Czy wiesz, że...
Wg raportu ¦wiatowego Funduszu na Rzecz Dzikich Zwierz±t łoso¶ wygin±ł w co najmniej 300 z około 2000 dorzeczy, w których naturalnie występował. Prawie 90% populacji gatunku żyje w czterech krajach: Norwegii, Irlandii, Islandii i Szkocji. Na skraju wyginięcia jest w: Estonii, Portugalii, USA i Kanadzie. W ostatnich 30 latach połowy dzikich łososi spadły o 80%.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 584
 Zalogowani 0
 Wszyscy 584

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500708) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500708) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500708) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500708) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500708) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500708) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500708) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500708) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500708) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500708) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - pawie pióra, sodówa i inne takie...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
pawie pióra, sodówa i inne takie...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:18 pm    Temat postu: pawie pióra, sodówa i inne takie... Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje się Wam, ze czasem POgawędkowicze z większym stażem okazuj± zbyt mało zrozumienia dla neofitów? Że zbyt często zbywaja ich półsłówkami, odwołaniami do wyszukarek lub wręcz ioronizuj± i naigrywaj± się z ich pocz±tkowej nieporadno¶ci?

Owszem s± FAQ-i i inne "pomagiery", ale kto z nas zaczynał penetrację ;) nowo odkrytych portali od czytania jakiego¶ "ble, ble"?
NIech pierwszy rzuci kamień.

Tyczy się to rónież niektórych Adminów, dla których zbyt często jedynym argumentem jest kłódka....

Takie kilka luĽnych przemy¶leń...

POzdrawiam
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie dobrym pomysłem było by ustanowienie "bariery" pisania nowych tematów. Np. Dopiero po napisaniu 50 postów użytkownik może napisać nowy temat. Przez ten czas nowy user nauczył by się wyszukiwac rzeczy które go interesuj± i zapoznał z obowi±zuj±cymi tu "zwyczajami" lol
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:30 pm    Temat postu: Re: pawie pióra, sodówa i inne takie... Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Nie wydaje się Wam, ze czasem POgawędkowicze z większym stażem okazuj± zbyt mało zrozumienia dla neofitów? Że zbyt często zbywaja ich półsłówkami, odwołaniami do wyszukarek lub wręcz ioronizuj± i naigrywaj± się z ich pocz±tkowej nieporadno¶ci?

Nie. Najczę¶ciej nowi użytkownicy wnosz± na PW przyzwyczajenia z innych for oraz co¶ co mnie strasznie irytuje a mianowicie postawę roszczeniow±. Zanim padnie głos wzbużenia proszę zwrócić uwagę na to, że napisałem "najczę¶ciej" a nie "zawsze".

marek_k84 napisał:
Owszem s± FAQ-i i inne "pomagiery", ale kto z nas zaczynał penetrację ;) nowo odkrytych portali od czytania jakiego¶ "ble, ble"?

Ja. Jest to wręcz nieodzowne na wszelkich portalach o tematyce programowania, php, html, elektronicznej, foto i innych, gdyż pierwszy napisany post może być ostatnim i nikt nie raczy wyja¶nić dlaczego. Przeważnie taki post wi±że się z nierozł±cznym banem na forum lub listę dyskusyjn±. PW pod tym względem jest nad wyraz tolerancyjne.

marek_k84 napisał:
NIech pierwszy rzuci kamień.

Eeeeeee, nie będę Ci płoszył ryb :-D No i jem loda, popijam kawkę i ogólnie jestem rozleniwiony:-) Gdyby jeszcze policja wył±czyła te parszywe syreny w swoich maszynach... zly:
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A rzucaj! usmiech

Duże Fatso też niezłe chlup robi...
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:38 pm    Temat postu: Re: pawie pióra, sodówa i inne takie... Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Nie wydaje się Wam, ze czasem POgawędkowicze z większym stażem okazuj± zbyt mało zrozumienia dla neofitów? Że zbyt często zbywaja ich półsłówkami, odwołaniami do wyszukarek lub wręcz ioronizuj± i naigrywaj± się z ich pocz±tkowej nieporadno¶ci?


Ten temat już był. 8)
Poszukaj w wyszukiwarce... lol
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni się z Tob± zgadzam Dociu. To wła¶nie fora o których piszesz nauczyły mnie podstaw. Arogancja i postawa roszczeniowa w najlepszym wypadku prowadziła do ignorowania pytań czy pró¶b, najczę¶ciej jednak kończyło się banem. Od dzi¶ przed zalogowaniem się na jakimkolwiek forum czytam jego regulamin. Zajmuje to zazwyczaj 5 min a pomaga bardzo.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bujaj się!
;)

Temat może i był, ale nic się nie zmieniło.
Dalej przem±drzalstwo wypiera życzliwo¶ć...

Ale co mnie to... ja i tak tylko go¶cinnie...
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
W pełni się z Tob± zgadzam Dociu. To wła¶nie fora o których piszesz nauczyły mnie podstaw. Arogancja i postawa roszczeniowa w najlepszym wypadku prowadziła do ignorowania pytań czy pró¶b, najczę¶ciej jednak kończyło się banem. Od dzi¶ przed zalogowaniem się na jakimkolwiek forum czytam jego regulamin. Zajmuje to zazwyczaj 5 min a pomaga bardzo.


Bzdura...

na forach po¶więconych programowaniu, elektronice, czy innych jest to normalne gdyż dziwnym by było gdyby osoby paraj±ce się tym nie znały zasad.
To jest strona hobbystyczna i spora czę¶ć użytkowników, zwłaszcza nowych, nie ma żadnego do¶wiadczenia w poruszaniu się po nich...

Ale skoro "fachowcy" lubia zadzierać nochala to cóż...

Ja sobie poradzę...
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mareczku po raz kolejny nie zrozumiałe¶ sensu mej wypowiedzi. Postaram się, zatem napisać ja¶niej.

Je¶li chcę zabrać głos na jakim¶ forum, najpierw staram się poznać
zasady na nim panuj±ce. W domu nauczono mnie szanować czyj±¶ pracę, oraz przestrzegać zasad, które kto¶ ustalił. Je¶li kto¶ nie chce szanować zasad jakiego¶ forum to nie ma żadnego problemu, nie rejestruje się i szuka sobie innego, je¶li natomiast okazuje brak szacunku, lub po prostu chamstwo względem innych użytkowników zostaje z takiego forum wyrzucony.

Je¶li jak to napisałe¶ komu¶ nie chce się czytać regulaminu (w Twoim języku jest to jest "ble ble”), to może mieć pretensje tylko do siebie. A przy okazji tego tematu warto by przypomnieć, że taki regulamin (ble, ble) obowi±zuje zarówno nowe osoby na forum, jak i "twardnieli", którym się wydaje, że skoro napisali już setki postów to mog± już wszystko.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REgulaminy s± "ble ble" i dobrze o tym wiesz. I każdy dobrze wie. SA bo musza być na wypadek gdyby trafił się kto¶ kto przegina pałę i w wtedy jest podkładka.
Taka jest rola regulamnów.
Prawd± jest również, że (poza być może Wszechmog±cym) nikt regulaminów literalnie od A do Z nie przestrzega. Nawet (a raczej szczególnie) ich Twórcy.

Czym innym jest "nadęcie" się, a czym innym asertywno¶ć. NIestety "nadęcia" jest więcej.

I żadne lelum, polelum o kulturze i szacunku tego obrazu nie zmieni. Szacunek należy się szczególnie nowym go¶ciom, którzy w sposób nieporadny próbuj± w nowym otoczeniu się odnaleĽć.


I nie mów, że nie rozumiem. Doskonale rozumiem i całkowicie nie akceptuję...

Możesz banować...

Jedn± żółt± (już ze dwa lata!) mam...
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Bujaj się!
wink:


No i mam dylemat, czy zacz±ć do przodu, czy do tyłu. Poszukam w wyszukiwarce - może co¶ już o tym było. Albo jakie¶ tematy w podobnym stylu. 8) lol
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można również góra-dół... Jak hu¶tawka w rodzaju dĽwigni dwuramiennej usmiech

A w ogółe to jak chcecie to strofujcie młodych. JeĽdzijcie na nich skoro to niektórych dowarto¶ciowuje...

Tyle, ze to ogranicza dopływ ¶wiezęj krwi...

I w końcu co "m±dralniejsi" strac± pożywkę...
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
REgulaminy s± "ble ble" i dobrze o tym wiesz.


Mylisz się. Napisałem co¶ dokładnie odwrotnego.

marek_k84 napisał:

I każdy dobrze wie.


Zazdroszczę wiedzy o tym, co wie każdy.

marek_k84 napisał:

SA bo musza być na wypadek gdyby trafił się kto¶ kto przegina pałę i w wtedy jest podkładka.


Nie, po raz kolejny się mylisz. Wiele razy wypowiadałem się na temat regulaminów. Możesz sobie wyszukać.

marek_k84 napisał:

Taka jest rola regulamnów.


Regulamnów może tak, regulaminów, nie. Je¶li podobnie traktujesz regulamin w swoim miejscu pracy to gratuluję takiego szefostwa jakie masz.

marek_k84 napisał:

Prawd± jest również, że (poza być może Wszechmog±cym) nikt regulaminów literalnie od A do Z nie przestrzega. Nawet (a raczej szczególnie) ich Twórcy.


Po raz kolejny, pozwolę sobie pogratulować wiedzy na temat "Wszystkich"

marek_k84 napisał:

I żadne lelum, polelum o kulturze i szacunku tego obrazu nie zmieni.


Okre¶lenie mojej wypowiedzi jako lelum polelum, (mimo, że bardzo lubię Kajka i Kokosza), ¶wiadczy wła¶nie o kulturze, z jak± traktujesz osoby, które próbuj± z Tob± polemizować.

marek_k84 napisał:

Szacunek należy się szczególnie nowym go¶ciom, którzy w sposób nieporadny próbuj± w nowym otoczeniu się odnaleĽć.


I ma to wyraz wła¶nie w pisaniu, pomocników i regulaminów, by każdy "nowy" na forum i stronie mógł łatwiej się po niej poruszać.

marek_k84 napisał:

Doskonale rozumiem...


Gdyby¶ rozumiał nie musiałbym tłumaczyć

marek_k84 napisał:

...całkowicie nie akceptuję...


Twoje prawo

marek_k84 napisał:

Jedn± żółt± (już ze dwa lata!) mam...


Zasłużyłe¶, to masz. Nie widze w tym nic specjalnie dziwnego
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się zgodzę z Markiem. Nowym ciężko jest od razu nauczyć się wszystkiego o PW.

Ja kiedy tylko "dostałem" Internet, od razu zarejestrowałem się na PW. I jako nowy "członek" PW otrzymałem ostrzeżenie za to, że napisałem chyba trzy posty jeden pod drugim. Był to temat z dowcipami wędkarskimi. A wydaje mi się, że w regulaminie nie było nic napisane o postach pisanych jeden pod drugim przez tego samego użytkownika forum. Ale oczywi¶cie mogę się mylić (w końcu jestem tu nowy) :oops: Najwyżej dostanę ostrzeżenie za brak znajomo¶ci regulaminu... :evil:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
I jako nowy "członek" PW otrzymałem ostrzeżenie za to, że napisałem chyba trzy posty jeden pod drugim. Był to temat z dowcipami wędkarskimi. A wydaje mi się, że w regulaminie nie było nic napisane o postach pisanych jeden pod drugim przez tego samego użytkownika forum. Ale oczywi¶cie mogę się mylić

Nie chodziło o ilo¶ć tych kawałów a ich jako¶ć. Były za bardzo wulgarne, jak nie pamiętasz nie zacytuję ;) Ale nie wprowadzaj w bł±d, jakby co melise pode¶le...
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieznajomosć prawa nie usprawiedliwia jego przekroczenia wesoly
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Nie chodziło o ilo¶ć tych kawałów a ich jako¶ć. Były za bardzo wulgarne, jak nie pamiętasz nie zacytuję ;) Ale nie wprowadzaj w bł±d, jakby co melise pode¶le...


Nie będę się kłócił bo wiem, że Admin ma zawsze rację wink: wesoly Szczerze mówi±c to nie pamiętam jak to dokładnie było :oops: a nie mogę znaleĽć tego tematu, ponieważ wyszukiwarka go nie znajduje :? zly:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Regulamnów może tak, regulaminów, nie. Je¶li podobnie traktujesz regulamin w swoim miejscu pracy to gratuluję takiego szefostwa jakie masz.


Torque -czy aby napewno wiesz o czym piszesz??
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:

Nie będę się kłócił bo wiem, że Admin ma zawsze rację wink: wesoly Szczerze mówi±c to nie pamiętam jak to dokładnie było :oops: a nie mogę znaleĽć tego tematu, ponieważ wyszukiwarka go nie znajduje :? zly:


Skoro nie pamiętasz, to nie jest chyba w najlepszym tonie wywlekanie sprawy tym bardziej, że od nadania ostrzeżenia minęło już tyle czasu i dotychczas nie widziałem, aby¶ zgłaszał zastrzeżenia co do powodu.

Skoro masz amnezję podpowiem: otrzymałe¶ je w ¶rodę, 25 stycznia 2006 roku o godzinie 16.20, a powód opisał wyżej Jarbas.
Banio
Mistrz Czatu


Dołączył: Feb 13, 2005
Posty: 122

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk napisał:
Według mnie dobrym pomysłem było by ustanowienie "bariery" pisania nowych tematów. Np. Dopiero po napisaniu 50 postów użytkownik może napisać nowy temat. Przez ten czas nowy user nauczył by się wyszukiwac rzeczy które go interesuj± i zapoznał z obowi±zuj±cymi tu "zwyczajami" lol


Niekoniecznie dobry pomysł. Jestem tu już ponad rok i mam na koncie niecałe 30 postów... wyobraż sobie kiedy bym mógł o co¶ zapytać w swoim po¶cie. Bardziej wole czytać niż pisać, więc tacy użytkownicy jak ja mieliby przechlapane usmiech Moim zdaniem po to się szuka takiego miejsca jak PW, żeby np. spytać się o jaki¶ sprzęt itd. Użytkownik chc±c szybko uzyskać jakie¶ podpowiedzi olałby ten portal, bo po co mu on jak nie może wyslać swojego posta z zapytaniem (fakt, zostaje jeszcze czat, ale to inna sprawa).

Na zapoznanie się z obowi±zuj±cymi tu zasadami też powinien mieć czas, a użytkownicy np. tacy jak Ty, którzy bez problemu się poruszaj± po portalu powinni "nowym" pomagać , a nie jechać po nich. Niech się "młodzi" ucz± na błędach...
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto¶ tu kogo¶ jeĽdzi ? lol A co do pytań to można skorzystać zasobów forum 8) I czat chyba byłby najlepszym miejscem do takich pytań o sprzęcie, można by o wsztystko wypytać.

P.S. Dodam że ten "system jest stosowany na innych forach z dobrym skutkiem wink:
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od pewnego czasu też wolę czytać przeważnie pyskuweczki niż pisać o nawet ciekawych problemach . Zauwazyłem zdecydowanie, że niktórzy maj± poblażanie u adminów a inni nie, ale co zrobić . Tam gdzie ja karty rozdaję jestem jeszcze gorszy zly:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miałem nic na te tematy nie pisać.
Muszę jednak co¶ zaznaczyć. Tutaj wałkowane s± dwa ¶wiaty. Nowi i ich słaba wiedza o czystym utrzymaniu portalu oraz zespół redakcyjny, który musi utrzymać ten portal w stanie ''dobrego porz±dku'' . Nie łapcie mnie za słówka. Tutaj nie można pisać szyfrem, sms-owymi systemami, młodzieńczym slangiem i tp pisowni±.
Problem w tym, iż nie wszyscy wiedz± o tym a już szczególnie młodzi ( nowi ), którzy nie czytali regulaminu, bo nie wy¶wietla się po zalogowaniu. Oni szukaj± miejsca na zadanie pytania, na przeczytanie o tym, co ich interesuje i zapominaj± ( nie wiedz± ), że tutaj musi być porz±dek.
Ci±głe nawracanie tych młodych ( nowych ) staje się tak męcz±ce dla zespołu redakcyjnego, że w końcu sypi± się ostrzeżenia i bany. Jest na to sposób, aby tak nie było.
Proponuję, aby zespół redakcyjny na miesi±c dał spokójz nawracaniem, a zostawił bezstresowe pouczenia starym użytkownikom. Spróbujmy sami, bez zespołu redakcyjnego w spokojny sposób persfazji pomagać nowym w aklimatyzacji.
Co na to użytkownicy? Co na to zespół redakcyjny?
Głosowanie?
Zaczynamy:
Jestem za pomoc±.

Użutkownicy:
ZA - 1 głos ( jak na razie mój )
PRZECIW - 0
WSTRZYMAŁO SIĘ OD GŁOSU - 1777

Redakcja:
ZA - 0 głosów
PRZECIW - 0 głosów
WSTRZYMAŁO SIĘ OD GŁOSU - 8

:-)
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi jestem za, a nawet przeciw. wesoly
Chyba wszystkim użytkownikom powinno zależeć by forum trzymało przyzwoity poziom.

Użytkownicy:
ZA – 2 głosy
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Proponuję, aby zespół redakcyjny na miesi±c dał spokójz nawracaniem, a zostawił bezstresowe pouczenia starym użytkownikom. Spróbujmy sami, bez zespołu redakcyjnego w spokojny sposób persfazji pomagać nowym w aklimatyzacji.
Co na to użytkownicy? Co na to zespół redakcyjny?
Głosowanie?
Zaczynamy:
Jestem za pomoc±.


Czuję się jak kat, który ma na miesiac "udać się na urlop". lol

Doskonale Rysiu wiesz, że upominanie, ostrzeganie, czy też w konsekwencji banowanie wcale nie jest tak± przyjemn± prac±. Dlatego uważam, że doskonałym polem do popisu dla "wiarusów" jest to, o czym wspomniałe¶. Doskonale wiesz, że zawsze zabiegali¶my o to, aby to userzy robili porz±dek, swoimi postawami "wyciszaj±c normalnych inaczej".
Je¶li o mnie chodzi z przyjemno¶ci± zagospodaruję czas przeznaczony na "wymiatanie" swojemu dziecku i rodzinie i oby Wam się to powiodło, bo jak wiesz pracoholikiem nie jestem.;)

Trzymaj±c kciuki pozdrawiam wszystkich tych, którzy podpisz± się pod propozycj± Olda. Oby starczyło Wam zapału wykrzyknik
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro głosowanie już się rozpoczęło wink:
Też jestem ZA wink:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem regulamin wielokrotnie z racji rejestrowania na kilku portalach . Sa prawie jednakowe. Nie jednakowe jest jednak egzekwowanie praw czy prawa (kto tu ma prawa skoro admin ma zawsze racje nawet jak jej nie ma i do kogo sie odwoływać)Co to znaczy czyste utrzymanie portalu lub utrzymać portal w stanie dobrego porz±dku. Czy to jest równoznaczne z cenzur±? O czysto¶ci wiem ,że istnieje czysto¶ć rasy (marnie mi się kojarzy) i czysto¶ć w zakonach (też różnie tam bywa) Czy do czysto¶ci należy pisownia ,gramatyka i ortografia? (trzeba wyeliminować połowę społeczeństwa ,szczególnie młodego). Czy do czysto¶ci należy własne zdanie napisane pod wpływem impulsu na jak±¶ beznadziejn± odpowiedż .W poprzednim po¶cie napisałem, ze nie wszyscy s± jednakowo traktowani. Za niektóre wypowiedzi niektórych panów z ostatniego tygodnia dostałbym ze trzy bany. Dziekuję i przepraszam ,że naruszyłem czyj±¶ nietykalno¶ć. Można mnie znależć zawsze i wszędzie pod meilem który zawiera moje prawdziwe dane a nie jakie¶ numery czy mierne nazwy(nie wiem nawet czy nazwy i czego)
Jarek
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Bronek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2005
Posty: 250

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W utrzymaniu czysto¶ci portalu chodzi o wyeliminowanie: powtarzaj±cych się tematów, kaleczenia polskiego języka, wycieczek osobistych i bezsensownych dywagacji nie maj±cych zwi±zku z tematem.
J, widzę że masz problemy z tym że ¶wiat nie kręci się wokół Ciebie.
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Jedn± żółt± (już ze dwa lata!) mam...

O rany! Nawet policja po roku likwiduje konto punktowe. lol Czyżby reżim :?: wink:
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
marek_k84 napisał:
Jedn± żółt± (już ze dwa lata!) mam...

O rany! Nawet policja po roku likwiduje konto punktowe. lol Czyżby reżim :?: wink:


Regulamin Forum napisał:
Ostrzeżenie może być cofnięte wol± Redakcji PW lub na wniosek użytkownika, pod warunkiem jego dobrego zachowania i nie wcze¶niej niż po trzech miesi±cach od dnia otrzymania.

_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
michalm
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 26, 2003
Posty: 245

Kraj: Polska
Miejscowość: Siemonia
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:


Regulamin Forum napisał:
Ostrzeżenie może być cofnięte wol± Redakcji PW lub na wniosek użytkownika, pod warunkiem jego dobrego zachowania i nie wcze¶niej niż po trzech miesi±cach od dnia otrzymania.


Fakt nie stwierdzam żadnej zmiany zachowania Marka_k84 w ci±gu ostatnich 2 lat. zly: zly:
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja równiez dopisuję się do listy "ZA" Old_Rysia wykrzyknik

Czyli jest już:
Za: 3
Przeciw: 0
Wstrzymało się od głosu: 1815

Zgadza się?? wesoly
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Mundi napisał:
marek_k84 napisał:
Jedn± żółt± (już ze dwa lata!) mam...

O rany! Nawet policja po roku likwiduje konto punktowe. lol Czyżby reżim :?: wink:


Regulamin Forum napisał:
Ostrzeżenie może być cofnięte wol± Redakcji PW lub na wniosek użytkownika, pod warunkiem jego dobrego zachowania i nie wcze¶niej niż po trzech miesi±cach od dnia otrzymania.


a w życiu wniosku nie złożę usmiech

Wszak to zaszczyt dla mnie...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sa tylko dwie opcje:
1) ukryta kamera :P
2) co¶ iskrzy :placz

odpowiedz zapewne znaj± zainteresowani wink:

stawiam na to pierwsze
lol
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he Co To ?Program MAMY CIĘ na PW ha ha ha ha
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tutaj od niedawna,bardzo podoba mi się Wasz portal jednak po przeczytaniu tej dyskusji czuję się jak intruz. smutny
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszkin WITAJ! I baw sie dobrze. To tylko "stetryczenie starych" ale tak jak Pawlak z Kargulem " My sie posprzeczamy, ale miło¶ć jest " he he
Żeby było jasne ja tez "nowy" na portalu.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My koty musimy sie trzymać razem lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
AQUARIUS
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 29, 2006
Posty: 197

Kraj: USA
Miejscowość: Detroit / do 73 Tarnow
PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaliczam sie do nowych uzytkowiczow PW i sam kilka razy dostalem upomnienie za popelnianie bledow chociaz na niekture nie moge zapobiec (litery z kropkami i z ogonkami) a nawet radzono mnie zakupienia slownika Polsko/ Angielskiego pomimo ze na forum wytlumaczylem moja sytuacie. Dlatego czasami czuje sie jak w szkole podstawowej na klasowce jezyka Polskiego (bledy zaznaczone czerwonym) bo i inni uzytkownicy tez dostaja upomnienie za popelnianie bledow. Jak sama nazwa mowi ze ten forum jest pogawedki wedkarskie a nie lekcia jezyka Polskiego. Jesli tak przeczytac posty zamieszczane tu to mozna znalesc ze wszyscy uzytkownicy popelniaja bledy w mniejszym czy we wiekszym stopniu. Dlatego mysle ze powino sie zaprzestac zwracac uwaga chyba ze ktos pisze skrutami . Zwracajac uwagi nowym uzytkownikom zeby nie otwierali nowych tematow a raczej szukac starych bo jusz taki temat byl,napewno otwierajac nowy jast latwij bo nie czeba szukac i ktos zawsze napisze cos nowego(osoboscie nie jestem tego winny). Pozatym jesli nie bedzie nowych tematow bo jusz bylo wczesniej pisane to na forum nie bedzie o czym pisac. Moze stare tematy powine byc usowane po jakims czasie.
(no chyba klasowki znowu nie zdalem)
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aquarius jeste¶ wyj±tkiem i zdajesz sobie z Tego sprawęusmiech. Napisałe¶ kiedy¶, że nie miałe¶ długo styczno¶ci z językiem polskim i wszystko jest ok.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque,
Akwarius również pisał o sprawach innych niż ortografia....
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż sam staram się pisać poprawnie to zgadzam się z Aqariusem. Szukanie postów nie jest zbyt ciekawe, choć staram się je przegl±dać (i polecam to innym).Je¶li chodzi o " odgrzewanie" tematów nie uważam w tym nic złego, przecierz wszyscy wci±ż nabieramy nowych do¶wiadczeń i zawsze kto¶ co¶ będzie miał do powiedzenia.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 147