Czy wiesz, że...
Głos przypominaj±cy dĽwięk dziecięcej tr±bki rowerowej, rozlegaj±cy się często nad wod± wydaje łyska - czarny ptak wielko¶ci kaczki, z wyraĽn± biał± plam± na czole.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 604
 Zalogowani 0
 Wszyscy 604

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198351) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198351) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198351) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198351) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198351) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198351) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198351) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198351) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198351) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198351) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - E - papierosy
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
E - papierosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 2:08 pm    Temat postu: E - papierosy Odpowiedz z cytatem

Nieco z innej beczki. :roll:

Muszę rzucić palenie, ale o rzucaniu z dnia na dzień nie może być mowy. Dziennie wypalam minimum 40 szt, więc gwałtowne rzucenie mogłoby się Ľle skończyć - a i lekarz mi odradza, każe łagodnie. Plasterki s± nieskuteczne - próbowałem. Komputer, to samo - rozmawiałem z ludĽmi, którzy nawet po 2 terapiach nadal pal±.
Lekarz doradził mi e - papierosy, ale w tym temacie pogubiłem się "przestrzennie". Nie mam o tym zielonego pojęcia. W moim mie¶cie jest 1 punkt sprzedaży tych fajek, ale drogie jak jasna cholera - 280 zł/szt.

Na PW pewno znajd± się koledzy, którzy pal± te e - papierosy - proszę więc o opinie i rady: jaki najlepiej kupić, na co zwracać uwagę, a co najważniejsze - gdzie kupić, może w necie? Muszę kupić 2 takie papierosy, bo żona też ćmocha. Mogę na to przeznaczyć max 300 zł. :roll:

Za rady dziękuję. Nikotynowy ćpun. Jotes :oops:
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ten wynalazek.
Nadal palę normalne.
Ale to moze moja wina i brak naprawdę woli.
_________________
Oby do jutra......


Ostatnio zmieniony przez sigi dnia Pią Sie 27, 2010 2:43 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno zapisanie się na listę Old_rysia działa koj±co i pomaga rzucić palenie. lol

A co do e-papierosów to próbowałem i po kilkunastu dymkach mialem ogromn± ochotę odpalić normalnego papierosa, także na mnie to zwyczajnie nie działało.
_________________
www.carpholic.pl
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega z pracy też sobie kupił tego elektrycznego szluga (też zapłacił ponad 200zł), na pocz±tku jarał raz jednego raz drugiego usmiech. Ostatnio nie widuję żeby palił tego "E" jara te truj±ce. Ja mogę Ci doradzić tak, ogranicz się do 20szt, a potem rzuć całkowicie. No ale do tego trzeba mieć siln± wolę i z drugiej strony na to patrz±c jak się tak naprawdę chce rzucić to "noł problem" (ja tak miałem). usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarku mi również pani "dochturka" odradzała rzucenie palenia z dnia na dzień, mówiła że wielce prawdopodobne jest to że takie nagłe rzucenie fajek Ľle się dla mnie skończy tym bardziej że od ponad siedmiu lat leczę się na nadci¶nienie tętnicze, wręcz prosiła mnie żebym robił to łagodnie, niestety nie posłuchałem jej i pieprzn±łem fajki jednego dnia, rano jeszcze paliłem a w południe już nie.
Życzę sukcesu, Jarku najważniejsza jest silna wola, bez niej nawet najlepsze E-papierosy czy najlepsze plasterki Ci nie pomog±.

Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy, gdyby¶cie mogli napisać co¶ o waszych spostrzeżeniach: walory smakowe, moc - lubię się sztachn±ć jak "kuń salader±", czy mimo wszystko ci±gnie do tego prawdziwego papierosa, czy można się obej¶ć bez nich i takie tam, inne.

Mario, też mam problem z nadci¶nieniem od dawna, miałem stan przedzawałowy, mam krótki oddech, a wła¶ciwie już go wcale nie mam, jestem na inhalatorach... Mam silne postanowienie, ale to mi nie pomoże rzucić w jeden dzień - palę już ponad 40 lat. :roll:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Podobno zapisanie się na listę Old_rysia działa koj±co i pomaga rzucić palenie. lol


A Old_rysiu to Kaszpirowski, tak na odległo¶ć też potrafi uleczyć? wink:
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez lubie poczuć tę moc w płucach wink:
E-papieros mi tego nie zastępował i mimo "palenia" e-zabawki dodatkowo sięgałem po normalnego.
Jako¶ mi nie przypominało nawet smaku normalnegop papierosa.
Może to tylko u mnie w głowie sie działo.
Zestaw leży od prawie pół roku w szufladzie...moze znowu kiedys do niego wrócę.
_________________
Oby do jutra......
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Czarnyy napisał:
Podobno zapisanie się na listę Old_rysia działa koj±co i pomaga rzucić palenie. lol


A Old_rysiu to Kaszpirowski, tak na odległo¶ć też potrafi uleczyć? wink:


Moze nie wyleczy.....ale swoimi postami wywierci Ci dziurę w brzuchu i zmusi do kolejnych prób rzucenia wink:
_________________
Oby do jutra......
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: kraków
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes s±siad mój poszedł do lekarza, takiego co niby ma pomóc w rzuceniu.
Dał mu receptę na jakie¶ prochy. S±siad łykał , płacił jak za zboże. I co?
I rzucił. Pytałem o szczegóły, jak samopoczucie itp.
Ciężko na pocz±tku ale jako¶ dał radę. Mogę popytać co to prochy.
Osobi¶cie też palę. Palę bo lubię. I czasem dużo, za dużo.
Sporo jeżdżę po nocach i dla mnie to jest ratunek przez snem.
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bociek_krak napisał:
Mogę popytać co to prochy.


Zapytaj, będę wdzięczny. wink:
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do przeczytania ksi±żki prof. Zatońskiego - Jak rzucić palenie. Napisana bez przynudzania i z humorem. Mnie pomogła. Nie palę dwana¶cie lat. Nie chcę nikogo nachalnie pouczać ale silna wola jest zupełnie nieprzydatna przy rzucaniu palenia. Palenie to nałóg a nałóg to po prostu choroba. Nie można powstrzymać np. grypy sił± woli. Ze swojego do¶wiadczenia wiem że pomaga znalezienie dobrej motywacji.
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starydrwal napisał:
Zachęcam do przeczytania ksi±żki prof. Zatońskiego - Jak rzucić palenie. Napisana bez przynudzania i z humorem. Mnie pomogła. Nie palę dwana¶cie lat. Nie chcę nikogo nachalnie pouczać ale silna wola jest zupełnie nieprzydatna przy rzucaniu palenia. Palenie to nałóg a nałóg to po prostu choroba. Nie można powstrzymać np. grypy sił± woli. Ze swojego do¶wiadczenia wiem że pomaga znalezienie dobrej motywacji.


Niestety drogi Kolego ! Tylko silna wola jest potrzebna zeby rzucic palenie .
Rzucanie palenia rozpoczyna sié w glowie i trzeba naprawdé chciec tego .
Powodzenia !!!
_________________
Krzysztof
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof46 napisał:
Starydrwal napisał:
Zachęcam do przeczytania ksi±żki prof. Zatońskiego - Jak rzucić palenie. Napisana bez przynudzania i z humorem. Mnie pomogła. Nie palę dwana¶cie lat. Nie chcę nikogo nachalnie pouczać ale silna wola jest zupełnie nieprzydatna przy rzucaniu palenia. Palenie to nałóg a nałóg to po prostu choroba. Nie można powstrzymać np. grypy sił± woli. Ze swojego do¶wiadczenia wiem że pomaga znalezienie dobrej motywacji.


Niestety drogi Kolego ! Tylko silna wola jest potrzebna zeby rzucic palenie .
Rzucanie palenia rozpoczyna sié w glowie i trzeba naprawdé chciec tego .
Powodzenia !!!
Ciekawy temat. Może napiszesz Kolego konkretnie jak używać owej mitycznej silnej woli w takiej sytuacji. Pozdrawiam.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starydrwal napisał:
Krzysztof46 napisał:
Starydrwal napisał:
Zachęcam do przeczytania ksi±żki prof. Zatońskiego - Jak rzucić palenie. Napisana bez przynudzania i z humorem. Mnie pomogła. Nie palę dwana¶cie lat. Nie chcę nikogo nachalnie pouczać ale silna wola jest zupełnie nieprzydatna przy rzucaniu palenia. Palenie to nałóg a nałóg to po prostu choroba. Nie można powstrzymać np. grypy sił± woli. Ze swojego do¶wiadczenia wiem że pomaga znalezienie dobrej motywacji.


Niestety drogi Kolego ! Tylko silna wola jest potrzebna zeby rzucic palenie .
Rzucanie palenia rozpoczyna sié w glowie i trzeba naprawdé chciec tego .
Powodzenia !!!
Ciekawy temat. Może napiszesz Kolego konkretnie jak używać owej mitycznej silnej woli w takiej sytuacji. Pozdrawiam.

Najlepiej używać jej z głow± zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palenie rzuciłem 15 lat temu (doszedłem do 3 paczek dziennie), była to moja 2 próba, tym razem udana. Silna motywacja, silna wola, autosugestia, jak zwał tak zwał, ale jedynie jak sam siebie przekonasz i w tym wytrwasz masz szanse na sukces. Nie możesz mieć złudzeń, że stopniowe ograniczanie pozwoli na pokonanie wroga. Wrzuć w google "nałóg tytoniowy" "leczenie nałogu tytoniowego" cała kopalnia wiedzy i opinii.
Z grona dalszych znajomych słyszałem o dobrych efektach hipnozy jako dodatkowego czynnika wspomagaj±cego decyzję.
Na marginesie nadci¶nienia i astmy, przez wiele lat leczono mi nadci¶nienie lekiem o nazwie Acurenal. Okazało się, że u około 30% populacji może powodować astmę. W poł±czeniu z alergi± taki był skutek używania tego leku przynajmniej u mnie.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzę z założenia że je¶li chce się naprawdę rzucić to się tego dokona.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Sob Sie 28, 2010 9:09 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Zapytaj, będę wdzięczny. wink:

Zyban
przez pierwszy tydzeń normalnie jarasz i łykasz zyban,po tygodniu odstawiasz fajki a zyban łykasz dalej przez chyba 4 albo 5 tygodni,a może dłużej?Je¶li zajdzie potrzeba przedłużysz o kolejne 4 tygodnie.Porcja zybanu kosztuje ok. 240plz i wystarcza to na miesi±c.Faktycznie nie ci±gnie.
Kolega robił dwa podej¶cia,za drugim razem rzucił. Ja nie paliłem przez okres kuracji i chyba miesi±c po. Na jakiej¶ imprezie po alkoholu kto¶ wyci±gn±ł cygara "Moods",zajarałem i poszłłłło :roll: Papierosów nie palę ale jako że cygara może ciut przydrogie to s± cygaretki "Moods" i 5-6 dziennie wypalę chyba że jestem na rybach to 10.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes, bardzo się cieszę, że próbujesz rzucić palenie. Moja lista jest dla twardzieli. Je¶li nim jeste¶ - prosze bardzo, zapisz się. Tylko pamiętaj. Tamten wpis, to już klamka zapadła. No chyba, że jeste¶ człowiekiem, który robi sobie dupe z gęby. Jednak nie wygl±dasz na takiego i Twoja wola zapisania się na listę będzie traktowana bardzo poważnie.
Teraz o e-papierosku.
Cóż ja mogę na ten temat wiedzieć? Ci co byli w maju na belonach, wiedz±, że mogę.
Jestem obserwatorem palacza - strasznie dużo palił papierosów. Od paĽdziernika tamtego roku, zacz±ł z e-papierosem. Nie odpowiadał mu ale się nie załamywał. Kupił inne modele - jeszcze droższe, zmieniał flakony z dawkami nikotyny, aż ... dobrał takie jak były przy normalnym paleniu. Do dzisiaj pali e-papieroska. Nie s± one by rzucić palenie. S±, aby nie smrodzić dookoła, aby to palenie było bardziej zdrowe. Co wci±gasz do płuc z normalnego papierosa? Co wci±gasz do płuc z e-papierosa?
Inaczej się pali e-papieroska. Trzeba się nauczyć.
Zwykłego ciagniesz w pospiechu. Tutaj trzeba długo i powoli ciagn±ć. Inaczej pisz±c, ci±gniesz opary nikotyny dłużej za jednym razem, bo wolniej. To czas, w którym ketricz ( nie mam pojęcia jak się to pisze ) zd±ży odparować dawkę nikotyny. Bo to nie smoliste czę¶ci papierosa s± owym nałogem a nikotyna. Tę z e-papieroska zaci±gniesz czyst±. Je¶li będziesz palił e-papieroska jak normalnego, nie zaciagniesz się nikotyn± i nie będzie Twój organizm ''zadowolony ''.
Sumuj±c :
1* nie kupuj tanich chłamów ( brak ładowarki, albo zaraz sie zepsuje, nie załaduje jak należy, brak rezerwowych ketri?? i często dodatkowego, rezerwowego papieroska )
2* trzeba dobrać wła¶ciw± porcję ( stężenie ) nikotyny
3* trzeba nauczyć sie palić ( inny system wci±gania ''dymka'' )
4* za pomoc± tych papierosów nie rzucisz palenia.

Może jednak lista? :-)
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siostra kupiła e-papierosa dla mamy, żeby mniej normalnych paliła. Mało co to pomogło mamie, ja natomiast na zasiadkach na rybkach zamiast 2paczek za nockę z porankiem spaliłem pakę. Co¶ więc to dało, niestety ten wynalazek mi gdzie¶ zagin±ł. Dodam jeszcze , że kumpel też to miał i jego firmy e-papieros był choć droższy, to dla mnie dużo gorszy. Ale normalnych fajek i tak nie zast±pi. smutny
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w życiu zawsze tylko szybkie i zdecydowane decyzje były dobre dla mnie i mojego zdrowia. Dzięki nim w firmie i w życiu dobrze wychodziłem. Dwadzie¶cia cztery lata temu zaprzyjaĽniony lekarz doradził mi abym przestał palić. Chorowałem 3 lub 4 razy w roku na zapalenie oskrzeli, ci¶nienie miałem 160 na 100 i otłuszczenie w±troby. W 1986 roku, kiedy leżałem z kolejnym zapaleniem i który¶ raz z rzędu brałem takie antybiotyki, że miałem już całkowicie uszkodzone jelita postanowiłem zerwać z nałogiem. Od tego czasu ani raz nie chorowałem na oskrzela a jak idę na badania kontrolne co trzy lata do lekarza to ten robi mi dwa razy bo my¶li, że to bł±d aparatury, W±troba w normie a ci¶nienie 130 na 70. Trzy lata musiałem czekać na odbudowę flory bakteryjnej w jelitach. Trzeba po prostu wykonać rozkaz jak w wojsku i tyle a nie jakie¶ pół¶rodki do napędzania koniunktury farmaceutycznej i innych w±tpliwych a drogich wynalazków.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jotes, bardzo się cieszę, że próbujesz rzucić palenie. Moja lista jest dla twardzieli. Je¶li nim jeste¶ - prosze bardzo, zapisz się. Tylko pamiętaj. Tamten wpis, to już klamka zapadła. No chyba, że jeste¶ człowiekiem, który robi sobie dupe z gęby. Jednak nie wygl±dasz na takiego i Twoja wola zapisania się na listę będzie traktowana bardzo poważnie.
Teraz o e-papierosku.
Cóż ja mogę na ten temat wiedzieć? Ci co byli w maju na belonach, wiedz±, że mogę.
Jestem obserwatorem palacza - strasznie dużo palił papierosów. Od paĽdziernika tamtego roku, zacz±ł z e-papierosem. Nie odpowiadał mu ale się nie załamywał. Kupił inne modele - jeszcze droższe, zmieniał flakony z dawkami nikotyny, aż ... dobrał takie jak były przy normalnym paleniu. Do dzisiaj pali e-papieroska. Nie s± one by rzucić palenie. S±, aby nie smrodzić dookoła, aby to palenie było bardziej zdrowe. Co wci±gasz do płuc z normalnego papierosa? Co wci±gasz do płuc z e-papierosa?
Inaczej się pali e-papieroska. Trzeba się nauczyć.
Zwykłego ciagniesz w pospiechu. Tutaj trzeba długo i powoli ciagn±ć. Inaczej pisz±c, ci±gniesz opary nikotyny dłużej za jednym razem, bo wolniej. To czas, w którym ketricz ( nie mam pojęcia jak się to pisze ) zd±ży odparować dawkę nikotyny. Bo to nie smoliste czę¶ci papierosa s± owym nałogem a nikotyna. Tę z e-papieroska zaci±gniesz czyst±. Je¶li będziesz palił e-papieroska jak normalnego, nie zaciagniesz się nikotyn± i nie będzie Twój organizm ''zadowolony ''.
Sumuj±c :
1* nie kupuj tanich chłamów ( brak ładowarki, albo zaraz sie zepsuje, nie załaduje jak należy, brak rezerwowych ketri?? i często dodatkowego, rezerwowego papieroska )
2* trzeba dobrać wła¶ciw± porcję ( stężenie ) nikotyny
3* trzeba nauczyć sie palić ( inny system wci±gania ''dymka'' )
4* za pomoc± tych papierosów nie rzucisz palenia.

Może jednak lista? :-)

Rysiu
aby rzucić palenie ,trza również pozbyć się odruchu sięgania po niego . żaden jaki¶ tam E -z filtrem czy bez, temu nie pomoże ,tak więc jak chcesz pomóc nie namawiaj na jakie¶ substytuty :evil:
Paliłem daaaaaaaaaawno temu ,rzuciłem w jedna chwilę, podejrzewam ,a nawet jestem pewien że kombinowanie skończyło by się niczym -
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:

Paliłem daaaaaaaaaawno temu ,rzuciłem w jedna chwilę, podejrzewam ,a nawet jestem pewien że kombinowanie skończyło by się niczym -

Zenon masz rację w moim przypadku tak było, wcze¶niejsze próby rzucenia fajek kończyły się na niczym, a było ich trochę, najpierw zmniejszałem ilo¶ć wypalanych papierosów na dobę, niestety nic to nie dało po pewnym czasie wracałem do "normy", próbowałem palić lżejsze (light) a potem (super light), również nic to nie dało mocne były najlepsze), nadal paliłem jak lokomotywa w końcu przyszedł dzień w którym zaczęło mnie dusić, kaszel doprowadzał mnie do wymiotów, wszystko to było bardzo mecz±ce więc powiedziałem do¶ć, wypaliłem to co miałem w paczce i na tym koniec, jedynym pomocnikiem w niepaleniu była guma do żucia.
Mam znajomych którzy również próbuj± zerwać z nałogiem z tym że oni wspomagaj± się różnymi plasterkami, tabletkami a nawet akupunktur±, ale jak na-razie nie widać efektów.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Wto Sie 31, 2010 9:14 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo jest, że e-papieros nie oduczy palenia. To przecież napisałem.
Niepotrzebne zatem s± komentarze na ten temat w tym po¶cie.
E-papieros może zast±pić normalnego smrodziucha. Jest zdrowszy od niego i przede wszystkim nie robi krzywdy dla otoczenia. Jest też o wiele tańszy od zwykłego kopciucha. Kto nie potrafi liczyć, nie będe mu tego udawadniał ( flakonik czystej nikotyny zastepuje wagon papierosów, flakonik za¶ kosztuje ¶rednio 16 zł ).
Ci, którzy nie chc± rzucać palenia, mog± przeskoczyć na e-papieroska. Tylko dla nch jest otwarty ten post a komentarze pt. ''nie oducz± palenia '' s± tutaj chybione.
Dla tych, którzy chc± rzucić, zapraszam na inny post - moja lista :-)
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu wszystkich opinii, widać jasno, że tylko stary sprawdzony sposób może być skuteczny i ten zastosuję. Dzięki za opinie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpisujesz się na listę? :-)
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz zapaliłem e-papierosa ale czułem go tyle co wydychanego w zimę na dworze powietrza. Nie palę od jakiego¶ już czasu z tym że ja rzucałem inaczej. Zwykle paliłem Marlboro czerwone i z czasem kupowałem sobie paczki fajek coraz słabszych. Skończyło się na paleniu LM'ów silver przez tydzień i przestałem palić w ogóle. Silvery czuć prawie tak słabo jak e-papierosa. Polecam ten sposób.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta wiadomo¶ć, jest chyba najlepsz± zachęt± do wpisywania się na listę Oldiego. DWULATEK JUŻ NIE PALI! wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek, a co on tam palił, dwie paczki raptem ;)
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo malutki... i głupiutki. ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijaj±c sumatrzańskie tradycje jestem "pełen podziwu" dla taty młodego palacza wink: .
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 111