Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 109
 Zalogowani 0
 Wszyscy 109

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
Krzysztof46: witam Kto chce jechac do szwecji na jez .Möckeln w terminie od ...(55) Mar 10, @ 11:15:30

mario_z: Nadal używam tej strony :-) https://zapodaj.net/ ...(23132) Feb 20, @ 12:15:14

artur: To jeszcze nr konta i wysyłam ;-) cegiełkę. ...(34301) Feb 15, @ 18:29:46

artur: Lecku, dobre narzędzia do wklejania zdjęć na fora i w relacje mia ...(23132) Feb 15, @ 18:28:07

lecek: Co do wędkarskich wypadów 2024, jedyne co udało mi sie zrobić, to ...(23132) Feb 15, @ 12:54:22

lecek: Eyo Mario. Mam pytanko dotycz±ce wklejanie fotek do postów. Ostat ...(23132) Feb 15, @ 12:49:42

mario_z: Pewnie jak by¶ miał bliżej to by¶ czę¶ciej chodził :hihi :hih ...(23132) Feb 07, @ 12:25:09

krzysztofCz: Pewnie jak by¶ miał bliżej to by¶ czę¶ciej chodził :hihi :hih ...(23132) Feb 06, @ 07:43:06

mario_z: Krzysiu, dziewczyny już dorosłe, starsza Oliwka studiuje i pracuj ...(23132) Feb 04, @ 21:58:25

krzysztofCz: No i rozdrażniłe¶... :hihi Tyle czasu Cię tu nie było, my¶lałe ...(23132) Feb 04, @ 09:23:20


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2080
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1939
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1966
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2034
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2091
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2003
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2040
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2405
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2225
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Lipiec 2021
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Lipiec 2021
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 09, 2021 7:23 am    Temat postu: Lipiec 2021 Odpowiedz z cytatem

Panowie toż to już mija pierwsza dekada lipca, a Wy się nie odzywacie. Mariusz... co z Tob± pytanie zdziwiony hihi

Ja w niedzielę byłem z Jol± na Odrze, niestety tylko niemiarowy sumek. Wtorek ze Zbychem, kompletne zero, ¶roda padało, wczoraj jeden sumek 50 i drugi 90cm/4,5kg. Ogólnie od naszego spotkania na Odrze brania gorsze, nawet tubylcy narzekaj±.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Lip 12, 2021 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lipiec jak dla mnie, to słaby miesi±c wędkarsko. Z zasady od kilku dekad nie planuje i nie spędzam urlopu w lipcu. Gor±co, tłok, drogo i niestabilna pogoda. Niska przegrzana woda i mimo długiego dnia, krótko się łowi. Ale od czasu do czasu robię poranne wypady,choć to nie w mojej naturze.
Budzik nastawiony na godz. 04.00. Jednak nie było sensu się zrywać. Było zimno i padał deszcz. Kusiło i około siódmej zdecydowałem się pojechać na Wkrę. Przed południem pogoda zmienna, po południu wiatr, duże zachmurzenie i łowiłem w burzy. Jak zwykle mokra mucha. Woda jednak sporo opadła, ale nadal brudna, jak zwykle się nałaziłem, opłaciło się, kilka grubasków zaliczyłem. Spotkałem tutejsz± odmianę mucharza nizinnego. Wędka około 10FT i sznur wygl±dało mi na #6. Oczywi¶cie piankowce. Ale zaznał, że dzisiaj nic. O, jak mi go żal lol :P Kolejna moja strata. Pękła deseczka w szczytówce klejonki. Daje jej szansę i skleiłem. Jak nie pomoże do zsypu.




_________________
Lecek
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Lip 12, 2021 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się człowiek przez cały tydzień nakręca, w końcu musi to znaleĽć uj¶cie. No i znalazło. W sobotę normalnie wstałem o godz. 03.30. W Wkrze łowiłem już o 05.20. Woda opadła, była do¶ć ciepła i bardziej przejrzysta niż ostatnio. Pierwsza ryba zameldowała się pięć minut póĽniej. Tym razem wieszały się, albo małe i trochę wyro¶nięte ryby, lub długo nic, aby potem kucn±ł pojedynczy spa¶luch. Kilka ¶rednich jazików. Przy okazji dla urozmaicenia po południu, przez godzinę ćwiczyłem na płanii łowienie jelcy. Super rozrywka. O godzinie 06.30 wszedłem w konflikt z tutejszym wędkarzem. Przepływankowiec, jak się póĽniej okazało, łowi±cy stylem tzw. wypuszczank± na chleb. Id±c w dół rzeki, widzę wędkarza, który stoi w wodzie przy brzegu. My¶lałem, że łowi na " normaln±" przepływankę. Nie mog±c, ze względu na głęboko¶ć wody wyj¶ć na brzeg po jego stronie, przeprawiłem się na drugi brzeg i przedzieraj±c się przez straszn± gęstwinę krzaków, wyro¶niętych traw i trzcin w bagnie, uprzejmie omin±łem go, o co najmniej 50-70m. Wszedłem do wody, a tuż za moimi plecami go¶ć zwija swój zestaw składaj±cy się z wielkiej bomby i kawała chleba, krzycz±c, że wszedłem mu w łowisko. Odpowiedziałem, "Panie, uprzejmie Pana omin±łem jakie¶ 70m, sk±d mam wiedzieć, że tu jest zestaw". Facet widz±c, że rzeczywi¶cie odległo¶ć na jak± Go omin±łem jest spora, odpowiada mi, że on to łowi nawet na stu metrach. Zapożyczaj±c słowa od kolegi, odpowiedziałem, że "ku..wa s± granice". Obeszło się bez zabijania. Ja poszedłem dalej w dół rzeki, a go¶ć się zwin±ł. Wiem, że to nie normalne, ale z mał± przerw± na swoj± kawę, siku i bułeczkę. Zakończyłem łowienie o godz. 18.30. W niedzielę gdy tylko wstałem, po¶więciłem kilkana¶cie minut na dochodzenie do siebie. Skłony i rozci±ganie. Staro¶ć. Jednak jak weĽmie się wędkę do ręki i poczuje zew krwi, to się zatracam. Nazywamy to - pasj±.




_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 13, 2021 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasja... i jak tu Cię nie lubić usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lip 14, 2021 1:40 pm    Temat postu: Re: Lipiec 2021 Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Panowie toż to już mija pierwsza dekada lipca, a Wy się nie odzywacie. Mariusz... co z Tob± pytanie zdziwiony hihi

Nie ma czym się chwalić, kompletna nędza, w sobotę pływałem ,a le tylko pływałem, nic nie gryzie prócz ¶lepaków i komarów mrgreen
Czekam na drug± połowę sierpnia, może wtedy będzie czym się pochwalić, jakie¶ ¶ledzie smażone na m±ce a moze i jaka zbł±kana belona zly zly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Lip 19, 2021 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbierałem się i nic. Po ostatnich intensywnych opadach wszystkie znane mi rzeki w okolicy, poszły w górę. Na brodzenie i fly fishing, nie ma szans. Znowu przerwa. Może Liwiec. Ale tam kłopot, bo nie znam miejscówek, ani miejsc gdzie można spokojnie zostawić auto.
_________________
Lecek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lip 19, 2021 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Zbierałem się i nic. Po ostatnich intensywnych opadach wszystkie znane mi rzeki w okolicy, poszły w górę. Na brodzenie i fly fishing, nie ma szans. Znowu przerwa. Może Liwiec. Ale tam kłopot, bo nie znam miejscówek, ani miejsc gdzie można spokojnie zostawić auto.

Najbezpieczniej będzie u le¶niczego między Łazami a Koszelank±, mieszka praktycznie kilkadziesi±t metrów od Liwca równy go¶ciu, my¶lę ze nie będzie problemu by¶ obok bramy wjazdowej na podwórko zostawił auto, potem cofasz się do nieczynnego o¶rodka, schodzisz w dół za białoczerwony szlaban na k±pielisko (plaża Koszelanka) i heja cał± rzeka Twoja, idziesz w dół nawet aż do nadkola, rzeka na tym odcinku piękna i szeroka :-)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Wto Lip 20, 2021 9:39 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Lip 20, 2021 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Zrobię rekonesans.
_________________
Lecek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 20, 2021 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Dzięki. Zrobię rekonesans.

Jak co¶ to ogarnę Ci mapkę z dojazdem do Le¶niczówki i z miejscami wymarszu
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Lip 21, 2021 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było by ¶wietnie. Na razie lookam po mapie google.
_________________
Lecek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lip 21, 2021 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Było by ¶wietnie. Na razie lookam po mapie google.

Przejrzyj sobie odcinek od mostu drogowego Wyszków - Łochów.
Rozwarzył bym jeszcze pozostawienie auta przy Panderozie i zacz±ł bym łowić juz od mostu a nie od plaży, od mostu będziesz miał półtorej kilometra rzeki do obłowienia i tyle samo drog± spowrotem do samochodu, ale to Ty decydujesz. Masz tu mapkę z oznaczon± le¶niczówk± i plaż± a jak co¶ to halo do mnie 607136131

_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Czw Lip 22, 2021 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jankowi udało mi się odzyskać dostęp do portalu usmiech . Fajnie znowu co¶ napisać. Co do jakiego¶ spotkania jesiennego byłbym za. Woda gdzie¶ w centrum Polski żeby każdy miał w miarę blisko.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 22, 2021 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
Dzięki Jankowi udało mi się odzyskać dostęp do portalu usmiech . Fajnie znowu co¶ napisać. Co do jakiego¶ spotkania jesiennego byłbym za. Woda gdzie¶ w centrum Polski żeby każdy miał w miarę blisko.

:ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Lip 26, 2021 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaliczyłem krótki wypad na Podlasie. Przy okazji miałem okazje powędkować (za duże słowo) usmiech w Nurcu. W lipcu, to masakra. Rzeka prawie stoi. Podej¶cia zaro¶nięte. Miejsc gdzie można wej¶ć i w ogóle podać przynętę, policzyć na palcach. Ale jak się bardzo chce. I wlazłem. Woda ponoć opadła. Mimo to , nie można było poszaleć z brodzeniem. Wędkowałem tylko w porze opalania, w pełnym słońcu w ¶rodku dnia. Czyli dla sportu. Udało się wydusić dwa klenie na mokr± i kilka uklejek na such±. Woda o dziwo zimna i po wieczornej turze do domu wróciłem z katarem. Jak poinformował mnie mój gospodarz s± tu pstr±gi i kilka wytargał na robaka, przy okazji łowi±c okonie oraz klenie. Gospodarz posiada staw, gdzie hoduje amury i karpie. Zaproponował, że mnie zawiezie i sobie "poci±gam" potwory. Popatrzyłem na mojego szklaka, klasa #3 i podziękowałem usmiech. Przy okazji zwiedzania trafiłem w górze na wędkarza łowi±cego na bezszczela na ¶luzie maj±c za plecami tablice informacyjn± o zakazie wędkowania usmiech Taki miejscowy folklor usmiech.


_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lip 28, 2021 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lecku... Dżesus Krajs hihi ... Ty się nie boisz włazić w takie bagna zdziwiony pytanie
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Lip 28, 2021 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Lecku... Dżesus Krajs hihi ... Ty się nie boisz włazić w takie bagna zdziwiony pytanie


Nic innego w okolicy nie było. Póki co, nie słyszałem o krokodylach na Podlasiu.
_________________
Lecek
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sob Lip 31, 2021 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótki urlop i namierzone jeziorko w lesie. Wody nie pilnuje nikt chyba poza le¶niczym czasami. Miejscowi mało mówni i wystraszeni jak się człowiek o co¶ pyta wink . Nikt nie wypuszcza ryb wszystko beretowane. W weekend tyle ludzi, że nie ma gdzie si±¶ć. W zimie była przyducha i sporo grubego okonia padło. Drugi wypad dał 3 liny z czego 2 nawet ładne. Zastanawia mnie fenomen tej wody bo jest w lepszej kondycji niż te zarz±dzane i pilnowane przez pzw.

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 68