Czy wiesz, że...
Pierwsze historyczne wzmianki o karpiu, o jego występowaniu w rzekach, można znaleĽć u Arystotelesa (384 – 322 p.n.e.) i Pliniusza (23 – 79 n.e.). Prof. P. Wolny twierdzi, że pocz±tki udomowienia karpia w Europie sięgaj± prawdopodobnie VI – V w. p.n.e., a stało się to na terenie Dacji, w uj¶ciu Dunaju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 446
 Zalogowani 0
 Wszyscy 446

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(499733) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(499733) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(499733) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499733) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499733) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499733) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(499733) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499733) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(499733) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(499733) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2165
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2299
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2326
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - PaĽdziernikowe Wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
PaĽdziernikowe Wyniki
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 7:35 am    Temat postu: PaĽdziernikowe Wyniki Odpowiedz z cytatem

Otwieram wyniki z paĽdziernika.

Wczoraj tj.3go Odra koło Zielonej Górki.
Piękne brania płotek i płoci, jelce, kleniki, okonie, kr±pie i leszcze.
M.in. złapałem swoj± życiówkę - pana Leszka 3800g przy 65cm długo¶ci wesoly
Po tym holu miałem następnego, który wydawał się większy.. ale zapi±łem go za brzuch, po ok 5-8min holu spi±ł się. Koło brzegu oczywi¶cie wink: Na oko taki 2000-3000g wesoly .

Wpisujemy!
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppp1000 ! Z każd± wypraw± lepsze wyniki! Gratulacje! Oby tak dalej! Pozdro!
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 7:47 am    Temat postu: Re: PaĽdziernikowe Wyniki Odpowiedz z cytatem

ppp1000 napisał:
Otwieram wyniki z paĽdziernika.

Wczoraj tj.3go Odra koło Zielonej Górki.
Piękne brania płotek i płoci, jelce, kleniki, okonie, kr±pie i leszcze.
M.in. złapałem swoj± życiówkę - pana Leszka 3800g przy 65cm długo¶ci wesoly
Po tym holu miałem następnego, który wydawał się większy.. ale zapi±łem go za brzuch, po ok 5-8min holu spi±ł się. Koło brzegu oczywi¶cie wink: Na oko taki 2000-3000g wesoly .

Wpisujemy!


Zapi±łe¶ koło Zielonej Góry, a spi±ł się w Kołobrzegu? Emocjonuj±cy hol. Oczywi¶cie to tylko żarcik. wink:

Ja wczoraj miałem na haku dwa sandacze w krótkich odstępach czasu i oba mi poszły. Brania na zboczka - mały haczyk, delikatna wklejanka - nie było czym zaci±ć. Ryby były już konkretne - z tego, co czułem po kilkunastosekundowych holach - szkoda. :roll:
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie niestety sandacze ostatnio omijaj±, za to nie mogę narzekać na szczupaki, w czwartek złowiłem jednego, wczoraj dwa, wszystkie złowione w tym roku s± w przedziale 58 - 65 cm, może dzisiaj będzie 70 cm?
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj wybrałem się na Pilchowice w poszukiwaniu sandacza/szczupaka. Łowiłem z brzegu, woda podniesiona, wszystkie kołki i pnie, które były normalnie widoczne poznikały i po straceniu paru kopyt dałem sobie spokój. Dodatkowo strasznie przeszkadzał boczny wiatr, który wyginał żyłkę w pał±k i nie dało się łowić z opadu.
_________________
www.carpholic.pl
Pawlllo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Aug 16, 2008
Posty: 10

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Ruda
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Ja wczoraj wybrałem się na Pilchowice w poszukiwaniu sandacza/szczupaka. Łowiłem z brzegu, woda podniesiona, wszystkie kołki i pnie, które były normalnie widoczne poznikały i po straceniu paru kopyt dałem sobie spokój. Dodatkowo strasznie przeszkadzał boczny wiatr, który wyginał żyłkę w pał±k i nie dało się łowić z opadu.




A ja dzisiaj rano wróciłem z Pilchowic, po za Sandaczem 41 cm to tylko Katar złapałem zly:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo paskudnej pogody wybrałem się ze swoj± bali± na jeziorko na którym jeszcze nigdy nie spinningowałem z łódki, zawsze z brzegu a raczej z pomostów, niestety oprócz pięciu niewymiarowych szczupaczków nic więcej nie złowiłem, :placz ale za to nacieszyłem oczy wspaniałymi widokami. 8O
Dzięki temu że woda w tym jeziorze jest bardzo czysta można zobaczyć spore stadka okoni i wła¶nie dzisiaj widziałem kilka takich stad dorodnych okoni. 8O
Ja się tylko poprawi pogoda zajrzę tam ponownie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ kilka godzin na niedużym jeziorze. Jeden szczupak koło 67 i jeden boleń , a raczej bolenik. Szukałem sandaczy, ale nie znalazłem.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PaĽdernik zacz±łem od szczupaczka przy okazji sandaczowania. Dzi¶ też pływałem, zmokłem straszliwie (dwa brania) :evil: , ale nic to jestem twardy jutro też jadę wesoly
Ps. A może jestem głupi a nie twardy 8O
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj około 2,5 godziny nad Odr±. Jedno branie szczupaka, przy samych nogach jak już wyci±gałem przynętę z wody. Nie duży - około 50cm i nie zacięty.
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzis kolejnego sumka z trolingu wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Paż 04, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odra, okolice Radoszyc. Na trzech spiningujacych padły 4 okonki i jeden szczupaczek rozmaru akwariowego.
Masakra jaka¶...
_________________
...::: Gutek :::...
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odra koło Zielonki; sporo drobnej płoci i mały szczupaczek (na tykę wesoly ) oczywi¶cie bez wymiaru.
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
ppp1000 ! Z każd± wypraw± lepsze wyniki! Gratulacje! Oby tak dalej! Pozdro!

dzięki staram się choćby na tykę, bo spinningowiec ze mnie jak z koziej hm.. tr±bka wesoly
Foto w galerii wesoly
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro Dzierżno usmiech po¶migam spinningiem a jak nie będzie efektów to grzybki wesoly
_________________
Bercik
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odra. Zacz±łem pod wieczór. Najpierw spinning. Nic! Wiało jak cholera, może przez to? Nałowiłem więc uklejek żeby wieczorem postawić gruntówki na sandacza. Około 22:00 branie. Zacinam sandaczunia ok. 30 cm. Zrezygnowany poszedłem spać. Swoj± drog± pierwszy raz kimałem na tylnej kanapie w mojej Fie¶cie, muszę przyznać, że prawie jak w łóżku usmiech 5:55 dzwonek! Dzyyyn! Spinningi w łapę i jazda. Wieje jeszcze mocniej niż dzień wcze¶niej. Temperatura pewnie nie więcej jak +5, odczuwalna pewnie poniżej zera. Rzucam, rzucam czekaj±c na branie. Po kilku godzinach biczowania wody zwijam wędkę i jadę pykać fotki. W drodze powrotnej wpadam do lasu na grzyby. Mam zielonki, podgrzybki i prawdziwki. Jak wiatr osłabnie, pojadę znowu.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Pawlllo
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Aug 16, 2008
Posty: 10

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Ruda
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wybrałem się z samego rana na Odrę w jakie¶ 30 km od Brzegu.
Drapieżnika nawet nie ujrzałem ale za to oko nacieszyłem Pięknymi 4 leszczykami wszystkie po wyżej 65 cm wesoly po za tym kilka sumików karłowatych.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na Narwi w WiĽnie odbyły się I Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Naszych Łowisk - Wizna 2008. Startowało około 60 zawodników. 15 z nich zameldowało się z punktowan± ryb±. Zostało złowione 8 szczupaków i 8 okoni. Największy szczupak ma 73 cm, a okoń ma 31 cm. Dlatego -ma- bo wszystkie rybki pływaj± w wodzie. Zawody zostały rozegrane na żywej rybie, podstaw± do przyznania punktów było zdjęcie z miark± któr± zawodnik otrzymał od organizatorów przed wyj¶ciem na łowisko.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
oko nacieszyłem Pięknymi 4 leszczykami wszystkie po wyżej 65 cm


No, no..... to bardziej niż przyzwoity wynik. Gratuluję usmiech
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
Zawody zostały rozegrane na żywej rybie, podstaw± do przyznania punktów było zdjęcie z miark± któr± zawodnik otrzymał od organizatorów przed wyj¶ciem na łowisko.

Darku czyli każdy z zawodników musiał posiadać aparat cyfrowy :?: 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
Zawody zostały rozegrane na żywej rybie, podstaw± do przyznania punktów było zdjęcie z miark± któr± zawodnik otrzymał od organizatorów przed wyj¶ciem na łowisko.

Darku czyli każdy z zawodników musiał posiadać aparat cyfrowy :?: 8O


Albo komórkę z aparatem, wszystko było podane w ogłoszeniu o zawodach lol a mimo to zebrało się sporo zawodników, z moich wyliczeń wychodziło że startowało co¶ koło 60 wędkarzy
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
Dzisiaj na Narwi w WiĽnie odbyły się I Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Naszych Łowisk - Wizna 2008. Startowało około 60 zawodników. 15 z nich zameldowało się z punktowan± ryb±. Zostało złowione 8 szczupaków i 8 okoni. Największy szczupak ma 73 cm, a okoń ma 31 cm. Dlatego -ma- bo wszystkie rybki pływaj± w wodzie. Zawody zostały rozegrane na żywej rybie, podstaw± do przyznania punktów było zdjęcie z miark± któr± zawodnik otrzymał od organizatorów przed wyj¶ciem na łowisko.


Z ciekawo¶ci zapytam, czy miarka była jaka¶ charakterystyczna czy taka, jak± można kupić w marketach? Pozdro! usmiech
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
Dzisiaj na Narwi w WiĽnie odbyły się I Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Naszych Łowisk - Wizna 2008. Startowało około 60 zawodników. 15 z nich zameldowało się z punktowan± ryb±. Zostało złowione 8 szczupaków i 8 okoni. Największy szczupak ma 73 cm, a okoń ma 31 cm. Dlatego -ma- bo wszystkie rybki pływaj± w wodzie. Zawody zostały rozegrane na żywej rybie, podstaw± do przyznania punktów było zdjęcie z miark± któr± zawodnik otrzymał od organizatorów przed wyj¶ciem na łowisko.


Z ciekawo¶ci zapytam, czy miarka była jaka¶ charakterystyczna czy taka, jak± można kupić w marketach? Pozdro! usmiech


Miarka była charakterystyczna, miała zrobione nasze oznaczenia i musiała być widoczna cała, nie mogła leżeć pod ryb± tylko z boku ryby. Zreszt± tak samo musiała być widoczna cała ryba wink: a nie np. tylko jej ogon lub pysk z miark± wskazuj±c± jej długo¶ć.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
grubyzwierz napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
Dzisiaj na Narwi w WiĽnie odbyły się I Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Naszych Łowisk - Wizna 2008. Startowało około 60 zawodników. 15 z nich zameldowało się z punktowan± ryb±. Zostało złowione 8 szczupaków i 8 okoni. Największy szczupak ma 73 cm, a okoń ma 31 cm. Dlatego -ma- bo wszystkie rybki pływaj± w wodzie. Zawody zostały rozegrane na żywej rybie, podstaw± do przyznania punktów było zdjęcie z miark± któr± zawodnik otrzymał od organizatorów przed wyj¶ciem na łowisko.


Z ciekawo¶ci zapytam, czy miarka była jaka¶ charakterystyczna czy taka, jak± można kupić w marketach? Pozdro! usmiech


Miarka była charakterystyczna, miała zrobione nasze oznaczenia i musiała być widoczna cała, nie mogła leżeć pod ryb± tylko z boku ryby. Zreszt± tak samo musiała być widoczna cała ryba wink: a nie np. tylko jej ogon lub pysk z miark± wskazuj±c± jej długo¶ć.


No to kurczaczek mi się podoba. Jestem za tym aby tak wła¶nie wygl±dały zawody. Rybka wraca do wody i każdy jest zadowolony.
_________________
Bieroo Paniee???
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
grubyzwierz napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
Dzisiaj na Narwi w WiĽnie odbyły się I Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Naszych Łowisk - Wizna 2008. Startowało około 60 zawodników. 15 z nich zameldowało się z punktowan± ryb±. Zostało złowione 8 szczupaków i 8 okoni. Największy szczupak ma 73 cm, a okoń ma 31 cm. Dlatego -ma- bo wszystkie rybki pływaj± w wodzie. Zawody zostały rozegrane na żywej rybie, podstaw± do przyznania punktów było zdjęcie z miark± któr± zawodnik otrzymał od organizatorów przed wyj¶ciem na łowisko.


Z ciekawo¶ci zapytam, czy miarka była jaka¶ charakterystyczna czy taka, jak± można kupić w marketach? Pozdro! usmiech


Miarka była charakterystyczna, miała zrobione nasze oznaczenia i musiała być widoczna cała, nie mogła leżeć pod ryb± tylko z boku ryby. Zreszt± tak samo musiała być widoczna cała ryba wink: a nie np. tylko jej ogon lub pysk z miark± wskazuj±c± jej długo¶ć.


Hehehe, ciesz± mnie takie nowiny. :-)
Nie mam zamiaru odbierać splendoru autorowi/autorom tego nowatorskiego podej¶cia do rozgrywanych zawodów, jednak nie byłbym sob± gdybym nie wspomniał, że w szeszłym roku o takich (w idei) rozwi±zaniach rozmawiałem z Antonim. :-)
Jeste¶ z Ostrołęki to mam nadzieję, że wiesz o kogo chodzi. :-)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Nie mam zamiaru odbierać splendoru autorowi/autorom tego nowatorskiego podej¶cia do rozgrywanych zawodów, jednak nie byłbym sob± gdybym nie wspomniał, że w szeszłym roku o takich (w idei) rozwi±zaniach rozmawiałem z Antonim. :-)
Jeste¶ z Ostrołęki to mam nadzieję, że wiesz o kogo chodzi. :-)

Ja co prawda z Ostrołęki nie jestem ale chyba też wiem o kogo chodzi wink: Antonii może i rozmawiać ale żeby co¶ zdziałał to w±tpię :roll: podobnie jak i całe ZG. Kiedy¶ na portalu zwi±zkowym zapodał że od lipca będzie nowe forum na stronie PZW, mamy paĽdziernik i co jest :?: oczywi¶cie że nie zly: PZW zawodów na żywej rybie nie przeprowadzi- za dużo "zachodu" a po co sobie życie utrudniać :roll:
Kiedy¶ gdzie¶ słyszałem czy czytałem wypowiedĽ kogo¶ z PZW (nie wiem czy nie Antoniego) że odłowy gospodarcze na wodach PZW s± konieczne bo to dla dobra wędkarzy zly: 2h temu wróciłem ze Słowacji gdzie odłowów gospodarczych nie ma na wodach zwi±zkowych a se złowiłem "życiówkę" wesoly 8) kumpel też wesoly 8) .
No i niech mi teraz kto¶ z działaczy napisze że jest to konieczno¶ć bo odłowy reguluj± pogłowie ryb i wędkarz ma lepiej zly:
no przecież takiego działacza należy olać ciepłym moczem.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Paż 05, 2008 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
2h temu wróciłem ze Słowacji gdzie odłowów gospodarczych nie ma na wodach zwi±zkowych a se złowiłem "życiówkę" wesoly 8) kumpel też wesoly 8) .

Orawa ?! :roll: 8)
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Paż 06, 2008 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pare godzin pływania, mały zalew na ¦l±sku.
Boleń 70cm.
Sandaczy brak.
_________________
Oby do jutra......
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Paż 06, 2008 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Orawa ?! :roll: 8)

Liptovska Mara.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Paż 06, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
...
Hehehe, ciesz± mnie takie nowiny. :-)
Nie mam zamiaru odbierać splendoru autorowi/autorom tego nowatorskiego podej¶cia do rozgrywanych zawodów, jednak nie byłbym sob± gdybym nie wspomniał, że w szeszłym roku o takich (w idei) rozwi±zaniach rozmawiałem z Antonim. :-)
Jeste¶ z Ostrołęki to mam nadzieję, że wiesz o kogo chodzi. :-)


Wiem o kogo chodzi, a co do zawodów wink: to na takich zasadach rozgrywamy je już od zeszłego roku, ale dopiero w zasadzie pierwszy raz na tak dużych zawodach. Oczywi¶cie zachowane s± wszystkie wymiary i okresy ochronne wła¶cicieli tego odcinka Narwi, jedynie okoń miał podniesiony wymiar do 25 cm bo na ten rok wła¶ciciele zdjęli wymiar z okonia.

A teraz co nieco o przeliczniku wink:
Liczona jest każda najdłuższa ryba z danego gatunku.
Podstaw± jest długo¶ć ryby na br±zowy medal w W¦ (W¦ był patronem tej imprezy) z podniesionym długo¶ci± okonia do 45cm.
I tak np. kto¶ złowił okoń 25 cm - 25 / 45 = 0,556 pkt do tego dołowił jeszcze szczupaka 45,5 cm - 45,5 / 100 = 0,455 pkt, po zsumowaniu miał 1,011 pkt.

Nagrody były przyznawane za I, II i III miejsce oraz za najdłuższ± rybę zawodów. Jeden ze sponsorów przeznaczył też nagrodę za największ± rybę biał±, ale że nie została taka złowiona to odbyło się losowanie tej nagrody w¶ród wszystkich uczestników zawodów. Oprócz tego były też losowane nagród pocieszenia (były to w zasadzie upominki - czapka Naszych Łowisk i zestaw woblerów Siudaka) w¶ród uczestników. Upominki dostało też 3 najmłodszych uczestników zawodów.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy trollingu po Zatoce Gdańskiej wreszcie udało mi się złowić samca łososia 90cm o wadze 7,5kg oraz samice troci 4kg. Przeżycie niesamowite, dodam tylko iż bardzo ciężko było pływać pomiędzy sieciami których przy uj¶ciu bież±cej Wisły jest mnóstwo w tym 80% nie oznakowanych. Straż rybacka , graniczna i policja nic z tego sobie nie robi.Królowa polskich rzek ma zastawione koryto rzeki na odcinku kilku kilometrów i s± to sieci porozstawiane w poprzek jak i w z dłuż rzeki. Ryby wchodz±ce teraz na tarło nie maj± żadnych szans przedostania się w górę rzeki.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Ryby wchodz±ce teraz na tarło nie maj± żadnych szans przedostania się w górę rzeki.

.... gdzie też czekaj± na nie sieci, pozamykane przepławki na hodowlach pstr±gów i agregaty. Jednym słowem jest bosko i nikt z tym nic nie robi :placz
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
szmundek napisał:
Ryby wchodz±ce teraz na tarło nie maj± żadnych szans przedostania się w górę rzeki.

.... gdzie też czekaj± na nie sieci, pozamykane przepławki na hodowlach pstr±gów i agregaty. Jednym słowem jest bosko i nikt z tym nic nie robi :placz


I to jest bardzo smutne. Bo kto¶ na górze wymy¶lił, program reintrodukcji łososia do naszych wód, i skupił się na zarybianiu sztucznym wylęgiem, zamiast zaj±ć się ochron± naturalnych tarlaków!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej dziwi± mnie ilo¶ci w jakich zakładane s± hodowle na pomorskich rzekach. Jest tego zatrzęsienie. Niestety na nich kończy sw± wędrówkę sporo łososiowatych. Rzeki s± niedostępne dla wędkarzy dzięki czemu na przepławkach opadaj± kraty i ryby albo wchodz± do kanałów odprowadzaj±cych wody z hodowli i tam s± odgradzane od rzeki, albo gin± pod sam± przepławk±, bo agregaty pracuj± tak ostro, że aż się woda gotuje. Niestety większo¶ć spotkanych ludzi nad woda potwierdza, że władze nie reaguj± mimo zgłoszeń. Poza tym brak jest "urzędowych" kontroli na takich hodowlach. Czytałem niedawno jaki¶ artykuł w którym ten temat był poruszany. W woj. pomorskim przeprowadzono kontrole na takich obiektach i w większo¶ci przypadków funkcjonowanie zapór i przepławek było po prostu skandaliczne. Ale kto by się tym martwił. Przecież zarybia się rzeki, więc na pewno po kilku latach powróc± do nich na tarło piękne, wypasione na ¶ledziach łososie i trocie.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poproszę o powrót do tematu w±tku usmiech.

W niedzielę spacer nad mał± rzeczk±. Kilkana¶cie małych lipieni, dwa około wymiarowe. Wczoraj od godziny 18 do 22 na małym zbiorniku na ¦l±sku.
Dwie wędki, jedna na trupka, jedna na rosówkę. Niestety bez brania.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wracam do tematu, jako¶ mnie tak poniosło. W sobotę byłem na Radwi. Wyniki słabe, bo trafił się niemiarowy szczupaczek i dwa okonki, po czym zerwałem na krzaczorach dżiga, którego mi kolega aż z USA przywiózł. Była to jedyna przynęta, na któr± co¶ chciało brać... ale wiadomo Hameryka, to Hameryka.
Mundek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 06, 2003
Posty: 52

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pierwszy raz na "Międzybrodziu" - 1 bolenik na trolling, 1 okonek na zboczka i 2 krótkie sandacze o zmroku. Generalnie kicha, ale jeszce się tam wybiorę bo zbiornik ciekawy i presja dużo mniejsza niż na "Żywcu".
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odra w Lubi±żu - totalne zero. Tylko stężenie ołowiu w rzece się podniosło a w pudełkach spadło...
_________________
...::: Gutek :::...
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Ja poproszę o powrót do tematu w±tku usmiech.

W niedzielę spacer nad mał± rzeczk±. Kilkana¶cie małych lipieni, dwa około wymiarowe. Wczoraj od godziny 18 do 22 na małym zbiorniku na ¦l±sku.
Dwie wędki, jedna na trupka, jedna na rosówkę. Niestety bez brania.

no my¶le kolego że bedziemy musieli
popracować conieco razem
nad tym .....
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka kicha, to chyba jest wszędzie. Ja dzisiaj pływałem i miałem tylko 1 szczupaka 55 i jednego okonka 22 cm. Inne łodzie o kiju spłynęły.

Co to się porobiło, przecież teraz powinny gryĽć jak w¶ciekłe? 8O
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie tygodnie biegałem ze spinem. Głównym celem były sandacze, które mnie totalnie olały. Raptem kilka krótkich. Katastrofa smutny. Trafiły się jakie¶ bolenie do 2 kg, małe szczupaczki, okonie. Bieda.
A dzi¶ wieczorem (po ciemku już) miałem, na woblerka najprawdopodobniej fajnego sandacza. Wyci±gn±ł trochę plecionki na mocno dokręconym hamulcu i... trzy groty drucianych kotwiczek się rozgięły :? . A miałem je zmienić na ownerowskie, przed założeniem na koniec zestawu :evil:!!
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Sro Paż 08, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dalej wlaczyłem y sandaczami w Holandii. Dzisiaj 60 cm, wczoraj trochę mniejszy. W podniedziałek wyj±łem sztukę między 75-80 cm, tak na oko to z 4 kilo wagi.Piękenie walczł.Pozdrawiam.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę znowu same niewymiarki te sandacze :-( Wymiarowy był, owszem ale tylko szczupaczek smutny
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
newtecky
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 77

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew-Bzura
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj od 11 do 13. Bzura w Sochaczewie. Boleń tłucze jak głupi, niestety poza zasięgiem zestawu.... :? na pocieszenie wyj±łem bolusia 35cm....Kaszana
_________________
dĽwięk silnika typu V...bezcenne usmiech
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalew Wióry jeden szczupły 47 cm drugi 45 cm. Zero brań okonia smutny
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj nadszedł czas pierwszej paĽdziernikowej wyprawy na szczupce. Kusiło mnie aby wzi±ć zestaw okoniowy i pobawić się po szczupcach. Ostatecznie wyjechałem tylko z kijem szczupakowym. Nad wod± okazało się, że ,,prawidłowo" skompletowałem zestaw i nad wod± wyl±dowałem z kijem na cętkowańce i kołowrotkiem na pasiaki. Z RYBÓW nici, więc z całym balastem udałem się na grzybki. Do domu wróciłem z 3 prawdziwkami, 4 kaniami i reklamówka podgrzybków uzupełnionych o kilka g±sek zielonek.
_________________
Bieroo Paniee???
Hambriento
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 26, 2007
Posty: 7

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław/Kluczbork
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrastwujtie!!!
A no wybrałem się dzi¶ na Odrę we Wrocku na paproszkowego spina no i nie było tak Ľle. Okonki dopisywały 3x 26cm(chyba z jednego miotu hehe) kilka pomniejszych i co¶ się spi±łem po zacięciu nieĽle przymurował chlapn±ł kilka razy ogonkiem i tyle go widziałem pozdrawiam Ja.

Ps w niedzielę będę nad Turaw± a nóż widelec jaki¶ sandał usmiech
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 07, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym tygodniu złowiłem miętusa 45cm na Wi¶le pod Toruniem. Dzi¶ może złowie co¶ większego o ile pójde
_________________
Nocne połowy to moje życie
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na sulejowskim potokowiec 40 cm - nieoczekiwany! 8O
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Paż 10, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Dzisiaj na sulejowskim potokowiec 40 cm - nieoczekiwany! 8O

Taaa nieoczekiwany, kłusownik jeden! wink: wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 168