Czy wiesz, że...
W latach 60 – 70 choroba wrzodowa zabiła w Anglii 99% okoni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 590
 Zalogowani 0
 Wszyscy 590

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(462113) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(462113) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(462113) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(462113) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(462113) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(462113) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(462113) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(462113) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(462113) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(462113) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Matchówka na klenia i jazia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Matchówka na klenia i jazia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 1:15 am    Temat postu: Matchówka na klenia i jazia Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc w doborze wędki Matchowej na klenia i jazia. Łowię woblerami max. 3cm. Wędka ma kosztować około 200zł. Szukałem w Dragonie i widziałem parę ciekawych. Ciężar wyrzutu my¶lę około 2-15g. Długo¶ć ddo 4m. usmiech
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 2:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do połowu kleni i jazi używam odległo¶ciówki Shimano Catana AX Match 3,6m (aktualnie w sklepach jest nowsza seria BX). Odległo¶ciówka "nie gubi ryb" gdy zapięte s± bardzo delikatnie. Podczas holu tej długo¶ci wędzisko wraz z żyłk± dobrze amortyzuje i można używać ostrych, delikatych kotwiczek w małych przynętach. Ryby ich nie rozginaj± jak ma to miejsce w klasycznych spinningach. Aktualnie cena takiej odlego¶cówki z serii BX to lekko ponad 300 zł. Je¶li się upierać przy kwocie 200 zł to rzeczywi¶cie Dragon ma kilka ciekawych pozycji m.in. serie Long Cast i Team Dragon Silver.
_________________
Moja strona domowa:
www.barwena.bialystok.pl
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no 300zł. to nie dam. Jestem jeszcze młodziutki i nie mam aż tyle kasy. Dla mnie 200zł. to już przyzwoita sumka 8) Widziałem te Matche Shimano ale jak piszę wyżej - cena. Narazie widzę tylko Dragona, ale czekam na propozycje innych.

Radzio to Twój tekst "powierzchniowe łowy"? Bardzo ciekawy usmiech I widzę, że masz ładny arsenał woblerków wink: Ja mam własne i parena¶cie produkcji domowej innych dłubaczy takich jak January Pawlos, Pan Gusman itd. wink: Firmowe wobki np. Salmo, Rapala nie spełniaj± moich potrzeb co do łowno¶ci na te cfane rybki. Może jeszcze Dorado Magic taki z piórkami lol A jak my¶lisz, czy Tica Libra 2500 SA będzie dobra do tego matchówki ? wesoly
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
A jak my¶lisz, czy Tica Libra 2500 SA będzie dobra do tego matchówki ?

Wielko¶ć odpowiednia. Ładnie będzie cało¶ć wyważał. Także to będzie dobry wybór. Nie mam tego kołowrotka ale pojawiaj±ce się na forum opinie użytkowników na jego temat s± w większo¶ci pozytywne wink: .
_________________
Moja strona domowa:
www.barwena.bialystok.pl
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowość: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 posiadam Dragona Legend Long Cast Match 3,90 i osobi¶cie mogę Ci go polecić. Po pierwszym sezonie użytkowania mogę powiedzieć, że kijek jest solidnie wykonany i ładnie pracuje. Także ze swojej strony jak najbardziej polecam usmiech
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
Radzio to Twój tekst "powierzchniowe łowy"?



Dziękuję bardzo za wszystkie opinie i porady, może kto¶ jeszcze co¶ zaproponuje? Jestem Wam bardzo wdzięczny. 8)
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler129 napisał:
Nie no 300zł. to nie dam. Jestem jeszcze młodziutki i nie mam aż tyle kasy. Dla mnie 200zł. to już przyzwoita sumka 8)


Skoro jeste¶ młodziutki, to masz prawo do głupotek wesoly Wydaj te 200 zika. Za rok, dwa i tak wydasz 400. Czyli razem 600. Ale to Twoje pieni±żki, a mnie nic do nich...

A tak poza tym nie zgodzę się z Radziem, że seria silver jest ok. Uważam, że to kaszana. Jeżeli kręcimy się w tych okolicach cenowych, to może warto by pomacać Mikado Temptation? ;) Dwa lata szukałem matchówki, co nie jest niczym oryginalnym, bior±c pod uwagę zaopatrzenie miejscowych sklepów oraz moje przywi±zanie do wymacania kija przed zakupem wesoly, więc poznałem z kilkadziesi±t wędek. Ale cóż, ja już młodziutki nie jestem ;)
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak masz rację z t± cen±... ale narazie zostanę przy 200zł. Kijki Mikado mam już 2 i s± super. Bardzo lubię t± firmę. Z wędek wybieram tylko Mikado i Dragon wesoly
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:

Skoro jeste¶ młodziutki, to masz prawo do głupotek wesoly Wydaj te 200 zika. Za rok, dwa i tak wydasz 400. Czyli razem 600. Ale to Twoje pieni±żki, a mnie nic do nich...

A tak poza tym nie zgodzę się z Radziem, że seria silver jest ok. Uważam, że to kaszana.


Tutaj ja się nie zgodzę zło¶liwcze zly: . Wobler129 jak wspomniał, ma do wydania aż 200 zł na matchówkę. Nie chce przeznaczać wyższej kwoty. Za tę sumę, o ile wybierze który¶ z tych kijów Dragona, otrzyma dobry kij, którym przy wła¶ciwym użytkowaniu będzie mu służył (w zakładanym pierwotnie celu-spinning małymi woblerkami) przez kilka dobrych lat. Z jego wypowiedzi wynika, że nie łudzi się, że za t± graniczn± kwotę otrzyma "topowy" model, uzbrojony w wysokiej klasy elementy wykończeniowe. To jego pieni±dze a nie nasze i dobrze piszesz że Ci nic do nich lol .

P.S. Odno¶nie kaszany to każda kaszana jest dobra, je¶li jest we wła¶ciwy sposób skonstruowana (dobra jako¶ć składników wewnętrznych produktu), odpowiednio przyrz±dzona i podana (przyzwoite elemety wykończeniowe i ciekawy design) lol . Możesz odnie¶ć to do wędziska lol
_________________
Moja strona domowa:
www.barwena.bialystok.pl
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radzio napisał:
Tutaj ja się nie zgodzę zło¶liwcze zly: .


No to jeste¶my zgodni co do tego, że nie jeste¶my zgodni wesoly
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem Matchówkę Shimano Catana BX 3,9m 5-15g. za około 250zł. co my¶licie będzie to najlepszy wybór w tej cenie ?
A i czy Shimano Super GT 1000 FA będzie pasował ?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 51