Czy wiesz, że...
SZCZUPAK:
- Rekord Polski - 24,10 kg
- Złoty medal - od 12,00 kg
- Srebrny medal - od 10,00 kg
- Brązowy medal - od 8,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 456
 Zalogowani 0
 Wszyscy 456

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198347) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198347) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198347) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198347) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198347) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198347) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198347) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198347) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198347) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198347) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Panie Prezydencie!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Panie Prezydencie!
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Nie Paż 21, 2007 10:51 pm    Temat postu: Panie Prezydencie! Odpowiedz z cytatem

Nie wykonałem zadania!
JK

lol
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Paż 21, 2007 11:35 pm    Temat postu: Re: Panie Prezydencie! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Nie wykonałem zadania!
JK

lol

SPOCZNIJ ! lol

...co za ulga wesoly
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że Pan JK powiedział po ogłoszeniu wyników wyborów:
Teraz naszym CELEM pozostanie POlska.

Jak zwykle, wszystko co z Tych Ust, brzmi to baaardzo budująco. :P
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Taras
Moderator


Dołšczył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 6:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dnia 3 (trzeciego) października, przed debatą Tusk-Kaczyński - Taras napisał na PW : wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
Cytat:
Uważam, że lepiej znam się na polityce niż na wędkarstwie.
Typuję:
PIS-32%;
PO-31%;
LiD-18%;
PSL-12%;
pozostali nie wchodzą-7%

Przyjmuję gratulacje. wink:
Za małą pomyłkę mogą być ograniczone w swej treści. :oops:
Taras
ilbelfero
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 04, 2005
Posty: 284

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tychy
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam słowa Tuska o tym, że tu ma być druga Irlandia. Myślę, że chodziło mu o rybność wód i trzymam go za słowo.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Zauważyłem, że Pan JK powiedział po ogłoszeniu wyników wyborów:
Teraz naszym CELEM pozostanie POlska.


Mam nadzieję, że taka, która rozliczy odpowiedzialnych za bezpodstawne aresztowania, prowokacje, pomówienia, rydzykoidalną zarazę dla wielu umysłów, wszechwładne panoszenie się tajnych policji politycznych, wysyłanie naszych chłopaków na śmierć w brudnej, jankieskiej wojnie itd.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Sazan napisał:
Zauważyłem, że Pan JK powiedział po ogłoszeniu wyników wyborów:
Teraz naszym CELEM pozostanie POlska.


Mam nadzieję, że taka, która rozliczy odpowiedzialnych za bezpodstawne aresztowania, prowokacje, pomówienia, rydzykoidalną zarazę dla wielu umysłów, wszechwładne panoszenie się tajnych policji politycznych, wysyłanie naszych chłopaków na śmierć w brudnej, jankieskiej wojnie itd.


Jestem za rozliczeniem PIS-u za to wszystko, o czym napisałeś, ale mam nadzieję, że inne formacje też za to samo zostaną rozliczone!
NIKT DO TEJ PORY NIE ROZLICZYŁ ZA BEZPODSTAWNE ARESZTOWANIA, PROWOKACJE, POMÓWIENIA, WYROKI ŚMIERCI I DŁUGOLETNIE WIĘZIENIE POLSKICH PATRIOTÓW, KOMUNISTYCZNĄ ZARAZĘ DALA WIELU UMYSŁÓW, WSZECHWŁADNE PANOSZENIE SIĘ TAJNYCH POLICJI POLITYCZNYCH, ZRUJNOWANIE GOSPODARKI, WYSŁANIE NASZYCH ŻOŁNIERZY DO CZECHOSŁOWACJI I PRZECIWKO WŁASNYM RODAKOM NA WYBRZEŻU W 1970r.

Na brudną jankeska wojnę to kto inny wysłał naszych chłopaków!
Nie zapominaj o tym.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
maxtip
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołšczył: Feb 10, 2007
Posty: 140

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Olsztyn
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:

Teraz naszym CELEM pozostanie POlska.

Jak zwykle, wszystko co z Tych Ust, brzmi to baaardzo budująco. :P


...jakby to nie brzmiało, to nasuwa się pytanie... co miało być CELEM w przypadku korzystniejszego wyniku?
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniedziałek rano.....
Platwormiakom spada , PiSowiakom rośnie.
Na obecną chwilę miejsc w parlamencie PO-205 PSL-36 .
Jak tak dalej pójdzie może być za mało PSL-u. A wtedy trza będzie przytulić do piersi ,,czerwonych" i wróci nam stare dobre w mieszance która doprowadzi do największych sukcesów i wyzwań!!!
Jak wjedziemy do (nowego) tunelu wzdłuż Wisły przy ZOO to wyjedziemy pod Górą Kalwarią , a co ?! (starą) Nową władzę stać na nowe większe wyzwania !! zly: wink:


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pon Paż 22, 2007 7:57 am, w całości zmieniany 2 razy
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maxtip napisał:
Sazan napisał:

Teraz naszym CELEM pozostanie POlska.

Jak zwykle, wszystko co z Tych Ust, brzmi to baaardzo budująco. :P


...jakby to nie brzmiało, to nasuwa się pytanie... co miało być CELEM w przypadku korzystniejszego wyniku?


EUROPA
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ilbelfero napisał:
Pamiętam słowa Tuska o tym, że tu ma być druga Irlandia. Myślę, że chodziło mu o rybność wód i trzymam go za słowo.


Już jeden budował drugą Japonię i dawał każdemu obywatelowi po 100 mln.
Drugi chce Irlandii? Mam nadzieję, że nie tej przedwojennej zabidowanej i nie tej z krwawym Belfastem...
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
...Jestem za rozliczeniem PIS-u za to wszystko, o czym napisałeś, ale mam nadzieję, że inne formacje też za to samo zostaną rozliczone!
NIKT DO TEJ PORY NIE ROZLICZYŁ ZA BEZPODSTAWNE ARESZTOWANIA, PROWOKACJE, POMÓWIENIA, WYROKI ŚMIERCI I DŁUGOLETNIE WIĘZIENIE POLSKICH PATRIOTÓW, KOMUNISTYCZNĄ ZARAZĘ DALA WIELU UMYSŁÓW, WSZECHWŁADNE PANOSZENIE SIĘ TAJNYCH POLICJI POLITYCZNYCH, ZRUJNOWANIE GOSPODARKI, WYSŁANIE NASZYCH ŻOŁNIERZY DO CZECHOSŁOWACJI I PRZECIWKO WŁASNYM RODAKOM NA WYBRZEŻU W 1970r.

Zapomniałeś o Troi? Jakiś agent, z podatków Trojańczyków, kazał wprowadzić to bydlę do miasta! Nie rozliczyli drania! :P

A na poważnie... Widzę tu dużą i to bardzo dużą różnicę. PiS został wybrany przez naród w demokratycznych wyborach. Nikt nam TEJ WŁADZY nie narzucał z zewnątrz. Naród został oszukany i za ten sposób prowadzenia polityki, TAKA WŁADZA dostała mocne (kilkupunktowe jakby nie patrzeć) cięgi. Dzielili, dzielili i źle podzielili nasz naród! Możemy wszyscy mieć do nich żal za to, że nie wykorzystali danej im szansy. Czy wyciągną wnioski? Myślę, że nie, choć w środku PiS-u widać sporo chętnych ludzi. Ci z pierwszych szeregów krzepko trzymają resztę za buzię, to widać.

I na marginesie... Osobiście nie chcę, by jakiś agent CBA kupował z naszych podatków kwiaty dla jakiejkolwiek posłanki i za nasze pieniądze słał do niej miłosne sms-y. Nie chcę, by Tusk dobierał sobie wicepremiera (choćby i Olejniczaka) i kazał CBA deptać mu po piętach czy własnemu ministrowi SPRAWIEDLIWOŚCI (sic!) zlecał nagrywanie SWEGO wicepremiera. Nie po to naród wybiera TAKIEGO polityka na szefa rządu! To było chore. Po to dobierać sobie podejrzanej prowieniencji ludzi, by ich łapać i ogłaszać (podczas debat wyborczych!) wielkie zwycięstwo swej krucjaty przeciw przestępcom? Przecież to był istny cyrk karłów i klaunów! Tyle, że nie śmieszyli nas. Raczej ośmieszali siebie.

Nie jestem zwolennikiem PO, co z góry zastrzegam! Ale moim skromnym zdaniem to była jedyna szansa na jakąkolwiek zmianę coraz bardziej chorej na władzę WŁADZY. Temu co teraz przyjdzie trzeba też będzie patrzeć na ręce i to przez dobre okulary. I co ważne, okulary bez polaryzacji... :P
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
ilbelfero napisał:
Pamiętam słowa Tuska o tym, że tu ma być druga Irlandia. Myślę, że chodziło mu o rybność wód i trzymam go za słowo.


Już jeden budował drugą Japonię i dawał każdemu obywatelowi po 100 mln.
Drugi chce Irlandii? Mam nadzieję, że nie tej przedwojennej zabidowanej i nie tej z krwawym Belfastem...


Chce zrobić u nas Irlandię a nawet nie wie, jakie podatki są w Irlandii.
Tusk przypomina mi przedstawiciela pewnego plemienia (niestety zapomniałem jego nazwy), które to plemię opisał Nienacki w powieści „Raz w roku w Skiroławkach”. Członkowie tego plemienia zawsze połową twarzy krzywili się a drugą połową uśmiechali. Ja jego grymasu nie rozgryzłem. Uśmiecha się czy zwyczajnie krzywi się? Co zrobi nie wiadomo, ale zapowiedział, że korupcję będzie wypalał gorącym żelazem. Tylko którą częścią twarzy to powiedział?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Jarpo napisał:
...Jestem za rozliczeniem PIS-u za to wszystko, o czym napisałeś, ale mam nadzieję, że inne formacje też za to samo zostaną rozliczone!
NIKT DO TEJ PORY NIE ROZLICZYŁ ZA BEZPODSTAWNE ARESZTOWANIA, PROWOKACJE, POMÓWIENIA, WYROKI ŚMIERCI I DŁUGOLETNIE WIĘZIENIE POLSKICH PATRIOTÓW, KOMUNISTYCZNĄ ZARAZĘ DALA WIELU UMYSŁÓW, WSZECHWŁADNE PANOSZENIE SIĘ TAJNYCH POLICJI POLITYCZNYCH, ZRUJNOWANIE GOSPODARKI, WYSŁANIE NASZYCH ŻOŁNIERZY DO CZECHOSŁOWACJI I PRZECIWKO WŁASNYM RODAKOM NA WYBRZEŻU W 1970r.

Zapomniałeś o Troi? Jakiś agent, z podatków Trojańczyków, kazał wprowadzić to bydlę do miasta! Nie rozliczyli drania! :P

A na poważnie... Widzę tu dużą i to bardzo dużą różnicę. PiS został wybrany przez naród w demokratycznych wyborach. Nikt nam TEJ WŁADZY nie narzucał z zewnątrz. Naród został oszukany i za ten sposób prowadzenia polityki, TAKA WŁADZA dostała mocne (kilkupunktowe jakby nie patrzeć) cięgi. Dzielili, dzielili i źle podzielili nasz naród! Możemy wszyscy mieć do nich żal za to, że nie wykorzystali danej im szansy. Czy wyciągną wnioski? Myślę, że nie, choć w środku PiS-u widać sporo chętnych ludzi. Ci z pierwszych szeregów krzepko trzymają resztę za buzię, to widać.

I na marginesie... Osobiście nie chcę, by jakiś agent CBA kupował z naszych podatków kwiaty dla jakiejkolwiek posłanki i za nasze pieniądze słał do niej miłosne sms-y. Nie chcę, by Tusk dobierał sobie wicepremiera (choćby i Olejniczaka) i kazał CBA deptać mu po piętach czy własnemu ministrowi SPRAWIEDLIWOŚCI (sic!) zlecał nagrywanie SWEGO wicepremiera. Nie po to naród wybiera TAKIEGO polityka na szefa rządu! To było chore. Po to dobierać sobie podejrzanej prowieniencji ludzi, by ich łapać i ogłaszać (podczas debat wyborczych!) wielkie zwycięstwo swej krucjaty przeciw przestępcom? Przecież to był istny cyrk karłów i klaunów! Tyle, że nie śmieszyli nas. Raczej ośmieszali siebie.

Nie jestem zwolennikiem PO, co z góry zastrzegam! Ale moim skromnym zdaniem to była jedyna szansa na jakąkolwiek zmianę coraz bardziej chorej na władzę WŁADZY. Temu co teraz przyjdzie trzeba też będzie patrzeć na ręce i to przez dobre okulary. I co ważne, okulary bez polaryzacji... :P


Pewnie, że jest różnica, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że władzy, która nie została wybrana w sposób demokratyczny nie powinno się (nie wolno – do wyboru) rozliczać!
Niestety nie spodziewam się ani po tej ani po innej władzy niczego dobrego. W tej chwili jak to mówi JKM zmieniły się tylko świnie przy korycie a chodzi o to, aby to koryto zabrać.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazanku jak Cię lubię -NIE PITOL
Zadam tylko jedno pytanie
Co by było im jakie mielibyśmy zdanie o poszczególnych Partiach -No morze po za ... Gdyby nie wpływ Mediów ???
Podejrzewam -a nawet jestej gotów rękę oddać że Baaaardzo mało jest ludzi którzy potrafia być zupełnie obojętni wobec URABIANIA przez media ,a to nie pozostaje bez wpływu na taki czy inny wynik
To na tyle !!
PS
Może jeszcze jedno - od dzisiaj żyje w kraju szczęśliwości ,będę płacił -co ja mówię nie będę musiał płacić podatków ,a od nastepnego poniedziałku będę śmigał na ryby po równiutkim asfalciku nowo wybudowana A-fafnaście - nasi w Iraku już pakują walizki na gwiazdką wszyscy wracają do domu -Donald to załatwił !!!! I TAK TRZYMAĆ DONALDZIE....
Sześć lat wstecz , Miler obejmujący władze przy podobnym poparciu społecznym ,obiecywał -Ba nawet zapewniał że jak Lewica coś obieca to nawet gdyby to miały być gruszki na wierzbie to i tak wyrosną -
Życzę a żeby DONALDOWI to nawet kaktus na dłoni wyrósł ,tyle że kosztem tego, nie było po czterech latach 5% poparcie, a Polska z jej mieszkańcami nie znalazła się w równym szeregu z Chinami ,Tajlandią i Ukrainą ,którą to dzisiaj straszy “GROCLIN “ OPEL Gliwicki i kilku innych co to im się nie podobaja iż polski pracownik żąda więcej niż mu się należy czyli sześćset złotych na miesiąc
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesadziłeś Zenon - Chiny stoją wyżej od nas - choć by dlatego , że produkują dużo swoich produktów po samochody włącznie - jedynie mniej zarabiają lol
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tusk ma teraz problem. Wypada, aby został premierem, ale jemu marzy się być PREZYDENTEM! Czy to da się pogodzić? Co zrobić, aby za dwa lata nie okazało się, że wielkie oczekiwania wyborców nie zostały spełnione i ludzie domagają się rozliczenia władzy. Jak tu rządzić, gdy za trzy lata wybory prezydenckie? PIS zrobił PO w konia „oddając” władzę właśnie teraz! Za dwa lata nowe wybory, które wygrywa PIS. Nowy wygrany zaczyna rozliczać (a pewnie będzie co!) zdobywa popularność (choćby na jakiś czas nic nie jest wieczne) i po prezydenturze! Biedny Tusk, ale go Kaczory wmanewrowały w rządzenie. Co tu teraz robić uśmiechać się czy krzywić?

Tuskowi marzy się fotel premiera
Radek nerwowo nogami przebiera
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!


Ostatnio zmieniony przez Jarpo dnia Pon Paż 22, 2007 1:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Przesadziłeś Zenon - Chiny stoją wyżej od nas - choć by dlatego , że produkują dużo swoich produktów po samochody włącznie - jedynie mniej zarabiają lol


ale ja pisałem w kontekście zarobków ,nie zaś kto wyżej...
ale jeżeli juz o tym ,to myslę że DONALDOWI do CHin bardzo blisko .On też dąży do bogactwa bogaych kosztem reszty...
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Sazanku jak Cię lubię -NIE PITOL
Zadam tylko jedno pytanie

To gorsze niż metoda CBA. Zenek, najpierw każesz nie pitolić, a potem wypuszczasz pytaniem... :roll: CBA spitoliło robotę, ale potem choć wypłakać przed kamerą się pozwoliło! wink: Mógłbym Ci wiele na temat mediów napisać, o tym w czyich rękach był (i jeszcze jest) Radiokomitet (kto był szefową?), publiczne radio i telewizja (a wiesz KTO jest prezesem?), cała masa tytułów prasowych itd. itp. To samo było (i jeszcze nadal jest) w wielu, wielu instytucjach państwowych i to najwyższego szczebla. W medialną działalność na rzecz PiS-u włączył się, o zgrozo! sam Pan Prezydent! Prawda jaki szlachetny? PiS wszędzie i zewsząd miał poparcie! Nawet w służbach specjalnych. Pokonał go Naród. Bo w polityce trzeba stawiać na własny naród, a nie na własne (!) służby specjalne. To miałem na myśli mówiąc, że PiS nie wykorzystał swej szansy. Szkoda. Naprawdę szkoda. Znowu świat poszedł do przodu, nam uciekł stracony czas. Pytasz więc o coś o czym mi się nawet nie chce gadać... :roll:

Proponuję inaczej. Sam widzisz jak jesteśmy politycznie podzieleni i zacietrzewieni. Agenturalna praca dotychczasowych korytowiczów ma zwyciężyć? A niby dlaczego? Urazy powodowane stronniczością polityczną schowajmy do lamusa! Robieniem sobie na złość nic nie zrobimy. Ani drugiej Japonii, ani drugiej Irlandii też nie.

A propos! Nie jestem za budowaniem drugiej Irlandii. Po cholerę Europie dwie Irlandie? Po cholerę światu dwie Japonie? Nie chcę by Polska zniknęła z map świata. Ma być nasza, polska Polska i już! Jeśli dalej będziemy się kłócić, jątrzyć, dzielić (a tematów bez liku!), zbudujemy tylko następne 500 m autostrady, a może i mniej... Myślę, że PO znajdzie teraz wokół siebie całe armie wrogów począwszy od samego drugiego brata, a kończąc na pewnej suce Sabie i pewnym kocie, którego imienia nie znam. Trzeba się nauczyć robienia poza gestem przekazania znaku pokoju konkretnych czynów, zachowania, stylu. Do tej pory tego nie było, a sam ów gest stawał się wekslem bez pokrycia i był coraz bardziej de facto idiotyczny.

Nie będę z nikogo robił idioty i tłumaczył, że rozumiem drugą Irlandię jako przenośnię działania na rzecz budowania, a nie burzenia! Tyle rzeczy przed nami do zrobienia! Mieszkania, drogi, autostrady, stadiony... Jeśli Europa zobaczy, że zamiast roboty się kłócimy zamiast przygotować wszystko na czas mistrzostw, nie tylko odbierze nam dotacje, ale i palcem pokaże światu nieudaczników. Sądzę, że każdy Polak swój honor ma nie tylko wyszyty na sztandarze wraz z imieniem Boga i Ojczyzny... Jeśli nowa władza chce wyciągnąć wnioski z nieudanych rządów poprzedników (a takie są deklaracje Tuska), trzeba jej w tym dopomóc. Mimo wszystko, Kaczyński dał nam jakąś lekcję. A że nieudana? :oops: Jego poprzednicy też byli nieudacznikami... Przecież, do cholery, kiedyś musi się udać sformować udaną władzę! Naród obecnie opowiedział się za tym! wesoly

Mamy teraz w kraju coś na kształt stajni Augiasza. Wcale nie trzeba Heraklesa, by zaczął nam sprzątać. Dziwnym zrządzeniem losu, wszyscy politycy świetnie się orientują podczas wyborów co i jak należy zrobić, dokładnie wiedzą (niektórzy prócz wysokości podatków w Irlandii :P ) co, gdzie w trawie piszczy u sąsiadów i dlaczego oni (sąsiedzi) mają tak dobrze a my tak źle. Po dojściu do władzy gubi się ta ich mądrość. A jest tylko jedno wyjście, jedno rozwiązanie. Ogromna praca. Bez pracy nie ma kołaczy. Praca to rzecz narodu. Rzeczą polityków - mądrość. Oni to bowiem mają mądrze dzielić wypracowane przez naród dobro. Wszak mądrością i pracą narody się bogacą! Nie bądźmy głupsi od innych narodów.

Nie dajmy się dzielić. Skłóconych łatwo spacyfikować, ogłupić, zrobić im wodę z mózgu. Wtedy pożreją się sami. Dziel i rządź! Bo podzielonymi łatwo rządzić.

Nie wiem czy komukolwiek moje wynurzenia pomogą cokolwiek rozjaśnić w głowie. Wiem, czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał. Ale czasem choć brak ochoty, trzeba dokształcić się w "wieczorówce". Jest okazja. Nadchodzą długie wieczory...

Pozdrawiam Cię, Zenon! wesoly
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 1:14 pm    Temat postu: Re: Panie Prezydencie! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Nie wykonałem zadania!
JK

lol


Panie prezydencie tajny plan został wykonany. Pozbyliśmy się Samoobrony i LPR-u, a PO udało sie wmanewrować w przejęcie władzy w momencie bardzo dla nich niekorzystnym. Teraz będziemy patrzeć im na ręce a w odpowiednim czasie zaatakujemy.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Sumowaty
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Sep 09, 2007
Posty: 7

Kraj: USSR
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Tyle rzeczy przed nami do zrobienia! Mieszkania, drogi, autostrady, stadiony...


... a wam tylko rypki i fotki w głowie. lol
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sumowaty napisał:
Sazan napisał:
Tyle rzeczy przed nami do zrobienia! Mieszkania, drogi, autostrady, stadiony...


... a wam tylko rypki i fotki w głowie. lol

To może jakieś czyny społeczne zorganizować? Nie jedziemy na ryby tylko ...
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Amitaf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 14, 2006
Posty: 335

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Szczecin-Police
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 1:36 pm    Temat postu: Re: Panie Prezydencie! Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Nie wykonałem zadania!
JK

lol

I po ptakach :P :P :P Nareszcie wykrzyknik wykrzyknik
_________________
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Zenon napisał:
Sazanku jak Cię lubię -NIE PITOL
Zadam tylko jedno pytanie

To gorsze niż metoda CBA. Zenek, najpierw każesz nie pitolić, a potem wypuszczasz pytaniem... :roll: CBA spitoliło robotę, ale potem choć wypłakać przed kamerą się pozwoliło! wink: Mógłbym Ci wiele na temat mediów napisać, o tym w czyich rękach był (i jeszcze jest) Radiokomitet (kto był szefową?), publiczne radio i telewizja (a wiesz KTO jest prezesem?), cała masa tytułów prasowych itd. itp. To samo było (i jeszcze nadal jest) w wielu, wielu instytucjach państwowych i to najwyższego szczebla. W medialną działalność na rzecz PiS-u włączył się, o zgrozo! sam Pan Prezydent! Prawda jaki szlachetny? PiS wszędzie i zewsząd miał poparcie! Nawet w służbach specjalnych. Pokonał go Naród. Bo w polityce trzeba stawiać na własny naród, a nie na własne (!) służby specjalne. To miałem na myśli mówiąc, że PiS nie wykorzystał swej szansy. Szkoda. Naprawdę szkoda. Znowu świat poszedł do przodu, nam uciekł stracony czas. Pytasz więc o coś o czym mi się nawet nie chce gadać... :roll:

Proponuję inaczej. Sam widzisz jak jesteśmy politycznie podzieleni i zacietrzewieni. Agenturalna praca dotychczasowych korytowiczów ma zwyciężyć? A niby dlaczego? Urazy powodowane stronniczością polityczną schowajmy do lamusa! Robieniem sobie na złość nic nie zrobimy. Ani drugiej Japonii, ani drugiej Irlandii też nie.

A propos! Nie jestem za budowaniem drugiej Irlandii. Po cholerę Europie dwie Irlandie? Po cholerę światu dwie Japonie? Nie chcę by Polska zniknęła z map świata. Ma być nasza, polska Polska i już! Jeśli dalej będziemy się kłócić, jątrzyć, dzielić (a tematów bez liku!), zbudujemy tylko następne 500 m autostrady, a może i mniej... Myślę, że PO znajdzie teraz wokół siebie całe armie wrogów począwszy od samego drugiego brata, a kończąc na pewnej suce Sabie i pewnym kocie, którego imienia nie znam. Trzeba się nauczyć robienia poza gestem przekazania znaku pokoju konkretnych czynów, zachowania, stylu. Do tej pory tego nie było, a sam ów gest stawał się wekslem bez pokrycia i był coraz bardziej de facto idiotyczny.

Nie będę z nikogo robił idioty i tłumaczył, że rozumiem drugą Irlandię jako przenośnię działania na rzecz budowania, a nie burzenia! Tyle rzeczy przed nami do zrobienia! Mieszkania, drogi, autostrady, stadiony... Jeśli Europa zobaczy, że zamiast roboty się kłócimy zamiast przygotować wszystko na czas mistrzostw, nie tylko odbierze nam dotacje, ale i palcem pokaże światu nieudaczników. Sądzę, że każdy Polak swój honor ma nie tylko wyszyty na sztandarze wraz z imieniem Boga i Ojczyzny... Jeśli nowa władza chce wyciągnąć wnioski z nieudanych rządów poprzedników (a takie są deklaracje Tuska), trzeba jej w tym dopomóc. Mimo wszystko, Kaczyński dał nam jakąś lekcję. A że nieudana? :oops: Jego poprzednicy też byli nieudacznikami... Przecież, do cholery, kiedyś musi się udać sformować udaną władzę! Naród obecnie opowiedział się za tym! wesoly

Mamy teraz w kraju coś na kształt stajni Augiasza. Wcale nie trzeba Heraklesa, by zaczął nam sprzątać. Dziwnym zrządzeniem losu, wszyscy politycy świetnie się orientują podczas wyborów co i jak należy zrobić, dokładnie wiedzą (niektórzy prócz wysokości podatków w Irlandii :P ) co, gdzie w trawie piszczy u sąsiadów i dlaczego oni (sąsiedzi) mają tak dobrze a my tak źle. Po dojściu do władzy gubi się ta ich mądrość. A jest tylko jedno wyjście, jedno rozwiązanie. Ogromna praca. Bez pracy nie ma kołaczy. Praca to rzecz narodu. Rzeczą polityków - mądrość. Oni to bowiem mają mądrze dzielić wypracowane przez naród dobro. Wszak mądrością i pracą narody się bogacą! Nie bądźmy głupsi od innych narodów.

Nie dajmy się dzielić. Skłóconych łatwo spacyfikować, ogłupić, zrobić im wodę z mózgu. Wtedy pożreją się sami. Dziel i rządź! Bo podzielonymi łatwo rządzić.

Nie wiem czy komukolwiek moje wynurzenia pomogą cokolwiek rozjaśnić w głowie. Wiem, czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał. Ale czasem choć brak ochoty, trzeba dokształcić się w "wieczorówce". Jest okazja. Nadchodzą długie wieczory...

Pozdrawiam Cię, Zenon! wesoly


masz wiele słuszności , głosowałem za PISem ,chociaz miałem jakąś kluchę w gardle
Wiele z rządzenia nie podobało mi się ,jednak nadal. Uważam że szli pod sztandarami rozliczeń , nie oszukali w tym temacie wyborców , (pomijam sposoby), jednak prawda jest że jeszcze przed samymi wyborami żucano IM kłody , nie mówiono TRZEBA WSPÓLNIE BUDOWAĆ !! ,dzisiaj słysze że należy wspólnie razem , nie kłucąc się , brać się do pracy...
Powstaje więc pytanie
Dlaczego dzisiaj ,a nie dwa lata wstecz??
Dlatego że ambicje nie pozwalały??
Czytam w TVNie Nie jest pewne czy DONALD zostanie premierem !!
Dlaczego??
Odpowiedz jest prosta
Myśli o PREZYDENTURZE !!!!
Jeśli to prawda ,to pytam - a gdzie hasła o dobru Narodu!!!!
Naród ma .... Wiesz gdzie ...
Pierwszy dzień po wyborach , a ja czytam między wierszami
TUSKOWI tak zaszumiało że już widzi się w Belwederze -jeszcze przed wyborami!!! Do których całe trzy lata!!!!

Radość jaka zapanowała w obozie LIDLU po ogłoszeniu wyników .kiedy okazało się że Tusk wygrał ,dla mnie wywołała zdziwienie !!
Jednak po chwili zastanowienia odpowiedz przychodzi jakby sama
Olek rzecze do małżonki
Jolka spokojnie możemy spać !! Czwarta RP pogrzebana ,a wraz z nią obawa o nasze konta ...
Jakoś wiary mi brak na to że będzie dobrze , na to że choćby połowa będzie zrealizowana z tych AMBITNYCH planów ....
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Radość jaka zapanowała w obozie LIDLU po ogłoszeniu wyników .kiedy okazało się że Tusk wygrał ,dla mnie wywołała zdziwienie !!


Dziwić się jest rzaczą ludzką, lecz bardzo proszę o małe wyjaśnienie:
swój głos oddałem na LiD i przynajmniej w moim okręgu nie znalazłem na liście LIDLA - to jakaś regionalna organizacja?
Nie podejrzewam Ciebie o brak kultury i szacunku dla rywali - stąd moje pytanie, bo jak mniemam, nie miałeś na myśli LiD-u? zly: :roll:

Też ubolewam, że PiS wreszcie powieziono - nie rozliczyli jeszcze Krzywoustego za rozbicie dzielnicowe, Konrada Mazowieckiego za sprowadzenie krzyżaków - ogrom roboty, a przecież też ktoś musiał za to wziąć w łapę!! idea:
:roll:

Ta dyskusja jest niesmaczna - wyraziłem swoje zdanie i proszę mnie nie wkręcać do dyskusji, z której przecież nic mądrego wyniknąć -przy całym szacunku dla dyskutantów!! - nie może.


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Pon Paż 22, 2007 2:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki wynik każdy widzi.
Mnie cieszy jeszcze to że skończyło sie jedzenie z państwowej michy Lepperowi i Giertychowi. Te dwa osobniki teraz mogą swobodnie odpowiadać przed sądami i prokuratorami.
Są wolni jak pingpong. Narazie
_________________
Mnie biorą zawsze.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Zenon napisał:
Radość jaka zapanowała w obozie LIDLU po ogłoszeniu wyników .kiedy okazało się że Tusk wygrał ,dla mnie wywołała zdziwienie !!


Dziwić się jest rzaczą ludzką, lecz bardzo proszę o małe wyjaśnienie:
swój głos oddałem na LiD i przynajmniej w moim okręgu nie znalazłem na liście LIDLA - to jakaś regionalna organizacja?
Nie podejrzewam Ciebie o brak kultury i szacunku dla rywali - stąd moje pytanie, bo jak mniemam, nie miałeś na myśli LiD-u? zly: :roll:

muszę Cię rozczarować
Otóż tak właśnie nazywam OWE dziwne połączenie komunizmu z Tymi co z nimi walczyli
Sama natomiast Nazwa LIDL w moim przypadku zapożyczona została od -jak się domyślasz chyba sieci marketów , co zaś do Twego wyboru ,to jak się domyślam głosowałeś nie na Geremka ,a na Olejniczaka ,który głosi tryumfy ,gdyby si e nie podpierał Giermkowszczyzną miał by pewnie problem przekroczeniem progu ,Ale zostawmy to!! Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam -Przepraszam Ciebie nie zaś ów dziwny i nie zrozumiały ,dla mnie Twór
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za tak daleko idącą formę uznania. lol
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Rybnik
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam wiem jedno.Jeszcze żaden rząd czy partia obietnic przedwyborczych nie spełniła,więc i tym razem cudów się nie spodziewam.Mam tylko nadzieje że więcej nie zobacze Romana wielkie G,PANA Wierzejskiego,i mojego ulubieńca, mistrza ściemy i kombinacji wszelakich Rydzyka- ojcem błędnie zwanym.Z tym że tego ostatniego wolałbym widzieć,za kratami.Co do reszty,czas pokaże.Mam tylko nadzieje że nie będą Nas kompromitować tak jak dotychczas panujący.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
Ja tam wiem jedno.Jeszcze żaden rząd czy partia obietnic przedwyborczych nie spełniła,więc i tym razem cudów się nie spodziewam.Mam tylko nadzieje że więcej nie zobacze Romana wielkie G,PANA Wierzejskiego,i mojego ulubieńca, mistrza ściemy i kombinacji wszelakich Rydzyka- ojcem błędnie zwanym.Z tym że tego ostatniego wolałbym widzieć,za kratami.Co do reszty,czas pokaże.Mam tylko nadzieje że nie będą Nas kompromitować tak jak dotychczas panujący.


EEEE za to przyjdzie oglądać toczącego bez przerwy pianę wściekłości pana profesora entomologa (tak to chyba się nazywa) wink: tego od motyli lol


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Pon Paż 22, 2007 3:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Taras
Moderator


Dołšczył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pogawędkowicz napisał:
Cytat:
Mam tylko nadzieje że więcej nie zobacze Romana wielkie G,PANA Wierzejskiego,....


Na plakatach Wierzejskiego w Białej Podlaskiej pojawiły się nalepki:

"Biała Podlaska przeprasza za Wierzejskiego" :oops:

Taras z Białej Podlaskiej wink:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

swój głos oddałem na LiD

W tym miejscu mogę Ci tylko zacytować Kaźmirza Pawlaka z filmu „Kochaj albo rzuć”
„-Ee, to nie grzech ...Ale wstyd”
wink:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
W tym miejscu mogę Ci tylko zacytować Kaźmirza Pawlaka z filmu „Kochaj albo rzuć”
„-Ee, to nie grzech ...Ale wstyd”
wink:


lol Nie sądzę. Każda władza - nawet ta najbardziej cnotliwa i oddana - musi mieć nad głową bata, w postaci opozycji. Takie równoważenie "rynku" przez setki lat stosowała polityka angielska i w ichnich języku zwało się to "peace of power". To naprawdę nie było głupie, skoro Angolom "jakoś się przez te lata wiodło". ;)
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
...masz wiele słuszności


Ech, Zenon, Zenon. Nie wiem czy raz pitolę a raz mówię, czy w pitoleniu mam wiele słuszności. :P

Zenon napisał:
głosowałem za PISem ,chociaz miałem jakąś kluchę w gardle

Trzeba było iść na czczo! lol

Zenon napisał:
Wiele z rządzenia nie podobało mi się ,jednak nadal. Uważam że szli pod sztandarami rozliczeń

Rzecz nie w chodzeniu pod sztandarem rozliczeń. Rzecz w tym by rozliczać. Teraz sami będą musieli być rozliczani. Tyle, że nie za chodzenie pod sztandarem rozliczeń. To akurat wolno! 8)

Zenon napisał:
nie oszukali w tym temacie wyborców , (pomijam sposoby), jednak prawda jest że jeszcze przed samymi wyborami żucano IM kłody , nie mówiono TRZEBA WSPÓLNIE BUDOWAĆ !! ,dzisiaj słysze że należy wspólnie razem , nie kłucąc się , brać się do pracy...
Powstaje więc pytanie
Dlaczego dzisiaj ,a nie dwa lata wstecz??
Dlatego że ambicje nie pozwalały??

Zazdroszczę Ci krótkiej pamięci. Ta zaleta cholernie upraszcza życie. Zaczęli (jeszcze w czasie kampanii wyborczej!) podłym uczynkiem Kurskiego o dziadku Tuska z Wehrmachtu. Potem tylko eskalowano ten styl podłości... Zakończyli (znowu w czasie kampanii wyborczej!) pokazem nagrań operacyjnych CBA o pewnej posłance, włącznie z jej prywatnymi rozmowami i wepchaniu łapówek z budżetu. Jakoś filmów o branych przez nią łapówkach od innych osób nie pokazali. Myślisz, że nie mieli? wink:
Oczywisty lincz! A ja taki jestem, że wolałbym zamiast tego zobaczyć w TV gęby i nazwiska ojców molestujących córki, morderców, damskich bokserów, dresiarzy napadających na staruszki i tego pokroju typków, o których nieustannie informują nas w telewizji. Tych wizerunków chroni prawo. A przecież sprawiedliwość musiała być po pisowskiej stronie, no nie? Sorry, prawo i sprawiedliwość. O czyje zatem ambicje mnie pytasz?


Zenon napisał:
Czytam w TVNie Nie jest pewne czy DONALD zostanie premierem !!
Dlaczego??
Odpowiedz jest prosta
Myśli o PREZYDENTURZE !!!!
Jeśli to prawda ,to pytam - a gdzie hasła o dobru Narodu!!!!
Naród ma .... Wiesz gdzie ...

Nie pamiętam przedwyborczych deklaracji Tuska, że po wygraniu wyborów na 100% zostanie premierem, trudno mi więc na ten temat dyskutować. Jest naturalną rzeczą, że szef partii która zwyciężyła podejmuje się tej misji. Jarosław Kaczyński (szef partii!) też desygnował Marcinkiewicza na to stanowisko i nie przypominam sobie, by ktokolwiek mówił, że myśli o prezydenturze. Biedak Marcinkiewicz jak zaczął być bardziej popularny niż jego szef został bez pardonu zdjęty w try miga! Może myślał już o prezydenturze? lol Byli też inni premierzy, nie będący szefami partii (Belka, Buzek). Nie za bardzo potrafię Cię tu zrozumieć. Myśl o prezydenturze jest jak dotąd dopuszczalna i taka nęcąca... wesoly

Zenon napisał:
Pierwszy dzień po wyborach , a ja czytam między wierszami
TUSKOWI tak zaszumiało że już widzi się w Belwederze -jeszcze przed wyborami!!! Do których całe trzy lata!!!!

Zaszumiało powiadasz? Myślisz, że to filipiński wirusik? Przy okazji podrzuć mi te wiersze. Może w nadfiolecie doczytam więcej? wesoly

Zenon napisał:
Radość jaka zapanowała w obozie LIDLU po ogłoszeniu wyników .kiedy okazało się że Tusk wygrał ,dla mnie wywołała zdziwienie !!
Jednak po chwili zastanowienia odpowiedz przychodzi jakby sama
Olek rzecze do małżonki
Jolka spokojnie możemy spać !! Czwarta RP pogrzebana ,a wraz z nią obawa o nasze konta ...
Jakoś wiary mi brak na to że będzie dobrze , na to że choćby połowa będzie zrealizowana z tych AMBITNYCH planów ....

Zenon, więcej wiary w siebie! Również i ja słyszałem o tych kontach! I to od samego Ziobry. Robił 3 konferencje dziennikarskie w ciągu dnia. :P Podobno pojechał po numery tych kont (myślisz, że jedno konto to za mało? wesoly ) nawet do Szwajcarii. Bez skutku. Za Twoje, moje i nas wszystkich podatki pojechał. Podobnie do USA po niejakiego Mazura. I znowu nic. Podziwiam niezwykłą skuteczność faceta. W podróżowaniu za pieniądze z budżetu. I pewnie w ramach taniego państwa.

Chciałbym, by w momencie gdy czytamy czy słyszymy o jakimkolwiek sukcesie polityka (szczególnie tego będacego aktualnie u władzy), wyrabiał się w nas odruch wystawiania czujek niewiary, ostrożności, odruch krytycznego spojrzenia na ów sukces. By ten odruch wyrobić, trzeba nieco znać sedno sprawy, trochę interesować się zagadnieniem. Zauważ, bez oglądania debaty z Tuskiem przecież można było uwierzyć Jarosławowi Kaczyńskiemu, który po debacie powiedział beztrosko i bezceremonialnie: - Wygrałem! Za nim powtórzyli to Kurski, Brudziński, Kuchciński, Putra i cała reszta karnej świty. Na szczęście wielu ludzi oglądało tę debatę. Wrażenia były zupełnie, ale to zupełnie inne. Potem zaczęły się gęste tłumaczenia samego szefa i jego świty, że kibolska publiczność, że niemoralność, że ataki poniżej pasa... Bo co, za dużo "żywych" świadków zdarzenia? zly:
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jarpo napisał:
W tym miejscu mogę Ci tylko zacytować Kaźmirza Pawlaka z filmu „Kochaj albo rzuć”
„-Ee, to nie grzech ...Ale wstyd”
wink:


lol Nie sądzę. Każda władza - nawet ta najbardziej cnotliwa i oddana - musi mieć nad głową bata, w postaci opozycji. Takie równoważenie "rynku" przez setki lat stosowała polityka angielska i w ichnich języku zwało się to "peace of power". To naprawdę nie było głupie, skoro Angolom "jakoś się przez te lata wiodło". ;)


"Oj Władek! Z tobą to czysta desperacja."
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko patrzeć, jak się dowiem, że "wszystki mi się pomachraczyło". ;)
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Paż 22, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Tylko patrzeć, jak się dowiem, że "wszystki mi się pomachraczyło". ;)


"Władek, Władek dziecko. Co tobie?"
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał
Cytat:
Nie pamiętam przedwyborczych deklaracji Tuska, że po wygraniu wyborów na 100% zostanie premierem,

cóż za wybiórcza pamięc !!!
ale... nie było obowiązku oglądania debaty Tuska z Kwaśniewskim ,więc i nie ma sie obowiązku znać kazdej jego wypowiedzi wink:

co zaś tyczy wydawania moich i Twoich pięniedzy wink: Mam napisać że Ziobro jest moim idolem -Nie-nie jest choć wiarę miałem ze coś zmieni ,wqrzały mnie jak i wielu ,spektakularne aresztowania w pełni reflektorów i kamer ,a następnie wypuszczanie już po cichu po trzech dniach ,uważałem i nadal. uważam że trza było aresztować ,a ogłaszać szumnie przy reflektorach wyroki sędziowskie , co nie zmienia faktu że pan dr brał i inni biorą ,co nie zmienia faktu że w kraju jest korupcja ,co nie zmienia faktu że posłowie załatwiają lewe interesy na szkodę Nas wszystkich ...
Co do debat...
Oglądałem je wszystkie mówię o tych WAZNYCH!!
Tusk jakoś nie potrafił mnie przekonać co do swojego programu
Programu którego tak naprawdę ja nie zauważyłem . PITOLENIE o Irlandii jak tam jest wspaniale ...
Dla kogo??
Dla Polaka ? Który tam śpi na materacu w ośmiu w jednym pokoju?
W Angli??
A skąd tam raptem tyle miejsc pracy wolnych??
Czyżby Tam gospodarka pędziła w tak szalonym tempie że nie starcza siła własnych rąk i umiejątnośći??
NIE!!! Tam jest tak cudownie że Angole w swej głupocie szukają czego znaleźć nie można SZCZĘŚLIWOŚĆI NAD SZCZĘŚLIWOŚĆ ...i owej szczęśliwości poszli szukać gdzie indziej ,zostawiając miejsce dla Polaków
Pytam -ilu TAM pracujących Polaków , jest na równym statusie z Angolami??

...ALE TAK KROK PO KROKU Panie Prezydencie ??
Wielu w tym kraju zakładało firmę -wielu też ją likwidowało , ja z własnych doświadczeń uważam że upierdliwość w tym temacie nie jest problemem AŻ TAK bolesnym jak to przedstawił TUSK
Między innymi dlatego nie uważam iż TUSK wygrał jakąkolwiek debatę powiem więcej w mojej ocenie przegrał ,nie potrafił NIC merytorycznego przedstawić jako przyszły premier , nie doczekałem się określenia jakiejkolwiek WYRAZNEJ wizji

długa lista by była Ojjj długa gdyby tak ktoś pokusił sie o takową i uwierz ,nie tyczyła by Li tylko tych ,wymienionych przez Ciebie , i nie tylko wyjazdów ,ale i kozyści osobistych :placz
I nie pitol lol lol bo dyskusja zaczyna mi przypominać komunikat spec.znacz. :P o tym że kolejna ekipa zakupiła kolejny super wypasiony samochód za sześciesiąt tysięcy z klimatyzacją, a miało być oszczędne państwo.
kończąc to Nasze wzajemne PITOLENIE pozdrawioam serdecznie Zenon


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Wto Paż 23, 2007 9:43 am, w całości zmieniany 1 raz
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
...cóż za wybiórcza pamięc !!!

Gdy będziesz w moim wieku to będziemy mogli pogadać i o pamięci. Jeśli (wybiórczo) nie zapomnę o tej deklaracji. lol
Trzym(aj) się krzepko! wink:
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Rybnik
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan,ale z tym WIEKIEM toś poszedł po bandzie lol
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
Sazan,ale z tym WIEKIEM toś poszedł po bandzie lol

masz rację lol
awatarek ma 20lat młodszy od mojego, nie wspomnę że 10lat inteligentniejszy wink:
...i mimo że mam do niego wiele sympatii jakoś drażnia mnie te Jego okulary wink:
Pewien pan w ciemnych okularach pewnego ranka nie pozwolił mi obejrzeć teleranka...
:placz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:

Pewien pan w ciemnych okularach pewnego ranka nie pozwolił mi obejrzeć teleranka...
:placz


Wiem kto, wiem kto! Wojtek Spawacz. Fajna zagadka. Znasz jeszcze jakieś?
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legnica
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan, Zenon i pozostali - mimo różnic w wyborze tej najlepszej dla nas opcji politycznej, wszyscy chcemy tego samego - NORMALNOŚCI!!! Dla mnie ona nie ma koloru - może być czerwona, zielona, niebieska, czarna, itp. Ale skoro dana opcja nie sprawdza się, to naszym obowiązkiem jest wystawić jej ocenę (wybory). Jedni z nas zwalniają rządzących z pracy, inni dają im drugą szansę, ale taka jest istota demokracji!
Wracając do argumentów za i przeciw w tzw. "pitoleniu" Sazana i Zenona - chłopaki możemy ustalić listę błędów popełnionych przez każdą opcję, ale co to da? Że prze kolejne 4 lata będziemy pluć sobie w twarz i obrzucać błotem? Posłowie i senatorowie są w końcu przedstawicielami narodu i ich zachowanie musi być adekwatne do woli narodu, który ich wybrał.
Tyle mojego pitolenia. Reasumując - każda opcja ma swoje plusy i jesli skupi się na realizacji tego, co ma przynieść korzyść narodowi, to będzie dobrze. Ja osobiście nie popieram ciągłego rozliczania, wojny o termin "życie poczęte", itp. Bardziej postawiłbym na gospodarkę - marnujemy dogodny czas na przeprowadzenie wielu istotnych reform. Do załatwienia pozostaje też kwestia wywalenia z Parlamentu osób z wyrokami (uchwalenie ustawy jakoś umknęło poprzedniej władzy...).
Dlatego patrzmy chłodnym okiem na poczynania KAŻDEJ władzy i patrzmy im na ręce. My, jako ich pracodawcy będziemy ich rozliczać w kolejnych wyborach.
A do Was - pamiętajcie, że nad wodą wszyscy jesteśmy wędkarzami, bez względu na różnice usmiech
pozdrawiam
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Zenon napisał:

Pewien pan w ciemnych okularach pewnego ranka nie pozwolił mi obejrzeć teleranka...
:placz


Wiem kto, wiem kto! Wojtek Spawacz. Fajna zagadka. Znasz jeszcze jakieś?

zgadłeś lol ale tylko dlatego że masz ciemne okulary lol
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
Sazan,ale z tym WIEKIEM toś poszedł po bandzie lol

To nie ja poszedłem. Po bandzie "smyrnął" mój akt urodzenia. lol

PS. Właściwie to powinienem mieć już dwa akty urodzenia. Tyle, że prawo tego zabrania. wink:
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Rybnik
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan,Ty to jesteś szczęściarz,każdy chciałby tak długo ryby łowić lol
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
Sazan, Zenon i pozostali - mimo różnic w wyborze tej najlepszej dla nas opcji politycznej, wszyscy chcemy tego samego - NORMALNOŚCI!!!

Słusznie. Tyle, że obie strony opcji politycznych muszą być (w miarę) normalne. wesoly

Ostatnia sytuacja z wyborami przypomniała mi pewien dowcip studencki...
Student na pytanie: - Co to jest egzamin? - odpowiedział, że egzamin to rozmowa dwóch dorosłych ludzi, z których, gdy jedna okaże się idiotą, to druga zabiera indeks i wychodzi...

A na poważnie, Kaktus... Sądzę, że dorosły Naród dwa lata temu chciał przeegzaminować PiS. Tymczasem PiS-owi wydawało się, że dostał legitymację do przeegzaminowania dorosłego Narodu. W mojej ocenie, coś tu się komuś pomyliło. :P

Każdy naród ma swoją godność! Historia uczy, że każdy naród ma granice swojej cierpliwości na egzaminowanie, którą egzaminujący (skoro już tak bardzo musi egzaminować!) musi umieć wyczuć. Na tym m.in. polega dorosłość egzaminatora. Ktoś tu do czegoś nie dorósł. Ktoś tu przeholował. To moja prywatna opinia.

Teraz egzamin będzie zdawał Donald Tusk. Jeśli wykaże się dorosłością, wiedzą, mądrością, umiejętnością dialogu (b. ważne!), to powinien spodziewać się wyrozumiałości i cierpliwości ze strony Narodu. Na tym polega partnerski stosunek władzy do narodu i vice versa. Taki styl pracy łączy. Jeśli w umiejętny sposób nawiąże relacje nie tylko ze swoimi zwolennikami, ale będzie się starał robić to ze wszystkimi, społeczeństwo może mu uwierzyć. Zatem by dobrze zacząć, trzeba umieć nawiązać rozmowę.

Tworzenie sukcesu wymaga wieloletniego czasu na wyrzeczenia. Tu trzeba umieć potrafić tak przekonać do swoich racji, by społeczeństwo zrozumiało słuszność tej drogi. Nie wolno mówić "my mamy rację, nie tamci". To denerwuje, to zraża. Ten kto rozumie problemy władzy ma więcej cierpliwości do osiągnięcia celu jakim ma być sukces. Przerażająca mnie była wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników (o tym, że teraz my będziemy patrzeć PO na ręce). Dostał baty i dalej dzieli naród! My i wy! Żenada. Nic a nic nie zrozumiał. Z takim sposobem, stylem myślenia przewiduję, że rozpoczyna swą jazdę po równi pochyłej.

Marzy mi się pewna umowa społeczna, a wg mnie Tusk pokazał, że potrafi przemówić do ludzi spokojnie, bez agresji, po ojcowsku, po partnersku. Umowa, by naród zaprzestał strajków, żądań nadmiernych podwyżek i przez 4 lata nastawił się raczej na wyrzeczenia niż na złote góry. Bo teraz czas dociskania pasa i ciężkiej harówy. Nie ma innego wyjścia! Z próżnego i Salomon nie naleje. Władza miałaby stworzyć instrumenty ułatwiające pracę, upraszczające przepisy, ograniczenia samowoli urzędników i życiowego, logicznego, spójnego charakteru wszystkiego co ma rzutować na pozytywny finał. W zamian za to ekonomiści mieliby określić co naród zyska po tym czasie w minimalnym zakresie. Cały czas kontrola tego planu z niezbędnymi korektami. To nazwałbym dorosłością i władzy i narodu. Utopia? A co? Pomarzyć nie można? wesoly
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:

Każdy naród ma swoją godność! Historia uczy, że każdy naród ma granice swojej cierpliwości na egzaminowanie, którą egzaminujący (skoro już tak bardzo musi egzaminować!) musi umieć wyczuć. Na tym m.in. polega dorosłość egzaminatora. Ktoś tu do czegoś nie dorósł. Ktoś tu przeholował. To moja prywatna opinia.
Teraz egzamin będzie zdawał Donald Tusk. Jeśli wykaże się dorosłością, wiedzą, mądrością, umiejętnością dialogu (b. ważne!), to powinien spodziewać się wyrozumiałości i cierpliwości ze strony Narodu. Na tym polega partnerski stosunek władzy do narodu i vice versa. Taki styl pracy łączy. Jeśli w umiejętny sposób nawiąże relacje nie tylko ze swoimi zwolennikami, ale będzie się starał robić to ze wszystkimi, społeczeństwo może mu uwierzyć. Zatem by dobrze zacząć, trzeba umieć nawiązać rozmowę.

No to prywatne opinie mamy bardzo zbliżone usmiech Odnosiłem wrażenie że PiS a wcześniej i lewica traktują ludzi jak niedorozwiniętych tyle że lewica robiła to dyskretniej a PiS poszedł na całość :roll: "Ciemny naród wszystko kupi" to nie tylko motto Kurskiego ale całego PiS-uara.A naród niekoniecznie ciemny widzi co się dzieję i właśnie olał swych dobroczńców zly: Kolejne ekipy uważają że mają patent na "my wiemy najlepiej co jest dobre dla reszty" ale ta reszta to coś koło 40mln ludzi i zdecydowana część tych 40 mln nie chce być traktowana jak ciemnota(przynajmniej ja sobie tego nie życzę,Wy jak chcecie zly: wink: )szczególnie że jestem głęboko przekonany(posłowie tak mówią wink: przed kamerami) że jestem inteligentniejszy od jednego albo i dwóch posłów wink: Zenek,gdzieś tam wspomniałeś o rozliczeniach :?
Nikt nikogo rozliczać nie będzie,ci co zwalczali Solidarność są już na emeryturach nie mówiąc o tych co pracowali w aparacie w latach 50 czy 60,większość już nie żyje.Tak postępowano we wszystkich krajach typu PRL z opozycją i było to zgodne z obowiązującym prawem a że nie było to prawo demokratyczne :?: no nie było :roll: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.No i właśnie od pewnego czasu intryguje mnie pewne określenie:
Członek organizacji zbrojnej walczący z okupantem na ziemiach polskich to partyzant.
Członek organizacji zbrojnej walczący z okupantem na ziemi irackiej czy afgańskiej to terrorysta.
Czy tak :?:
Afgańczycy walczący w latach 78-86(chyba)z Armią Czerwoną to partyzanci ale ci sami Afgańczycy walczący z Amerykanami czy Polakami to terroryści???
Jakieś dziwne to nazewnictwo :roll:
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
...wszyscy chcemy tego samego - NORMALNOŚCI!!!

Akurat wróciłem z pracy parę minut przed 19.00 do domu i widzę w TV Tuska na konfenencji prasowej. Dostał rekomendację PO na stanowisko premiera. Ale nie chcę o tym, a o pewnej scence rodzajowej...

Dziennikarze pytają go czy otrzymał gratulacje od prezydenta (za wygrania wyborów)?
- Tak, od prezydenta Sopotu. lol
- Ale nam chodzi o Kaczyńskiego! - pytają dociekliwi dziennikarze.
- Nie - pada krótka odpowiedź.
- A jaka może być tego przyczyna? - dopytują dalej.
- Sadzę, że pan przezydent ma tak dużo obowiązków, iż nie znalazł na to czasu.

Brawo! Cały Donald Tusk! wesoly

I dlatego, że chcę normalności, tym razem mojego komentarza do tej scenki nie będzie. Musicie sami dośpiewać sobie resztę. Wierzę w Waszą muzykalność, Drodzy Pogawędkowicze...
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Paż 23, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podobał Wasz pojedynek. Jako, że nie lubię politykować a jestem Polakiem i tutaj mieszkam, widzac to i owo, przyznaję punkt Sazanowi.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 167