Czy wiesz, że...
DORSZ
Rekord Polski - 28,90 kg
Złoty medal - od 15,00 kg
Srebrny medal - 13,00 kg
Brązowy medal - od 10,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 598
 Zalogowani 0
 Wszyscy 598

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(460417) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(460417) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(460417) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460417) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460417) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460417) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(460417) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(460417) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(460417) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(460417) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zanęta leszczowo-płociowa(wiosna)
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Zanęta leszczowo-płociowa(wiosna)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowoœć: PL
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 7:57 pm    Temat postu: Zanęta leszczowo-płociowa(wiosna) Odpowiedz z cytatem

Panowie zawodowcy(tyczkarze) i nie tylko od białej ryby. Mam do was pytanie odnośnie zanęty wiosennej leszczowo-płociowej. Z jakich składników i proporcji składa się wasza zaneta i jaki zapach dodajecie najczęściej o tej porze roku(kwiecień-maj). Interesuje mnie dokladnie i wyłącznie ta pora roku wink:
_________________
Ginel
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ginel, a gdzie chcesz łowić? Rzeka, czy woda stojąca?
Leszczy tak wcześnie nie łowię, a zresztą już dawno w ogóle nie łowiłem, więc skupię się na płoci.
Jesli to ma być jeszcze kwiecień, to podobnie jak przedmówca zalecałbym ostrożność w dodawaniu zapachów. Generalnie max połowa tego co zaleca producent. W maju już mozna sobie pofolgować. Ilość zanęty nie powinna być duża i na wodę stojącą w zupełności wystarczy 1 kg i to na cały dzień łowienia. Podobnie jak przedmówca lubię czarną płoć Lorpio. Jako drogi ekwiwalent proponuję czarnego Sensasa. Zanętę uzupełniam niewielkimi ilościami 5-10% konopii prażonych, gołębich odchodów, wyprazonych i zmielonych pestek dyni lub słonecznika. Dodaję tez garść płatków owsianych. Jako atraktant wiosną preferuję anyż lub firmówkę Sensasa. W zanęcie musi wylądować robactwo i w moim przypadku jest to jokers i pinka. Łowię na ochotkę, pinkę i kanapki ochotka/pinka.

PS. Jeśli nie dostaniesz czarnej zanęty, to kup jakąś ciemniejszą i przyciemmnij ją ziemią z kretowiska.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze swej strony apeluję i proszę, aby w tym terminie nie łowić płoci i leszczy!
Niech ryby w spokoju odbędą tarło! Ja już od kilku lat odpuściłem sobie i nie łowię ociekających ikrą lub mleczem ryb. Tylu na tym forum jest wędkarzy, którzy twierdzą, że nie zabierają ryb. Chwała im za to ja jednak obstaję przy swoim i namawiam wszystkich, aby zachowali umiar i sami ustalili dla siebie własne rozsądne okresy ochronne dla ryb.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarku, spokojnie mowa jest o dwóch miesiącach, a tyle tarło płoci nie trwa. Bywa tak, że w połowie kwietnia jest pozamiatane, a i tak, że dopiero w drugim tygodniu maja coś się zaczyna.
Ja również nie znajduję przyjemności w łowieniu ociekających mleczem lub ikrą ryb, ale jeszcze raz powtórzę cały kwiecień i maj nie ociekają.
Poza tym Ginel to przede wszystkim spinningista, a tu podejrzewam, że chciał sobie po prostu popróbować połowów na spławik i stąd to pytanie.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowoœć: PL
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Jarku, spokojnie mowa jest o dwóch miesiącach, a tyle tarło płoci nie trwa. Bywa tak, że w połowie kwietnia jest pozamiatane, a i tak, że dopiero w drugim tygodniu maja coś się zaczyna.
Ja również nie znajduję przyjemności w łowieniu ociekających mleczem lub ikrą ryb, ale jeszcze raz powtórzę cały kwiecień i maj nie ociekają.
Poza tym Ginel to przede wszystkim spinningista, a tu podejrzewam, że chciał sobie po prostu popróbować połowów na spławik i stąd to pytanie.

Próbowałem Czarku juz parę razy:). Kiedy zaczynałem moja przygodę z wędkarstwem to był to przede wszystkim spławik(odległościówka i bolonka). Do dziś znajduję czas na bolonkę którą macham nad Wisłą, dwa, trzy razy do roku. To tak dla odpoczynku od spina:)Masz rację, nie sprecyzowałem, czy zanęta ma być na rzekę, czy na wodę stojącą. Zanetęta bedzie lądowała w wodzie stojącej pod koniec kwietnia na zawodach GP koła. Mam już kilka receptur które się sprawdzają, ale chciałem zapytać tych co są na bieżąco z biała rybą. Może coś nowego:)
Masz rację Czarku, że rybki pod koniec kwietnia już nie ciekną, nawet po tak długich zimach jak ostatnio.
_________________
Ginel
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
Czez napisał:
Jarku, spokojnie mowa jest o dwóch miesiącach, a tyle tarło płoci nie trwa. Bywa tak, że w połowie kwietnia jest pozamiatane, a i tak, że dopiero w drugim tygodniu maja coś się zaczyna.
Ja również nie znajduję przyjemności w łowieniu ociekających mleczem lub ikrą ryb, ale jeszcze raz powtórzę cały kwiecień i maj nie ociekają.
Poza tym Ginel to przede wszystkim spinningista, a tu podejrzewam, że chciał sobie po prostu popróbować połowów na spławik i stąd to pytanie.

Próbowałem Czarku juz parę razy:). Kiedy zaczynałem moja przygodę z wędkarstwem to był to przede wszystkim spławik(odległościówka i bolonka). Do dziś znajduję czas na bolonkę którą macham nad Wisłą, dwa, trzy razy do roku. To tak dla odpoczynku od spina:)Masz rację, nie sprecyzowałem, czy zanęta ma być na rzekę, czy na wodę stojącą. Zanetęta bedzie lądowała w wodzie stojącej pod koniec kwietnia na zawodach GP koła. Mam już kilka receptur które się sprawdzają, ale chciałem zapytać tych co są na bieżąco z biała rybą. Może coś nowego:)
Masz rację Czarku, że rybki pod koniec kwietnia już nie ciekną, nawet po tak długich zimach jak ostatnio.

No to trafiłem kulą w płot lol Z jednej strony te jazie, klenie i bolenie, z drugiej strony nieudzielanie się w sprawach spławikowych, wreszcie treść samego postu i...mój wniosek...spinningista chce sobie pewnie przy grillu i piwku na brzegu posiedzieć w dobrym towarzystwie i płoteczek połowić lol A tu masz babo placek wink: zawody...Tobie rada wyczynowca jest potrzebna, a nie kogos takiego jak ja usmiech
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowoœć: PL
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarku to są zawody tylko rangi koła, więc każda rada będzie mile widziana:)
Zgadłeś mówiąc, że chce sobie posiedzieć w doborowym towarzystwie, potem ma być kiełbaska, a może i piffko:) Tylko kto odprowadzi autko:(. A same zwody traktuję jako zabawę, ale tak po cichu, chcę po raz kolejny utrzeć nosa spławikowcom wink: Uwielbiam wtedy ich miny i komentarze :P
_________________
Ginel
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym okresie należy przede wszystkim dodać jakieś mięsko Ja stosuje mix tzn garść krojonych czerwonych, ok 200ml pinek i odrobina dżokersa Dodaję to do mieszanki marcela 0,75 dkg i sensasa (leszcz) 1,5 kg A zapach to Leszcz Lorpio ok pół paczki Taka porcja wystarcza na ok 6 godz Nęcę małymi kulkami ale dość często ze względu na zawartość mięska nie wrzucam sporej ilości na raz. To mieszanka typowo leszczowa ale płocie zawsze świetnie na nią reagują więc nic nie zmieniam. Na haczyku pinka z ochotką.
P.S. Wszystko to sprawdzane na Wiśle poniżej Krakowa nie wiem jak na innych wodach.
martek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Feb 19, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Białystok-Chicago
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Ci moge polecic ciekawy i nietypowy dodatek do zanety , a mianowicie suchy pokarm dla psów-----można go kupić praktycznie w kazdym wiekszym sklepie spozywczym.

W sklepach zoologicznych itp są na wage-----jest robiony chyba z jakis mączek kostnych itd---ma bardzo specyficzny zapach lol .Jest sprzedawany w formie takich małych kosteczek lub kwadracików,które sa mocno sprasowane.

Najlepsze sa mięsne---w odcieniu ciemnego brązu.Aby go przygotowac a nastepnie dodac do zanety----trza go zmielic ,najpierw troszke pokruszyc a nastepnie do młynka(całych młynek niestety nie "przerabia")

Po zmielenie jest on bardzo wydajny---mocny zapach---stosowac w proporcjach 1:3 czy nawet 1:4 w stosunku do bazy.

Zauwazyłem ze najlepiej sie sprawdza własnie w miesiacach 'zimnych"---jesien --- wiosna.


Rok temu wchodziły mi w taką zanete piekne płocie----a na starorzeczach na Biebrzy własnie w okresie koniec kwietnia --maj----piekne krasnopiórki


Troche jest "zachodu" z tym całym przygotowanie ,ale warto spróbować!!!

Pozdrawiam!!!!!
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martek napisał:

Najlepsze sa mięsne---w odcieniu ciemnego brązu.Aby go przygotowac a nastepnie dodac do zanety----trza go zmielic ,najpierw troszke pokruszyc a nastepnie do młynka(całych młynek niestety nie "przerabia")

Ja do mielenia suchego psiego pokarmu, używam najzwyklejszej maszynki do mielenia mięsa. Może trzeba do tego trochę siły, ale raczej zmielenie nie przysparza żadnego problemu. Myślę że również konsystencja uzyskanej w ten sposób "mączki", jest jak najodpowiedniejsza do zanęty.
_________________
Aquila non capit muscas!
martek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Feb 19, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Białystok-Chicago
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Bartek za rade--na pewno skorzystam,jakos sam na to nie wpadłem------a tym moim sposobem to spore "męczarnie".Pozdrawiam!!!!
bonski
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
A same zwody traktuję jako zabawę, ale tak po cichu, chcę po raz kolejny utrzeć nosa spławikowcom wink: Uwielbiam wtedy ich miny i komentarze :P


Bardzo mi się podoba takie profesjonalne podejście do sprawy. lol lol
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczności uśmiechu i "obowiązku radości".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś uczestniczyłem wiele razy w zawodach. Nie powiem nawet mnie to wzięło. Z wiekiem jednak mi to przeszło i podchodzę do tego dość sceptycznie. Jeśli już muszą być zawody to należy zmienić kalendarz ich rozgrywania. W kwietniu w kołach organizuje się zawody o mistrzostwo koła. Wymuszone jest to następnym terminem czyli zawodami o mistrzostwo okręgu itd. Sam wstyd powiedzieć uczestniczyłem kiedyś w zawodach na których łowiono płoć która przystąpiła do tarła. Tak się składa że właśnie w miejscu rozgrywania zawodów było tarlisko. Dziękuję to nie dla mnie. Z przykrością muszę również stwierdzić że niejednokrotnie obserwowałem „wyczynowców” „trenujących” przed zawodami właśnie w takich miejscach. To nie są dla mnie mistrzowie mimo że potrafią w trzy godziny złowić kilka kilogramów uklei (tylko po co!!!!!) i wrzucić do wody zanęty za kilkaset złotych. Według mnie to zwykli barbarzyńcy czy się to komuś podoba czy nie.
Wracając to terminarzu zawodów to trzeba coś z tym zrobić. Można rozgrywać zawody o mistrzostwo koła na jesieni ubiegłego roku a zawody okręgowe w czerwcu następnego itd., albo dopiero w czerwcu (ewentualnie koniec maja) i lipcu okręgowe. Myślę że to nie powinien być problem.

W żadnym wypadku moim postem nie chciałem nikogo urazić napisałem to tylko w celu przemyślenia i wywołania pewnych refleksji. Nie zawsze łowienie w tym okresie jest naganne ale musimy uzmysłowić sobie że i takie niestety bywa. Ja od kilku lat w tym okresie nie łowię wspomnianych wyżej gatunków i wszystkich do tego gorąco namawiam. Początek roku – pstrąg, w styczniu i w lutym można wybrać sie jeszcze na zimową płoć, później wczesno wiosenny (ale wczesno wiosenny!) jaź, a marzec i kwiecień jak już tak bardzo mnie przypili to łowię wiosenne karpie. Prawdziwy sezon zaczynam od majowego szczupaka (ostatnio niestety teoretycznie) a prawdziwe wędkowanie białorybu dopiero w drugiej połowie maja. Na całego sezon zaczyna się dla mnie w czerwcu. Od czerwca zaczynają sie noce sandaczowe i duże lechy na feederka.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 57