Czy wiesz, że...
Często zdarza się, że w miejscu, w którym złowiony został większy szczupak, po niedługim czasie pojawia się kolejny.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 273
 Zalogowani 0
 Wszyscy 273

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(135871) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135871) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135871) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135871) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614098) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614098) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614098) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614098) Apr 26, @ 00:02:06


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2145
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - poradnik spiningowy
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
poradnik spiningowy
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 4:07 am    Temat postu: poradnik spiningowy Odpowiedz z cytatem

koledzy od jakiego¶ czasu poszukuje dobrego poradnika spiningowego, który opisywał by sposoby prowadzenia poszczególnych przynęt podczas wędkowania. Sam trochę spininguje, ale raczej jest to obijanie wody przynętami niż profesjonalne podej¶cie do tematu. Prosze o pomoc je¶li macie swoje ulubione pozycje (ksi±żkowe oczywi¶cie) wesoly dobrze ospisujace zagadnienia spiningu przy połowie poszczególnych gatunków.
Trochę informacji czerpie z "Wędkarstwa spiningowego" J.Kolendowicza, ale to trochę za mało.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 6:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więcej niż dużo jest na WCWI w postaci artykułów. Ogólnie na forach jest dużo więcej niż w ksi±żkach i w dodatku aktualne.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli znajdzie się kilku chętnych to w oparciu o Ich i swoje do¶wiadczenia chętnie podejmę się napisania w formie wspólnego artykułu takiego "quo vadis spinningu" wink: .
Mogło by być ciekawie w konfrontacji z innymi stworzyć takie A,B,C. wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Mogło by być ciekawie w konfrontacji z innymi stworzyć takie A,B,C. wink:

Dobrze napisane, bo do "Z" nie da się doj¶ć.
Bielkiel, prosisz o co¶, co chyba nie istnieje. Nawet na podobnych łowiskach znajduj±cych się blisko siebie ryby mog± mieć na tyle inne preferencje "żywieniowe", że z przynęta i sposobem jej prowadzenia szybko nie trafisz.
Je¶li jednak chcesz co¶ poczytać, to wybieraj raczej pozycje po¶więcone konkretnym gatunkom ryb, niż podręczniki "ogólnospiningowe".
Mimo wszystko polecam odwiedzanie for internetowych, poznawanie użytkowników i wspólne łowienie. Nawet największe autorytety nie przekaż± Ci takiej wiedzy o konkretnym łowisku jak "miejscowi". Rozpoczynaj±c łowienie z kim¶ takim masz na dzień dobry wyłożone podstawy- przynęty i sposób ich prowadzenia dla konkretnej wody. Potem wystarczy tylko łowić, łowić i jeszcze raz łowić i za kilkadziesi±t lat sam napiszesz ksi±żkę wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mam pierwszego chętnego wesoly , kto następny do stworzenia dzieła? wesoly
Mam już zarys takiej pracy, ale potrzebnych jest więcej "autorytetów sztuki".
Ilo¶ć "sztuk" dowolna wesoly , bo praca ma być doktorska, zatem nie może być lipy (chyba, że na wobki wesoly ). Dareczku już się nie wykręcisz! lol Piszemy! Poczekamy jeszcze trochę na pozostałych chętnych.
Plan jest taki: Wybieramy temat, piszemy swoje do¶wiadczenia i zamieszczamy w formie artykułu. Po ogłoszeniu tematu "wybrańcy" zobowi±zani s± w ci±gu okre¶lonego czasu na zebranie my¶li i przekazanie w formie pisemnej do zbieraj±cego swoje do¶wiadczenia wink: .
Podzielimy temat na działy żeby nie było chaosu.
Nie odmówisz wesoly .
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 2:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Sam uczyłem się wiele z ksi±żki J. Kolendowicza. Polecić mog± także ksi±żkę M. Szymańskiego pt. Wędkarstwo rzeczne. Jeżeli łowisz w rzekach ta ksi±żka dostarczy Ci z pewno¶ci± wiele cennych informacji.

Warto zwrócić uwagę na ksi±żkę D.Duszy pt. Sekrety Mistrzów Spiningu. Ksi±żka zawiera wywiady ze znanymi polskimi spinningistami ( m.in. Szymański, Litwiński, Kolendowicz, Jagiełło). W przeprowadzonych rozmów można wyci±gn±ć szereg, ciekawych informacji.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za podpowiedzi. Wiem, że wiedzę innych najlepiej "podpatrzeć" przez wspólne wędkowanie. Nie mniej jednak pomysł Roberta jest rewealcyjny (jak dla mnie) i gdyby wypaliło i na PW pojawiły się tego typu artykuły ja byłbym wniebowzięty wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłbym jeszcze bardziej w niebo wzięty gdyby entuzjazm naszych mistrzów okazał się w chwili i potrzebie na miejscu wink: lol . Czyżby nie mieli w tej materii nic do powiedzenia 8O wesoly .
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 6:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Jeżeli znajdzie się kilku chętnych to w oparciu o Ich i swoje do¶wiadczenia chętnie podejmę się napisania w formie wspólnego artykułu takiego "quo vadis spinningu" wink: .
Mogło by być ciekawie w konfrontacji z innymi stworzyć takie A,B,C. wink:

Robercie je¶li potrafisz spisać to co ja Tobie przekażę to możesz na mnie liczyć.
Dam Ci zdjęcia i rysunki powiem jak dobieram miejsca ... pomogę
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Jarku usmiech , na pewno Twoje wiadomo¶ci będ± bezcenne usmiech .
Zaskoczony jestem, co prawda rozpieraj±cym entuzjazmem naszych spinningistów lol .
Zrozumiałem w tym momencie, że spinning to już archaiczna metoda wędkowania i mało, kto dzi¶ pamięta jak j± stosować, no trudno wink: lol .
A bardziej serio. Panowie spinningi¶ci czyżby¶cie zapomnieli, że którego¶ dnia stali¶cie nad wod± bezradni i nikt nie podpowiedział, co w takiej chwili trzeba zrobić. Gdzie leży bł±d? W jaki sposób podać przynętę, jak j± prowadzić itp. A może podpowiedział, ale to Wasza tajemnica? wink: Szkoda trzymać tylko dla siebie takie tajemnice, podzielcie się nimi.
Ze wszystkimi, którzy zaczynaj± przygodę ze spinem, i tymi, którzy wiedz± już dużo na ten temat, ale na pewno nie wszystko. Każde wasze do¶wiadczenie jest istotne, bo niesie wiedzę, której potrzebuj± inni. Czy o tym trzeba pisać by przypomnieć? wink:

Temat jak wspominał Dzepetto jest ogromny, ale je¶li usystematyzować wspólne do¶wiadczenia może powstać cykl wielu cennych wskazówek.
Trudno jest obj±ć w krótkim czasie i jednym tek¶cie cały zakres zagadnień zwi±zanych z t± metod±, jednak, je¶li podzielić cał± tę wiedzę na poszczególne uporz±dkowane rozdziały może okazać się, iż jest to doskonała lektura, z której każdy może czerpać dodatkowe korzy¶ci. Przemy¶lcie wink: . Odpowiadać będziecie tylko na zadany temat i nie koniecznie trzeba do tego zdjęć czy szkiców.
Moje do¶wiadczenia na temat łowienia z jednostek pływaj±cych s± żadne, więc na ten temat nie będę głosu zabierał a chętnie dowiedziałbym się o tym jak najwięcej.
Wniosek z tego taki, że obligacji pisania na każdy temat nie zakładam ( nie zakładam żadnych obligacji wink: lol ). Tu natomiast gdzie kto¶ mógłby sprzedać kawałek swojego do¶wiadczenia chętnie przeczytamy i skomentujemy. Zatem ?... wink:
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duchem jestem z Wami Robercie! Powodzenia w realizacji pomysłu! Będę czytał i czerpał wiedzę!
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i fajnie. Ja się czasem doczepię (choć mam ¶rednio blade pojęcie). Grunt, żeby było edukacyjnie wesoly.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wesoly
Wiem Włodziu, że gdyby¶ "spinningował" intensywniej już by¶ ochoczo pomógł wesoly .
Mnie się również marzy by w ¶lady takiego tematu poszły inne rodzaje wędkarstwa. Gruntowe, spławik, mucha… wink:
Może mniej byłoby na forum czczej paplaniny a więcej kreatywnej działalno¶ci wink: .
Pozdrawiam Włodziu i do zobaczyska wesoly .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O widzisz Pawełku, już masz przedni± my¶l wesoly . A o "spinie" też nie zapomnij wesoly .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Jeżeli znajdzie się kilku chętnych to w oparciu o Ich i swoje do¶wiadczenia chętnie podejmę się napisania w formie wspólnego artykułu takiego "quo vadis spinningu"

W największym skrócie:
"rzucasz i zwijasz" zly:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha napisał

Cytat:
W największym skrócie:
"rzucasz i zwijasz"




Doskonale Sacha, na star± gwardię zawsze można liczyć lol .
Teraz proszę wy¶lij to w formie artykułu i jeżeli możesz doł±cz fotki lol .
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Mnie się również marzy by w ¶lady takiego tematu poszły inne rodzaje wędkarstwa. Gruntowe, spławik, mucha… wink:
Może mniej byłoby na forum czczej paplaniny a więcej kreatywnej działalno¶ci wink: ..

Jak już wyczerpi± się wszystkie pomysły i tematy w przyszłym roku to skrobnę co¶ o wyczynie bo to wredny i rozbijacki temat lol Może być nawet cyklicznie na pory roku. Na razie chętnie poczytam o spiningu a szczególnie o zboczku, ponieważ to mnie od trzech lat pasjonuje (pasjaII). Tym bardziej, ze jest tu fachowiec, prekursor od spiningu ze spławikiem wink: tylko nie wiem czy się ujawni bo to zabójcza metoda.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze jest też potrzebny antytalent do spinningu? Chętnie się takim odcinkiem zajmę :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może taki artykuł - antytalentowy byłby wspaniałym rozpoczęciem całej reszty dobrych rad?
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie by było gdyby jak najwięcej pogawędkowiczów pomogło stworzyć nasz± mał± pogawędkowa encyklopedię spiningu usmiech każdy na pewno może swoj± rad± i spostrzeżeniami poszerzyc wiedzę innych. Bo przecież od kogo mamy się uczyć jak nie od siebie nawzajem...
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Tym bardziej, ze jest tu fachowiec, prekursor od spiningu ze spławikiem wink: tylko nie wiem czy się ujawni bo to zabójcza metoda.


Czy to możliwe? A może co¶ pokręciłe¶/pomyliłe¶? 8O
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
J napisał:
Tym bardziej, ze jest tu fachowiec, prekursor od spiningu ze spławikiem wink: tylko nie wiem czy się ujawni bo to zabójcza metoda.


Czy to możliwe? A może co¶ pokręciłe¶/pomyliłe¶? 8O

Gdzieżbym się pomylił, na RO był artykuł wink: No chyba, że pomyliłem, bo paproch ze spławikiem to nie spining lol Podpisane jako¶ tak J Sz. lol Ja poszedłem dalej t± drog±, z innymi przynętami sztucznymi tam gdzie naturalne s± zabronione.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Jotes napisał:
J napisał:
Tym bardziej, ze jest tu fachowiec, prekursor od spiningu ze spławikiem wink: tylko nie wiem czy się ujawni bo to zabójcza metoda.


Czy to możliwe? A może co¶ pokręciłe¶/pomyliłe¶? 8O

Gdzieżbym się pomylił, na RO był artykuł wink:


No to już się domy¶lam, kogo masz na my¶li. usmiech Był i jest! Tylko , w którym miejscu ja tam napisałem, że to metoda spinningowa? Opisałem metodę spławikow± z użyciem 3 cm żyj±tka wodnego z gumy -raczka. Nie znajdziesz tam, że zestaw należy zarzucić i spin/kręcić.
A może RAPR zabrania takiego łowienia, tylko ja co¶ pokręciłem i namawiam do złego? :roll:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:

A może RAPR zabrania takiego łowienia, tylko ja co¶ pokręciłem i namawiam do złego? :roll:

Luka w przepisach lol sztuczna ikra, kalmar, krewetka i ochotka to też sztuczne przynęty a ich na kotwicę nie założysz lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Jotes napisał:

A może RAPR zabrania takiego łowienia, tylko ja co¶ pokręciłem i namawiam do złego? :roll:

Luka w przepisach lol sztuczna ikra, kalmar, krewetka i ochotka to też sztuczne przynęty a ich na kotwicę nie założysz lol


Jakie¶ aluzje? Je¶li masz mi co¶ do zarzucenia, chcesz co¶ udowodnić - nie krępuj się! ¦miało! Je¶li metoda jest zabroniona, to takim artykułem nawoływałbym do łamania przepisów PZW, a może nawet ustawy. A już bez w±tpienia łamałbym regulamin tego portalu, a wiem z czym to się wi±że.

Nalegam zatem, by¶ zdemaskował kłusola! - chyba, że brak Ci odwagi... A i te u¶mieszki jakie¶ takie nieszczere. :evil:

Dla niewiedz±cych - o tym mowa
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli J masz na my¶li wyczynowy spinning to możesz od razu zasilić grono pisz±cych i bardzo będę zadowolony. Zwłaszcza, że do tej pory jest to grono bardzo liczne zly: .
Rysiu, Twoje do¶wiadczenia ze spinem też będ± bardzo ważne. Nie chodzi tu o wykazanie, że jest się najlepszym w tej metodzie a o porównanie do¶wiadczeń, zatem wpisuje Ciebie na liste wesoly .
Zestaw zagadnień, na które w dowolnej kolejno¶ci chętni mog± odpowiedzieć. Nie jest to lista zamknięta i jeżeli ktokolwiek ma ochotę może dodać to, co uważa za słuszne.

1. Charakterystyka mojego łowiska, zasady poruszania się po łowisku, rozpoznawanie miejsc bytno¶ci drapieżnika.
2.Dobór zestawu wędkarskiego dla danego łowiska i gatunku ryby.
3.Przynęty i sposoby ich prezentacji.
4. Ubiór wędkarski, dodatkowy sprzęt dla potrzeb spina.
5.Jeszcze o sprzęcie: Kije, młynki, linki i biżuteria.
6. Łowienie z jednostek pływaj±cych, trolling i nie tylko.
7.Specyfika łowienia poszczególnych gatunków ryb na spinning.
8.Postepowanie ze złowionymi rybami. Zagadnienia zwi±zane z ochron± ryb i tarlisk.
9.Boczny trok-odmiana spinningu czy "aktywna gruntówka"?
10. Technika i trening precyzji rzutu przynęt± spinningow±.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:

Jakie¶ aluzje? Je¶li masz mi co¶ do zarzucenia, chcesz co¶ udowodnić - nie krępuj się! ¦miało! Je¶li metoda jest zabroniona, to takim artykułem nawoływałbym do łamania przepisów PZW, a może nawet ustawy. A już bez w±tpienia łamałbym regulamin tego portalu, a wiem z czym to się wi±że.

Nalegam zatem, by¶ zdemaskował kłusola! - chyba, że brak Ci odwagi... A i te u¶mieszki jakie¶ takie nieszczere. :evil:

O czym Ty mówisz!!. Po pierwsze nie doczytałe¶ poprzedniego mojego posta, gdzie się z Tob± zgadzam. Po drugie szukasz we mnie wroga, choć nim nie jestem i to nie pierwszy raz. A po trzecie ja to wszystko pierniczę i cze¶ć, bez u¶mieszków tym razem. Po tym co teraz napisałe¶ do mnie bezpodstawnie jeste¶ u mnie skre¶lony. IdĽ do lekarza póki czas. Jeszcze jeden przykład, że nawet w dobrej wierze nie warto tu nic pisać. Dlatego to umrze jak inne fora z chorymi na podejrzliwo¶ć.

Robert napisał:
Jeżeli J masz na my¶li wyczynowy spinning to możesz od razu zasilić grono pisz±cych i bardzo będę zadowolony. .

Tu jest nienormalna atmosfera nie do zniesienia podejzliwo¶c do wszystkiego i wszystkich z samej zasady. Jak kto¶ nie ma do czego, to czepia się kwantyfikatorów a nawet u¶mieszków. Wtedy brzmi bardziej salonowo. I można poci±gn±ć "ciekaw±" dyskusję. Chyba sobie wezmę urlop dziekański.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te wypowiedzi uznałem za pełne aluzji, zwłaszcza u¶mieszki. Je¶li były nic nie znacz±ce, to znaczy, że nie znam się na żartach.

J napisał:
No chyba, że pomyliłem, bo paproch ze spławikiem to nie spining lol Podpisane jako¶ tak J Sz. lol


J napisał:
Jotes napisał:

A może RAPR zabrania takiego łowienia, tylko ja co¶ pokręciłem i namawiam do złego? :roll:

Luka w przepisach lol sztuczna ikra, kalmar, krewetka i ochotka to też sztuczne przynęty a ich na kotwicę nie założysz lol


I wolałbym, by było bez tych "u¶mieszków", bo i inny czytelnik może się dopatrywać ich ukrytego znaczenia.
Poza tym, prosty ja człek ze wsi... :roll:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J nie gniewaj się, ale odebrałem podobnie jak Jotes i zastanawiam się teraz, co zrobić żeby¶ nie my¶lał, że panuje tu nienormalna atmosfera. Nawet miałem wrażenie, że próbujesz storpedować temat 8O . No, ale uspokoiłe¶ mnie i tu "walne ikonke" lol
Jarku nie ukrywam, że bardzo mocno liczę na Twoj± niepodważaln± wiedzę w temacie usmiech .
Panowie do rzeczy, załatwcie resztę prywatnie i nadwrażliwo¶ć niech nie będzie domen± pojednania wink: .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie, sprawa zaszła tak daleko tu na forum - publicznie, że nie powinno się jej ukrywać. Wychodzę z założenia, że każdy powinien wiedzieć kiedy i jak się zachować.
Ubodło mnie trochę w jakich miejscach wklejone były emotkiny, osobi¶cie odebrałem to jako szyderstwo.

Je¶li tak nie było i nie taki był ich cel, a ja to odebrałem całkiem na opak, to: J ja Cię przepraszam. I tak po sprawiedliwo¶ci! Też jeste¶ sobie winien J, bo mogłe¶ dodać słowo od siebie, w czym rzecz...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarku czytałem ten tekst i komentarze na stronie, której adres podałe¶.
Nie rozumiem, czego tam można by złego doszukać się.
Zatem potraktuj, jako nieistniej±cy epizod uwagi, względnie przenie¶ sprawy na inny grunt wink: .
Ci±gnięcie tego typu dyskusji nie wniesie niczego w sprawie, która mogłaby przynie¶ć trochę ¶wieższej atmosfery usmiech .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Jotes napisał:

A może RAPR zabrania takiego łowienia, tylko ja co¶ pokręciłem i namawiam do złego? :roll:

Luka w przepisach lol sztuczna ikra, kalmar, krewetka i ochotka to też sztuczne przynęty a ich na kotwicę nie założysz lol

Wiem że s± tacy co na krewetki łowi± a i sam 2 tygodnie temu kalmary na hak zakładałem,i co?nie wolno?Na ZZ kalmar staje się coraz bardziej popularny.
@Jotes,jak daleko sprawa zaszła?Też masz się czym przejmować :roll:
Może jaka¶ wizyta u psychoanalityka na wzmocnienie psychiki?Nie wiem,ale mnie co¶ takiego zupełnie nie rusza :roll: Jak nie mam sobie nic do zarzucenia to je¶li mi co¶ kto¶ zarzuca to mam to normalnie w dupie zly: Twoje jelito grube a i psychika na tym lepiej wychodzi zly:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy macie już ustalone pisanie tych spinningowych odcinków? Je¶li ja jestem na tej li¶cie, to mój tekst powinien być wstepem do tej Waszej pracy. Chętnie go napiszę i oddam przed publikacj± do sprawdzenia. Je¶li uznacie, że nie nadaje się jako wstęp - wywalimy bazgraninę :-)
Czekam na koordynatora głos. Byłoby nie tak, gdybym miał napisać wstęp a Wasze odcinki nie pokazałyby się :-(
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszcie, piszcie. Słowa uznania dla "aktywu". usmiech

Po urlopie ¶cignę Lecka. Miał napisane - jak twierdził - co¶ podobnego, dotycz±ce "muchołapstwa". Fotki do tego materiału ugrzęzły jednak w uszkodzonym komputerze...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:


1. Charakterystyka mojego łowiska, zasady poruszania się po łowisku, rozpoznawanie miejsc bytno¶ci drapieżnika.
2.Dobór zestawu wędkarskiego dla danego łowiska i gatunku ryby.
3.Przynęty i sposoby ich prezentacji.
4. Ubiór wędkarski, dodatkowy sprzęt dla potrzeb spina.
5.Jeszcze o sprzęcie: Kije, młynki, linki i biżuteria.
6. Łowienie z jednostek pływaj±cych, trolling i nie tylko.
7.Specyfika łowienia poszczególnych gatunków ryb na spinning.
8.Postepowanie ze złowionymi rybami. Zagadnienia zwi±zane z ochron± ryb i tarlisk.
9.Boczny trok-odmiana spinningu czy "aktywna gruntówka"?
10. Technika i trening precyzji rzutu przynęt± spinningow±.



Co dzisiaj znaczy “mojego łowiska”?
Pisz±c dzisiaj- mam na my¶li stan rzek i jezior , nie odnosz±c się bynajmniej do poziomu wód!!
Będ±c na nieznanej mi wodzie ,w pogoni za drapieżnikiem szukam drobnicy , a dysponuj±c ‘\”elektronik± “ szukam miejsc podręcznikowych ,czytaj podwodnych górek ,ostrych spadów , to czego i jakiego ukształtowania dna poszukuje ,zależy w głównej mierze od gatunku jaki chce lub chciałbym ... Ale to oczywi¶cie czysta teoria , bo jak życie uczy daaaawno minęły czasy kiedy wybieraj±c się na ryby ,wybierało się gatunek jaki będę łowił ,pomijaj±c oczywi¶cie takie ryby jak karp czy np.. okoń , którego jako celowy nie łowi się raczej na spina o CW. 45g,
co do wyboru i prezentacji ....
Otóż uważam że wybór jak każdy jest trudny ,a co do prezentacji ,to najładniej wygl±daj± w gablocie przy dobrym o¶wietleniu.
Strój jest bardzo ważnym elementem zestawu wędkarza , bo jak tu modnie zaprezentować się póżn± jesieni± w kufajce i gumo filcach na bulwarze ,po¶ród wystrojonej gawiedzi . Z dodatkowego sprzętu ,wymienił bym wyczepiacz.
Kije młynki i linki... Tu prócz poławianych gatunków , uzależnił bym od zasobno¶ci portfela
Łowienie z łodzi , przede wszystkim należy pamiętać o zarejestrowaniu ¶rodka pływaj±cego, nadaniu numeru wyposażeniu , oraz zachowaniu wszelkiej ostrożno¶ci łowi±c kijem nieco krótszym niż z brzegu, maj±c naiwn± nadzieję że z łodzi to już sukces murowany. Pamiętać należy że wszelkie ,woblery błystki i inne precjoza warto przechowywać w pudełkach z uwagi na możliwo¶ć wbicia sobie kotwicy w tylni± czę¶ć spodni..
O trolingu nie będę się wypowiadał ,z uwagi na to że na naszych wodach jest on prawie całkowicie zabroniony.
Jak postępować ze złowion± ryb± ? Otóż jest tylko dwie odpowiedzi , wypu¶cić ,lub zje¶ć wybór należy do ciebie.
Boczny trok czyli “zboczek” zwany przeze mnie - rodzaj subtelnego wędkarstwa ,co¶ pomiędzy gruntem z poci±ganiem a spinem w zwolniony, tempie.
Co do punktu ostatniego , trening takowy zaprezentował Oldi na zlocie w Kręglu . A polegał na celnym rzucie błystka wahadłow± do wiaderka , jako że zawody wygrał kolega z Grudzi±dza , proponuje go na trenera kadry PW lol lol lol
Z wędkarskim pozdrowieniem Zenon
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 5:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby wydać cały cykl ( odcinki o spinningu ) musi być jeden wspólny tytuł. Trzeba też okreslić koordynatora i z nim się konsultować w sprawie kolejnych odkryć odcinkowych. Ja, z racji umiarkowanej wiedzy na ten temat, chętnie otworzę owe odcinki specjalnym wstępem.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po prostu każdy co¶ napisze . W formie opowiadania , relacji , instrukcji .... jak kolwiek .
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszcie, piszcie, bo moja córka w II kl. podstawówki jest bardziej twórcza, po dwóch dniach szkoły, niż ponad 4 tys. userów portalu. usmiech
Gdyby nie wycieczka Sołtysa i jego miło¶ć do scyzoryków, to nic by tutaj nie było do czytania. Idealistyczny do granic przyzwoito¶ci i dobrego smaku zamęt na forum też dopiero przy przyszłorocznych wyborach... zly:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Piszcie, piszcie, bo moja córka w II kl. podstawówki jest bardziej twórcza, po dwóch dniach szkoły, niż ponad 4 tys. userów portalu. usmiech
Gdyby nie wycieczka Sołtysa i jego miło¶ć do scyzoryków, to nic by tutaj nie było do czytania. Idealistyczny do granic przyzwoito¶ci i dobrego smaku zamęt na forum też dopiero przy przyszłorocznych wyborach... zly:

przeczytaj post Oldiego. Koordynacja,kooperacja,kopulacja :roll: oj,przepraszam wspólny tytuł wink:
My¶lę że po Euro 2012 będzie czas na takie rzeczy jak spinigowanie.
A teraz powoli przygotowujemy się do sezonu zimowego zly:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest, kiedy tydzień czasu jest się nieobecny :roll: .
Do rzeczy. Jeżeli zaakceptujecie to tytuł podał już Sacha( ma swój udział wesoly ).
"Rzuć i zwiń". I tylko proponuję by numerować każdy odcinek bez względu na nie chronologiczno¶ć cyklu, względnie dopisywać swój podtytuł. Oczywi¶cie wszystkie prace wyl±duj± w dziale "Spinningowe Łowy".
Rysiu pisz i wysyłaj wesoly . Chciałem być pierwszy, ale zacz±wszy grzęznę i coraz bardziej poszerzam zagadnienie lol . Mam nadzieję, że w ten weekend zdołałam uporz±dkować my¶li i zrobić z tego jedn± cało¶ć wesoly . Liczę na to, że po pierwszej edycji doł±cz± do nas następni wink: .
Zenon, nie wiem jak odbierać Twój post. My¶lę, że chciałe¶ pomóc, ale lepiej by¶ rozwin±ł swoje przemy¶lenia i doł±czył wink: .
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Tak to jest, kiedy tydzień czasu jest się nieobecny :roll: .
Do rzeczy. Jeżeli zaakceptujecie to tytuł podał już Sacha( ma swój udział wesoly ).
"Rzuć i zwiń". I tylko proponuję by numerować każdy odcinek bez względu na nie chronologiczno¶ć cyklu, względnie dopisywać swój podtytuł. Oczywi¶cie wszystkie prace wyl±duj± w dziale "Spinningowe Łowy".
Rysiu pisz i wysyłaj wesoly . Chciałem być pierwszy, ale zacz±wszy grzęznę i coraz bardziej poszerzam zagadnienie lol . Mam nadzieję, że w ten weekend zdołałam uporz±dkować my¶li i zrobić z tego jedn± cało¶ć wesoly . Liczę na to, że po pierwszej edycji doł±cz± do nas następni wink: .
Zenon, nie wiem jak odbierać Twój post. My¶lę, że chciałe¶ pomóc, ale lepiej by¶ rozwin±ł swoje przemy¶lenia i doł±czył wink: .
żartobliwie oczywi¶ćie lol gdzie mi teoretykowi wędkarstwa ,do przodowników praktykuj±cych , takich jak ... nie wymienę bo nie chciał bym kogo¶ pomin±ć wesoly wesoly
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie kilka dni a temat ruszył :-)
Rzuć i zwiń . Fajny temat. Zabieram sie do pisania pierwszej czę¶ci ( kurcze - czekać aż wydrukuj±!!! ). Kto będzie drugi?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw napisz, a póĽniej wzdychaj "kiedy wydrukuj±". usmiech
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstęp napisany - poszłoooo!!!
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantastycznie Rysiu, taki wstęp mógłby się tylko marzyć, ale na Ciebie zawsze można liczyć. wesoly
Napiszę więcej jak wrócę z drogi, w laptopie nie mam polskiej czcionki, więc i to będę musiał poprawić. Majac dzisiaj dostęp do netu nie wytrzymałem i musiałem Ciebie pochwalić wesoly .


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Pią Wrz 10, 2010 5:56 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pochwałę :-)
No kto jeszcze mnie chce pochwalić? :-)
Wiadomo - tyle już wystarczy.

No to teraz możecie się wyżyć na tek¶cie. Jest temat i mam nadzieję, że s± chętni.
Ja tymczasem zajmę się czym¶ zupełnie innym. Potrzebuję konsultacji w sprawach fotoszopa. Mistrz tego oprogramowania proszony jest o pilny kontakt.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Ja tymczasem zajmę się czym¶ zupełnie innym. Potrzebuję konsultacji w sprawach fotoszopa.


TUTAJ masz wszystko o Photoshopie.

Ps. Tysz Cię chwole za teksta. wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pochwalenie. Jotes nie o to mi chodziło. Szukam specjalisty, który bedzie mógł chwilę ze mn± pogadać na Skype.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nie ma już chętnych do cyklu ''Rzuć i zwiń'' ? Mam napisać zakończenie?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wielki sezon wędkarski. Nikogo nie widać, nikogo nie słychać.
Szczupaki i sandacze bior±? Tylko ja biedak siedzę na tej A1 od 6:00 do 19:00. Ani na ryby , ani na grzyby. Zachciało się cholera kieszonkowych :-(
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.21 sekund :: Zapytania do SQL: 167