Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 472
 Zalogowani 0
 Wszyscy 472

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(61710) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(513726) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(513726) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(513726) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513726) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513726) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513726) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(513726) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(513726) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(513726) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2275
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2189
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2502
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Opel calibra
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Opel calibra
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 10:13 pm    Temat postu: Opel calibra Odpowiedz z cytatem

Co my¶licie o tym samochodzie? Może kto¶ z was jest jego szczę¶liwym wła¶cicielem? Mimo że to do¶ć stary samochód jego design jest ponad czasowy. Trochę dużo pali ale za to jakie ma osi±gi. I tani.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... Opel i Fiat jego brat lol . Ja nie przepadam za takimi wynalazkami. Chyba szybko się starzeję, bo w tak młodym wieku marzy mi się E klasa z 3 l dieselkiem i automatem, żeby wygodnie płyn±ć sobie po drodze, bez po¶piechu, beż emocji, po prostu się zrelaksować i ..... marzyć o S klasie. Nie na temat, ale zawsze to jeden post więcej, no i wreszcie wyrzuciłem z siebie co w ¶rodku od dawna siedziało wink: lol
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samochodzik nie jest zły, fajne mocne silniczki, takie same jak w kadetach GSI. Ale jak to mówi mój znajomy mechanik: porshe dla ubogich ;) Ale podobno je¶li jest zadbany to warto się zastanowić.
_________________
www.carpholic.pl
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto ma opla ten ma hopla wesoly
a na powaznie to nie lepiej kupić cos mniejszego a nowszego?
blachy w oplach to porażka!
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo od chyba 99roku blachy w oplach były już ocynkowane. Ale tak jak ppp pisze w starszych modelach to porażka - co¶ o tym wiem bo jak narazie jeżdzę kadetem z 90roku ;)
_________________
www.carpholic.pl
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastrzegam, że to co napiszę jest moj±, jak najbardziej subiektywn±, opini±.

W moich stronach opel calibra to drugi, po starym BMW (najczę¶ciej serii 5) samochód dla młodych pseudorajdowców. Z, obowi±zkowo, końcówk± wydechu o ¶rednicy rynny. Ale jak ryczy! :?
Osi±gi powiadasz... A co to za osi±gi ?? - skoro pod mask± jest, jakby nie patrzec, niemały silnik (2L chyba najmniejszy)? Nie ma się czy podniecac. A paliwo pije jak w¶ciekły. Blacha do niczego. Ma jeden atut - cena. A czemu jest taki tani? Sam sobie odpowiedz... wink:

Stawiasz na osi±gi (ale i oszczędno¶c) - kup japońca.
Stawiasz na niezawodno¶c, solidno¶c - kup auto niemieckie.

"design jest ponad czasowy" - skoro tak mówisz wink: . W każdym razie ja się z ta opinia absolutnie nie zgadzam.

Dobre auto to auto niemieckie lub japońskie wesoly .
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszych realiach samochód dla wygniataczy lewego łokcia jak najbardziej. I nic poza tym. Nawet ci z łokciem za oknem dzisiaj więcej sie na nim opieraj± niż jeżdz±.
No i te obszerne wnętrze na "4 d..y". Laski w tym nawet makijaż maj± ciężko ..... uskutecznić lol lol lol .
Ziomek dobrze prawi:
Cytat:
stawiasz na osi±gi (ale i oszczędno¶c) - kup japońca.
Stawiasz na niezawodno¶c, solidno¶c - kup auto niemieckie.

_________________
Mnie bior± zawsze.
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie calibra jest ok., to dobry samochód dla ludzi młodych [jak ja]
aby jeĽdzić z "zimnym łokciem" i na dziewczyny. Ale na ryby to się nie nadaje.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda szmata ma swego wariata. Samochód fajny. Nie jeĽdziłem. Zachwycony nim jest Tiur, który takim ¶miga i nie przeszkadza mu niziutkie podwozie. Każdy samochód ma wady i zalety. WeĽmy np mój, z najwyższej półki :-) Golf II 1,6 GTD ( 1991 ) Interculler.
Przedni napęd, wytrzymały silnik 82 KM. Niskie spalanie jeszcze przy szybko¶ci 130 km/h. Bardzo tanie czę¶ci ( amortyzator ze sprężyn± - koszt wymiany i nówka czę¶ć - 150 zł ). Ten mały samochodzik jest w ¶rodku dosyć przestronny i ma niezły bagażnik. Jest bardzo zrywny. Jedynym minusem jest nieciekawy wygl±d i jazda w dni upalne. No ale wtedy to się nie jeĽdzi samochodem a siedzi na rybach :-)
Jasne, że wolałbym Mercedesa SLK - raczej te stasze modele ( s± ładniejsze ). Jednak nie ważne co się woli, ale co można sobie kupić. Uczcie się, stawiajcie na wykształcenie. Szybciej będzie Wam kupić samochód marzeń.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Każda szmata ma swego wariata. Samochód fajny. Nie jeĽdziłem. Zachwycony nim jest Tiur, który takim ¶miga i nie przeszkadza mu niziutkie podwozie. Każdy samochód ma wady i zalety. WeĽmy np mój, z najwyższej półki :-) Golf II 1,6 GTD ( 1991 ) Interculler.
Przedni napęd, wytrzymały silnik 82 KM. Niskie spalanie jeszcze przy szybko¶ci 130 km/h. Bardzo tanie czę¶ci ( amortyzator ze sprężyn± - koszt wymiany i nówka czę¶ć - 150 zł ). Ten mały samochodzik jest w ¶rodku dosyć przestronny i ma niezły bagażnik. Jest bardzo zrywny. Jedynym minusem jest nieciekawy wygl±d i jazda w dni upalne.


Mam taki sam samochodzik wesoly (1990) i jestem z niego zadowolony - czego to On juz nie przeżył , i gdzie on nie był 8O i dalej o dziwo jeĽdzi skubany zly:
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:

Stawiasz na osi±gi (ale i oszczędno¶c) - kup japońca.
Stawiasz na niezawodno¶c, solidno¶c - kup auto niemieckie.

hm.. ciekawe..
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppp1000 napisał:
ziomek napisał:

Stawiasz na osi±gi (ale i oszczędno¶c) - kup japońca.
Stawiasz na niezawodno¶c, solidno¶c - kup auto niemieckie.

hm.. ciekawe..

Nieprawdaż ?! Jak widać nie tylko Mity Greckie maj± się dobrze. wink: :P
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 8:20 pm    Temat postu: Re: Opel calibra Odpowiedz z cytatem

Ynek napisał:
Co my¶licie o tym samochodzie? Może kto¶ z was jest jego szczę¶liwym wła¶cicielem? Mimo że to do¶ć stary samochód jego design jest ponad czasowy. Trochę dużo pali ale za to jakie ma osi±gi. I tani.


Ynek napisałe¶, że ma takie dobre osi±gi, to nie do końca prawda. W tej klasie cenowej jest autko, które ma NAPRAWDĘ dobre osi±gi i jest DUŻO bardziej rasowe od opla: to autko to HONDA CRX.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ynek , nie przejmuj się i jeżeli calibra podoba Ci się i nie chcesz się ni± scigać , to kup . Większo¶ć z nich to to auta zaniedbane , ale trafiaj± się również dobrze utrzymane . Przed kupnem pojedż do stacji gdzie robi się przegl±dy okresowe , niech sprawdz± czy to auto nadaje się do jeżdżenia . Jeżeli zbrzydnie Ci po kilku miesi±cach , to znajdziesz chętnego bo na calibrę zawsze jest kto¶ chętny .
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak moim wymarzonym samochodem na ryby jest opel frontera. Tylko jest jedno "ale" przy takim samym wyposażeniu i roczniku kosztuje co najmniej 2 razy więcej niż calibra. Wiem wiem frontera to samochód z całkiem innej beczki niż calibra ale na ryby ideał.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
ppp1000 napisał:
ziomek napisał:

Stawiasz na osi±gi (ale i oszczędno¶c) - kup japońca.
Stawiasz na niezawodno¶c, solidno¶c - kup auto niemieckie.

hm.. ciekawe..

Nieprawdaż ?! Jak widać nie tylko Mity Greckie maj± się dobrze. wink: :P

Po pierwsze:
ziomek napisał:
Zastrzegam, że to co napiszę jest moj±, jak najbardziej subiektywn±, opini±.


Po drugie:
Czekam Panowie na jak±¶ bardziej tre¶ciw± wypowiedĽ...


PS. Ppp - czy Ty przypadkiem "niemcami" się nie wozisz. wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ynek napisał:
Jednak moim wymarzonym samochodem na ryby jest opel frontera. Tylko jest jedno "ale" przy takim samym wyposażeniu i roczniku kosztuje co najmniej 2 razy więcej niż calibra. Wiem wiem frontera to samochód z całkiem innej beczki niż calibra ale na ryby ideał.


Rozumiem Ynek, że Calibry już nie chcesz, tylko Fronterę teraz , a jak koledzy napisz± na ten temat kilka postów, to okaże się, że szukasz astry combi wink:
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I calibra i frontera by mi pasowały. Jednak do zakupu calibry zachęca niska cena natomiast do kupna frontery zachęca fakt że wszędzie ni± dojadę.
Ale ma czas młodo¶ci calibra jest lepsza.
Wojtass
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2003
Posty: 389

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calibra ze swoimi silnikami nie jest wcale dobrym autem do ¶cigania czy szpanowania... Kup takie autko na jakie Cie stać, nie patrz na wygl±d czy osi±gi tylko na niezawodno¶ć i spalanie. Rozejrzyj się za jak±¶ mazd±, japońce kręc± duże przebiegi.
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat calibry zdaje się że kolega Tiur miałby co¶ do powiedzenia. Z tego co wiem to powstał on na podwoziu opla astry wesoly. A może zamiast Cali BMW E36 Coupe też dobre na czasy młodo¶ci wink:
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtass napisał:
Calibra ze swoimi silnikami nie jest wcale dobrym autem do ¶cigania czy szpanowania... Kup takie autko na jakie Cie stać, nie patrz na wygl±d czy osi±gi tylko na niezawodno¶ć i spalanie. Rozejrzyj się za jak±¶ mazd±, japońce kręc± duże przebiegi.

To prawda najważniejsze s± niezawodno¶ć i niskie spalanie ja bym jeszcze do tego dodał bezpieczeństwo. [Minimum dla mnie to ABS i poduszka powietrzna]
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok Panowie. Teraz ja co¶ powiem wink:

Byłem na kupnie samochodu. W grę wchodziło kilka pozycji. Oczywi¶ćie Cali była na pierwsyzm miejscu. Ze względu na zbyt niskie zawieszenie zapomniałem o niej na jakie¶ 3 tygodnie wink: . Pierwsza rakcja znajomych wygl±dała tak:
"oszalałe¶ takie padło"
"drogie czę¶ci"
"duże spalanie"
"samochód dla wie¶niaków' i wiele wiele innych.

Jak czytam poniższe informacje to mi wraca nawet wczorajsz± kolacje. Ludzie opamiętajcie się wkońcu i nie opowiadajcie głupot wykrzyknik . Je¶li miałes okazje posiadać i jeĽdzić to spoko wypowiadaj się, je¶li nie to nie pieprz głupot.
Po pierwsze kazdy samochód będzie padłem w nieodpowiednich rękach
Po drugie czę¶ci s± do¶ć tanie, polecam przegl±dn±ć choćby allegro.
Po trzecie spalanie tutaj się grubo mylicie, nawet maluch potrafi palić 8l. Wszystko zależy od kierowcy,
Po czwarte golf, civica, niektóre serie bmw zostały przerobione na styl agro i dlatego takie opinie.
A co powiecie o vectrach??
Kolega ledd1 sam nie wie co pisze.
Jest to samochód który został przedstawiony na targach je¶li się nie myle w 89r. Seryjna produkcja ruszyła od 1990 i trwała do 1997 roku. Mamy rok 2008 i ten design dalej kręci ludzi.
Mógłbym skomentować KAŻDY negatywny komentarz ale po co?? Nie powiem, że ten samochód nie ma wad. Ale to co opisujecie jest ¶mieszne.
"opel i fiat jego brat"- ¶miech na sali
"Stawiasz na niezawodno¶c, solidno¶c - kup auto niemieckie. "- tak opel to polski wynalazek brwao brawo kolego.
"W dzisiejszych realiach samochód dla wygniataczy lewego łokcia jak najbardziej. I nic poza tym. Nawet ci z łokciem za oknem dzisiaj więcej sie na nim opieraj± niż jeżdz±"- chyba w Twoich stronach, nie zazdroszcze.
Co do wyposażenia to też chyba nie wiecie zbyt wiele.
Kolega Ynek nie wiem po co zapytał tutaj o ten samochód, skoro sam nie wie czego chce.
Szczerze to uraziło mnie kilka wypowiedzi niektórych userów i bez obrazy ale ludzie którzy się wypowiadaj± na temat o którym nie maj± zielonego pojęcia i się wypowiadaj± tak jak można przeczytac kilka postów nad moim s± od dzisiaj dla mnie zerami. Przykro mi to pisać. Ale to tak jakby kto¶ napisał, że np. jaxon to shimano dla ubogich.
Tyle w tym temacie. Jesli kto¶ będzie potrzebował jeszcze jakie¶ info o tym samochodzie to zapraszam na jakie¶ fora zwi±zane z tymi samochodami. Samochód ma się Tobie dobrze prowadzić i podobać a nie s±siadowi czy kumplikowi.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy to ważne czym się jeĽdzi? Dla mnie ważniejsze jest to z kim się jedzie, gdzie się jedzie i w jakim celu się jedzie. Podobno wszystkie drogi prowadz± do Rzymu, tak i każdym autem można prawie wszędzie dojechać. Czy już zapomnieli¶cie wyprawy maluchami? JeĽdziło sie tym po całej Europie, a ile bagażu można było zmie¶cić do kaszlaka! Dzisiaj ludziska s± bardzo wybredne, ale to tylko snobizm wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
A czy to ważne czym się jeĽdzi? Dla mnie ważniejsze jest to z kim się jedzie, gdzie się jedzie i w jakim celu się jedzie. Podobno wszystkie drogi prowadz± do Rzymu, tak i każdym autem można prawie wszędzie dojechać. Czy już zapomnieli¶cie wyprawy maluchami? JeĽdziło sie tym po całej Europie, a ile bagażu można było zmie¶cić do kaszlaka! Dzisiaj ludziska s± bardzo wybredne, ale to tylko snobizm wink:


I t± subiektywn± ocen± możemy zakończyć. Pożyjemy zobaczymy na jakie autko będę mógł sobie pozwolić. Ale na pewno nie będzie to maluch.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur, masz rację! Najwięcej niepochlebnych opinii maj± Ci, którzy nigdy tymi autami nie jeĽdzili. Powielaj± stereoptypy, maj± się za znawców. Kiedy¶ jeĽdziłem autkiem o nazwie Citroen CX. Wszyscy pukali się w czoło, nie było prawie serwisów Citroena, a wygl±d niektórych odstraszał. Dla mnie jednak, to autko miało niepowtarzalny urok. Cudowne zawieszenie i niesamowity komfort. Najważniejsze w zawieszeniu było jednak to, że można było zmieniać ręcznie prze¶wit - takie możliwo¶ci dawało hydrauliczne zawieszenie. Do dzisiaj pamiętam wyraz twarzy wędkarza - traktorzysty, który zobaczył mnie w pobliżu uj¶cia Nysy, gdzie dojeżdżali tylko motocyklami, rowerami i traktorami. Dla takich chwil warto podkre¶lać swoj± indywidualno¶ć w wyborach wolnych od przes±dów i stereotypów. Tych nie brakuje: "każdy ford nic nie wort", "japończyk - jednorazówka", "fiat rdzewieje na reklamie", "bmw - będziesz miał wydatki", itd., itp. Masz wolny wybór korzystaj z tego i decyduj, powodzenia kolego Ynek.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli już jeste¶my w temacie motoryzacyjnym to mam pytanie: czy tankowanie bio diesla skraca żywotno¶ć silnika? jakie mog± być skutki tankowania tego paliwa? Bio diesel jest tańszy o jakie¶ 20 gr/litrze a to sporo.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:41 am    Temat postu: Re: Opel calibra Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
DUŻO bardziej rasowe od opla: to autko to HONDA CRX.

No w tym kurduplu laski nie zrobi± już nic. smutny smutny
_________________
Mnie bior± zawsze.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ynek napisał:
Jeżeli już jeste¶my w temacie motoryzacyjnym to mam pytanie: czy tankowanie bio diesla skraca żywotno¶ć silnika? jakie mog± być skutki tankowania tego paliwa? Bio diesel jest tańszy o jakie¶ 20 gr/litrze a to sporo.

W starych Dieslach pewnie można tankować bez obawy. Znam takich, którzy jeżdż± na oleju opałowym lub rzepakowym i nic specjalnego się nie dzieje. Je¶li chodzi o nowoczesne silniki (pompowtryskiwacze itd.) to byłbym bardzo ostrożny.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
Ok Panowie. Teraz ja co¶ powiem wink: ..... wypowiedĽ frustrata.....

I ty go¶ciu masz miano moderatora?
Ty jeste¶ mniej niż zero.
Normalnie frustrat z Calibry.
lol lol lol
_________________
Mnie bior± zawsze.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Ynek napisał:
Jeżeli już jeste¶my w temacie motoryzacyjnym to mam pytanie: czy tankowanie bio diesla skraca żywotno¶ć silnika? jakie mog± być skutki tankowania tego paliwa? Bio diesel jest tańszy o jakie¶ 20 gr/litrze a to sporo.

W starych Dieslach pewnie można tankować bez obawy. Znam takich, którzy jeżdż± na oleju opałowym lub rzepakowym i nic specjalnego się nie dzieje. Je¶li chodzi o nowoczesne silniki (pompowtryskiwacze itd.) to byłbym bardzo ostrożny.


Od kilku dziesięcioleci składniki bio s± dodawane do oleju napędowego w ilo¶ci 0,5 - 2,0 procent, w zależno¶ci od kraju. Jest to informacja oficjalna w sprawie ustawy o biopaliwach, która kilka lat temu, nie ukrywam tego, zaskoczyła mnie.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Tiur napisał:
Ok Panowie. Teraz ja co¶ powiem wink: ..... wypowiedĽ frustrata.....

I ty go¶ciu masz miano moderatora?
Ty jeste¶ mniej niż zero.
Normalnie frustrat z Calibry.
lol lol lol

?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Jarpo napisał:
Ynek napisał:
Jeżeli już jeste¶my w temacie motoryzacyjnym to mam pytanie: czy tankowanie bio diesla skraca żywotno¶ć silnika? jakie mog± być skutki tankowania tego paliwa? Bio diesel jest tańszy o jakie¶ 20 gr/litrze a to sporo.

W starych Dieslach pewnie można tankować bez obawy. Znam takich, którzy jeżdż± na oleju opałowym lub rzepakowym i nic specjalnego się nie dzieje. Je¶li chodzi o nowoczesne silniki (pompowtryskiwacze itd.) to byłbym bardzo ostrożny.


Od kilku dziesięcioleci składniki bio s± dodawane do oleju napędowego w ilo¶ci 0,5 - 2,0 procent, w zależno¶ci od kraju. Jest to informacja oficjalna w sprawie ustawy o biopaliwach, która kilka lat temu, nie ukrywam tego, zaskoczyła mnie.

Zgoda dodatki bio s± w każdym oleju, ale czysty biodiesel to co¶ innego.
Definicja biodiesla
KLIK
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
ludzie którzy się wypowiadaj± na temat o którym nie maj± zielonego pojęcia i się wypowiadaj± tak jak można przeczytac kilka postów nad moim s± od dzisiaj dla mnie zerami.


Trochę Cię Kolego "MODERATORZE" poniosło.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:24 am    Temat postu: Re: Opel calibra Odpowiedz z cytatem

Ynek napisał:
Co my¶licie o tym samochodzie? Może kto¶ z was jest jego szczę¶liwym wła¶cicielem? Mimo że to do¶ć stary samochód jego design jest ponad czasowy. Trochę dużo pali ale za to jakie ma osi±gi. I tani.


To do Tiura, który krytykuje kogo¶ za wypowiedĽ na temat, mimo że nie siedział w Oplu Calibra.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Tiur napisał:
ludzie którzy się wypowiadaj± na temat o którym nie maj± zielonego pojęcia i się wypowiadaj± tak jak można przeczytac kilka postów nad moim s± od dzisiaj dla mnie zerami.


Trochę Cię Kolego "MODERATORZE" poniosło.

Tiur ma dużo racji w tym, co napisał. Być może użył w swojej wypowiedzi nieodpowiednich słów. My¶lę, że złoży samokrytykę i zapomnimy o sprawie. wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
SSG napisał:
Jarpo napisał:
Ynek napisał:
Jeżeli już jeste¶my w temacie motoryzacyjnym to mam pytanie: czy tankowanie bio diesla skraca żywotno¶ć silnika? jakie mog± być skutki tankowania tego paliwa? Bio diesel jest tańszy o jakie¶ 20 gr/litrze a to sporo.

W starych Dieslach pewnie można tankować bez obawy. Znam takich, którzy jeżdż± na oleju opałowym lub rzepakowym i nic specjalnego się nie dzieje. Je¶li chodzi o nowoczesne silniki (pompowtryskiwacze itd.) to byłbym bardzo ostrożny.


Od kilku dziesięcioleci składniki bio s± dodawane do oleju napędowego w ilo¶ci 0,5 - 2,0 procent, w zależno¶ci od kraju. Jest to informacja oficjalna w sprawie ustawy o biopaliwach, która kilka lat temu, nie ukrywam tego, zaskoczyła mnie.

Zgoda dodatki bio s± w każdym oleju, ale czysty biodiesel to co¶ innego.
Definicja biodiesla
KLIK


I tym linkiem rozwi±załe¶ problem Ynek. :-)
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
I tym linkiem rozwi±załe¶ problem Ynek. :-)

Gdyby to było takie proste! wink:
Widziałem kiedy¶ w TV program, w którym na ten temat spierało się dwóch profesorów. Na koniec programu mało się nie pobili, ale to pewnie było na potrzeby TV. Większa ogl±dalno¶ć itd. wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
SSG napisał:
I tym linkiem rozwi±załe¶ problem Ynek. :-)

Gdyby to było takie proste! wink:
Widziałem kiedy¶ w TV program, w którym na ten temat spierało się dwóch profesorów. Na koniec programu mało się nie pobili, ale to pewnie było na potrzeby TV. Większa ogl±dalno¶ć itd. wink:


W takim razie zachodzi potrzeba napisania iż poruszane kwestie nie s± jednoznacznie rozwi±zane. Tankowanie bio dieslem odbywa się na własne ryzyko.
Z drugiej strony to dziwne, ze nie ma jakiej¶ konkretnej informacji o wymogach technicznych dla silników, skoro paliwo jest sprzedawane. A może jednak jest? Ja, przyznaję szczerze, nie szukałem.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Tiur.
To poniżej do mnie było...
Tiur napisał:
"Stawiasz na niezawodno¶c, solidno¶c - kup auto niemieckie. "- tak opel to polski wynalazek brwao brawo kolego.

Mój bł±d. Przyznaję, Ľle się wyraziłem. Pisz±c na my¶li "auto niemieckie" my¶lałem o konkretnych markach: audi i volkswagen.
Choc gdy bliżej przyjrzec się historii opla to taki do końca niemiecki on nie jest wink: .
Ale nie o tym chciałem.
Czytanie ze zrozumieniem! A już szczególnie w przypadku Moderatora. :?
Yenk napisał:
Co my¶licie o tym samochodzie?

ziomek napisał:
Zastrzegam, że to co napiszę jest moj±, jak najbardziej subiektywn±, opini±.

Czy tak trudno to zrozumiec?

Wyraziłem swoje zdanie, jak najbardziej w temacie, a Ty, niczym gówniarz, nawrzucałe¶ m.in. mi. Brawo!

Tiur napisał:
Szczerze to uraziło mnie kilka wypowiedzi niektórych userów i bez obrazy ale ludzie którzy się wypowiadaj± na temat o którym nie maj± zielonego pojęcia i się wypowiadaj± tak jak można przeczytac kilka postów nad moim s± od dzisiaj dla mnie zerami. Przykro mi to pisać. Ale to tak jakby kto¶ napisał, że np. jaxon to shimano dla ubogich.

Ciebie uraziło? :evil: Jaxony też mam, a i jakie¶ shimano się znajdzie. Opla nie i nie zamierzam.
Pozdrowienia od zera.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek 8O - jak mogłe¶ 8O - na wszystko wiedz±cego Moderatora tak naskoczyć :evil: - jeste¶ zerem dla Niego zly: więc nie dyskutuj z Władzami lol
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie dajcie już spokój. Tiura teraz z nami nie ma, poczekajmy...
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Ludzie dajcie już spokój. Tiura teraz z nami nie ma, poczekajmy...

Ale ja jestem spokojny. Już jestem. Wyrzuciełm z siebie co mi na w±trobie leżało teraz, bo wła¶nie w±tek przejrzałem. Mam czekac, aż On się zjawi i wtedy dopiero co¶ pisac? Bez sensu wink: .
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy na innych użytkowników możecie najeżdrzać ale jak kto¶ co¶ się wypowie nie tak to jest zły i Ľle zrobił, że to powiedział??
Moderator też człowiek i ma swoje zdanie.
Nikt nie powiedział, że jest wszystkowiedz±cy proszę czytać uważnie.
Niech jaka¶ kobieta z forum się zapyta w jakich butach będzie jej teraz wygodnie. No i znajdzie się na pewno kilku userów, którzy odpowiedz±, bo znaj± się na tym.
Cytat:
Osi±gi powiadasz... A co to za osi±gi ?? - skoro pod mask± jest, jakby nie patrzec, niemały silnik (2L chyba najmniejszy)? Nie ma się czy podniecac. A paliwo pije jak w¶ciekły. Blacha do niczego. Ma jeden atut - cena. A czemu jest taki tani? Sam sobie odpowiedz...


A tu drugie
Cytat:
Zastrzegam, że to co napiszę jest moj±, jak najbardziej subiektywn±, opini±.

Chciałe¶ napisać biciem piany??
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:

Moderator też człowiek i ma swoje zdanie.


Tiurek nie na tym forum. lol lol Tu nie wolno moderatorowi wyrażać swojego własnego zdania. Moderator to nie człowiek to raczej "co¶ od poprawia postów, Ľle wstawionych linków, wulgaryzmów i przenoszenia w±tków na wła¶ciwe miejsce" bo przecież user to jest człowiek i pomylić albo lenić się może. Swego czasu po kolejnym cięciu wulgarnych postów i zamykaniu zadymiarskich w±tków padło nawet zapytanie "co wolno moderatorowi". Zastanawiam się do dzisiaj w jakim kontekscie.? lol

A wracaj±c do tematu to nie widzę dla calibry w latach jej produkcji żadnej konkurencji. Był jeszcze taki samochód jak ford proobe. Sporo droższy , zużywaj±cy dużo więcej paliwa i niesamowicie awaryjny. W między czasie był jeszcze sportowy model corolli ale na naszym rynku była to rzadko¶ć do tego droga i wykupowana przez rajdowców do przeróbek umożliwiaj±cych używania jej w rajdach.

S±siada sym posiada calibrę. Sam przyprowadził z za granicy. Wynalazł auto nie bite i szanowane przez poprzedniego wła¶ciciela z około 150 ty¶ [rzebiegiem. Samochód przez trzy lata i ponad kolejne 100 ty¶ przebiegu nie sprawił żadnego problemu.
_________________
Łowię i zjadam ......
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mówimy o autach sportowych to nie wolno zapominać o takim aucie jak
Honda NSX
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Jeżeli mówimy o autach sportowych to nie wolno zapominać o takim aucie jak
Honda NSX


No wła¶nie o nim zapomniałem. Nie widywało się w moich okolicach ich zbyt wiele a teraz nie widziałem już od kilku lat wcale zreszt± tak samo przepadł nissan bluebird co prawda było to troszkę starsze auto od calibry ale sprawowało się dzielnie. idea: Jeszcze gdzie niegdzie widuje się również nissana sunny sport ale od dawna nie widziałem żadnego w dobrym stanie a szkoda bo chociaż miał mały silniczek 1,6 ale za to potężn± duszę ponad 100 koni przy wadze 900 kg. zly: Topem była też celica ale to chyba już grubszy portfel. lol

Ynek co do frontiery to jeżeli znajdziesz auto nie katowane w terenie i oczywi¶cie zadbane to do jazdy na rybki jak najbardziej polecam. Bierz "króciaka" czyli trzydrzwiowy model. Dużo lepiej zachowuje się w terenie i nie jest ciężki co zapobiega lgnięciu w terenie.
_________________
Łowię i zjadam ......


Ostatnio zmieniony przez Zamki dnia Sro Cze 04, 2008 1:22 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
Wy na innych użytkowników możecie najeżdrzać ale jak kto¶ co¶ się wypowie nie tak to jest zły i Ľle zrobił, że to powiedział??
Moderator też człowiek i ma swoje zdanie.
Nikt nie powiedział, że jest wszystkowiedz±cy proszę czytać uważnie.
Niech jaka¶ kobieta z forum się zapyta w jakich butach będzie jej teraz wygodnie. No i znajdzie się na pewno kilku userów, którzy odpowiedz±, bo znaj± się na tym.
Cytat:
Osi±gi powiadasz... A co to za osi±gi ?? - skoro pod mask± jest, jakby nie patrzec, niemały silnik (2L chyba najmniejszy)? Nie ma się czy podniecac. A paliwo pije jak w¶ciekły. Blacha do niczego. Ma jeden atut - cena. A czemu jest taki tani? Sam sobie odpowiedz...


A tu drugie
Cytat:
Zastrzegam, że to co napiszę jest moj±, jak najbardziej subiektywn±, opini±.

Chciałe¶ napisać biciem piany??

Hola, hola!
"najeżdrzać" - możesz zdefiniowac co przez to rozumiesz?
1 - Wyrażanie swoich opnini (z którymi niekoniecznie kto¶ inny musi się zgadzac)? czy raczej
2 - obrzucanie kogo¶ oblegami, obrażanie?
Mylisz pojęcia.
Jasne, że każdy ma prawo swoje zdanie wyrazic.
Ale meritum sprawy jest to, że zwyczajnie kogo¶ obrażasz.

"w jakich butach dobrze" kontra "co my¶licie o" - serio nie dostrzegasz różnicy? Nie więrzę.

Jakim biciem piany? człowieku! Moj post z którego wyrwałe¶ to zdanie jest z samego poczatku tego w±tku - wtedy jeszcze luz i spokój panował. Dopiero Ty ci¶nienie podniosłe¶. Bzdury piszesz. Do błędu sie przyznac nie potrafisz. Przeprosic również. Nie za wyrażenie zdania - ale za besztanie z błotem. Bo akurat gdy kto¶ o mnie pisze "jeste¶ zerem" i to w kontekscie tak... błachej sprawy to... ech, nieważne. Chyba szkoda moich słów.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pany Moderatory: przy całym szacunku do Was i Waszej niewdzięcznej pracy pamiętajcie: "Co przystoi Jasiowi, nie zawsze przystoi Panu Janowi". :roll:
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:


A wracaj±c do tematu to nie widzę dla calibry w latach jej produkcji żadnej konkurencji. Był jeszcze taki samochód jak ford proobe. Sporo droższy , zużywaj±cy dużo więcej paliwa i niesamowicie awaryjny. W między czasie był jeszcze sportowy model corolli ale na naszym rynku była to rzadko¶ć do tego droga i wykupowana przez rajdowców do przeróbek umożliwiaj±cych używania jej w rajdach.

KONKURENCJA z tamtych lat (cena podobna, osi±gi również, wygl±d - kwesta gustu) - chwile poszukałem, w głowie tego nie mam wink: <w pracy jestem, więc tylko kilka:

Honda crx z tych lat miała skromny silnik 1,6 w kilku wersjach mocy, jedna z nich to 160 KM...
Honda civic na silniku jak crx (VTEC-na dwóch wałkach rozrz±du) - 1,6l= 125 lub 160 KM
Mitsubishi colt 1,8L, bodaj 135 KM.
Mazda mx3, V6!, 1,8l, 133 KM (szok jak na takie małe autko, ale i pali sporo)

Silniki stosunkowo małe ale mocne. Kręc± się bez obaw do 6000-6500 obrotów i znosz± to dobrze. A przy spokojniej jeĽdzie (do 3000 obr/min) spalanie równi ok.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Zamker napisał:


A wracaj±c do tematu to nie widzę dla calibry w latach jej produkcji żadnej konkurencji. Był jeszcze taki samochód jak ford proobe. Sporo droższy , zużywaj±cy dużo więcej paliwa i niesamowicie awaryjny. W między czasie był jeszcze sportowy model corolli ale na naszym rynku była to rzadko¶ć do tego droga i wykupowana przez rajdowców do przeróbek umożliwiaj±cych używania jej w rajdach.

KONKURENCJA z tamtych lat (cena podobna, osi±gi również, wygl±d - kwesta gustu) - chwile poszukałem, w głowie tego nie mam wink: <w pracy jestem, więc tylko kilka:

Honda crx z tych lat miała skromny silnik 1,6 w kilku wersjach mocy, jedna z nich to 160 KM...
Honda civic na silniku jak crx (VTEC-na dwóch wałkach rozrz±du) - 1,6l= 125 lub 160 KM
Mitsubishi colt 1,8L, bodaj 135 KM.
Mazda mx3, V6!, 1,8l, 133 KM (szok jak na takie małe autko, ale i pali sporo)

Silniki stosunkowo małe ale mocne. Kręc± się bez obaw do 6000-6500 obrotów i znosz± to dobrze. A przy spokojniej jeĽdzie (do 3000 obr/min) spalanie równi ok.


Ziomek może Ľle się wyraziłem chodziło mi o dotrwanie do dzi¶ modeli konkurencyjnych z tamtych lat. Przeleciałem serwis aukcyjny i oferta prawie 400 szt calibry bije wszystkie inne marki na głowę. Powodem tego pewnie jest to, że sportowe auta japońskie z tamtych lat były produkowane tylko w Japoni i miały utrudniony dostęp do europy. Druga sprawa to niegdysiejszy brak czę¶ci eliminował skutecznie te auta z dróg. U kolegi na wsi stoi i służy już za kurnik od 19 lat colt jego taty po tym jak rozpadła się pompa wody i nie szło jej nigdzie zakupić. lol
_________________
Łowię i zjadam ......
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168