Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % całości połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapią 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 317
 Zalogowani 0
 Wszyscy 317

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(162158) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(162158) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(162158) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(162158) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(162158) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(162158) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(162158) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(162158) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721903) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721903) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2083
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2360
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czy to prawda?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Czy to prawda?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 10:11 pm    Temat postu: Czy to prawda? Odpowiedz z cytatem

ACTIMEL
Aspekty, które trzeba mieć na względzie.
ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną L.CASEI. Ta substancja
jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy
dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją produkować i stopniowo zapomina co musi robić i jak robić, przede wszystkim u osobników poniżej 14 lat.
W rzeczywistości (Actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu
ludzi, którzy nie wytwarzają tej bakterii, ale ilość tych osób okazała się tak
niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym
sprzedano jego patent firmom żywnościowym.
Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą) do
zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać
przez dłuższe okresy i firma ta dopełniła tego obowiązku, ale w formie
tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego
ostrzeżenia.
Jeśli któraś matka decyduje się na uzupełnienie diety żywnościowej
swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauważy żadnego ostrzeżenia o
niestosowności jego użycia i nie dowie się, że może powodować poważną
krzywdę w przyszłości, spowodowaną manipulacjami reklamowymi, aby
powiększyć zyski producentów.

RED BULL
TEN NAPÓJ JEST SPRZEDAWANY WE WSZYSTKICH SUPERMARKETACH NASZEGO KRAJU
NASZE DZIECI MOGĄ GO SPOŻYWAĆ NA SPRÓBOWANIE....MOŻE TO BYĆ
ŚMIERTELNE...
RED BULL został stworzony, by stymulować mózg osób poddanych dużemu
wysiłkowi fizycznemu i wielkim napięciom stresującym, ale nigdy by być
konsumowanym jako napój obojętny czy chłodzący.
RED BULL JEST NAPOJEM ENERGETYCZNYM, który się rozprowadza po całym świecie z pomocą sloganu: Zwiększa wytrzymałość fizyczną, podwyższa zdolność koncentracji i szybkość reakcji, dodaje energii i poprawia rześkość. Wszystko to można znaleźć na puszeczce RED BULLA

Red Bullowi udało sdię dotrzeć do prawie 100 krajów świata. Marka
CZERWONEGO BYKA ma jako swoich konsumentów młodzież i sportowców, dwa segmenty atrakcyjne, które zniewolono przez stymulację, którą powoduje ten napój.

Napój ten został stworzony przez Dietricha Mateschitza,
przedsiębiorcę pochodzenia austriackiego, który odkrył ten napój przez przypadek.
Stało się to podczas podróży służbowej do Hong Kongu, kiedy pracował dla fabryki produkującej szczoteczki do zębów.
Plan na bazie przepisu, który zawierał kofeinę, i taurinę wywołał furorę
w tym kraju. Słusznie przewidział olbrzymi sukces tego napoju w
Europie, gdzie na razie nie istniał ten produkt i co więcej zobaczył wielką
szansę przeistoczenia się w przedsiębiorcę.

ALE PRAWDA O TYM NAPOJU JEST INNA: FRANCJA i DANIA właśnie
zabroniły jego rozprowadzaniu, ze względu na to, że jest to śmiertelny koktajl, spowodowany zbiorem witamin mieszanym z GLUCURONOLACTONE, produktem chemicznym wysoko niebezpiecznym, który został stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych, by stymulować morale wojska ugrzęzłego w Wietnamie, który działał jako narkotyk halucynogenny, zwalczający stres wojenny. Jednak jego efekty w organizmie okazały się tak niszczycielskie, że został wycofany wobec wysokich wskaźników migreny, guzów mózgowych i chorób wątroby, które występowały u żołnierzy, którzy go spożywali....Pomimo tego na puszce RED BULLA można wyczytać wśród składników: GLUCURONOLACTONE, skatalogowany medycznie jako stymulant.

Co jednak nie figuruje na puszce RED BULLA, to konsekwencje jego
spożycia, które powinny być umieszczone w całej serii OSTRZEŻEŃ:
1).- Jest niebezpiecznie spożywać go, jeśli po jego spożyciu nie
wykonujesz ćwiczeń fizycznych, ponieważ funkcja energetyzująca napoju
przyspiesza rytm bicia serca i może spowodować nagły zawał.
2).- Jesteś w niebezpieczeństwie dostania wylewu do mózgu,
spowodowanego tym, że RED BULL zawiera składniki, które rozcieńczają krew, by serce mogło łatwiej przetaczać krew by móc w ten sposób wysiłek fizyczny uczynić mniej wyczerpującym.
3).- Zabronione jest mieszanie RED BULLA z alkoholem, ponieważ mieszanka ta zmienia napój w Śmiertelną Bombę która atakuje bezpośrednio wątrobę, powodując, że miejsce zaatakowane
się nie regeneruje.
4).- Jednym z podstawowych składników RED BULLA jest witamina B12,
używana w medycynie do ratowania pacjentów w stanie nieprzytomności po spożyciu olbrzymich dawek alkoholu. Stąd nadciśnienie i stan
ekscytacji, w którym się znajdujesz po spożyciu RED BULLA, jak gdybyś był pod wpływem alkoholu.
5).- Regularne spożywanie RED BULLA wyzwala pojawianie się całej
serii chorób nerwowych i neurotycznych nieodwracalnych.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alkohol... Alkohol szkodzi zdrowiu otoczenia.

Nikotyna... Nikotyna to cichy morderca. Trudno się głośno zaciągnąć.

Tlen... Nadmiar tlenu powoduje wzdęcia.

Czereśnie... Od czereśni krok do pleśni.

Woda... Woda topi.

Kasza... Kible kasza sraczką zrasza.

Groch... W buzi garstka grochu, a w dupce beczka prochu.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem całość.
W działania Actimela uwierzyłem i przyjąłem do wiadomości. Bardzo przekonujące argumenty.
W działanie Red Bulla też uwierzyłem i spokojnie czytałem dalej. Czytałem aż doszedłem do witaminy B12. No takiego bzdeta, to w życiu nie przeczytałem. W tym momencie zapaliła mi się czerwona lampka w kąciku lewego oka oznaczająca pułapkę. dla dociekliwych, rezerwa zapala mi się w kąciku prawego oka. ;-) :-D
Po chwili zrozumiałem, że J zmienił taktykę. Zamiast podawać linki do nawiedzonego portalu przedrukowuje całe teksty albo ich jakąś część.

Tekst owszem, nawet spójny, co powoduje, że czytający odbiera go jako informację prawdziwą. Właściwie to czemu nie miałaby być prawdziwa? Może dlatego, że witaminy grupy B działają pobudzająco i regenerująco na centralny układ nerwowy. Jednak nie wprawiają człowieka w euforię lecz służą jako budulec do odbudowy układu nerwowego jako komórek. Jeśli z witaminą B miałaby być prawda, to co napisał jakiś nawiedzony, to po karzdym zastrzyku witamin B (ca 5cm), w któym to witamina B12 zajmowała połowę objętości, nie byłbym w stanie wyjść z gabinetu zabiegowego, a jeśli nawet by mi się udało, to padł bym nawalony na ulicy z zawałem i wylewem do mózgu.

J z całym szacunkiem. Ja rozumiem, że Ciebie fascynuje teoria spiskowa ale już pisałem, ze czytają te teksty młodzi ludzie i wyciągają z nich wnioski podsuwane przez jakichś oszołomów.

Jednak skoro już wyprodukowałeś taki tekst, to moze od razu napisz kto i ile wziął w łapę z ministerstwa zdrowia i instytutu żywienia i żywności za dopuszczenie tych produktów do sprzedaży na rynku. Pisz śmiało chętnie poznamy kolejną aferę, bo jeśli ona jest, to ja tym chętniej skłonię przed Tobą głowę.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 6:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nawet jeśli to wszystko prawda, to proszę jeszcze podać dawki, przy których występują owe dolegliwości i zejścia.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
Alkohol... Alkohol szkodzi zdrowiu otoczenia.

Nikotyna... Nikotyna to cichy morderca. Trudno się głośno zaciągnąć.

Tlen... Nadmiar tlenu powoduje wzdęcia.

Czereśnie... Od czereśni krok do pleśni.

Woda... Woda topi.

Kasza... Kible kasza sraczką zrasza.

Groch... W buzi garstka grochu, a w dupce beczka prochu.



Dobre to lol lol lol lol lol
Uśmiałem się do łez. lol lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
J z całym szacunkiem. Ja rozumiem, że Ciebie fascynuje teoria spiskowa ale już pisałem, ze czytają te teksty młodzi ludzie i wyciągają z nich wnioski podsuwane przez jakichś oszołomów.
Jednak skoro już wyprodukowałeś taki tekst, to moze od razu napisz kto i ile wziął w łapę z ministerstwa zdrowia i instytutu żywienia i żywności za dopuszczenie tych produktów do sprzedaży na rynku. Pisz śmiało chętnie poznamy kolejną aferę, bo jeśli ona jest, to ja tym chętniej skłonię przed Tobą głowę.

Liczyłem na coś innego, na mądrych ludzi tu się przewijających. Zadałem pytanie czy to prawda. Ja za to nic nie dostałem chyba, że od Ciebie jak zawsze reprymendę. Tym bardziej, że sam piję i Actimel i Red Bulla, i nawet rosną mi skrzydła.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli było to pytanie to w sumie nawet z tej "reprymendy" można coś wywnioskować. Podobnie jak SSG jestem w stanie uwierzyć w działanie Actimel-a. Co do Red bulli to chyba jest to przesada. Piję to świństwo bardziej w przekonaniu, że może tym razem nie zasnę, niż przekonany o jego działaniu. Celowo pytałem o dawki, przy których coś może nam się stać. Nie wierzę w dopuszczanie do sprzedaży czegoś, co zabija(oczywiście nie mam tu na myśli trutki na szczury), ale nasz niskiego wzrostu prezydent też nie wierzy w rzuty karne w doliczonym czasie gry, a gol padł. Do wszystkiego trzeba podejść z dystansem, bo internet daje możliwość napisania mądrego tekstu każdemu, ale o jego rzeczywistej wartości nie świadczy "nowe podejście" do sprawy. Nikt też nie da Wam pewności, że to co teraz napisałem zawiera jakąkolwiek mądrą treść. W końcu ja też jestem jednym z "internetowych pismaków".
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
SSG napisał:
J z całym szacunkiem. Ja rozumiem, że Ciebie fascynuje teoria spiskowa ale już pisałem, ze czytają te teksty młodzi ludzie i wyciągają z nich wnioski podsuwane przez jakichś oszołomów.
Jednak skoro już wyprodukowałeś taki tekst, to moze od razu napisz kto i ile wziął w łapę z ministerstwa zdrowia i instytutu żywienia i żywności za dopuszczenie tych produktów do sprzedaży na rynku. Pisz śmiało chętnie poznamy kolejną aferę, bo jeśli ona jest, to ja tym chętniej skłonię przed Tobą głowę.

Liczyłem na coś innego, na mądrych ludzi tu się przewijających. Zadałem pytanie czy to prawda. Ja za to nic nie dostałem chyba, że od Ciebie jak zawsze reprymendę. Tym bardziej, że sam piję i Actimel i Red Bulla, i nawet rosną mi skrzydła.


I tu mnie masz. Nie przeczytałem tytułu postu. Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za napastliwy ton. Z sensu treści jednak się nie wycofuję.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Nie wierzę w dopuszczanie do sprzedaży czegoś, co zabija.

Tam jest położony nacisk na szkodliwe lub wręcz niebezpieczne działanie na dzieci, a te zawsze są skore do smakowania napojów dorosłych. Sam byłem świadkiem jak dzieci na weselu się popiły i interweniowało pogotowie. Nam to już nic nie zaszkodzi.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, a ja z ogromnym dystansem i całkowitym spokojem podchodzę do podobnych enuncjacji. Gdyby się człek przejmował, to żarłby tylko gotowane kartofle (ale te mają znikomą wartość energetyczną) i popijał czystą wodą. Ale skąd tu dzisiaj czysta woda? wink:

Gdzieś w głębi moejej wrednej natury miewam nieodparte wrażenie, że jeśli te wszystkie ostrzeżenia nie są wynikiem jednokierunkowych bagdań, być może robionych pod założoną tezę, to bywają wynikiem cichej, ale bezpardonowej walki konkurentów.
Wspomniejcie BSE, którym przed kilkoma laty mnóstwo ludzi zostało wystraszonych. I co? Ano wieprzowina i drób od razu zaczęły się lepiej sprzedawać. Nawet czerwone mięso, też podobno bardzo niezdrowe.
Po kolejnych kilku latach... SRU! - mamy ptasią grypę! Eksterminacja milionów sztuk drobiu i nagły wzrost zainteresowania wołowiną wesoly
Jakieś ryby? Proszę bardzo - z pięć lat temu poszła po mediach fama, że ryba maślana ma w mięsie jakieś szkodliwe związki.

Red Bull na ławie oskarżonych? Oki, niech będzie, mnie to rybka. Ale czemu nie dołączyć do tego płynu o nazwie TIGER i kilku innych, dostępnych w naszych sklepach? Przeca skład chemiczny chyba identyczny, działanie takoż. Nawet i w smaku się nie różnią.

Z całego tego konkurowania fajnym przykładem mogą być chyba sieci Mc'Donald i KFC. Nie skaczą sobie do oczu, nie podpieprzają nawzajem, że konkurent żywi mniej zdrowo czy mniej smacznie. Ale... chyba też nie do końca.
Wspomnijcie nagłośnioną przed kilkoma laty sprawę jakiegoś dziennikarza, który przez miesiąc żywił się wyłącznie produktami jednego z konkurentów. Roztył się, rozregulował żołądek i wątrobę, nabawił się jeszcze jakichś przypadłości. No cóż, jeśli uczynił to na własne życzenie, bez żadnej zewnętrznej inspiracji, to chyba masochista jakiś. Wywalić kupę kasy na podłe (choć smaczne) żarcie i jeszcze okupić to koniecznością długotrwałego leczenia? Tylko za honorarium za jeden tekst? Dziwne jakieś...

Zawsze, kto się boi, może powrócić do starodawnych receptur. Z łezką w oku wspominam swojego dziadka, który przeżył 81 lat i dopiero po '80 urodzinach trafił do lekarza i szpitala. Gdzie zaaplikowano mu żółtaczkę. Dziadek otóż, rolnik z dziada pradziada, jak w pole na cały dzień szedł, to brał pół bochna chleba (najlepiej własnego wypieku), połeć solonej słoniny (oczywiście z prosiaka własnego chowu), ze trzy ogórki i przynajmniej litr świeżego mleka. Bo od tego - jak powiadał - chłop ma prawdziwą krzepę!
A teraz? Chętny ktoś na takie menu? Krzepę to może by się i miało. Ale pierwej... gigantyczną sraczkę lol
Jednak jeszcze spójrzmy z drugiej strony... Słonina przecież też niezdrowa, bo cholesterol, praktycznie sam tłuszcz itede. Szczególnie, że mocno solona, a sól, wiadomo, też niezdrowa. No i to mleko prosto od krowy! Ileż w nim bakterii, które mogą się okazać bardzo szkodliwe dla zdrowia! lol Zresztą mnóstwo "miastowych", co to mleka prosto od krowy niezwyczajni, a w szczególności dzieci, już po paru łykach ledwie się wyrabia na zakrętach, do kibelka goniąc lol
Więc... takie mleko koniecznie trzeba przetworzyć. By uzyskać np. jogurt z... żywymi kulturami bakterii (aby nie to samo, co w normalnym, świeżym mleku w oryginalnej postaci?) albo inny Actimel wesoly

No i co? Czy po takim miniwykładziku skwaśniały Wam miny? No to hyc, łyżeczkę cukru pod język! Aha, cukier też niezdrowy... No to słodzik w pigułkach! Ten pozbawiony szkodliwych związków zawartych w cukrze! Nooo... ale ten zdrowy, syntetyczny słodzik, to przecież sama chemia...

No nic tylko się pochlastać. Albo urżnąć. Drugie przyjemniejsze... Ale pamiętajcie, że najlepszy, najzdrowszy jest czysty spiryt lub dobrze zrobiona bimbrozja wink:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:

No nic tylko się pochlastać. Albo urżnąć. Drugie przyjemniejsze... Ale pamiętajcie, że najlepszy, najzdrowszy jest czysty spiryt

Tylko to mnie trzyma przy życiu z domieszką soku malinowego na dnie wesoly Dobrze, że mi przypomniałes, idę po dawkę wink:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
radwan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 15, 2003
Posty: 1141

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kluczbork / Wrocław
PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to wódeczke z red bullem lubie sobie golnącusmiech
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:

Jakieś ryby? Proszę bardzo - z pięć lat temu poszła po mediach fama, że ryba maślana ma w mięsie jakieś szkodliwe związki.


Co by Ci tu zrobić za tą wiadomość, Bombel ? ... może ukręcić jajka ... na kogel-mogel ? Już wyjaśniam ...
Ostatni weekend (długi na trzy dni w Ameryce) spędziłem przywiązany mocnymi uczuciami do "sratcha", że się tak wyrażę. Do przeczytania postu Bombla byłem przekonany, że był to wpływ obcego płynu w moim organiźmie, którego nabyłem 20 pół-litrowych butelek pod nazwą "Okocim". Jako karmiony przez ostatnie lata "Żywcem" przypuszczałem, ze przyczyną nieustającego zamiłowania do architektury toaletowej przez dni trzy była konkurencyjna dawka browara w mojej anatomii. Pierwszą dawkę przyjąłem do kolacji na którą zafundowałem sobie dosyć drogą ale wyjątkowo smakowitą wędzoną rybkę pod nazwą "butter fish" nabytą w ruskim sklepie z różnymi nielegalnymi jesiotrami.
Po przeczytaniu Bomblowego tekstu pragnę przeprosić za niesłuszne podejrzenia browar Okocim. Bombel, z jednej strony jestem ci wdzięczny za uświadomienie mnie w zakresie ryby maślanej a z drugiej ... GDYBYŚ TO NAPISAŁ PARĘ DNI WCZEŚNIEJ TO NIE SPĘDZIŁBYM TRZECH DNI WEEKENDU W SRACZU !!!!
Przy najbliższej podrózy do kraju postaram się wyrazić Ci wdzięczność, Bombelku - przywiozę Ci 5 funtów najlepszej Butter Fish w Nowym Jorku. wink: lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Piš Lip 11, 2008 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Bombel napisał:

Jakieś ryby? Proszę bardzo - z pięć lat temu poszła po mediach fama, że ryba maślana ma w mięsie jakieś szkodliwe związki.


...

Po przeczytaniu Bomblowego tekstu pragnę przeprosić za niesłuszne podejrzenia browar Okocim. Bombel, z jednej strony jestem ci wdzięczny za uświadomienie mnie w zakresie ryby maślanej a z drugiej ... GDYBYŚ TO NAPISAŁ PARĘ DNI WCZEŚNIEJ TO NIE SPĘDZIŁBYM TRZECH DNI WEEKENDU W SRACZU !!!!
Przy najbliższej podrózy do kraju postaram się wyrazić Ci wdzięczność, Bombelku - przywiozę Ci 5 funtów najlepszej Butter Fish w Nowym Jorku. wink: lol

Piwoniusz wpisz w goooooogle Maślana ryba, to o niczym innym nie poczytasz tylko jakby o swoim łykendzie lol
Woytas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jul 15, 2003
Posty: 741

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brzeg
PostWysłany: Piš Lip 11, 2008 7:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że w samej nazwie zawarte jest ostrzeżenie ! ;) lol

Ślany typu A są szkodliwe dla zdrowia ;) Ślany typu K – może nie zaszkodzą, jednak na WCweekend mogą wpłynąć. ;) lol

Ryba maślana – ma Ślan A
Woda z Wisły – wiślana –Ślan A
Ryba z Wisły – wiślana – Ślan A
Maślanka – Ślan K

Przed weekendem należy unikać spożywania produktów z zawartością Ślanów.
Piątkowe pozdrowienia wesoly
_________________
Krytyk i eunuch z jednej są parafii - obaj wiedzą jak żaden nie potrafi usmiech
Gierek
Łowca Klenia


Dołšczył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Prudnik
PostWysłany: Piš Lip 11, 2008 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radwan napisał:
A ja to wódeczke z red bullem lubie sobie golnącusmiech

Fajnie się pije takie połączenie(wódka-red bull), ale jak potem sieknie to ino raz wink:
Takie drinki maja swoją nazwę: "latawce" lol lol
radwan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 15, 2003
Posty: 1141

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kluczbork / Wrocław
PostWysłany: Piš Lip 11, 2008 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
radwan napisał:
A ja to wódeczke z red bullem lubie sobie golnącusmiech

Fajnie się pije takie połączenie(wódka-red bull), ale jak potem sieknie to ino raz wink:
Takie drinki maja swoją nazwę: "latawce" lol lol

Na studiach to był najlepszy napój przed imprezą. Absolwent i max power z biedronki i na balety lol
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radwan napisał:
Na studiach to był najlepszy napój przed imprezą. Absolwent i max power z biedronki i na balety lol

Dobrze, że ten temat zadałem, bo ja bardzo dawno temu byłem na studiach i coś jeszcze się dowiem zanim sprobuję tego "łosia-goł" lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 71