Czy wiesz, że...
TROĆ WĘDROWNA:
- Rekord Polski - 14,70 kg
- Złoty medal - od 8,00 kg
- Srebrny medal - od 6,00 kg
- Brązowy medal - od 5,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 462
 Zalogowani 0
 Wszyscy 462

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198347) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198347) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198347) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198347) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198347) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198347) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198347) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198347) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198347) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198347) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Prowadzenie przynęt: skąd wiecie, że...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Prowadzenie przynęt: skąd wiecie, że...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
czajnik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 16, 2004
Posty: 223

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrowiec Św.
PostWysłany: Piš Sie 27, 2004 9:45 pm    Temat postu: Prowadzenie przynęt: skąd wiecie, że... Odpowiedz z cytatem

w różnych artykułach o spinningu trafiłem na sformuowania typu: "prowadź przynętę 1 m nad dnem" itd. zastanawia mnie skąd wiadmo, że przynęta jest 1m nad dnem a nie 3m ?? Jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc...
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Byczyna
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiemy 8) Po prostu jest to kwestia wyczucia, Niekiedy nawet nie wiesz, jaka jest głębokość w danym miejscu. Po prostu, jeżeli czujesz ze przynęta hańczy o dno to ciągniesz ją troszkę szybciej lub wolniej (woblery) i suma -sumarum będzie z jakiś meterek wink: nad dnem
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gniezno
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, Czesiu. Ja tam znawcą spinningu nie jestem, ale głębokość prowadzenia przynęty można bez większych problemów obliczyć. Najprostsza z metod wygląda następująco:
Pierwszy z rzutów wykonujemy na powiedzmy zmarnowanie, czyli czekamy aż przynęta opadnie na dno z jednoczesnym odliczaniem. W mądrych książkach jest napisane, iż najlepiej odliczać 121, 122, 123,124, 125..., gdyż jeżeli nie będziemy wykonywać przerw między poszczególnymi liczbami ich wymówienie w myślach potrwa ponoć dokładnie sekundę. W przypadku większości stosowanych przynęt tzn. średniej wielkości gumek na główkach około 3,5 g, blaszek nr 3 czas 9 – 10 sekund jest odpowiednikiem 3 m (tak mi się przynajmniej wydaje) i tylko na wodach stojących. Oznacza to, że w wodzie o głębokości 3 metrów, by prowadzić przynętę 1 m nad dnem wystarczy doliczyć do 126 (o 3 liczby mniej niż maksymalna dopuszczalna). Nie wiem, czy coś z tego wynika usmiech ale to jest jakiś sposób z większym lub mniejszym przybliżeniem błędu. Pojawią się przy tym liczne problemy, jak na przykład unoszenie się przynęty wraz ze ściąganiem jej w stronę brzegu. Warto więc czasem podczas jej ściągania dokonując kolejnych obliczeń sprawdzić na jakiej jest głębokości i tym samym wprowadzając korelacje szybkości prowadzenia dobrać tę optymalną prędkość jej ściągania, by przynęta pozostawała na stałej głębokości. Inny problem to fakt, iż po przejściu czasem nawet kilkunastu metrów możemy trafić na jakiś dołek, co jak łatwo się domyślić obliguje nas, byśmy co pewien czas mimo wszystko wykonywali opuszczanie przynęty na samo dno, celem sprawdzenia głębokości i ocenienia, jak ukształtowało się dno na dość dużym obszarze naszego łowiska. Na pewno mistrzowie spinningowego fachu, których na PW jest bardzo dużo, potrafią powiedzieć znacznie więcej na ten temat i z pewnością wyśmiać moje matematyczne dywagacje nad metodologią prowadzenia przynęt wesoly toteż sam bardzo chętnie posłucham ich rad usmiech
_________________
Konkrety pod wami ryją.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Byczyna
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
głębokość prowadzenia przynęty można bez większych problemów obliczyć.


Na samą myśl liczenia robi mi się nie dobrze. wink:
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
krys
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Nov 06, 2002
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nigdy nie liczę i już. jest to raczej kwestia wyczucia i praktyki. kiedy jestem nad wodą odruchowo wybieram ciezar główki czy woblera w zalezności od głebokości i nie zastanawiam sie czy gł. wazy 5 cz 6 gr.
po pierwsz madre ksiazki trzeba czytac
po drugie wędkarstwa nauczysz sie tylko nad wodą,
pozd Krys
p.s. będąc na d woda pamietaj o dobrych adach z madrych ksiażek
podgladaj wedkarzy zwłaszcz tych co dużo łapia
i mysl dużo sam może znajdziesz sposób który niejednego starego wyge zaskoczy wink:
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gismo przeczytałem to co napisałeś o liczeniu i opadaniu przynęty i zgadzam się z tym co napisałeś na początku drugiego zdania:). z resztą się nie zgodzę. Inaczej opada główka 3 gr z żabką manssa, kopytem relaxa czy robalem eceogear. Chcąc napisać o różnicach w czasie opadania blach wahadłowych, trzeba by setek stron usmiech. Mamy w pudełku przynęty i metodą prób i błędów musimy dojść do tego jak daną przynętę poprowodzić na danej głębokości.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Byczyna
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Gismo przeczytałem to co napisałeś o liczeniu i opadaniu przynęty i zgadzam się z tym co napisałeś na początku drugiego zdania:). z resztą się nie zgodzę. Inaczej opada główka 3 gr z żabką manssa, kopytem relaxa czy robalem eceogear. Chcąc napisać o różnicach w czasie opadania blach wahadłowych, trzeba by setek stron usmiech. Mamy w pudełku przynęty i metodą prób i błędów musimy dojść do tego jak daną przynętę poprowodzić na danej głębokości.


Do tego trzeba jeszcze dopisać, że istotną rolę w opadaniu przynęty ma grubość żyłki
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oraz siła nurtu... (nie dotyczy zlewu) wesoly
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Sie 29, 2004 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za dużo teorii :-)
Najpierw trzeba oddać milion róznych rzutów i róznie ich ściągać ( oczywiście wabie ). Trzeba jeszcze urwać na zaczepach około 100 wabi różnej maści. Teraz dopiero zaczynamy się uczyć, jak głęboko i na jakiej głębokości prowadzić przynęty.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 45