Czy wiesz, że...
Obszar działania gospodarstwa Ruciane-Nida stanowi 21165 ha jezior i 190 ha rzek, w tym 130 ha stanowi± rzeki górskie.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 593
 Zalogowani 0
 Wszyscy 593

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(134415) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(134415) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(134415) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(611089) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(611089) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(611089) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611089) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611089) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(611089) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(611089) Apr 04, @ 12:47:07


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2277
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2301
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2506
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sprawdzone feedery warte kupna
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Sprawdzone feedery warte kupna
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 4:49 pm    Temat postu: Sprawdzone feedery warte kupna Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów wędkarzy. wesoly
Sezon już się zacz±ł, a ja wci±ż przymierzam sie do zakupów 2 feederów i ci±gle nie umiem sie zdecydować. Chodzi mi o wędziska do 200 zł i c.w. do 120g. Wody to zaporówy, czasem Wisła, a cel to większa biała ryba. Dot±d łowiłem na gruntówki.
Chodzi mi o porz±dny, solidny, wart kupna, sprawdzony kij, który się nie popsuje. Jakie by¶cie mi zaproponawali, może wy je macie, albo znajomi i się sprawdziły. Tak żebym tego zkaupu nie żałował, lecz cieszył sie z łowienia tym feederem. Za wszelkie rady dziękuje, połamania kija życzę.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Feeder godny polecenia na , który osobi¶cie wędkuję i nie mam
powodów do narzekania to:
Konger Air Cobra 3,60m cw.120gr. występuje jeszcze model
dłuższy 3,90m o takim samym cw.
Wędziskiem się przyjemnie wędkuje, posiada moc, pokazuje
nawet delikatne brania.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
warciak25
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: (przy barze)Jarocin
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego te¶ć ma yorka za stówke,kupił go we Wrocku w zeszłym roku na "płowy i łowy"odradzałem mu mówiłem to i tamto.Dopóki nie wzi±łęm tego kija w ręke może nie jest z super materiałów ale ryby to ci napewno z niego nie zejd± do tego czułe szczytówki NO I CENA.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konger Vega Feeder
Team Dragon Silver Edition Feeder
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Pionek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 10, 2006
Posty: 58

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
...
Team Dragon Silver Edition Feeder


Tez polecam, c.w. 80-120 z tego co pamiętam usmiech
_________________
Po 15 latach wróciłem do wędkarstwa i... trudno mi się odnaleĽć w tym ¶wiecie pełnym kolorowych spławików zanęt i wszelkiego innego dobrodziejstwa:)
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Konger Vega Feeder

Została mi polecona, kupiłem i na razie - po trzech wypadach nad wodę, jestem w pełni zadowolony. Problem w tym że Vega 3,60 o c.w. 120 kosztuje teraz troszkę więcej niż 200zł.
_________________
Aquila non capit muscas!
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się dwoma rękojma i nogojma pod kongerem-vega orajt:) jaxon be
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Jaxon nie ma dobrych feederów???
W necie znalazłem np model CRYSTALIS?
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem nie znam tej serii ja mam oriona i jest słabo ¶redni. Widziałem też parę spinningów totalna lipa, a o kołowrotkach nie wspomnę. Jedynie co dobrego z jaxona spotkałem to pudełka na gumy:). Być może, że ma co¶ jeszcze przyzwoitego ale ja bynajmniej nie jestem zwolennikiem tej firmy.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shimano Hyperloop - mocno pracuje u mnie i spisuje się bez najmniejszych zarzutów. Jak po feeder to do Shimano - resztę sobie daruj mrgreen:
krzys_u
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 03, 2005
Posty: 41

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów k/W-wy
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 6:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konger Vega - ja mam, mój kolega tez ma, jest bardzo o.k.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Shimano Hyperloop - mocno pracuje u mnie i spisuje się bez najmniejszych zarzutów. Jak po feeder to do Shimano - resztę sobie daruj mrgreen:


Jak po feeder to Shimano, ale dopiero od modelu Beast Master a jeszcze lepiej Technium. Hyperloop a nawet jeszcze nie Catana to jeszcze nie to. Je¶li masz kasę kup Technium i będziesz bardzo zadowolony. Jeżeli Cię nie stać kup Team Dragon Silver Edition Feeder. Jak masz jeszcze mniej kasy kup Konger Vega Feeder będziesz zadowolony. Jak stać Cię na eksperymenty (chcesz być darmowym testerem) kupuj Jaxona. Dla mnie w tej chwili ta firma nie istnieje i nie interesuje mnie, że to wła¶nie ta firma jest najbardziej reklamowana we wszystkich czasopismach wędkarskich. Za sam znaczek Shimano też nie ma sensu płacić. Shimano to wydatek przynajmniej 500zł niższe modele daruj sobie.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To często powtarzana opinia. Ja się z ni± nie zgadzam. Jasne że wyższe modele powinny byc lepsze. Ja mam feeder hyperloop który cały ubiegły sezon pracował w tygodniu (2-3 razy) na Wi¶le w Warszawie (duże ciężkie koszyczki) a w weekendy na stawach. Był nawet ze mna nad morzem gdzie usiłowałem wędkować z plaży. Drógi hyperloop to model boat - który wyci±gn±ł juz kilkadziesi±t sporych dorszy a teraz czeka go druga młodo¶ć a Atlantyku ;) Tak więc zgadzam się że je¶łi masz kasę to kup wyższy model ale jesli nie masz lub nie widzisz celu wydawać więcej - ja - z własnego do¶wiadczenia moge spokojnie polecic hyperloopki.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalisz Shimano w porz±dku. Czy znasz jednak te kije, które ja polecałem? Łowiłe¶ na nie, testowałe¶ choć na sucho? Masz porównanie z Hyperloopem czy mówisz to, co mówisz na zasadzie Shimano dobre jest. Ja dalej upieram się przy swoim. Moje propozycje to górna półka Dragona i Kongera, Twoja dolna Shimano. Ja nie przywi±zuje żadnej miary do marki sprzętu. Dla mnie to najlepiej byłoby gdyby na wędzisku nie było żadnych ozdobników żadnych napisów. Ja nie propaguję żadnej firmy, ale akurat te dwa modele, które proponuję znalazły uznanie wielu wędkarzy. W tej klasie cenowej chyba niema nic lepszego na naszym rynku. Niestety feedery to nie spinningi gdzie możemy sobie zamówić wędkę szyt± na nasz± miarę. Tu nie ma aż takiego wyboru. Jeszcze tak dobrze jak ze spinningami nie ma. Ja nie proponuje koledze żadnych niebywale drogich wynalazków tylko wędki przyzwoitej jako¶ci za jeszcze akceptowalne pieni±dze. Wędki, z których z pewno¶ci± będzie zadowolony i będzie nimi (jak będzie dbał o nie) łowił przez wiele lat. Chyba o to mu chodzi.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalę Shimano bo się sprawda. Ale nie jest dla mnie fetyszem. W zeszłym roku kupowałem spina 5-25 i oczywi¶cie chciałem kupi¶ jaki¶ Shimanoski a w efekcie wróciłem z Dragomen Millenium. Tak więc jak widzisz ja zawsze robię przegl±d sprzętu i wybieram to co mi najlepiej odpowiada, choc przyznaj± że zaczynam od wyboru marki - ale jak widac na tym nie kończę. Ty polecasz jedne ja polecam inne - a wyboru dokona roman77 - przeciez nie moge znac absolutnie wszystkich modeli jakie sa na rynku - to co, miał bym z tego powodu nei polecac tego co mnie się sprawdza?
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak daleko swoimi feederami rzucacie zestawy. Ja widziłałem jak go¶ciu z jaxon orionem miotał koszykiem na jakie¶ 70 m albo i dalej. Wg mnie wspaniały wynik, a wy tak krytykujecie JAXONA.
Obecnie moim faworytem jest CRYSTLIS.
Czy kto¶ na niego łowił, je¶li tak to jak sie sprawdza?
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiétaj tylko ze Jaxon to badziewie, fora wedkarskie s± usłane postami o łami±cych się wędziskach, rozpadaj±cych kołowrotkach i pękaj±cych podbierakach. Nawet haczyki w wagach sie rozginaj± a proce do zanęty rozlatuj± po kilku użyciach. Nie mów że Cię nie ostrzegałem. Pamiętaj też że na dlugosc rzutu wplyw na przede wszystkim technika a nie wedka.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Pamiétaj tylko ze Jaxon to badziewie, fora wedkarskie s± usłane postami o łami±cych się wędziskach,.


A może takie opinie kr±ż± za pomoc± ludzi zwi±zanych z innymi firmami.
Najpro¶ciej opluć i spoko luz, firma leci na pysk.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie użytkuj±c wędkę Jaxona, razczej się sama nie połamie, tym bardziej, że Crystalis to seria z wyższej półki tej firmy. Ja złamałem 2 kije Jaxona ale z mojej winy, bo jak się wsadza wędkę w szprychy od roweru to cóż, trudno, żeby wytrzymała wesoly . Drug± na drzewie. Tak więc ja bym się aż tak nie bał tych Jaxonów.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
A może takie opinie kr±ż± za pomoc± ludzi zwi±zanych z innymi firmami. (..) firma leci na pysk.
Nie akabar, to raczej opinie zawiedzionych użytkowników. Ja z rzadn± firm± zwi±zany bynajmniej nie jestem (je¶li chodzi o branże wędkarsk±) ale szczerze żałuję że ta akurat firma nie leci na pysk - bo wielu małolatów skuszona nisk± cen± kupuje ich wyroby i potem płacz±. Ja wiem że zawsze znajdzie się kto¶ kto będzie Jaxona bronił do upadłego. Ja zauważyłem, że nawet po¶ród zapamiętałych użytkowników znaczna czę¶ć z nich twierdzi że na dobry egzemplaż "trzeba trafić" a to oznacza nisk± powtarzalno¶ć czyli w rezultacie wychodzi znowu na kiepsk± markę. Nie s±dzę żeby to był jaki¶ zbiorowy i skoordynowany spisek wła¶cicieli innych marek - to poprostu "prasa" jak± Jaxon wyrobił sobie od lat.
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem szczerze, że też nie złamałem jaxona ale jego walory użytkowe i wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Akurat mam orina (niska półka) i łowi się nim jak się łowi. Po pierwsze jest krzywy (w łowieniu to nie przeszkadza ale strzelać z niego nie można)- ja tego nie zrobiłem tylko przecudni producenci tego kija albo na linii produkcyjniej kto¶ był na kacu, nie wspomnę o dziale kontroli, która puszcza w obieg banany usmiech, po drugie uchwyt kołowrotka i mocowanie przelotek to totalna porażka- kołowrotek lata przy ¶ci±ganiu pustego koszyka pomimo, że jest dobrze dokręcony, po trzecie ł±czenie poszczególnych czę¶ci...smutny, po czwarte...jak się znajdzie to dam znać. A może ja mam bardzo felerny egzemplarz? A może mam Jaxona usmiech PS w kongerze vedze pomijaj±c to, że jest droższy jakie¶ albo tylko 60zł nie znalazłem podobnych usterek i podczas wyrzutu, holu dużo większa swoboda i pewno¶ć o wykończeniu nie wspomnę
herostrates
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 47

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się jak to się stało że kupiłe¶ krzyw± wędkę?
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze było to do¶ć dawno wtedy nie podchodziłem tak poważnie do wędkarstwa jak teraz i nie zwracałem uwagi na szczegóły po drugie to był mój pierwszy feeder i poważny zakup. Podniecony nowym zakupem nie przyszło mi nawet do głowy żeby ogl±dn±ć go z bliska bo byłem przekonany, że to poważny kij. Wzi±łem tylko do ręki, pomachałem i stwierdziłem że jest ok:) Teraz do każdego zakupu podchodzę z dystansem i nie tylko jeżeli chodzi o nieszczęsnego Jaxona.
Anguiler83
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Jan 19, 2006
Posty: 39

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konger Vega - jak najbardziej godne polecenia feedery. Mam dwa - jeden do 150 gram, drugi do 80. Dobra jako¶ć i mnóstwo frajdy z łowienia.
_________________
Ganiać mazurskie i mazowieckie dzikie ryby!
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Tomaszek napisał:
Shimano Hyperloop - mocno pracuje u mnie i spisuje się bez najmniejszych zarzutów. Jak po feeder to do Shimano - resztę sobie daruj mrgreen:


Jak po feeder to Shimano, ale dopiero od modelu Beast Master a jeszcze lepiej Technium. Hyperloop a nawet jeszcze nie Catana to jeszcze nie to. Je¶li masz kasę kup Technium i będziesz bardzo zadowolony. Jeżeli Cię nie stać kup Team Dragon Silver Edition Feeder. Jak masz jeszcze mniej kasy kup Konger Vega Feeder będziesz zadowolony. Jak stać Cię na eksperymenty (chcesz być darmowym testerem) kupuj Jaxona. Dla mnie w tej chwili ta firma nie istnieje i nie interesuje mnie, że to wła¶nie ta firma jest najbardziej reklamowana we wszystkich czasopismach wędkarskich. Za sam znaczek Shimano też nie ma sensu płacić. Shimano to wydatek przynajmniej 500zł niższe modele daruj sobie.

Jarpo nie przesadzaj. Nie każdego stać na kije z górnej póły. Zanim zostałem posiadaczem dobrych feederów łapałem na szklane cormorany, DAM-y z metalowymi przelotkami i ryby ci±gałem . Hyperloopa też posiadałem i to tego starszego i nie był to zły kijek. nowa wersja jest sztywniejsza więc też godna polecenia. Co do JAXONA sporo moich kolegów na nie łowi i nie narzeka. A ryby nie patrz± na etykiety. Każdy łowi na co go stać i szanujmy się za to.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie stać na kupowanie niepewnych towarów. Nie stać mnie na uleganie chwytom marketingowym. Jak pisze na czym¶ Nowo¶ć omijam to z daleka. Niech inni to sprawdz± i wypróbuj±. Będzie dobre to jeszcze w przyszłym roku będ± to produkować i ja to kupię. Nie sprawdzi się to firma na następny sezon wypu¶ci kolejn± nowo¶ć. Wędki które polecałem s± sprawdzone i z czystym sercem je polecam. Nie twierdzę ze Hyperloop jest do niczego ale Vega jest lepsza a cenowo niewiele się różni±. Ja nie kieruję się mark± firmy. Mam pickera Mikado. Wędka ma już 10 lat i jest dobra. Niestety teraz już takich nie robi±. Nie za te pieni±dze. Rynek się zmienił i naprawdę bardzo trzeba uważać aby nie kupić barachła. Niektóre szklaki były bardzo dobre ale już niestety nie do kupienia. Ja kieruje się rzeczywist± przydatno¶ci± sprzętu a nie modami i snobizmem.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego wszyscy proponuj± jakie¶ Jaxony czy Mikado? Do 200zł można już kupić feederka Colmica czy Garbolino, ew. co¶ takiego (KLIK!). Wiem, że przkracza wspomniane 200zł, ale podaję dla przykładu, gdyby kolega roman77 zdecydował się na co¶ droższego. A sam± firmę Balzer bardzo polecam, sam posiadam muchówkę z tej serii i jest naprawdę bardzo fajna. (A zobaczcie co taki feederek ma w zestawie!)
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nodi, ludzie boj± się eksperymentować. Colmic i Garbolino kojarz± się raczej ze sprzetem wyczynowym węc może to jest przyczyna. A co do firm wymienionych przez Ciebie to tego sprzętu ludzie dużo kupuj± i maj± co¶ do powiedzenia. Poza tym z roku na rok przybywa wędkarzy i nikt z pocz±tkuj±cych nie będzie płacił 600-800pln za zestaw-wędka z kołowrotkiem.
Kolego Jarpo, dużo jest prawdy w tym co piszesz . Ale niektórzy boj± się kupowania drogiego sprzętu. Tak było ze mn±. Ręce mi się trzęsły jak kupowałem pierwszego feedera jakie¶ 10 albo i więcej lat temu. Kupiłem wtedy bodajże za cał± pensje "robotnicz±" kij Mitchell Privilage Heavy Feeder 360cm . Mam go do dzisiaj i teraz mogę stwierdzić różnicę nad jako¶ci± i wyższo¶ci± sprzętu z górnej półki. Co do Techniuma to też bardzo polecam bo posiadam ale nie każdy chce mieć drogi sprzęt i nie każdego stać.
Sam planuję kupić jeszcze jeden kij 390cm do 150g i będę wybierał między TEAM DAIWA, BEASTMASTER albo drugi TECHNIUM.
Nie dajmy się zwariowac-pozdrawiam.
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLEMENS007 napisał:
Nodi, ludzie boj± się eksperymentować. Colmic i Garbolino kojarz± się raczej ze sprzetem wyczynowym węc może to jest przyczyna.


Wyczynowym, czyli przecież bardzo dobrym, więc o co chodzi?

KLEMENS007 napisał:

A co do firm wymienionych przez Ciebie to tego sprzętu ludzie dużo kupuj± i maj± co¶ do powiedzenia.


Chyba jednak nie bardzo, skoro nie widać o tymże sprzęcie ani jednego postu...

KLEMENS007 napisał:

Poza tym z roku na rok przybywa wędkarzy i nikt z pocz±tkuj±cych nie będzie płacił 600-800pln za zestaw-wędka z kołowrotkiem.


Przecież napisałem, że można taki sprzęt nabyć w okolicach tych 200zł...

Zreszt± roman nie jest jakim¶ tam pocz±tkuj±cym wędkarzem (tak wywnioskowałem z jego postu), który potrzebuje wędeczki za 20zł na weekendowe wypady, czy też dlatego, bo nie wie czy mu się spodoba to całe wędkarstwo... Przecież sam napisał, że chodzi mu o 'porz±dny, solidny, wart kupna, sprawdzony kij (...)'...
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
hmsp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 266

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Allegro jest ciekawy Browning.
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nodi mówi±c o wyczynowym sprzęcie miałem na my¶li tyczki bo to wła¶nie z nich najbardziej te firmy słyn±. To tak jak kiedy¶ z Milo-tyczki, tyczki a tu super nowa Włoska bolonka . Kupiłem i szybko odsprzedałem ale było to dawno temu.
Roman77 napisał że chodzi mu o kije do 200 czyli jeden za 200 czy dwa.
Co do firm przez Ciebie wymienionych to chodziło mi o jaxony i mikada z pocz±tku Twojego postu, bo tego segmentu idzie bardzo dużo.
A co do tego solidnego sprzętu to też pojęcie względne. Kolega nabył za niecał± setkę jak to On okre¶lił "solidny" kij YORK którego połowa forumowiczów nie wzięła by do ręki(bez urazy do łapi±cych tym sprzętem). Tak że znowu punkt widzenia zależy od zasobno¶ci portfela.


Ostatnio zmieniony przez KLEMENS007 dnia Wto Kwi 10, 2007 6:55 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nodi a jeszcze na temat tych colmiców i garbolino to sam byłem w dylemacie w tamtym roku jak kupowałem odległo¶ciówkę. Miałem w łapie colmica co¶ koło 400 pln , wrażeni super ale sam rozumiesz , nowy produkt do metody nieprzypisywanej tej firmie, brak recenzji, opinii i wybrałem kij innej firmy. Może bł±d że nie colmic , ciężko powiedzieć . Od ilosci towaru też się może człowiekowi w głowie pomieszać.
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale skoro robi± bardzo dobry sprzęt wyczynowy (tyczki) to czy mog± pozwolić sobie na produkowanie gorszej jako¶ci odległo¶ciówek, batów czy feederów? Zreszt± kto powiedział, że to wła¶nie tyczka, a nie np. odległo¶ciówka jest 'wyczynowa'? usmiech

KLEMENS007:Roman77 napisał że chodzi mu o kije do 200 czyli jeden za 200 czy dwa.

To pytanie? ;) Chyba chodzi o dwa kije po 200zł, choć mogę się mylić...?
Roman - jeżeli tak, to może warto wzi±ć pod uwagę zakup jednego feederka, ale takiego wła¶nie z wyższej półki?

KLEMENS007:Od ilosci towaru też się może człowiekowi w głowie pomieszać.

Jeżeli chodzi o feedery to tego sprzętu nie ma chyba aż tak wiele?
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
herostrates
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 47

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Nodim - obecnie dobre feedery i odległo¶ciówki dobrych renomowanych firm można dostać w przyzwoitej cenie pod uwagę naprawdę można wzi±ć: Colmic, Garbolino (polecam szczególnie do¶ć tani± serię Squad); Browning; Mitchell. Firmy te maj± olbrzymi± tradycję w wędkarstwie spławikowym i gruntowym - nie tylko wyczynowym - tyle tylko że dystrybucja ich sprzętu nie jest tak duża i nie obejmuje tak wielu sklepów. W tym upatrywałbym problemu.
Ja wprawdzie ostatnio przejechałem się na feederze Sensasa - ale to kwestia nie producenta ale sprzedawcy. Pozdrawiam
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nodi mało masz feederów na rynku ? U mikado , jaxona i tym podobnych masz bardzo dużo uwzledniaj±c długo¶ci i wyrzut. Je¶li chodzi o górn± półkę to się zgodzę, tu się robi cienko.
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ twórca tematu się nie wypowiada ;) roman77 - napisz na co sie zdecydowałe¶ usmiech
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może roman77 licytuje na allegro Techniuma lol . Wtej chwili cena 295pln . Pewnie siedzi z palcem na enterze i jest czujny jak TOMMY LEE JONES wesoly
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wy by¶cie chcieli mieć w tych feeder'ach z wyższej półki? Dla mnie najwyższa półka feeder'ów to te w granicach 200-250 zł, reszta to tylko wyciaganie kasy od klienta, ot choćby dobry przykład (nie¶wiadomnie) podał Nodi:
nodi napisał:
Do 200zł można już kupić feederka Colmica czy Garbolino, ew. co¶ takiego (KLIK!).
Te boczne sygnalizatory to typowy, zbędny bajer - zaprzeczenie zasady działania feeder'a. Co¶ takiego to może się sprawdzić w ciężkiej sztywnej gruntówce, a zastosowanie tego czego¶ przy feeder'ze można porównać do używania feeder'a do przystawki ze spławikiem. Dwa sygnalizatory brań i żaden dobrze nie spełnia swojej roli!
Czyli co za niepotrzebne w feeder'ze akcesoria i dwa dzwoneczki (można je kupić za 3zł) płacimy 89-139zł, bo my¶lę że podobnej klasy feeder można by z powodzeniem kupić za wymienione przeze mnie 200-250zł.
Nawet w feeder'ach za 200-250zł można znaleĽć zbędne w feeder'ze bajery - typu korkowa rękoje¶ć, po co to komu w feeder'ze którego nie trzyma się w ręku nie wiem, chyba tylko dla szpanowania nad wod±. Niestety przyjęło się tak że we wszystkich feeder'ach na pewnym poziomie montuje się korek i koniec, nie wróc± się juz raczej czasy gdy można było kupować wędki tej samej klasy w różnych cenach zależnych od materiału z którego zrobione były rękoje¶ci.
Nie dajmy się zwariować, wła¶nie te mikado, kongery, dragony za 200-250zł to w przypadku feeder'ów najwyższa półka, bo poprostu w tego typu wędki nie da się władować nic lepszego, a je¶li nawet, to będzie to przerost formy nad tre¶ci±. Nie zapominajmy że feeder to tylko gruntówka z czulsz± szczytówk±!
_________________
Aquila non capit muscas!
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale się rozmowa rozkręciła! wesoly
Chodzi mi o kijki po ok. 200 zł jeden. Nie chcę płacić więcej, bo jak napisałem raczkuję dopiero w tej technice, będ± to moje pierwsze d-sjoty.
Nie wiem czy dobrze robię ale w 90 procentach kupię J.Crystalis 50-120, Konger Vega do 120 lub 90. Maj± to być mocne, a zarazem czułe wędki na zbiorniki zaporowe, czasem okazyjnie na Wisłe.
Nie wiem tylko czy w zestawie będ± doł±czone wystarczaj±co delikatne szczytówki odpowiednie do łowienia w stoj±cej wodzie? Ta najdelikatniejsza z wędki o c.w. 120gr może być już zbyt toporna na stoj±ce. :?
I tu zwracam sie do użytkowników tych wedek o podanych c.w.?
Czy mój wybór jest dobry, jak my¶licie, wszelkie uwagi mile widziane? lol
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Bartek80
cyt:
"Nie dajmy się zwariować, wła¶nie te mikado, kongery, dragony za 200-250zł to w przypadku feeder'ów najwyższa półka, bo poprostu w tego typu wędki nie da się władować nic lepszego, a je¶li nawet, to będzie to przerost formy nad tre¶ci±. Nie zapominajmy że feeder to tylko gruntówka z czulsz± szczytówk±!"

Masz dużo racji w tym co mówisz ale nie do końca. Nie da się nic władować lepszego a przelotki,uchwyty,rekoje¶ci,blank. Większo¶c wędek o których piszesz to ten sam blank z tej samej fabryki i przez tego samego chińczyka robiony tylko z innym napisem.
Może spotkamy się kiedy¶ na rybkach to może Sam się przekonasz o czym mówię.


Ostatnio zmieniony przez KLEMENS007 dnia Sro Kwi 11, 2007 5:10 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
KLEMENS007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 321

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman77 jako że piszesz o sobie "raczkuj±cy wędkarz" lepiej dołóż z 5 dych i węż dwa kongery. Uchroni Cię to przed odstawieniem jaxona w k±t i kupna drugiej vegi. Na wody o których piszesz weż kije do 120g. A co do szczytówek na wody stoj±ce do dokup sobie lub dorób(daj komu¶) topy szklaki. S± czulsze od węgla. I nie daj sobie wmówić że feederem łowi sie tylko w rzekach a na stoj±ce s± tylko pickery.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zastanawiaj się tylko bierz dwie Vegi Kongera.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 144