Czy wiesz, że...
Samica sandacza składa od 25 do 500 tys., a jak podaj± niektóre Ľródła do 900 tys. sztuk jaj (¶rednio 200 tys./1 kg masy ciała). Na tarło wraca co roku w te same miejsca tarliskowe.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 430
 Zalogowani 0
 Wszyscy 430

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(499619) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(499619) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(499619) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499619) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499619) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499619) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(499619) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(499619) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(499619) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(499619) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2049
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2165
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2299
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2326
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - PRL-rozważania
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
PRL-rozważania
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
... lub, co jest najprawdopodobniejsze, na bastarda.

Hehe i wytoczył Doci± "ciężk± artylerię". Na szczę¶cie jest "Wikipedia", bo ja znam tylko "mustard" (sarepska najlepsza wink: )
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
SSG napisał:
... lub, co jest najprawdopodobniejsze, na bastarda.

Hehe i wytoczył Doci± "ciężk± artylerię". Na szczę¶cie jest "Wikipedia", bo ja znam tylko "mustard" (sarepska najlepsza wink: )


Nareszcie mam dowód, że mogę spać spokojnie, ORMO czuwa! :-D

ORMO - Ochotniczy Regiment Moderatorów Ogólnoforumowych
zly:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, tutaj ORMO każdy przecinek prze¶wietla i sprawdza, sprawdza i jeszcze raz sprawdza wink: lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Hehe, tutaj ORMO każdy przecinek prze¶wietla i sprawdza, sprawdza i jeszcze raz sprawdza wink: lol


Cieszy mnie to, że się cieszysz, znaczy, że tak to odebrałe¶. :-) Muszę jednak poczekać na reakcję pozostałych...ORMO-wców. ;-D
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
dzepetto napisał:
Hehe, tutaj ORMO każdy przecinek prze¶wietla i sprawdza, sprawdza i jeszcze raz sprawdza wink: lol


Cieszy mnie to, że się cieszysz, znaczy, że tak to odebrałe¶. :-) Muszę jednak poczekać na reakcję pozostałych...ORMO-wców. ;-D

To nie wiesz, że ORMO już nie ma! teraz jest RORMO.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Cieszy mnie to, że się cieszysz, znaczy, że tak to odebrałe¶. :-) Muszę jednak poczekać na reakcję pozostałych...ORMO-wców. ;-D

Dociu z racji wieku niewiele pamiętam z "tamtych czasów", jednak... nie mam manii pana Wildsteina. Nie wiem, czy ogl±dasz jego program "BW przedstawia"- ja tak. Ogl±dam tylko po to, aby utrwalić niechęć do tego jegomo¶cia. W ostatnim programie dyskutował na temat "symboli" PRL-u (różnych dziwnych przedmiotów, czy zachowań). Kategorycznie stwierdził, że dla niego nie ma przyjemnych stron tamtego ustroju. Nie bawi± go żadne "gadżety" które teraz ciesz± się powodzeniem na aukcjach, a jednoznacznie kojarz± się z minion± epok±. Trzeba jednak wzi±ć poprawkę na to, że człowiek ten ma tak okaleczon± psychikę, że nie sposób z nim polemizować. Je¶li po 20-tu latach nadal pała się nienawi¶ci± do tamtych czasów i tylko tym żyje, a nie cieszy się z tego co jest dookoła- to chyba nie jest to zdrowy odruch. Mnie ORMO bawi, bo okre¶la pewn± "zawzięto¶ć w działaniu". Moim zdaniem ze wszystkiego trzeba się ¶miać. Sam pan Wildstein pewnie leżał ze ¶miechu ogl±daj±c występy kabaretu "TEY", a przecież nie różniły się one niczym od "Dziennika Telewizyjnego". A czy "nawalić się jak Messerschmitt" kojarzy się ze wszystkimi ofiarami tych maszyn? No ale mówię oczywi¶cie tylko za siebie wink: wesoly
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Mnie ORMO bawi, bo okre¶la pewn± "zawzięto¶ć w działaniu". Moim zdaniem ze wszystkiego trzeba się ¶miać.

To szkoda, ze nie pamiętasz tamtych czasów. Zaręczam że nie, że wszystkiego byłoby Ci do ¶miechu. A co do pana W. Może ciekawsz± postaci± jest pan Maleszka?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
To szkoda, ze nie pamiętasz tamtych czasów. Zaręczam że nie, że wszystkiego byłoby Ci do ¶miechu. A co do pana W. Może ciekawsz± postaci± jest pan Maleszka?

Jarpo ja nie chcę kijem Wisły zawracać i twierdzić, że wszystko było cacy, bo gdyby nie było to... zreszt± o tym nie dyskutujmy. Jestem przeciwnikiem popadania w skrajno¶ci. Pan Wildstein sprawia wrażenie kogo¶, kto żyje wył±cznie walk± z demonami PRL-u. Ileż można? Jedn± z ciekawszych pozycji jak± ostatnio ogl±dałem był wywiad z Adamem Michnikiem w programie Lisa (chodzili¶my do tego samego liceum wesoly ). Nie jestem za walk± z PRL-em jego metodami...
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Jarpo napisał:
To szkoda, ze nie pamiętasz tamtych czasów. Zaręczam że nie, że wszystkiego byłoby Ci do ¶miechu. A co do pana W. Może ciekawsz± postaci± jest pan Maleszka?

Jarpo ja nie chcę kijem Wisły zawracać i twierdzić, że wszystko było cacy, bo gdyby nie było to... zreszt± o tym nie dyskutujmy. Jestem przeciwnikiem popadania w skrajno¶ci. Pan Wildstein sprawia wrażenie kogo¶, kto żyje wył±cznie walk± z demonami PRL-u. Ileż można? Jedn± z ciekawszych pozycji jak± ostatnio ogl±dałem był wywiad z Adamem Michnikiem w programie Lisa (chodzili¶my do tego samego liceum wesoly ). Nie jestem za walk± z PRL-em jego metodami...

Młody jeste¶ wiec dostajesz rozgrzeszenie. Tylko nie powołuj się na Michnika proszę.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Młody jeste¶ wiec dostajesz rozgrzeszenie. Tylko nie powołuj się na Michnika proszę.

Nie powołuję się na niego, tylko na pogl±dy, z którymi się zgadzam. Nie jestem jednak osob±, która znajduje sobie idola i chłonie wszystko co on mówi. S± pogl±dy, których nie akceptuję, co nie skre¶la pana Michnika, ani nikogo innego. Nie możesz jednak zaprzeczyć, że jest spora grupa ludzi, która nie należała do PZPR, nie donosiła, nie była u władzy a tęskni za tamtym ustrojem, bo... nie potrafi± się odnaleĽć w obecnym. Czy mamy ich nazywać głupcami? Może warto przynajmniej zrozumieć sposób my¶lenia tych ludzi. Powtarzam- nie twierdzę, że PRL był fajny, nie zaprzeczam, że mnóstwo osób ucierpiało w tamtym okresie! Mam jednak do¶ć wałkowania tego tematu jako pompowania nienawi¶ci, ci±głej lustracji i wystawiania na ¶wiecznik prezydenta Lecha Wałęsy jako "Bolka", czy s±dzenia gen. Jaruzelskiego jako szefa mafii, bo paragrafów znaleĽć nie mog±, które by pasowały do tego czym się zajmował.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w ramach tolerancji Pan Wildstein powinien znikn±ć z Telewizji. W zamian powinien pojawić się kolejny ogłupiaj±cy program bo jeszcze nie wszystkim udało się wyprać mózgi. Tak miedzy nami to co to za chrze¶cijanie s± w tej Polsce! Chrze¶cijanin powinien zawsze wybaczać i nadstawiać drugi policzek. Wybaczyć i zapomnieć! I nie powinni dociekać prawdy. Nie powinni starać się nic wyja¶nić.
Ludzi którzy żyli za komuny i pamiętaj± jeszcze co nieco powinno się przymusowo poddać praniu mózgów. No nie można żyć w takim zacofanym kraju.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
...Tak miedzy nami to co to za chrze¶cijanie s± w tej Polsce! Chrze¶cijanin powinien zawsze wybaczać i nadstawiać drugi policzek. Wybaczyć i zapomnieć! I nie powinni dociekać prawdy. Nie powinni starać się nic wyja¶nić.


I dlatego zawsze będę powtarzał, że nie trzeba znać dziesięciu przykazań aby być porz±dnym człowiekiem a przynajmniej starać się. Reszta jest histori± a historię oceniaj± następne pokolenia.

A swoj± drog± nie spodziewałem się, ze ORMO to nadal taki drażliwy temat. :-D
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Tak w ramach tolerancji Pan Wildstein powinien znikn±ć z Telewizji. W zamian powinien pojawić się kolejny ogłupiaj±cy program bo jeszcze nie wszystkim udało się wyprać mózgi. Tak miedzy nami to co to za chrze¶cijanie s± w tej Polsce! Chrze¶cijanin powinien zawsze wybaczać i nadstawiać drugi policzek. Wybaczyć i zapomnieć! I nie powinni dociekać prawdy. Nie powinni starać się nic wyja¶nić.
Ludzi którzy żyli za komuny i pamiętaj± jeszcze co nieco powinno się przymusowo poddać praniu mózgów. No nie można żyć w takim zacofanym kraju.

To jest po prostu to uciekanie w skrajno¶ci, którego nie lubię. Jarpo jak młodzi ludzie maj± odnie¶ć się do minionej epoki, je¶li wszędzie s± wła¶nie takie klimaty. Albo wszystkich wystrzelać, albo uniewinnić. Wildstein może zostać w telewizji, mógłby jednak nabrać więcej szacunku do innych niż jego pogl±dy, bo wtedy polemika ma sens.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Jarpo napisał:
Młody jeste¶ wiec dostajesz rozgrzeszenie. Tylko nie powołuj się na Michnika proszę.

Nie powołuję się na niego, tylko na pogl±dy, z którymi się zgadzam. Nie jestem jednak osob±, która znajduje sobie idola i chłonie wszystko co on mówi. S± pogl±dy, których nie akceptuję, co nie skre¶la pana Michnika, ani nikogo innego. Nie możesz jednak zaprzeczyć, że jest spora grupa ludzi, która nie należała do PZPR, nie donosiła, nie była u władzy a tęskni za tamtym ustrojem, bo... nie potrafi± się odnaleĽć w obecnym. Czy mamy ich nazywać głupcami? Może warto przynajmniej zrozumieć sposób my¶lenia tych ludzi. Powtarzam- nie twierdzę, że PRL był fajny, nie zaprzeczam, że mnóstwo osób ucierpiało w tamtym okresie! Mam jednak do¶ć wałkowania tego tematu jako pompowania nienawi¶ci, ci±głej lustracji i wystawiania na ¶wiecznik prezydenta Lecha Wałęsy jako "Bolka", czy s±dzenia gen. Jaruzelskiego jako szefa mafii, bo paragrafów znaleĽć nie mog±, które by pasowały do tego czym się zajmował.
Hmmm Putin tez nie wierzy że to rosjanie wymordowali tysiace Naszych na wschodzie za słowo Katyń wsadzano do więzień ,pomniki
Stalina nadal s± dekorowane kwiatami ,a znaczna czę¶c jego czcicieli do dzis nie wierzy w jego udział w wymordowaniu ogromnej rzeszy ludzi
¶wiadkowie sprawy POPIEŁUSZKI (równierz wędkarze) już w czasach wolnej Polski ,gineli w dziwnych okoliczno¶ciach , Dzepetto ,przestań ogl±dac dziennik i czytać Michnikowskie gazety, zacznij my¶lec samodzielnie , to naprawdę nie boli uwierz!!!!
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Hmmm Putin tez nie wierzy że to rosjanie wymordowali tysiace Naszych na wschodzie za słowo Katyń wsadzano do więzień ,pomniki
Stalina nadal s± dekorowane kwiatami ,a znaczna czę¶c jego czcicieli do dzis nie wierzy w jego udział w wymordowaniu ogromnej rzeszy ludzi
¶wiadkowie sprawy POPIEŁUSZKI (równierz wędkarze) już w czasach wolnej Polski ,gineli w dziwnych okoliczno¶ciach , Dzepetto ,przestań ogl±dac dziennik i czytać Michnikowskie gazety, zacznij my¶lec samodzielnie , to naprawdę nie boli uwierz!!!!

A czy oznak± samodzielnego my¶lenia będzie przyznanie Ci racji? Nie zrozum mnie Ľle, chciałbym poszerzyć swoj± wiedzę, ale klimat w jakim przedstawia się PRL po prostu na to nie pozwala. Zenku, Ty pamiętasz wiele z tamtych czasów więc Tobie jest łatwiej, nie dziw się zatem, że bardziej trafiaj± do mnie osoby, które w sposób stonowany przedstawiaj± ten temat. Wytłu¶ciłe¶ pewien fragment mojej wypowiedzi- zestawiłe¶ agenturalna przeszło¶ć Wałęsy z pewnymi wydarzeniami. O ile się dobrze domy¶lam nie w±tpisz w to, że Wałęsa to "Bolek". Co ma zatem my¶leć kto¶ mojego pokroju, kto niewiele pamięta? Wałęsa- laureat nagrody Nobla, symbol "Solidarno¶ci", uwielbiany przez tłumy i jednocze¶nie agent, choć oficjalnie IPN nadał mu statut pokrzywdzonego. Z tego samego IPN wyłamuj± się historycy, którzy twierdz±, że Wałęsa to "Bolek". Kto ma zatem rację? Czy jest czym¶ dziwnym to, że wolę słuchać tych, którzy w spokojny i rzeczowy sposób chc± co¶ udowodnić, niż w aferze skandalu, wytykania i propagowania nienawi¶ci? Co mam s±dzić gdy członkowie "Solidarno¶ci", wielcy orędownicy wolno¶ci i poszanowania demokratycznych zasad "podczepiaj±" się pod konwój CBA, bo "dobrze się jedzie"(jak się ma immunitet to jasne, że fajnie). Ja jednak widzę pewne zależno¶ci, bo czy demokratyczna, czy nie- władza jest nieomylna. Dlatego jestem zniesmaczony poziomem dzisiejszych dyskusji politycznych, bo traktuj± one, podobnie jak kłótnie w piaskownicy, o niczym. Orędownicy walki z Wałęs± tak się bij± o stołki, że nie wpadli przez dwa lata na pomysł zmiany prawa, aby Jaruzelski zasiadł przed s±dem z normalnymi zarzutami, a nie wrzucaniem go do jednego wora z "mas±", "wołowin±", "karkówk±" i innymi gangsterami. Moim zdaniem nieudolno¶ć tych krzykaczy to potwarz dla ofiar aparatu władzy PRL. Handlarze broni± i narkotykami zwalczaj±cy konkurencję i przywódca państwa wysyłaj±cy na obywateli czołgi to to samo???? 8O Przepraszam, ale w tej nienawi¶ci do PRL gdzie¶ się pogubili¶my skoro wolimy j± siać niż tworzyć co¶ lepszego w atmosferze rzeczowych rozmów.


Ostatnio zmieniony przez dzepetto dnia Pią Lis 07, 2008 4:45 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz to moje Hmmm
to czy ja wierze w niewinno¶c Wałęsy?
cóz mogę powiedzieć ,skoro sam Wałęsa udzielaj±c wywiadu sam przyznał iz tak było , następnie wycofał się z tego ,a wywiad nakazał wrzucić głęboko do lochu ,jezeli już nie można go skasowac
cóz mogę powiedzieć na udokumentowany brak "papierów" po zdaniu teczki przez pana byłego prezydenta?
cóż mam powiedzieć jeżeli istnieja dokumety na potwierdzenie pro¶by Jaruzelskiego odno¶nie interwencji wojsk radzieckich na czas stanu wojennego?
upiru czasu minionego będ± tak długo jak długo czasu tego sie nie rozliczy
nie mozna zamkn±ć za sob± drzwi i powiedzieć OK zaponinamy o biciu mordowaniu prze¶ladowaniu , godzimy sie na nędzne renty emerytury , godz±c sie aby oprawcy nasi zyli w luksusie
uwierz -każdy z nas był młody tak jak Ty teraz miał pogl±dy podobne do Twoich
A co tam przeszło¶c !!1 nie można żyć bez przerwy wojn± !!! czas zamkn±ć ten etap
może i słusznie - był czas zamkn±ć ale tak aby dzisiaj upiory tamtych czasów nie wracały
aby tzw ziomkostwo nie wyci±gało łapy po niby swoje
był czas aby ci co NAS PIĘC LAT MORDOWALI ZAPŁACILI ,TAGŻE GOTÓWKA ZA ZNISZCZENIA
był czas zamkn±c i czas komuny ale tak aby pokrzywdzeni usłyszeli od oprawców choć słowo przepraszam - nie za¶ zapalczywo¶ć i butę
doputy s± pokrzywdzeni a rachunki nie wyrównane nie da sie krzyczeć (równiez Michnik) iż czas skończyć z tym nawracaniem do tego co było
dopuki jest krzywda ,będ± wracać upiory!!!!
popatrz co dzień dzisiejszy przynosi
Polska MUSI zamkn±ć państwowe stocznie bo Państwo nie może dopłacać do państwowej firmy!!!! Natomiast państwo MUSI dopłacać prywatnym bankom
TOŻ TO PARANOJA
Cytat:
Co ma zatem my¶leć kto¶ mojego pokroju, kto niewiele pamięta? Wałęsa- laureat nagrody Nobla, symbol "Solidarno¶ci", uwielbiany przez tłumy i jednocze¶nie agent,

CÓŻ może i moja pamięć jest ten...tego ,do tego wybiórcza ,Ale...
pamiętam Pana Wałęsę jak był wybierany ja prezydenta
otóż o mały włos nie przegrał z człowiekiem z nik±d... co sie wówczas działo...uwielbiany Wałęsa na pograniczu 1% poparcia -no cóż pamiętam równiez jak wyborcy po czterech latach odwrócili się od swego bozyszcze plecami , wypinaj±c się na niego totalnie , poszli za niebiesko okim Olkiem lol
pamiętam również program pana LISA przytaczanego już dzisiaj ,jak to zaprosił Byłego prezydenta posadził na zapleczu kazał mu czekać olewaj±c go totalnie , dzisiaj pan LIs przytacza postać pana Wałęsy jako autorytet!!! jak to więc jest pytam ??
mimo że sklera nieco doskwiera ,có¶ tam jeszcze pamiętam lol


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Pią Lis 07, 2008 4:49 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
jeszcze raz to moje Hmmm
to czy ja wierze w niewinno¶c Wałęsy?
cóz mogę powiedzieć ,skoro sam Wałęsa udzielaj±c wywiadu sam przyznał iz tak było , następnie wycofał się z tego ,a wywiad nakazał wrzucić głęboko do lochu ,jezeli już nie można go skasowac
cóz mogę powiedzieć na udokumentowany brak "papierów" po zdaniu teczki przez pana byłego prezydenta?

Nigdy na oczy nie widziałem tego wywiadu.
Cytat:
cóż mam powiedzieć jeżeli istnieja dokumety na potwierdzenie pro¶by Jaruzelskiego odno¶nie interwencji wojsk radzieckich na czas stanu wojennego?

Nigdy nie widziałem, ich publikacji
Cytat:
nie mozna zamkn±ć za sob± drzwi i powiedzieć OK zaponinamy o biciu mordowaniu prze¶ladowaniu , godzimy sie na nędzne renty emerytury , godz±c sie aby oprawcy nasi zyli w luksusie
uwierz -każdy z nas był młody tak jak Ty teraz miał pogl±dy podobne do Twoich

Wiem, że to nieelegancko cytować samego siebie, ale jednak pokuszę się o to:
dzepetto napisał:
Dlatego jestem zniesmaczony poziomem dzisiejszych dyskusji politycznych, bo traktuj± one, podobnie jak kłótnie w piaskownicy, o niczym. Orędownicy walki z Wałęs± tak się bij± o stołki, że nie wpadli przez dwa lata na pomysł zmiany prawa, aby Jaruzelski zasiadł przed s±dem z normalnymi zarzutami, a nie wrzucaniem go do jednego wora z "mas±", "wołowin±", "karkówk±" i innymi gangsterami. Moim zdaniem nieudolno¶ć tych krzykaczy to potwarz dla ofiar aparatu władzy PRL. Handlarze broni± i narkotykami zwalczaj±cy konkurencję i przywódca państwa wysyłaj±cy na obywateli czołgi to to samo????

Zenku ja również jestem za os±dzeniem zbrodniarzy, nieważne czy maj± 70, 80 czy 100 lat. Ale do cholery niech ci rz±dz±cy demokraci z bożej łaski zrobi± to jak należy, bo jak już wspomniałem obecny proces Jaruzelskiego i jego kompanów to kpina z tych, którzy ucierpieli z r±k tych oprawców!!!!
Cytat:
popatrz co dzień dzisiejszy przynosi
Polska MUSI zamkn±ć państwowe stocznie bo Państwo nie może dopłacać do państwowej firmy!!!! Natomiast państwo MUSI dopłacać prywatnym bankom
TOŻ TO PARANOJA

Byłbym głupcem, gdybym paranoi w tym nie dostrzegał. Może mi się oberwie za to co napiszę, ale gdzie nasza suwerenno¶ć po wej¶ciu do Unii Europejskiej? Ale to już zupełnie inny temat. Faktem jest, że można rozmawiać normalnie na te tematy bez wytykania sobie umiłowania zbrodni, lub bycia głupim, bo starym.
Pozdrawiam serdecznie
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nigdy na oczy nie widziałem tego wywiadu.


Cytat:
Nigdy nie widziałem, ich publikacji

gdybym był zło¶liwy ,powiedzał bym
czytasz co chcesz i słuchasz co chcesz
rzeczywi¶to¶c jest jednak taka
karmi± Nas tym czym chc± i jak Im jest wygodnie
a to że nigdy nie słyszałe¶ czy nie czytałe¶ , nic straconego ... dlatego że czas tamtem nie jest zamknięty ,usłyszysz nie raz , w zalezno¶c i jakiej opcji w danym czasie będzkie taki czy inny temat pasował
nie czekaj±c dowiesz csię już dzisiaj ,wszak czasy w którym przyszło nam żyć wniosły tyle dobrodziejstw techniki iż nie da się wszystkiego zamie¶c pod dywan
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Hmmm Putin tez nie wierzy że to rosjanie wymordowali tysiace Naszych na wschodzie za słowo Katyń wsadzano do więzień ,pomniki Stalina nadal s± dekorowane kwiatami ,a znaczna czę¶c jego czcicieli do dzis nie wierzy w jego udział w wymordowaniu ogromnej rzeszy ludzi

S±dzę, że jednak nieznajomo¶ć aspektów prawnych wynikaj±cych z uznania przez Rosję tych zbrodni prowadzi wła¶nie do takich stwierdzeń. Tuszowali te zbrodnie nie dlatego by ¶wiat się o tym nie dowiedział, lecz by to nast±piło jak najpóĽniej. W końcu pozostały rodziny pomordowanych, którym trudno było usta zamkn±ć. WyobraĽcie sobie, że Putin czy Miedwiediew uznaliby racje i udostępnili cał± dokumentację dot. tych zbrodni. Następowałyby procesy, jeden po drugim, o odszkodowania. I tego chc± unikn±ć. Ponieważ zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzko¶ci nie ulegaj± przedawnieniu, s±dzić należy iż czas ich wyja¶nienia jest jeszcze odległy.
Każda epoka ma swoje ciemne strony. Przewrót majowy nie obył się bez ofiar, a mimo to Piłsudski ma grób na Wawelu.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Zenon napisał:
Hmmm Putin tez nie wierzy że to rosjanie wymordowali tysiace Naszych na wschodzie za słowo Katyń wsadzano do więzień ,pomniki Stalina nadal s± dekorowane kwiatami ,a znaczna czę¶c jego czcicieli do dzis nie wierzy w jego udział w wymordowaniu ogromnej rzeszy ludzi

S±dzę, że jednak nieznajomo¶ć aspektów prawnych wynikaj±cych z uznania przez Rosję tych zbrodni prowadzi wła¶nie do takich stwierdzeń. Tuszowali te zbrodnie nie dlatego by ¶wiat się o tym nie dowiedział, lecz by to nast±piło jak najpóĽniej. W końcu pozostały rodziny pomordowanych, którym trudno było usta zamkn±ć. WyobraĽcie sobie, że Putin czy Miedwiediew uznaliby racje i udostępnili cał± dokumentację dot. tych zbrodni. Następowałyby procesy, jeden po drugim, o odszkodowania. I tego chc± unikn±ć. Ponieważ zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzko¶ci nie ulegaj± przedawnieniu, s±dzić należy iż czas ich wyja¶nienia jest jeszcze odległy.
Każda epoka ma swoje ciemne strony. Przewrót majowy nie obył się bez ofiar, a mimo to Piłsudski ma grób na Wawelu.

gdyby( Zdaniem wielu) słuchano Piłsudskiego , nie było by drugiej wojny ¶wiatowej, być może jest to duże uproszczenie ,Ale jednak to Piłsudski sprzeciwiał sięwielu postanowieniom "zachodu"minn zezwoleniu na odbudowe potęcjału militarnego Niemiec
Cytat:
S±dzę, że jednak nieznajomo¶ć aspektów prawnych wynikaj±cych z uznania przez Rosję tych zbrodni prowadzi wła¶nie do takich stwierdzeń.

s±dzę że naiwno¶ci± jest wiara w działanie rosjan na rzecz dobra polaków
tak samo jak naiwno¶ci± jest wiara w to że angole robi± wszystko aby wyja¶nić sprawę smierci gen . Sikorskiego
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel ma rację. Zbrodnia katyńska - w szerokim apspekcie znaczeniowym - nie ulega kwestii i uznanie jej poci±gnie za sob± niebagatelne koszty finansowe. Aspekt sprawcy jest dla wszystkich oczywisty i to nie ulega kwestii.
Jako, że dla nas jest to sprawa bardzo bolesna, oczywistym jest, że podchodzimy do niej emocjonalnie. Dla nas jako narodu jest to tragedi±, bo nikczemnie wykarczowano kilkana¶cie tysięcy wykształconych ludzi, stanowi±cych elitę narodu. Ale dla nich? Przy ogromie ludobójstwa radzieckiego jest to - przepraszam - grupka polskich oficerów, promil tego, co dotknęło ich naród. Uzasadnienie? Nie - tak często oni to tłumacz±.
Chc±c być w zgodzie z sumieniem i histori± też powinni¶my waln±ć się w pier¶ za to, co robili¶my z ich więĽniami w latach wojny dwudziestego roku. I trudno uzasadniać to "zdejmowaniem polskim oficerom białych rękawiczek" /dla niewtajemniczonych: polegało to na zrywaniu skóry z r±k/.
Z miesi±c temu ogl±dałem na ruskiej tv program, który w dużym stopniu sprowadzał się do oceny Stalina, jako osoby, która odparła niemieck± nawałę. Brali w nim udział nie zwykli ¶miertelnicy, lecz znani politycy, publicy¶ci, ludzie kultury i - niestety - jaki¶ ichni "marszał", co to za "Rodzinu i Stalinu" jeszcze dzisiaj by stworzył dalsz± czę¶ć "Archipelagu Gułag". I co? Zdania były podzielone. Fakt - obronił, lecz jakim kosztem? Ilu ludzi poszło do piachu z r±k nie tylko niemieckich. Czy można było inaczej? Z pewno¶ci±, choć nie dla wszystkich rozmówców było to aż tak oczywiste. Dla mnie przynajmniej było bardzo ciekawe, jak oni podchodz± do powszechnie znanych epizodów i faktów, patrz±c z ich perspektywy.

Wypowiedzi Zenona komentował nie będę, bo mogło by doj¶ć do tsunami. usmiech

Muszę jednak w tym miejscu zaznaczyć, że nie jestem niczyim apologet± - ot po prostu byłaby to rzeczowa ocena, pozbawiona - mam nadzieję - efekciarkich stwierdzeń, które tak lubimy eksponowaćna prawo i lewo, zapoominaj±c o faktach. A może ich nie znaj±ć? ;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Gargamel ma rację. Zbrodnia katyńska - w szerokim apspekcie znaczeniowym - nie ulega kwestii i uznanie jej poci±gnie za sob± niebagatelne koszty finansowe. Aspekt sprawcy jest dla wszystkich oczywisty i to nie ulega kwestii.
Jako, że dla nas jest to sprawa bardzo bolesna, oczywistym jest, że podchodzimy do niej emocjonalnie. Dla nas jako narodu jest to tragedi±, bo nikczemnie wykarczowano kilkana¶cie tysięcy wykształconych ludzi, stanowi±cych elitę narodu. Ale dla nich? Przy ogromie ludobójstwa radzieckiego jest to - przepraszam - grupka polskich oficerów, promil tego, co dotknęło ich naród. Uzasadnienie? Nie - tak często oni to tłumacz±.
Chc±c być w zgodzie z sumieniem i histori± też powinni¶my waln±ć się w pier¶ za to, co robili¶my z ich więĽniami w latach wojny dwudziestego roku. I trudno uzasadniać to "zdejmowaniem polskim oficerom białych rękawiczek" /dla niewtajemniczonych: polegało to na zrywaniu skóry z r±k/.
Z miesi±c temu ogl±dałem na ruskiej tv program, który w dużym stopniu sprowadzał się do oceny Stalina, jako osoby, która odparła niemieck± nawałę. Brali w nim udział nie zwykli ¶miertelnicy, lecz znani politycy, publicy¶ci, ludzie kultury i - niestety - jaki¶ ichni "marszał", co to za "Rodzinu i Stalinu" jeszcze dzisiaj by stworzył dalsz± czę¶ć "Archipelagu Gułag". I co? Zdania były podzielone. Fakt - obronił, lecz jakim kosztem? Ilu ludzi poszło do piachu z r±k nie tylko niemieckich. Czy można było inaczej? Z pewno¶ci±, choć nie dla wszystkich rozmówców było to aż tak oczywiste. Dla mnie przynajmniej było bardzo ciekawe, jak oni podchodz± do powszechnie znanych epizodów i faktów, patrz±c z ich perspektywy.

Wypowiedzi Zenona komentował nie będę, bo mogło by doj¶ć do tsunami. usmiech

Muszę jednak w tym miejscu zaznaczyć, że nie jestem niczyim apologet± - ot po prostu byłaby to rzeczowa ocena, pozbawiona - mam nadzieję - efekciarkich stwierdzeń, które tak lubimy eksponowaćna prawo i lewo, zapoominaj±c o faktach. A może ich nie znaj±ć? ;)

Mam wrazenie że mówimy o dwóch róznych sprawach
to że rosjanom jest ten temat niewygodny ,mnie oznacza że mymamy temu przyklasn±ć , pisz±c o ich własnych ofiarach i kosztach , jest sprawa oczywista i nie podlega dyskusji
tzw. wolno¶c jaka przynie¶li i nam wyzwalaj±c razem z nasza armi± ziemie Polskie , nie przekresla faktu okrucieństwa ichniejszego aparatu
ja nie wypowiadam się przeciwko luidzom rrosojskim czy radzieckim. Oni często byli tak samo ofiarami , nie majacymi zadnego wyboru , albo kula w pier¶ ,albo w plecy cóż za różnica?
Dziwi mnie jednak fakt iż mimo że cały ¶wiat wie o zbrodni Katyńskiej i jej ofiarach , dzisiejsze władze rosyjskie zapalczywie wypieraj± się tak jak i uwcze¶ni wypierali sie tej zbrodni,niezależnie czy jak to okre¶liłes na mapie zbrodni była to kropla czy też olbrzymia plama
to że my też mamy krew na rękach - nie zaprzeczam jednak zważ ilu naszych często młodych i bardzo młodych ludzi kozacy posiekali szabelkami-
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówimy o tych samych sprawach, tylko różnie je interpretujemy. Moj± intencj± nie była obrona postawy spadkobierców sprawców lecz zaprezentowanie mentalnej różnicy jej oceny. ¦wiat wie doskonale kto za tym stoi i tak jak w latach wojny miał to w nosie - ze zrozumiałych względów - tak samo ma to gdzie¶ dzisiaj. A co zmieni fakt, że spraw± zajęły się trybunały europejskie? Nie wierzę, aby spowodowało to jak±¶ "rewolucję". Ruski boj± się kasy i jednoznacznego okre¶lenia ich jako sprawców, choć doskonale wiedz±, że... wszyscy wiedz±. ;) To zgodnie stwierdzili¶my z Gargamelem.

Nie wspominałem o zapomnieniu, przyklaskiwaniu - proszę nawet nie sugerować takiego pogl±du!
Nie wyznalali nas, tylko szli na Berlin. Innej drogi nie było. Polskie ziemie były dla nich tak± sam± "Germani±" - w sensie grabieży i terroru - jak okolice Poczdamu, czy też Berlina. ;)

Jak widzisz wcale tak dużo nas nie dzieli - ot tylko kwestia interpretacji i chęć "dostrzegania drugiej strony medalu".

Kozacy? Fakt, ale i my w "Akcji Burza" nie nie¶li¶my im różańców i słowa bożego. Takie s± fakty. Poczytaj o Łemkach - to nie s± kozacy. idea:

Jako¶ cała Europa pogodziła się z przeszło¶ci±. Może i u nas warto my¶leć o budowaniu, a nie tylko - jeszcze raz zaznaczam ważnym - rozpamiętywaniu? Z pewno¶ci± przyniesie ono więcej pożytku dla wszystkich.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
...Jako¶ cała Europa pogodziła się z przeszło¶ci±. Może i u nas warto my¶leć o budowaniu, a nie tylko - jeszcze raz zaznaczam ważnym - rozpamiętywaniu? Z pewno¶ci± przyniesie ono więcej pożytku dla wszystkich.


Monk m±drze napisane i podpisuję się pod Twoimi słowami wszystkimi kończynami, ale jeżeli nadal będ± ludzie pokroju BW, którzy żyj± tylko nienawi¶ci± i chęci± zemsty to nic się nie zmieni, jeżeli nadal będ± mieli swoje programy w TV lub radiu.
Obecnie najlepszym wyj¶ciem byłoby to co zrobili Czesi, otworzyć wszystkie archiwa i mieć to z głowy. Najciekawsze jest też to że pan BW nie lubi PRL, ale swoich dyplomów zdobytych w tamtych latach nie oddaje na uczelnie, a pewnie też go uczyli TW.
Już nawet dochodzi do takich absurdów, że osoby które na 100% z racji swojego wieku nie mogły być TW, musz± pisać te dziwne o¶wiadczenia lustracyjne czy jak to się nazywa.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kto¶ nie ma ochoty ogl±dać Programu z BW to robi pstryk na pilocie i po wszystkim. Ja na przykład mam ochotę i ogl±dać będę. Dla mnie to jest inteligenty człowiek i lubie posłuchać co ma do powiedzenia. Jak kto¶ nie ma nic na sumieniu to co mu szkodzi odkrywanie kart z przeszło¶ci? Tu nie chodzi o podsycanie do nienawi¶ci tylko o to, że o pewnych sprawach, rzeczach zapominać nie powinni¶my.
Nie mapiętam imienia i nazwiska pewnego pana, żydowskiego pochodzenia, ale mniejsza o to bo raczej wszyscy będ± wiedzieć o kogo chodzi. Człowiek ten umarł w tamtym roku b±dĽ dwa lata temu. Tuż po wojnie( drugiej ¶wiatowej) założył organizacjie zajmuj±c± się odnajdywaniem zbrodniarzy hitlerowskich i stawianiem ich przed wymiarem sprawiedliwo¶ci. O nim też można napisać, że to jaki¶ fanatyk, człowiek przesi±knięty nienawi¶ci±. Przecież wojna się skończyła tyle lat temu. Po co dalej rozdrapywać to wszystko? Po to żeby sprawiedliwo¶ci choć trochę stało się zado¶ć, po to żeby te szumowiny ani jednego dnia nie czuły się bezpiecznie. Każdy dorosły człowiek musi ponosić odpowiedzialno¶ć za swoje postępowanie. Jestem za tym żeby dochodzić prawdy i karać ludzi, którzy na t± karę zasłużyli.


Ostatnio zmieniony przez Gierek dnia Pon Lis 10, 2008 9:41 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Dla mnie to jest inteligenty człowiek

Inteligencji tego pana nikt nie podważa.
Cytat:
Jestem za tym żeby dochodzić prawdy i karać ludzi. którzy na t± karę zasłużyli.

Niestety pan BW nic tu nie wskóra. jest IPN, który służy rozgrywkom politycznym zamiast dochodzeniu prawdy...
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
stegie napisał:
Dla mnie to jest inteligenty człowiek

Inteligencji tego pana nikt nie podważa.
Cytat:
Jestem za tym żeby dochodzić prawdy i karać ludzi. którzy na t± karę zasłużyli.

Niestety pan BW nic tu nie wskóra. jest IPN, który służy rozgrywkom politycznym zamiast dochodzeniu prawdy...


O jakiej prawdzie piszecie?
Tak się dziwnie składa, że ci co najwięcej zawdzięczaj± PRL-owi obecnie, dla równowagi lub polepszenia samopoczucia, najwięcej na niego pluj±. Prawda to luksus, na który wszyscy, którzy odcinaj± się od PRL-u, nie mog± sobie pozwolić. Prawda to fakty, które nie podlegaj± os±dowi autentyczno¶ci.
U nas jednak historycznie, by nie rzec genetycznie, istnieje uwarunkowanie dla prawdy obiektywnej, które to założenie pozwala manipulować ni± w sposób tak daleki, że zmienia się historię. Tak, zachłanno¶ć, bezwzględno¶ć, bezkompromisowo¶ć, bezmy¶lno¶ć to cechy współczesnej polityki, które w sposób bezpo¶redni rzutuj± na organy wykonawcze władzy, więc nie dziwmy się, że jest tak jak jest.

Czasami zastanawiam się, czy nie lepiej by było, gdyby u nas rz±dziła hunta. Mam dziwne przekonanie, że nie byłoby tyle bzdurnych i wybrakowanych ustaw. Niska szkodliwo¶ć występku nie istniałaby a autentyczny strach przed konsekwencjami byłby dobrym argumentem przed pokus± korupcji, nadurzycia czy zwykłego pospolitego złodziejstwa.

Niestety mamy co¶ co nazywane jest demokracj±, jednak w rzeczywisto¶ci jest to jeszcze gorsze niż dziki kapitalizm. Zawdzięczamy to między innymi takim panom jak w tym temacie, którzy widz±c własny interes nie widz± nic więcej.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
- Jako¶ cała Europa pogodziła się z przeszło¶ci±. Może i u nas warto my¶leć o budowaniu, a nie tylko - jeszcze raz zaznaczam ważnym - rozpamiętywaniu? Z pewno¶ci± przyniesie ono więcej pożytku dla wszystkich.

ćóż wart Naród bez Historii ,tradycji, bez pomników i pamięci...
rzecz w tym że Europa ma baaaaardzo selektywne my¶lenie ,co im jest wygodne i w ich interesie potrafi± klaskać bardzo gło¶no,zachwalaj±c nawet Polskę , jak im nie pasuje (czytaj s± ubabrani) Polska staje się natychmiast za¶ciankiem nie maj±cym prawa głosu, czego jak my¶lę Tobie wyłuszczać nie muszę, a przykładów aż natto.
SSG napisał

Cytat:
Tak się dziwnie składa, że ci co najwięcej zawdzięczaj± PRL-owi obecnie, dla równowagi lub polepszenia samopoczucia, najwięcej na niego pluj±

to że przyszło im żyć tak jak i Tobie i mnie w tych czasach, winy za to nie ponosimy
Były szkoły uczelnie ,więc ludziska sie kształcili
były fabryki ,więc pracowali , ale nie oznacza to iż było super ,choć trza przyznać że zakłady potrzebujc ludzi do pracy ,mieszkania rozdawały za friko, z drugiej jednak strony ,przy podpisaniu decyzji , namawiały do donoszenia na kolegów ot tamtejsza rzeczywi¶to¶c
Ilu Nas tyle opinii ,podobnie jak z tym, czy Kukliński był zdrajc± czy tez bochaterem podobnie z Jaruzelskim ,i wieloma innymi
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
SSG napisał

Cytat:
Tak się dziwnie składa, że ci co najwięcej zawdzięczaj± PRL-owi obecnie, dla równowagi lub polepszenia samopoczucia, najwięcej na niego pluj±

to że przyszło im żyć tak jak i Tobie i mnie w tych czasach, winy za to nie ponosimy
Były szkoły uczelnie ,więc ludziska sie kształcili
były fabryki ,więc pracowali , ale nie oznacza to iż było super ,choć trza przyznać że zakłady potrzebujc ludzi do pracy ,mieszkania rozdawały za friko, z drugiej jednak strony ,przy podpisaniu decyzji , namawiały do donoszenia na kolegów ot tamtejsza rzeczywi¶to¶c
Ilu Nas tyle opinii ,podobnie jak z tym, czy Kukliński był zdrajc± czy tez bochaterem podobnie z Jaruzelskim ,i wieloma innymi


Urodzili¶my się w tamtych czasach, bo...nie mieli¶my wyboru. :-) Ocena czasów i postaw powinna jednak należeć do historyków i strony etyczno-moralnej a nie czego¶, co zalatuje inkwizycj±. Jesli kto¶ autentycznie z własnej i nieprzymuszonej woli, z własnego wyboru doprowadzał ludzi "do rozpaczy", to nie powinno być lito¶ci, bo to zbrodnia.
Niemniej sama ocena tamtych czasów w dzisiejszej formie moze okazać się zgubna, gdy np za 20 lat decyduj±cy wpływ na kształt państwa będ± miały partie lewicowe z "nawiedzonymi: i pałaj±cymi zemst± członkami. Trochę nierealne ale inny wariant jest możliwy. Co będzie jak dzisiejsze rz±dy oceniać będzie radykalna partia "zielonych"? Za te wszystkie zniszczenia, rabunkow± i dzik± gospodarkę, za politykę ekologiczn± a wła¶ciwie jej brak może odbyć się kolejna "inkwizycja". Dzisiejsi "jedyni sprawiedliwi" zostan± os±dzeni za zniszczenie kraju, czyli zajmowanie się wszystkim innym niż ekologi±.

Jak widać "krwiożercze" zapędy mog± mieć najprzeróżniejsze formy i zdecydowane twierdzenie, choćby w najszczerszych intencjach, co jest słuszne a co nie, nie powinno mieć miejsca w odniesieniu do histori lecz jedynie do ludzi.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podsumowuj±c Moje wypowiedzi przytoczę ostatnie zdania z ksi±żkiWandy Ossowskiej Przeżyłam...

...Czas biegł. Zmieniły się rz±dy,każdy nowy starał się łagodzić wzburzone umysły.
zmieniano fotole na stołki i stołki na fotele, ale tak aby nie stracić oparcia o żłób.
społeczeństwo cichło i znów wybuchało. Był Poznań,Radom , Gdańsk.walka trwała i trwa . "Solidarno¶ć "poderwała cały naród i też próbowano j± zgasić .
Więzienia pękały w szwach i przyszła odnowa,która nie jest nowa , a my czekamy...
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Docio co narobiłe¶? wesoly
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Widzisz Docio co narobiłe¶? wesoly


A co takiego narobiłem? :-)
Mam wrażenie, że Zenon, Monk i ja my¶limy w wielu sprawach bardzo podobnie. Dochodzimy do różnych wniosków ale ogólnie wszystko się pokrywa. Nie mieszamy czarnego z białym aby wszystko było szare, tylko potrafimy to oddzielić.
To, że jednostki tworz± historię wcale nie jest jednoznaczne, że s± jednocze¶nie histori±. wobec jednostek można wyci±gać konsekwencje za postawy etyczno-moralne lub wręcz karne ale nie można ich s±dzić za historię. Je¶i tak ma być to os±dowi powinni podlegać bezwzględnie wszyscy zaczynaj±c od zołnierzy armi Berlinga (dla których mam wielki szacunek), za to, ze walczyli w niesłusznej sprawie i często pod dowództwem oraz ze sprzętem wroga narodowego. No wybaczcie ale to już nie schizka ale najprawdziwsza paranoja.

Współczesna nagonka za pomoc± IPN-u to co jest? Przecież to jak żywcem wyrwane z najsmutniejszych czasów. S±dzi i oskarża się wszystkich za to, że ich pogl±dy i działanie "wtedy" nie s± zbieżne z obecnie rz±dz±cymi. "Dajcie mi komucha a teczkę TW sam mu zrobię". Czy to nie jest przypadkiem znajome?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dociu Franek Dolas ,w dupie miał politykę ,widział wroga i do niego strzelał aby sam w łeb nie dostać ,obojętnie w jakiej armi walczył , to Ci politycy zrobili z niego zbrodniarza zdrajcę ,sprzedawczyka, inn± spraw± był sprzeciw przeciwko tym co zostali po wojnie przywdziewaj±c Polski mundur nie mowiac prawie wcale po polsku.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
czy Kukliński był zdrajc± czy tez bochaterem


Oczywi¶cie nie był bochaterem. Zenon, zainstaluj wreszcie cu¶ w tym swoim kompie bo tak jak Cię szanuję to nie mogłem już powstrzymać się od tej uwagi. Te byki deprecjonuj± nawet najm±drzejsz± wypowiedĽ a robisz ich więcej niż przewiduje dzienny limit RAPR.

Moja dygresja jest nie na temat więc postaram się j± dać innym kolorem, co polecam na przyszło¶ć innym na forum. Temat dla mnie interesuj±cy bo jak by nie było z powodu wypaczeń PRL-u szukam obecnie kontaktu w języku ojczystym ... st±d też i moja dygresja.
wink:
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Zenon napisał:
czy Kukliński był zdrajc± czy tez bochaterem


Oczywi¶cie nie był bochaterem. Zenon, zainstaluj wreszcie cu¶ w tym swoim kompie bo tak jak Cię szanuję to nie mogłem już powstrzymać się od tej uwagi. Te byki deprecjonuj± nawet najm±drzejsz± wypowiedĽ a robisz ich więcej niż przewiduje dzienny limit RAPR.

Moja dygresja jest nie na temat więc postaram się j± dać innym kolorem, co polecam na przyszło¶ć innym na forum. Temat dla mnie interesuj±cy bo jak by nie było z powodu wypaczeń PRL-u szukam obecnie kontaktu w języku ojczystym ... st±d też i moja dygresja.
wink:

a to tylko dlatego aby był
wiekszy :placz
jak wiesz jezyk ewoluuje ,więc jutro może być tak jak napisałem
dzisiaj jednak masz racje wink:
po trzecie- nie byłem na tej lekcji+ blałki
niestety daj± takie własnie efekty ,z czego proszę nie brać przykładu :oops: :placz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę ciagn±ć tego tematu, bo nie jest moj± intencj± przekonywanie kogokolwiek do moich racji. Ale jestem do dyspozycji, je¶li chodzi o rozmowę face to face - choćby w wolnej chwili na jakimkolwiek zlocie, w gronie wielce kameralnym. lol
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶lę, że my którzy pamiętamy tamte czasy jeste¶my w stanie normalnie rozmawiać ze sob± (nie licz±c niezrównoważonych osobników) obojętnie jak± opcję reprezentujemy. Zreszt± jest białe i czarne, ale jako¶ przeważnie nie do końca. O przeszło¶ci nie wolno zapominać. Nie wolno szczególnie nam, bo przecież dopiero dziewięćdziesi±t lat temu odzyskali¶my niepodległo¶ć. PóĽniej była jeszcze okupacja hitlerowska i kilkadziesi±t lat narzuconego przez sowietów systemu. Coraz bardziej martwię się jednak postaw± młodego pokolenia. Zauważam z przykro¶ci±, że ich to już nic nie obchodzi. Warto¶ci o które walczyli nasi przodkowie, a i nasze pokolenie w jaki¶ sposób też, teraz już nic nie znacz±. To dla mnie jest porażaj±ce. Pod hasłami globalizmu i nowego internacjonalizmu wszystko się zaciera. Nie dali¶my odebrać sobie polsko¶ci przez lata zaborów, a teraz dobrowolnie w imię europy bez granic powoli niepostrzeżenie wyzbywamy się naszej historii. Następnie zapomnimy języka bo kto by tam w Europie po polsku mówił. Polska kuchnia podobno też nam szkodzi (to niby co mamy je¶ć jak nasz organizm genetycznie przystosowany jest do produktów które u nas występuj±?) i nie jest modna. Co nam dinozaurom pozostanie? Życie w rezerwacie? Jedyna nadzieja, że młodzież z wiekiem zwapnieje i na tej wapiennej co prawda ale jednak skale od nowa powstanie Polska (ale nie ludowa). A teraz bawmy się, ¶miejmy się. Życie jest piękne i nie wprowadzajmy zamętu jakimi¶ niedobrymi wspomnieniami. wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
A teraz bawmy się, ¶miejmy się. Życie jest piękne i nie wprowadzajmy zamętu jakimi¶ niedobrymi wspomnieniami. wink:


To ja na przekór wprowadzę trochę zamętu jednym wspomnieniem. Otóż zanim pojechałem do USA, że aż tam zostałem to wybrałem się najpierw na wycieczkę na pół roku do Nowego Jorku jako student. Po powrocie do kraju musiałem oddać paszport bo w czasach PRL-u szuflada do trzymania paszportu znajdowała się na komencie milicji. Pan władza za biurkiem sprawdził, że nie było mnie w kraju ponad pół roku i się trochę zdenerwował, że ten czas spędziłem w zgniłym kapitaliĽmie. Nacisn±ł klawisz w magnetofonie i zacz±ł mi zadawać pytania dlaczego tak długo i co tam robiłem. Odpowiedziałem mu, że jako student architektury poznawałem dokładnie słynne budowle na Manhattanie ale broń Boże ich nie sprz±tałem tylko im robiłem zdjęcia. Na to pan kapitan się normalnie w¶ciekł i powiedział, że my w Warszawie to mamy osi±gnięcia budowlane i jak następnym razem przyjdę po paszport to dostanę bilet tramwajowy ...
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj największe nasze ¦więto Narodowe . Według sondażu firmy nie pamiętam jakiej , Polacy nie uważaj± tego ¶więta za najważniejsze . Może najważniejsze jest to ,że ¶więto to dzień wolny od pracy .
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Dzisiaj największe nasze ¦więto Narodowe . Według sondażu firmy nie pamiętam jakiej , Polacy nie uważaj± tego ¶więta za najważniejsze . Może najważniejsze jest to ,że ¶więto to dzień wolny od pracy .

No wła¶nie ciekawe jakie ¶więto Polacy uważaj± za największe. ¦więto kiełbasy i pół litra wódki chyba w rankingu byłoby na pierwszym miejscu.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
No wła¶nie ciekawe jakie ¶więto Polacy uważaj± za największe.


Mój boss powiedział, że dzi¶ było ¶więto ... bo pierwszy raz od 5 lat przyszedłem do robola przed 9-t±.
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 2:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
to Ci politycy zrobili z niego zbrodniarza zdrajcę ,sprzedawczyka, inn± spraw± był sprzeciw przeciwko tym co zostali po wojnie przywdziewaj±c Polski mundur nie mowiac prawie wcale po polsku.

Polityka, polityka. Zenek ja będ±c młodym chłopakiem zostałem zabrany na trzy lata do wojska, złożyłem przysięgę na wierno¶c sojuszom w tym i wierno¶c Wielkiemu Bratu - czy też jestem zbrodniarzem ? Następnie w stanie wojennym zostałem wyci±gnięty z domu na oczach dzieci by złożyć następn± przysięgę na nowe sojusze - czy to krzywoprzysięstwo ? Pachnie mi tu sienkiewiczowsk± histori± o takim panu co to nie temu złożył przysięgę. Jeste¶my narodem tak schlastanym przez historię, że więcej u nas odcieni szaro¶ci niż jasnego okre¶lenia co jest białe a co czarne.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Dzisiaj największe nasze ¦więto Narodowe . Według sondażu firmy nie pamiętam jakiej , Polacy nie uważaj± tego ¶więta za najważniejsze . Może najważniejsze jest to ,że ¶więto to dzień wolny od pracy .


Mam te same obawy. Nawet media popełniaj± bł±d jedynie wspominaj±c o ¶więcie na tle długiego weekendu.
A wczorajszy, niby pracuj±cy dzień, to jawna kpina. Próbowałem dowiedzieć się o program komputerowy i albo nie wiedzieli ile jest w magazynie (telefon odebrali: serwisant, pani od reklamacji i kto¶ niezorientowany), albo grzecznie prosili o ponowny kontakt w ¶rodę koło południa.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Polska MUSI zamkn±ć państwowe stocznie bo Państwo nie może dopłacać do państwowej firmy!!!! Natomiast państwo MUSI dopłacać prywatnym bankom
TOŻ TO PARANOJA

Co¶ nie doczytałe¶... Znasz słowo pożyczka? Nie widzisz różnicy?
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
A wczorajszy, niby pracuj±cy dzień, to jawna kpina.


Trzeba się przyzwyczaić, że albo jeste¶my tuż przed ¶więtami, albo zaraz po i jeszcze większo¶ć się "rozkręca"
Zaczyna już się jęczenie o końcu roku...
A wszystko aż kipi od informacji o braku popytu...
Ręce opadaj± :roll:
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie-11 listopada- to jedyne ¶więto w tym kraju, które jest rocznic± ZWYCiĘSTWA. Pozostałe rocznice to rocznice porażek narodowych. Jedynymi bohaterami s± osoby poległe w walc czy to z okupantem, zaborc± czy systemem. Dzi¶ np jest w Warszawie inscenizacja NIEUDANEGO odbicia żołnierzy AK z ubeckiego więzienia.
Mam 37 lat, pamiętam czołgi w grudniu, wybory z 89, pocz±tek Wyborczej..Chcemy Wolnej i Niepodległej wszyscy- tylko każdy z nas ma inny pogl±d jak do tego stanu doprowadzić. Chyba nie czas już czy¶cić, rozliczać na podstawie ubeckich dokumentów, po którvch przejechało się już tyle ekip rz±dz±cych, bo one s± już bardzo mało wiarygodne. Zostawmy to i starajmy się poprzez m±dre wybory, żeby następnym pokoleniom było lepiej.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
Zostawmy to i starajmy się poprzez m±dre wybory, żeby następnym pokoleniom było lepiej.


Ale to takie "niepolskie" rozwi±zanie! "Bzij, zabzij"! Że nic m±drego z tego nie wyjdzie i będzie tylko niepotrzebny dym? A co to komu szkodzi. W imię czysto¶ci, przy okazji może uda się wykończyć kilku oponentów, kogo¶ ochlapać bezpodstawnie błotem, którego już nie zmyje. Przepraszać i dementować? Ależ po co? "Rewolucja" wymaga ofiar!
Je¶li kto¶ złamał prawo - pod s±d i z grubej rury.
Istnieje co¶ takiego jak ci±gło¶ć państwa. Trzeba niestety umieć ogarn±ć j± rozumem. Ale to "nie po naszemu"...

Pewien pan, maj±cy do dzisiaj zakaz wjazdu do USA, wykradł im masę ciekawej technologii. Został złapany, skazany i wymieniony za spor± grupę agentów amerykańskich, złapanych w bloku wschodnim. Wrócił do kraju, został dyrektorem Pewexu. Po zmianach w naszym kraju okazał się jeszcze potrzebny. Pojechał na Majorkę i "za robotę" dostał ... stopień generała. Dzisiaj ... przebywa za granic±, bo "tak będzie lepiej".
Ciekawe, po co o tym wspominam? M±dry zrozumie, m±drzejszy inaczej pomy¶li, że Monki musiał wyrobić normę dzienn± znaków umieszczonych w necie. ;)

Jak Wam poszedł wczorajszy "egzamin z historii"? usmiech
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jako ze nie mam swieta i na dodatek siedze w pracy i jeszcze nie przy swoim kompie to nie mam polskiej czcionki :?
Panowie,nie ma co kruszyc kopii o swieta, pomimo tego ze jest to swieto odzyskania Niepodleglosci jest przeciez swietem smutnym.
Nijak nie moge pojac od wielu lat czemu w krajach innych najwieksze swieto narodowe obchodzone jest na paradach, balach, piknikach (no, listopadowy piknik-glupia sprawa), fajerwerki itp,itd. A u nas :?: msze i skladanie wiencow pod pomnikami poleglych :?
Widzialem tylko obchody swieta Niepodleglosci w 2 krajach europejskich i 2 polnocnoamerykanskich ale wyglada to zupelnie inaczej, tam ludzie sie ciesza z tego a u nas sie modla i wlocza po cmentarzach :roll: [/code]
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza! Bo my¶my Chrystusem Narodów...Im bardziej się zasklepione rany podrapie tym więcej soli wejdzie :P Poza tym nie idzie o to, żeby było lepiej tylko żeby innym było gorzej usmiech
Jak słucham ostatnio o wychowaniu patriotycznym widzę scenę z C.K. Dezerterów, gdy Kania Kaniowski uczył kompanów różnych buduj±cych wierszyków-cyt."pan oberleutnant słusznie zauważył, że zawsze podczas inspekcji wywołuje się z szeregu największego bałwana.Więc lepiej, żeby nauczył się na pamięć, niż ma mówić co¶ od siebie. Faktycznie, tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota..."
Od rana słucham Trójki-s±dzę że ich dzisiejszy program może zbliży więcej Polaków niż bale, parady i podpomnikowe capstrzyki
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 165