Czy wiesz, że...
Przeciętna długo¶ć życia wybranych gatunków ryb: sum 60 lat, piskorz 20 lat, sandacz 15 lat, leszcz 14 lat, szczupak 10 lat, okoń 10 lat, węgorz 50 lat, jesiotrowate 100 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 449
 Zalogowani 0
 Wszyscy 449

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198346) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198346) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198346) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198346) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198346) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198346) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198346) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198346) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198346) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198346) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Traktat Lizboński ?????
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Traktat Lizboński ?????
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 4:33 pm    Temat postu: Traktat Lizboński ????? Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Prezydent waha się, czy ratyfikować Traktat Lizboński ?????

Bo boi się, że Jarek wyjdzie za m±ż...... lol
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spodziewłem się że to kiedys napiszę...
Harami - dobre! wesoly
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Nie spodziewłem się że to kiedys napiszę...
Harami - dobre! wesoly

Ziomek, ja też po Tobie się tego nie spodziewałem. 8O lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fajnie. Po¶miali¶my się. Dobry dowcip. Tylko czy kto¶ z Was czytał ten traktat? Jeste¶cie pewni, że Polska zyska na podpisaniu go?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
No fajnie. Po¶miali¶my się. Dobry dowcip. Tylko czy kto¶ z Was czytał ten traktat? Jeste¶cie pewni, że Polska zyska na podpisaniu go?

Jarpo, Polska czy co¶ zyska :?: chyba nie, zreszt± nie wiem.:?: :?: :?:
Jarek tak, 8O będzie miał męża. lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak nie o Polskę tu chodzi to chyba nie ma sensu podpisywać tego tylko po to aby jeden facet z drugim facetem...
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
No to jak nie o Polskę tu chodzi to chyba nie ma sensu podpisywać tego tylko po to aby jeden facet z drugim facetem...

Je¶li tylko po to, to nie ma sensu.
Jak będzie chciał wyj¶ć za m±ż to i tak wyjdzie jak nie w Polsce to w innym kraju i bez pomocy traktatu. lol wink: , ale za to koty będ± miały spokój. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo, Traktat nie jest dokumentem, dzięki któremu kto¶ zyska a kto¶ straci. Jest to dokument reguluj±cy stosunki prawne, tworzy nowe instytucje europejskie, ma wzmocnić demokrację oraz wzmocnić ochronę interesów obywateli. My¶lę, że skoro taki polityk jak Prezydent Lech Kaczyński zaraz po powrocie zachwalał to co przyjęli, to nie jest to ze szkod± dla Polski. Zostawmy to politykom. Natomiast nie dajmy się zwariować i wci±gać w ich brudne walki polityczne. Tylko człowiek z klapkami na oczach nie widzi na czym zależy obecnej prawicowej opozycji, gdy ich poparcie społeczne gwałtownie spada.
A co do traktatu, to internet zapchany jest pdf-ami i html-ami prezentuj±cymi jego tre¶ć. Dla chc±cego nic trudnego. Celowo nie daję linków bo zauważam wtórny analfabetyzm w¶ród internautów, a to jest skutek podsuwania wszystkiego pod nos.


Ostatnio zmieniony przez Gargamel dnia Sob Mar 22, 2008 8:25 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jarpo, Traktat nie jest dokumentem, dzięki któremu kto¶ zyska a kto¶ straci.

Niestety zawsze kto¶ zyskuje, a kto¶ traci. Bilans musi wyj¶ć na zero.
My¶lę, że temat nie na ¦więta. Zostawmy to choć na kilka dni proszę.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wła¶nie, będzie też czas na przeczytanie prawie 300 stron Traktatu i wtedy dyskusja na pewno będzie ciekawa.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
...My¶lę, że temat nie na ¦więta.

Słusznie, temat nie wart w ogóle zainteresowania. Z politycznego punktu widzenia Traktat jest poprawny, a walka o zapisy w ustawie ratyfikacyjnej to polska przypadło¶ć machania szabelk± przy pierwszej lepszej okazji, nawet bez powodu. I tyle z mojej strony w tej sprawie. Mario_z, z całym szacunkiem dla Ciebie, nawet Ty mnie nie sprowokujesz do dalszego wypowiadania się w tej sprawie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Mario_z, z całym szacunkiem dla Ciebie, nawet Ty mnie nie sprowokujesz do dalszego wypowiadania się w tej sprawie.

Gargamel, nawet bym nie ¶miał. wink:
W sprawie traktatu nie będę zabierał głosu, nawet po ¶więtach, no chyba że kto¶ co¶ wspomni o Jarku. wesoly
Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się do czego¶ przyznam tylko nie mówcie nikomu.

Od samego pocz±tku byłem większym euroscepytkiem niż entuzjast±.

Napisze tylko jedno zdanie.
Tracimy pomału nasz± suwerenno¶ć w różnych dziedzinach, a będzie ich coraz więcej.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
A ja się do czego¶ przyznam tylko nie mówcie nikomu.

ƶ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶, nie powiem. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
Tracimy pomału nasz± suwerenno¶ć w różnych dziedzinach, a będzie ich coraz więcej.

A czy pozostałe państwa UE też trac± suwerenno¶ć czy tylko Polska :?:
Bo mnie wydaje się że wszystkie a je¶li tak to w porz±dku,możemy tracić.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
Napisze tylko jedno zdanie.
Tracimy pomału nasz± suwerenno¶ć w różnych dziedzinach, a będzie ich coraz więcej.


Ciekawe... To bardziej suwerenni byli¶my wtedy, gdy cała zach. Europa do nas wjeżdżała bez problemu, ale my w drug± stronę to już nie bardzo? Albo kiedy obcokrajowiec z kapitałem zakładał u nas firmę i ze swojaków dobierał kierownictwo, ale Polak na zachodzie mógł się imać tylko najprostszych robót, a i to zwykle na czarno?

A może chodzi o zachowanie tożsamo¶ci narodowej? No popatrz! Jako¶ żaden (poza regionalnymi separatyzmami) z europejskich krajów, często jakże różnych kulturowo od s±siadów, tego się nie obawiał...

Suwerenno¶ć? Bazy rosyjskie były be, prawda? Ale baza amerykańców już ma być cacy, czy tak?
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem, że się zacznie. Cóż sam tego ciałem trzeba było siedzieć cicho.

Tylko jeszcze jedno do tego.
Ja wcale o amerykanach nic nie pisałem.

A ich u nas nie chcę. I nie tylko ich, nawet chińczyków japończyków i jeszcze innych wojsk w naszym kraju.
Raz wpuszczone długo nie wyjd±, zawsze znajd± powód aby siedzieć.

Więcej grzechów nie pamiętam, wysokie grono proszę o wyrozumiało¶ć dla wykształciucha (jak mawia nasz ja¶nie panuj±cy).


Teraz dopiero się zacznie.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
Teraz dopiero się zacznie.

Noooo zly: Jestem przeciwny włażenia w d...... Amerykanom ale to robi±
wszystkie nasze rz±dy od prawie 20 lat.W Iraku i Afganistanie potrzebni jeste¶my jak dziura w mo¶cie :evil: Zauważ że Australia,Kanada i USA opiera się na emigrantach a kraje te stoj± całkiem nieĽle (USA ostatnio jednak się powoli wykłada gospodarczo i je¶li nie zrobi± jakiego¶ ruchu to można się spodziewać lat 30 :evil: smutny ).Polska obraża się na s±siadów bo brak demokracji czy jaka¶ dyktatura tymczasem firmy niemieckie,włoskie czy holenderskie na Białorusi inwestuj± i zbieraj± zyski.Na Kubie Niemcy i Francuzi postawili lepiej jak setkę hoteli i czekaj±.Azjaci s± ¶wietnymi pracownikami i je¶li nie ¶ci±gniemy ich na budowy stadionów to z Euro się pożegnamy ku uciesze Włochów.Chińczycy chyba w 2006 przyjeli założenie że w 10 lat wybuduj± tyle autostrad co USA(chyba ponad 30 000km) od zakończenia II wojny ¶wiatowej,i to na pewno im się uda.
3000 km/rok to jest zdecydowanie więcej niż 12km zly: a ponoć tyle wybudowali¶my :roll:
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:


Od samego pocz±tku byłem większym euroscepytkiem niż entuzjast±.



No to jest nas dwóch wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Traktatu nie czytałem, bo... kto zniesie tyle stron. Wymowne jest - przynajmniej dla mnie - że w wielkiej euforii najpierw mówi się o sukcesie zwi±zanym z podpisaniem czegokolwiek, a po trzech miesi±cach ci sami entuzja¶ci popadaj± w takie w±tpliwo¶ci. Czego to dowodzi?
Albo ci ludzie s± analfabetami, którzy nie wiedz± o czym mówi± albo "problem" tkwi w czym innym. Wg mnie w rachubę wcodzi ta druga ewentualno¶ć i to stanowi problem. Nieprzewidywalno¶ć jest tutaj większym powodem do wstydu, o ile w ogóle posiada się dar tego typu odczuć.
Można być entuzjast± UE, można być jej przeciwnikiem. Dla mnie przynajmniej nie ma innej rozs±dnej możliwo¶ci, aby gonić ¶wiat. Może kogo¶ kręci problem poprzedniej epoki zwiazany ze sztandarowym brakiem choćby papieru toaletowego, zachwyt prasy, że zbliżaj± się ¶więta, a statek z cytrusami już wpłyn±ł do cie¶nin duńskich - mnie jako¶ to nie kręci i nie chcę, aby moja córka do¶wiadczała takich doznań.
Zapewne gdyby nie kasa z UE dzisiejsza Polska też by wygl±dała inaczej. Lepiej? Rzecz gustu...
Co do baz.
Jestem sceptykiem, co do celowo¶ci instalowania parasola antyrakietowego i tworzenia jakichkolwiek baz narodowych na naszym terenie, ale Bomblu Drogi nie popadaj proszę w skrajno¶ci. Istnieje różnica między podstawami prawnymi istnienia garnizownów radzieckich, a "tych innych". Ci pierwsi jako¶ nie prowadzili z nami rozmów, bo przesadnio gadatliwi zapewne nie byli. ;) W trosce o nasze bezpieczeństwo wleĽli tutaj 17.09.1939 roku i jako¶ nie ma za co im dziękować. A trudno wg mnie uznać za cnotę nadużywanie go¶cinno¶ci. ;)
Nie chcę rozpisywać się nad przeżyciami mojej rodziny, zwi±zanymi z tym wej¶ciem - nie czas i miejsce... Może kto¶ powiedzieć: wyzwolili nas. Racja, ale nie zrobili tego jako dowodu sympatii dla naszej nacji - oni po prostu nie mieli innego wyj¶cia, a to wyzwolenie przyszło jakoby przy okazji. Austrię też wyzwolili, ale "tam nie było partii komunistycznych", które "poci±gnęłyby ten wózek dalej". Szkoda, że u nas były one tak potężne. Ale w tej kwestii polecam ksi±żkę "Mówi Józef ¦wiatło" - kto jak kto, ale on wie, o czym mówi...
A miło¶ć do nas wyrazili w Bykowni, Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje i całej masie innych tego typu "kurortów", o których jeszcze nie wiemy.

Czy byli¶my potrzebni w Iraku i Afganistanie? Byli¶my - jak dziura w mo¶cie. A że nie potrafili¶my osi±gn±ć z tego profitów? Toż my tam weszli¶my z powodów humanitarnych, jako naród do¶wiadczony przez los - za wolno¶ć wasz± i nasz±!! :roll: I dlatego wystarczyły pomalowane na beżyk samochody rolnicze, a nie porz±dny sprzęt, gwarantuj±cy w razie czego choćby iluzoryczne poczucie szans na przeżycie. Ale dzięki temu można - na obraz i podobieństwo - wynosić przykryte flag± narodow± "dębowe garnitury" z samolotu - to takie patriotyczne i wzniosłe!!

"(...) By¶my w swoim testamencie przekazali
co jest ważne na rozumu krańcach obu
aby Ci, co przyjd± po nas nie płakali
i nie pluli nam na kopce naszych grobów...(...)"

czego nam wszystkim życzę... Wesołych ¦wi±t!!! usmiech
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, Monkusiu, ale że¶ pojechał! 8O wink:

Pokuszę się o pewne uogólnienie. Otóż nie znam dziedziny, w której co¶ - rzecz, umowa, transakcja, najzwyklejszy przedmiot, miałby tylko jedno znaczenie i jedn± warto¶ć. Żeby to co¶ miało tylko pozytywy lub tylko negatywy.
Trzeba się o prostu nauczyć z tym żyć. Umieć korzystać z dobrodziejstw, ale i unikać przykrych niespodzianek. Jak choćby z najzwyklejszym motkiem: wielce użyteczny i jakże prosty w obsłudze, lecz jakże wystarczy sekunda nieuwagi, by zrobić sobie kuku usmiech
Albo takie stringi. Wielu lubi, prawda? A przecież to tak samo niebezpieczne jak pila łańcuchowa czy tarczowa: sekunda nieuwagi i palce id± w p... lol

Dla ludzi rozumnych a reformowalnych, umiej±cych się dostosowywać do rozwoju sytuacji, problemu nie ma. Znaj± pojęcie i posiadaj± umiejętno¶ć asymilacji. I tylko od człowieka zależy, czy potrafi się w tym odnaleĽć jako jednostka reprezentuj±ca okre¶lon± grupę etniczn± czy kulturow±. Umiej±c i brać w sposób rozumny, niezagrażaj±cy utracie tożsamo¶ci, i od siebie dawać tyle samo. Na zastanych różnicach buduj±c poprzez ł±czenie najlepszych warto¶ci, umiejętno¶ci, cech charakterologicznych itede.

Lecz można oczywi¶cie i po słowiańsku. Czyli... jak choćby na Bakanach. Gdzie jak zabrakło Josifa, to zaczęli się grzmocić między sob±. Teraz to już sami nie wiedz±, o co. A tylko patrzeć, jak znowu zaczn± na dobre.
Pokutuj±cy u nas szowinizm, niekiedy podbarwiony swoistym, wy¶nionym, totalnie irracjonalnym poczuciem mesjanizmu, prowadzić może do tego samego. Więc, zamiast w pełni korzystać z wyznaczonej nam historycznie i geograficznie roli ł±cznika między dwoma różnymi ¶wiatami, de facto zmierzamy ku roli zabagnionego rowu, nad którym s±siedzi z obydwu stron przerzucaj± most, nas maj±c w nosie. Bo cóż jaki¶ krzykacz na krótkich łapkach może? Ano popyskować sobie może, dymu narobić, zwa¶nić. Tyle, że s±siedzi zd±żyli się już uodpornić na te hałasy. I tak oto my, zamiast zarabiać, tylko z pian± w¶ciekło¶ci bit± przez w¶ciekłych politykierów możemy najwyżej popatrzeć, jak nacje uważane odwiecznie za wrogów, teraz robi± kokosowe interesy. Nam pozostawiaj±c pobrzękiwanie operetkow± szabelk±.
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megalodon napisał:
darogryf napisał:


Od samego pocz±tku byłem większym euroscepytkiem niż entuzjast±.



No to jest nas dwóch wink:

Teraz już trzech usmiech
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co się dzieje u nas przy budowie autostrad pozostawię bez komentarza żeby być w zgodzie z Reg. P.W.

Sacha ten przykład z Chinami trochę mi nie pasuje, oni maj± kogo wsadzić na budowę i to za darmo więc mog± sobie pozwolić na takie tempo budowy autostrad. wink:

Bombel a co do inwestycji i zakładania firm zmieniło sie tylko to że w takiej firmie nawet sprz±taczka musi znać język angielski a wła¶ciciel nie musi znać języka polskiego, a jak kto¶ z nas zakłada firmę na zachodzie to warunkiem jest znajomo¶ć co najmniej angielskiego i w ofercie pracy nie może napisać że plusem będzie znajomo¶ć języka polskiego, bo to byłaby dyskryminacja. Ale wła¶ciciele zachodnich firm w Polsce mog± dawać ogłoszenia o pracy np. w języku angielskim. Czy to jest jaka¶ wielka różnica według tego co było kiedy¶?

Andrzej a co do zachowania tożsamo¶ci narodowej, może masz i rację że inne kraje tego się nie obawiały, bo miały przygotowane na to szkolnictwo. A u nas co się dzieje, inne języki zachodnie wypieraj± język ojczysty ze szkolnictwa, już teraz po 2 języki s± w ogólniaku angielski i niemiecki które razem maja więcej godzin tygodniowo jak jest godzin polskiego. Czy zmiany nazw ulic i placów na inne, bo nazwisko patrona Ľle się kojarzy, wpływaj± na poprawę tej tożsamo¶ci? Czy inne kraje to robiły? Czy w końcu to co napisałem wyżej o firmach zachodnich?

A co do USA, to już dawno powinni¶my kopn±ć ich w d....., wtedy by¶my więcej zyskali jak mamy od nich teraz.

A to kiedy¶ powiedział mój dziadek i powoli zaczyna się to sprawdzać:
Kod:
 Zobaczycie że dojdzie do tego że Niemcy bez jednego wystrzału będ± miały to co chciały zrobić w 39 w Polsce.

_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chciałbym, co¶ m±drego dodać do tego tematu tyle, że moja edukacja "polityczna" zaczęła się gdzie¶ około 40 lat temu a zaczynała słowami piosenki "Wszystko, co nasze Polsce oddamy" wesoly . Dlatego nie wiem jak mi to wyjdzie wesoly . PóĽniej, długo jeszcze dziwiłem się, że te słowa maj± dla każdego Polaka zupełnie inny wydĽwięk. Był moment, że zapomniałem albo wręcz chciałem zapomnieć o tych słowach. To chwila, kiedy wiozłem swoj± rodzinę daleko od Polski. Euforia zazwyczaj trwa bardzo krótko, więc słowa znowu wracaj± i tylko ponownie zmienia się kontekst i znaczenie wink: .
Kiedy do okien naszego pokoju w akademiku zomo strzelało gazem łzawi±cym, a ¶pi±ca trzymiesięczna Karolinka nie zadawala sobie sprawy z niebezpieczeństwa, nienawidziłem…nienawidziłem wszystkich.. Ale przecież to Polacy strzelali.
Dzisiaj, ogl±daj±c to, co w Polsce ma miejsce zastanawiam się ile trzeba by znowu swój strzelał do swojego. My¶lę, że od dłuższego czasu Polacy przeżywaj± ten sam stan, który mnie zdarzyło się przeżyć kilkana¶cie lat temu trzymaj±c francuski paszport w dłoni.
"Jak papugi na parapecie, tyle wolno¶ci i nie wiadomo gdzie lecieć" wink: .
Dziwne jest też, że nasza wędkarska brać słyn±ca z cierpliwo¶ci miota się i gromy ciska na wszystko, co dzieje się w kraju wesoly . Ale to tylko fakt, że wrażliwo¶ci społecznej nam nie brak. A jak z postawa obywatelsk±? Tak samo. Mamy wink: .
Maciek słusznie zauważył, że w poci±gu zwanym Europa, trzeba ¶wiat dogonić, wiadomym jest też, że najlepsze miejsca w podróży( przy oknach) zajęli ci, którzy od dawna trzymali bilety na ten poci±g.
Ale warto też zauważyć, że Polacy sami w pewnym czasie zdecydowali zaj±ć miejsca w tym poci±gu nawet za cenę podróży na stoj±co. Wiadomo, że w tej pozycji podróżuje się niewygodnie.
Miejsca jest jak widać sporo, więc stać nikt nie musi.
Pytanie tylko czy jedzie z nami maszynista, i je¶li tak to, dok±d nas wiezie.
Czy m±dry wódz może zrobić dla Polski więcej niż robi to obecny?
Tak naprawdę to w±tpię, i tożsamo¶ć narodowa też nie ma nic do tego.
Ta zależy od każdego z nas. Ci, którzy zdecyduj± się j± pielęgnować zachowaj± po wsze czasy polskie tradycje i obrzędy.
Siedzieć jak mysz pod miotł± to oczywi¶cie nie najlepszy sposób na pozytywne zmiany w kraju, jednak ż±dać natychmiastowych zmian i poprawy sytuacji we wszystkich dziedzinach to lekka przesada.
Zwłaszcza bior±c pod uwagę, z jakimi problemami borykaj± się kraje w europie zwane rozwiniętymi.
Za największy kłopot w Polsce, je¶li wolno mi wyrazić swoje zdanie uważam brak wzajemnego porozumienia nie koniecznie na tych najwyższych szczeblach wink: .
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
...moja edukacja "polityczna" zaczęła się gdzie¶ około 40 lat temu a zaczynała słowami piosenki "Wszystko, co nasze Polsce oddamy" wesoly . Dlatego nie wiem jak mi to wyjdzie wesoly . PóĽniej, długo jeszcze dziwiłem się, że te słowa maj± dla każdego Polaka zupełnie inny wydĽwięk. Był moment, że zapomniałem albo wręcz chciałem zapomnieć o tych słowach.

Obiecywałem sobie, że nawet Mario_z mnie nie sprowokuje, a tu masz, Robert to uczynił. Dawno nic bardziej głupiego nie czytałem. Sam byłem harcerzem i do tej pory nie wyparłbym się hymnu harcerskiego. Co słowa, które powstały w 1911 roku mog± mieć wspólnego z czasami socjalizmu w Polsce. Za to, że idee, nomen omen, Roberta Baden - Powella zostały zniekształcone jak w krzywym zwierciadle, nie można winić hymnu, a ludzi, którzy pod płaszczykiem skautingu próbowali wpajać socjalistyczne idee. Ja pamiętam jeszcze okres harcerstwa z lat 60-tych. Pierwszy mój obóz to 1964 rok w Zubrzycy Górnej. Ostatni w Wierchomli w 1969 roku. Potem były obozy wędrowne do 1972 roku. Je¶li możemy mieć zarzuty do samego systemu i ludzi, którzy wci±gnęli w to Polskę, to przynajmniej nie mieszajmy z błotem tego co było dobre, bo wiele rzeczy w tamtym okresie było dobre. Zapytajcie polityków, zwłaszcza tych z prawej strony, jakie uczelnie i kiedy kończyli i ile ich kosztowały studia.
Nie chcę tego w±tku rozwijać, by nie być pos±dzonym o jakie¶ tęsknoty za PRL-em. To jest taka sama cz±stka naszej historii, jak wiele innych wydarzeń, które grubo przed PRL-em nie przynosiły nam chluby. Jak widać Polak m±dry po szkodzie.
Tak więc Robercie, ja mam zupełnie inne skojarzenia zwi±zane ze słowami hymnu. Bardzo pozytywne. Gdyby¶ wspomniał słowa innego hymnu - Naprzód młodzieży ¶wiata, to Twój komentarz do tych słów nie wywołałby u mnie takiego oburzenia.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, Gargamelu że zrozumiałe¶ wszystko na opak wink: . Słowa tego hymnu, ani tamte lata, kiedy miałem ich wszystkich 7 usmiech , w żaden sposób zapomnieć nie można. To mniej więcej od tego momentu próbowałem rozumieć ¶wiat. Chyba za szybko przeczytałe¶ to, co pisałem, a zwłaszcza ostatnie zdanie mojego postu wink: . Nigdy nie napadałem Tu ni Polski ni Polaków( nawet tych, od których krzywdy doznałem). Nie pamiętam zła, pamiętam dobre chwile. To, że genezy hymnu nie znalem składam na karb niewielkiego wykształcenia, ale od ludzi takich jak Ty mogę się Tu uczyć wesoly . Nie bardzo rozumiem też, kogo w swoim po¶cie z błotem mieszam? 8O :oops: Je¶li uczyniłem co¶ podobnego to na pewno nie ¶wiadomie :oops: . Wła¶nie ta PRL-owska historia to czę¶ć najlepszych jakby nie patrzeć lat młodo¶ci spędzonych w Polsce.
Wiem, że piszę do¶ć chaotycznie, ale nie podejrzewałem, że na tyle niezrozumiale. Przepraszam.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tacy byli¶my
Nie pamiętam czy było ale czy to nie jest prawda?
Nie mogę napisać że było wstrętnie i obrzydliwie w czasach "komuny",
ja mam miłe wspomnienia pomimo kartek,czasami braku kasy,bananów 2 x w roku,wypaczonej z lekka historii czy braku wolno¶ci słowa( a kto maj±c 16, 18 czy 20 lata przejmował się takimi głupotami).
Na zlocie w czasie akcji "Bieszczady 40" ¶piewali¶my:
"Jak dobrze nam upalnym latem
pacyfikować rusk± wie¶
i¶ć przez opłotki z automatem
i my¶leć sobie-Bóg tak chce"
Nie pamiętam czy to się sk±d¶ do nas przywlokło czy który¶ z nas napisał ale kolejne zwrotki s± bardzie drastyczne i admini mogli by nie zdzierżyć zly:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Sacha za ten link wesoly .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiłe¶ Sacha w dychę wink: .
Chyba większo¶ci ludziom z tego pokolenia takie uczucia s± bliskie. Nie mogę mówić za wszystkich emigrantów, ale mnie
zdaj± się nieodzowne. Albo po prostu starzeje się wink: .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Sacha! I większo¶ć z nas należała do TOTO - Tajna Organizacja Tępienia Ormowców. wink: lol
Ech, to byli czasy... :roll:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jarpo, Traktat nie jest dokumentem, dzięki któremu kto¶ zyska a kto¶ straci. .


Załóżmy że tak jest
Cytat:
tworzy nowe instytucje europejskie

Gdzie??
jeżeli nie w Polsce ,to co mz tego mamy??
Cytat:
ma wzmocnić demokrację oraz wzmocnić ochronę interesów obywateli.

jakich obywateli??
jeżeli np. Niemców to my MUSIMY na tym stracić -Logiczne
Cytat:
Natomiast nie dajmy się zwariować

¶więte słowa
Cytat:
Tylko człowiek z klapkami na oczach nie widzi

że w interesach tak już jest ,że tylko jeden moze zyskac ,reszta niestety nie
Cytat:
A co do traktatu, to internet zapchany jest pdf-ami i html-ami prezentuj±cymi jego tre¶ć

gdyby nawet pokusić sie o preczytanie , Kto pojmie ten prawniczy bełkot,skoro i specjali¶ci maja podzielone zdanie
Wesolych ¦wi±t wink:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Załóżmy że tak jest
tworzy nowe instytucje europejskie


Gdzie??
jeżeli nie w Polsce ,to co mz tego mamy??
jakich obywateli??
jeżeli np. Niemców to my MUSIMY na tym stracić -Logiczne
Cytat:
:


Zenon-Ty, ja, Gargamel. Robert, Monk czy wszyscy pozostali nic z tego nie będziemy mieli. A wła¶ciwie już mamy, krzywa ugięcia banana, długo¶ć i ¶rednica ogórka inspektowego,mamy oscypka i ogórki kwaszone. A korzy¶ci materialne będ± mieli europosłowie: po 7 czy 8 tys.euro/miesięcznie zly:
Zreszt± GUS podaje bardzo duże wzrosty płac w Polsce, chyba że kto¶ prowadzi jaki¶ prywatny biznes to wzrost zależy w zasadzie od niego.
Dlaczego MY MUSIMY stracić :?: A może strac± np. Czesi czy Duńczycy :?:
I dlaczego Niemcy maj± zyskać :?: A może to Niemcy strac± :?: A zyskaj± Łotysze :?:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mi cytowanie nie wyszło ale mam nadzieję że czytelnie jest.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytelne Sacha usmiech .
I w pełni popieram taki sposób my¶lenia, ten zawarty w ostatnich dwóch zdaniach.
W Europarlamencie siedz± wyjadacze i pewnie, dlatego trudno będzie np.Czechom czy Łotyszom ich przekonać lol .
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Czytelne Sacha usmiech .
I w pełni popieram taki sposób my¶lenia, ten zawarty w ostatnich dwóch zdaniach.
W Europarlamencie siedz± wyjadacze i pewnie, dlatego trudno będzie np.Czechom czy Łotyszom ich przekonać lol .

co nam na dobre wyszło?
dodaj jeszcze maksymalny ciezar worka z cenentem , dla naszego zdrówka zmniejszono z 50kg do max 25kg, co do łoscypka fakt pozwolili,tylko czy my go eksportujemy??bananami bym sie nie przejmował ,nie nasz problem , problemem jest natomoast ci±gle niezgadzaj±ca sie zawarto¶c cukru w cukrze, no i jak naszym kobietom zabroni± bigosu gotować !!!-jakby co!! mam jeszcze stara kosę po dziadku :evil:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Zenku, co do worków to wcale bym się tym nie przejmował, po co komu wielkie wory lol . Oscypki, też najmniejszego problemu nie ma Francuzy wtrz±chn± zapijaj±c kwart± "czerwonego".
Fakt z wódk± nas wykiwali, ale my możemy "Patykiem pisane" ochrzcić na "Chateau Międzychód", gwarantuje, że pic będ± lol .
U mnie Zenek jeszcze "granaty sie ostali, w razie, czego pomogie" lol .
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
No Zenku, co do worków to wcale bym się tym nie przejmował, .

zaliczam to na plus wink:
ale my możemy "Patykiem pisane" ochrzcić na "Chateau Międzychód", gwarantuje, że pic będ±
cienko to widzę :placz pierwsz± w Polsce, winiarnię , pana Makowskiego,
znacjonalizowan± po wojnie , a i tak zamkneli cholery jedne, więc
Chateau nie będzie :placz przynajmniej z Kruszwicy, za starych dobrych czasów na Jana ,beczółkę wina na rynek wytaczano , i w ten sposób Noc Kupały ¶wietowano, dzisiaj przyjdzie się smakiem obej¶c :placz
co do granatów ,pamietaj od czasu do czasu oliwka przetrzeć co by w gotowo¶ci były wink:,a i na Ciebie liczę , co na dalekich tyłach dywersje poczynisz, i wroga osłabisz lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
co nam na dobre wyszło?

A czy miało wyj¶ć na dobre?Lata temu pisano i mówiono że należymy do cywilizacji zachodniej,że Europa bez nas nic nie warta,że mu musimy być w Europie,że z barbarzyństwem wschodu nic nas nie ł±czy.I to i lewica i prawica
tak kłapały podpieraj±c się cywilizacj± i wiar± ł±cz±c± nas z Europ±.Prawica nawet jak był± przeciwna to podpierała się wiar± a przeciwnicy UE z LPR i PiS zasiadaj± w PE i jako¶ nie słychać żeby z obrzydzeniem pobierali po kilka tysięcy euro.Wprowadz± u nas euro w 2012 to się zrobi ¶miesznie zly: .
Niemcy,Austryiacy czy Włosi po zmianie waluty rzucali "mięsem" akurat miałem okazję rozmawiać z tymi nacjami miesi±c czy dwa po zmianach.
We Francji też pewnie było ¶miesznie-teraz już wszyscy się przyzwyczaili.
U nas dopiero będzie:jak komu¶ zamieni± 700 pln renty na 220 euro :roll:
A może być w całej Europie do d...... je¶li zaplanowane na kwiecień działania rz±du USA nie przynios± oczekiwanych rezultatów.W sobotę dzwonił kolega ze Stanów-"dno i 3m mułu".
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
a jak kto¶ z nas zakłada firmę na zachodzie to warunkiem jest znajomo¶ć co najmniej angielskiego i w ofercie pracy nie może napisać że plusem będzie znajomo¶ć języka polskiego, bo to byłaby dyskryminacja.


Nigdy nie słyszałem o wymogach znajomo¶ci języka obcego przy zakładaniu firmy. Z punktu widzenia państwa i społeczeństwa ważniejsze jest to, że będziesz płacił podatki i tworzył miejsca pracy. To w jaki sposób dogadasz się to Twoje zmartwienie.
Jeżeli potrafisz podaj proszę jakie¶ konkretne przepisy które to reguluj±. Przez prawie 3 latach spędzone w UK nie spotkałem czego¶ takiego.

Kiedy jest napisane że znajomo¶ć języka obcego będzie plusem nie znaczy to że jest warunkiem niezbędnym do zatrudnienia. Dyskryminacja byłaby w momencie kiedy napisane byłoby że poszukuj± do pracy osoby z Polski. Mieszkam już jaki¶ czas za granic±, często widuję ogłoszenia z wymaganiami co do znajomo¶ci języków obcych. Nikt nie uważa tego za przejaw dyskryminacji. Firmy zajmuj±ce się handlem międzynarodowym albo maj±ce klientów ze słab± znajomo¶ci± języka urzędowego (np: banki) potrzebuj± takich ludzi jak powietrza. W Polsce nie ma zbyt wielu imigrantów dlatego nie jeste¶ w stanie spotkać takich sytuacji w codziennym życiu.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Granaty Zenku u mnie starannie przechowywane lol .
Mnie "Sobótkę" od pełnoletnio¶ci nijak nie idzie przeoczyć toż urodzony jestem dokładnie w tym momencie wesoly . Zatem postuluje o przywrócenie Chateau Kruszwica wesoly .
To też mnie dziwi, że w Polsce nie kontynuuje się tradycji winobrania w Zielonej Górze. Winogrona tam rosły nie gorsze niż w Alzacji, a o ile mnie pamięć nie gubi to jeszcze "germance" winnice tam sadzili.
Na koniec malutkie info. "Alzakom" w ostatnich latach zabrano (i słusznie) nazwę wina. Produkuje się tu (bardzo dobre) "Pinot", czerwone i białe. I wła¶nie do tego białego przykleili sobie nazwę "Tokay" ("Pinot Tokay"). Węgrzy po wej¶ciu do UE złożyli protest i sprawę wygrali usmiech .
Zatem czasami można wygrać z większym usmiech .
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał, co kraj to obyczaj usmiech . Nie wydaje mi się możliwe we Francji by można było przebrn±ć przez urzędy i biurokracje (rodem z CCCP).
bez znajomo¶ci języka. Je¶li nawet posłużyć się tłumaczem to, co dalej. Jak póĽniej prowadzić firmę usmiech . Nie odbieram tego jednak jako dyskryminacji a bardziej jako logiczn± i praktyczn± stronę przepisów.
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert, trochę sie mylisz. Nie wiem od kiedy, ale winobranie w Zielonej Górze powraca. Zaczyna to być coraz bardziej nagła¶niane. Wpisz w google hasło winobranie Zielona Góra, zobaczysz co powraca. Pewnie nie to co kiedy¶, ale już co¶.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦więta racja.
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawi±zuj±c do czasów lat 70 i 80 to taka ciekawostka.
Mój kolega z pracy opowiada swojej chrze¶nicy o tamtych czasach, kolejkach brakiem towaru itd... Ona po wysłuchaniu tego wszystkiego podsumowała to jednym zdaniem pytaj±cym.

A czy do reala nie mogli¶cie i¶ć na zakupy?
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.


Ostatnio zmieniony przez darogryf dnia Pon Mar 24, 2008 2:28 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie cały czas zastanawia, jaki wła¶ciwie obraz przyst±pienia do UE miał przeciętny Polak. Podejmowane przeze mnie próby domysły takowego zawsze kończ± się konkluzja, że Polacy prawdziwego oblicza UE nie znali, jednak w sytuacji, kiedy należało podj±ć decyzjęl
podjęli j± bardziej ze strachu niż ¶wiadomie. Strachu przed konsekwencjami nie przyst±pienia. Bo, o jakiej innej Unii i z kim ewentualnie można było mówić. Poza tym nikt w Polsce chyba nie kre¶lił innych możliwo¶ci.
Najgorsze jednak to, że tyle nadziei pokładanych w tym zwi±zku, dzisiaj okazało się płonnymi.
Od nowej monety uciec, się już chyba nie da, ale o ile to możliwe należy nie tyle dbać o mocna złotówkę, co patrzeć na ręce dystrybutorom towarów. To nikt inny jak oni wykorzystali nomenklaturę. Narzucaj±c kosmiczne marże i snuj±c opowie¶ci
o wzro¶cie cen u producentów. Dzisiaj podnosi się krzyk, że na artykułach powinny pozostać ceny we frankach i w euro.
Moim zdaniem etykietki produktów powinny być zaopatrzone w kilka b±dĽ kilkana¶cie cen. Pocz±wszy od ceny producenta poprzez ceny po¶redników i wreszcie cenę na półce sklepowej.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drago tak to ja sie lubię mylić wesoly lol

Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Pon Mar 24, 2008 6:47 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
Robert, trochę sie mylisz. Nie wiem od kiedy, ale winobranie w Zielonej Górze powraca.

Przed wojn± w Grunbergu produkowano bardzo duże ilo¶ci wina a Wermacht
na froncie wschodnim był zaopatrywany w wina musuj±ce produkowane w Grunbergu.A trochę Wermachtu w Zwi±zku Radzieckim było.
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
że w interesach tak już jest ,że tylko jeden moze zyskac, reszta niestety nie

Nie wiem, z kim to robisz interesy, ale najwyrazniej nie wiesz co robisz. Mylisz interesy z przewalami. Zapewniam, ze interesy przewalami nie sa.
_________________
Badr Hari
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
Zapewniam, ze interesy przewalami nie sa.

Z tym się akurat zgadzam.Zastanawiałem się sk±d znam hasło Badr Hari,wbiłem w Google i skojarzyłem.Widziałem go kilka razy na jaki¶ galach w Eurosporcie.Nie było kogo¶ w tym sporcie z intelektem i ogład± ciut większ± od tego "młota" :?: :roll:
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MichalTch przepisów Ci nie podam, ale mam pytanie, jeste¶ tam już 3 lata, czy próbowałe¶ założyć firmę posługuj±c się tylko językiem polskim, albo po założeniu firmy przeprowadzać rozmowy wstępne po polsku?

A czemu Anglik, Francuz czy inny Niemiec jak chce założyć firmę w Polsce nie musi znać języka polskiego?
Czemu jeżeli idę na rozmowę wstępn± do takiej firmy odbywa sie ona w języku angielskim lub innym jakiego wymaga pracodawca?

Już u nas w ogłoszeniach firm s± nawet takie punkty

Cytat:
Przedstawiciele regionalni na okręg mazowiecki
Wymagania:
1..
2..
3 Bardzo dobra znajomo¶ć języka angielskiego lub francuskiego (rozmowa kwalifikacyjna zostanie przeprowadzona w jednym z tych języków)
4..


A dlaczego taki punkt, a pewnie dla tego że będ± wyjazdy na szkolenia do Anglii albo do Francji, a wła¶nie że nie, to dlatego że firma ma swoj± główn± siedzibę w Anglii, a w Polsce tylko oddziały w których szefami s± też Anglicy.

Ciekawe jak zachowali by się Anglicy gdybym to odwrócił i zamie¶cił w ich prasietakie ogłoszenie.

Cytat:
The regional representatives on the London district
The requirement:
1..
2..
3 The very good acquaintance of Polish language (the qualifying conversation he will be conducted in Polish language )
4..

_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 167