Czy wiesz, że...
Miejsce rozrodu węgorzy (Morze Sargassowe) zostało zlokalizowane dopiero w 1923 roku przez Duńczyka Johannesa Schmidta. Ciekawostk± jest, iż węgorze dobieraj± sobie partnerów z tych samych regionów, z których pochodz±. Stwierdzono ponadto różnice w kodzie DNA w zależno¶ci od regionu. Do zarybień w Polsce używa się narybku węgorza zakupionego w Europie Zachodniej, który różni się od bałtyckiego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 956
 Zalogowani 0
 Wszyscy 956

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135659) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135659) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135659) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(613480) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(613480) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(613480) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613480) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613480) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(613480) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(613480) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2283
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2065
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2177
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2311
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2108
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2152
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - MEW
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
MEW
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 5:06 am    Temat postu: MEW Odpowiedz z cytatem

I tak trzeba z nimi postepowac KLIKNIJ wesoly .
Aaaaa i spoznione Halloween KLIKNIJ . Happy Halloween 2011 usmiech .
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
Szahid
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 24, 2005
Posty: 103

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega dał przykład jak postępuj± cywilizowane kraje u nas jeszcze komuna Panie Klik Klik w naszym grajdole nie do pomy¶lenia żeby rozbierać zapory aby ryby mogły swobodnie migrować.
Już wiem gdzie w przyszło¶ci będ± dobre łowiska wink:

PS. ¦wietna dekoracja usmiech
_________________

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj±c takie wywody dochodzę do wniosku, że w poczuciu rożnie pojętej ochrony ¶rodowiska wielu z nas się zatraca, gubi±c gdzie¶ po drodze to, co najważniejsze: racjonalizm. Zapory rozwalić, aby rybki mogły migrować, ale jednocze¶nie: tv, klimy, wszelkiej ma¶ci sprzęt AGD. To wszystko pożera pewien drobiazg, którego zaczyna u nas na gwałt brakować - pr±d. Atom jest "be", co udowodniła Fukuszima, pozyskanie na szerok± skalę pr±du z elektrowni wiatrowych też nie jest takie tanie i wydajne, jak się może wydawać. Więc co?
Istnieje jeszcze jeden problem - sieci energetyczne, a ¶ci¶lej stan linii przesyłowych. Straty na nich s± potężne, a na nowe jako¶ się za szybko nie zanosi.
W latach 90-tych ubiegłego wieku pisz±c do¶ć wypadł± pracę /;)/, zmuszony byłem przez promotora do poruszenia kwestii nowych wówczas technologii wykorzystanie kabli ¶wiatłowodowych, podwieszanych do linii energetycznych. Temat był wówczas rzeczywi¶cie interesuj±cy i wielce obiecuj±cy, szczególnie w terenach górzystych i trudnodostępnych, a przecież takich u nas jest całkiem sporo. Co się okazało? Przeprowadzone przez TELEENERGO badania udowodniły, że... chc±c tę technologie zastosować u nas należy wymienić niemal 90% słupów wysokiego napięcia na południu Polski. Nie wierzę, aby co¶ się zmieniło na lepsze, a na pewno nie na tyle, aby było to odczuwalne. A mowa jedynie o no¶no¶ci, a nie stratach przesyłowych. ;)
Tak więc budujmy, pamiętaj±c o przepławkach, bo przecież i zieloni musz± na tym zarobić. usmiech
Szahid
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 24, 2005
Posty: 103

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czytaj±c takie wywody dochodzę do wniosku, że w poczuciu rożnie pojętej ochrony ¶rodowiska wielu z nas się zatraca, gubi±c gdzie¶ po drodze to, co najważniejsze: racjonalizm.

może niektórzy się zatracaj± moje zdanie na temat energii elektrycznej jest takie że do puki nie zainwestuje się w atom (a pewnego dnia tak czy srak będzie trzeba to zrobić) to nawet je¶li poprzegradza się doln± Wisłę 3 zaporami to pr±du będzie nie wiele i ryb też nie będzie. We włocławku s± przepławki ale chyba dla zielonych bo odk±d istnieje nie stwierdzono naturalnego tarła ryb wędrownych na południu polski.
_________________

dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Atom jest "be", co udowodniła Fukuszima,

Fukuszima udowodniła jedynie to, że Niemcy niczego się tak bardzo nie boj±, jak fali tsunami lol
Cytat:
Czytaj±c takie wywody dochodzę do wniosku, że w poczuciu rożnie pojętej ochrony ¶rodowiska wielu z nas się zatraca, gubi±c gdzie¶ po drodze to, co najważniejsze: racjonalizm. Zapory rozwalić, aby rybki mogły migrować, ale jednocze¶nie: tv, klimy, wszelkiej ma¶ci sprzęt AGD. To wszystko pożera pewien drobiazg, którego zaczyna u nas na gwałt brakować - pr±d.

Pompa ciepła w każdym noeym domku, solary, ogniwa słoneczne żeby przynajmniej przez czę¶ć roku obsłużyc te urz±dzenia i zapotrzebowanie na energię mocno by spadło. Tylko te ceny, te podatki, ci monopoli¶ci, to durne prawo...
hromehunter napisał:
I tak trzeba z nimi postepowac KLIKNIJ wesoly .

Szkoda tylko tych ryb poniżej zapory... ale w ostatecznym rozrachunku... wesoly
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Istnieje jeszcze jeden problem - sieci energetyczne, a ¶ci¶lej stan linii przesyłowych. Straty na nich s± potężne, a na nowe jako¶ się za szybko nie zanosi.


Żeby skały pękały to strat na liniach przesyłowych się nie uniknie i to jest normalne. Ale je¶li Polska nie chce wrócić do kaganków, to faktycznie musi zadbać o stan techniczny tych linii. Z powodu złego stanu technicznego linii mieli¶my już srog± nauczkę tylko, że niczego to nie nauczyło naszych władnych... :roll:
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytasz Monk "więc co?". My¶lę, że przyszło¶ć to biospalarnie, wykorzystanie siły pływów, promieni słonecznych... Teraz może nie jest tak zaawansowane by można było opierać na tym cały ¶wiat, ale nic nie stoi w miejscu, wszystko jest udoskonalane.

Pełny recykling w gospodarstwach domowych nie będzie możliwy jeżeli nikt nie pomoże w sfinansowaniu tego, to jest jeszcze drogie - pompy ciepła, panele słoneczne, małe oczyszczalnie...

Pozdr.

Salmo
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
małe oczyszczalnie...

Z dala od takich pomysłów w naszym kraju. Nawet je¶li grunty sie nie nadaj± pod przydomowe oczyszczalnie, to i tak sie je stawia. Badania geologiczne chowa sie jako zał±cznik do dokumentacji i ma się głęboko w poważaniu co z nich wynika. W efekcie tego cierpi± wody gruntowe. O zapachach po kilku latach działalno¶ci takiej oczyszczalni już nie będę wspominać...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile drugi film zrozumiałem wesoly o tyle ten pierwszy wymaga Waszej pomocy w zrozumieniu, bardzo proszę wesoly.
Nie wiem, w jakim celu zdewastowano zaporę. Widz±c, co pozostało po terenie trudno spodziewać się tam szybko dużego pogłowia ryb. Czy nie pro¶ciej było zbudować tam przepławkę dla migruj±cych? wink: Teraz i tak żaden pstr±g tam nie "podskoczy", bo to pewnie ze dwadzie¶cia metrów w górę wink:. Nie wiem, co o tym s±dzić usmiech.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
O ile drugi film zrozumiałem wesoly o tyle ten pierwszy wymaga Waszej pomocy w zrozumieniu, bardzo proszę wesoly.
Nie wiem, w jakim celu zdewastowano zaporę. Widz±c, co pozostało po terenie trudno spodziewać się tam szybko dużego pogłowia ryb. Czy nie pro¶ciej było zbudować tam przepławkę dla migruj±cych? wink: Teraz i tak żaden pstr±g tam nie "podskoczy", bo to pewnie ze dwadzie¶cia metrów w górę wink:. Nie wiem, co o tym s±dzić usmiech.


S±dz±c po ilo¶ci drobnych wybuchów "wybito" tylko dziurę w podstawie zapory na niegdysiejszym poziomie dna rzeki prawdopodobnie nie większ± niż kilka metrów szeroko¶ci resztę pozostawiaj±c czemu się nie dziwię bo to gotowy most. U nas prawdopodobnie w zapamiętałym szale wywalono by wszystko pod niebiosa ... lol
_________________
Łowię i zjadam ......
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a przepławka nie była by lepszym rozwi±zaniem? wink:
Wiem Zbyniu, jaki jest obecnie trend, ale mimo wszystko taka akcja zakrawa na wandalizm lol.
To oczywi¶cie tylko moje odczucie, bowiem nie lubię wybuchów, przemocy itd wink:.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert każda zapora zatrzymuje wodę. Woda stoj±ca nagrzewa się , ki¶nie a w takich warunkach pstr±gi i inne ło¶kowate raczej nie ten teges ...
Druga sprawa kilka kilo trotylu kosztuje mniej niż budowa w±tpliwej jako¶ci przepławki ... bo żadna przepławka nie jest w stu procentach funkcjonalna a trzecia sprawa jak sam wspomniałe¶ trend a raczej renaturalizacja tego co spieprzyli ludzie.
Ja lubię wybuchy a szczególnie w takich miejscach i jak dla mnie to można by pod każ± tamę co¶ podłożyć i wyj znaczy wywalić. idea: wesoly
_________________
Łowię i zjadam ......
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty Zbyniu chuligan jeste¶ lol
Ale dobrze mi to wytłumaczyłe¶ wesoly Dzięki wesoly
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobili jak zrobili, chcieli usun±ć osad, który zalegał na dnie zbiornika. Kto¶ gdzie¶ (może Ty zamki) wrzucił cały dokument o burzeniu jakiej¶ tam zapory gdzie żyj± jakie¶ białe łososie. Pokazali stan po spuszczeniu tego syfu i niedalek± przyszło¶ć (nie napisz± jaki to był okres by nie skłamać, ale naprawdę krótki) gdzie wszystko wróciło do normy. Prace wykonywali tak by spust wody nie kolidował z ci±giem tarłowym. Mogliby to zrobić bez "łubudu" lecz widocznie konstrukcja nie umożliwiała normalnego zrzutu.

Przepławki, hmmm... To nigdy nie jest skuteczne, rzek± wędruj± różne organizmy, nie tylko cenne łososie stanowi± ekosystem danej rzeki. Przy tak dużych zaporach przepławka nie ma racji bytu, a gdyby powstała to nie działałaby tak jak powinna. Prędzej wyci±gi/windy dla ryb by tam pasowały.

Zamki, woda nie ki¶nie, na tak czystej rzece to nie ma prawa tak znacz±co się pogorszyć gdy rzeka ma Ľródło w czystych rejonach. Co¶ ustępuje, co¶ przychodzi w to miejsce, taka kolej rzeczy. Na razie mamy nasz± kochan± Nieszawkę (znaczy będziem panie mieli) i teraz wszyscy: hip hip, hura!!

Pozdr.

Salmo
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak więc budujmy, pamiętaj±c o przepławkach, bo przecież i zieloni musz± na tym zarobić


Nie s±dzę, żeby MEW-ki mogły w jakim¶ zauważalnym stopniu pokryc zapotrzebowanie energii dla kraju...... Więc ja proponuję: nie budujmy usmiech - nie musimy pamiętac wtedy o przepławkach lol
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale z drugiej strony to, o czym piszesz, Salmo odbiega trochę od faktu że, na Renie przepławki funkcjonuj± powiedzmy poprawnie. To znaczy tak do końca nie wiem (sprawdzę wesoly) czy ta, któr± budowano w 2000 roku spełniła zadanie, bowiem w tym mniej więcej okresie Ren zarybiano łososiem i jesiotrem m/i. A Ren do małych rzeczek nie należy wink:
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Robercie jak jest na Renie, nie wiem też do którego fragmentu mojej wypowiedzi nawi±zujesz, do korelacji wysoko¶ć zapory - rodzaj przej¶cia dla ryb??

Pozdr.

Salmo
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶lałem o fragmencie gdzie piszesz o nieskuteczno¶ci przepławek.
Ale wesoly , nie my¶lcie że, ja zwolennikiem zapór jestem wesoly albo poprawiania przyrody, nic podobnego. Tyle że, pomy¶lałem by zamiast dewastować wymy¶lić inn± metodę. W Szwajcarii spotkałem się z przypadkiem gdzie na rzece pociętej tamami, sprytnie zrobiono dodatkowe koryto rzeki i wygl±da to rzeczywi¶cie dziko w pozytywnym znaczeniu wesoly
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, zauważ tylko co napisałem dalej. Pisałem o organizmach, a nie tylko ryby żyj± w rzece wink: Nawet mówi±c o rybach w wodzie żyj± duże jak i małe rybki, nie wszystkie s± tak silne jak łososie czy jesiotry.

Z tymi obej¶ciami to jest dobry pomysł, ale zajmuj± więcej terenu i wymagaj± innych przemy¶leń konstrukcyjnych, wol± przy zaporze postawić przepławkę i mieć z bani "zielonych" i instytucje pro¶rodowiskowe.

Pozdr.

Salmo
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pisałem o organizmach, a nie tylko ryby żyj± w rzece Wink Nawet mówi±c o rybach w wodzie żyj± duże jak i małe rybki, nie wszystkie s± tak silne jak łososie czy jesiotry.


Domy¶lałem się wesoly.
Na przykładzie z własnego podwórka mogę tylko dodać iż ekosystem zachwiany przez lata ingerencji ludzkiej można jedynie zaleczyć ale, nigdy nie osi±gnie on już warto¶ci pierwotnej.

W Polsce (i nie tylko) rzeczy rozbijaj± się o znane kwestie. Jeżeli nie można na tym zarobić to poco robić wink:.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż, nikt nie robi zapory od tak sobie (zapora = DEW lub MEW). To tak jakby kto¶ mi zamurował drzwi i byłbym zmuszony skakać z pierwszego piętra.

Pozdr.

Salmo
Szahid
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 24, 2005
Posty: 103

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętacie akcje wysadzenia tamy ? teraz tyle po niej zostało
i fotka do zobaczenia na facebook-u
_________________

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 84