Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 588
 Zalogowani 0
 Wszyscy 588

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(134297) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(134297) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(134297) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(610890) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(610890) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(610890) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(610890) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(610890) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(610890) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(610890) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2277
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2301
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2506
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Lin, karaś
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Lin, karaś
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
piotrekbb
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 30, 2007
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 12:06 am    Temat postu: Lin, karaś Odpowiedz z cytatem

Panowie proszę o pomoc! Poniżej przedstawiam rysunek glinianek, na których łowię. W czasie tarła widziałem ogromne liny jak i karpie wygrzewające się przy powierzchni oraz karasie. Cały ten obszar pokazany na mapie ma jakieś 150/150 metrów. Stawki te są oblegane przez pseudo wędkarzy sądzących, iz im więcej chleba czy bulki tartej wrzuci do wody ryba będzie lepiej brała. Sypią zanęty bardzo dużo jak i rybę nauczyli brać tylko na ciasto na nic innego nie chce brać. Wiem, że lina trzeba nęcić, jakie zestawy używać jednak pomóżcie, w którym miejscu nęcić?? W bąbelki na wodzie nie ufam, bo są na całym stawie. Jak również ryba chodziła na całej powierzchni stawu. Proszę pomóżcie gdzie nęcić, jak często, ile oraz czym?? Powiedzcie mi proszę jeszcze jedno a mianowicie czy w każdym dniu muszę nęcić o tej samej porze?? Nie ukrywam jest to kłopotliwe. Ostatnio brania są bardzo słabe i ciasto ryba zdejmuje z haka 1-2 linków dziennie się zdaży jednak malutkie.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da359a0f47dd4b96.html tu rysunek glinianek.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak skali planu, więc trudno ocenić odległość. Brak info o roślinności zanurzonej.
Na pierwszy rzut oka - spróbowałbym przy ujściu (wejściu?) rowu/strumyka, widniejącego w lewym dolnym rogu. Z planu wynika, że trzcinowisko nie wchodzi w wodę. Trzeba by było dyskretnie przedrzeć się przez trzciny, wyraźnych śladów nie zostawiając.
Nęcenie i łowienie na granicy spadku dna.
Skoro wszyscy na ciasto, to poświęć kilka dni na nęcenie np. kukurydzą. Byle o stałej porze i w dyskrecji.
VIRT
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Mar 10, 2007
Posty: 76

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Mazury (Orzysz)
PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie dobrym łowiskiem byłaby południowo-wschodnia zatoka lub najbliższe miejsce kolo roślin powierzchniowych.
Ja radziłbym nęcic kukurydzą, bo jest tania i dostaniesz ją w każdym sklepie spożywczym. Nęć jak Bombel powiedzial zawsze o tej samej porze , najlepiej pod wieczór lub wczesnie rano. Ja sypie puszkę na dzień, ale to zależy od ilości ryb w twoim lowisku. Po trzech dniach nęcenia jadę wcześnie rano na ryby a jak nic to jadę jeszcze tego samego dnia popołudniu i łowię do wieczora. Kukurydza również dobra jest jako przynęta, gdyż trzyma się haczyka,a jeżeli będzie brała ci drobnica to zakładaj po 3-4 ziarenka na haczyk. Na lina zawsze mam zestaw spławikowy leciutko przegruntowany (haczyk leży na dnie) ale to zależy od rodzaju dna, jeżeli masz duzo zielska to unieś przynęte centymetr nad zielskiem.
No, to chyba wszystko, a i jeszcze staraj sie stosować cienkie przypony, ja używam plecionki 0,11 gdyż jest wytrzymała i cieniutka:D oraz używaj lekkie spławiki.
No to powodzenia, jak coś to pytaj
_________________
wszędzie dobrze ale na rybkach najlepiej
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzę na posty - dopiero 3. Tymczasem bardzo precyzyjne pytanie - pokazane łowisko ( jak dla mnie bardzo dobrze ), opis i metody poczynań tamtejszych wędkarzy.
Co ja bym Ci miał napisać?
Łowisko jest niewilkie ( jak sam piszesz cały teren to 150x150 m), więc można łowić praktycznie wszędzie.
Łowisko jest bardzo płytkie.
Jeśli tam faktycznie pływają wielkie liny, tym razem będą miały inne miejsce postoju. Wielka presja wędkarska i płytkość, ustawi je w miejscach najgłębszych. Nic nie piszsz o drapieżnikach. Możliwe, że ich nie ma i wtedy na bank duża rybka stoi na 2,5 m głębokości. Ze spławikiem - raczej nie do podejścia.
Piszesz, że to glinianka - więc można na dnie postawić praktycznie każdy rodzaj przynęty i zanęty.
Czym nęcić daleko? Pellet. Czym łowić? Na włos i dalekie gruntówki.
Tak bym spróbował w tym przypadku.
Miejsce? Jak najdalej od najbardziej popularnych stanowisk i takie, gdzie można sięgnąć głębokich miejsc.
Co zaś się dotyczy nęcenia - lepiej o tej samej porze co planowany połów.
piotrekbb
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 30, 2007
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do drapieżników jest tu bardzo dużo szczupaków małych, duże zdarzają się sporadyczniej jest troszke zielska na dnie więc tylko spławik w grę wchodzi. Nęcilem kukurydzą przez 1,5 tygodnia niestety wchodzila w to wzdręga i jednego malego linka złapałem
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołšczył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Knurów-śląskie
PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć..Linów łowię dość malo ale powiem ci coś o karasiach..jeżeli twoje łowisko jest dość płytkie to znajdź kawałek w miarę twardego dna o glębokości ok .2m..Nęcenie ropocznij od kukurydzy podanej w zanęcie, na początek nie dużo ok.0,5 puszki na jeden raz..To zwabi wszystkie ryby-male i duże..Po powiedzmy 3dniach zwiększ ilość kuku do 1 puszki i dodaj 2 szklanki grubej , którą musisz sobie sam przygotować..Jeśli nie wiesz jak-to mi napisz..Nęć ok.15m .o brzegu najlepiej z procy(precyzyjnie).Gruba kukurydza to przysmak karpi.Teraz o zestawach..Proponuję splawikowe-ale pamiętaj ,te ryby są bardzo płochliwe..Pierwszy delikatny-żylka glówna 0.20mm,przypon 0.14mm , haczyk nr.8-na jedno ziarenko..Drugi zestaw mocniejszy-główna 0.25mm, przypon z plecionki 0.08..,haczyk nr.4-na wlosie dwa ziarna gotowanej kuku.Do gotowanej ja dodaję scopex..Na słabszy zestaw połowisz i małe wzdregi i kilowe karasie...Na mocniejszy powinny brać wieksze rybki(może te karpie)..Moja rada- bądź cierpliwy i zawsze łów w idealnym spokoju..duży karaś i lin to bardzo płochliwe ryby..Ja sam zlowllem kilkadziesiąt karasi koło kilograma z 1.2m głębokości i 10 m od brzegu--to naprawdę jest TRUDNE..Pozdrawiam lol
_________________
art-nemo
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Piš Sie 10, 2007 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrekbb napisał:
Co do drapieżników jest tu bardzo dużo szczupaków małych, duże zdarzają się sporadyczniej jest troszke zielska na dnie więc tylko spławik w grę wchodzi. Nęcilem kukurydzą przez 1,5 tygodnia niestety wchodzila w to wzdręga i jednego malego linka złapałem

Czy na tych głęboczkach 2,5 metrowych też jest na dnie zielsko?
Art-nemo nie doczytał albo nie ogladał dobrze informacji o zbiorniku. Pewno przeoczył, że to małe oczko ( dwa zbiorniki razem to 150x150 m ) .
Prawdę napisał, że ryba lubi spokój. W tym przypadku - jak najdalej od brzegu :-)
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Sie 10, 2007 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
W tym przypadku - jak najdalej od brzegu :-)


A tu bym z Tobą polemizował. Oczywiście teoretycznie, bo brak nam wiedzy o roślinności zanurzonej.
Przy wyborze miejsc przeze mnie proponowanych, gdzie - jak wynika z planu - nie włazi konkurencja, ryby mogą się trzymać blisko pasa trzcin. Tam ich nikt nie niepokoi. Co ważne szczególnie w odniesieniu do lina.

Mam dwa takie stawki poglinowe. Okazuje się, że najlepsze efekty są na płytkim, tuż przy granicy grążeli. Wody tam najwyżej metr. Tymczasem na dołku sięgającym do 3 m - pusto. Warto tam jednak podać żywczyka na zestawie spławikowym. Co prawda zębatych tam niewiele, lecz jeśli już jakiś się skusi, to będzie to nawet trójka.
Niestety, zestaw musi być mocarny. Nie zawadzi nawet 0,25 na przyponie. Bo jak siądzie "dwójkowy" karaś czy lin, a są tam takie, to na lżejszym sprzęcie są nie do wyjęcia.
piotrekbb
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 30, 2007
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Sie 10, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na 2 metrach są rośliny.
Dno muliste gruntówka albo sie zapada w dnie albo w roślinach.
Jak przyządzic tą kukurydzę.
Najgorsze jest to, iż wszyscy sypią czym się da i łowisko jest moim zdaniem przenęcone. Boję się że 1 puszka kukurydzy może być za dużo dziennie. W łowisku jest dużo okonia więc robaczki odpadają.
A znów na kukurydzę wzdręga i krąp szaleje.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Dęba
PostWysłany: Piš Sie 10, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale ziemniaki lub minikulki proteinowe mogą rozwiązać problem. Ziemniaczki gotujemy w mundurkach na lekko twardo :) Kroimy je na centymetrowe kosteczki. Tym nęcimy i na to też łowimy. Najlepiej 2 miejsca, jedno płytkie drugie głębokie. wspaniałe rozwiązanie problemu gdzie łowić jest wtedy gdyby obu można było sięgnąć z jednego stanowiska.

Co do kulek to wszystko jak przy połowie karpi tylko lżejsze a gdyby brania były delikatne i nie do zacięcia można spróbować nici PV i metody na ,,składany przypon".
Ja polecam jeszcze poszukać jakiejś luki w podwodnym dywanie. Gdy znajdziesz nawet metr twardego dna bez roślin to sukces powinien przyjść prędzej czy później. Cisza i cierpliwość wskazana:)
_________________
Bieroo Paniee???
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Sie 10, 2007 10:10 pm    Temat postu: Re: Lin, karaś Odpowiedz z cytatem

piotrekbb napisał:
Panowie proszę o pomoc!


Płytkie zbiorniki nie są łatwymi łowiskami i trudno przewidzieć, gdzie akurat przebywają ryby. Nęcenie najczęściej ma zerowy efekt i wszystko jest sprawą przypadku.
Pewna systematyka, stały sposób postępowania może przynieść efekty, lecz według mnie jest duże prawdopodobieństwo, ze badal połowy pozostaną w sferze błędu statystycznego.
Na tak niewielkich zbiornikach i przy tak wielkiej presji wędkarsko-zanętowej rybki wypadałoby czymś zaskoczyć. Czymś co nie było stooswane a dodatkowo podawane jest w atrakcyjnie małej ilości. Stwierdzenie "atrakcyjnie mała ilość" nie jest błędem, gdyż na podstawie tego co napisałeś, cała strefa przybrzeżna może być zatruta przez zakwaszenie.
No to teraz pytanie zasadnicze. Jaśli naturalne żerowisko w pobliżu trzcin jest wyłączone to gdzie ryby mogą się posilać? Na dnie porośniętym zielskiem można się posilić ale to nie zajęcie dla większych ryb. Kawałek dalej jest już płycizna z zakwaszona strefą litoralu. Pozostaje tylko jedno miejsce, które jest na tyle oddalone aby nikt tam za wiele nie nęcił, gdzie jest realne zagrożenie zerwaniem zestawu i w końcu, gdzie ryby zawsze mają odkryte, lekko muliste dno pełne wszelakiego przepysznego robactwa.

Nie twierdzę, ze ryby tam są ale sam pomyśl, czy w swoich poszukiwaniach nie znajdziesz kilka godzin na sprawdzenie tego miejsca. :-) W końcu i tak ich szukasz to czemu by nie spróbować akurat tam? :-)

Konkretnie miejsce, o którym piszę, to zaznaczona miejscówka u góry po prawej przy górnym akwenie. Sam zestaw spławikowy posyłałbym pomiędzy grążele a głęboką wodę i to jak najbliżej grążeli. Sam zestaw jest prosty. Do poprawnie wygruntowanego zestawu dołóż długość przyponu, tak 30-35cm a na gruncie lub do 5cm niżej zaciśnij śrucinę 0,3g. Będzie to śrucina sygnalizacyjna do brań podnoszonych. Przy kalsycznych braniach w niczym nie będzie przeszkadzać. Spławik to trudniejsza sprawa. Najlepszy, wbrew pozorom, byłby leszczowy do brań podnoszonych ale i odpowiedni waggler spełni swoją rolę. Odradzam spłąwiki cięższe niż 2,5g gdyż nie będzie widać naprawdę delikatnych brań, a będzie wystarczająco ciężki aby posłać zestaw na te 20-25m. Jeśli będzie jednak za lekki to musi być cięższy jednak o bombech 6g i większych zapomnij. Żyłka główna 0,25, przypon 0,16-0,18, wędzisko sztywne o akcji B 4-6m z cw w granicach 10-40g. Zestaw tak mocny ponieważ zacięta sztuka jak nic pójdzie w grążele a to już nie żarty.
Pozostała przynęta i tu zaczynają się schody. Przynęta powinna być na tyle lekka by nie zapadać się w mule a jednocześnie nie stosowana do tej pory w tym akwenie. Inwencja własna ma tutaj naprawdę wiele do pokazania, gdyż przypomnę, ze nie potrzeba wiele nęcić. Można próbować na parzone płatki, na pęczak, pszenicę, prażony ryż, paski lub kostkę gotowanej marchewki, jakieś płatki kukurydziane uprzednio lekko namoczone, krążki krojonej parówki lub kawałki mielonki. Wybór należy do Ciebie. :-D
piotrekbb
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 30, 2007
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nęciłem jedno miejsce 1,5 tygodnia- efekt jeden wypięty lin i wyjęty amur 2 kg a procz tego zero efektwow. Mam pytanie czy zmienić miejscowke czy dalej czekac
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 54