Czy wiesz, że...
Gło¶ny, becz±cy odgłos, rozlegaj±cy się wiosn± na podmokłych ł±kach wydawany jest przez bekasy kszyki, za pomoc± sterówek (piór) ogona.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 594
 Zalogowani 0
 Wszyscy 594

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198359) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198359) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198359) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198359) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198359) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198359) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198359) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198359) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198359) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198359) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Majowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Majowe wyniki
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Jak co¶ takiego można wytłumaczyć? To działo się na moich oczach, wszystko widziałem w polaroidach.


Jeste¶ w stanie połkn±ć cokolwiek, nawet wielko¶ci maciupkiego cukiereczka, bez poruszenia przełykiem? Ot tak - myk prosto do żoł±dka, z pominięciem pracy mię¶ni zaciskaj±cych i rozkurczaj±cych przełyk?
Odległo¶ć między wargami a ¶wiatłem przełyku (przez który najwięksi spece owszem, umiej± wlać jaki¶ płyn, przełykiem nie poruszaj±c wink: ), u człowieka wynosi ok. 15 cm. U metrowego szczupaka też gdzie¶ tyle. Przy czym ryby maj± jeszcze tzw. zęby gardłowe, przynajmniej na wszelki wypadek miażdż±ce połykany kęs.

Teraz będę teoretyzował usmiech : sam atak jest błyskawiczny. Nawet w doskonale przeĽroczystej wodzie raczej nie widziałe¶ wszystkich szczegółów. Po prostu za szybko się dzieje, a nagle tryskaj±ca adrenalina wcale nie ułatwia obserwacji wesoly

Po podobnym zdarzeniu (owszem, miałem kilka podobnych) pierwsz± czynno¶ci± po ochłonięciu wink: jest sprawdzenia ostatniego odcinka żyłki. Nawet i bez lupy widać, czy to strzelił węzeł (pozostanie leciuteńkie, trudno dostrzegalne załamanie), czy to zębaty uci±ł jak brzytw± (¶lad bez załamań, równiutki jak po brzytwie).
Niekiedy zostaje kilka centymetrów żyłki z lekko sponiewieran± powierzchni±. To znaczy, że albo żyłka wcze¶niej była naruszona (np. na krawędzi podwodnej przeszkody), a tego nie dostrzegli¶my, albo jakie¶ misio (sumy tak potrafi±) swoimi z±bkami naruszyło strukturę zewnętrznej powłoki. Wówczas wytłumaczenia mog± być dwa: żyłka strzeliła w miejscu uszkodzenia, więc wygl±dać może na cięt± ostrym narzędziem lub pu¶ciła na osłabionym węĽle.
Je¶li w istocie był osłabiony, to może nie zostać ¶lad załamania. Po prostu strzeliło tuż przed węzłem (milimetr, może nawet i mniej). Tam, gdzie żyłka dopiero zaczyna być spłaszczona tuż przed rozpoczynaj±cym się pierwszym zwojem węzła.

Aha, tylko mi nie mów, że węgorz czy miętus często miewaj± przynętę, więc i hak, już prawie przy odbycie. Żaden z nich nie połknie tego bez wł±czenia funkcji "przełykanie". To tylko wędkarz spóĽnił zacięcie, pozwalaj±c na bardzo szybkie, bardzo łakome połykanie usmiech
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zł± jako¶ć żyłki wykluczam, bo była "funkel nówka". wink: Węzły? Zawsze stosuję ten sam - ABU. Przed zaci±gnięciem zwojów, ¶linię żyłkę, by jej nie osłabić tarciem podczas zaci±gania.

Najwidoczniej, tak musiało być. :roll: wink:
migotka8
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: KNURÓW
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 4:34 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

2 maja i 2 karpie na 7m bacika z pół metrowej wody wesoly pierwszy 39cm na przypon 0,08mm a nastepny 41 cm juz na 0,12mm
usmiech usmiech usmiech usmiech
DawIdz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 244

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj 2 godzinki w poszukiwaniu jaĽa/ klenia, niestety ale rybki nie chciały współpracować smutny usmiech
_________________
Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader za¶ pięknie nawet płotkę.

http://dawidz.fotosik.pl/albumy/560631.html
Banio
Mistrz Czatu


Dołączył: Feb 13, 2005
Posty: 122

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ zawody z cyklu GP Okręgu Zielona Góra... Odra w Milsku... Mój wynik to bolek 42cm i 10 miejsce. Ogólnie było słabo jak na 6h machania :/ (zawody na żywej rybie)
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 8:09 pm    Temat postu: 30.04. - 04.05 2008 Odpowiedz z cytatem

Jeziorko na Mazurach.
16 płoci od 20 do 25 cm
1 szczupak 60 cm ale złowiony 30 kwietnia wrócił do wody :-)Niech ro¶nie
1 szczupak 42 cm złowiony 1 maja też ro¶nie
1 wzdręga 32 cm
podleszczaki 0d 0,5 do 0,7 kg 20 szt. poszły do wody
drobnicy trochę

Po raz pierwszy od 20 lat łowiłem na spinning i rewelka. Gumki też mi się podobaj±, zwłaszcza żółta z czerwonym ogonkiem.

Białoryb łowiłem na kukurydzę. Linek nie współpracował zimna woda i kapry¶na aura.
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bug w niedzielę (niedziela na Bugu w Terespolu); zawody spinningowe naszego koła PZW. Wyniki marne, więcej pucharow do rozdania niż zgłoszonych ryb.

Szczupak złowiony na zawodach przez Tarasa poczeka do następnego roku, je¶li zachowa należyt± ostrożno¶ć wink:

Po dwudniowych obfitych opadach na wschodzie stan wody na Bugu w okolicach Terespola wysoki, nurt bardzo bystry.
_________________
Taras
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 i 4 maja - Narew w Ostrołęce i zalew w Czerwinie na Grodzisku - 2 mikrusy i jedno uderzenie nie trafione, za woblerkiem zrobiła sie tylko poduszeczka.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2-3-4 maj - Odra okolice krosna odrzańskiego, starorzecza + Brody. Wynik 5 szczupłych 35-ok.50cm, dwa zeszły. Znajomy 4 szczupłe w podobnych wymiarach.
_________________
www.carpholic.pl
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj z rana miałem godzinkę woln±. Zabrałem wędkę i na rybki z brzegu koło domu. Trafił się jeden szczupaczek ok 55+. Jak żonka pozwoli to jutro z rana wypłynę poszukać co¶ większego (jest cały dzień w domu).
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
fryniu
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 31, 2006
Posty: 60

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 maja odwiedziłem Wisłę w Zabrzegu .Efekt 2 godz łowienia to jedno branie ,szczupak 57 cm złowiony na nowy nabytek wobler rapali.
SlawkoBoy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2007
Posty: 291

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy dzień majówki 1 jazik i 11 szczupłych z czego tylko 4 miarowe a pozostałe ok. 40 cm. I tak wszystkie wróciły do wody na zło¶ć starszym kolegom po fachu. Przy okazji przetestowałem nowego kijka spina Konger Cobra 270, jak dla mnie kijek się sprawdził i jest super. Przynęta m.in. kopytko predator białe z czarnym grzbietem 7 cm ale niezawodna okazała się także jaka¶ tandetna obrotóweczka Nr 1 z odbalskowym sreberkiem.
Trzeci dzień majówki to samo miejsce i po 4 godzinnej walce postanowiłem się poddać. Ani jednego pobicia.No cóż zbliżaj±ce się fronty atmosferyczne ze wschodu i zachodu zrobiły swoje
_________________
Wydaje mi się , że czasami co¶ wiem ale tak naprawdę to chyba nie wiem nic bo to czę¶ciej mi się wydaje ......?!?
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę byłem na Pniakach w Pilchowicach - poniek±d. Pniaki były "przepełnione", więc zagnało mnie na Brzozy. Okonki bardzo dobrze brały, ale najwięcej emocji dostarczył szczupak, który zaatakował holowan± płoć. Oględnie napiszę, że płoć bez ogona została przy mnie wink:.
radwan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 15, 2003
Posty: 1141

Kraj: Polska
Miejscowość: Kluczbork / Wrocław
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ 2 bolenie wyciagnięte 59 i 64 cm. Jeden około 75 cm przy podbieraniu ręk± się wychaczyłusmiech . Dzień udany
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę byłem bez brania,ale to jest pocz±tek sezony.Ja nęcę kulkami proteinowymi i potem dobiorę się do karpi. lol lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:

A ja głupi my¶lałem, że już takich nie robi±.

Robi±.W Chinach-tam już wszystko robi± wink:
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po całkowicie nieudanym sobotnim wyjeżdzie (można powiedziec, że Odra robiła wszystko, żebym nie połapał wink: ) dzisiaj powtórka. Byłem ok.6h i wyniki naprawdę rewelacyjne. Wyjołem 20 płoci 30-38cm (największe: 38 i 36,5cm), kilka mniejszych ok. 25-28cm, 2 kr±pie 33 i 34cm, oraz 7 leszczy (1x 25cm i 6x 39-45cm) kilka okoni, oraz kilkana¶cie uklejek. Miejsce połowu to Odra w Kędzierzynie-KoĽlu.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj popływałem troszkę. Złapany jeden szczupaczek 50+.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wyjołem 20 płoci 30-38cm (największe: 38 i 36,5cm)


A może do "łowców okazów 2008" :?: Pozdrawiam
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 maja wybrałem się nad niewielk± rzeczkę, o której niewędkuj±cy kolega mówił, że widział w niej dużo pstr±gów. Na miejscu byłem już o 5.00 (wiadomo-w małych rzeczkach jest tak, że połowi zazwyczaj tylko osoba, która szła jako pierwsza). Wyci±gam wędkę, kołowrotek i...okazało się, że nie mam ze sob± żyłki, tylko plecionkę...Trochę mnie to zdołowało, bo po pierwsze woda była bardzo czysta, a po drugie łowię do¶ć sztywnym kijkiem. No ale cóż...je¶li jestem nad wod±, to trzeba łowić...;)
Pierwszy rzut i jest kontakt, drugi w to samo miejsce i mam pierwsz± rybę-klenika ok 15cm. Nie poprosiłem go, żeby zameldował się z tatusiem, bo przecież przyjechałem na pstr±gi a nie na klenie. Przeszedłem ok kilometr w poszukiwaniu "pstr±gowych" miejsc, wprawdzie znalazłem kilka, ale były puste. Dopiero ok godziny 7.00 zmieniam przynętę na czarnego wobka własnej produkcji i łowię pierwszego pstr±ga-ma ok 25cm i jest strasznie spasiony ;) No i w tym momencie rozwi±zał się worek z pstr±gami. w przeci±gu około 30 minut łapię 3 kolejne, 1 mały a 2 po około 32-33cm. Nie będę opowiadał o każdej rybie z osobna, bo bym Was zanudził...Podsumuję: od 5.00 do 15.00 złapałem 27 pstr±gów w tym 16 miarowych, największy ok 40cm. Do tego załamał się mój pstr±gowy ¶wiatopogl±d. Zawsze my¶lałem, że jak wyci±gnę z rynny pstr±ga, to mogę j± sobie odpu¶cić na kilka godzin. Tutaj wła¶ciwie ok metr od siebie stały 2 miarowe kropki i drugi wzi±ł 2 rzuty po pierwszym. Do tego łowiłem szkaradn±, zielona plecionk±, która nijak nie pasowała do warunków panuj±cych na łowisku. Tego dnia pstr±gi brały na tylko 4 woblery: 3 własnej produkcji i jedna Prusakowa strzebelka. Takiego dnia nie miałem jeszcze nigdy ;)
No i to co najfajniejsze...przez cały dzień nad wod± nie spotkałem nawet jednego wędkarza. Kolega powiedział mi, że chodzi wzdłuż rzeki codziennie i wędkarzy widuje 1-2 razy w roku. Tak wiec....mam pstr±gowe eldorado tylko dla siebie wesoly
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Cytat:
Wyjołem 20 płoci 30-38cm (największe: 38 i 36,5cm)


A może do "łowców okazów 2008" :?: Pozdrawiam


Może i tak, tylko fotek brak usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bendericus napisał:
...Podsumuję: od 5.00 do 15.00 złapałem 27 pstr±gów w tym 16 miarowych, największy ok 40cm. Do tego załamał się mój pstr±gowy ¶wiatopogl±d...


Po takim opowiadanku obawiam się, że nie tylko Twój. :-) Popatrz jak słowiki zacichły. :-D Teraz siedz± po k±tach, ¶lini± się i marz±, marz±, marz±... :-D
Woda, któr± opisałe¶, zawsze obdarzy Cię ryb±, choćby¶ łowił na szpagat i kij od szczotki. Te wszystkie, co wymieniłe¶, błędy maj± zastosowanie wyłaczie na łowiskach, w których ryby znaj± wędkarskie podstępy. :-)
DawIdz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 244

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj złowiłem jazia 49 cm, 1, 90 kg wagi usmiech Miałem jeszcze jednego ale trochę mniejszego ale mi się odhaczył podczas holu:) Zdjęcie poszło do galeri usmiech
_________________
Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader za¶ pięknie nawet płotkę.

http://dawidz.fotosik.pl/albumy/560631.html
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bendericus napisał:
Kolega powiedział mi, że chodzi wzdłuż rzeki codziennie i wędkarzy widuje 1-2 razy w roku. Tak wiec....mam pstr±gowe eldorado tylko dla siebie wesoly


Dla siebie i tych dwóch pozostałych jegomo¶ciów wink: usmiech . Gratuluję takiego łowiska. No i zgodzę się z SSG. Woda rybna, ryby człowieka nie znaj± to inaczej reaguj±. Ale póki co pojeĽdzij tam kilka razy i wtedy opisz czy takie zachowanie to reguła, czy wyj±tek. Tylko jak się chwilę zastanowić, to po kilku wyjazdach niemal każdy pstr±g będzie pamiętał o Twoich sztuczkach i ostrych kotwiczkach, więc eldorado się skończy i na kolanach będziesz do wody podchodził, czyli tak jak wszędzie wink: lol
Booseib
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 19, 2008
Posty: 197

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj na rozlewisku Odry i udało mi się złowić co ciekawe w miejscu gdzie cały czas spinningowali 2 kolesie szczupaczka 64cm-2kg oczywi¶cie na żywca,wniosek nie ma to jak żywa rybka:]
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Booseib napisał:
Byłem wczoraj na rozlewisku Odry i udało mi się złowić co ciekawe w miejscu gdzie cały czas spinningowali 2 kolesie szczupaczka 64cm-2kg oczywi¶cie na żywca,wniosek nie ma to jak żywa rybka:]


1. Kolesie pojechali na ryby nie po ryby. zly:
2. Kolesie nie wiedzieli nic o spiningowaniu. zly:
3. Kolesie mieli lipny sprzęt (zbyt tani) a na taki nic nie bierze. zly:
4. Kolesie stali po kolana w wodzie i rzucali w stronę brzegu, przy którym stali.zly:

NAJWAŻNIEJSZY ...
5. Mimo wszystko - ONLY SPIN!!! 8) 8)
_________________
Bieroo Paniee???
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DawIdz te 90 kg wagi to niezła sztuka. To już prawie sum. wink:
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, a 1,90kg - to mały sum lol.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 6:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami jak przejże ten w±tek to sie zastanawiam, po co te narzekania wędkarzy, że nie ma ryb. W tym w±tku widać, że s± . Normalnie Raj. [/b]
_________________
Ginel
DawIdz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 244

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
DawIdz te 90 kg wagi to niezła sztuka. To już prawie sum. wink:


Chodziło mi o 1,90 kg usmiech
_________________
Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader za¶ pięknie nawet płotkę.

http://dawidz.fotosik.pl/albumy/560631.html
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DawIdz napisał:
darogryf napisał:
DawIdz te 90 kg wagi to niezła sztuka. To już prawie sum. wink:


Chodziło mi o 1,90 kg usmiech


A smaczny był czy wypu¶ciłes? Pytam bo ja mam raczej nieciekawe wspomnienia po kilku próbach z dużymi jaziami. Jaki¶ taki dziwny zapaszek miały a jeden to już w czasie smażenia poleciał do kosza i wietrzenie chałupy.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
DawIdz napisał:
darogryf napisał:
DawIdz te 90 kg wagi to niezła sztuka. To już prawie sum. wink:


Chodziło mi o 1,90 kg usmiech


A smaczny był czy wypu¶ciłes? Pytam bo ja mam raczej nieciekawe wspomnienia po kilku próbach z dużymi jaziami. Jaki¶ taki dziwny zapaszek miały a jeden to już w czasie smażenia poleciał do kosza i wietrzenie chałupy.


Kiedy¶ wdziołem kilka większych jazi (40-47cm) i na ich smak wcale nie narzekałem usmiech Powiem nawet, że ich mięso smakowało mi o wiele bardziej niż mięso płoci czy leszcza. Zapaszek też miały normalny. Może poprostu Ľle trafiłe¶? Natomiast już nigdy nie wezme klenia-raz poczyniłem taka próbę i napewno był to ostatni raz usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
SSG napisał:
DawIdz napisał:
darogryf napisał:
DawIdz te 90 kg wagi to niezła sztuka. To już prawie sum. wink:


Chodziło mi o 1,90 kg usmiech


A smaczny był czy wypu¶ciłes? Pytam bo ja mam raczej nieciekawe wspomnienia po kilku próbach z dużymi jaziami. Jaki¶ taki dziwny zapaszek miały a jeden to już w czasie smażenia poleciał do kosza i wietrzenie chałupy.


Kiedy¶ wdziołem kilka większych jazi (40-47cm) i na ich smak wcale nie narzekałem usmiech Powiem nawet, że ich mięso smakowało mi o wiele bardziej niż mięso płoci czy leszcza. Zapaszek też miały normalny. Może poprostu Ľle trafiłe¶? Natomiast już nigdy nie wezme klenia-raz poczyniłem taka próbę i napewno był to ostatni raz usmiech


Co¶ mi się widzi, ze to wszystko zależy od wody. I kleń, i jaĽ to popularni "¶mieciarze", którzy łykn± wszystko co przypomina żarełko, tyle że jaĽ żeruje wybitnie przy dnie a kleń bardziej w toni.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
muzik21 napisał:
SSG napisał:
DawIdz napisał:
darogryf napisał:
DawIdz te 90 kg wagi to niezła sztuka. To już prawie sum. wink:


Chodziło mi o 1,90 kg usmiech


A smaczny był czy wypu¶ciłes? Pytam bo ja mam raczej nieciekawe wspomnienia po kilku próbach z dużymi jaziami. Jaki¶ taki dziwny zapaszek miały a jeden to już w czasie smażenia poleciał do kosza i wietrzenie chałupy.


Kiedy¶ wdziołem kilka większych jazi (40-47cm) i na ich smak wcale nie narzekałem usmiech Powiem nawet, że ich mięso smakowało mi o wiele bardziej niż mięso płoci czy leszcza. Zapaszek też miały normalny. Może poprostu Ľle trafiłe¶? Natomiast już nigdy nie wezme klenia-raz poczyniłem taka próbę i napewno był to ostatni raz usmiech


Co¶ mi się widzi, ze to wszystko zależy od wody. I kleń, i jaĽ to popularni "¶mieciarze", którzy łykn± wszystko co przypomina żarełko, tyle że jaĽ żeruje wybitnie przy dnie a kleń bardziej w toni.


Na pewno masz racje, chociaz moje pochodziły z Odry, czyli wody do najczystszych nie należ±cej usmiech Ale wydaje mi się, że kleń nie może być dobry: tego co wdziołem był okropnie o¶city, a mięso miało smak trawy. Ryba do najmniejszych nie należała, bo miała blisko 45cm.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj,samo południe,przerwa na obiadek.Jechali¶my z kumplem poszukać jakiego¶ kebaba czy macdonalda i po drodze mijali¶my większy staw lub jak kto woli mniejsze jeziorko. O dziwo jak na angielskie warunki bezpańskie,tzn napewno "pańskie" tyle że go¶ciu który moczył jakiego¶ fileta z makreli twierdził że od kilku lat tu chodzi i nigdy sie wła¶ciciel po opłaty nie zjawił. Wyci±gamy spiny i do dzieła, ja zakładam "zgniłego banana" jak go kto¶ okre¶lił lol , kolega zakłada "rastamana" Ja w pierwszym rzucie szczupak około 70-75 cm,kolega nic. Rzucamy dalej,kolega "się stracił" a ja ci±gnę następnego,trochę mniejszy około 60cm. Szkoda mi kolegi, bo ani nic nie zjadł, ani nie "pochytoł" lol
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 10:07 am    Temat postu: szczupaczek Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rano przed prac± 2 godz.ze spinem w pogoni za szczupakiem.
ok. 7-mej pierwszy szczupaczek w tym roku, "okołowymiarowy", nie mierzyłem,wrócił do wody.
Za chwile kolejne branie i po walce oceniam na jakie¶ 60+ ,niestety spi±ł sie po jaki¶ 15s.
No i trza było sie zbierać bo na 8 do pracy smutny
Łowisko -staw w Gliwicach-So¶nicy, przynęty -żółte gumy.
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 maja padł szczupak 55 cm i 2 niewymiarowe wczoraj padły 3 niewymiarowe szczupaki.
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
wczoraj padły 3 niewymiarowe szczupaki.

Uważaj jak zdania składasz... :? wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Ty Ziomek taki wrażliwy usmiech :?: Czy wszystko trzeba brać dosłownie :?:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj 2 godzinki ze spinem nad zalewem w ND i lipa. Zero brań. Na kilka wypadów zero szczupaka zaliczonego... o co chodzi może to jaka¶ przynęta będzie kluczem do sukcesu??? Nie wiem ale będę walczył.
_________________
Bieroo Paniee???
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Sandacz taki około 2,5 kg:) Skubańce się tr± i bior± jak głupie 8O wczoraj jeszcze takiego około 4-5 kg miałem na kiju ale się spi±ł. Tak wogóle to testowałem sobie nowy kijek na okonki (Mikado Silver Eagle 220cm / up to 7gr) żyłka 0.14 i naprzód ale jak "flaka" ci±gn±łem tego Sandacza, oczywi¶cie krótki filmik co i jak, i do wody:)
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Wczoraj Sandacz taki około 2,5 kg:) Skubańce się tr± i bior± jak głupie 8O wczoraj jeszcze takiego około 4-5 kg miałem na kiju ale się spi±ł. Tak wogóle to testowałem sobie nowy kijek na okonki (Mikado Silver Eagle 220cm / up to 7gr) żyłka 0.14 i naprzód ale jak "flaka" ci±gn±łem tego Sandacza, oczywi¶cie krótki filmik co i jak, i do wody:)


Nie bardzo wiem, czym się chwalisz. Sandacz teraz zapewne jeszcze jest przy gniazdach i trudno znaleĽć powód do dumy w tym, że zakłócasz mu spokój.
Ponadto RAPR mówi wyraĽnie:
3.2. Zabrania się łowić ryb w ustalonych dla nich okresach i miejscach ochronnych, takich jak: tarliska, w tym krze¶liska, zimowiska, mateczniki oraz w obrębach ochronnych i hodowlanych.

Blamaż kolego, a nie powód do chwały! :roll:
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Blamaż kolego, a nie powód do chwały! :roll:


Może i tak, ale czy napisał, że się nastawiał na te ryby? Moim zdaniem to raczej przyłów (skoro nastawiał się na okonki). Czy dlatego, że ostatnio przy poszukiwaniu szczupaków trafił mi się sandaczyk (o czym wspomniałem w tym temacie) to mam się wstydzić? :roll:

No chyba, że to tak, profilaktycznie. wink:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li okre¶lenie "bior± jak głupie" ¶wiadczy o przyłowie, to faktycznie czas mi już do grobu. :roll:
A je¶li masz "przyłów" ryby chronionej w okre¶lonym miejscu, to... zmień miejsce.

Darku - za bardzo Ciebie szanuję, aby napisać dosłowniej. Obrona jest czynem chwalebnym, ale warto czasami zastanowić się, co się chce bronić. Uznajmy te słowa za szczer± radę starszego kolegi. ;)


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Sob Maj 10, 2008 12:38 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałem spinningowe mistrzostwa koła. Wynik to szczupak 72cm i pierwsze miejsce. Poprawiłem się o jedno oczko wyżej w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy byłem 2gi. Foto niebawem w galerii.
_________________
www.carpholic.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Dzisiaj miałem spinningowe mistrzostwa koła. Wynik to szczupak 72cm i pierwsze miejsce. Poprawiłem się o jedno oczko wyżej w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy byłem 2gi. Foto niebawem w galerii.


Z tym "niebawem" to nie takie pewne smutny .
Gratuluję Ci zwycięstwa 8) , tym bardziej że już wiem iż wyci±gn±łe¶ go na paprocha na superdeliktnym zestawie 8O .
Jeste¶ dzisiaj Wielki !!!! zly:
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Je¶li okre¶lenie "bior± jak głupie" ¶wiadczy o przyłowie, to faktycznie czas mi już do grobu. :roll:
A je¶li masz "przyłów" ryby chronionej w okre¶lonym miejscu, to... zmień miejsce.

Darku - za bardzo Ciebie szanuję, aby napisać dosłowniej. Obrona jest czynem chwalebnym, ale warto czasami zastanowić się, co się chce bronić. Uznajmy te słowa za szczer± radę starszego kolegi. ;)


Bardzo Cię cenię Monk za to co tutaj napisałe¶ . Znam wiele osób , bardzo znanych w naszym miejscowym ¶wiatku wędkarskim , które np. na zimowiskach suma ¶wiadomie spininguj± udaj±c łapanie sandaczy
i łowi± za ogon biedne sumy leż±ce że tak powiem na kupie w dołach Odry .
Hacz± je dla - adrenaliny .
Bo "niby" - taka jest oficjalna wersja - je potem wypuszczaj± .
Przy czym wcale się tego nie wstydz± opowiadaj±c naokoło że tego im nikt nie może zabronić . Gdzie tu etyka ?
To samo jest z sandaczami . Broni± swoich gniazd jak tylko się da - staj±c się łatwym celem dla "wędkarzy" , którzy sk±d in±d mogli spokojnie omin±ć takie miejsce , nie pokazuj±c wręcz innym takiej możliwo¶ci .
Ale to tylko moje prywatne takie tam zdanie wesoly
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Dzisiaj miałem spinningowe mistrzostwa koła. Wynik to szczupak 72cm i pierwsze miejsce. Poprawiłem się o jedno oczko wyżej w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy byłem 2gi. Foto niebawem w galerii.


Brawo! Taki szczubełek na zawodach to nokaut wesoly ! Gratuluję! Pokazałe¶ klasę.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Co Ty Ziomek taki wrażliwy usmiech :?: Czy wszystko trzeba brać dosłownie :?:

Ech... zwróć uwagę na emota... Czasem jedna ikona przekazuje więcej, niż 10 zdań. wesoly
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Je¶li okre¶lenie "bior± jak głupie" ¶wiadczy o przyłowie, to faktycznie czas mi już do grobu. :roll:
A je¶li masz "przyłów" ryby chronionej w okre¶lonym miejscu, to... zmień miejsce.


A co je¶li łowimy na jakiej¶ rzece, na której bior± one na baardzo długim odcinku? wink: No dobra, dobra, już nie będę... usmiech

Monk napisał:
Darku - za bardzo Ciebie szanuję, aby napisać dosłowniej. Obrona jest czynem chwalebnym, ale warto czasami zastanowić się, co się chce bronić. Uznajmy te słowa za szczer± radę starszego kolegi. ;)


Ja po prostu chcę wierzyć w ludzi. ;) Przecież user Pogawędek to przestrzega regulaminu, jest etyczny i stosuje się do no kill. wink: lol Przecież to tak wszechobecne na forum, że nie chce mi się wierzyć, że kto¶ może się chwalić złowionym (a chyba raczej skłusowanym?) sandaczem w okresie ochronnym. ;) Dlatego tłumaczę to przyłowem. usmiech
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 167