Czy wiesz, że...
RP jest krajem o stosunkowo dużej ilo¶ci jezior. Jezior większych niż 1 ha jest 7085, a ich ł±czna powierzchnia wynosi ok. 281 tys. ha, co w przybliżeniu stanowi 1% obszaru kraju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 595
 Zalogowani 0
 Wszyscy 595

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(501246) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(501246) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(501246) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501246) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501246) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501246) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501246) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501246) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501246) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501246) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Mundialowa odsłona PW !
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Mundialowa odsłona PW !
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 7:13 pm    Temat postu: Mundialowa odsłona PW ! Odpowiedz z cytatem

W zwi±zku z tym, że wielu Pogawędkowiczów interesuje się mundialem, chciałbym zaprosić ich do przegl±dania PW w jakże przyjemnej dla ucha i znajomej atmosferze Mistrzostw ¦wiata !
Klik

wink:
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:evil:
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko - moje uszy!!!
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre lol a tak poważnie to masakra te wuwuzele smutny
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wuwuzele? Mnie się podobaj± :-) Zamiast wybryków na stadionach, niech dmie w wuwuzele a i gardła zaoszczędzi.
Chodziłem na mecze koszykówki w Pabianicach ( mecze oldbojów ) - lata póĽne 80-te - i kupowalismy pojemniki z gazem z tak± tr±bk±. To nieĽle ryczało. Gardła jednak też nikt nie oszczędzał. Taka wuwuzela to super sprzęt. Chyba w pomieszczeniach zamknietych nie bardzo, ale boisko piłki nożnej - oczywi¶cie, że tak. Już niedługo produkcj± zajm± się Chińczyki i będzie mozna kupić wuwuzele za grosze. Szkoda tylko, że na naszych stadionach nie będzie komu kibicować :-(
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Wuwuzele? Mnie się podobaj± :-) Zamiast wybryków na stadionach, niech dmie w wuwuzele a i gardła zaoszczędzi.


Chyba nie mówisz poważnie o tym że te tr±bki s± lepsze od normalnego dopingu ,a co do zadym, to wydaje mi się że gdyby te tr±bki pojawiły się na polskich stadionach to mogły by być punktem zapalnym usmiech
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Wuwuzele? Mnie się podobaj± :-) Zamiast wybryków na stadionach, niech dmie w wuwuzele a i gardła zaoszczędzi.
Chodziłem na mecze koszykówki w Pabianicach ( mecze oldbojów ) - lata póĽne 80-te - i kupowalismy pojemniki z gazem z tak± tr±bk±. To nieĽle ryczało. Gardła jednak też nikt nie oszczędzał. Taka wuwuzela to super sprzęt. Chyba w pomieszczeniach zamknietych nie bardzo, ale boisko piłki nożnej - oczywi¶cie, że tak. Już niedługo produkcj± zajm± się Chińczyki i będzie mozna kupić wuwuzele za grosze. Szkoda tylko, że na naszych stadionach nie będzie komu kibicować :-(


Oldi tego nawet jak nie ma skomentować smutny Bój się Boga! Co ty wypisujesz? Co to za forma dopingu dmuchać w tr±bkę? Pilkarze na boisku nic nie słysz±, normalni ludzie musz± zatyczki do uszu wsadzać, dziecko zabierz na taki mecz do udręka dla niego gwarantowana, słuch się "tępi" głowa boli, jednym słowem wie¶ gra i tr±bi!
Nie lepiej posłuchać jak kilka czy kilkana¶cie tysięcy ludzi ¶piewa na stadionach wesoly


RPA out !!! wuwuzele nareszcie umilkn± lol wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największ± lekkomy¶lno¶ci± rodziców jest zabieranie dzieci na mecze piłki nożnej. Więcej już się nie wypowiem. Wuwuzele - to jest to!
PS Założysz stopery i nie będziesz słyszał jak pseudo kibice podpalaj± do awantur. :-)
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat kibiców i ich działalno¶ci był już kiedy¶ wałkowany na PW.
Naj¶mieszniejsze w nim było to, że najgło¶niej wypowiadali się w nim ludzie, którzy albo nigdy w życiu nie byli na stadionach, albo byli w czasach, gdy z nasz± reprezentacj± piłki nożnej liczył się cały ¶wiat....
Najlepsze w tym wszystkim było, to że wypowiedzi niektórych były kalka w kalkę tym, co wmawiaj± nam dzisiaj media pokroju TVNu.
Cóż. Lud lubi być oszukiwanym... wink:
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Media pokroju TVN-u kogo¶ oszukuj±? Wiesz - przyjrzyj się mediom w Polsce, a zobaczysz, że każde prezentuj± "czyj¶" punkt widzenia. A samo twierdzenie, że wina leży po stronie TVN-u zalatuje mi Rydzykiem i sposobem my¶lenia jego "trzódki". Bez urazy, ale po to mamy jak±¶ dozę zdrowego rozs±dku, żeby wiadomo¶ci przekazywane nam przez media (wszelkie) traktować z dystansem. wink:
A sprawa kibiców - porównajmy kibiców na meczach piłki nożnej z kibicami np. na meczach siatkówki? Często s± to ci sami ludzie, ale okoliczno¶c inna i potrafi± się zachowac. A wuwuzele? Ludzie w RPA maj± swoj± "jazdę" i to wykorzystuj±. Lepsze to, niż ¶piewy "je..ć, je...ć PZPN", kiedy dziecku trzeba uszy zatykać wesoly Choć człek się z tym zgadza, to dziecko słyszeć nie powinno wesoly
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Temat kibiców i ich działalno¶ci był już kiedy¶ wałkowany na PW.
Naj¶mieszniejsze w nim było to, że najgło¶niej wypowiadali się w nim ludzie, którzy albo nigdy w życiu nie byli na stadionach, albo byli w czasach, gdy z nasz± reprezentacj± piłki nożnej liczył się cały ¶wiat....
Najlepsze w tym wszystkim było, to że wypowiedzi niektórych były kalka w kalkę tym, co wmawiaj± nam dzisiaj media pokroju TVNu.
Cóż. Lud lubi być oszukiwanym... wink:


No widzisz Pietruch uderz w stół.. wink:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 1. Dla Oldiego każdy kibic piłki nożnej w naszym kraju, co chodzi na mecz to chuligan wykrzyknik. Niestety Pan Rysiu wrzuca wszystkich do jednego wora, bo tak jest wygodniej...
Po 2. Drogi Kaktusie nie trzeba i¶ć na mecz żeby usłyszeć wulgaryzmy. Smutne lecz prawdziwe dzieci w wieku 6-8 lat znaj± już te słowa. Ciekawe sk±d :?:.
Co do tr±bki mi jako¶ nie przeszkadza, mimo że czasami chciałbym usłyszeć ¶piewy Anglików usmiech Ci to potrafi±... ;)
_________________
Bercik
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 6:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrze - to nie nasza wina, zenormalny człowiek nie chodzi na mecz. Nie lubi przebywać miedzy zgraj± łobuzow. Pewno mógłby być fajnym kibicem, ale zdrowy rozsadek podpowiada mu ogladanie meczy ( tych nędznych zreszt± ) w TV. Owszem s± kibice na stadionie ( bardzo odważni i ryzykanci ), którzy niestety narażeni s± na niebezpieczeństwa. Niestety chuligani wioda prym na stadionach i to wla¶nie oni zagarnęli nazwę kibica piłki nożnej.
Inna sprawa, to fakt, czy mamy jeszcze piłkę nożn±? Może należałoby wywalić tę dziedzinę sportu z Polskiej listy? Skończyłoby się branie pieniędzy za pierdzenie w stołki.
PZPN - na bruk. ¦rodek transportu - taczka.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Naj¶mieszniejsze w nim było to, że najgło¶niej wypowiadali się w nim ludzie, którzy albo nigdy w życiu nie byli na stadionach, albo byli w czasach, gdy z nasz± reprezentacj± piłki nożnej liczył się cały ¶wiat....
Najlepsze w tym wszystkim było, to że wypowiedzi niektórych były kalka w kalkę tym, co wmawiaj± nam dzisiaj media pokroju TVNu.
Cóż. Lud lubi być oszukiwanym... wink:


Co w tym ¶miesznego - nie wiem. Wystarczy popatrzeć już nawet nie tylko na to, co dzieje się na stadionach, ale także na powracaj±cych z meczu pasjonatów tego sportu. Wielu z nas ma możliwo¶ć ogl±dania odzianych w barwy klubowe "wesołych autobusów" itp. przejawów inteligencji i wybujałego poziomu kultury. To wystarcza.

Ciekawe, dlaczego takich problemów - rozdmuchanych bezpodstawnie przez media - nie maj± choćby siatkarze? wink:
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Zabrze - to nie nasza wina, zenormalny człowiek nie chodzi na mecz. Nie lubi przebywać miedzy zgraj± łobuzow. Pewno mógłby być fajnym kibicem, ale zdrowy rozsadek podpowiada mu ogladanie meczy ( tych nędznych zreszt± ) w TV. Owszem s± kibice na stadionie ( bardzo odważni i ryzykanci ), którzy niestety narażeni s± na niebezpieczeństwa.


Wydaje mi się, że jestem w miarę normalny. wink: Byłem zarówno na meczach naszej reprezentacji jak i na ekstraklasie na meczach Korony. Nie czułem się w żaden sposób zagrożony czy co¶. usmiech
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monki - mimo prawa głosu i wolno¶ci wypowiedzi, nie udzielam się na PW, gdy kto¶ zapyta o łowienie na muchę. Nie wypowiadam się również na tematy geodezji, kartografii, fizyki, czy choćby wojska. Wszystko to za spraw± tego, że praktykę w w/w dziedzinach mam znikom±, powiedziałbym, że na poziomie podstawowym. Oczywi¶cie jeżeli zdarzy się pytanie na które będę znał odpowiedĽ, to chętnie zabiorę głos, ale zabieranie głosu na temat, na który mało się wie, z lekka tr±ca "brakiem profesjonalizmu", a czasami można paln±ć niemał± gafę. wink:

Wesołe autobusy, brak kultury i podstawowych zasad inteligencji to nie tylko domena kibiców piłki nożnej. Zarówno w Polsce jak i na ¶wiecie "awantury" na meczach siatkówki, hokeja, koszykówki nikogo nie zaskakuj±.
Problemów dlaczego akurat piłka nożna może być kilka:
- piłka nożna jest naszym sportem narodowym, po mimo braku wyników, częstych kompromitacji, żenuj±cych wypowiedzi działaczy/trenerów/piłkarzy, nasze stadiony nadal osi±gaj± największ± frekwencję z pozostałych sportów. Na mecze piłki nożnej przychodzi 4-5x więcej osób niż na siatkówkę i ok. 10x więcej niż na piłkę ręczn±. Logicznym jest, że w grupie 40 000 osób znajduj±cych się na stadionie ¶l±skim, znajdzie się więcej osób chętnych do "zakłócania spokoju" niż na hali sportowej, na której znajduje się 5 000 kibiców. Problemem jest to, że przy tak wielkiej skali zainteresowania piłk± nożn± i popularno¶ci jak± ma w naszym kraju, każdy problem jest hiperbolizowany do niebywałej rangi (media pełni± tylko rolę zapalnika).
- brak sukcesów przez naszych kopaczy również może być czynnikiem. Jak pisałem, odstępstwa od normy zdarzaj± się również na meczach siatkówki czy piłki ręcznej. Jednak sukcesy odnoszone przez ich reprezentantów (zarówno kluby radz± sobie dobrze w europejskich pucharach jak i drużyna narodowa), przesuwaj± zachowanie kibiców na drugi tor. Jestem przekonany, że gdyby i nasi piłkarze osi±gnęli jaki¶ sukces, kwestie na trybunach byłyby pomijane, albo nastawienie wobec kibica odwróciłoby się o 180*
- kolejnym, choć mniejszym czynnikiem s± ceny biletów. Cena transportu + biletu wstępu na mecz wyjazdowy nawet na drugi koniec kraju, oscyluje w granicach wej¶ciówki na mecz siatkówki/ręcznej. Osoby z "niższych warstw społecznych" nie mog±ce sobie pozwolić na luksus hali, wiadomo gdzie pójd± (zgodnie ze star± maksym± "chleba i igrzysk"

I na koniec zagadka. Najbardziej zaciekłe i żenuj±ce walki z kibicami prowadzi TVN oraz Gazeta Wyborcza. Dlaczego wła¶nie im najbardziej zależy na przedstawieniu wizerunku kibica w jak najbardziej negatywnym ¶wietle ? ( z zagadki zwolniony jest Gierek, który jako¶ jest obeznany w sprawach kibicowskich oraz Sacha, który wszystko wie, doł±czyłbym Anakina, ale chłopak ostatnio się nie wypowiada na PW ) usmiech
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym temacie nie ma co się już chyba wypowiadać. Bo co to za konstruktywna dyskusja, je¶li kto¶ na białe mówi czarne i na odwrót. To nie chodzi o to, że pewne osoby nie rozumiej± czego¶ tam. One nie chc± tego zrozumieć! Syzyfowa praca, wtaczamy kamień na szczyt, a on się ci±gle stacza..
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietruszka - jak zawsze, Twoje wypowiedzi czyta się z przyjemno¶ci±. usmiech
Aluzju toże paniał, ale o tym niżej. ;)

Nie uważam siebie za autorytet lub choćby osobę dobrze zorientowan± w temacie, ale to wcale nie oznacza, że nie mam prawa mieć własnego zdania, a w trosce o bezpieczeństwo, nie wybiorę się z dzieckiem na stadion. Nie dlatego, że na bank będzie na nim pałowanie, "gazy rozweselaj±co-wzruszaj±ce" - wystarczy rynsztokowa atmosfera, górnolotne przy¶piewki i epitety, które jako¶ s± w sprzeczno¶ci z IQ osób, które na nim zasiadaj± /wg Ciebie ;)/ .
Nie s± przejawem sportowej idei karawany kibiców maszerujacych przez miasto, w często nie mniejszej obstawie policji, nie napawaj± optymizmem i miło¶ci± do sportu wulgarne ¶piewy i zachowania, niewiele maj±ce z poziomem preferowanym przez ludzi inteligentnych. O derbach i mobilizacji sił porz±dkowych nie trzeba już tutaj wspominać.
Pewnie, że osi±gane wyniki wpływaj± na poziom zainteresowania, ale odpowiedz sobie napytanie, jakie by ono było, gdyby to, co opisałem wyżej, nie miało miejsca w takich rozmiarach? W czasach, których raczej nie masz prawa pamiętać, starały sięto zmienić kluby kibica, póĽniej po ¶mierci JPII Kibice krakowscy też rzucali sięsobie na szyje, zapewniajac się o miło¶ci po sam grób. Jak szybko sięona wypaliła? Dlaczego? TVN i inne stacje ich poróżniły? Policja to spowodowała? ;)
Dlaczego takiego dymu nie ma na meczach siatkówki i wielu innych, równie emocjonuj±cych sportów? Na logiczn± odpowiedĽ na to pytanie, z pewno¶ci± Ciebie stać, więc wywody starego grzyba s± zbędne. ;)
Czy jestem asportowy? Je¶li człek, który uprawiał długie lata sport wyczynowy, kwalifikował się do MP może być okrzyknięty takim typem - bardzo proszę. usmiech
Je¶li kogo¶ kręci ¶linienie się przy obl±daniu ustawionych meczów, w wydaniu piłkarskich nieudaczników, którzy nawet nie łapi± się na grzanie ławy za Odr±, sponsorowanych przez działaczy, z grona których ponad 100 ma zarzuty prokuratorskie albo siedzi - jego sprawa. Uznaj jednak za wcale nie gorsz±ce stanowisko tych, dla których ta zabawa w sport jest - delikatnie rzecz ujmuj±c - nieatrakcyjna. ;)
Miłych chwil na trybunach... ;)
borys77
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Mar 06, 2006
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stadion piłkarski to nie teatr czy kino , ale i nie miejsce gdzie przez 90 minut lec± same bluzgi i lataj± siekiery.Wystarczy przyj¶ć żeby się o tym przekonać ,no chyba że się akurat trafi na derby zly:
A co do kibiców krakowskich ,to media ogłosiły wielkie pojednanie kibiców nie tylko krakowskich po ¶mierci papieża co było oczywi¶cie nie prawd± i jak doszło po paru dniach do zadym,to znowu zrobiły nagonkę i miały o czym pisać i co pokazywać w faktach i innych dziennikach.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam blisko dworca Wschodniego i przed lub po meczu jestem ¶wiadkiem odstawiania grup kibiców do poci±gu.
Darcie ryjów na maxa to norma. Czy w obecno¶ci kobiet i dzieci okrzyki
q....a i j....ć s± wła¶ciwe :?: Ja też czasami klnę ale nie publicznie a już na pewno nie w obecno¶ci w/w. Co to im daje?czy może mnie kto¶ obja¶nić.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zmienię swojego stanowiska wobec młodych ludzi (czyt. kibiców).
Wielu z nas nie bierze już pod uwagę, że na stadionie spotykaj± się dla uwielbienia swojej pasji do footballu. To zrozumiałe, bo co to za pasja, której efektem s± ranni ludzie, zgliszcza i pogorzelisko. A jednak pierwszym celem był mecz.

Kumulacja i przekrój tysięcy ludzi o różnym ¶wiatopogl±dzie i kulturze zebrana razem by manifestować…najpierw swoje uwielbienie pasji, póĽniej frustracje, bezsilno¶ć…i wreszcie obojętno¶ć otaczaj±cego ich ¶wiata.

Dla wielu to zjawisko niezrozumiałe i to mnie aż tak nie dziwi. Bo jak usprawiedliwić szkody, które wyrz±dzaj±, też potępiam bezmy¶lno¶ć wzajemnego okaleczania, burdy i zachowania nie godne istoty poruszaj±cej się na dwóch dolnych kończynach.

Dawno już podj±łem próbę zrozumienia fenomenu pseudo kibica. Wnioski nasuwaj± się same. Je¶li w grupie takich znajdziemy wykształcon±, osobę, która z domu wyniosła zdawałoby się dobre wychowanie to, co może być przyczyn± wynaturzonego zachowania.

Moje konie to: Niespełnienie, brak akceptacji ¶rodowiska, kompleksy przeróżnej natury, życiowe tragedie (jakże często bagatelizowane przez otoczenie, uznane za drobiazgi np. zawody miłosne), bezrobocie…znalazłoby się jeszcze. Celowo zacz±łem od takiej grupy osób nieuznawanej powszechnie za margines. Gdyby spojrzeć na warstwę ludzi, którym z życiu inne czynniki spowodowały ich nieprzystosowanie do ¶rodowiska to można pokusić się o stwierdzenie, że nic nie stoi na przeszkodzie by swoje frustracje wynie¶ć na ulicę.

Bunt przeciw niepowodzeniom życiowym bardzo często dominuje nad zdrowym rozs±dkiem dołóżmy do tego spor± porcje etanolu i mamy gotow± bombę.

Czy takim ludziom można pomóc i jak? To chyba najtrudniejsze z zagadnień i nie podejrzewam siebie o to, że kiedy¶ wpadnę na genialny pomysł jak to zrobić.
Daleki jednak jestem od podzielania do¶ć ogólnej opinii, że "takim tylko kryminał pomorze".
Represje wobec nich s± ¶rodkiem zastępczym i niczego nie zmieni± nie raz to udowadniano.
Surowe wyroki s± dla nich tylko potwierdzeniem jak bardzo zostali skrzywdzeni, niestety w ich pojęciu tak brzmi± wyroki s±dowe.

Mnie martwi jeszcze jedno: Kogo martwi to że młodzi ludzie w kwiecie wieku mog±cy egzystować w konwencjonalny sposób, mieć rodziny, mog±cy pracować i cieszyć się życiem l±duj± za kratami…dlatego że… "poszli na mecz swojej drużyny".
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Nie zmienię swojego stanowiska wobec młodych ludzi (czyt. kibiców).

Młodzi ludzie nie zachowuj± się jak kibice. Ogl±daj±c to co ogl±dam w rejonie gdzie mieszkam (na szczę¶cie tylko krótko i w dniach meczów ale nie wszystkich bo czasami ich wioz± na Zachodni) ciężko byłoby mi założyć że to s± ludzie zly:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha to, co piszesz to stwierdzenia i obserwacje, które podziela z cał± pewno¶ci± ogół społeczeństwa gdzie¶ jednak leży sobie cichutko przyczyna i większo¶ć ludzi (nie wiem, z jakiego powodu) woli omijać trudny temat. Dużo łatwiej zaszeregować ich w kategorii zwierz±tek i omijać z daleka. Wyj¶cie z pewno¶ci± bezpieczne ale czy rozwi±zuje problem.
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vuvuzela wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłum ludzi w jednym miejscu. To główna przyczyna. Za dużo w jednym miejscu. Wystarczy jeden pseudokibić i jak iskierka zapala cały ogień. Czy kto¶ gasi tę iskrę? Nie. Tak samo ''nie'' jak widzi kto¶ bijacego człowieka. Społeczeństwo nie chc się narazać, bo i prawo jest dla złodziei i bandytów a nie dla pospolitego obywatela.
Tak sobie my¶lę, czy aby te wuwuzele nie zmieni± całej sytuacji. Zamiast pyskować i doprowadzać do burd, taki go¶ciu dmuchałby w wuwuzele. :-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 93