Czy wiesz, że...
Sandacz dojrzewa płciowo w wieku 2 – 3 lat. Samiec dojrzewa przeciętnie o rok wcze¶niej od samic. Tarło przypada na okres kwiecień – maj, gdy temp. wody osi±ga 12 st. C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 140
 Zalogowani 1
 Wszyscy 141

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(135867) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135867) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135867) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135867) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135867) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135867) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614091) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614091) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614091) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 26, @ 00:02:06


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Majowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Majowe wyniki
Idż do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 9:02 pm    Temat postu: Majowe wyniki Odpowiedz z cytatem

Wpisujemy w tym temacie relacje z majowych wypraw!
Ach się bedzie działo już za pare godzin....!
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie wróciłem z pierwszo majowego spinningu wynik to 3 brania w tym 22 wyjęte szczupaczki,po okolo 40cm,nic sie nie działo praktycznie nigdzie byłem na odnużu Odry a także na jednym z kanałów Odry, gdzie dzi¶ były zawody spinningowe, tam też bryndza pare osób miało maciupkie okoneczki- jednym słowem 1 maja i 1 klapa zaliczona:)
jak u Was?
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed kilkoma minutami wróciłem z Poligonu. W sumie 4 szczupacze brania i tylko jeden na brzegu ( 48 cm). Jeden był krótki może ze 30 cm ale spadł (nawet lepiej), trzecie branie to ciut większy szczupak (może z 55 cm) ale też poszedł 3 metry od brzegu. Czwarte branie też nie wykorzystane. Walnięcie jakiego jeszcze nie miałem, aż hamulec kołowrotka zaterkotał, co z tego skoro nie zaci±łem go a póĽniejsze nękanie nie dało efektu. wszystkie brania na predatory 3. Pozdro.
_________________
Bieroo Paniee???
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
Wła¶nie wróciłem z pierwszo majowego spinningu wynik to 3 brania w tym 22 wyjęte szczupaczki,po okolo 40cm,....?

Ciekawe. 8O
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
Wła¶nie wróciłem z pierwszo majowego spinningu wynik to 3 brania w tym 22 wyjęte szczupaczki,po okolo 40cm,nic sie nie działo praktycznie nigdzie byłem na odnużu Odry a także na jednym z kanałów Odry, gdzie dzi¶ były zawody spinningowe, tam też bryndza pare osób miało maciupkie okoneczki- jednym słowem 1 maja i 1 klapa zaliczona:)


1- człowiek wrócił- rozumiem
2- trzy brania i 22 wyjęte szczupaczki- nie rozumiem, stadami atakowały czy jak :?: :roll:
3- odnuże Odry 8O ile kolega ma odnuż :?: ja mam dwa i mam dwa odręcza.
4- je¶li kolega w 3 braniach miał 22 szczupaczki to jaka klapa :?:
Rozumiem tylko pkt.1 , pozostałe niech mi ktos bardzie biegły w czytaniu przetłumaczy punkty pozostałe zly:
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów po wędce.

Byłem dzisiaj na rybkach. Popływałem kilka chwil a może i więciej. Jak ochłone po po tym co zobaczyłem na końcu wędki to więcej napisze. Na razie idę na piwko a pewnie i co¶ mocniejszego do tego tak samo odpowiadało. Kolega z s±siedniej wioski musiał przyjechać aby porobić fotki. Ja nie mogłem aparatu utrzymać w ręce.

Pozdrawiam uradowanych dzisiaejszymi połowami.

Zippo czemu ciebie nie ma? Wiem nie ten miesi±c.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
Kolega z s±siedniej wioski musiał przyjechać aby porobić fotki. Ja nie mogłem aparatu utrzymać w ręce.
Pozdrawiam uradowanych dzisiaejszymi połowami.

Denerwuj lud pracuj±cy miast i wsi, denerwuj.
Lud pracuj±cy (i tak się nic nie dzieje ale muszę siedzieć w biurze) również Cię pozdrawia (z delikatnym wstrętem).
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 a nie 22.
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie wróciłem z pierwszomajowego szczupakowania. Efekt = jeden krótki taki gdzie¶ 35 cm, 2 brania i ładna ryba spadła mi po krótkim holu, ale jeszcze j± dorwe zly:
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
W
Byłem dzisiaj na rybkach. Popływałem kilka chwil a może i więciej. Jak ochłone po po tym co zobaczyłem na końcu wędki to więcej napisze. Na razie idę na piwko a pewnie i co¶ mocniejszego do tego tak samo odpowiadało. Kolega z s±siedniej wioski musiał przyjechać aby porobić fotki. Ja nie mogłem aparatu utrzymać w ręce.


Darogryf, miesi±ce Ci się pomyliły. wink: Dzisiaj jest pierwszy maja a nie kwietnia. wink: lol

Gratuluję. usmiech Mimo, że nie wiem co to. usmiech Czekam na arta. ;)
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
pstrongmen75
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Jan 28, 2007
Posty: 103

Kraj: Polska
Miejscowość: Staszów
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brać ruszyła za zębaczem usmiech I bardzo dobrze,w końcu 1 Maja. Ja natomiast (zaraz po pochodzie wink: ) pogoniłem za kropkiem, co zreszt± czynię już od 1 Lutego . Wyniki następuj±ce: wyjęty 44,5 cm, 37 cm i 35 cm i...dwa poniżej 30 cm. Dumny jestem z tego największego, którego zreszt± fotasa zapodałem do GALERII, gdyż na mojej rzeczce jest to wymiar dosyć słuszny. Kumpel który mi towarzyszył miał mniej szczę¶cia. Spi±ł wszystkie cztery "trzydziestkipi±tki", które połakomiły się na jego jiga. Na domiar złego, na powrocie zapi±ł domniemanego 50-taka, który po około 5 minutowym holu wparował w korzenie i przetarł żyłkę. Ale, jeszcze tam wrócimy wesoly
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie czy na Oławce s± drapieżniki???!!!
Wróciłem z tego miejsca przed chwilk± to na godzinnym tamtym wypadzie min±łem, badĽ też mnie mineli całe grona spinningistów, gorzej jak na zawodach? Czy kto¶ tam może dzi¶ łapał i miał jakie¶ efekty?
Bo ja jedno mizerne szarpnięcie i nic pozatym!
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
Panowie czy na Oławce s± drapieżniki???!!!


Oławce? Tej we Wrocławiu? wink: Uzupełnij profil bo miasta nie widzę. usmiech
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
DawIdz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 244

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi dzisiaj udało się złowić około 15 szczupaczków usmiech Tylko jeden miał ledwo wymiar usmiech Ogólnie to zabawa była usmiech Ludzi masa:)
_________________
Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader za¶ pięknie nawet płotkę.

http://dawidz.fotosik.pl/albumy/560631.html
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Darek tej we Wrocławiu, a mówi±c dokladniej to tej od strony tak jakby Armii krajowej zaraz za działeczkami:)
Masz tam jakie¶ efekty? Bo ja poza setkami dosłownie SETKAMI spinningistów to rybki żadnej nie widziałem, jedynie drobnica chodziła.
Regis
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 1

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Wi¶le w Gdańsku totalna klapa po 4 godzinach biczowania nawet puknięcia czy odprowadzenia przez garbatego że już o zębatym nie wspomnę. Jednym słowem studnia, może akurat się tr± więc nie wgłowie im gumki i blaszki.
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie wróciłem z rybek i od 3.30 padało i wogóle tragedia smutny póĽniej zaczęły brać b±czki małe(20) i linki(5) usmiech Generalnie gitara wesoly za zębatym jeszcze nie byłem ale dzisiaj 3a i¶ć zly:
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib - działki powiadasz. ;) Osobi¶cie w tamtych rejonach łowiłem niezbyt wiele. Podobno jest tam najgłębiej, podobno s± tam ładne ryby, ale to tylko zasłyszane informacje. I nie wiem czy nie przestarzałe. ;) Mój dziadek mieszkał około 40 lat na Księżu Małym i tak wspomina. Mówi, że i koledzy jego tam jeszcze łowi±. usmiech Ciekawie wygl±da to rozlewisko na prawo od kładki, ale osobi¶cie łowiłem na nim raz bez efektu. Jednak wędkarzy faktycznie sporo tam.

Ale napiszę o tej czę¶ci, któr± znam trochę lepiej. Od kładki w lewo, rozlewisko bliżej Niskich Ł±k. Na spławik i z gruntu bardzo ładne liny się trafiaj±, leszcze i już prawie przy samym mo¶cie (tym przy ul. Na Niskich Ł±kach) podobno ładne amury. Dlatego też tam prawie zawsze kto¶ siedzi - siedz± od drugiej strony, tam gdzie szkolenie psów i byłe k±pielisko. A na spinning - szczupaki (u mnie bez rewelacji, największy co¶ pod 60cm.), okonie. I co Cię teraz pewnie zdziwi, tak jak i mnie, a jeszcze bardziej mojego dziadka /;)/ już spod (!) mostu Na Niskich Ł±kach aż tak do ¶luzy za szpitalem zdarzaj± się bolenie. usmiech Albo zdarzyły się dwa takie przypadki. ;) Jednego złowiłem dokładnie pod mostem "na niskich", takiego mniej więcej na wymiar, a drugiego widziałem za szpitalem, przy mo¶cie, gdy byłem tam się przej¶ć na spacerek. ;) Niby nic wielkiego - boleń jak boleń, tym bardziej nie jaki¶ duży. Ale w obliczu tej brudnej i płytkiej rzeki to chyba rewelacja. ;)

I jeszcze jedna rada - je¶li będziesz się wybierał w tamte okolice to wiedz, że sporo tam kamieni i przynęt trochę można stracić. A je¶li dojdziesz na t± płytk± wodę, za most to dodatkowo uzbrój się w obojętno¶ć na dziwne miny przechodniów i uważaj na opony i inne tego rodzaju gatunki wodne. wink:

Trochę to chaotyczne, ale tłumaczę się tym, że rano i jeszcze ¶pię. lol Może co¶ zrozumiesz. ;)

Pozdrawiam usmiech
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do urwanych przynęt to się zgodze,wła¶nie trafiłem na co¶ na ¶rodku opona,albo wyj±tkowo pechowe drzewo i nawet mi się kotwice u blachy nie wyprostowala i ja stracilem,łowię na plecionkę więc 3/4 przynęt da się uratować z mocnych zaczepów więc o zaczepy się aż tak nie boje,byłem wczoraj wła¶nie tam na prawo od kladki i jest tam kapitalnie i miałem tam puknięcie jedno szczupakowe,inni łowi±cy obok mnie czy spinninguj±cy raczej bez efektów godzinnej ich obserwacji,miejsca te gdzie łowiłem z pewno¶ci± były od 5-6 rano przetrzepane,bo ja tam byłem póĽnym po południem rozejrzeć się jak ta woda po roku przerwy wygl±da:)My¶le że niedługo się tam wybiore z rana w tygodniu kiedy to będzie dużo więcej miejsca i mniej halasu-namioty,ogniska i flaszki lec±ce do wody:)
Troszke ten odcinek na prawo mi osobi¶cie przypomina Widawę,ale to raczej nie ma porównania bo Widawa, ma swój niepowtarzalny klimacik i chyba jest w niej więcej rybek i przy okazji mniej wędkuj±cych bo miejsca tam s± jak zauważyłem naprawde dziewicze. Jakie masz wyniki z Widawy Darku?
Pozdro!
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
Jakie masz wyniki z Widawy Darku?


Wła¶ciwie to nie mam wyników. ;) Już dawno nie byłem nad Widaw±. usmiech Być może niedługo wybiorę się na tak polecany przyuj¶ciowy odcinek, ale to też nic pewnego. usmiech Widzę, że trochę jednak wędkarzy chodzi nad t± Widawę, ale raczej ze spławiczkiem. A mnie to raczej nie kręci. ;)
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 maja tradycyjnie rzeka Barycz. Pogoda może nie plaża, ale zdecydowanie wędkarska. Pochmurno, przelotny deszcz, ale w miarę ciepło i najważniejsze, że ryby chciały współpracować. Brań sporo, ale niestety raczej szczupaczej młodzieży. Wynik "do ręki" 8 szczupłych z przedziału 35-55 cm.
Jutro ruszam na Odrzańskie bolenie.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa razy w tym sezonie byłem ze spinnem nad Widaw±, ale bez efektu.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wisła- z wynikiem ,jeden kaczodzioby potfór lol 48cm,
dobrze że kij wytrzymał wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Już dawno nie byłem nad Widaw±. usmiech


Od czasu kiedy tymczasowo przebywałem we Wrocławiu minęło sporo czasu a zmieniło się jeszcze więcej. Przepraszam za temat trochę OT ale my¶lę, ze to ważne w tym w±tku.
Wiem, że WSOWIiK już nie ma na Obornickiej, niemniej pozostały chyba dwa stawy. Spokojnie mógłbym je polecić karpiarzom i spławikowcom o ile jeszcze s± i s± w ogóle dostępne. Od bramy głównej trzeba skręcić na prawo a potem asfaltem wpierw prosto, potem skręca w lewo, następnie za kolejn± bram± w prawo i ostatnie 100 metrów.
Co do Widawy to dobre wyniki uzyskiwałem w rejonie granicz±cym z poligonem minerskim pod Wrocławiem. Był tam też mostek, który umożliwiał przej¶cie na drugi brzeg, choć oba były nieco podwyższone. Możliwe, ze efekty były wtedy ponieważ teren nie był powszechnie dostępny ale wspomnienia pozostaj±. :-)
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 Maja - rozpoczęcie sezonu szczupaczego w składzie Banio , Ziomek , Grubyzwierz i ja na starorzeczu rzeki Odry - od rana sporo brań - Ziomek i Banio wyjmuj± po esoxie 50+ , ja wyjmuję sandacza , padaj± jakie¶ leszcze będ±ce akurat na tarle przycięte za płetwę i okonki . O 10 się robi cisza . Przenosimy się na Odrę gdzie szybko chłopaki przebranżawiaj± się na dobrze żeruj±ce bolenie i klenie . Po drodze kłusownicza sieć i dzień minał . Szersze relacje przedstawi Banio w tygodniu usmiech...
Dzi¶ i jutro wędkuję po południu i cały dzień jutro w towarzystwie Czarnyyego i Lukiego (team Jelenia Góra ) , którzy już s± i z tego co wiem jakies szczupłe już połapali ..... relacja także potem
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mogę się zabrać do napisania. Piwo wywietrzało, promile uciekły ja siedzę w pracy i jak znajdę chwilkę to podzielę się radosn± nowin±.

PS

Dzisiaj też byłem. No i złapałem. Co to było to już niedługo. O takim rozpoczęciu sezonu to najstarsi górale nie ¶nili. Nie pisz±c o mnie.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj obskoczona z wujaszkiem (Biej75) Wisełka, dołek ,,W±sik", cegielnia w Chmielowie i chwilkę trze¶niówka w Jadachach. Pokazywałem mu wody a efektem były: Leszcz ok 40 cm zapięty za płetwę (mleczak), okoń 29 cm też jego i mój okoń 34 cm. Do tego jeszcze kilka moich mikro okonków. Dzisiaj szczupak zawiódł na całej linii. na żadnej wodzie nie było widać ¶ladów jego obecno¶ci. Na dzisiaj jeszcze nie koniec bo wybieramy sie gdzie¶ na biała rybkę. Jeszce tu wrócę.

Chciał nie chciał głowę uci±ł smutny Okoń
_________________
Bieroo Paniee???
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem 2,5 godzinki nad wod±. Efekt to tylko jeden, krótki sandaczyk. Głuptasek nie wiedział, że ma jeszcze okres ochronny. ;)
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałem się wczoraj 01 maja (miesi±ca nie pomyliłem z kwietniem jak jeden z kolegów sugerował usmiech ) na rybki moj± łupink±. Z pocz±tku złapał się jeden nieduży , co¶ koło 45 cm. W trakcie wyci±gania aparatu najnormalniej w ¶wiecie uciekł. Zdjęć chyba nie lubi. Kolejne dłuższe chwile mijaj± i nic się nie dzieje. Aż tu nagle co¶ wędk± szarpie, my¶lę sobie teraz fotka musi być. Podci±gam do góry a tu łudĽ podwodna na końcu wędki. Aparat wypada z ręki i znów nie ma zdjęć. Ale jest ryba, która zaczyna dopiero walczyć.
Walka wygrana. Dzwonię do kolegi on wsiada w samochód i przyjeżdża robi kilka fotek i znika (obowi±zki).
A ja cóż biedny zostaję na brzegu ze szczupaczkiem 95 cm i ze sto kilo wagi. Nie no z t± wag± to trochę przesadziłem około 6,5 kg. Waga za każdym razem inn± warto¶ć pokazuje, wiec wyci±gam ¶redni±.

No i jeden morał z tego łapania trzeba kupić now± wagę. usmiech))
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
ze szczupaczkiem 95 cm


Szczupaczkiem? 8O lol Toż to prawdziwy szczupol był. ;) A ja głupi my¶lałem, że już takich nie robi±. wink: wesoly

Gratuluję. usmiech
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze, że wszyscy ruszyli za szczupakiem, a u mnie nadal obowi±zuje okres ochronny, więc nie pozostaje mi nic innego jak męczyć odrzański białoryb usmiech Wczoraj 8h nad Odra i tym razem wyniki naprawdę słabe. Sporadycznie skubała 15-30cm płoć, ok.30cm kr±p i nieduży leszcz. Trafiły się też 2 ok.20cm bolenie. Ł±cznie wyjołem ok. 20-25 ryb.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 maja miałem i¶ć na spinning, ale kolega mnie namówił na połowy na żywca. Efekt to 2 malutkie ok. 30 cm szczupaczki. Nie ma to jak spinning, jutro mam zamiar poszukać większych.
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochwalę się jeszcze tego samego dnia popłyn±łem ponownie. Trafił się dużo mniejszy. Jakie¶ 60+. Zdjęcia poszły do redakcji. Niecierpliwi niech zagl±daj± do galerii.
Nie wiem czy pisałem ale dzisiaj też byłem na rybkach. I jest czym sie pochwalić. Tylko nie wiem czy można napisać. Mogłoby to być przegięcie. Chwali się i chwali.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Sep 26, 2006
Posty: 190

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wesoly Dzisiaj na zalewie w Nieliszu jeden Szczupaczek 52cm smutny Mały troszki ale jest wesoly. I mam takie pytania:

1. Wczoraj łapałem na grunt też w Nieliszu. Wzięło mi bardzo energicznie, bombka aż strzeliła o wędkę, zaci±łem 15 sekund walki i nagle luz, haczyk ucięty smutnysmutnysmutny Co to mogło być??

2. Dzisiaj łapałem na spinning, zarzuciłem na RIPPERA ok. 6cm ze stalk± chyba 15cm i nagle mocne uderzenie wędk± w dół i znów ucięte przez zęby drapieżnika smutny Tylko jak? Przecież to było ze stalk±!!

Proszę pomóżcie usmiech jakie to mogły być ryby i jakiej wielko¶ci szczególnie ta druga usmiech Pozdro
_________________
"Nie Da Się Władać Przyrod±,
Nie Będ±c Jej Posłusznym."
DawIdz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 244

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj popływałem 3 godzinki łódeczk± na Zb. Nielisz. Miałem większego szczupaka ale niestety uwięził się w jaki¶ chaszczach i po kilku minutowych próbach uwolnienia szczupaka żyłka strzeliła, poza tym to jeden 45 cm usmiech Ogólnie było bardzo fajnie usmiech
_________________
Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader za¶ pięknie nawet płotkę.

http://dawidz.fotosik.pl/albumy/560631.html
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lasek napisał:


2. Dzisiaj łapałem na spinning, zarzuciłem na RIPPERA ok. 6cm ze stalk± chyba 15cm i nagle mocne uderzenie wędk± w dół i znów ucięte przez zęby drapieżnika smutny Tylko jak? Przecież to było ze stalk±!!


To był gruby szczupal. I niech ten przypadek nauczy Cię, że na zębatego nie zakłada się krótszego przyponu, jak 35 cm. Mało tego! Te 35 cm to też nic wielkiego dla szczupaka 1 mb do odcięcia, bo i takie wolframy mi cięły.

Ja zakładam na szczupale 70 - 80 cm druty... wink:
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Sep 26, 2006
Posty: 190

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
lasek napisał:


2. Dzisiaj łapałem na spinning, zarzuciłem na RIPPERA ok. 6cm ze stalk± chyba 15cm i nagle mocne uderzenie wędk± w dół i znów ucięte przez zęby drapieżnika smutny Tylko jak? Przecież to było ze stalk±!!


To był gruby szczupal. I niech ten przypadek nauczy Cię, że na zębatego nie zakłada się krótszego przyponu, jak 35 cm. Mało tego! Te 35 cm to też nic wielkiego dla szczupaka 1 mb do odcięcia, bo i takie wolframy mi cięły.

Ja zakładam na szczupale 70 - 80 cm druty... wink:


Jotes a ten szczupak to tak na oko jakiej mógł być wielko¶ci?
_________________
"Nie Da Się Władać Przyrod±,
Nie Będ±c Jej Posłusznym."
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lasek napisał:


Jotes a ten szczupak to tak na oko jakiej mógł być wielko¶ci?


"Na oko, to chłop w szpitalu umarł". lol

A 15 cm to i osiemdziesi±tka utnie. :roll:
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 15 cm przypon to wystarczy dobra 80-tka, a taki powyżej 90cm to juz w ogóle nie ma o czym mówić..... wyobraĽ sobie tylko, że taki 80-90cm szczupak zażera woblera 12-15cm w cało¶ci + dwa obroty wokół własnej osi w czasie holu i juz ma twoj± żyłkę lub plecionkę w pysku między zębami a wtedy to tylko "brzęęęęk"! - i po ptakach ykhhhm to znaczy rybach usmiech. Słuchaj sie starszych:) i zaczynaj na szczupaki od 40cm....

...... no dobra starczy tego trzeba sie położyć bo jutro o 6.00 samolot do Sztokholmu...... lol lol lol
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lasek napisał:
Witam wesoly Dzisiaj na zalewie w Nieliszu jeden Szczupaczek 52cm smutny Mały troszki ale jest wesoly. I mam takie pytania:

1. Wczoraj łapałem na grunt też w Nieliszu. Wzięło mi bardzo energicznie, bombka aż strzeliła o wędkę, zaci±łem 15 sekund walki i nagle luz, haczyk ucięty smutnysmutnysmutny Co to mogło być??

2. Dzisiaj łapałem na spinning, zarzuciłem na RIPPERA ok. 6cm ze stalk± chyba 15cm i nagle mocne uderzenie wędk± w dół i znów ucięte przez zęby drapieżnika smutny Tylko jak? Przecież to było ze stalk±!!

Proszę pomóżcie usmiech jakie to mogły być ryby i jakiej wielko¶ci szczególnie ta druga usmiech Pozdro


Ta druga to szczupak 34cm, który nie trafił w rippera tylko w Ľyłkę.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj byłem na pobliskim stawie i tylko jeden malutki szczupaczek o długo¶ci 50 cm, który wrócił spowrotem do domku (wody) usmiech
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dwa szczupaki dały dyla, zanim aparat był gotowy. Trzeci dał się uwiecznić. Zdjęcie poszło do galerii. Na nim widać co potrafi zrobić ze stalk± (nawi±zuję do pytania kolegi).

Zaczynam pisać artykuł o rozpoczęciu sezonu. Nie wiem jak mi to wyjdzie.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dwa szczupaki największy 50 cm miło było poczuć szczupaka na kiju po tylu dniach wesoly
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My, tzn ja i Biej75 połowili¶my dzisiaj trochę w deszczu ale i wyniki były jakie¶. Na spławiczek złowiłem tylko kilka płotek wiec chwycili¶my za spina. Łowi±c na zmianę trafili¶my 3 szczupaki. Moje dwa to jakie¶ maluchy, które od razu trafiły do wody, za to Biej pokazał klasę i wyj±ł szczupaka już nie takiego szczupłego, bo był grubiutk± besti±, całe 67 cm i dobre 2 kg wagi. Mam nadzieję, że większe też jeszcze będ±, bo wyniki zachęcaj±ce i wielko¶ć ryb jak na maj super. Pozdro.
_________________
Bieroo Paniee???


Ostatnio zmieniony przez Milan dnia Sob Maj 03, 2008 10:10 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj biczowałem Odrę w okolicach Rakowa. Szczupaki wolne sobie zrobiły.
grzbiet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2004
Posty: 509

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żwirówki w Pilcach koło Kamieńca Z±bkowickiego, 20 godzin nad wod± i .... bez brania :placz wink: .... i jeszcze zmarzłem w nocy konkretnie... ale było ok bo byłem nad wod± wink:
_________________
Artur Lisowski

"Niech pozostan± po nas jedynie ¶lady na piasku i kręgi na wodzie."
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
To był gruby szczupal. I niech ten przypadek nauczy Cię, że na zębatego nie zakłada się krótszego przyponu, jak 35 cm. Mało tego! Te 35 cm to też nic wielkiego dla szczupaka 1 mb do odcięcia, bo i takie wolframy mi cięły.


Z lekka pozwolę sobie temat rozwin±ć. Otóż przypon nie jest odcinany dlatego, że szczupły od razu głęboko zasysa przynętę (bo nie zasysa, w pierwszym "strzale" tylko jakie¶ maleństwo dojdzie najwyżej do przełyku). Szczupły zwyczajnie nie trafia. Poluj±c z zasadzki, atakuj±c gwałtownym skokiem na odległo¶ć rzadko przekraczaj±c± 1,5 m, w dodatku z boku czy od spodu, Ľle "wylicza" k±t wyprzedzenia. Bior±c pod uwagę króciutki dystans, a też i fenomenaln± prędko¶ć na starcie, sięgaj±c± noawet do 100 km/h (formuła I to pryszczyk, prawda? wink: ) trzeba pamiętać, że zębaty praktycznie nie ma szans na korektę kursu. Dlatego, je¶li wyprzedzenie zbyt duże, grzmoci zębami nie tylko przed przynęt±, ale nawet i przed przyponem. Im mniej przejrzysta woda i im więcej w niej przeszkód takich jak zielsko czy gałęzie, tym owych nietrafionych ataków jest więcej.
Oczywi¶cie to nie tylko zbyt duże, ale i zbyt małe wyprzedzenie, przez co zębaty tylko skotłuje wodę, a wędkarzowi przyniesie gwałtowny wzrost ci¶nienia usmiech
Gdzie¶ kiedy¶ wyczytałem, że przeciętnie co czwarty atak szczupaka jest trafiony! Dlatego antyzębowy przypon jest konieczny!
Co ciekawe - problem dotyczy tylko spinningu. O podobnym przypadku przy połowie na żywca nie słyszałem.

Inn± ciekawostk± jest dla mnie to (może kto¶ nma inne do¶wiadczenia?), że sporo szczupaczych ataków na mikroprzynęty podawane na cieniutkiej żyłce i bez przyponu kończy się skutecznym holem. Kilkakrotnie widziałem, jak wygl±da atak przeprowadzony tuż pod nogami wędkarza b±dĽ przy burcie. Zębaty nie wali gwałtownym skokiem, jak w przypadku większych przynęt. Wręcz przeciwnie - jaki¶ czas płynie tuż za tym dziwnym dla niego mikrusem, by wreszcie delikatnie go pochwycić samym koniuszkiem pyska. Jakby tylko chciał posmakować.
Być może działa tu inny mechanizm drapieżniczego instynktu: to dziwne maleństwo porusza się na tyle wolno i jest tak małe, że na pewno nie zdoła uciec. Dlatego nie warto tracić energii na wykonanie gwałtownego skoku. Ot, wystarczy tempo wręcz spacerowe i zassanie tego bezbronnego "czego¶" usmiech
Obserwowałem kiedy¶ ponad kilogramowego szczupaka zamaskowanego w gr±żelach, a żeruj±cego na wylęgu. Po prostu stał między li¶ćmi i udawał, że go nie ma usmiech Czekał, aż kolejne stadko maciupkich rybek zakręci mu się przed nosem. Wtedy otwierał pysk i silnie zasysał wodę razem z rybkami.


Przy spinningowaniu używam przyponów w przedziale 25 - 35 cm. Chyba tylko raz mi się zdarzyło, na kilkana¶cie lat, że zębaty miał wybitnie mocno rozstrojone przyrz±dy celownicze wink: i obci±ł żyłkę przed przyponem tej długo¶ci. Ale przy stalkach rzędu 15 - 20 cm tych przypadków miałem sporo.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, o wynikach miało być wink:
Wczoraj, czyli 3 maja, starorzeczeNarwi w samym Pułtusku. W trzecim czy czwartym rzucie szczupły 51,5 cm. Przynęt± ukochana moja, niezawodna "lepperka" nr 3. Potem, przez wiele godzin machania spinningiem, nie miałem już ani jednego brania.

Oczywi¶cie rybcia w doskonałej... panierce trafiła na patelnię lol Przepyyyszna była! Cholercia, miałem i dzisiaj i¶ć, jeszcze jednego arcypysznego szczupaka złowić. Niestety, wczoraj wlazłem na zalan± ¶cieżkę bobrow±, gdzie wody po klejnoty (czyli powyżej krawędzi woderów). Bez nich (bez woderów oczywi¶cie usmiech )na dobre miejsca wej¶ć się nie da, a w mokrych chodził nie będę. Za zimno.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:

Inn± ciekawostk± jest dla mnie to (może kto¶ nma inne do¶wiadczenia?),


Miałem Andrzeju przypadek, którego nie potrafię wytłumaczyć. Większo¶ć faktycznie może być takich, jak opisałe¶.

To było 1 czerwca, kiedy¶ na otwarciu sezonu sandaczowego na Sulejowie. Wypłyn±łem - wtedy jeszcze pontonem - stan±łem tradycyjnie na głębokiej wodzie, a przynętę posyłałem na blat.
W pewnym momencie, gdy przynęta znajdowała się już tuż, tuż pod powierzchni± wody. Zobaczyłem atak na ni±. Ogromne cielsko tylko mignęło obok przynęty i zniknęło w głębinie. Powtórzyłem rzut kilkakrotnie w to samo miejsce i nic.

Postanowiłem więc wzi±ć drugi kijek z wirówk± longiem nr 3. Od razu w pierwszym rzucie, ponownie tuż pod powierzchni± wody, przy samym pontonie, zakotłowało się. Zobaczyłem ogromne cielsko, zrobił się wir i wirówka wraz z wolframem 35 cm poszła się... Atak nast±pił centralnie od tyłu, więc blaszka wpadła mu wprost do pyska. 8O Na kijku poczułem tylko "pstyk" i koniec. Rybsko odpłynęło, a ja zostałem w ciężkim szoku. 8O

Jak co¶ takiego można wytłumaczyć? To działo się na moich oczach, wszystko widziałem w polaroidach.
matiD
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Dec 09, 2005
Posty: 50

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1-3 maja na mazurskich jeziorach Mojtyny i Nawiady w poszukiwaniu zębatych.
Wyniki raczej mizerne. w sumie 16 "szczupaczków" na trzech. Najwieksze w przedziale 48-50 cm więc na kolana nas nie powaliły.
Ale co tam, ważne że sezon rozpoczęty. W miłym towarzystwie, wieczorami przy grilu z dobrym jedzonkiem i wybornymi trunkami wynagrodzili¶my sobie wędkarskie niepowodzenia.... Na grube zębacze przyjdzie jeszcze pora w tym roku.....mam nadzieję
Pozdrawiam
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.22 sekund :: Zapytania do SQL: 167