Czy wiesz, że...
Samiec ciernika samotnie buduje gniazdo i podejmuje opiekę nad wylęgiem. Samica ciernika przebywa w gnieĽdzie tylko w momencie składania jajeczek.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 591
 Zalogowani 0
 Wszyscy 591

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500785) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500785) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500785) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500785) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500785) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500785) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500785) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500785) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500785) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500785) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Spinnigowa alternatywa na lato... białoryb...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Spinnigowa alternatywa na lato... białoryb...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 6:49 pm    Temat postu: Spinnigowa alternatywa na lato... białoryb... Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów lol
Zawsze po dobrym okresie wczesnowiosennym, wiosennym, i wczesnoletnim przychodzi okres słabszego żerowania rybek. Dlatego wymy¶liłem sobie, że w tym roku spróbuję czego¶ nowego. Kupiłem kijek do 8gram, malutki kołowrotek, żyłka 0,12/0,14. Resztę zestawu wypełniaj± mikorogumki (do 3cm) i malutkie woblerki mojej roboty. Ciekaw jestem, czy który¶ z kolegów łowi regularnie biał± rybę na spina. Chodzi mi głownie o duże egzemplarze wzdręg, gruntowych płoci, nawet leszczy i karasi. Wiem, że często takie rybki to przyłów, podczas normalnego spiningowania, ale na pewno s± w¶ród Was prawdziwi specjali¶ci ultralighta. Czekam na każd± ciekawa wypowiedĽ i pozdrawiam wink:
_________________
art-nemo
SlawkoBoy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2007
Posty: 291

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 7:48 pm    Temat postu: Re: Spinnigowa alternatywa na lato... białoryb... Odpowiedz z cytatem

art-nemo napisał:
....... specjali¶ci ultralighta. Czekam na każd± ciekawa wypowiedĽ i pozdrawiam wink:


Przył±czam się w temacie do art-nemo.

Także ja w tym roku zamierzam tę metodę połowu zastosować.
Sprzęt już jest ale wiedzy brak ............... jak go wykorzystać.
Bo jeszcze płotki czy leszcza na spina nie złowiłem :roll: i nie bardzo sobie wyobrażam jak to ma wygl±dać np. w przedmiocie prowadzenia przynęty :?:
Tak więc wszelki sugestie wskazane wink:
_________________
Wydaje mi się , że czasami co¶ wiem ale tak naprawdę to chyba nie wiem nic bo to czę¶ciej mi się wydaje ......?!?
barto92
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Feb 09, 2008
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowość: Wyszków
PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Odbiegaj±c od tematu art jaki kijek wreszcie wybrałe¶?
_________________
''¶wir na punkcie paprochowania''
Gribu
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 154

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje rekordy wzdręg i leszczy zostały złowione na spina. W sumie to jeszcze pare lat temu mnie dziwiło złowienie tych ryb na spina, zmieniłem zdanie jak sam zaczołem je łowić...
migotka8
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: KNURÓW
PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 10:10 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

,,Gribu,, to zdradz troche tajemnic , metod prowadzenia przynety , jakie masz spostrzezenia albo co¶...
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barto 92--było trudno..Ogl±dałem kilka wędeczek i..konger ten stary do¶ć oki,ale co¶ nie tak,i był za długi 270 cm.,konger (ten nowy Tango- czarny) nawet git ale dla mnie blank za gruby jak na taki cw kijka i do¶ć drogi,miom zdaniem nie wart tych pieni±żków(znalazłem go w necie za 250 zł)..Wymy¶liłem sobie tak-mam kijek balzera,magna silwer 270 cm pickerek,3 szczytówki i waga bardzo lekka 137g. 12 lat temu zapłaciłem za niego niezł± kaskę..Wkładaj±c różne tipy ,mogę sobie regulować cw kijka i wielko¶ć przynęt...Oprócz tego kolega załatwił mi kijek mikado feeling. Porównywałem z innymi i wydał mi się odpowiedni,lekki. cienki blank, dolnik ok,długo¶ć tak jak chciałem 240 cm.. I w dodatku za ¶mieszne pieni±dze...Zrobię tak-je¶li wci±gnie mnie takie łowienie, na nowy sezon kupię jeszcze inny patyk,może lepszy. Póki co, ten wystarczy wink: A mam zamiar jeszcze kupić kręciołka na kropki-a ten model kosztuje- no lepiej nie napiszę ,żeby narazie nie stresować mojej żonki.. lol pozdrawiam..art..
_________________
art-nemo
SlawkoBoy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2007
Posty: 291

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gribu napisał:
... zmieniłem zdanie jak sam zaczołem je łowić...


No ale jak zacz±łe¶ łowić.
Podziel się troszkę spostrzeżeniami.
Na co "bije" płotka a na co leszcz, rodzaj i wielko¶ć przynęty jej kolor oraz sposób prowadzenia.......... wink:

a tak na marginesie to spodziewałem się szerszego odzewu w¶ród spiningierów z PW. Czy tak mało kolegów "dłubie" białoryb na spining.
A może co¶ ukrywacie i nie chcecie się podzielić Swoj± wiedz± ....... 8) wink:
_________________
Wydaje mi się , że czasami co¶ wiem ale tak naprawdę to chyba nie wiem nic bo to czę¶ciej mi się wydaje ......?!?
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszcz, płoć ciężko skusić do brania zdarzaj± sie pojedyńcze rybki, ale za to wzdręgi można łowić tak samo jak okonie. A robię to tak ; łowie w jeziorze i do łowienia wzdręg potrzebujey łodzi, najlepsze miejsca s± oczywiscie przy trzcinach, głeboko¶ć możę zaczynać sie już od 50 cm, ale najlepiej łowić na wodzie 1,5 m, Do łowienia wzdręg bardzo przydatne s± dobre polaroidy. Łowię na krótki dwumetrowy kijek Mitchella do 5 g. Przynety najlepsze moim zdaniem lekkie jigi w różnych kolorach od jaskrawych do czarnych, mikrogumki, i czasem sprawdzaj± sie obrotówki 0 i 00. Technika prowadzenia jest prosta wzdręga bierze przynęte podczas opadania w 90 %. Wzdręgi łowie przeważnie w czasie letnich upałów jak na konkretniejsze drapieżniki nie ma co liczyć, Wzdr±żki to jednak fajna zabawa a na kijaszku do 5 g rybka 0,5 kg sprawia duż± frajde.
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest przyszło¶ć. Dlaczego? 99,9% ¶cigane drapieżniki s± zabierane. Co by¶my tu nie wypisywali, tak jest i długo będzie. Pozostanie w większo¶ci, skarlały białoryb.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woderek napisał:
To jest przyszło¶ć. Dlaczego? 99,9% ¶cigane drapieżniki s± zabierane. Co by¶my tu nie wypisywali, tak jest i długo będzie. Pozostanie w większo¶ci, skarlały białoryb.


W samo sedno. Dlatego, już kilkana¶cie lat temu, zdecydowałem o niepolowaniu na drapieżniki z wyj±tkiem suma. Je¶li jednak się trafi jaki¶ samobójca to bezwzględnie go wypuszczam.
A trafiaj± się i to nierzadko. Od 1999 roku mam na rozkładzie kilka jak najbardziej wymiarowych szczupaków złowionych na białego robaka i przypon 0,12 w trakcie polowania spławikówk± na białoryb.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ja tu widze! Jest nas trzech z Knurowa? No nieĽle!! Oczywi¶cie 29 lutego na piwne jedziemy wszyscy?
Art - zabierz na piwne sprzęty do zazbrojenia małych woblerkw ( do 2 cm ).
Wzdręgi - tak - sitowie i leki wiatr w kierunku sitowia. Drobi się chlebek i puszcza na wodę jeden za drugim. Chlebek w szeregu wpływa w sitowie. Tam w ¶rodku, znajduj± go wzdręgi i ... wypływaj± aby zje¶ć kolejne podpływaj±ce do sitowia kawaki. Wtedy mamy je jak na stole. Wszelkiego rodzaju malutkie imitacje owadów czy robaczków, s± atakowane z furi±. Nie zapominajcie odkręcić kołowrotka, bo żyłeczka pęka natychmiast :-)
Widziałem jak raz tak robił go¶ć na jeziorze Miedwie . Nie miałem takiego sprzętu a uklejki i małe okonki już mne znudziły. Postanowiłem łowić wzdręgi ale na chlebek. Tak samo je wywołałem przed sitowie i sie zaczęło. Jedno wyj¶cie - jedna wzdręga. Ale jaka!! Około kilograma!!!
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja napisze, bo w wakacje troche nałapałem białorybu na gumki wink:

Łowiłem kijkiem od 1-8 g. Niestety pękła mi w nim szczytówka, ale taty kolega mi go naprawił :P Teraz jest jeszcze bardziej miękki.
Używałem przewarznie paprochów. Należy pamiętać, aby mieć w pudełku parę rozmiarów haczyka. Czasami może podej¶ć większy leszcz i trodno jest go zaci±ć. Łowiłem na boczny trok z fasolk± 3g. Trzeba pamiętać , aby używać dłuższgo pzepłonu, po to aby ryby nie przepłoszyć ciężarkiem. Będzesz miał dużo niezaciętych brań, gdyż często okoń o tej porze roku wali w fasolke (czytaj: ciężarek). Prowadziłem przynęte wolno podci±gaj±c, z małymi skokami. Trzeba bacznie obserwować szczytówkę, gdyż brania s± bardzo delikatne.
A co do żyłki to bym nie radził stosować takich cieniutkich. Niektóre firmy już nie rozbi± takich ciękich. By¶ bardzo dużo rwał na 0,12 i by były większe problemy z wycholowaniem większego leszcza. Ja używam 0,16 i jest ok.
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam ¶wietn± broń na ¶winki...malutki, ok 2,5cm Siek (nie wiem, jak się nazywa, ale przypomina igiełkę) malowany na niebiesk± makrelkę (z brokatem).
Zdarzały mi się płocie na żółte paprochy ;)
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się z Szymlem/Szymelem - cieniutka żyłeczka to podstawa. Im cieńsza tym lepiej będzie się łowiło - tylko nie można przesadzać wesoly
_________________
pozdrawiam
Maciej
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
Nie zgodzę się z Szymlem/Szymelem - cieniutka żyłeczka to podstawa. Im cieńsza tym lepiej będzie się łowiło - tylko nie można przesadzać wesoly

A ja się nie zgodze z woblerem :]. Cienka żyłka czasem przeszkadza w wędkowaniu. Wprawdzie sam uzywam głównie 0,14, ale 0,18 mam na drugiej szpuli i przydaje mi sie do¶ć często
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
Nie zgodzę się z Szymlem/Szymelem - cieniutka żyłeczka to podstawa. Im cieńsza tym lepiej będzie się łowiło - tylko nie można przesadzać wesoly


I tu się mylisz wink:
Na żyłce 0,12 by Ci się czsto pl±tał zestaw na bocznym troku, chyba, że jeste¶ bardzo do¶wiadczony. :P
My¶lałem kiedy¶ tak samo jak ty, że im cieńsza żyłka tym lepiej. Rozmawiałem z do¶wiadczonym wędkarzem, który posiada także sklep wędkaski. Powiedział mi , że u niego w kadrze wszyscy używali 0,14 żyłki. Po pewnym czasie postanowili przejsć na 0,16 i nie ma w cale dużej różnicy. On mi wła¶nie powiedział, że niektóre firmy zrezygnowały z produkowania żyłek spinninowych poniżej 0,16. Chciałbym widzieć jak na żyłce 0,12 cholujesz leszcza 2,5 kg 8O

P.S
wobler129 napisał:
Szymlem/Szymelem


Szymlem
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymel napisał:

Chciałbym widzieć jak na żyłce 0,12 cholujesz leszcza 2,5 kg


Hehe tak wtr±cę, że kiedy¶ łowiłem klenie (wtedy jeszcze na 0,12-teraz moja najcieńsza to 0,14) i mi się pokazał boleń. Nie pomy¶lałem, żeby zmienić szpulę i założyłem boleniowy wobler na agrafkę...Bolek miał 67cm ;)
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymel napisał:
wobler129 napisał:
Nie zgodzę się z Szymlem/Szymelem - cieniutka żyłeczka to podstawa. Im cieńsza tym lepiej będzie się łowiło - tylko nie można przesadzać wesoly


I tu się mylisz wink:


Ja my¶lę, że się nie mylę wesoly Każdy ma inne zdanie usmiech 2,5kg leszcz na 0,12 to nie problem wesoly Hamulec i miękki kijek i po sprawie - 2,3 odej¶cia, a potem już bez problemu.

Dalej twierdzę, że im cieniej tym lepiej ale bez przesady


Szymel napisał:
Szymlem


Ok dzięki usmiech
_________________
pozdrawiam
Maciej
wojto-ryba
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Mar 19, 2007
Posty: 169

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsko-Biała
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 7:54 pm    Temat postu: Moje zdanie i do¶wiadczenie mówi... Odpowiedz z cytatem

Ulubion± przynęt± dla ryb spokojnego żeru na moim zbiorniku to biały paproszek na troku póĽniej błystki obrotowe oczywi¶cie te najmniejsze nr 00. Żyłka 0,14mm mi w zupełno¶ci wystarcza w ubiegłym sezonie wyj±łem leszcza ~2kg na tej lince. Grube płocie też się poddawały i nie potrzebowałem łowić grubiej. Kijka który używam do biało rybu to Dragon tournament 1-5g, raczej już nie do kupienia. pozdrawaim i życzę powodzonka w kuszeniu wszelkich białych rybek wesoly
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muszę się przyznać, że swego czasu próbowałem łowić na 0,10
Problemem nie były tracone w trakcie holu ryby tylko ilo¶ć przynęt zostawionych na zielsku.
Nawet spory szczupaczek nie był problemem do czasu kiedy trafił z±bkiem na żyłę:/
Gribu
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 154

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam sprawdzone w sumie 3 metody łownienia białorybu:
Pierwszy to standardowy boczny trok z jak najmnijszymi przynętami Drugi to mikroskopijna główka jigowa
Trzeci najskuteczniejszy ale musz± do jego zastosowania być odpowiednie warunki - to rozerwany kawałek twistera na haku muchowym bez dodatkowego obci±żenia. Sposób możliwy do zastosowania w oczkach ro¶linno¶ci oraz je¶li mamy ryby w zasięgu kilku merów bo wykonanie rzutów tak± przynet± jest prawie niemożliwe, a głęboko¶ć łowiska lub przebywania ryb nie przekracza metra. T± metod± złowiłem najwięcej i największe wzdręgi choć nie tylko wzdręgi...
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Panowie za kazd± cenn± radę..na pewno się przydadz± wink: Do zobaczenia nad wod±...
_________________
art-nemo
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem krótko - może kiedy¶, jak będę bardzo, ale to bardzo znudzony chwycę za spinning i pobiegnę na płotki. W chwili obecnej byłoby to dla mnie i dla mojej wędki... hańbi±ce wykrzyknik
Maro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 19, 2002
Posty: 363

Kraj: UK
Miejscowość: ŁódĽ-Wrocław-Londyn
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baltasar napisał:
muszę się przyznać, że swego czasu próbowałem łowić na 0,10
Problemem nie były tracone w trakcie holu ryby tylko ilo¶ć przynęt zostawionych na zielsku.
Nawet spory szczupaczek nie był problemem do czasu kiedy trafił z±bkiem na żyłę:/


I to swieta prawda. Tu opisalem moje metodyKLIKNIJ]

Tomek, nie hanb... To nie hanba zlowic ploc 37 cm nz lekkiego spina. Kilka moich rekordow juz jest poprawionych.

Podsumowujac warto sprobowac. Efekty i przyjemnosc z wedkowania lekkim spinem sam ocenisz.
_________________
------/\/\@r()-----
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Powiem krótko - może kiedy¶, jak będę bardzo, ale to bardzo znudzony chwycę za spinning i pobiegnę na płotki. W chwili obecnej byłoby to dla mnie i dla mojej wędki... hańbi±ce wykrzyknik


Czyli uważasz, że płotka to nie ryba?
_________________
pozdrawiam
Maciej
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
Czyli uważasz, że płotka to nie ryba?

Płotka jak najbardziej ryba usmiech ale ¶ledĽ już nie :?
Takie powiedzenie przed wojn± było,a przynajmniej w jednej z mniejszo¶ci narodowych i religijnych:
"¦ledĽ nie ryba,kukurydz nie zbóż".
Chociaż mnie wygl±da na to że ani pierwsza ani druga czę¶ć nie jest prawd±.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
tomek79 napisał:
Powiem krótko - może kiedy¶, jak będę bardzo, ale to bardzo znudzony chwycę za spinning i pobiegnę na płotki. W chwili obecnej byłoby to dla mnie i dla mojej wędki... hańbi±ce wykrzyknik


Czyli uważasz, że płotka to nie ryba?

Jestem po prostu konserwatyst± i uważam, ze płotki tak samo jak inne ryby spokojnego żeru zostały stworzone po to by je łowić na spławik albo i z gruntu. Dzisiejsze wędkarstwo stanęło na głowie. Na muchę nie łowi się już wył±cznie pstr±gów/lipieni, szczupaki, sandacze, płotki nikogo nie dziwi±, tak samo spinningu używa się do połowu ryb, o których kiedy¶ nikt na serio nie my¶lał, a na pewno nie my¶lał o nich człowiek, który wymy¶lił metody spinningow±. No ale skoro da sie łowić na spinning białoryb, to czemu nie?????? No to łówcie bylebym na to nie patrzył ;) Na razie zostanę wierny prawdziwym drapieżnikom.
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko je¶li przez upalne dni nie masz nawet nadziei na prawdziwego drapieżnika, to łowienie białorybu jest ¶wietn± alternatyw±. Tak± sam± frajdę sprawia złowiona ładna wzdręga czy płotka jak takiej samej wielko¶ci okoń, a holowanie rybek na takich lekkich zestawach pozostaje dłużej w pamięci niż większe ryby na mocnym sprzęcie.
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olgierd_sandalista napisał:
Tylko je¶li przez upalne dni nie masz nawet nadziei na prawdziwego drapieżnika, to .......................


........to łowimy w nocy usmiech wink: .
_________________
luk750
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olgierd_sandalista napisał:
Tylko je¶li przez upalne dni nie masz nawet nadziei na prawdziwego drapieżnika,

A tam od razu nie mam nadziei... Jak nie chce sie smażyć w słońcu to łowie o ¶wicie albo wieczorkiem albo w nocy, ale łowiłem też w samo południe i też się czasami co¶ wyci±gnęło. Powiem inaczej lato to jest piękna pora na drapieżniki, a nie jakie¶ tam wzdręgi ;)
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Powiem inaczej lato to jest piękna pora na drapieżniki, a nie jakie¶ tam wzdręgi ;)


No ba, nocne zasiadki na suma (albo spacerki z ciężkim spinnem), nocne sandacze, południowe klenie w warkoczu, bolenie bij±ce w praż±cym Słońcu u szczytu główki... Lato wcale nie jest takie złe... wesoly Ja tam wolę lato niż zimę. wink: :P
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rzece s± troche inne perspektywy niż w jeziorze. Ale oczywi¶cie delikatniutki spining jest to dla mnie tylko dodatek i takimi metodami łowie tylko pare razy do roku. Zdecydowanie wolę łowić na konkretniejszy sprzęt a co za tym idzie konkretniejsze ryby. A co do łowienia w nocy: łowie prawie wył±cznie z łodki i tylko na spining, a na większo¶ci jezior w Polsce jest zakaz łowienia z łodzi w nocy. Może w tym roku przekonam się do nocnego spina na rzece i w ogóle przeprosze rzeczne łowienie, które przez ostatnie 2 sezony zupełnie zaniedbałem.
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

browarek napisał:
Jeżeli mamy łowić paprochami w lato to tylko na systemik (dwa paprochy)....


Możesz bliżej opisać taki systemik :?:
_________________
luk750
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na żyłce głównej wi±żesz pętlę,węzeł dowolny poczym zyłkę z pętli rozcinasz tak aby od wezła do końca zyłki utworzyły sie dwie długosci
jedna dłuzsza,druga krótsza tak 3\4długosci i1\3 długosci do końcy dowi±zujemy główki jigowe dwie takiej samej gramatury.Broń boże zadnych agrawek! I zakładamy paprochy innych kolorów.I zmieniamy kolory do momemtu aż trafimy w gusta okoni.Aż do momentu gdy złapiemy dubelka(dwa garbuski).jeden ucieka w lewo drugi w prawo.
ZABAWA EXTRA.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba z muszkarstwem Ci się pomyliło. wink: Na spinning to 2 przynęt raczej nie można, no chyba że jedn± bez haczyka.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

browarek napisał:
prawda jest taka ze trzeba się nastawic albo na mieso albo na zabawę!
Już mnie dwa razy trafiła straż z systemikiem i sie dogadałem bez problemu. ja ryb nie biorę z łowiska a dwa to:
JEST RYZYKO,JEST ZABAWA!!

Tu się długo nie pobawisz...
Mówiłem to ja, Jarz±bek 8)
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

browarek napisał:
może u was tak ale w polskich realiach jeszcze można

Ale Ci Monk dopiekł, że zmiana konta przez 45min. to wstyd, co? lol

Miałem nadzieję, że się domy¶lisz, że pisałem o Pogawędkach :roll:
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

je¶łi kto¶ sie czuje urażony nieetycznym paproszeniem to bardzo przepraszam moja wina.A oco chodzi z monkiem?
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Browarek masz troche dziwny jak dla mnie tok rozumowania..... albo sie przestrzega przepisów albo nie ........
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej jestem za przepisami,limitami połowów dziennych,
wymiarami ochronnymi itd...
Ale czy nikt nigdy niezboczyl z drogi i nikt nie złamał choc jednego przepisu.Takie cacko pokazali mi szwedzi i jakos się przyj± ten brzydki zwyczaj w mojej praktyce.Nie propaguje i niezachecam!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo słusznie. usmiech
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w każdym szaleństwie jest jakis sposób.
Wył±cznie spininguje ijestem za podniesieniem wymiaru dla esoxa
dolnego 50cm i wprowadzic górny 80 cm.Okoń od 20cm. Jeszcze można wprowadzić limit włoski i mam jeszcze pare pomysłów co do ochrony ryb,
a tu mnie za mięsiarza wzięto.
Wędkujemy z kolegami koło Nowego Dworu Maz. kolega Monk pewnie zna jez Góra, i Janówek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie.
Trudno jednak po Twoich wcze¶niejszych postach było odnie¶ć inne wrażenie. A tego tutaj nie lubimy. ;)
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.K my¶lałem ze jest jaka¶ elastyczno¶ć ,już jestem na ziemi.
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tu mnie za mięsiarza wzięto.

he he mięsiarz to Kto ? Ten co zabiera parę rybek do domu zgodnie z regulaminem ? Pełno tu "krzyżowców na krucjacie" co to niby lepsi s±, bo łapi± i wypuszczaj±. W tamtym roku zabrałem ¶rednio z łowiska 3 ryby na jedno wyj¶cie. Więcej pokory dla wolno¶ci jednostki co PRZESTRZEGA PRAWA albo zmieńcie prawo.
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lineczku! Mięsiarz to taki obywatel co ma zasadę "większe niż wesz do siaty bierz".Wiadomo że trzeba zje¶ć kolację po wypadzie,ale s± tacy co niemaj± lito¶ci.W mazowieckim wzdręga ma wymiar ochronny a widziałem
takich co maj± pół siatki palczaków.
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A regulamin amatorskiego połowu ryb bym znacz±co zmienił!
Parę żeczy jest paradokalnych.
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

browarek
Do ¶cigania takich co łowi± niżej wymiaru jest odpowiednio powołana służba. Tacy osobnicy na forum PW nie wchodz± często, bo po co ? Wszelkie zmiany regulaminu dozwolone s± zgodnie ze ¶cieżk± legislacyjn±. Można narzekać, można zmieniać siebie ale nie zmienimy innych bez ich zgody na to. Pozdrawiam lineczek
browarek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2008
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: warszawa
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możemy poutyskiwac i tak to nic niezmieni.Przyznam rację i pozdrawiam
Mentalno¶ci ludzi nie zmienimy.A sami nie bedziemy zamiast uprawiania wędkarstwa łapali kłusoli.Zgadzam się Lineczku z toba i przesyłam dla Ciebie wirtualnego browarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 165