Czy wiesz, że...
W RP ¶ródl±dowe wody powierzchniowe zasiedlaj± ryby z 83 gatunków, w tym 59 stanowi± gatunki uznawane za charakterystyczne dla naszej strefy geograficznej. 20 gatunków zaliczonych zostało jako celowo wprowadzonych do wód w wyniku działania człowieka.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 487
 Zalogowani 0
 Wszyscy 487

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198344) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198344) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198344) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198344) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198344) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198344) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198344) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198344) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198344) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198344) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Moja porażka!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Moja porażka!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
barthez77
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gorlice
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 8:00 pm    Temat postu: Moja porażka! Odpowiedz z cytatem

Ten post jest po to by sie wyładować... Spi±łem dzi¶ największego pstr±ga jakiego w życiu widziałem, miał z 80cm. Wszystko przez Ľle ustawiony hamulec kołowrotka wykrzyknik Więc poprostu muszę się wyładować wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik My¶licie że weĽmie jeszcze raz???
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie my¶lę czy weĽmie jeszcze raz ale myslę że była to głowacica. Choć podkre¶lam to moje subiektywne zdanie.
kemmyl14
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 02, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Pionki
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też wydaje mi się że to mogła być głowacica...
_________________
Mistrz teorii ? Nie ! Uczeń praktyki.
Manverus
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 19, 2005
Posty: 56

Kraj: Polska
Miejscowość: Węgrów
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolicie, że i ja się wyładuję. 2 godziny temu wróciłem z wędkowania. Spi±ł mi się największy szczupak w tym roku :evil: Poszedł w zielska, nie było możliwo¶ci zatrzymać... Wiem, że to trochę inna sytuacja ale emocje robi± swoje. Pozdrawiam
_________________
Wędkarstwo - moja pasja, mój nałóg, moje życie...
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy dzień ze spinningiem w ręku jest moj± porażk±.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Każdy dzień ze spinningiem w ręku jest moj± porażk±.

Zainwestuj w klaser! wink: :P
barthez77
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gorlice
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może lepiej w szachy? :P
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli faktycznie to był pstr±g a nie głowatka :P to sam fakt zapięcia takiej sztuki jest już ogromnym fartem.Oczywi¶cie s± pstr±gi bardzo wyrosnięte , to międzygatunkowe mieszańce z Salmo trutta , naukowcy ida nawet dalej i sa juz pewni że to ten sam gatunek tylko u spływaj±cych do morza egzemplarzy słona woda stymuluje wzrost.Sporo egzemplarzy troci i pstr±ga nie jest prawidłowo klasyfikowanych ze względu na pomieszanie międzygatunkowe.Kilka lat temu byłem ¶wiadkiem połowu w Redze przed Trzebiatowem kiedy to szczęsliwy łowca twierdził że tego dnia nie brały i złowił tylko ¶redni± troc , troc po obdukcji przez ichtiologa z Akademi Rolniczej który łowił ze mn± w jednej ekipie okazała się pstr±giem - dobre 3,0 kg.
barthez77
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gorlice
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W±tpię by w mojej okolicy były głowatki. Rzeka jest wprawdzie górska ale występuje tam tylko pstr±g, lipień i sporadycznie kleń.
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryba też musi mieć szanse,czyli wygrała. :?
Powodzenia,następnym razem ty wygrasz. wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro tak to masz raczej pewno¶c że to był pstr±g , jest jeszce taka mozliwo¶c że rzeka mogła byc zarybiana pstr±giem nie kwalifikowanym a tak zdarzaj± się osobniki pół krwi z Salmo trutta lecz klasyfikowane jako pstr±gi , tym samym skoro nie mogę pogratulowac Ci samej zdobyczy to przyjmij gratulacje po kontakcie z tak± sztuk± a wież mi że takie niewyjęte okazy zostaj± do końca życia przed oczami.Też mam taki widok , tylko że szczupaka który nie zmie¶cił się w podbierak , ale to było 20 lat temu i pomału zapomniałem usmiech 8)
barthez77
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gorlice
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to dziękuje. Ale i tak mam ten hol przed oczami usmiech
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barthez77 napisał:
W±tpię by w mojej okolicy były głowatki. Rzeka jest wprawdzie górska ale występuje tam tylko pstr±g, lipień i sporadycznie kleń.

Możesz mieć rację.W kwietniu w jednej z rzek Roztocza złowiono potokowca
76cm 8O 8)
ma_ko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 22, 2005
Posty: 258

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejumuj się ja straciłem b.dużego pstr±ga jakis miesi±c temu spokojnie okreslam go na 70+, popełniłem bł±d i niestety spi±ł się zly:
Tak czasem bywa i tyle, ale pewnie będzie następny raz.

Rozumiem że łowisko (rzekę) pozostawisz do swojej informacji...(to może pomóc w ocenie czy miałe¶ szansę na spotkanie z głow± czy z gigantycznym pstr±giem.)

Ale gratulacje spotkanie z tak± ryb± pozstawia niestamowite wrażenia i głód kolejnych spotkań z takimi rybami i motywuje.... wink: [/code]
_________________
SEEKER
"Best of the Best"
barthez77
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gorlice
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no rzeka to żadna tajemnica- rzeka Ropa w woj. małopolskim
Psyke_
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 25, 2006
Posty: 39

Kraj: Polska
Miejscowość: Otwock
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj straciłem najwiekszego szczuapaka jakiego miałem dotychczas na kiju smutnysmutny około metra miał i w krzaki :/ ehhhhh aż wędke do wody wrzuciłem ze zło¶ci
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psyke_ napisał:
Ja dzisiaj straciłem najwiekszego szczuapaka jakiego miałem dotychczas na kiju smutnysmutny około metra miał i w krzaki :/ ehhhhh aż wędke do wody wrzuciłem ze zło¶ci


Dlatego od lat wolę zbierać grzyby niż wędkować. Jak się znajdzie grzyba, to grzyb nigdzie nie ucieknie. Nie ma tysięcy czynników, które wpływaj± na to, czy grzyba uda się wsadzić do koszyka czy nie. Wędkarstwo to nie jest ani odpoczynek fizyczny ani tym bardziej psychiczny. Wędkuję już tylko dlatego, że nie zawsze w lasach jest wysyp.
Być może, gdyby gnieĽnieńskie wody były zarybiane i po o¶miu latach spinningowania przynętami wielko¶ci dłoni wzi±łby chociaż jeden 60cm szczupak, inaczej by to wygl±dało.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Dlatego od lat wolę zbierać grzyby niż wędkować. Jak się znajdzie grzyba, to grzyb nigdzie nie ucieknie...


No to po ostatnich deszczowych dniach i w miarę ciepłych nocach zapewne w lesie rozbiłe¶ namiot. :-)
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barthez77 napisał:
Nie no rzeka to żadna tajemnica- rzeka Ropa w woj. małopolskim


Troć jeziorowa z Klimkówki może. Wprawdzie to też Salmo morpha trutta, ale przyrosty dużo większe
barthez77
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gorlice
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm może masz racje to mogła być troć. Ale w Klimkówce nie ma troci od dobrych kilku lat. Dawniej za znaczek z oznakowanej troci płacili w kole chyba z 20 zł wiec te ryby do¶ć szybko wyłowiono :?
barthez77
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 40

Kraj: Polska
Miejscowość: Gorlice
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah Gismo może powiniene¶ poszukać forum dla grzybiarzy? :P
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Robertus1964"]Jeżeli faktycznie to był pstr±g a nie głowatka :P to sam fakt zapięcia takiej sztuki jest już ogromnym fartem.Oczywi¶cie s± pstr±gi bardzo wyrosnięte , to międzygatunkowe mieszańce z Salmo trutta , naukowcy ida nawet dalej i sa juz pewni że to ten sam gatunek tylko u spływaj±cych do morza egzemplarzy słona woda stymuluje wzrost.
[quote]

Pstrag potokowy i troc wedrowna lub (jeziorowa) to ten sam gat. wystepujacy w roznych formach. Roznia sie jedynie srodowiskiem zycia i stad wynikaja roznice w budowie zewnetrznej. Tym samym niemozliwe jest zlowienie mieszanca pstraga z pstragiem. Zobacz tutaj albo poszukaj gdzies jeszcze.
Pisze to na podstawie:
Ryby Slodkowodne Polski pod red. Marii Brylinskiej, Wyd.PWN 2002.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="MichalTch"][quote="Robertus1964"]Jeżeli faktycznie to był pstr±g a nie głowatka :P to sam fakt zapięcia takiej sztuki jest już ogromnym fartem.Oczywi¶cie s± pstr±gi bardzo wyrosnięte , to międzygatunkowe mieszańce z Salmo trutta , naukowcy ida nawet dalej i sa juz pewni że to ten sam gatunek tylko u spływaj±cych do morza egzemplarzy słona woda stymuluje wzrost.
Cytat:


Pstrag potokowy i troc wedrowna lub (jeziorowa) to ten sam gat. wystepujacy w roznych formach. Roznia sie jedynie srodowiskiem zycia i stad wynikaja roznice w budowie zewnetrznej. Tym samym niemozliwe jest zlowienie mieszanca pstraga z pstragiem. Zobacz tutaj albo poszukaj gdzies jeszcze.
Pisze to na podstawie:
Ryby Slodkowodne Polski pod red. Marii Brylinskiej, Wyd.PWN 2002.


Troć jeziorowa, troć wędrowna i pstr±g potokowy to ten sam gatunek, różni±cy się ¶rodowiskiem w którym występuje, a co za tym idzie zwyczajami tarłowymi, przyrostami itp.
Co do hybryd nie wiem, więc się nie wypowiadam.

Ale jeżeli pstr±g potokowy w formie troci jeziorowej ( od zawsze w Klimkówce ) na skutek upuszczenia wody na tamie w Klimkówce spłynie do Ropy, to dla mnie to jest troć jeziorowa, a nie pstr±g potokowy.
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wgl±d do badań nad morfologi± Salmo , akademia Rolnicza ma co nieco ,i znalazłem sporo na temat osobników odławianych na przepławce na Redze - jest dużo egzemplarzy które wykazuj± cechy wspólne troci i pstr±ga i nazywane s± mieszańcami.Np. pstr±g o ubarwieniu troci , lub troc o rysunku i wzorach ubarwienia pstr±ga.Równierz s± zapiski o nieprawidłowym dla gatunku kształcie głowy i pyska.sk±d to sie bierze to prawdopodobnie będzie niemożliwe do wyjasnienia , ale anomalia wielko¶ci ryby w obrębie gatunku to rzecz normalna.Na Zalewie Szczecińskim rybacy wyłowili w latach 60-tych suma o wadze 160 kg i uznano to za wyj±tkowy okaz.
bysior
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Dec 24, 2005
Posty: 31

Kraj: Polska
Miejscowość: Pułtusk
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barthez77 nie jeste¶ sam. Również mam na koncie różne wędkarskie porażki. Największa moj± porażk± była strata ryby życia, suma mianowicie.

Pewnego letniego poranka, łowiłem z główki w warkoczu 7 centymetrowym ripperem w poszukiwaniu sandacza. Po długim i bezowocnym biczowaniu wody posłałem przynętę na wodę trochę powyżej ostrogi i poprowadziłem j± na jej szczyt. Kiedy guma zaczęła i¶ć do góry po stoku główki nast±piły dwa bardzo mocne uderzenia ( charakterystyczne dla suma ) , szybkie zacięcie ( acz delikatne, bo sum zapi±ł praktycznie się sam ) i jest! Z niesamowit± sił± ruszył pod pr±d, mój dosyć delikatny sandaczowy zestaw wytrzymał może minutę walki. Sum szedł pod filary mostu, żadnej łódki nie było w pobliżu, trzeba go było zatrzymać lub zmusić do zmiany kierunku ucieczki! Poluzowanie hamulca nic nie dało, spróbowałem trochę zwiększyć opór. Żyłka 0.22 pękła ja włos. To nie był sum, którego dałoby sie wyci±gn±ć z brzegu.

Po tym zdarzeniu zostałem na główce z luĽno zwisaj±c± żyłka u wędki i dyg±cocymi nogami. Przez 10 minut. Zwin±łem graty i poszedłem do domu. To był jeden z najgorszych dni w moim życiu. Skusić kolosa i stracić go parędziesi±t sekund.

Ale jako wędkarze powinni¶my mieć nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się spotkać z "ryb± życia". Czego wszystkim życzę, w tym sobie usmiech!
_________________
Wędkarstwo, Narew, Przyroda, Sandaczowa Galeria
www.shrap-drakers.pl
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Wędkarstwo to nie jest (...)odpoczynek fizyczny


¦więta prawda Gismo. Zgadzam się w 100%.
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 5:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bysior to nie Twoja wina , jeżeli zapi±ł się sumisko na sandaczówkę to ¦więty by go nie wytargał.Jak czytałem Twój tekst to jak żywo przypomina mi się zdażenie z pewnej nocki nad Regalic± , pojechalismy z Koleg± z nastawieniem na węgorza , rosówki na hak i do wody.Po północy dzwonek z mojej wędki dzwonił ale pod wod± usmiech ,wędka w sekundę została sci±gnięta z widełek i wyl±dowała w wodzie po czym nast±pił piękny 100 metrowy odjazd i tyle.Trzeba było widziec moj± minę jak wracałem do domu z pustym kołowrotkiem.Pamiętam jak po powrocie do domu Ojciec robił mi wykłady że nie oszczędzam kasy i za często wyrzucam dobr± żyłkę.Nie powiedziałem co się stało w obawie przed nabijaniem się ze mnie , a teraz żałuję bo Ojciec już nie żyje i nie posmiejemy się z tego :placz
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do troci i pstr±ga, to jest to ten sam gatunek. Stwierdzono to po wsiedleniu do wód Nowej Zelandii pstr±gów potokowych. Okazało się że czę¶ć populacji zostaje w wodach słodkich, natomiast pewien odsetek spływa do morza. W ten sposób NZ poprzez zarybienie pstr±giem uzyskała dodatkowo wcale pokaĽne stado troci.

Pozdrawiam

Paweł
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 101