Czy wiesz, że...
Młody sandacz w okresie odżywiania się skorupiakami zjada ich dziennie o 20% więcej niż sam waży. Po przej¶ciu na pokarmy rybi sandacz zjada go w ilo¶ci 20% masy ciała. Kiedy osi±ga za¶ 35 cm - zaczyna zerować na leszczu i karpiu.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 598
 Zalogowani 0
 Wszyscy 598

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
jjjan: W zatoce też s±. ...(85387) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(85387) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(609766) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(609766) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(609766) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609766) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609766) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609766) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(609766) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609766) Apr 03, @ 19:46:58


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2504
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - zakup samochodu za granic±
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
zakup samochodu za granic±
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 5:29 pm    Temat postu: zakup samochodu za granic± Odpowiedz z cytatem

Czy jest kto¶ na tyle zorientowany w temacie, aby udzielić mi pewnych informacji w tej kwestii. Fura byłaby kupowana od obywatela UE. Czy można na jego przegl±dzie i papierach poruszać się po RP /podobno przegl±dy s± już u nas uznawane, a przejazd od granicy do centrum/? Gdzie i kogo /;)/ opłacić - UC, podatki wszelkiej ma¶ci etc., etc.
Z góry dzięki za odpowiedĽ.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem tematem mocno zainteresowany. O handlarza dowiedziałem się, że wykup tablic i ubezpieczenia, które jest ważne przez dwa tygodnie to koszt między 120 a 150 euro.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, od nocy z 7/8.01 jestem zainteresowany wręcz cholernie. Niestety... smutny
krys62
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Nov 25, 2009
Posty: 10

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 9:31 pm    Temat postu: Sprowadzenie samochodu z Niemiec Odpowiedz z cytatem

Witam ! Po przeczytaniu postu Monka o sprowadzeniu samochodu, pomy¶lałem, że wła¶nie tutaj mogę otrzymać kilka odpowiedzi i obiektywnych opinii od użytkowników na temat sprowadzenia samochodu z Niemiec. Planuję sprowadzenie Opla Vectry C GTS (cosmo) z roku minimum 2006 z silnikiem 1.9 CDTI 150 KM. Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o sprowadzanie samochodów. W Niemczech mam rodzinę, u której planuję się zatrzymać na te kilka dni; siostrzeniec ma nagrać mi kilka aut do obejrzenia. Oczywi¶cie będzie ze mn± jeĽdził i robił za tłumacza. Mam zamiar jechać tam swoim samochodem z drugim kierowc±, żeby ewentualnie wrócić zakupionym autem i swoim do Polski. Teraz kilka pytań:

1. Czy obecnie opłaca się sprowadzać samochód z Niemiec ?
2. Szukać aut od prywatnych wła¶cicieli czy z komisów ?
3. Na co zwracać szczególn± uwagę jeżeli chodzi o samo auto ?
4. Jakie dokumenty musi posiadać zakupione auto ?
5. Jakie s± całkowite koszty sprowadzenia i rejestracji auta ?

Na razie to tyle. Jeżeli sobie jeszcze co¶ przypomnę do napiszę. Serdeczne dzięki wink:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna z ważniejszych rzeczy, auto najlepiej kupić od prywatnej osoby. Trochę odradzam komisy. Druga istotna rzecz ksi±żki serwisowe najlepiej sprawdzić. Z tego, co pamiętam jakie¶ 3 lata temu tak± ksi±żkę można było kupić w Niemczech za Ok 30-50 euro. Odradzam sprowadzania samochodów z Anglii… Koszt przekładki jest do¶ć duży. Chyba, że samemu sobie to zrobimy usmiech. Monk będziesz musiał robić przegl±d czy chcesz czy też nie…
Tu macie linka KLIK
_________________
Bercik
magik
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 28, 2009
Posty: 100

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod względem finansowym to opłacalno¶ć nie za wielka. W tamtych autach liczy się lepszy stan. Najlepiej kupić bezpo¶rednio od wła¶ciciela, a jak nie to w komisie przy salonie albo zwykłym niemieckim komisie (ceny wyższe ale i auta lepsze). Niejednokrotnie dopiero co po dużym przegl±dzie lub z gwarancj±. Uważać trzeba na komisy tureckie i.t.p. i okazje w tych komisach. W przypadku auta najlepiej ogl±dać z kim¶ kto się zna, ocenia chłodnym okiem. Bo co należy sprawdzać to temat rzeka i laik nie da rady ogarn±ć.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Internetowe giełdy-ogłoszenia samochodowe:
szukaj
szukaj2
Polecam następuj±c± procedurę:
1. ¦ledzić ogłoszenia w wyszukiwarkach skupiaj±c sie na wybranych modelach i w zakresie kryteriów (cena, rocznik, model, wyposażenie, itd.) im dłuższe obserwacje tym łatwiej zorientować się w okazjach albo ofertach po¶redników.
2. Nie korzystać z ofert małych komisów i tureckich czy rosyjskich po¶redników.
3. Po wstępnym wybraniu najlepiej prowadzić rozmowę z sprzdawc± w j. niemieckim, prosz±c o wysłanie kserokopi dokumentów i zdjęć, najlepiej mail lub dokumenty faxem.
4. Jeżeli nie chc± tego zrobić od razu dajcie sobie spokój z autem i szukajcie dalej.
5. Jeżeli zdecydujecie się na jakie¶ autko dogadajcie się do zaliczki na konto bankowe po zawarciu umowy wstępnej podobnie jak w Polsce.
6. Wyjazd po auto tylko z kim¶ mówi±cym po niemiecku i znaj±cym się na autkach i procedurach ¶ci±gania. W razie braku znajomo¶ci (można popytać znajomych którzy już ¶ci±gali przez kogo¶ lub szukać w auto-giełdzie czy oto-moto takich firm)
7. Może być to szczególnie opłacalne dla firmy zarejestrowanej i kupnie auta na firmę - odliczenie Vatu. Tylko wtedy zakup na specjaln± fakturę i firma musi mieć nadany Eurpejski NIP.
8. Przy pojemno¶ciach powyżej 2 litry po kieszeni daje akcyza
9. Przy planowanych wyjazdach w przyszlo¶ci za granicę należy sprawdzać jakie normy spalania (Euro 1 do Euro 5) ma nasz wybrany samochód im wyżej tym lepiej praktycznie powyżej 2.
W razie jaki¶ pytań bardziej szczegółowych prosze na priv postaram się odpowiedzieć, o ile będę potrafił. W podobny sposób ale przed kryzysem przy niższym kursie Euro kupili¶my w firmie 2 auta osobowe i busa.
Co do opłacalno¶ci to kalkulator w r±czkę i trza liczyć.
Ewentualnie szukać u nas na rynku na przykład z wyprzedaży floty, z windykacji za nie spłacone kredyty i leasingi.
Jeszcze jedna uwaga, raczej unikajcie autek z terenu dawnej DDR.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panowie za cennne rady. Poczytałem podane przez Was strony i ... dopiero "papałem" w zadumę. Kilka osób zachwalało mi fury, kupowane w komisach przy granicy. Cenowo wychodziło to bardzo atrakcyjnie. Analizuj±c jednak ceny komisów zza Odry zastanawiajace jest, że... u nas kosztuj± one tak mało. usmiech Można przypuszczać, że bite i wypacykowane, ale znam kilku nabywców, którzy tam sięzaopatrywali i bardzo sobie to chwal±, dziwi±c się, że nie zrobię tak samo. Jest nad czym my¶leć, ale najpierw muszę i tak wiedzieć, ile odda mi ubezpieczyciel /wiadomo, że nie kokosy/ i wtedy pomy¶lę. usmiech
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem swego czasu na kilku takich placach, trzeba być nielada fachowcem od aut i niezłym psychologiem, żeby nie dać się wkręcić w jaki¶ badziew. Generalnie auta tam s± bardziej zadbane i rocznikowo w lepszym stanie niż u nas. Dlatego też auto z przebiegiem 300 tys. km wygl±da swieżo jak u nas po 150 tys. km. Często niby okazja polega na tym, że tylko pompa wtryskowa siedzi i dlatego nie odpala, nawet promocyjnie zaoferuj± pompę (w rzeczywisto¶ci przy słabym akumulatorze i dużym mrozie odpalanie na zaci±g mogło uszkodzić rozrz±d) tak czy inaczej koszty kilka tysięcy złotych. To tylko jeden z możliwych scenariuszy, a takich jest od groma.
¦ledz±c jaki¶ czas ogłoszenia łatwo wyłapać auta które wędruj± w sieci zaprzyjaĽnionych komisów niby jako ¶wieże ogłoszenie i okazja.
Ja nie wierzę w charytatywn± dzałalno¶ć komisów przy granicy, bo niby sk±d takie atrakcje.
U wędkarzy w opowie¶ciach rybki rosn± jak bambus, w opowie¶ciach tych, którzy kupili auta cena w takim samym tempie spada. Poza tym, kto się przyzna do błedu, dodatkowych kosztów.
Sumuj±c polecam kupowanie z pierwszej ręki tzn. wprost od wła¶ciciela auta (może być drugim, czy trzecim) ale w niemieckich papierach jest to wyszczególnione.
Polecam też oferty komisów przy salonach samochodowych, tam raczej nie pozwalaj± sobie na przekręty.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy kupuje tu i jest zadowolony.
KLIK
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Monk,
ty sobie poszukaj młodej poleasingowej lub powindykacyjnej fury (tylko nie po handlowcu!!) np. z EFL-a albo Raiffeisena. Samochody kupione w Polsce, bezwypadkowe na ogół (a je¶li jaki¶ co¶ miał lub ma to jest info), na bież±co serwisowane Ja osobi¶cie polecam Raiffeisen Leasing i Centralny Plac Poleasingowy w Rawie Mazowieckiej. Jak chcesz więcej szczegółów to daj znać na priv.
_________________
stefan
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monku - pierwsze auto kupiłem od handlarza w Polsce (auto przyjechało na własnych kołach z Niemiec). Żeby go¶ć mógł nim przyjechać musiał zapłacić za tablice tymczasowe (ważne bodajże miesi±c). Drugie auto kupowałem bezpo¶rednio w Niemczech i żeby nie bawić się w urzędy (tablice, itp.) przyjechało na lawecie. Tak więc, je¶li auto ma przyjechać na własnych kołach musi miec tablice tymaczasowe, a jak na lawecie - nie musi mieć tablic. Tyle wiem wesoly
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
@Monk,
ty sobie poszukaj młodej poleasingowej lub powindykacyjnej fury (tylko nie po handlowcu!!) np. z EFL-a albo Raiffeisena. Samochody kupione w Polsce, bezwypadkowe na ogół (a je¶li jaki¶ co¶ miał lub ma to jest info), na bież±co serwisowane Ja osobi¶cie polecam Raiffeisen Leasing i Centralny Plac Poleasingowy w Rawie Mazowieckiej. Jak chcesz więcej szczegółów to daj znać na priv.

No wła¶nie o tym pisałem post wcze¶niej wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
@Monk,
ty sobie poszukaj młodej poleasingowej lub powindykacyjnej fury (tylko nie po handlowcu!!) np. z EFL-a albo Raiffeisena. Samochody kupione w Polsce, bezwypadkowe na ogół (a je¶li jaki¶ co¶ miał lub ma to jest info), na bież±co serwisowane Ja osobi¶cie polecam Raiffeisen Leasing i Centralny Plac Poleasingowy w Rawie Mazowieckiej. Jak chcesz więcej szczegółów to daj znać na priv.


Ewentualnie poszukać przez znajomych w firmach, ja np. mam na oku Peugota 206 SW Mistral 1.4 HDI z 2004 roku, za przysłowiow± "czapkę ¶liwek". Autko serwisowane, ostatni serwis miało w grudniu. Fakt że autkiem jeĽdził "kto chciał" z biura, ale nie jest zniszczone.
Z tego co słyszałem to w miarę dobry wybór jest też w Dominecie. Kumpel w kwietniu 2009 u nich kupił Fokusa z 2004 roku w diselku za 60% ceny giełdowej, miał tylko do wymiany przedni zderzak, praw± lampę i błotnik.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy aktualnym stanie pogody odradzam zagraniczne wycieczki...
Wszystko pod gór± ¶niegu, a i podróż pełna niespodzianek.
Na dodatek, po tym katakliĽmie można się spodziewać dużej serii "nie bitych" wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Koledzy.
Jutro mam rozmowę z ubezpieczycielem i już będę wiedział co¶ więcej. Może się nie okaże, że problem się rozwi±zał, bo za Odr± jako¶ mało maj± na zbyciu seicento?;)
Nie ukrywam, że do nadodrzańskich podchodziłem zawsze "z pewn± nie¶miało¶ci±" i raczej to odpada. Mam zamiar porozgl±dać się po autoryzowanych komisach i może poszukać sprzedawców bezpo¶rednich, po wizycie na przegl±dzie w serwisie, rzecz jasna.
Stefan: odezwę się wieczorem - dzięki. usmiech
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li faktycznie my¶lisz o seicento to podpowiadałbym zerknięcie na Yarisy. idea:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Je¶li faktycznie my¶lisz o seicento to podpowiadałbym zerknięcie na Yarisy. idea:


Z tym seicento oczywi¶cie żartowałem maj±c nadzieję, że ubezpieczyciel nie "nakłoni" mnie do dokonania takiego wyboru. ;)
Z konieczno¶ci teraz nim jeżdżę i ... to jest naprawdę wypasiona fura! wesoly Choć trochę ciasna, jak na moje upodobania i potrzeby. ;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Je¶li faktycznie my¶lisz o seicento to podpowiadałbym zerknięcie na Yarisy. idea:


Z tym seicento oczywi¶cie żartowałem maj±c nadzieję, że ubezpieczyciel nie "nakłoni" mnie do dokonania takiego wyboru. ;)
Z konieczno¶ci teraz nim jeżdżę i ... to jest naprawdę wypasiona fura! wesoly Choć trochę ciasna, jak na moje upodobania i potrzeby. ;)


Seicento jest za lekkie jak na moc jaka ma, zwłaszcza jedynie z kierowc±. Ma też bardzo nieprzyjemn± tendencję do grzania się, kiepski czujnik ci¶nienia oleju i przyprawia o drżenie gdy zapala się kontrolka w korku. Ostatni± wad± jak± znam to zbyt miękka tylnia o¶. Na zakrętach, choć obecnie aura nie sprzyja, szybciej pokonywanych lubi się położyć "na kole" co sprawia wrażenie, że tył ucieka. Kto¶ nieprzyzwyczajony może gwałtonie zareagować a na gumach o szeroko¶ci tych od roweru o prawdziwe zarzucenie nie trudno.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz rozbawić ubezpieczyciela? Opowiedz mu co chcesz kupić za odszkodowanie wink:

A tak na marginesie to zawsze możesz kupić Unochoda. Powiem jedno: nie miałem w życiu lepszego auta wykrzyknik
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za takie dowciapy, to Tobie powinien nosek rosn±ć! lol
Z pewno¶ci± takie wyznanie przyj±łby z uznaniem albo dałby na now± megankę, bo takiego kretyna to jeszcze na oczy nie widział. usmiech

Zaczynam się ¶miać, ale takich doznań nikomu nie życzę... :roll:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciu¶ co się bedziesz głowił z Odr±. Wzrok skieruj na Bug. :-) i kupuj w ciemno Patriota
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekalkowane z forum Allegro.

KILKA SŁÓW O ZAKUPIE SAMOCHODU :

PEWNIE DLA NIEKTÓRYCH Z PAŃSTWA POJAWI SIĘ PROBLEM Z KOLOREM BIAŁYM - TAK ROZUMIEM ALE
- PO PIERWSZE: NA SAMYM ŁADNYM KOLORZE MOZEMY DALEKO NIE ZAJECHAĆ ,

- PO DRUGIE: ROZUMIEM W 100% LUDZI , KTÓRZY MAJˇ MOTORYZACYJNˇ WIZJE TYPU : ŁADNY WYMARZONY KOLOR , KLIMATYZACJA I INNE CUDA DYSPONUJˇC ODPOWIEDNIM ZASOBEM PORTFELA ALE ZA BOGA NIE POJMUJE PORYWAJˇCYCH SIĘ Z MOTYKˇ NA KSIĘŻYC I OSZUKUJˇCYCH SAMYCH SIEBIE ,ZE KUPUJˇ SUPER AUTO W JESZCZE BARDZIEJ SUPER CENIE - TAKICH SAMOCHODÓW NIE MA PO PROSTU NIE MA !!
TO ZNACZY Sˇ PRZEPRASZAM PRODUKCJI NIE FABRYKA SAMOCHODÓW "X" TYLKO MARIAN ( BˇDZ RYSZARD ,ŻEBY NIE MĘCZYĆ TEGO MARIANA IMIĘ NIE ISTOTNE ) W GARAŻU MA MIGOMAT I POTRAFI Z NIM UCZYNIĆ CUDA NAPRAWDE CUDA I TU WSTAWIE ODPOWIEDNIE POWIEDZENIE "CUDA NA KIJU " ALE PRZY ZAKUPIE NIE PATRZYMY NA TO TYLKO WIDZIMY :

KOLOR , PASTE DO KOLORU I DO OPON , I WSZECHOBECNY PLAK , PLAK I JESZCZE RAZ PLAK ZAWODOWI TUNINGOWCY PLAKUJA WSZYSTKO WŁˇCZNIE Z SILNIKIEM WĘŻAMI POD MASKA W ZASADZIE WSZĘDZIE TAM GDZIE PLAKA DA SIE ZAPODAĆ TO JEST ON ZAPODANY - I W SUMIE SIĘ IM NIE DZIWIE ( CHOC POTĘPIAM ) BO KUPCÓW , KTÓRYM ¬RENICE OKA SIĘ ROZSZERZAJˇ JAK WIDZˇ BŁYSZCZˇCE JAK MUCHA NA KUPIE AUTO JEST MNÓSTWO . NA TEN TEMAT MÓGŁBYM WIECEJ ALE NIE WYPADA BO SIĘ POOBRAŻAJA JAK JUŻ NIE Sˇ OBRAŻENI .

SZKODA TYLKO ,ŻE JAK JUŻ KUPIˇ POJEŻDZˇ , PRZEMY¦Lˇ WYPRUJˇ Z SAKIEWKI OSTATNI GROSZ NA POPRAWE JAKOSCI KUPY A TU POMIMO WYDANYCH PIENIEDZY DALEJ KUPA - WTEDY PUKAJA SIE W GŁOWE CO ZROBILI ALE WTEDY NIE POWIEDZˇ NIKOMU ,ŻE TO POMYŁKA ,ŻE ZROBIŁ BŁˇD ,ŻE NIE PRZEMY¦LAŁ DLACZEGO? BO WSTYD ,CO BY POWIEDZIELI SˇSIEDZI ,ZNAJOMI - OBCIACH W TYM WYPADKU 0 : 1 DLA PANA PLAKUJˇCEGO .

NAJBARDZIEJ SMUTNE JEST TO ,ŻE W WIĘKSZO¦CI PRZYPADKÓW WYGRYWAJˇ ZAWSZE CÓDOTWÓRCY HANDLOWCY , KTÓRZY BEZ WIĘKSZEGO WYSIŁKU I NAKŁADÓW PIENIĘDZY ZAWIJAJˇ GÓWNO Z ZŁOTY PAPIER A POMIMO TEGO ,ŻE " NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIE ¦WIECI " KOWALSKI I TAK POLECI NA TEN BLASK - OGÓLNIE TO LUBIE Tˇ POLSKˇ MˇDRO¦Ć BO JAK KTO¦ WˇTPI TO ZAPEWNIAM ,ŻE TO STANDARD , SKˇD TA WIEDZA Z OBSERWACJI POLSKIEGO PODWÓRKA I NIEMIECKICH AUTOSTRAD A KONKRETNIE SAMOCHODÓW NA POLSKICH LAWETACH OCZYWI¦CIE NIE TYLKO Z NIEMIEC ALE Z CAŁEJ EUROPY ALE TAK SIĘ SKŁADA ,ŻE PRAKTYTCZNIE W WIĘKSZO¦CI PRZYPADKÓW I TAK MUSI TO COS PRZEJECHAĆ PO CÓDOWNEJ DOSŁOWNIE NIEMIECKIEJ AUTOSTRADZIE .

CHCECIE WIĘCEJ ,OK ZAPOMNIJMY O MOIM PASSACIE TO W ZASADZIE JUŻ NIE ELEMENT OGŁOSZENIA PO PROSTU MAM CHWILE .

MILI PAŃSTWO JEŻELI MY¦LICIE ,ŻE NIEMIEC , FRANCUZ , BELG LUB OBOJĘTNIE JAKI MIESZKANIEC KRAJU EKONOMICZNIE BARDZIEJ CYWILIZOWANEGO OD NASZEGO JEST IDIOTˇ , DEBILEM LUB JAK ZWAŁ TAK ZWAŁ OGÓLNIE CHORY NA UMY¦LE I POZBYWA SIĘ ZA TANIE PIENIˇDZE DOBREGO CZYTAJ NADAJˇCEGO SIE W PEŁNI DO EKSPLOATACJI W JEGO KRAJU I NIE ZUŻYTEGO SAMOCHODU TO JESTE¦CIE W BŁĘDZIE .

CAŁY MOTORYZACYJNY ¦MIETNIK , KOMPLETNY KIBEL , KTÓRY NIE BYŁBY W STANIE BYĆ DOPUSZCZONY DO RUCHU NA TERENIE ICH KRAJU JEDZIE DO POLSKI , NAPISAŁEM DO POLSKI TAK DO POLSKI !!!! NIE NA ŁOTWE , LITWE , ROSJE , I INNE WG. NAS BARDZIEJ ZACOFANE KRAJE TYLKO DO NAS POZOSTALI NIE SA ZAINTERESOWANI TYM MOTOGNOJEM ,TO MˇDRE NARODY BO ALBO PRZEPISAMI ALBO SAMI WIEDZˇ I MAJˇ ¦WIADOMO¦Ć ,ŻE W WIĘKSZO¦CI TO SYF SZCZEGÓLNIE MAM NA UWADZE SAMOCHODY PO CIĘŻKICH WYPADKACH , KTÓRE U NAS ZDROWIEJˇ DO RANGI SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH WRĘĆZ SALONOWYCH CACEK .

SZOK I RZYGOWINA W JEDNYM BO NAJBARDZIEJ SMUTNE JEST TO ,ŻE PRZECIĘTNY KOWALSKI CHCˇC KUPIC WÓZ SWOJEGO ,ŻYCIA WŁA¦NIE PATRZY JAK NAJTANIEJ JAK NAJLEPIEJ - TAK, ALE TAK SIE NIE DA !!!

CO DOBRE MUSI KOSZTOWAĆ PO PIERWSZE A PO DRUGIE CO NAJBARDZIEJ WK....A MNIE KUPUJE TAKI NOWAK AUTO ,ŻEKOMO SALONOWE , BEZWYPADKOWE , CZY CH. WIE JAK NAZWAĆ ( OCZYWI¦CIE CHODZI O ¦WIADOMO¦Ć ,ŻE TAKIE KUPUJE ) PŁACI ZA NIE NIEJEDNOKROTNIE OSZCZĘDNO¦CI CAŁEGO ŻYWOTA I CO NABYWA ?RZECZYWISTO¦Ć JEST JUZ INNA :

SAMOCHÓD - NO DOBRA NIECH BEDZIE ,ŻE NAZWIEMY TO SAMOCHÓD BO JAK NAZWAĆ CO¦ , KTÓREGO ZASADNICZE ELEMENTY BEZPIECZEŃSTWA BO O TO CHODZI NIE ISTNIEJˇ , ĆWIARTKI , PODUSZKI , DACHY , POŁÓWKI WSZYSTKO SIE WSTAWIA I CO POTEM Z TEGO WYCHODZI NO CO ? LICZYMY ,ŻE SAMOCHÓD JEST MOCNY A TU ZONK PRZYGLUTOWANA PODŁÓŻNICA ,LICZYMY NA "AIR BAG" ( NO WKOŃCU TEGO SZUKALI¦MY PRZY ZAKUPIE I ZA TO PŁACILI¦MY !!!) A TU MUKA ZA¦LEPKA Z NAPISEM I OPORNIKIEM LUB CO¦ CO W RAZIE DRAKI ANI NIE PU¦CI BˇKA - CZYLI DOBRY TANI NIEZAWODNY "POJAZD" KTÓRY W MOMENCIE JAK BEDZIE MIAŁ NAM URATOWAĆ ŻYWOT POMOŻE NAM SIĘ GO POZBYĆ , ALE NA WŁASNE ŻYCZENIE .


WIĘC TAK, WIEDZCIE O TYM ,ŻE TYLKO NIELICZNY PROCENT AUT SPROWADZONYCH ZZA MIEDZY TO FAKTYCZNIE SAMOCHODY .

TERAZ KONCENTRUJE SIĘ NA NOWSZYCH ROCZNIKACH BO TU NAJLEPIEJ WYTŁUMACZYĆ O CO CHODZI , NIKT ALE TO NIKT KUPUJˇC AUTO W SALONIE W NIEMCZECH , FRANCJI ITD. PŁACˇC ZA NIE FORTUNE NIE POZBYWA SIĘ DOBREGO AUTA ZA BEZCEN TAM NIE MA LUDZI UPO¦LEDZONYCH ZAPEWNIAM JAK NIE WIERZYCIE TO ZACZERPNIJCIE WIEDZY O ICH GOSPODARCE I NAWET JAKBY TRAFIŁ SIĘ PSYCHICZNIE UPO¦LEDZONY I CHCIAŁBY DAĆ KOMU¦ AUTO CHOĆBY DARMO TO DOSTANIE GO SˇSIAD NIE POLAK Z LAWETA ZA PŁOTEM .

PODSUMOWUJˇC WSZYSTKO CO JUŻ PRAKTYCZNIE I TEORETYCZNIE NIE MA NADZIEI ZARÓWNO PRAWNIE JAK I ZDROWOROZSˇDKOWO PORUSZAĆ SIĘ PO ICH ULICACH NADAJE SIĘ DO SPRZEDANIA - DO POLSKI TU JE¬DZI SIĘ WSZYSTKIM ALE PRZEDE WSZYSTKIM KUPUJE SIĘ WSZYSTKO !!!

PAN MIŁEK Z POLKOWIC DOSKONALE TO WIE ,ŻE " CENA CZYNI CUDA "- PRZYTOCZYŁEM TYLKO JAKO MˇDRE HASŁO NIC WSPÓLNEGO Z TYM CO PISZE !!BO BRANŻA ZUPEŁNIE INNA I W PEŁNI ZASŁUŻONY AWANS SPOŁECZNY !

KOLEJNA SPRAWA PRZEBIEG AUTA Z ZACHODU :

BARDZO DOBRE LUB DOSKONAŁE JAK W NIEMCZECH AUTOSTRADY ZACHĘCAJA WRĘCZ DO JAZDY , BOGATE SPOŁECZEŃSTWO MOŻE SOBIE POZWOLIC NA NOWE SAMOCHODY , ALE NAWET BOGATY NIEMIEC NIE PŁACI W SALONIE ZA AUTO Z SILNIKEM DIESLA - CHODZI O OSZCZĘDNO¦Ć - PROCENTOWO DUŻO WIĘCEJ JAK ZA TO SAMO AUTO Z SILNIKEM BENZYNOWYM ,ŻEBY POSTAWIĆ JE W GARAŻU I JECHAĆ TYLKO W SOBOTE NA ZAKUPY - OCZYWI¦CIE Sˇ WYJˇTKI ALE PISZĘ O WIĘKSZO¦CI NORMALNIE MY¦LˇCYCH LUDZI TAM TEŻ TACY Sˇ , NIE TYLKO MY POLACY JESTE¦MY MˇDRZY
- WIĘC KUPUJE AUTO DIESLA STAWIA W GARAŻU TYLKO PO TO ,ŻEBY PO DWÓCH TRZECH PIĘCIU LUB DZIESIĘCIU LATACH PRZYJECHAŁ POLSKI HANDLOWIEC I ZABRAŁ WÓZ DO SIEBIE Z MAŁYM PRZEBIEGIEM BO W POLSCE SZUKA SIĘ AUT Z MAŁYMI PRZEBIEGAMI - NAZWE TO TAK - PO TYCH UPO¦LEDZONYCH NIEMCACH CO NIE WIEDZˇ CO CZYNIˇ SPRZEDAJˇC JE --

KAŻDY SZUKA SAMOCHODU KILKUNASTOLETNIEGO PRAKTYCZNIE NAJLEPIEJ JAKBY SPOŁECZEŃSTWO W TO UWIERZYŁO Z 10 KM PRZEBIEGU ( TO CO NA PLACU FABRYCZNYM PRZEJECHAŁ ) CHOCIAŻ AUTO JUŻ LECIWE ALE POLACY CHCˇ , ONI CHCˇ I KONIEC ,BO SIĘ OBRAŻAJA JAK AUTO MA POCZˇTEK SZE¦CIOCYFROWEGO WSKAZANIA LICZNIKA PRZY KILKU LUB NIE DAJ BOŻE KILKUNASTOLETNIM SAMOCHODZIE ZACZYNAJˇCE SIĘ NA "DWA" UJ TO OBELGA TO JAKBY IM WYMIERZYĆ POLICZEK NA GIEŁDZIE TAKIE WOZY TO RZYGOWINY SZUKA SIE TAKICH CO MAJˇ W OKOLICACH STU LUB W BLISKICH OKOLICACH POWTARZAM PRZY KILKUNASTOLETNICH AUTACH BO TU ŁATWO POKAZAĆ SKALE ,I STOJˇ , W RZĘDZIE PIĘKNE L¦NIˇCE RUMAKI KAŻDY PRZEBIEG PRAWIE IDENTYCZNY OCZYWI¦CIE GRUBO PONIŻEJ DWÓCH STÓW BO Z WIĘKSZˇ CYFRˇ NOWAKOKOWALSKI BIERZE ŁUKIEM , FAJNE JEST ,ZE LATA LECˇ CHOCIAŻBY OD CZASU WSTˇPIENIA DO UNI A W MOTORYZACJI CZAS SIĘ ZATRZYMAŁ SAMOCHODY IM STARSZE TYM PRZEBIEG MNIEJSZY - CUD , RANY BOSKIE CUD W KRAJU NAD WISŁˇ BO JAKBY WYSTĘPOWAŁ W JEDNYM MIEJSCUMIEJSC TO POTĘŻNA ¦WIˇTYNIA BY STANĘŁA I TŁUMY BY WALIŁY ¦WIĘTYCH Z CAŁEGO KRAJU BO OGÓLNIOE TO SAMI ¦WIĘCI TU ŻYJˇ CHYBA WIERZˇ W TO ,ŻE JAK W NIEDZIELE ZŁOTÓWKE NA TACE DADZˇ TO WSZYSTKO JEST MU ODPUSZCZONE I WSZYSCY SA ZADOWOLENI KLER BO OPŁYWA W LUKSUSACH I WIERNI BO GRZECHÓW BRAK A WIADOMO ,ŻE JAK WIĘKSZY GRZECH TO PAPIER TACA TEŻ CHĘTNIE PRZYJMIE A IM WIĘKSZY GRZECH TYM NOMINAŁ BOGATSZY WSZYSTKO MOŻNA WYKUPIĆ NAWET ZŁE UCZYNKI A WRĘCZ O TAKICH WIERNYCH SIE MARZY , GOŁODUPIEC BEZ GROSZA JEST ZEREM PRZYSIĘGAĆ PRZY OŁTARZU NIE JEST MU DANE A I DZIECKO TRUDNO OCHRZCIĆ NA WSZYSTKO JEST CENNIK TAKI KAPITALIZM A TU WSZYSTKO JEST WYCENIONE W DOMU UCIECH CIELESNYCH TEŻ , KAŻDA CZYNNO¦Ć I FIGURA CHOCIAŻ JEST PEWNA MAŁA ALTERNATYWA MÓWI O NIEJ HISTORIA STEFANA ( IMIE OCZYWI¦CIE WYMY¦LONE NA POCZET CHWILI .
JAK CHCECIE TO PRZECZYTAJCIE JEST ZNANA ALE MOŻE NIE DO KAŻDEGO DOTARŁA A JUZ NAPEWNO NIE W TAKIEJ WERSJI TROCHĘ Jˇ PODTUNINGOWAŁEM :

WIĘC STEFAN TO FAJNY CHŁOP WYKSZTAŁCENIE ¦REDNIE NIEPEŁNE , PRZY KO¦CI BO LUBI POJE¦Ć I CHLAPNˇĆ , POCˇ MU SIĘ RĘCE JAK WIDZI KOBIETE W MINI .STEF MA ŻONE TERESE - FAJNA BABKA ZADBANA , DBA O STEFANA DOM I DZIECI ALE ON PO LATACH ŻˇDA W SEKSIE ADRENALINY , WIĘCEJ FIGUR NAOGLADAŁ SIE PORNUSÓW Z WYPOZYCZALNI ZA ROGIEM I JEGO MIECZ PODOPWIADA MU SKOK W BOK.

OK ,WIĘC STEFAN POSTANOWIŁ WYBRAĆ SIE KTÓREGO¦ DNIA DO DOMU PUBLICZNEGO . ODSTAWIONY: WYCZESANY PLASTIKOWYM NIEBIESKIM GRZEBIENIEM Z RˇCZKˇ , NA TWARZY WˇS , KOSZULA W KRATE ( CZYSTA , ZOSTAŁA JESZCZE Z CZASÓW JAK DOSTAWALI W PRACY CAŁE KOSTIUMY ) SPODNIE NA KANT, NA NOGACH SZYSZKI LUB JAK KTO WOLI PIKOLAKI .
PO STEFANA PODJEŻDZA TARYFA - MERCEDES 124 ROCZNIK 1987 PO RZE¬BIE ,WYLISTWIONY NA GRUBO NICZYM E KLASA ,LISTWY MOCOWANE NA KOŁKI DO MEBLI , GÓRA AUTA KOLOR MAJONEZ DÓŁ JASNY BRˇZ POMALOWANY PO SWOJEMU EFEKT "LAMPERIA" , PRZÓD TEŻ MODEL DO PRZODU ALE ODSTĘP MIĘDZY MASKˇ A BŁOTNIKIEM NA DWA PALCE - STEF WSIADA - ¦RODEK JAK ¦WIˇTYNIA PLUSZU , NA SIEDZENIACH WYLENIAŁY MI¦ - DO BURDLA PROSZĘ !! - KIEROWCA RUSZA

Sˇ JUŻ NA MIESCU - WYSIADA OTRZEPUJE SIĘ Z SIER¦CI ,ŻEBY ZROBIĆ DOBRE WRAŻONKO , STAJE PRZED DRZWIAMI - DRZWI DUŻE , PIEKNE NA GÓRZE NEON "DURDEL" PODCHODZI DRZWI OTWIERAJˇ SIĘ AUTOMATRYCZNIE - JEST POD WRAŻENIEM I WIELKIM PODNIECENIEM .
PIĘKNIE O¦WIETLONY HOL KILKA KROKÓW DALEJ DWOJE DRZWI NAD JEDNYMI NAPIS " DLA BOGATYCH " NA DRUGICH " DLA BIEDNYCH " STANˇŁ MY¦LI , SIEGA DO KIESZEIU MA 5 ZŁOTYCH ! WIĘC NIE PRZEDŁUZAJˇC NARASTAJˇCEGO PONIECENIA WCHODZI TAM GDZIE NAKAZUJE SUMIENIE "DLA BIEDNYCH "- DALEJ SZEROKI KORYTARZ, TROCHĘ PONURO ALE NA KOŃCU KORYTARZA JA¦NIEJ I ZNÓW DWOJE DRZWI A U GÓRY " DLA ŻONATYCH " I " DLA NIE ŻONATYCH "
NO TU STEF NIE MIAŁ WYJSCIA OD 12 LAT ŻONATY JAK SUSEŁ WBIJA SIĘ DO GABINETU " DLA ŻONATYCH ".

TAM POKÓJ BEZ ŻADNYCH WODOTRYSKÓW WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE : STOLIK , LAMPKA , OKNO , NA ¦CIANIE GA¦NICA , NA ¦RODKU KOZETKA OBITA PAPODERMˇ -- STEFAN ROZGLˇDA SIE NIKOGO NIE MA POSTANAWIA ¦CIˇGNˇĆ SPODNIE I KŁADZIE SIE NA LEŻANKE .
JUŻ LEŻY , WZROK WĘDRUJER Z RACJI POŁOŻENIA NA SUFIT A TAM NAPIS :

"JESTE¦ BIEDNY I ŻONATY ZWAL SE KONIA IDZ DO CHATY "


TO KONIEC, WIĘC JAK WIDAĆ JEST I TAM OPCJA REZERWOWA CHOC STEFANA MOŻNA TEŻ PORÓWNAĆ DO TYCH KUPCÓW SAMOCHODOWYCH CO MAJˇ NIEWIELE A ŻˇDAJˇ CÓDÓW I FINAŁ JEST TAKI JAK U NASZEGO BOHATERA .




-WRACAJˇC DO TEMATU ---- CZYLI PRZECIĘTNY HELMUT LUB HANS ( WIADOMO ,ŻE TAM CI CO SPRZEDAJˇ AUTA TO "DZIADKI"LUB LEKARZE I INNI TACY NIERUCHLIWI NIE WIEM CZEMU TA GRUPA WG POLAKA JEST IM PRZYCHYLNA I TYLKO ONI IM SPRZEDAJˇ ) BYŁ DZIWAKIEM WRĘCZ FILANTROPEM BO ZAROBIŁ WYDAŁ FORTUNE NA ZAKUP WOZU POTEM POSTAWIŁ W GARAŻU TROCHĘ SIĘ POKRĘCIŁ PO OKOLICY ,ŻEBY SˇSIEDZI WIDZIELI A PO KILKUNASTULATACH WYPATRYWAŁ POLAKA BO W ZASADZIE TO DLA NIEGO HODOWAŁ POD DACHEM GARAŻU CACKO ,ŻEBY SZYBKO DOBRZE SPRZEDAŁ ,ŻEBY CHŁOP NIE MIAŁ PROBLEMÓW ,ŻEBY SIĘ NIE ¦MIALI ,ŻEBY NIE DRWILI NA GIEŁDZIE ,ŻEBY WOGÓLE SIĘ ZAINTERESOWALI WOZEM DLATEGO TAKI STAN TAKI PRZEBIEGO DLATEGO ZGODZIŁ BYĆ SIE MIŁOSIERNYM SAMARYTANINEM ( NO NIE SAM SIE ZA¦MIAŁEM CHOCIAŻ JESTEM W TRANSIE - NIEMIEC SAMARYTANIN ! - NO NIE ,NIE UDAŁO MI SIĘ TRAFIĆ TAKIEGO OBIEKTU ) ALE PRZECIĘTNEMU HANDLOWCOWI UDAJE SIE I TO DOSYĆ SKUTECZNIE CZĘSTO I BEZ PROBLEMÓW KUPUJˇ PO CZYM SPRZEDAJˇ ICH SAMOCHODY Sˇ DILERAMI MIŁOSIERNYCH NIEMCÓW , AUTA POEZJA SPECJALNIE DLA POLAKÓW Z MAŁYMI PRZEBIEGAMKI --E PRAKTYCZNIE PRAWIE NIE JEŻDZONE, PO WYPADKU ?RANY BOSKIE , KTO ODWAŻYŁ BY SIĘ CO¦ TAKIEGO POWIEDZIEĆ Sˇ GOTOWI SIĘ OBRAZIĆ ,UDERZYĆ A W MY¦LACH NAWET ZABIĆ ZA TAKIE SŁOWA SKIEROWANE W KIERUNKU JEGO MOTOSTOLCA Z RODOWODEM NIEMIECKIM , FRANCUSKIM OBOJETNIE DOPISZCIE SOBIE SAMI .

TROCHĘ MNIE PONIOSŁO MUSZĘ KˇPAĆ SYNA WYBACZCIE ,ŻE SIĘ UNIOSŁEM ALE GDYBY NIE WY GDYBY NIE PRZECIĘTNY KOWALSKI LUB NOWAK KTÓRY ROZDZIERA POSZWE , LIKWIDUJE LOKATE , WYPRÓŻNIA SKARPETE I KUPUJE SOBIE MOTORYZACYJNE SZCZʦCIE NIE BYŁO BY NA ULICACH CYFU ALE DOBRZE ,ŻE JEST, JEST PRACA DLA PANA KIEROWCY LAWETY , BLACHARZO TYNKARZA I DOCELOWO HANDLOWCA KŁAMCZUSZKA.

POLSKI NIE STAĆ NA KURONIÓWKE DLA NICH WIĘC LEPIEJ NIECH KOWALSKI PŁACI DANINE NA ICH UTRZYMANIE . OGÓLNIE MUNDO STAR CZYLI MUNIEK STASZCZYK JUŻ TO MÓWIŁ RACZEJ ZA¦PIEWAŁ ,ŻE JEST "SUPER JEST ,SUPER WIĘC O CO CI CHODZI ? "
WIĘC KOWALSKI , NOWAK O CO CI CHODZI ?

SAM TEGO CHCIAŁE¦ TO MASZ "NAWARZYŁE¦ - WYPIJ" , A "PIJESZ" ,"PIJECIE" WIDZE ,ŻE ZA DUŻO I POTEM RZYGACIE A NIEPOTRZEBNIE WIĘC HAMUJCIE , NO HAMUJCIE .

JESZCZE JEDNO MUSICIE WIEDZIEĆ ,ŻE NIEJEDEN NIE BYŁBY BOHATEREM MOJEJ ROZPISKI , NIEJEDEN ROBIŁBY PORZˇDNˇ ROBOTE TO WY !!! WŁA¦NIE WY PRZECIĘTNI KOWALSCY , NOWAKI WY I DO WAS NAJWIĘKSZY ŻAL ,ŻE JESTE¦CIE TAK TĘPI I CHCECIE ,ŻEBY TO ROBILI WRĘCZ TRZĘSIECIE SIĘ NA EFEKTY ICH PRACY PRZESTAŃCIE O TYM MARZYĆ A ZOBACZYCIE ,ŻE CI LUDZIE POTRAFIˇ WIELE WIĘCEJ I POŻYTECZNIEJ DLA WAS I DLA POLSKI JAK WPROWADZANIE W OBIEGO TEGO MOTORYZACYJNEGOBURDLA TEGO ¦MIECIA CO WYPIERDO..Ł BOGATSZY SˇSIAD I ¦MIEJE SIĘ Z POLAKA ,ŻE TYM SIĘ PORUSZA A POTEM DZIWICIE SIE I DYSKUTUJECIE JAK ONI MOGA SIĘ Z NAS ¦MIAC A NO MOGˇ , MOGˇ TO SIĘ ¦MIEJA .



OK ADRENALINA MNIE NIOSŁA , MOŻE PRZESADZIŁEM , PRZEPRASZAM TYCH , KTÓRZY NIE Sˇ BOHATERAMI A POCZÓLI SIĘ OBRAŻENI , WYRZUCIŁEM Z SIEBIE TO CO MI LEŻAŁO NA MY¦LI WPRAWDZIE NIE WSZYSTKO W TYM TEMACIE ALE NIE CHCE WZBUDZAĆ WIĘKSZEJ WROGO¦CI BO I TAK BEDA ¬LI , WYBACZCIE I TYLE .
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Przekalkowane z forum Allegro.

KILKA SŁÓW O ...... :

NAJBARDZIEJ SMUTNE JEST TO ,ŻE W WIĘKSZO¦CI PRZYPADKÓW WYGRYWAJˇ ZAWSZE CÓDOTWÓRCY .... , KTÓRZY BEZ WIĘKSZEGO WYSIŁKU I NAKŁADÓW PIENIĘDZY ZAWIJAJˇ GÓWNO Z ZŁOTY PAPIER A POMIMO TEGO ,ŻE " NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIE ¦WIECI " KOWALSKI I TAK POLECI NA TEN BLASK - OGÓLNIE TO LUBIE Tˇ POLSKˇ MˇDRO¦Ć BO JAK KTO¦ WˇTPI TO ZAPEWNIAM ,ŻE TO STANDARD , ...


Sorki za wycinanki w cytacie, ale (jak có¶ to oryginał wisi powyżej) jako¶ mnie się tak z tematem ŁUBU DUBU skojarzyło niewinnie (?) lol
pozdrawiam
CFD :evil:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
wolff napisał:
Przekalkowane z forum Allegro.

KILKA SŁÓW O ...... :

NAJBARDZIEJ SMUTNE JEST TO ,ŻE W WIĘKSZO¦CI PRZYPADKÓW WYGRYWAJˇ ZAWSZE CÓDOTWÓRCY .... , KTÓRZY BEZ WIĘKSZEGO WYSIŁKU I NAKŁADÓW PIENIĘDZY ZAWIJAJˇ GÓWNO Z ZŁOTY PAPIER A POMIMO TEGO ,ŻE " NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIE ¦WIECI " KOWALSKI I TAK POLECI NA TEN BLASK - OGÓLNIE TO LUBIE Tˇ POLSKˇ MˇDRO¦Ć BO JAK KTO¦ WˇTPI TO ZAPEWNIAM ,ŻE TO STANDARD , ...


Sorki za wycinanki w cytacie, ale (jak có¶ to oryginał wisi powyżej) jako¶ mnie się tak z tematem ŁUBU DUBU skojarzyło niewinnie (?) lol
pozdrawiam
CFD :evil:


A odpindolić się od Kowalskiego proszę wesoly
Zreszt± tu samochody kupujemy wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad vocem do postu Wolfa (chociaż mógł nie krzyczeć) Szczerze o autach z Niemiec i nie tylko.
Panowie żaden innostraniec nie sprzedaje dobrego auta, a je¶li już to cena często a wła¶ciwie zawsze jest wyższa niż to samo u nas. S± wyj±tki oczywi¶cie ale one tylko potwierdzaj± regułę. Tak jak Stefan i Jarek wyżej pisali, lepiej poszukać w Polsce po leasingowego autka niż na hura z germanówka. Kolega z WCWI czyli TJ nasz admin (WCWI-owy), kupił fajne autko w Niemczech, za stosunkowo nieduże pieni±dze. Auta szukał 8 (OSIEM) miesięcy. Pojechał po co innego, co¶ co okazało się szrotem. W ręce wpadła mu lokalna gazetka, trafił ogłoszenie podjehał, kupił i jest zadowolony. ale to mniej więcej pokazuje skalę problemu.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem subiektywnie. Od klku lat jeżdżę wył±cznie autami importowanymi osobi¶cie z Niemiec i gor±co namawiam do takiej formy zakupu. Auto wyszukuję na dwóch znanych serwisach. Trwa to zwykle ok. dwóch miesięcy. Zasada prosta - auto ma być tanie, ale odrzucam oferty poniżej poziomu realnego, musi być poleasingowe (to s± auta najlepiej serwisowane i z dobrze udokumentowan± histori±), bezwypadkowe i z realnym, ale nie przesadnie dużym przebiegiem (dla trzy, czterolatka to jest 140 - 160 ty¶). Dobry komis, z dużym widocznym na niemieckich serwisach obrotem gwarantuje, że przy autku nie będzie nic kombinowane. Wyjeżdżam z drugim kierowc± tak, by dojechać na otwarcie komisu. Wszelkie formalno¶ci załatwia obsługa. Trwa to 2 - 3 godz. Po powrocie szukam fachowca od sprowadzania aut, który bez problemu ustawia przebieg na warto¶ć o jak± poproszę. Moje autko zamienia się w "rodzynka" od niemieckiego dziadka, co to tylko do ko¶ciółka. W efekcie mam to samo co od handlarza przy czym, dokładnie wiem czym jeżdżę, a w dodatku oszczędzam ok. 20 % w stosunku do cen komisowych. Namawiam, pozdrawiam 8)
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 1:25 am    Temat postu: samochody z niemiec Odpowiedz z cytatem

Chetnie pomoge - wynegocjuje cene i porownam. Dodam wlasne zdanie - bo przeciez na autach zeby zjadlem usmiech - pozdrawiam Janusz.
Ps Przywiozlem juz wiele samochodow do PL i jakos rzadnych skarg niema usmiech))
Remi52
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 2

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 3:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz ja nigdy nikomu nie zalatwie zadnego auta poniewasz pracujac w warsztacie nieraz slyszalem skargi zalatwiajacych i kupujacych. a wiec, Jeszcze sie taki nie narodzil............ poz.))
Remi52
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 2

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 4:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Holandii kupujac samochud u chandla zaplacisz drozej ale zato samochud jest przygotowany do jazdy wymienione sa zepsute podzespoly i dostajesz gwarancje na rok lub 50 tys km. W niemczech jest to samo tylko w renomowanych autohauzach wesoly
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz, jeżeli można to i ja się do Ciebie u¶miechnę o pomoc.
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:
Janusz, jeżeli można to i ja się do Ciebie u¶miechnę o pomoc.

Niema sprawy Michal
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Janusz - na razie jestem w¶ciekły!
PZU z wielk± przyjemno¶ci± oddałoby mi kasę nawet dzisiaj, ale... karty s± w posiadaniu policji, która będzie przeprowadzała sprawdzenie ich oryginalno¶ci. Tak więc jest wielce możliwe, że ze dwa tygodnie - jest chęć przyspieszenia tego zabiegu - będę czekał na ich sprawdzenie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I. Jeden z kolegów z pracy pojechał po autko do Niemiec. Przez tydzień organizator wyjazdu trudni±cy się tym zawodowo woził grupę 6 osób po Niemczech gdzie¶ blisko Holandii/Belgii. Koledze zależało na Avensisie ale po zwiedzeniu ponoc lepiej jak 50 punktów sprzedaży co¶ mu odpaliło i żeby nie wracać na pusto kupił 2 letni± Vectrę kombi z przebiegiem 160tys. km.JeĽdzi± nię od 3 lat i nie mówi o niej dobrze :roll: mało pali to fakt bo ropniak ale chyba rok czy dwa temu co¶ mu "piardło" do dostania tylko u dealera - 3500plz a w ub. roku jad±c na wakacje dojechał za Łomianki smutny i na wakacje udał się z 3 dniowym opóĽnieniem.
II. Drugi kolega też pojechjał po japończyka ale kto¶ z rodzinyu pod Dusseldorfem znalazł mu za małe pieni±dze Rovera w wieku 7 lat,faktycznie autko było tańsze niż u nas o jakie¶ 2500 - 3000plz (po opłatach).PojeĽdził rok czy półtora a teraz od prawie 2 lat więcej stoi niz jeĽdzi.Jako że odstawił Rover do servicu zaprzyjaĽnionego to kiedy¶ mnie zapytali w servisie kto mu kazał takiego złoma kupić i dlaczego zly:
Kiedy¶ sprawdzałem autoscauta24 i grzebał po niemieckich stronach i wyszło mnie że to czym byłbym zainteresowany jest sprzedawane sporadycznie a jak już jest to cena nie odbiega od ceny w kraju.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
i żeby nie wracać na pusto kupił 2 letni± Vectrę kombi z przebiegiem 160tys. km.

Żeby nie wracać na pusto to dewiza handlarzy. Je¶li się w ten sposób kupuje samochód dla siebie to niezadowolenie murowane. Okazję trzeba niestety wyjeĽdzić i je¶li nie ma się nikogo znajomego, kto ¶ci±ga auta i mogłoby się z nim zabrać, to można utopic bez sensu pieni±dze.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Monk napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Je¶li faktycznie my¶lisz o seicento to podpowiadałbym zerknięcie na Yarisy. idea:


Z tym seicento oczywi¶cie żartowałem maj±c nadzieję, że ubezpieczyciel nie "nakłoni" mnie do dokonania takiego wyboru. ;)
Z konieczno¶ci teraz nim jeżdżę i ... to jest naprawdę wypasiona fura! wesoly Choć trochę ciasna, jak na moje upodobania i potrzeby. ;)


Seicento jest za lekkie jak na moc jaka ma, zwłaszcza jedynie z kierowc±. Ma też bardzo nieprzyjemn± tendencję do grzania się, kiepski czujnik ci¶nienia oleju i przyprawia o drżenie gdy zapala się kontrolka w korku. Ostatni± wad± jak± znam to zbyt miękka tylnia o¶. Na zakrętach, choć obecnie aura nie sprzyja, szybciej pokonywanych lubi się położyć "na kole" co sprawia wrażenie, że tył ucieka. Kto¶ nieprzyzwyczajony może gwałtonie zareagować a na gumach o szeroko¶ci tych od roweru o prawdziwe zarzucenie nie trudno.

co do tej kontrolki od oleju to ja mam jeden sposób (nie stosować go absolutnie w realu)trzeba wydłubać żarówke z kontrolki i nie bedzie sie ¶wieciła.pozdrawiam lobuz
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIK

I tak dzieje się ze wszystkim, z AGD na czele. Widzę, że muszę naprawić leż±cy kilkana¶cie lat w piwnicy robot kuchenny firmy MESKO. Takich już teraz nie robi±. Otacza nas plastikowy badziew i banda cwaniaków chc±cych nas pozbawić portfela.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Europie znalazłem jedn± AVENSIS i na Allegro DRUGI AVENSIS.
Tylko czy dla niecałej stówy warto mi jechać do Turynu :?: :?
W 2007 znalazłem Avensisa w ok. Siedlec,autko z 2004 z małym przebiegiem.Obejrzałem,¶ladu po jaki¶ przeżyciach-w "ciemno" strzeliłem że był w lakierni.Go¶ciu popatrzył z podziwem na fachowca zly: 8) i
potwierdził że i owszem ale tylko dlatego że lakier miał jakie¶ drobiny jakby piasku.Widział kto¶ Toyotę lakierowan± na pustyni :?: Ale że mi się podobała dałem go¶ciowi 2000plz a po samochód z reszt± kasy miałem przyjechać za kilka dni.Miałem ze sob± xero dowodu rejestracyjnego i tam jako wła¶ciciel była wpisana firma farmaceutyczna no to mnie podkusiło i zadzwoniłem do nich.Opiekuj±cy się ich flot± zaprosił mnie do siedziby firmy gdzie dowiedziałem się że auto zostało zezłomowane po wypadku na autostradzie pod Wrocławiem zly: 8O Od go¶cia dostałem zdjęcia auta po wypadku a od Policji raport powypadkowy faxem mi przyszedł.Wszystko miałem w ręku w ci±gu 3 czy 4 godzin 8)
Dowiedziałem się też że wuj sprzedaj±cego Toyotę prowadzi warsztat blacharski i robi blacharke dla jednego z salonów Toyoty.
No to dzwonię do go¶cia i mówię że rezygnuję i proszę o zwrot kasy.
A facet mnie mówi że zwrotu nie będzie bo tak się nie robi smutny
No to go zapytałem czy wie ile czasu zajmie mi doj¶cie do ewentualnego klienta który kupi jego Toyotę je¶li w pół dnia miałem zdjęcia,raport Policji
i informację o wujku?A kto¶ kto by kupił mógłby być bardziej nerwowy?
Następnego dnia kasa była na koncie usmiech
To tak ku przestrodze,acha i kupiłem Corollę ale tak sobię my¶lę że może bym sobie zmienił na Corollę albo Avensisa tylko tak jakby ludzie nie chc± sprzedawać.
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek, wżyciu Ci nic nie będę próbował sprzedać wesoly Strach się bać zly:
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Darek, wżyciu Ci nic nie będę próbował sprzedać wesoly Strach się bać zly:

Jak mnie przyszło wydać 40tys. to tzreba było posprawdzać.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
SSG napisał:
Monk napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Je¶li faktycznie my¶lisz o seicento to podpowiadałbym zerknięcie na Yarisy. idea:


Z tym seicento oczywi¶cie żartowałem maj±c nadzieję, że ubezpieczyciel nie "nakłoni" mnie do dokonania takiego wyboru. ;)
Z konieczno¶ci teraz nim jeżdżę i ... to jest naprawdę wypasiona fura! wesoly Choć trochę ciasna, jak na moje upodobania i potrzeby. ;)


Seicento jest za lekkie jak na moc jaka ma, zwłaszcza jedynie z kierowc±. Ma też bardzo nieprzyjemn± tendencję do grzania się, kiepski czujnik ci¶nienia oleju i przyprawia o drżenie gdy zapala się kontrolka w korku. Ostatni± wad± jak± znam to zbyt miękka tylnia o¶. Na zakrętach, choć obecnie aura nie sprzyja, szybciej pokonywanych lubi się położyć "na kole" co sprawia wrażenie, że tył ucieka. Kto¶ nieprzyzwyczajony może gwałtonie zareagować a na gumach o szeroko¶ci tych od roweru o prawdziwe zarzucenie nie trudno.

co do tej kontrolki od oleju to ja mam jeden sposób (nie stosować go absolutnie w realu)trzeba wydłubać żarówke z kontrolki i nie bedzie sie ¶wieciła.pozdrawiam lobuz

Mam lepszy , kabelki od czujnika oleju podł±czasz do kontrolki ładowania akumulatora ,i masz wskazania jak w nówce wink:
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
LOBUZ napisał:
SSG napisał:
Monk napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Je¶li faktycznie my¶lisz o seicento to podpowiadałbym zerknięcie na Yarisy. idea:


Z tym seicento oczywi¶cie żartowałem maj±c nadzieję, że ubezpieczyciel nie "nakłoni" mnie do dokonania takiego wyboru. ;)
Z konieczno¶ci teraz nim jeżdżę i ... to jest naprawdę wypasiona fura! wesoly Choć trochę ciasna, jak na moje upodobania i potrzeby. ;)


Seicento jest za lekkie jak na moc jaka ma, zwłaszcza jedynie z kierowc±. Ma też bardzo nieprzyjemn± tendencję do grzania się, kiepski czujnik ci¶nienia oleju i przyprawia o drżenie gdy zapala się kontrolka w korku. Ostatni± wad± jak± znam to zbyt miękka tylnia o¶. Na zakrętach, choć obecnie aura nie sprzyja, szybciej pokonywanych lubi się położyć "na kole" co sprawia wrażenie, że tył ucieka. Kto¶ nieprzyzwyczajony może gwałtonie zareagować a na gumach o szeroko¶ci tych od roweru o prawdziwe zarzucenie nie trudno.

co do tej kontrolki od oleju to ja mam jeden sposób (nie stosować go absolutnie w realu)trzeba wydłubać żarówke z kontrolki i nie bedzie sie ¶wieciła.pozdrawiam lobuz

Mam lepszy , kabelki od czujnika oleju podł±czasz do kontrolki ładowania akumulatora ,i masz wskazania jak w nówce wink:

Dobre.Dać Mu korone wesoly wesoly wesoly
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Intryguje mnie ten temat więc pozwalam siobie powrócić:
szukałem na autoscout24.de i na francuskiej stronie ale Francja jest droższa więc nie zawracam sobie głowy.
Parametry poszukiwanych aut Mazda 3 albo Toyota Corolla z silnikami diesla, rocznik 2006 przebieg do 70 000km.
Mazda 3: cena między 9400 a 9900 euro licz±c po 4plz wychodzi 37600-39600 plz.
Toyota Corolla: 9400 do 9799 czyli 37600 do 39200.
No i teraz polski AutoTrader ;
Mazda 36600 do 36900 a Toyota 35500 do 38600.
Jak by nie patrzeć u nas jest taniej i teraz pytania:
1. Po ile osoby które sprowadzaj± auta kupuj± euro?
2. Czy w pierwszym zyciu Mazda była Mazd± a Toyota Toyot±?
czy może po wizycie w warsztacie blacharski zmienić się marka auta?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha - to jest dla Ciebie samochód:
JAGUAR
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Nie jeżdżę sedanami, muszę mieć kombi.
2.Nie do końca ufam hinduskim samochodom.
3.Za duży przebieg.
4.W rankingach wykazuj± duż± awaryjno¶ć.

U mnie w grę wchodzi albo Toyota albo Mazda, Nissana od kiedy kooperuje z Ranaultem też nie ruszam. No jeszcze może Honda ale czy oprócz Accorda maj± kombi?
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦ledzę ten temat od pocz±tku ,a teraz postanowiłem zabrać głos :roll: W 2000 roku nabyłem Poloneza Caro rocznik 1996. wówczas autko miało przejechane 79 tys.( udokumentowane wszystko ksi±żk± serwisow±) Jeżdżę nim do dzi¶,obecny przebieg to 330 tys. W tym czasie wymieniałem tylko elementy zawieszenia,u.kierowniczego ,u.hamulcowego,u. wydechowego,płyny i oleje; aha i remoncik blacharsko-lakierniczy.Silnik pozostaje nie tknięty ,do -10*C zapala bez problemu na gazie. Ale wiadomo czas leci i moja Polonia z lekka stała się nie modna smutny
. W zwi±zku z tym zaczynam się rozgl±dać za "czym¶ nowym"w granicach 20tys.złotych idea: Do nie dawna my¶lałem,że da się wybrać co¶ nadaj±ce się do jazdy, ale teraz aż się boję wink:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Sacha - to jest dla Ciebie samochód:
JAGUAR

wnętrze wprost -jak dupa niemowlaka lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
old_rysiu napisał:
Sacha - to jest dla Ciebie samochód:
JAGUAR

wnętrze wprost -jak dupa niemowlaka lol

Tu się zgodzę - to wielki komplement. Wypieszczony do maksa.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha - kombik to robocza maszyna. ale ten drugi samochód - na wyjazdy extra :
LORDOWSKI
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Sacha - kombik to robocza maszyna. ale ten drugi samochód - na wyjazdy extra :
LORDOWSKI

Rysiu,cenowo to spokojnie mógłbym go łykn±ć tyle że awaryjno¶ć jest większa niż to czego szukam, czę¶ci tylko u dealera w cenach takich że szok
i nie rozumiem dlaczego kombi to robocza maszyna :?: faktem jest że jeżdżę kombi do roboty i chyba tylko dlatego.
Dużo więcej gratów zapakuję do kombi jad±c na ryby niż do czegos innego a i po nadmuchaniu materaca sypiam w aucie na rybach 8)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168