Czy wiesz, że...
Gdyby sprzęt zapewniał złowienie ryb za każdym razem i w każdych warunkach, wędkarstwo straciłoby swój urok.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 629
 Zalogowani 0
 Wszyscy 629

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(61958) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(534736) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(534736) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(534736) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(534736) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(534736) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(534736) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(534736) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(534736) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(534736) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2503
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pstr±g na twistera
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Pstr±g na twistera
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:19 am    Temat postu: Pstr±g na twistera Odpowiedz z cytatem

Panowie jakie kto ma do¶wiadczenie z połowem na t± przynętę?? Ja łowiłem parę lat temu na zestaw: żyłka 0,30 , stalka, obrotówka nr 2 wesoly . Wiem jak to brzmi ale zdziwicie się, efekty były i to lepsze niż obecnie z żyłk± 0,18-0,20 i woblerkami. Notomiast na twistery nie łowiłem a natchnięty tematem Powtórnego połowu i wypowiedziami fartiego może bym tak popróbował??
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na twisterki łowiłem kilka sezonów temu. Przyznam, że brań miałem sporo więcej niż na woblerki, ale niestety spadów również dużo, próbowałem ostrzyć haki, ale i tak efekty często nie były zadowalaj±ce. Na twistery najlepsze efekty miałem latem, kiedy mogłem łowić brodz±c, co ułatwiało mi podanie przynęty. Przynęta generalnie, jak najbardziej warta wypróbowania wink: Powodzenia !
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salmiak napisał:
Na twisterki łowiłem kilka sezonów temu. Przyznam, że brań miałem sporo więcej niż na woblerki, ale niestety spadów również dużo,

I dobrze ! Bo, rybce trza dać szanse kolego wykrzyknik idea: wesoly
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
salmiak napisał:
Na twisterki łowiłem kilka sezonów temu. Przyznam, że brań miałem sporo więcej niż na woblerki, ale niestety spadów również dużo,

I dobrze ! Bo, rybce trza dać szanse kolego wykrzyknik idea: wesoly

Nie mam nic przeciwko, tylko dlaczego zawsze spinaj± się te największe?! lol
_________________
***CHAT PW*** www.chat.pogawedki.wedkarskie.pl
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salmiak napisał:
farti napisał:
salmiak napisał:
Na twisterki łowiłem kilka sezonów temu. Przyznam, że brań miałem sporo więcej niż na woblerki, ale niestety spadów również dużo,

I dobrze ! Bo, rybce trza dać szanse kolego wykrzyknik idea: wesoly

Nie mam nic przeciwko, tylko dlaczego zawsze spinaj± się te największe?! lol

Hmm, to dziwne. Z moich obserwacji jest tak.
Spinaj± się , a często s± to tylko pobicia tych mniejszych. Ze względu na brak bocznych grotów rzadko zapinaj± się z boków. Ale duże to już zasysaj± jak trza i jest git. No może zepnie się trochę czę¶ciej niż przy kotwicy. Ale ¶wiadomo¶ć mniejszego pokaleczenia maluchów wynagradza mi to. wesoly
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cierpliwym i wnikliwym obserwatorom wody proponuję taki sposób:

Kiedy na wierzbach (bazie) pojawiaj± się pierwsze listki, a słonko lepiej podgrzeje otaczaj±ce nas okoliczno¶ci przyrody idziemy na pstr±gi.
Odnajdujemy (najlepiej po przeciwnej stronie rzeczki) pochylon± wierzbę, na listkach której "pas±" się pierwsze małe zielone g±sieniczki.
Ustawiamy się tak by móc swobodnie dorzucić w pole nęcenia jakie zorganizowała nam natura i obserwujemy.
Je¶li miejscówka nie jest "mocno wydeptana" a my wtopili¶my się w otoczenie, to zauważymy Pana Kropka podnosz±cego się niewiadomo sk±d niczym uboot...
Wtedy pozostaje tylko jedno ....
mały zielony twisterek ze skróconym mocno ogonkiem (lub bez), cieńka(ale mocna) żyłka lub plecionka z przyponem i ....
...podbierak.
powodzenia !
CFD
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Cierpliwym i wnikliwym obserwatorom wody proponuję taki sposób:

Kiedy na wierzbach (bazie) pojawiaj± się pierwsze listki, a słonko lepiej podgrzeje otaczaj±ce nas okoliczno¶ci przyrody idziemy na pstr±gi.
Odnajdujemy (najlepiej po przeciwnej stronie rzeczki) pochylon± wierzbę, na listkach której "pas±" się pierwsze małe zielone g±sieniczki.
Ustawiamy się tak by móc swobodnie dorzucić w pole nęcenia jakie zorganizowała nam natura i obserwujemy.
CFD

Bardzo ciekawy sposób, muszę to wypróbować tylko ile jeszcze trzeba czekać na te listki i g±sieniczki :?: :placz
Byle do wiosny. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Rol
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 89


PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem że listki na drzewach będ± około 10 marca. Już mnie nosi. Kije i przynęty przejrzałem około 10 razy. wesoly
A je¶li listków nie będzie to już ich problem. Pstr±gów w większo¶ci również nie ma, a to okazuje się nie stanowić przeszkody. wesoly wesoly
Teoretycznie wszystko co przypomina robala powinno być skuteczne.
Jednak ja miałem brania pstr±gów jedynie na obrotówki typu long 2 lub 3 oraz na woblery. Nigdy pstr±ga na gumę. Ale, ale ...... spróbuję.
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi listkami to zależnie od regionu i aktualnie obowi±zuj±cej aury.
Wyznacznikiem może być kwitnienie takich małych niepozornych kwiatków przypominaj±cych mlecze. To Podbiał (jego pojawienie się sygnalizuje również pocz±tek tarła Płoci).
Żadna z powyższych obserwacji nie zast±pi regularnego bywania nad wod±. Zwłaszcza w czasach takich anomalii z jakimi mamy od kilku lat do czynienia.
Często może być to jeden krzaczek w dobrej ekspozycji na słońce, zasłonięty jednocze¶nie od wiatru itp. Je¶li jest jedynym z "liszkami" na przestrzeni 0,5km rzeczki to z pewno¶ci± jest to Ta kropkowa stołówka usmiech

Tomek
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobne do¶wiadczenie co CFD miałem z kleniami na Odrze. Żadne przynęty podane rzutem bocznym, żadne z napływu, nie interesowały kleni mimo ich intensywnego zerowania. Patentem stało się takie zarzucanie lekkiego woblerka żeby zawisł na gał±zce nad wod±. Wystarczyło go lekko opu¶cić, czasami nawet nie dochodził wody, adrenalina gwarantowana. Straty niestety też.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rol napisał:
Teoretycznie wszystko co przypomina robala powinno być skuteczne.
Jednak ja miałem brania pstr±gów jedynie na obrotówki typu long 2 lub 3 oraz na woblery. Nigdy pstr±ga na gumę. Ale, ale ...... spróbuję.

Nawet moja żona Ci powie , że ja bez gumek nad wode się nie ruszam wykrzyknik idea: wink: wesoly
popper
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 20, 2003
Posty: 176

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
....Hmm, to dziwne. Z moich obserwacji jest tak.
Spinaj± się , a często s± to tylko pobicia tych mniejszych. Ze względu na brak bocznych grotów rzadko zapinaj± się z boków. Ale duże to już zasysaj± jak trza i jest git....wesoly


Nie lubię łowić na "gumki" wykrzyknik .
Jednak zima, to czas szczególny. "Zimna" rzeka, leniwie wij±ca się, w¶ród za¶nieżonych ł±k.... I pstr±gi.
To zupełnie inna bajka lol .
Tutaj gumka, jak najbardziej znajduje swoje zastosowanie.
Ryb jakby mniej. Trudniej zlokalizować miejscówkę.
Gdy jednak już się "zapuka do drzwi", niemal żaden lorbas, nie odmówi sobie skosztowania grubej, mało ruchliwej, spływaj±cej wolno z nurtem, lub toczonej po dnie, przynęty gumowej.
Brania s± bardzo pewne. Hol najczę¶ciej bezproblemowy.

Jeden mały trick, który sprawdza się wowczas. Kontrolowane spóĽnienie zacięcia.
Ten ułamek sekundy, pozwala rybie, na pewne, głębsze zassanie twistera, czy preferowanego przeze mnie raczka.

Poza tym, ten okres, jest według mnie sprzymierzeńcem wędkarzy łowi±cych na przynęty "normalnego" kalibru wink: .
Żadne tam paprochy i micro jigi.
Do jednych z lepszych wabików zaliczam raczki firmy Relax (nie mam w niej udziałów wink: )
Zreszt± sprawdza mi się każdy twister, czy raczek, w rozmiarze 4-8 cm.
Kolorystyka bez fajerwerków. Raczej ciemna, stonowana. Króluj± br±zy zieleń i czerń.
Zbrojenie zależnie od potrzeb od haków nr 2 do 1/0 na głókach o masie od 5 do nawet 10g zależnie od nurtu i głęboko¶ci miejscówki.
Proste i skuteczne.
A gdy nic nie złowię, u¶wiadamiam sobie po raz kolejny, że w wędkarstwie nie ma reguł wesoly

PS
Do dobrego obyczaju należy oczywi¶cie możliwie szybkie wypuszczenie złowionej ryby. Warto mieć ¶wiadomo¶, że wci±żw wodzie co¶ jeszcze pływa. Zapewniam Was łowców, warto mieć ¶wiadomo¶ć, że w wodzie co¶ jeszcze pływa.


Ostatnio zmieniony przez popper dnia Sro Mar 03, 2010 8:03 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no wła¶nie!! Kolejne pytanie: z pr±dem czy pod pr±d??
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

g±sienice z pr±dem, reszta jak wolisz...
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię gumek- jak każdy prawdziwy facet, ale je¶li już je zakładam, to prowadzę z pr±dem. Najlepiej podbijaj±c delikatnie, aby sunęły po dnie i co¶ przypominały, choć czasami nic nie przypominaj±.
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Nie lubię gumek- jak każdy prawdziwy facet, ale je¶li już je zakładam, to prowadzę z pr±dem. Najlepiej podbijaj±c delikatnie, aby sunęły po dnie i co¶ przypominały, choć czasami nic nie przypominaj±.


wesoly
nie dam się sprowokować
lol
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Nie lubię gumek- jak każdy prawdziwy facet, ale je¶li już je zakładam, to prowadzę z pr±dem. Najlepiej podbijaj±c delikatnie, aby sunęły po dnie i co¶ przypominały, choć czasami nic nie przypominaj±.

Z pr±dem do punktu G :?: Delikatnie jak najbardziej ale czasami trzeba
gwałtowniejszych ruchów wink:
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
dzepetto napisał:
Nie lubię gumek- jak każdy prawdziwy facet, ale je¶li już je zakładam, to prowadzę z pr±dem. Najlepiej podbijaj±c delikatnie, aby sunęły po dnie i co¶ przypominały, choć czasami nic nie przypominaj±.

Z pr±dem do punktu G :?: Delikatnie jak najbardziej ale czasami trzeba
gwałtowniejszych ruchów wink:


Sacha !
Punkt G znajduje się w w ostatniej literze słowa SHOPPING i nie ma zwi±zku z gumkami ani gwałtowno¶ci± ruchów.

Je¶li chodzi o prowadzenie to opinie s± podzielone, aczkolwiek zauważyłem, że prowadzenie pod pr±d może zakończyć się wafelkiem wink:
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popper napisał:
... "Zimna" rzeka, leniwie wij±ca się, w¶ród za¶nieżonych ł±k.... I pstr±gi.
To zupełnie inna bajka lol .
Tutaj gumka, jak najbardziej znajduje swoje zastosowanie.
Ryb jakby mniej. Trudniej zlokalizować miejscówkę.
Gdy jednak już się "zapuka do drzwi", niemal żaden lorbas, nie odmówi sobie skosztowania grubej, mało ruchliwej, spływaj±cej wolno z nurtem, lub toczonej po dnie, przynęty gumowej.
Brania s± bardzo pewne. Hol najczę¶ciej bezproblemowy.

Jeden mały trick, który sprawdza się wowczas. Kontrolowane spóĽnienie zacięcia.
Ten ułamek sekundy, pozwala rybie, na pewne, głębsze zassanie twistera, czy preferowanego przeze mnie raczka.

Poza tym, ten okres, jest według mnie sprzymierzeńcem wędkarzy łowi±cych na przynęty "normalnego" kalibru wink: .
Żadne tam paprochy i micro jigi.
Do jednych z lepszych wabików zaliczam raczki firmy Relax (nie mam w niej udziałów wink: )
Zreszt± sprawdza mi się każdy twister, czy raczek, w rozmiarze 4-8 cm.
Kolorystyka bez fajerwerków. Raczej ciemna, stonowana. Króluj± br±zy zieleń i czerń.
Zbrojenie zależnie od potrzeb od haków nr 2 do 1/0 na głókach o masie od 5 do nawet 10g zależnie od nurtu i głęboko¶ci miejscówki.
Proste i skuteczne.
A gdy nic nie złowię, u¶wiadamiam sobie po raz kolejny, że w wędkarstwie nie ma reguł wesoly


Czytam to co napisałe¶ i nie mam w±tpliwo¶ci - to dotyczy mojej ulubionej rzeczki 8O wesoly Nawet nie ma znaczenia, że w podpisie nie masz nazwy swojego miasta. To nie może być gdzie indziej lol wink:

Każdy, kto poznał więcej niz jedn± rzekę pstr±gow± wie jak ogromne różnice dziel± ryby zamieszkuj±ce różne ¶rodowiska. Nawet w rzekach leż±cych kilka kilometrów od siebie ryby potrafi± zachowywać się skrajnie różnie. Dlatego dobrze opisane metody mog± tak dokładnie zdradzić łowisko. Popper ...zgadłem ? wink:
popper
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 20, 2003
Posty: 176

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesoly Jarku, jeste¶ bardzo wnikliwym czytelnikiem albo...... mieszkasz zbyt blisko wink:
Oczywi¶cie. Wiesz której rzeki sprawa dotyczy. Nie mniej my¶lę, że 50% rzek pstr±gowych można, z równym skutkiem "poddać" tej metodzie.
popper
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 20, 2003
Posty: 176

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
.........Punkt G znajduje się w w ostatniej literze słowa SHOPPING i nie ma zwi±zku z gumkami ani gwałtowno¶ci± ruchów.
...... wink:

Jak to nie?
Nerwowe ruchy zdarzaj±się często, przy głębokiej penetracji.................... portfela :P
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
może zakończyć się wafelkiem wink:

Wafelek z lodzikiem :?: wink: co¶ nowego wink:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och jaka miła, uprzejma i do-wcipna wymiana zdań wink: lol lol lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Punkty G, mocniejsze ruchy? O czym Wy piszecie? 8O Tak to można jakie¶ płotki na bacika łowić, co to na byle robaczka się rzucaj±.
Pstrunie to takie rybki, do których trzeba podej¶ć inaczej. Należy obrać odpowiednie stanowisko, delikatnie "z nadgarstka" położyć przynętę i delikatnymi ruchami kija wprowadzić j± między krzaczki, gdzie czai się cel naszej wyprawy. Ruchy musza być delikatne, żeby rybki nie spłoszyć, tylko zachęcić, zainteresować... Tak łowi się najlepsze sztuki.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chiba nie na darmo mówi± że G łagodzi obyczaje, a może stary Łoso¶ znowu co¶ pokręcił wink: lol lol lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
a może stary Łoso¶ znowu co¶ pokręcił wink: lol lol lol
Stary ale jary ,znaczy wie jak kręcić wink:
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Punkty G, mocniejsze ruchy? O czym Wy piszecie? 8O Tak to można jakie¶ płotki na bacika łowić, co to na byle robaczka się rzucaj±.
Pstrunie to takie rybki, do których trzeba podej¶ć inaczej. Należy obrać odpowiednie stanowisko, delikatnie "z nadgarstka" położyć przynętę i delikatnymi ruchami kija wprowadzić j± między krzaczki, gdzie czai się cel naszej wyprawy. Ruchy musza być delikatne, żeby rybki nie spłoszyć, tylko zachęcić, zainteresować... Tak łowi się najlepsze sztuki.

8O
No, no odważnie.... 8O
jak to Dusek przeczyta to będzie taki BAN w domu, że nawet ósmy marca nie pomoże....
i uwaga !!!!
Jak kto¶ od dzi¶ co¶ złego na Dzepetta napisze to osobi¶cie mu nadokuczam !!!!
Marzec - miesi±cem ochrony Twardzieli ! lol
Tomek
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:

jak to Dusek przeczyta to będzie taki BAN w domu, że nawet ósmy marca nie pomoże....

Mi wystarczy, że tutaj bana nie dostane (chyba) :roll: wesoly
dusek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 26, 2010
Posty: 33

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
CATFISCHDOG napisał:

jak to Dusek przeczyta to będzie taki BAN w domu, że nawet ósmy marca nie pomoże....

Mi wystarczy, że tutaj bana nie dostane (chyba) :roll: wesoly


zly:
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Tak łowi się najlepsze sztuki.

I jak 100% C&R , czy zabierasz czasem jak±¶ do domu ?? wesoly wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:

I jak 100% C&R , czy zabierasz czasem jak±¶ do domu ?? wesoly wink:

Generalnie wypuszczam, ale latem zabieram- sam pisałe¶, że przezywalno¶ć w tym okresie niewielka...
A sam dobrze wiesz, że letnia rybka, to letnia rybka. Budowa odpowiednia, wigor, nie to co zim±
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
dzepetto napisał:
Tak łowi się najlepsze sztuki.

I jak 100% C&R , czy zabierasz czasem jak±¶ do domu ?? wesoly wink:

oj pracujesz Facet na zarzut podżegania do zbrodni,pracujesz... 8O
wink:
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
farti napisał:

I jak 100% C&R , czy zabierasz czasem jak±¶ do domu ?? wesoly wink:

Generalnie wypuszczam, ale latem zabieram- sam pisałe¶, że przezywalno¶ć w tym okresie niewielka...
A sam dobrze wiesz, że letnia rybka, to letnia rybka. Budowa odpowiednia, wigor, nie to co zim±


Wysoki S±dzie !
Dusek (z ramienia prokuratury) !
Niniejszym zrzekam się funkcji Obrońcy Pozwanego (denata?) wink:
Będzie Buba :roll:
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
farti napisał:

I jak 100% C&R , czy zabierasz czasem jak±¶ do domu ?? wesoly wink:

Generalnie wypuszczam, ale latem zabieram- sam pisałe¶, że przezywalno¶ć w tym okresie niewielka...
A sam dobrze wiesz, że letnia rybka, to letnia rybka. Budowa odpowiednia, wigor, nie to co zim±

Wykarmiona i kształty odpowiednie to fakt ! wesoly
Ale z t± przeżywalno¶ci± dużo zależy jak się obchodzisz . A jak czytam to Ty fachowiec w tej kwestii pierwszej klasy. I pamiętaj , zaraz po ,,wyhaczeniu'' ustaw na bystrzu głow± pod pr±d. 8)
No i trza uważać póĽnym latem gdy do tarła przygotowane w każdej chwili. :P
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
I pamiętaj , zaraz po ,,wyhaczeniu'' ustaw na bystrzu głow± pod pr±d. 8)

Jasna sprawa, zawsze w takich sytuacjach delikatnie chwytam rybcię od spodu i przygl±dam się jej uważnie, żeby niepotrzebnie nie krępowac jej ruchów, gdy tylko dojdzie do siebie po ostrej walce.
Gribu
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 154

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja trwa ale nikt nie poruszył skuteczno¶ci różnych kolorów gumek..
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gribu napisał:
Dyskusja trwa ale nikt nie poruszył skuteczno¶ci różnych kolorów gumek..

Różowe najlepsze.
A poza tym to zależy od wody, jej przejrzysto¶ci, na¶wietlenia... trzeba kombinować.
Gribu
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 154

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A smaki??? na letniej zasiadce karpiowej na pewno ma to ogromne znaczenie a w przypadku kopków??? truskawka, wanilia banan???
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gribu napisał:
A smaki??? na letniej zasiadce karpiowej na pewno ma to ogromne znaczenie a w przypadku kopków??? truskawka, wanilia banan???

Uwielbiaj± jak przynęta pachnie czerwonym robakiem z lekkim dodatkiem jętki majowej i odrobin± piknterii z chrab±szcza guniaka czerwcowego lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Gribu
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 154

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różne chrab±szcze widziałem ale gumiaka czerwcowego nie znam. Znam za to niestety gumiaki całoroczne:)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gribu napisał:
Dyskusja trwa ale nikt nie poruszył skuteczno¶ci różnych kolorów gumek..

Kolor mniej ważny, ważne aby praca była nienaganna . Czyli taka która przyzwoit± sztukę skusi bez zbędnych ceregieli. idea:
8)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 141