Czy wiesz, że...
Samce żaby moczarowej, wiosn±, w okresie godowym przybieraj± na kilka dni błękitny kolor.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 577
 Zalogowani 0
 Wszyscy 577

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447419) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447419) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447419) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447419) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447419) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447419) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447419) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447419) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447419) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59626) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2268
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2160
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Mikado Dino
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Mikado Dino
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
BobekSTW
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 41

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 5:53 pm    Temat postu: Mikado Dino Odpowiedz z cytatem

Witam. Z góry przepraszam za założenie tematu do którego podobieństwa można założyć tysi±c albo i więcej (np: Sufix Mono Feeder itp.). Zależy mi jednak na czasie. Je¶li jednak uważacie, że to bł±d proszę o zamknięcie tego tematu. Dobra to przejdĽmy teraz do rzeczy. Co s±dzicie o tych żyłkach. Miałem w tamtym sezonie jednak nie mam o niej jednoznacznego zdania. Nie była zła, raz tylko pękła na zaczepie. Pytam się bo nie ma jeszcze żyłki w nawiasie u mnie w sklepach, a proponuj± t±. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie jest to dobra i tania żyłka. Używam jej od kilku
lat i jest Ok. Co roku Mikado wypuszcza now± serię Dino na
2006r.- była to Energy i Dynamic w 2005r. -Galxy i Contra.
Nie ważne jak je zwał, staram się jednak się zaopatrywać
w najnowsz± serię.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
anakin
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Jan 10, 2007
Posty: 104

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja równiez stosuje wyroby tej firmy. Póki co po 2 latach stosowania żyłek Mikado nie mam absolutnie żadnych powodów do narzekań.
Wedkuję głównie metod± gruntow± i na tej bazie opieram swoje zdanie. Dino Contra sprawdza sie bardzo dobrze w narwiańskim nurcie :0


8) idea:
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra i tania żyłeczka,mam j± drugi sezon i nie
wygl±da najgorzej. usmiech
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dino lub T-Rex. Stosuję wył±cznie do lekkiego spinningu. Łowię do¶ć agresywnie, więc straty mam spore. Przy bocznym troku straty (żyłki) s± zdecydowanie większe. Nie poprzez zaczepy, a przez konieczno¶ć ci±głego kombinowania z kompozycj±, czyli przewi±zywaniem zestawu.
A że bywam na rybach do¶ć często, to nie widzę sensu w pakowanie np. 30 zyli dwa razy w miesi±cu, skoro mogę zapłacić 6 - 7 zyli za Mikado.

Ostatnio namówiono mnie na Robinson PRIMERA. Dwukrotnie droższa (14 - 15 zetów za 150 m), ale... "osiemnastka" Robinsona wygl±da na zdecydowanie cieńsz± od "osiemnastki" Mikado wesoly Znacznie sztywniejsza i mniej rozci±gliwa, bez pamięci odkształceń.
Deklarowana wytrzymało¶ć (4,8 kg) to też nie w kij dmuchał. Przy pierwszej próbie zerwania woblera, gdy na pstr±gowym siurku w wodę nie trafiłem wink: , przeci±łem sobie palec. Znaczy, że żyłka chyba rzeczywi¶cie spełnia deklarowane parametry usmiech
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam zdanie przedmówców. Tania i dobra żyłka. Używam jednak tylko niższej rozmiarówki czyli od 0,18 w dół. Grubszych nie stosowałem.
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:

Deklarowana wytrzymało¶ć (4,8 kg) to też nie w kij dmuchał. Przy pierwszej próbie zerwania woblera, gdy na pstr±gowym siurku w wodę nie trafiłem wink: , przeci±łem sobie palec. Znaczy, że żyłka chyba rzeczywi¶cie spełnia deklarowane parametry usmiech


Zaręczam ci że 0.18 o wytrzymało¶ci 2kg jest w stanie to zrobić usmiech. 4.8kg na węĽle to chyba w snach usmiech. Niewiele mniej ma plecionka 0.15 (o w miarę nieprzekłamanej ¶rednicy).

Suffix XL Strong 0.18 wytrzymuje na suple 3,5 funta = ~1.6kg (sprawdzałem), nie s±dzę aby Mikado było w stanie pobić t± warto¶ć ponad dwukrotnie. Gdyby tak było, to wierz mi - zostałby z pewno¶ci± ¶wiatowym liderem.

Pozdrawiam

Paweł


Ostatnio zmieniony przez psulek dnia Sro Mar 07, 2007 11:45 am, w cało¶ci zmieniany 2 razy
harrygdynia
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio namówiono mnie na Robinson PRIMERA. Dwukrotnie droższa (14 - 15 zetów za 150 m), ale...
Rzeczywi¶cie jest droższa. I jak przedmówca wspomina to co producent podaje na szpuli to nie fikcja, dodatkowo powłoka z fluorocarbonu (sprzedawca w jednym ze sklepów wciskał j± jako fluorocarbon).
Używam Primery (spining) i Tanaki (spławik), podobno w serii jest żyłka dedykowana do feedera.
Ale ....
Mikado jest sprawdzone i tańsze.
SprawdĽ tylko przeznaczenie wg. producenta (maj± różne parametry mechaniczne) i dobierz odpowiedni± dla siebie.
Je¶li kolor nie odpowiada, możesz spróbować Dragona Maximę; Match&Feeder lub Carp&Feeder. S± konfekcjonowane po 300 m, na dużej szpuli, cena 20 do 30 peelenów.
Pozdrawiam usmiech
harrygdynia
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="psulek"]
Bombel napisał:

Deklarowana wytrzymało¶ć (4,8 kg) to też nie w kij dmuchał. Przy pierwszej próbie zerwania woblera, gdy na pstr±gowym siurku w wodę nie trafiłem wink: , przeci±łem sobie palec. Znaczy, że żyłka chyba rzeczywi¶cie spełnia deklarowane parametry usmiech


Zaręczam ci że 0.18 o wytrzymało¶ci 2kg jest w stanie to zrobić usmiech. 4.8kg na węĽle to chyba w snach usmiech. Niewiele mniej ma plecionka 0.15 (o w miarę nieprzekłamanej ¶rednicy).

I tutaj też się podpiszę:
komercyjne zagrania producentów i wy¶cig w kilogramach podawanych na szpuli maj± nas zachęcić do zakupienia konkretnej żyłki, tylko czy parametr przywołany na opakowaniu odpowiada wytrzymało¶ci liniowej, na węĽle czy maksymalnej wadze wycholowanej ryby ( oczywi¶cie z zastrzeżeniem optymalizacji sprzętu i jego ustawień)?
To jest chyba pytanie na osobne rozważania, może kto¶ z Was podchwyci i co¶ nam podpowie.
Na razie wolę zapłacić więcej i czuć się pewniej.
I Psulek, ten konkretny Robinson jest wart swojej ceny (moja prywatna opinia oczywi¶cie).
Pozdrawiam i piszcie jak to jest z tymi kilogramami uwi±zanymi do żyłek! :roll:
harrygdynia
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 24, 2007
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze przepraszam, co¶ skopałem z cytatami :oops:
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harrygdynia napisał:

Na razie wolę zapłacić więcej i czuć się pewniej.
I Psulek, ten konkretny Robinson jest wart swojej ceny (moja prywatna opinia oczywi¶cie).
Pozdrawiam i piszcie jak to jest z tymi kilogramami uwi±zanymi do żyłek! :roll:


Nie twierdzę że nie, bo jak ma te 2 kg to już jest dobry. Jeżeli na dodatek nie zużywa się szybko, to tym bardziej. Faktem jednak jest, że producent sporo przesadził - tak jak wspomniałe¶.

W USA podaje się tylko gwarantowan± wytrzymało¶ć na poprawnie zawi±zanym węĽle. Zawsze może ci wyj¶ć więcej. Ot takie małe przeciwieństwo w stosunku do tego co dostępne jest na polskim rynku. Dla ciekawosti - żyłki renomowanych producentów z USA o grubo¶ci 0.31mm maj± mniej niż 4.8kg, zazwyczaj około 10lb - czyli 4.5kg.

S±dzę że w przypadku tego co sprzedaje się w polskich sklepach można spokojnie zastosować współczynnik 2-2.5 do dzielenia tego co napisane jest na opakowaniach. Tym bardziej że przyjęło się że na Europę podaje się wytrzymało¶ć liniow± (nie wiem jak oni to mierz±, ale chwała im za to), która jest zazwyczaj dwa razy większa od wytrzymało¶ci na węĽle.

Marzy mi się przeprowadzenie kompleksowego testu linek, w formie zestawienia gdzie podana jest wytrzymało¶ć żyłek na węĽle w chwili zakupu oraz po dwóch tygodniach intensywnej eksploatacji. Oczywi¶cie przydała by się jako ciekawostka kolumna z parametrami deklarowanymi przez producenta :evil: .

A może niech każdy przetestuje co ma na młynku i prze¶le do mnie wyniki - mogę zestawić to w jaki¶ arkusz i póĽniej wrzucimy na forum. Moment jest dobry ze względu na zmiany żyłki na ¶wieże w zwi±zku z pocz±tkiem sezonu.

Pozdrawiam

Paweł
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harrygdynia napisał:
I jeszcze przepraszam, co¶ skopałem z cytatami :oops:


Zawsze możesz edytować post i go poprawić usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie odchodzę od żyłek, ale podobnie jak Bombel do UL'a i LS'a stosuję T-rexa. Łowię głownie na rzece więc zużycie poprzez chemiczne zanieczyszczenie i często kamieniste dno jest duże. Wolę czę¶ciej zmieniać żyłkę tańsz± niż długo łowić droższ±. St±d mój wybór.
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mikado Dino to dobra żyłka pod względem wytrzymało¶ci( kiedy¶ była różowa Mikado Prime i to chyba ten sam produkt tylko pod inna nazw±). Jedyne do czego można się doczepić to jej miękko¶ć a wła¶ciwie jej brak. Ale jak za tę cenę to jest to naprawdę dobry produkt.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię na te żyłki łowić s± wytrzymałe.Ja używam te żyłki na karpia 0,28mm lub 0,30mm s± rewelacyjne.Polecam. lol :P
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 63