. Rano jeszcze dwie certy i okrutnie duże kr±pie takie po 10cm lol lol lol lol lol
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zrobiłem wstępne zakończenie sezonu kropkowego na jednej z rzeczek podlasko-łomżyńskich. Było parę takich do 25 cm i trafił się też jeden 40+.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w sumie 8 godzin spinningowania na mistrzostwach okręgu kieleckiego. Jako, że odbywały się na "moim" zbiorniku Brody, wyniki były takie, jakich mogłem się spodziewać, czyli ogólnie słabe. W pierwszej turze złowiłem 2 niewymiarowe okonie, a nieco większy niestety się spi±ł. Zakończyłem j± na 0 (jak wielu innych startuj±cych). Druga tura to złowione przeze mnie 2 okonie (18,7 i 19,2 cm) oraz okołowymiarowy szczupak na wędce, który niestety spadł podczas holu. Dzięki okoniom zaj±łem 6 miejsce w sektorze, co w sumie dało w końcowej klasyfikacji 14 miejsce na 35 startuj±cych w zawodach.
Oprócz drobnych okoni zdarzaj±cych się co niektórym łowi±cym, trafił się 1 szczupak na całe zawody o długo¶ci 50 cm.
Pewnie do słabych wyników przyczynił się zakwit wody oraz nocne załamanie pogody, deszcz padał cał± pierwsz± turę, dopiero póĽniej nieco się uspokoiło.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj na W±siku biczowali¶my z Biejem z pływadła. Bej wytarmosił szczupca 49 cm, ja dwa szczupce 47 i pisolecik ze 40 cm. Do tego 3 okonki.
Jak na 5 godzin łowienia dwóch chłopów- marnie.

Dzisiaj zaliczyłem debiut w zawodach spiningowych o ,,Mistrzostwo Koła". Wisełka w Baranowie Sandomierskim okazała się łaskawa jak dla amatora. Cał± pierwsz± turę padał deszcz i skończyłem z dwoma okonkami 21 i 22 cm. Dało mi to 3 miejsce w sektorze. Druga tura zakończona przed czasem z kompletem 2 szczupaków(49 i 48 ) (jedyny komplet tego dnia:)) + 2 oknie (21 i ok 25), no i pewne zwycięstwo w turze. W końcowej klasyfikacji było nas 4 z liczb± 4 punktów. Moje wyniki pozwoliły mi zostać V-ce mistrzem koła i droga otwarta do zawodów o ,,Mistrzostwo Okręgu". Czy pojadę zobaczymy.

Wypad na rybki zaliczony, a ile rado¶ci dało II miejsce w¶ród zawodowców zdobyte przez debiutanta amatora wiem tylko ja<jupi>.
_________________
Bieroo Paniee???
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje. :-)
Może jeste¶my ¶wiadkami jak "rodzi się" nowy spinningowy Mistrz ¦wiata. :-D

Jeszcze raz gratuluję. :-D A pojechać pojedziesz. Musisz tylko "Majora" przemianować na Trenera. :-D No chyba, że były awanse to Starszy Trener lub Kierownik Ekipy. :-D
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: kraków
PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy dni czesania Chańczy i efekty mizerne.
Wczoraj po burzy krótki szczupak i 2,5 kg sandacz. Trzy spady ale jeden szczególny. Już holowałem do podbieraka pięknego sandacza i dosłownie 10 cm od podbieraka ostatkiem sił wykonał przepiękny wyskok, ¶wieca i tyle go widziałem. Pękła agrafka, któr± kupiłem w pi±tek przed wyjazdem.
Oceniam na około 80-90 cm. A dzisiaj ganiałem za pasiakami i nieoczekiwanie pod małego paprocha podpi±ł się szczupły. Spadł pod samym pontonem ale i tak miałem satysfakcję że był do¶ć długi hol na paproszku.
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu mogę pochwalić się konkretn± rybk± wesoly
Sum 88cm, z Odry we Wrocławiu na 8cm woblerka własnej produkcji.
Branie ok. godz. 16.
Hol nie trwał zbyt długo-miałem założon± plecionkę ok. 10kg wytrzymało¶ci-bałem się tylko, że kotwica może się wypi±ć lub rozgi±ć.
Musiałem wej¶ć po niego do wody bo stałem na 1,5 m skarpie, a nie miałem podbieraka.
Za czwartym, lub pi±tym podej¶ciem udało mi się pewnie chwycić go za doln± szczękę i już był mój.
Dodam tylko, że był to mój pierwszy wymiarowy sum i za razem największa rybka życia.
Niedługo postaram się podesłać jakie¶ foto do galerii.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisał Pszemo sobota dała nam dwa bolki. Mó choć nie najdłuższy w tym roku byl na pewno najcięższy.. Długo¶ć 75 cm za to waga my¶lę że spokojnie około4-4,5 kilo. Był bardzo szeroki, niesamowicie silny i waleczny.
Wczoraj i rano i wieczorem marnie. Jedno wieczorne branie jednak ryba się nei zapieła. Bolenie atakowały bardzo małe rybki i t oraczej sporadycznuie. Jutro rano zobaczymy co nam Wisła da :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy dzionek leczenie kaca po wieczorze kawalerskim, więc do rybek się bardzo nie przykładałem... I o dziwo wyniki dużo lepsze niż normalnie wink: . Kilkana¶cie okoni w przedziale 20-30 cm, dwa klonki pod 40 no i jeden szczupaczek nawet nie wyjmowany z wody do mierzenia. Dodatkowe atrakcje to zjazd na tyłku po skarpie (przypadkowy) i k±piel w spodniobutach, ciężko i gor±co było, i z całej tej sytuacji telefon wyszedł najgorzej bo odzyskał przytomno¶ć dopiero po pół godzinie suszenia .
mordex
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Dec 17, 2006
Posty: 30

Kraj: Polska
Miejscowość: Babimost/Chobienice
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gratuluje atrakcji nad woda lol
Rumun
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 475

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po trzydniowej zasiadce na żwirowni za Opolem, wyniki super wesoly
- amur 5.5kg
- karp 6kg
- karp 8.5kg
- karp 11kg
_________________
Gdzie Diabeł nie może......, tam Rumuna po¶le;)
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie dobiega koniec mojego pobytu w L±dku-Zdroju. Aż trzy dni miałem okazje wędkować na wspaniałej rzece Białej L±deckiej. Przez pierwsze dwa dni łowienia złowiłem ok. 20 pstr±gów w przedziale od 15 do 25 cm, głównie na such± muchę, oraz trzy lipienie (30,28,25 cm).
Trzeci dzień wędkowania był nieco inny, bowiem przez przypadek (absencja pewnego Pana) zostałem zapisany do miejscowej drużyny i wzi±łem udział w zawodach muchowych o Puchar Prezesa Okręgu PZW Wałbrzych. Trzy tury po dwie godziny łowienia. W pierwszej złowiłem 5 miarowych pstr±gów, między innymi pięknego potoka 37,5 cm na nimfę,w drugiej przyzerowałem, natomiast w trzeciej jednego. Wszystkie ryby na nimfy br±zki. Ostateczne miejsce słabe, aczkolwiek jak na kogo¶, kto wcze¶niej dwa razy łowił na Wałbrzyskich wodach, wyniki zadowalaj±ce.
Ogólna atmosfera zawodów super, ludzie mili, można było na własne oczy zobaczyć jak na żyłkow± łowi mistrz okręgu wyci±gaj±c 24 miarowe ryby w dwie godziny (a z nim przyszło mi łowić w sektorze wesoly ).
Teraz powrót do szarej, mazowieckiej rzeczywisto¶ci. wink:
Pszemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 177

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ my męczymy te ryby. Dzi¶ z Michałem od 4 30 czesali¶my miejscówkę z soboty. Ryby generalnie były mało aktywne. Ja zanotowałem 2 brania skubnięcia. I jednego który kopn±ł. Miałem go już pod nogami ale po nagłym zwrocie wobek wystrzelił z pyska i odwiedził drzewo nad moj± głowa. Niestety już tam został. Troszkę szkoda bo rybka miała 70 cm i mogły wyj¶ć z tego ładne foty. Ale co się odwlecze .......

Jutro spadek ci¶nienia i zbliżaj±cy się front. Powtórka warunków z soboty więc liczę również na podobne jak w sobotę żerowanie usmiech

Jak zchodziłem z łowiska o 6 30 Michał bez kontaktu z ryb± ale został więc możliwe że co¶ złowił.
_________________
Wisła...moja oaza spokoju.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pojechałem pod wieczór na ryby zmy¶l± połowić sandacze.Złowiłem szczupaka miał 54cm,skusił się na zamrożon± płotkę uzbrojon± w dwu hak bez wolframu. lol lol
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rumun napisał:
Po trzydniowej zasiadce na żwirowni za Opolem, wyniki super wesoly
- amur 5.5kg
- karp 6kg
- karp 8.5kg
- karp 11kg

Graty.

A moi kumple - karpiarze wci±ż narzekaj± na wyniki. A to za gor±co, a to ci¶nienie za wysokie, a to kto¶ im miejscówkę zepsuł... wink: wesoly
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Rumun napisał:
Po trzydniowej zasiadce na żwirowni za Opolem, wyniki super wesoly
- amur 5.5kg
- karp 6kg
- karp 8.5kg
- karp 11kg

Graty.

A moi kumple - karpiarze wci±ż narzekaj± na wyniki. A to za gor±co, a to ci¶nienie za wysokie, a to kto¶ im miejscówkę zepsuł... wink: wesoly


No no no... to chłopaki maj± pecha ;)
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj znów szukałem kleni, zmieniłem rzeczkę na chyba jeszcze mniejsz± wink: i... trafił się jeden. Klenik miał 29 cm długo¶ci. Poza nim na kukurydzę wzięła też około 25 centymetrowa płotka.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsza wyprawa na Wisłę w Baranowie Sandomierskim z powodu mocno podniesionej wody i pozalewanych główek przenie¶li¶my się do Nagnajowa. Kolega złowił małego szczupaczka a moje próby przechytrzenia czegokolwiek spełzły na niczym. Może lepiej było podjechać na Hajfong i zapolować na szczupca, przy takiej wodzie każda ryba idzie w kanał... No ale, jutro zalew i szczupce. Zobaczymy co wyjdzie .
_________________
Bieroo Paniee???
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj doszła do nas wysoka woda. Genialne łowienie. Dwie godziny i 4 ryby. Sandaczyk i trzy bolenie w tym jeden bardzo duży. To druga ryba, która w tym roku miała siłę wysnuć żyłkę z kołowrotka (mówię oczywi¶cie tylko o boleniach). Niestety spadła. Mam nowy mega szybki kij, ryba wzieła blisko, może 4 metry odemnie. Wyskoczyła nad wodę, wysnuła jaki¶ metr, dwa żyłki i spadła. Branie było wyj±tkowo delikatne jak na bolenia. I albo musze się nauczyć walki z rybami tak szybkim kijem albo poprostu był bardzo słabo zapięty. Dzisiaj zaspałem, nie dałem rady wstać :-(
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mnie zasmuciłe¶ z t± wysok± wod±. Miałem nadzieję, że może w końcu będzie niżówka i będzie można po¶migać much± po przelewach.
Pozostaj± mi inne mniejsze rzeczki do przetestowania nowej muchówki i żyłkowej metody wałbrzyskiej. wink:
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maksym toć do wczoraj woda była bardzo niska :-) Przespałes niżówkę :-) Nie martw się za bardzo bo to tylko fala była, od dzisiaj ma opadać :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zero brań przez cały miesi±c. Z reszt± jak w każdy inny.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Maksym toć do wczoraj woda była bardzo niska :-) Przespałes niżówkę :-) Nie martw się za bardzo bo to tylko fala była, od dzisiaj ma opadać :-)


Wczoraj dopiero kupiłem wędkę... wink:
Poczekam troszkę, w końcu wędkarstwo to zajęcie dla cierpliwych.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co zrobiłe¶ z poprzedni±??
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj z rańca wyj¶cie nad zalew w Nowej Dębie. Pogoda fajna, bo duża mgła, prawie zero wiatru i chmurki na niebie. Mimo to zaliczyłem tylko dwa krótkie szczupaki. Kolega zanotował branie ładnego szczupca, który poszedł z przynęt± (poszła agrafka. Wieczorkiem możliwa powtórka.
_________________
Bieroo Paniee???
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj mała lokalna rzeczka z gruntówk± w poszukiwaniu kleni. Na kukurydzę trafiły się dwa maluchy, oba raczej nie miały nawet wymiaru. Poza nimi trafiły się też 2 płotki po około 20 cm.
Dzisiaj ze spinningiem próbowałem skusić jazie w Kamiennej. Ale piękne, 45-cio centymetrowe ryby ignorowały woblerki i obrotówki. Zreszt± nie pierwszy raz. W akcie rozpaczy zawi±załem sam haczyk i próbowałem je skusić na żywe muchy oraz na jeżyny. wesoly Niestety nie miały żadnej ochoty żerować. Na pocieszenie na obrotówkę złakomił się mały okonek.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieczorna sesja ze spinem przyniosła trzy szczupaczki. Dwa gluty po 45 cm, trzeci 40 cm tak na oko. Jak na godzinę łowienia spoko ale zabrakło czego¶ co wykraczałoby chociaż ponad miarę.
_________________
Bieroo Paniee???
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
To co zrobiłe¶ z poprzedni±??


Ma się dobrze, ale do wałbrzyskiej nimfy jest za krótka. Teraz mam wędkę 3,05 a co za tym idzie dłuższy żyłkowy przypon. usmiech
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj - łowisko kat. A . Słońce, wiatr w twarz. Jedna wędka spławikowa. Zanęta - kukurydza z puszki - po braniu kilka ziarenek z procy. Przynęta - jedno ziarenko kukurydzy z puszki. Bardzo ładne karasie od 30 - 35 cm. Zdecydowane brania. Spławik lekko się podnosi i powoli zanurza. Razem około 3 kg karasi, które zabrałem do domu. Trzy karpie około 2-3 kg wypu¶ciłem ( ostatnio zabrałem jednego - nie był smaczny ).
Koszt imprezy: 3 zł wędka + 2 zł kukurydza + 15 zł karasie = 20 zł.
Całkowity czas wędkowania - 2 godziny po południu.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi co to za łowisko :?:
_________________
Bercik
wik
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 9

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pi±tek kanał Warty w Poznaniu. Woda bardzo niska, niewielki uci±g. Metoda muchowa, przynęta mokra mucha. Wyniki: kilka niewielkich kleni i jazi, wzdręga i jeden kleń ok 35-40 cm. Dużych kleni i jazi praktycznie nie było w kanale, mało także było boleni. Pewnie powodem jest płytka woda i jej niewielki uci±g. Trzy tygodnie temu brania były znacznie lepsze, ale woda była wyższa. Zdarzały się nawet ryby, które od razu rwały szesnastkę.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Oldi co to za łowisko :?:

"Łowisko u Romana" Sierakowice tel: 032 23 84 222
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio bylem z feederem and pobliskim kanalem a wynik to 6 leszczy (od 47 do 52cm )Oprocz tego 3 spaprane brania i potem zabawa z plociami ktore odwiedzily necone miejsce.
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

google zna tylko Sierakowice na pomorzu.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
google zna tylko Sierakowice na pomorzu.

Sierakowice koło So¶nicowic powiat Gliwice województwo ¦l±sk.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pięć i półgodzinki ze spinem w łódeczce na Z. Zemborzyckim, wynik to dwa sandacze, 57 i 59 cm oraz dwa brania z chrzanione. :oops:
Nareszcie co¶ się zaczyna dziać w wodzie. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bł±d :oops:

Ostatnio zmieniony przez grzegorz_0108 dnia Pon Sie 31, 2009 12:16 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nocka na Narwi, lol
Wyjazd w deszczu, na łowisku deszcz (16.30), namiot rozbity w deszczu, Przestało padać koło godziny 19-20. No i płotka (trupek 15 cm) znleziona na brzegu i zaczepiona jako lider do feederka. Po około 20 min połakomił sie na ni± szczupaczek 52 cm.
Rano ponowne pobicie na maleńkiego karasia - szczupaczek 50 cm. Sandacze nie chciały współpracować.
Nocka i dzionek bardzo udane.
A, w nocy kontrola straży rybackiej. 8O

Białobrybu "nie widziałem" - ba, aby złapać płotkę kombinowałem z godzinę zly:
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast na DS-a złowiłem dzisiaj kilka płotek, z czego największa miała 26 cm i małego jazia. Łowisko to rzeka Kamienna w mojej wiosce. wink: Wszystkie ryby wzięły na kukurydzę. Ostatnio to moja przynęta nr 1 na białoryb.
Jutro mam nadzieję, że uda mi się wyskoczyć na pstr±gi na zakończenie sezonu.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

około 50-60 brań pstr±gów z czego 30-35 sztuk wyjętych, z czego jakie¶ 10 sztuk wymiarowych. Do tego szczupaki, okonie. Sezon pstr±gowy na wodach górskich zakończony. Było krótko, ale całkiem nieĽle. Największa ryba - kropek 45 cm.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: kraków
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj o 4-tej rano Wisła i bez większych sensacji. Postanowiłem odwiedzić Nidę i się zaczęło. Przez kilka godzin ok. 20 szczupłych od 40 do 60 cm, okoni nie liczyłem ale też masa.Praktycznie wszystko łapało się na 5 cm gumeczki i o dziwo tylko na jeden kolor. Niestety stałe miejscówki zaro¶nięte i cały czas padał deszcz. Żeby spiningować trza było się przedzierać przez metrowe krzaczki także byłem przemoczony do suchej nitki. Ale się opłacało. Odkryłem sporo ¶wietnych miejsc i wkrótce tam wrócę. Widziałem całe stada kleni i to do¶ć sporych. Jedyny minus jest taki że trzeba z pół kilometra i¶ć na nogach.
Ogólnie bardzo dobry weekend i żałuję że nie pojechałem dzisiaj, kiedy pogoda naprawdę super.
Dodam iż miałem dwie kontrole PSR 8O
Kiedy¶ nikt nie zagl±dał w te tereny. Nareszcie co¶ się ruszyło
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.


Ostatnio zmieniony przez bociek_krak dnia Nie Sie 30, 2009 10:55 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bociek_krak napisał:
Jedyny minus jest taki że trzeba z pół kilometra i¶ć na nogach.


Bociek, a od czego masz skrzydła ;)
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: kraków
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
bociek_krak napisał:
Jedyny minus jest taki że trzeba z pół kilometra i¶ć na nogach.


Bociek, a od czego masz skrzydła ;)


Lotki mi też zmoczyło wink:
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlasie
PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wesoly
W pi±tek około 8 godzin na rybkach. Próbowałem przechytrzyć jakiego¶ szczupaczego dziadka:) Niestety udało mi się złowić tylko szczupaczka 44.5cm i kilka w granicach 35cm-40cm... Dawno nie miałem tak słabego dnia... Pogoda straszna wiatr, który nieomal spychał mnie do wody, a do tego deszcz... Teraz wiem ze nie ma sensu wybierać się w taka pogodę na ryby...
Pozdrawiam Daniel
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 168