Czy wiesz, że...
W RP ¶ródl±dowe wody powierzchniowe zasiedlaj± ryby z 83 gatunków, w tym 59 stanowi± gatunki uznawane za charakterystyczne dla naszej strefy geograficznej. 20 gatunków zaliczonych zostało jako celowo wprowadzonych do wód w wyniku działania człowieka.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 596
 Zalogowani 0
 Wszyscy 596

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(460096) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(460096) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(460096) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460096) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460096) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460096) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(460096) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460096) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(460096) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(460096) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Bolenie i plecionka
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Bolenie i plecionka
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
CPA
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Feb 06, 2007
Posty: 46

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 11:42 pm    Temat postu: Bolenie i plecionka Odpowiedz z cytatem

Jedni wędkarze używaj± plecionki łowi±c bolenie. Drudzy uważaj±, że żyłka jest lepsza bo mniej widoczna i tylko j± stosuj±. Jakie Wy macie do¶wiadczenia z bolkami "na plecionkę", jakich ¶rednic używacie itp. Z góry dzięki za odpowiedzi usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ja bym chyba na bolenia nie użył plecionki. Z zacięciem nie ma problemów, bo zacina(a może nacina usmiech ) się sam, a miękko¶ć i rozci±gliwo¶ć żyłki jest niew±tpliwym atutem przy pierwszym odjeĽdzie oraz przy podbieraniu bolenia, bo lubi sobie nagle zawrócić. Ponadto nie siedzi w zaczepach, trzyma się otwartej wody, więc po co plecionka?
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie. Brak polskich znaków.
_________________
Jobda
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jobda napisał:
Trzeba dodać, że palecionk± wykonuje się krutsze żuty.

Nie był bym tego takipewien wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od trzech sezonów Bolki łowię tylko i wył±cznie na plecionkę ( 0,10 – 0,13) i nie zauważyłem różnicy w ilo¶ci brań wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 10:38 pm    Temat postu: Bolenie i plecionka Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. Popieram mojego przedmówcę Mario-z. Stosuję do połowu bolków plecionkę w dwóch rozmiarach 0.08 mm, 5.10kg, KONGER w kolorze oliwkowo-zielonym i 0.12mm, 12.9kg, BALSAX Dynemma Fish w kolorze czarnym. Kolor plecionki jak i żyłki musi być ciemny nie fluo.
Stosuję do połowu sztywniejszy kij, w którym pracuje sama szczytówka i ma sztywniejszy dolnik - szybka akcja szczytowa. Ułatwia to mi zacięcie, ale wiem, że stosuje się też do połowu miękkie kije, które pracuj± od szczytówki po rękoje¶ć - paraboliczne. Jak mam stosować żyłkę to stosuje 0.26mm , 9.20kg, MISTRALL GTX STRONG w kolorze zielonym.
Moim zdaniem żyłka lub plecionka przy połowie boleni nie ma znaczenia. Ale je¶li chodzi o odległo¶ć rzutu to zdecydowanie polecam żyłkę. usmiech
KM
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Mar 01, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Pułtusk
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:15 am    Temat postu: Re: Bolenie i plecionka Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:

Moim zdaniem żyłka lub plecionka przy połowie boleni nie ma znaczenia.usmiech


Na jakiej wodzie / rzece łowisz - ja w dzień nie złapałem na plecionkę wymiarowego bolenia, co innego w nocy. Ja łowie na Narwi, gdzie woda jest w miarę przeĽroczysta i wg mnie plecionka płoszy bolenie.
Mimo, że mój znajomy twierdzi też że plecionka nie przeszkadza boleniom, ale ja jednak wole w dzień żyłkę.
_________________
www.naspinning.pl
Wędkarstwo spinningowe - zapraszam
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:
jobda napisał:
Trzeba dodać, że palecionk± wykonuje się krutsze żuty.

Nie był bym tego takipewien wink:


Ja tez uważam że plecionk± można wykonywać dłuższe rzuty.Co do samozacinania według mnie wystarczy żyłka, a co do widoczno¶ci w wodzie nie mam zdania, ponieważ łapałem bolki również na plecionkę ale głowy nie dam co lepiej "rapa" w wodzie widzi.javascript:emoticon('lol')
Laughing
_________________
Wodom cze¶ć!
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 8:20 am    Temat postu: Re: Bolenie i plecionka Odpowiedz z cytatem

skuli napisał:
Jak mam stosować żyłkę to stosuje 0.26mm , 9.20kg, MISTRALL GTX STRONG w kolorze zielonym.
usmiech


Zaintrygowałe¶ mnie nieco.
Kurcze, 0,26? Grubo łowisz - jak na bolka! Co¶ mi się zdaje, że odchudzenie żyłki zwiększyło by jadnak ilo¶c brań u Ciebie.

Bolenie łowię na żyłki 0,18-0,20, w Odrze, a woda tu do¶c brudna. Nie zdarzyło mi się, aby jaki¶ zerwał mi żyłkę przy normalnym holu (pomijaj±c jakie¶ karygodne błędy: dokręcony hamulec, spl±tana, b±dĽ uszkodzona żyłka). A kilka koło pi±tki też wyj±łem. Powiem więcej. Nawet pierwszy najostrzejszy odjazd tych większych sztuk nie był nigdy na tyle długi abym bał się o np. wyci±gnięcie ze szpuli cełej linki o grubo¶ci 0,18.
Co więc jest powodem, że używasz tak grubych (i mocnych) linek? Jakie¶ megatrudne warunki czy bolenie po 6-8 kg???
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na bolka używam żyłeczki 0,14mm. Wszyscy sie ze mnie ¶mieja, ale ja tak lubię ;)
KM
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Mar 01, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Pułtusk
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bendericus napisał:
ja na bolka używam żyłeczki 0,14mm. Wszyscy sie ze mnie ¶mieja, ale ja tak lubię ;)


A czy złowione bolenie wypuszczasz? Boleń jest ryb± bardzo wrażliw± na za długi hol. Dlatego nie używam żyłek cieńszych niż 0.18 by niepotrzebnie nie przedłużać holu tych ryb, żeby w dobrej kondycji wróciły do wody.

Ja od 20 lat wypuszczam wszystkie złowione bolenie. Zabiłem tylko 2 pierwsze...
_________________
www.naspinning.pl
Wędkarstwo spinningowe - zapraszam
stachu991
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Apr 22, 2006
Posty: 126

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, ale 0,14 mm na bolenie - to jednak chyba jakis mega nieporozumienie... wykrzyknik 8)
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KM napisał:


Ja od 20 lat wypuszczam wszystkie złowione bolenie. Zabiłem tylko 2 pierwsze...


To dobrze że puszczasz,boleń,kleń,jaĽ to raczej niejadale ryby wink: .Typowo sportowe.Ja używam podobnego zestawu jak na szczupaki.Plecionka dragon 0,08 kij cw. 10-40g.Nie zakładam tylko wolframu przez co straciłem pare przynęt na obcinkach,ale brań jest wtedy zdecydowanie więcej.Tj.pisze 'KM' nie należy zbyt długo holować bolka,dodam że odhaczenie ryby powinno odbyć się w wodzie,możliwie jak najmniej dotykaj±c ryby aby nie uszkodzić ¶luzu.Bolek to baaardzo delikatna ryba.
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wła¶nie tak jak mówiłem: wszyscy się ze mnie ¶miej±. Poza tym mało u nas dużego bolenia, takiego, zeby mógł sobie poradzić z tak± nawet żyłk±. A cieńsza żyłka to dalszy rzut...;)
Wszystkie złowione bolenie wypuszczam
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy nastwam się na połów boleni, zawsze staram się łowić
na żyłkę 0.20mm.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
Gdy nastwam się na połów boleni, zawsze staram się łowić
na żyłkę 0.20mm.

Ja tez.W ostateczno¶ci 0,18mm, ponieważ zawsze liczę się z "niechcianym" przyłowem w postaci kilkukilogramowej ryby chociażby małego sumka którego szkoda zerwać ze spięt± paszcz± uniemożliwiaj±c± żerowanie.Nie jest to miła sytuacja.
_________________
Wodom cze¶ć!
CPA
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Feb 06, 2007
Posty: 46

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem o złowieniu małego suma na wobler kleniowy ale nigdy na boleniowy, który pracuje tuż pod powierzchni± (albo na powierzchni) wody...
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sum jak jest aktywny, spokojnie zaatakuje wobler boleniowy
prowadzony przy samej powierzchni.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
Gdy nastwam się na połów boleni, zawsze staram się łowić
na żyłkę 0.20mm.


Na rzece dokładnie tak samo robię. Jedynie na zbiorniku czasem stosuję 0,16.
Plecionki raczej unikam do połowu tej ryby. Miałem kiedy¶ głupie zdarzenie.
Pływałem z koleg± za szczupakiem i na rzut od naszej łodzi zdradził swoj± obecno¶ć boleń. Szybciutko zdj±łem z wolframu kopyto i zast±piłem je boleniówk±.
Boleń wzi±ł, ale tak się pookręcał wolframem i plecionk±, że musiałem go dobić. Pocięło go głęboko, aż kawałek pokrywy skrzelowej odcięło...

Oczywi¶cie był to zwykły przypadek, ale jako¶ od tamtej pory wolę nie stosować plecionki na bolki.
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:02 pm    Temat postu: Bolenie i plecionka Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć. KM je¶li chodzi o wodę to łapię bolki na rzece Nysa Kłodzka. Na plecionkę łapałem cały tamten rok, stosowałem 0.12 w kolorze czarnym oraz 0.10mm w kolorze oliwkowo-zielonym i brały bolki. Woda na rzece jest przez całe lato brudna bo pracuj± wtedy dwie żwirownie (spuszczaj± brudny piasek i osad z płuczki prosto do rzeki). Woda jest jak kryształ czysta tylko w zimie (żwirownie nie pracuj±). Plecionka w mętnej wodzie bolkom nie przeszkadza, s± nawet szanse wycholowania szczupaka jak weżmie. Na czystej nigdy nie łapałem. Plecionka ułatwia też wyrywanie przynęt z zaczepów. Z kolei ZIOMEK pyta się o stosowanie grubej żyłki. Już odpowiadam, warunki cholu nie mam komfortowe - łapię przeważnie na prostce. Mam tu doczynienia z bardzo silnym pr±dem (do wody się nie wejdzie bo zbija z nóg), jest głębsza rynna (¶lad po powodzi z 1997 roku) pełna zatopionych drzew i stary materac z faszyny. Jest też zwalisko drzew: jedno leży wzdłuż burty brzegowej, a drugie jest na końcu prostki. Brzegi s± strome i się obrywaj± (wysoko¶ć 2 metry). Boleń bierze przeważnie w w±skim pasie spokojnej wody przy brzegu lub na końcu prostki przy zwalonych drzewach - wypuszczam woblera pod zwalisko. Uderzenie jest bardzo mocne - muszę odci±gn±ć go od zaczepów (je¶li wpłynie pod zwalone drzewa to wygrywa). Zyłka cieńsza mi się nie sprawdziła - nie mogę go spu¶cić z pr±dem, tylko usadzić na miejscu. Stosuję wymuszony chol siłowy. Ale gdzie nie ma zaczepów i chol mam komfortowy stosuję żyłkę 0.20mm. Warunki wymuszaj± stosowanie grubej żyłki lub plecionki.
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CPA napisał:
Słyszałem o złowieniu małego suma na wobler kleniowy ale nigdy na boleniowy, który pracuje tuż pod powierzchni± (albo na powierzchni) wody...

Zapewniam Cię że i bardzo duży sum zd±ży i nie pogardzi woblerem ¶rednich rozmiarów.W czasach kiedy jeszcze w Wi¶le sum występował w normalnej ilo¶ci miałem kilka zapiętych sumów na blaszki boleniowe prowadzone bardzo szybko tuż pod powierzchni± wody.Piszę celowo "zapiętych" ponieważ niestety parowozu nie da się przyci±gn±ć do siebie na cienkiej żyłce i nie mam pewno¶ci czy ryby te nie były poprostu najechane.Efekt był wiadomy, ryba z kolczykiem została w wodzie a ja po kilkunastu minutach biegania w dół rzeki zostawałem bez bardzo łownej blaszki.
_________________
Wodom cze¶ć!
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 81