Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 577
 Zalogowani 0
 Wszyscy 577

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(446957) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(446957) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446957) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446957) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446957) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446957) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446957) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446957) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446957) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie biorą : ...(59525) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2265
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2044
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2156
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2293
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2090
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2319
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Przypuszczenie co do errora
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Kiks
Przypuszczenie co do errora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
jaj
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Aug 12, 2004
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Paż 16, 2004 8:29 am    Temat postu: Przypuszczenie co do errora Odpowiedz z cytatem

Esox, mam pewne przypuszczenia co do wywalania się PW w tygodniu podczas dużego obciążenia serwera... Moim zdaniem, winne jest liczydło pogawędkowe, które generuje mnóstwo odwołań do bazy danych, a właściwie to kilkakrotnie przeszukuje tabele z uzytkownikami, z sesjami, a także tabele phpbb. KILKAKROTNIE! Robi to za każdym przeładowaniem strony, bez względu na to, co akurat na PW przegląda gość Waszego portalu. To najbardziej chory i transferogenny box nuka, dobry na strony kazia i józia, gdzie nie ma co przeszukiwać. Zerknij na witryny nukowe o dużej ilości odwiedzin i otwarć - to coś wszędzie jest wyłączone lub zastąpione przez statsy własnej roboty albo prosty box statystyk znajdujący się w standardowym, poinstalacyjnym składzie cmsa.

Swojego czasu mieliśmy to na WCWI, bo rzecz jest fajna. Portal zaczął się zapychać - po wywaleniu boxa odmłodniał i przyśpieszył jak po tunningu i liftingu naraz.

Może go wyłączycie testowo na kilka dni, osobliwie w poniedziałek. Ja nie wiem, czy moje przypuszczenia są słuszne, bowiem nie znam Waszych flaków ani obecnej kondycji łącza Grafinetu, ale spróbowac nie zaszkodzi. Może to jednak to...
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Paż 25, 2004 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jacku za poradę - chłopaki już coś tam sprawdzają. wink:
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry uprzedzam że nie mam nic wspólnego z programowaniem ani z projektowaniem stron "www". Zabieram głos jako kompletny laik !!
Jednak zastanawiając się nad ciągłym wywalaniu się portalu PW - tak na chłpski rozum - po jakie licho jest potrzebny licznik obecnych na PW ?
"Ostatni kwadrans:
Gości: 21
Użytkowników: 52
Razem: 73"

Nie chodzi mi o to żeby w ogóle go nie było ale żeby podawał aktualnie obecnych a nie za ostatni kwadrans. Istnieje możliwość że jest liczona każda próba wejścia na serwer, co może powodować że liczeni są i ci którzy zostali przez serwer odrzuceni. To samo tyczy się tych którzy próbują się zalogować a im się to z wielu powodów nie udaje. Wiadomo że najpierw jest wysyłany sygnał (ping) na serwer i dopiero po otrzymaniu odpowiedzi dochodzi do połączenia i transmisji danych. Czy przypadkiem te właśnie sygnały nie są też zliczone co powoduje mnożenie zalogowanych użytkowników.?
Ja próbowałbym przejrzeć kod portalu z uwzględnieniem zmiany tego licznika lub czasowe całkowite wyłączenie go !!
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż takim webmasterem nie jestem, ale czy nie lepiej było by podawać tylko ilość osób które odwiedziły PW dziennie, a nie przez ostatni kwadrans usmiech. Nie wiem czy to moze miec cos z tym wspólnego, ale nie używam tak jak większość użytkowników Internet Exploera tylko Fire foxa 0.9 i czy widzieliście kiedyś dwóch pietruchów usmiech :?: .
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piaseczno
PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ciekawe ...:-) zainstalowalem .... bede testowal wersje 1.0 narazie problem nie wystepuje :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nie wtajemniczonych przesyłam opis ów przeglądarki (o prawa autorskie nie ma co sie martwić bo to jest moja recenzja na pewien wortal usmiech):
Mozilla fire fox 1.0
Tym, którym znudziły się funkcje proponowane przez Internet Explorer, powinni skorzystać z nowej wersji przeglądarki Fire fox 1.0. Zdobywa ona coraz większą popularność wśród użytkowników- nie bez powou. Jej instalacja wygląda tak jak większość programów do Windowsa. Wystarczy, że będziemy klikali przyciski "dalej" i "wstecz". Mimo, że twórcy fire fox'a wprowadzili sporo zmian w nowej wersji, to jej objętość zmalała do 5,55 MB. Od razu możemy zauważyć, że podstawowym zadaniem autorów tej przeglądarki było ułatwienie obsługi. Wygląd do nowej wersji fire fox'a uległ zmianie, którą zajęli się Stephan Horlander oraz Kevin Gerich. Dużym ułatwieniem jest możliwość otwierania wielu stron w panelach. Zaoszczędza nam to troche czasu. Panel możemy utworzyć za pomocą skrótu Ctrl + T a zamykamy za pomocą Ctrl + W. Dzięki przeglądarce znajdującej się w prawym górnym rogu, domyślnie ustawionej na google, możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu na wchodzeniu na strony przeglądarek. Przez wykryte ostatnio błędy w Internet explorerze, pozycja fire foxa wmocniła się do 0,9 % użytkowników w Polsce. Bardzo interesującą ciekawostką jest możliwość dostosowania paska narzędzi do własnego gustu oraz własnych potrzeb. Aby dostosować pasek narzędzi do siebie wybieramy następująco "Widok", "Paski narzędzi" i "dostosuj...". Później trzeba tylko przenieść ikony z wyświetlonego okna na pasek.
Przeglądarka ta bije na głowe Internet Explorera dosłownie wszystkim, programiści mogą przeglądać kod przeglądarki. A co najważniejsze program ten jest darmowy !.
Dla mnie ta przeglądarka jest wyśmienita usmiech. Można ją dostać na www.firefox.pl usmiech.
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piaseczno
PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety i w tej przegladarce wystepuja te same problemy co w IE z portalem PW .....:-(
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyzby redaktorzy się uporali z tym błędem :?: :roll:. Ostatnio ku mojej uciesze nie widuje juz tego buga usmiech.
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Redakcjo,
W pierwszych słowach mojego listu pragnę powiedzieć, że w ostatnich dniach nie widuję już na stroanch PW komunikatu, że występuje tu (nieznany mi bliżej) wędkarz o pseudonimie "fatal error". Chciałbym zapytać, czy już drukujecie zaproszenia na uroczystą stypę? Czy już można się cieszyć z powodu bezpowrotnego odejścia tego typka. Jeśli tak, to gratuluję Redakcji.

Ukłony,
Paweł
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie tak... Jak się okazało - nasz portal rozrósł się na tyle, że zaczął generować coraz poważniejsze obciążenia dla firmy sponsorującej hosting. Niestety PHP Nuke generuje potworne obciążenia baz danych. Siłą rzeczy priorytet mieli klienci komercyjni, więc kiedy serwer był przeciążony (w godzinach szczytu zazwyczaj), to następowało automatyczne odłączenie niekomercyjnych serwisów od baz danych. Ostatnio nastąpił pierwszy upgrade infrastruktury, który jak widać pozwolił się pozbyć problemu. W niedługim czasie planowane jest w Grafinecie odpalenie nowych i superwydajnych serwerów. Zgodnie z obietnicą przedstawicieli firmy - wtedy już w ogóle nie będzie żadnego zagrożenia.

Niezależnie od tego były prowadzone drobne prace usprawniające portalu (czytaj: blokujące zbędne zapytania SQL do bazy) - więc i to miało pewnie jakiś swój efekt. Teraz czekamy, obgryzamy paznokcie i patrzymy, czy wszystko hula jak dawniej...
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to co? Świętujemy? Okazaja jest! 8)
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Kiks
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 51