Czy wiesz, że...
RP jest krajem o stosunkowo dużej ilo¶ci jezior. Jezior większych niż 1 ha jest 7085, a ich ł±czna powierzchnia wynosi ok. 281 tys. ha, co w przybliżeniu stanowi 1% obszaru kraju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 577
 Zalogowani 0
 Wszyscy 577

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500548) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500548) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500548) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500548) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500548) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500548) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500548) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500548) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500548) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500548) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2051
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wędka na bolenia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Wędka na bolenia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rzezuch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 216

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:21 pm    Temat postu: Wędka na bolenia Odpowiedz z cytatem

Czy na bolenia sprawdzi się wędka na łososia/troć :?:
Jakie parametry powinna spełniac :?:
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:27 pm    Temat postu: Re: Wędka na bolenia Odpowiedz z cytatem

rzezuch napisał:
Czy na bolenia sprawdzi się wędka na łososia/troć :?:
Jakie parametry powinna spełniac :?:

Zależy jak rozumieć Twój termin"na łososia/troć"... Jedni trociarze używaj± wędek cw do 40 g, a inni nawet do 100 g, więc Twoje uogólnienie nie jest zbyt dokładne.
rzezuch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 216

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie okresliłem sie za bardzo w drugim pytaniu :?

Chodziło o wędke na bolka wesoly

Łowisko to Wisła w Krakowie
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzezuch napisał:
Nie okresliłem sie za bardzo w drugim pytaniu :?

Chodziło o wędke na bolka wesoly

Łowisko to Wisła w Krakowie

Ale wspomniałe¶ o wędkach trociowych, więc odpowiadam Tobie, że termin "wędka łososiowa" to bynajmniej wielkie uogólnienie wink:
rzezuch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 216

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troci, łososi i tak nie bede łowił bo mieszkam na drugim końcu Polski wesoly

Ale bede łowił bolenie i pytam jaka wędeczka bedzie dobra na bolenia :?:

Widzialem na filmiku z tej stronki, że go¶ć co łowi bolenie ma dług± wędke, na oko 3.5 metra, moze nawet jest dłuższa.
hakin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2003
Posty: 464

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wisła w Krakowie jest do¶ć szeroka, dlatego narzuca się stosowanie do¶ć długiego kija. 3.00-3.60m wystarczy. Zakładam że będziesz łowił na gumki, woblery i czasem ołowianki, więc 10-30gr starczy. Dobre wędki widziałem w ofercie Kongera. Super sprawdzone wędziska produkuje Shimano z serii Catana 10-30.
rzezuch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 216

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hakin napisał:
Wisła w Krakowie jest do¶ć szeroka, dlatego narzuca się stosowanie do¶ć długiego kija. 3.00-3.60m wystarczy.


W okolicach Nowej Huty i Niepołomic Wisła nie jest szeroka (połowa z tego co w centrum miasta).

Dysponuje kijem 2.7m o c.w.7-28 wg. mnie wedeczka dosyć uniwersalna.
My¶lisz, ze będzie dobra pod bolka??
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Catanka- niezły kijek, z tej serii widziałem model Specimen(3 cz.) w długo¶ciach od 3 do 3,60m. c.w. 10-30g., nie wiem tylko czy dostępny w Polsce. Z tej serii jest także model Float (3,60 i 3,90 c.w. 10-30g.), co prawda polecany, jako mocna odległo¶ciówka, ale "spece" z JaxonTeam, tego typu kijek Jaxona (3,60m. 10-40g.) polecali na "wielkorzeczne" klenie jazie i bolenie.
hakin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2003
Posty: 464

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzezuch napisał:
Dysponuje kijem 2.7m o c.w.7-28 wg. mnie wedeczka dosyć uniwersalna. My¶lisz, ze będzie dobra pod bolka??


Jasne że tak. Mam podobn±, tyle że 2.75 c.w 5-20.
Tylko powiedz na jakie przynęty chcesz łapać :?:
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba masz problem z głowy?
rzezuch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 216

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głownie na woblerki i obrotówki wesoly
bekman
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 50

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według nie kij na bolenie to dł. 2.70 ciężar wyrzutu do 25 gram tzw. szybki parabolik. Je¶li łapiesz głównie woblerami to ten kij będzie idealny. Moim skromnym zdaniem dłuższy kij nie jest potrzebny. Ja osobi¶cie używam kija 2.70 zrobionego z blanku muchowego 8 klasy, polecam. Blanki muchowe maj± całkiem inn± specyfikę ugięcia przy holu, zacięte bolenie się na takich wędkach nie spinaj± przy czym daj± fantastyczne uczucie podczas holowania ryby. wesoly
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ biegałem po dolnej sole za kleniami, ze spinerkiem zrobiony z muchówki DAM X-Kev-Carbon 3,10m. klasy 9-10, żadnej rybki nie zgubił, a zacinać nie było potrzeby, poprostu rybka brała i siedziała, wystarczyło tylko kijek do góry podnie¶ć i holować. I to nie tylko klenie, także szczupaki.
zewu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 04, 2004
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw± dyskusję na ten temat znajdziesz
TU
_________________
www.spinning.waw.pl
"Czas to jedynie strumień, w którym łowię ryby" - H.D. Thoreau
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak do tej pory łowiłem bolenie głównie na dwa kije. Pierwszy to mikado matrix 777, 270 cm długo¶ci c.w. do 25 gr. Drugi to o¶mioletni jaxon classic Jig, 3m cw do 28 gr. Więcej ryb wyholowałem na jaxona, bo t± wędkę traktuję jako uniwersaln± i z ni± wła¶nie najczę¶ciej nad Wisłę chodzę. Poza tym jaxon ma większy zasięg przy tej samej przynęcie. Do bardzo ciężkich przynęt używałem też shimano catana 270 cm, do 40 gr. Zdarzyło mi się też łowić, na jaxon syrius do 15 gr., Ale ta akurat na bolenie się według mnie nie nadaje.

Teraz za¶ odpowiadaj±c na pytanie o akcję. Ja osobi¶cie preferuję kije bardziej miękkie, dlatego lepiej łowi mi się na Jaxona do 28 gr. Natomiast nie zauważyłem specjalnej różnicy w skuteczno¶ci zacięcia lub holu między mikado, jaxonem czy shimano. Znam też osoby, które skutecznie łowi± na sztywne kije. Jest to więc bardziej sprawa preferencji i posługiwania się zestawem. Trzeba, bowiem moim zdaniem wzi±ć tu pod uwagę zastosowan± żyłkę lub plecionkę.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
zdzisiek17
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 28, 2007
Posty: 1

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybitwy,k. Połaniec
PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 9:34 pm    Temat postu: tez mam taki kijek Odpowiedz z cytatem

posiadam ędkę mistrall spinn 2,70 c.w 7-28g i wła¶nie nie wiem czy bedzie dobra na bolki. Mam ten sam problem co ty. Głownie będę łowił na woblerki do 12 gram i na obortówki,twisterki i lekkie wahadełka. Ciekaw jestem czy wędka będzie dobra.Jak my¶licie
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 11:37 am    Temat postu: Re: tez mam taki kijek Odpowiedz z cytatem

zdzisiek17 napisał:
posiadam ędkę mistrall spinn 2,70 c.w 7-28g i wła¶nie nie wiem czy bedzie dobra na bolki. Mam ten sam problem co ty. Głownie będę łowił na woblerki do 12 gram i na obortówki,twisterki i lekkie wahadełka. Ciekaw jestem czy wędka będzie dobra.Jak my¶licie



Z opisu wychodzi, że się będzie nadawać, ale jak nie sprawdzisz
kijka nad wod± to się nie dowiesz. lol lol
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Jak do tej pory łowiłem bolenie głównie na dwa kije. Pierwszy to mikado matrix 777, 270 cm długo¶ci c.w. do 25 gr. Drugi to o¶mioletni jaxon classic Jig, 3m cw do 28 gr. Więcej ryb wyholowałem na jaxona, bo t± wędkę traktuję jako uniwersaln± i z ni± wła¶nie najczę¶ciej nad Wisłę chodzę. Poza tym jaxon ma większy zasięg przy tej samej przynęcie. Do bardzo ciężkich przynęt używałem też shimano catana 270 cm, do 40 gr. Zdarzyło mi się też łowić, na jaxon syrius do 15 gr., Ale ta akurat na bolenie się według mnie nie nadaje.

Teraz za¶ odpowiadaj±c na pytanie o akcję. Ja osobi¶cie preferuję kije bardziej miękkie, dlatego lepiej łowi mi się na Jaxona do 28 gr. Natomiast nie zauważyłem specjalnej różnicy w skuteczno¶ci zacięcia lub holu między mikado, jaxonem czy shimano. Znam też osoby, które skutecznie łowi± na sztywne kije. Jest to więc bardziej sprawa preferencji i posługiwania się zestawem. Trzeba, bowiem moim zdaniem wzi±ć tu pod uwagę zastosowan± żyłkę lub plecionkę.

..i bardzo ostre kotwiczki!!
Masz rację Torq. Zgadzam się z tob± je¶li chodzi o wędziska, którymi łowisz na bliskich odległo¶ciach. Stosowałem już i miękkie i sztywne i nie zauważyłem różnicy w zacięciu. Ale tylko do pewnych odleglo¶ci. Kiedy zakupiłem Kongera Tuirbo Spin 15-50gr, specjalnie na bardzo dalekie rzuty doceniłem sztywno¶c kija:). Na dalekich odległo¶ciach takie kije spisuj± się rewelacyjnie, a jeszcze jak maj± dopasowan± żyłkę i kotwiczki, nie ma problemu z bolkami!
Drugi kij który mam na rapy to Konger Maxim Lancer 15-40gr i też o długo¶ci 2,70.
_________________
Ginel
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należę do osób łowi±cych bolenie na bardzo sztywne kije.Ale sztywno¶ć blanku niweluję lużniej ustawionym hamulcem.Bolek bez lito¶ci każe wędkarza zbyt mocno doci±gaj±cego hamulec.Zerwanie żyłki przy pobiciu na krótkiej lince nie należy do wyj±tków.
_________________
Wodom cze¶ć!
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry wysłałem dwa razy to samo.Jak to się nazywa?
_________________
Wodom cze¶ć!
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund :: Zapytania do SQL: 78