Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne s± krótkowidzami. Ich zdolno¶ć ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 605
 Zalogowani 0
 Wszyscy 605

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447489) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447489) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447489) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447489) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447489) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447489) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447489) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447489) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447489) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59670) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jaki sprzęt na szczupaki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Jaki sprzęt na szczupaki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszz
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 09, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Tczew
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 8:52 am    Temat postu: Jaki sprzęt na szczupaki Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanko : chciałbym tej wiosny zacz±ć łowić szczupaki, jaki sprzęcik polecacie na te drapieżniki?[/b]
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje aby tym razem post±pić nieci inaczej :
Ty nam opowiesz co¶ więcej o sobie ,jakimi metodami i co poławiałe¶ do tej pory i na jakich wodach (stawy ,jeziora ,rzeki...) a my¶lę że znajdzie sie conajmniej kilku życzliwych kolegów co ci chętnie udziel± odpowiedzi wink:
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze byłoby gdyby¶ napisał gdzie je połowić. Jako¶ ostatnio miałem z tym niemały problem. lol
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym powiedział tak- nie ważne jaki masz sprzęt tylko to co masz na końcu żyłki. Zgodzę się z przedmówc± że mógłby¶ napisać co¶ więcej. Ważna jest woda w której będziesz łowił bo je¶li jest to bardzo "zawadzona" woda to nie proponowałbym Ci rozpoczęcia przygody z drogimi przynętami bo mógłby¶ się bardzo szybko zrazić.
mariuszz
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 09, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Tczew
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazywam się Mariusz, mam 28 Lat , łowie w sumie od niedawna, w tamtym roku złowiłem parę szczupaków ale miałem słaby sprzęt , zwykły pozyczony spining (nawet nie wiem jakiej firmy).
Głównie łowiłem na małych jeziorkach na pomorzu, mieszkam blisko wisły więc w tym roku pewnie wybiore sie i tam. Bardzo spodobało mi się łowienie tych drapiezników więc w tym roku chciałbym poszerzyc wiedze na ich temat oraz zaopatrzyc sie w lepszy sprzet. Proponujecie: Jaxon, Dragon, York, Shimano, Mikado, moze cos innego ?

pozdrawiam
Mariusz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli szukasz czegos bardziej wyszukanego poszperaj [TUTAJ]
na rynku jest wiele firm bardziej lub mniej zaawansowanych technologicznie ,jednak pod k±tem Wisły musisz poszukac czego¶ solidniejszego, może Balzer ,ostatnia seria wydaje się być solidna ,zastrzegam jednak że nie łowię na te kije więc nie mam do¶wiadczen z nimi zwi±zanych
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zaczynasz przygode z łowieniem na spinning, na poczatek
zakup kijek Kongera (za 100zł. już znajdziesz cos odpowiedniego)
kreciołek Shimano Catana tez ok.100zł.
Lub jak masz wiecej grosza godne polecenia jest wedzisko
zbudowane na blanku Talona lub CD do tego kreciołek np:
Daiwa Exit ,ale to juz inna bajka. lol wink:
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kołowrotków to polecam Catane W tej cenie nic lepszego nie kupisz a na pocz±tek wystarczy. Uważam jednak że je¶li chodzi o szczupaki to sedno nie tkwi w wędce czy kołowrotku ale w przynętach i sposobie ich prowadzenia.
mairo
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 16, 2004
Posty: 64

Kraj: Polska
Miejscowość: Tadzino
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do tego kołowrotka Shimano Catana ... który jest lepszy ten z tylnim hamulcem czy przednim? Których Wy używacie i jak się sprawuj±?
hmsp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 266

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mairo napisał:
Mam pytanie co do tego kołowrotka Shimano Catana ... który jest lepszy ten z tylnim hamulcem czy przednim? Których Wy używacie i jak się sprawuj±?

Nie chcę wywoływać burzy na temat wyższo¶ci jednych ¶wi±t nad drugimi.Mnie lepiej pasuje i znacznie wyżej cenię kołowrotki FD.Były kiedy¶ modele z b.dobrym RD, m.in. Cormoran z "Teflon Tec", ale to już przeszło¶ć.Dzisiejsze się nie umywaj±.TO TYLKO MOJE ZDANIE wesoly wesoly wesoly
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem specem, ale może co¶ Ci doradzę usmiech
Je¶li zamierzasz łowić szczupaki woblerami, wahadłówkami, obrotówkami, czyli przynętami, które stawiaj± duży opór w wodzie i do tego będziesz nimi łowił w rzecznym nurcie, to nie ulega w±tpliwo¶ci, ze potrzebujesz raczej mocniejszej wędeczki, tzn. do¶ć sztywnej (lecz nie do przesady) i z szybk± akcj±, o szczytowym, a wg mnie lepiej progresywnym ugięciu. Oczywiscie lepiej zarzuca się elastycznym wędziskiem czyli z wolniejsz± akcj±, mimo to optowałbym jednak przy znalezieniu w miarę szybkiego kijka. Poza tym nie raz i nie dwa będziesz próbował siłowo zatrzymać szczupaka uciekaj±cego gdzie¶ w zaczep więc moc wedki musi być odpowiednia. Dalej szukałbym wędki z ciężarem wyrzutu 10-40 gram albo 15-45, co¶ w tych przedziałach, nawet je¶li będziesz używał "ciut lżejszych" przynęt, np. nie przekraczaj±cych 20 gram. Oczywi¶cie prawie każdy dzisiaj łowi na gumy, a do gum używa się raczej czułych kijaszków. No cóż, nie zawsze można osi±gn±ć kompromis. Może się zdarzyć, ze będziesz chciał założyć na końcu przyponu gumkę np. na 3 albo 5 gramowej główce (nie każdy ma do połowu szczupaka 2 albo 3 wędziska). Wtedy musisz się liczyć, że łowi±c tak± wędeczka czucie przynęty będzie ograniczone, po prostu słabe, w końcu wędka jest przeznaczona do cięższych przynęt. Ale nie pękaj, szczupaka na kiju na pewno poczujesz ;)
Co do firm, ja bym na Twoim miejscu zwrócił uwagę na kije Dragona, Kongera, Mikado. Mam na my¶li modele w cenie 150-250 zł. Koniecznie pomachaj też tańszymi modelami Shimano czy Cormorana. Wspomniany Balzer też jest OK. Choć z drugiej strony być moze faktycznie na pocz±tek wystarczy cos do 1,5 bańki.
To chyba tyle... Aha i pamiętaj o dopasowaniu mocy żyłki do mocy wędki (warto¶ci podawane najczę¶ciej w funtach). Je¶li założysz na młynek zbyt grub± żyłkę, możesz mieć bardzo szybko po wędce lol


Ostatnio zmieniony przez tomek79 dnia Czw Mar 15, 2007 6:37 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 2:44 am    Temat postu: Re: Jaki sprzęt na szczupaki Odpowiedz z cytatem

mariuszz napisał:
Witam
Mam pytanko : chciałbym tej wiosny zacz±ć łowić szczupaki, jaki sprzęcik polecacie na te drapieżniki?[/b]


Kij leszczynowy, 3 metry sznurka, duży hak i żaba. Tak zaczynał Louis Spray - rekordzista ¶wiata w połowach szczupaków. wink:
warciak25
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: (przy barze)Jarocin
PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij 2,4m 15-50 gr
Kołowrotek 3000
Plecionka 0.15 mm
Gar¶ć przynęt
Stalka

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej ,dokładniej,lepiej to nie radze wszystkiego szukać na necie tylko czekać na maj i ćwiczyć
Pozdrawiam
______________
poperowiec
mariuszz
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 09, 2007
Posty: 32

Kraj: Polska
Miejscowość: Tczew
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za wszystkie informacje i porady, kupie jakis sprszecik i bedę próbował chyba faktycznie najlepiej tak bedzie.

pozdrawiam
Mariusz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kij leszczynowy, 3 metry sznurka, duży hak i żaba. Tak zaczynał Louis Spray - rekordzista ¶wiata w połowach szczupaków.


Piwoniusz...jeste¶ Boski lol lol
szczero¶ć i prostota wręcz bije od Ciebie lol lol

takim Ciebie lubię...
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 63