Czy wiesz, że...
GŁOWACICA:
- Rekord Polski - 20,30 kg
- Złoty medal - od 12,00 kg
- Srebrny medal - od 9,00 kg
- Br±zowy medal - od 7,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 374
 Zalogowani 0
 Wszyscy 374

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(61538) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(502114) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(502114) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(502114) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(502114) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(502114) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(502114) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(502114) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(502114) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(502114) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2275
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2053
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jeszcze s± normalni ludzie.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Jeszcze s± normalni ludzie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 6:09 am    Temat postu: Jeszcze s± normalni ludzie. Odpowiedz z cytatem

KLIK
Brawo! Jeszcze s± normalni ludzie. Tak jak powinno ignorować się trolli internetowych tak dyrektor zignorował głupi żart. Żartownisia powinno się publicznie zlać pasem po gołej g.
Gdyby wszyscy tak się zachowali skończyłyby się głupie żarty.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdyby to nie był głupi żart?
Dyskusyjna sprawa, faktem jest, że takich "żartownisiów" powinno się eliminować, ale to chyba nie jest odpowiednia metoda.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dyrektor gimnazjum nr 10 w Lublinie post±pił bardzo nieodpowiedzialnie nie zgadzaj±c się na ewakuację uczniów, naraził w ten sposób kilkuset uczniów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.
Po alarmie bombowym wszyscy uczniowie jak i pracownicy szkoły powinni niezwłocznie opu¶cić budynek szkoły, tak przewiduj± procedury postępowania w podobnych sytuacjach.
Nieodpowiedzialny dyrektor gimnazjum powinien ponie¶ć surowe konsekwencje za zlekceważenie zagrożenia.

Nie chciał bym aby moje dzieci chodziły do gimnazjum gdzie dyrektor zamiast być odpowiedzialnym człowiekiem, uważa się za jasnowidza lub inn± wróżkę.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Maro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 19, 2002
Posty: 363

Kraj: UK
Miejscowość: ŁódĽ-Wrocław-Londyn
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:28 am    Temat postu: Re: Jeszcze s± normalni ludzie. Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Żartownisia powinno się publicznie zlać pasem po gołej g.
Gdyby wszyscy tak się zachowali skończyłyby się głupie żarty.


No wlasnie... A gdyby to nie byly zarty? Po prostu nieodpowiedzialny czlowiek.
_________________
------/\/\@r()-----
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powiedzcie mi ile przypadków alarmów bombowych, (gdy kto¶ dzwonił, że podłożona jest bomba) w szkołach czy szpitalach okazało się prawdziwych? Ani jeden! Wszystko to głupie żarty małolatów lub chorych psychicznie osobników. Co innego, gdy trafi się jaki¶ niewypał lub podobna sprawa. Wtedy owszem pełna ewakuacja, ale tu to tylko głupie żarty. Pamiętam w podstawówce przed klasówk± wkładało się do zamka szpilki no i bez woĽnego – konserwatora do klasy wej¶ć nie było można. W technikum zagazowywało się klasy gazem łzawi±cym. Teraz s± inne metody. Wystarczy tylko zadzwonić i pół miasta postawione jest na nogi. Kto płaci za te głupie żarty? Ja biję brawo temu dyrektorowi. Widzę, że to normalny człowiek, który jeszcze potrafi my¶leć i nie dał się zastraszyć i ogłupić.
Ja w przeciwieństwie do Was nie mam nic, przeciwko aby był dyrektorem w szkole, do której chodzi moja córka.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerażaj±cy przejaw niekompetencji!
Ten pan powinien od ręki polecieć ze stanowiska i być nadal dyrektorem... jednoosobowej firmy - czyli swoim - bez możliwo¶ci zatrudniania ludzi, bo jego zachowanie niesie za sob± bezpo¶rednie zagrożenie dla życia i zdrowia. I nie ma tutaj znaczenia, ile takich "dowcipnych telefonów" odebrał w swojej dotychczasowej karierze.
Jak by został± oceniona jego "normalno¶ć" w przypadku, gdyby nast±piło "wielkie bum"? :roll:
Zaskakuj±co niepokoj±ce jest odst±pienie policji od wykonania czynno¶ci...
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
To powiedzcie mi ile przypadków alarmów bombowych, (gdy kto¶ dzwonił, że podłożona jest bomba) w szkołach czy szpitalach okazało się prawdziwych? Ani jeden! Wszystko to głupie żarty małolatów lub chorych psychicznie osobników.


Jarpo a gdyby to nie był głupi żart i doszło by do wybuchu a przez nieodpowiedzialno¶ć dyrektora tego gimnazjum zginęli by ludzie, co by¶ napisał wtedy o tym człowieku :?:
Czy też by¶ bił mu brawo :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby kto¶ chciał zrobić wielkie bum to nigdzie by nie dzwonił tylko odpalił tę bombę i tyle. Je¶li chodzi o policjantów to pewnie już też maj± dosyć głupich żartów. A tak miedzy nami to takim dyrektorem, który tylko czeka na rozporz±dzenia i dyrektywy to każdy może być.
Ludzie nie dajcie się ogłupić. Szczeniaki bawi± się wy¶mienicie. Dlaczego kiedy¶ nie było takich telefonów? Jak zareagowałby dyrektor szkoły w latach osiemdziesi±tych (w stanie wojennym na przykład) na taki telefon?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyrektor "twardziel".
Gdyby jednak zagrożenie takie realnie miało miejsce to "młode flaczki" lepiły by się do okien.
To dyrektor - głupek byłby potem winien.
A każdy tzw. żart w telefonie kiedy¶ jednak może mieć tragiczny koniec.
Profilaktyka jest obowi±zkowa w takich przypadkach. Nawet jeżeli okaże się ta sytuacja kolejnym fałszem.
_________________
Mnie bior± zawsze.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Gdyby kto¶ chciał zrobić wielkie bum to nigdzie by nie dzwonił tylko odpalił tę bombę i tyle.


Mamy w swoim gronie zawodowego pirotechnika, który mam nadzieję to przeczyta i zechce wyrazić swoje zdanie jako profesjonalista.

Za takie numery bior± się ludzie często ze zwichrowan± osobowo¶ci±, którzy potrafi± powiadamiać o efektach swojej "pracy". Zainteresuj się choćby psycholem, którego okre¶lano "Rura bomber" - działał w Wawie kilka lat temu...
Zleć takiemu dyrektorowi przeprowadzenie alarmu ppoż. /palić moze sięw każdej chwili/ i zobaczysz, co on jest wart.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno wniosek wyniósł sam dowcipni¶ , zamiast jednej klasówki ,były trzy .
A tak na serio , sam pamiętam jak nosiłem nie tylko do szkoły niewybuchy, kierownik (wówczas byli kierownicy) kazał to natychmiast wyzucić do rzeki i po sprawie, dzisiaj takie zachowanie może dziwić ,jednak w tamtych czasach znajdowanie różnego kalibru pami±tek po wojnie ,było powszechne i nikogo nie dziwiło
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam czekam na opinię naszego pirotechnika, ale co¶ On ostatnio nie udziela się na PW
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Gdyby kto¶ chciał zrobić wielkie bum to nigdzie by nie dzwonił tylko odpalił tę bombę i tyle.

Mylisz się Jarpo. Sztuczne zagęszczenie osób w zamkniętych pomieszczeniach, budynkach itp. powoduje haos a z nim zwiększenie strat w ludziach po wybuchu.
Jarpo napisał:
Jak zareagowałby dyrektor szkoły w latach osiemdziesi±tych (w stanie wojennym na przykład) na taki telefon?

Nijak, bo w tym okresie jego wiedza w tym temacie była żadna. Taki przypadek, telefonu, pozostawił by go z otwartym "dziobem". Tyle.
Dzi¶ patrzy sie na to inaczej. I dziwię się ze aż tak sceptycznie odchodzisz do zagadnienia. Jaka była by twoja reakcja gdyby takie zaj¶cie dotyczyło bezpo¶rednio Twojej pociechy?
Jarpo- zaskoczyłe¶ mnie tym razem swoim podej¶ciem do tematu :placz
_________________
Mnie bior± zawsze.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Na pewno wniosek wyniósł sam dowcipni¶ , zamiast jednej klasówki ,były trzy .
A tak na serio , sam pamiętam jak nosiłem nie tylko do szkoły niewybuchy, kierownik (wówczas byli kierownicy) kazał to natychmiast wyzucić do rzeki i po sprawie, dzisiaj takie zachowanie może dziwić ,jednak w tamtych czasach znajdowanie różnego kalibru pami±tek po wojnie ,było powszechne i nikogo nie dziwiło

Kazał Ci to wyrzucić do rzeki?! I Ty wędkarz to nam mówisz! No ładnie. Na dodatek mogłe¶ się przy tym spocić.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Je¶li chodzi o policjantów to pewnie już też maj± dosyć głupich żartów.

Może i maj± do¶ć głupich żartów, ale to nie zwalnia ich od podejmowania odpowiednich działań, może niedługo wszystkie służby (policja, straż, pogotowie) przestan± reagować na takie alarmy bo wezm± przykład z nieodpowiedzialnego dyrektora. :?: :?:
Oby do czego¶ takiego nie doszło.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełna ewakuacja. No tak macie rację mogła być bomba. Nie pomy¶leli¶cie, że takim postępowaniem prowokuje się żartownisiów do następnych telefonów?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
.
A tak na serio , sam pamiętam jak nosiłem nie tylko do szkoły niewybuchy, kierownik (wówczas byli kierownicy) kazał to natychmiast wyzucić do rzeki...

A gdyby tak wybuchło zaraz po wrzuceniu do rzeki :?: Oskarżyli by Cię o kłusownictwo przy użyciu materiałów wybuchowych. wesoly wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Zenon napisał:
Na pewno wniosek wyniósł sam dowcipni¶ , zamiast jednej klasówki ,były trzy .
A tak na serio , sam pamiętam jak nosiłem nie tylko do szkoły niewybuchy, kierownik (wówczas byli kierownicy) kazał to natychmiast wyzucić do rzeki i po sprawie, dzisiaj takie zachowanie może dziwić ,jednak w tamtych czasach znajdowanie różnego kalibru pami±tek po wojnie ,było powszechne i nikogo nie dziwiło

Kazał Ci to wyrzucić do rzeki?! I Ty wędkarz to nam mówisz! No ładnie. Na dodatek mogłe¶ się przy tym spocić.


raz jeszce ,przypadki znajdowanie róznego rodzaju niewypałów ,niewybuchów ,były na tyle codzienno¶ci± że wojsko i milicja olewała znaleziska mniejsze niż....
oczywi¶cie bomby lotnicze w wykopach ,czy tez w zawalonym budynku to już inny kaliber i tam zjawiali sie by owo znalezisko zabrać , mieszkałem w miejscowo¶ci gdzie w pobliskich lasach niemiaszki miały składy amunicji, wierzcie mi że do lat osiemdziesi±tych można było wygrzebać patykiem pociski róznego kalibru ,mimo zgłoszeń nikogo to nie ruszało
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Zenon napisał:
.
A tak na serio , sam pamiętam jak nosiłem nie tylko do szkoły niewybuchy, kierownik (wówczas byli kierownicy) kazał to natychmiast wyzucić do rzeki...

A gdyby tak wybuchło zaraz po wrzuceniu do rzeki :?: Oskarżyli by Cię o kłusownictwo przy użyciu materiałów wybuchowych. wesoly wink:

poruszyłe¶ ważki temat
dzisiaj narzeka się na siaty żaki ,inne wynalazki
Lata sze¶ćdziesi±te : powszechna metoda to BUM ... flacha z karbidem do wody ,i tylko wystarczyło wyłowić kaszorkiem to co wypłynęło

Nie traktować jako instrukcji!!!!!!!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny terrorysta
KLIK
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno wydaje się pewne: ten 15-letni luzak, już nigdy nie będzie jeĽdził bez biletu. ;)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jedno wydaje się pewne: ten 15-letni luzak, już nigdy nie będzie jeĽdził bez biletu. ;)


:-)
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 11:50 am    Temat postu: Re: Jeszcze s± normalni ludzie. Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Żartownisia powinno się publicznie zlać pasem po gołej g.


Co to jest goła g?
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jarpo napisał:
Gdyby kto¶ chciał zrobić wielkie bum to nigdzie by nie dzwonił tylko odpalił tę bombę i tyle.


Mamy w swoim gronie zawodowego pirotechnika, który mam nadzieję to przeczyta i zechce wyrazić swoje zdanie jako profesjonalista.

Za takie numery bior± się ludzie często ze zwichrowan± osobowo¶ci±, którzy potrafi± powiadamiać o efektach swojej "pracy". Zainteresuj się choćby psycholem, którego okre¶lano "Rura bomber" - działał w Wawie kilka lat temu...
Zleć takiemu dyrektorowi przeprowadzenie alarmu ppoż. /palić moze sięw każdej chwili/ i zobaczysz, co on jest wart.


Sam nie wiem, dopiero przeczytałem. Je¶li o mnie chodzi to mi bardzo miło. Je¶li nie, to będzie może powód do dyskusji. usmiech Ostrzegam jednak lojalnie, krótko nie będzie lecz postaram się zwięĽle. usmiech

S± dwa główne rodzaje zamachów terrorystycznych z użyciem ładunków wybuchowych: na instytucje i na osoby. Nawet w przypadku zamachów z pobudek politycznych lub wyznaniowych cele wybierane s± tak jak podałem wcze¶niej.
Szkoła jako taka nigdy nie będzie celem, gdyż mordowanie dzieci skazałoby dan± grupę na wieczn± banicję. Co więcej, bardzo dużo grup wyznaniowych, maj±cych w swoich kanonach opiekę nad dziećmi i wychowanie ich w jedynie słusznym kierunku, skierowałoby się przeciw takiej grupie. Jakie to niesie za sob± konsekwencje nie trzeba chyba omawiać.
Zupełnie innym aspektem jest zamach na dziecko w szkole, dziecko jakiej¶ osoby ¶ci¶le zwi±zanej z samym aktem terroru. Przykładowo. Ruch obrony brojlerów podkłada bombę w szkole, do której uczę¶zcza dziecko dyrektora znanego fast foodu. Naturalne jest, że poinformuj± o tym fakcie "kogo¶", by nikomu nic się nie stało. Ich celem jest pokazanie, że niebezpieczeństwo jest realne, po czym, po zakończeniu całej akcji przechodz± do kontaktu bardziej bezpo¶redniego z tym dyrektorem.

Samych uwarunkować jest bardzo wiele i rzadko pokrywaj± się w cało¶ci. S± ogólne schematy, gdyż tylko one pozwalaj± na pierwsze, bardzo ogólne działania. Nie mam jednak zamiaru wykładać tu teori jednak na pewno chcę zaznaczyć, że każde zgłoszenie MUSI być traktowane z cał± powag±. Ta powaga zaczyna się od przeszkolonego pracownika, który już podczas nagrywanej rozmowy może uzyskać kilka konkretnych szczegółów, które z kolei przekazuje do koordynatora w odpowiedniej służbie.

Odnosz±c się do materiału o szkole. Winnym zaniedbania oraz złamania ramowej instrukcji bezpieczeństwa w obiektach użyteczno¶ci publicznej jest bez w±tpienia dyrektor tej placówki. Winnym także jest funkcjonariusz, który odst±pił od czynno¶ci a je¶li zrobił to na polecenie przełożonego, to taże winny jest przełożony. Nie ma możliwo¶ci odst±pienia od sprawdzenia obiektu, który jest zagrożony, przepisy tego nie przewiduj±. S± natomiast różne metody w zależno¶ci od założonego pierwotnie stanu zagrożenia.

W naszym kraju wiele służb, lub raczej wielu ludzi, którzy nie mieli do czynienia z prawdziwymi zdarzeniami, bagatelizuje cał± sprawę bombow±. O statystykach lub zdarzeniach nie będziemy rozmawiać, s± one ujęte w corocznym biuletynie policji, który jest dokumentem wewnętrznym a na dodatek dla nielicznych. Jedno jest pewne. Jak dot±d nie spotkałem się z zamachem stricte politycznym lub ekonomicznym. Jednak zamachy przeciw firmom lub osobom nie s± ujmowane już od kilkunastu lat jako sporadyczne.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C.n.d. Dzięki Zbychu. usmiech

A je¶li chodzi o zamachy terrorystyczne, wg policji były w Polsce dwa:
1) Dwóch braciszków podłożyło bombę w szkole - było to "za Gierka".
2) Zamach Mossadu na Palestyńczyka w hotelu Victoria w Wawie na pocz±tku lat 80 -tych.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
C.n.d. Dzięki Zbychu. usmiech

A je¶li chodzi o zamachy terrorystyczne, wg policji były w Polsce dwa:
1) Dwóch braciszków podłożyło bombę w szkole - było to "za Gierka".
2) Zamach Mossadu na Palestyńczyka w hotelu Victoria w Wawie na pocz±tku lat 80 -tych.

1.Czy nie chodzi Ci o panów Z. i S. z 43 LO im. A.Struga zly:
Otrzymali po 8 lat,mieli 3 miesi±ce do matury :roll:
2.Abu Daud zamach na nieszczę¶cie przeżył pomimo 5 czy 6 kulek w organiĽmie :? Obci±żony ołowiem zszedł z baru "Opera" do recepcji i tam dopiero stracił przytomno¶ć.Pracownik Mossadu nie popełniłby takich błędów.
Bardziej prawdopodobne jest to że jakie¶ inne ugrupowanie OWP chciało go zlikwidować no ale wyszło jak wyszło i go¶ć przeżył smutny smutny
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
C.n.d. Dzięki Zbychu. usmiech

A je¶li chodzi o zamachy terrorystyczne, wg policji były w Polsce dwa:
1) Dwóch braciszków podłożyło bombę w szkole - było to "za Gierka".
2) Zamach Mossadu na Palestyńczyka w hotelu Victoria w Wawie na pocz±tku lat 80 -tych.


Jako¶ zamach terrorystyczny, w politycznym tego słowa znaczeniu, nie pasuje mi ani do braci, ani tym bardziej do Mosadu. Jako takich o charakterze bombowym było dużo, dużo więcej. Oprócz wspomnianego rura-bombera należy przypomnieć, choćby dla poszanowania pamięci akcję na stacji Shell, gdzie zgin±ł podczas próby rozbrajania kolega policjant. Wspomnę też, tak dla przypomnienia, ze nadal jest w moim posiadaniu negatyw, na którym jest dowód z Okęcia, którym to sam się zajmowałem. usmiech
Niech "Ľródło" sięgnie do Ľródła i sprawdzi ilu funkcjonariuszy zostało ukaranych b±dĽ nawet zwolnionych z powodu prób samodzielnego rozbrojenia od 1995 roku. usmiech Wynik zaskoczy Cię. A największym kretynem okazał się jeden taki, który ładunek sterowany radiowo odczepił od podwozia radiowozu i przyniósł na posterunek.

Bomby robi się po to aby wybuchały. Czy wybuchn± zależy od osób zainteresowanych. Raz lepszy jest zamachowiec, raz pirotechnik. Składniki, narzędzia i akcesoria s± powszechnie dostępne. Na szczę¶cie mało jest ludzi w tym kierunku wykształconych a większo¶ć to pirotechnicy emocjonalnie stabilni pozytywnie. :-)
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech
Zdaje się, że o tych panach mowa, choć nie mam pewno¶ci - na pewno było to na ¦l±sku.
A partactwo rzeczywi¶cie niegodne tej firmy, choć nasi przypisali to wła¶nie im, maj±c dowody, na które tutaj nie czas i miejsce.
Dane pochodz± ze szkolenia, prowadzonego przez wielce w tej materii kompetentn± osobę. ;)
Dociu: nie wpominałem o tych przypadkach jako aktach o podłożu politycznym. Ku mojemu zdziwieniu, jak i szerokiego grona osób uczestnicz±cych w tym szkoleniu, tylko te dwa przypadki uznawane były w Polsce jako zamachy terrorystyczne przez antyterrorystów. Bynajmniej nie tych, których możemy czasami ogl±dać "na czarno" w tv, lecz ich "niejednokrotnych" przełożonych.
A co do pomysłowo¶ci wszelkiej ma¶ci Rambo nie musisz mnie przekonywać, choć na szczę¶cie "nie robięw tej branży". ;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku jak dostałem służbow± CZ-75 (tak, ta z 15 pestkami) to po kilku tygodniach miałem ponowne i pierwsze prawdziwe szkolenie strzeleckie prowadzone przez majora Mosadu. O tym, że bardziej przypominało mi to motywy z westernu nie będę pisał usmiech ale nie ma takiej opcji aby panowie z tej służby spartolili tak proste zadanie. Skoro mnie nauczyli, to sami s± kilkukrotie lepsi.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbysiu - nie wnikam. Tak to jest okre¶lane i przypisywane w archiwach stosownych służb.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku, choć wydaje mi się to dziwne, niemniej rozumiem. To nie pierwszy raz, gdy wiedza mija się z archiwami. usmiech Sam kilkukrotnie tego do¶wiadczyłem.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
usmiech
Zdaje się, że o tych panach mowa, choć nie mam pewno¶ci - na pewno było to na ¦l±sku.
A partactwo rzeczywi¶cie niegodne tej firmy, choć nasi przypisali to wła¶nie im, maj±c dowody, na które tutaj nie czas i miejsce.

Je¶li na Sl±sku to nie te same osoby,2 poprzednio wymienionych znałem osobi¶cie. Prasa po zamachu w "Victorii" nie mogła napisać nic innego.
Mieli napisać że może który¶ z kolegów Palestyńczyków ze wspólnych szkoleń w NRD lub PRL chciał go odstrzelić zly: Przecież wtedy OWP nie prowadziło żadnej walki terrorystycznej, była to organizacja miłuj±ce pokój zly:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o zapiski prasowe, ale nie chcę dalej ci±gn±ć tego w±tku. ;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zamykaj nim demony i trolle się obudz±. ;-)
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
No to zamykaj nim demony i trolle się obudz±. ;-)


Je¶li o mnie chodzi, już się "zamkn±łem". ;)
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
No to zamykaj nim demony i trolle się obudz±. ;-)

A już miałem nadzieję, że jakie¶ archiwa się otworz± lol bo tak człowiek siedzi na tych niewybuchach z czasów wojny o pokój lol lol lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 126