Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 439
 Zalogowani 0
 Wszyscy 439

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198361) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198361) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198361) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198361) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198361) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198361) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198361) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198361) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198361) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198361) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Piker - polskie morze
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Piker - polskie morze
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 7:34 am    Temat postu: Piker - polskie morze Odpowiedz z cytatem

Ogl±dam pikery na allegro i sam już nie wiem, które s± odpowiednie.
Mam już kupion± jedn± sztukę Team Dragon Tobiasz150g srebrny z grzbietem i brzuszkiem w kolorze niebieskim.
Ale s± też do kupienia inne - o wiele tańsze - ale czy nadaj± się ?

Nie-wiem-ile-kosztuja-ale-czy-łowne?

Taniocha

Zapachowiec

Rewelacja-cenowa

Co o tych pilkerach możecie napisać?
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przył±czam się do pytania. Dodatkowo po prze¶ledzeniu forum trudno znaleĽć informację na temat wędziska na bałtyckie dorsze - chodzi mi głownie o zalecan± długo¶ć i gramaturę.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo¶ć 2,70 a cw około 250 g

wystarczy-taki
mairo
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 16, 2004
Posty: 64

Kraj: Polska
Miejscowość: Tadzino
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi ten kijek który proponujesz jest bardzo tani. Jeste¶ pewien że zda egzamin...? Pytam bo od tego roku zamierzam wybierać się na dorsze sprzętu nie mam a za dużo kasy też nie chciałbym na niego wydać. I może zaproponujesz mi jeszcze jaki¶ kołowrotek nie drogi a dobry.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę Ci zaproponować albo kongera baltice albo jego nowsz± wersję konger baltic.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mairo napisał:
Oldi ten kijek który proponujesz jest bardzo tani. Jeste¶ pewien że zda egzamin...? Pytam bo od tego roku zamierzam wybierać się na dorsze sprzętu nie mam a za dużo kasy też nie chciałbym na niego wydać. I może zaproponujesz mi jeszcze jaki¶ kołowrotek nie drogi a dobry.

Na większo¶ci łajb można wypożyczyć sprzęt w cenie ok 20 złotych . Je¶li kto¶ chce spróbować , zobaczyc jak to jest , to czyż taka opcja nie była by lepsza ?
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu razem z tat± miałem podobny problem, jaki sprzęt kupić na dorsze. Pierwsze pytanie, do jakiej miejscowo¶ci się udajecie. Chodzi mi o głęboko¶ć łowisk. Czym głębiej tym ciężej. Z tego, co pamiętam to w Łebie łowili¶my pilkerami w przedziale 100-150g. Co do wędzisk nie ma, co szaleć z wydawaniem kasy. Mam dwa tanie Jaxony i się sprawdziły w 100%. Oldi sprawdzę dzi¶ czy mam je w domu i dam ci znać. Bez problemu mogę pożyczyć usmiech. Nie polecam wypożyczania sprzętu... szkoda nerwów i kasy wykrzyknik
_________________
Bercik
gutek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 22, 2006
Posty: 196

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrzem ma rację a jeszcze te kije na łajbach to na kołowrotku maj± żyłkę a to na tych głęboko¶ciach kicha nic nie czuć kiedy bierze tylko potem ciężar czujesz. Jak chcesz mieć frajdę to tylko plecionka wesoly
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Przył±czam się do pytania. Dodatkowo po prze¶ledzeniu forum trudno znaleĽć informację na temat wędziska na bałtyckie dorsze - chodzi mi głownie o zalecan± długo¶ć i gramaturę.

Tym razem miałem dwa kijki jeden 2,50m 150-300g
drugi 2,40m100-200g.z moich obserwacji wyszło iż ten lżejszy lepiej się sprawował no i reka nie bolała po całodniowym łowieniu.
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Długo¶ć 2,70 a cw około 250 g

wystarczy-taki


Zastanawiam się tylko po co taki długi? Czy 2,40 a nawet 2,10 nie wystarczy do łowienia w pionie?
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:


Zastanawiam się tylko po co taki długi? Czy 2,40 a nawet 2,10 nie wystarczy do łowienia w pionie?


Słuszna uwaga , ja łowię kijem 210 i mam wrażenie że po kilku godzinach łowienia jestem dużo mniej zajechany od wła¶cicieli długich wędzisk wink:
Jest dużo lżej podrywać pilker krótszym kijem .
_________________
Marillion&Fish
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by kto¶ się pokusił o jaki¶ mały artykuł o łowieniu z kutra??.
Jaki kij, kołowrotek, plecionka, przywieszki, kotwiczki, kółka, pilkery(ich gramatura jedni pisz± lekkie inni, że ciężkie) i co najważniejsze jak łowić. Jest sporo osób, które pierwszy raz popłyn± i nic nie czaj± wink: . W sieci niby tego sporo ale armatora znacie i wiecie gdzie pływa więc i przynęty można by było powolutku kompletować wink:
pozdrawiam
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cięzar pilkera zalezy raczej od pogody i głęboko¶ci łowiska.
Przywieszki......jak mocny dryf to radze se odpu¶cić...a jak juz to na głowkach.
Co do długo¶ci kijka...2,7m jest dla mnie stanowczo za długi....chociaż i ma swoje plusy....przerzucenie "zdobyczy" przez relingi....chyba tak to się zwie.
Ja używam 2,4m...a juz zastanawiam sie nad 2,1m.
Kij....przerzuciłem się na witkę ....taki miekutki do 180g, o wiele ciekawsze łowienie aniżeli na typowe dorszowe pały.
Łowilismy przy 4-ce...dochodziło z rana do 5-tki i dawał rady nawet przy pilkerach 200g, a i ręka tak nie cierpiała.
My¶lę , ze każdy musi popróbować by znależć dla siebie cos odpowiedniego.
_________________
Oby do jutra......
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Przył±czam się do pytania. Dodatkowo po prze¶ledzeniu forum trudno znaleĽć informację na temat wędziska na bałtyckie dorsze - chodzi mi głownie o zalecan± długo¶ć i gramaturę.


Przyszłe piwne, zapraszam wykrzyknik
_________________
Oby do jutra......
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
sandalista napisał:
Przył±czam się do pytania. Dodatkowo po prze¶ledzeniu forum trudno znaleĽć informację na temat wędziska na bałtyckie dorsze - chodzi mi głownie o zalecan± długo¶ć i gramaturę.


Przyszłe piwne, zapraszam wykrzyknik


A jest grafik piwnych???
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku jakos nawet grafiku imprez nie zrobilismy, moze wła¶nie na piwnym.
Piwne w połowie kwietnia....podam datę.
_________________
Oby do jutra......
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi, te linkowane pilkery traktuj jako ciekawostkę - s± kiepskie. Odpu¶ć zapachowce, szkoda kasy. Zakup tobiaszki i kilka o typowym, ¶ledziowym kształcie.

Tutaj przykład - wybieraj złoto-żółty, czerwony

Warto mieć też co¶ w naturalnych kolorach (srebrny) i czerwone, może co¶ z parasolek (w pewnych warunkach s± niezwykle łowne). Zastosuj tak± regułę - rano, gdy jeszcze ciemnawo, używaj srebrnych. Jak wyjdzie słońce testuj kolory: czerwień, złoto, zielenie. Używaj koniecznie przywieszek (1 szt. - częste zmiany kolorów). S± dni, że przez cały ranek łowi się wył±cznie na przywieszki. Pilker zaczyna "gadać" dopiero w pełnym słońcu. Czasem jest odwrotnie. Nie kupuj tylko tych nieszczęsnych o¶miorniczek. Poszukaj robaków - taki niemal prosty wężyk na haku. Kup tylko dwa kolory: biały i czerwony, to wystarczy. W ostateczno¶ci możesz użyć zwykłych twisterów na ¶rednich główkach. Ale nie przeholuj z rozmiarem.

Tutaj efekty używania dobrych przywieszek.

Tutaj też

Zapomnij o możliwo¶ci korzystania z wypożyczanych wędek. na ogół to rozpadówy wyposażone w fatalnej jako¶ci kołowrotki (często uszkodzone), z nawinięt± żyłk±. To co wypatrzyłe¶ jest OK. Wędka nie musi być wcale droga, podobnie jak kołowrotek. Długo¶ć 250 cm jest OK. Przerzucenie ryb przez relingi stwarza czasem trochę problemów. Poza tym, gdy zaczyna wiać trzeba trochę pomanewrować, aby się nie pl±tać z innymi. Wędka nie powinna być zbyt krótka. Zaoszczędzone kwoty przeznacz na lepsz± plecionkę. Pamiętaj, że jak raz spróbujesz, to wsi±kniesz wink: Nie s± to zatem zakupy jednorazowe idea:
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
old_rysiu napisał:
Długo¶ć 2,70 a cw około 250 g

wystarczy-taki


Zastanawiam się tylko po co taki długi? Czy 2,40 a nawet 2,10 nie wystarczy do łowienia w pionie?


Łowiłem na bardzo lekkie kije (150 g) i ciężkie (do 350 g). To co wypatrzył Oldi, to dobre i oszczędne rozwi±zanie. Gramatura 250 przy tej jako¶ci kija jest ok. Z ciężaru wyrzutu można schodzić kupuj±c sprzęt droższy. Pytanie tylko czy jest taka potrzeba?
Odradzam raczej schodzenia z długo¶ci kija poniżej 240 cm. Wędka musi pozwolić na wygodne podniesienie ryby i przeniesienie ponad relingami. Czasem używa się przywieszek i nie ma mozliwo¶ci podwinięcia ryby pod sam± szczytówkę - do tego ugięcie kija i zaczynaj± się problemy wesoly
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarekk czy ten kuter to czasami nie James Cook (nazwe może nie napisałem poprawnie ale pływalismy 21 marca na tym kutrze i w lipcu znów płyniemy)pozdrawiam lobuz
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
Jarekk czy ten kuter to czasami nie James Cook (nazwe może nie napisałem poprawnie ale pływalismy 21 marca na tym kutrze i w lipcu znów płyniemy)pozdrawiam lobuz


Dokładnie ten wesoly
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już trochę pojęcia o pikerkach. Czas najwyższy, aby omówić te przywieszki. Z czym się to je? Jaki¶ rysunek z pokazem ł±czenia na zestawie.
Mam też pytanie do Jarekk --> czy mnie oczy nie myl±, ale na fotografii dyndaj± trzy dorsze? Czy może to jaki¶ zbieg okoliczno¶ci - od trzech różnych wędkarzy?
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
...ale na fotografii dyndaj± trzy dorsze? Czy może to jaki¶ zbieg okoliczno¶ci - od trzech różnych wędkarzy?

Na pierwszej fotografii jest pokazany rekordzista z tego dnia - cztery dorsze złowione jednocze¶nie (ostatni wisi na pilkerze). Na drugim zdjęciu go¶ć ma trzy sztuki - wszystkie na przywieszkach (kolor czerwony).

Ta większa przywieszka jest rewelacyjna. wink: wesoly
Poszukaj też taka sam± w białym kolorze.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę tylko haczyk z czym¶ czerwonym ( guma, plastik? ), nadal nie wiem jak to się montuje.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Mam już trochę pojęcia o pikerkach. Czas najwyższy, aby omówić te przywieszki. Z czym się to je? Jaki¶ rysunek z pokazem ł±czenia na zestawie.
Mam też pytanie do Jarekk --> czy mnie oczy nie myl±, ale na fotografii dyndaj± trzy dorsze? Czy może to jaki¶ zbieg okoliczno¶ci - od trzech różnych wędkarzy?

Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.
2. Limit ilo¶ciowy dorsza to 7-szt. dziennie
3. Wymiar ochronny dorsza to 38 cm

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech


Czyli to przywieszki hurtem i to przywieszki hurtem można nazwać ...no wła¶nie jak to nazwać. ?
_________________
Łowię i zjadam ......
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
ZIPPO napisał:
Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech


Czyli to przywieszki hurtem i to przywieszki hurtem można nazwać ...no wła¶nie jak to nazwać. ?

Ty wiesz, ja wiem, wszyscy wiedz±.
Ale kogo to interesuje :roll:
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Zamker napisał:
ZIPPO napisał:
Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech


Czyli to przywieszki hurtem i to przywieszki hurtem można nazwać ...no wła¶nie jak to nazwać. ?

Ty wiesz, ja wiem, wszyscy wiedz±.
Ale kogo to interesuje :roll:

Robicie dym lol
Ale ja o czym innym.

Oldi ja nie wiem czy Ty wiesz, ale to będzie Twój pierwszy raz na kutrze. I ja nie wiem czy Ci powiedzieli co w zwi±ku z tym. Chyba Ci nie powiedzieli. wink: lol
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Widzę tylko haczyk z czym¶ czerwonym ( guma, plastik? ), nadal nie wiem jak to się montuje.


To czerwone, to dokładnie TO.

Zestaw montujesz w bardzo prosty sposób. Najpierw normalnie wieszasz pilkera tak jakby miał być na wędce zupełnie sam.

Potem przygotowujesz przywieszkę - wi±żesz do niej 10 - 15 cm żyłki lub plecionki, któr± kończysz grubym węzłem. Przymocowanie do głównej linki odbywa się za pomoc± samozaciskowej pętli, któr± robisz ok 80 cm powyżej pilkera. Niestety nie potrafię opisać jak zrobić t± pętlę. jak znajdę jaki¶ schemat to podlinkuję.
Obliczenia wytrzymało¶ci zestawu możesz sobie darować, bo na polskich wodach dopuszczana jest tylko jedna zawieszka - wytrzyma to zwykła plecionka. Tamte linki to tylko przykład skuteczno¶ci zawieszek, ale tutejsi zadymiarze złapali wodę na młyn lol ...niech wojuj±, nie zwracaj uwagi lol
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Zamker napisał:
ZIPPO napisał:
Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech


Czyli to przywieszki hurtem i to przywieszki hurtem można nazwać ...no wła¶nie jak to nazwać. ?

Ty wiesz, ja wiem, wszyscy wiedz±.
Ale kogo to interesuje :roll:


No Zippo kiedy¶ Cię pochwaliłem, że udało Ci się mnie wykołować. Zadałe¶ sobie wtedy trud żeby poszperać, troszkę pokombinować, lekko przeinaczyć i wpu¶cić kolege w maliny lol Byłem pod wrażeniem - mówie całkiem serio. Chyba jednak spocz±łes na laurach lub chęć dymienia na forum przysłoniła wrodzon± bystro¶ć wink: Przeczytaj jeszcze raz w±tki kierowane do Oldiego, ale zrób to ze zrozumieniem i chwilkę się zastanów wesoly
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
ZIPPO napisał:
Zamker napisał:
ZIPPO napisał:
Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech


Czyli to przywieszki hurtem i to przywieszki hurtem można nazwać ...no wła¶nie jak to nazwać. ?

Ty wiesz, ja wiem, wszyscy wiedz±.
Ale kogo to interesuje :roll:


No Zippo kiedy¶ Cię pochwaliłem, że udało Ci się mnie wykołować. Zadałe¶ sobie wtedy trud żeby poszperać, troszkę pokombinować, lekko przeinaczyć i wpu¶cić kolege w maliny lol Byłem pod wrażeniem - mówie całkiem serio. Chyba jednak spocz±łes na laurach lub chęć dymienia na forum przysłoniła wrodzon± bystro¶ć wink: Przeczytaj jeszcze raz w±tki kierowane do Oldiego, ale zrób to ze zrozumieniem i chwilkę się zastanów wesoly

Nie kolego, to Ty przeczytaj mój post skierowany do Rysia.
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zippo. Piszesz o zasadach obowi±zuj±cych na wodach polskich.
Jarek natomiast fotkami z troszkę odleglejszych łowisk, opisał Ryszardowi temat przywieszek.
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dzi¶ widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczę¶cia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Zippo. Piszesz o zasadach obowi±zuj±cych na wodach polskich.
Jarek natomiast fotkami z troszkę odleglejszych łowisk, opisał Ryszardowi temat przywieszek.

No i o co chodzi?
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 5:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo że ze mnie wredny typ, to za cholerę nie mogę dopatrzeć się u kolegi ZIPPO zadymiarskich zamiarów , czy aby kto¶ tu nie jest odrobinkę przewrażliwiony na swoim punkcie :?
_________________
Marillion&Fish
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumiem sk±d w Was takie nieustanne d±żenie do konfrontacji. Przecież wystarczyło zapytać dlaczego na zdjęciach jest to co widać. Po chwili Zamker dostałby rzeczow± odpowiedĽ i po temacie.
A tak zupełnie bez racjonalnego powodu rozpierniczycie w±tek w którym rozmawiam z Oldim o zupełnie innych kwestiach. Na prowokację Zamkera zaraz odpowie dwudziestu klakierów ł±cznie z adminem, którzy udowodni±, że ten w±tek od pocz±tku mówił o obowi±zuj±cych przepisach, a nie o sprzęcie i, że to jarekk wywołał głupaw± wymianę zdań. Opamiętajcie się, albo stwórzcie sobie miejsce do wymiany swoich "inteligentnych" uwag w innym w±tku.


Ostatnio zmieniony przez jarekk dnia Sro Mar 31, 2010 8:39 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo.
To "choinka" zabroniona na polskich wodach przy połowie dorszy, o czym niechc±cy zapomniałe¶ Rysiowi napisać. A Rysiu, jak to Rysiu już zacz±ł robić matematyczne obliczenia w innym w±tku, czy troczki z przywieszkami wytrzymaj± hol tylu dorszy naraz.
Wiedz±c gdzie Oldik wybiera się na połów, Takie sprawy powinno się wyja¶niać podaj±c przykłady przywieszek.

Czy ta odpowiedĽ Ciebie zadowala?
Zamkera się nie pytam, ponieważ Go znam, i wiem że On wie
wesoly wink: .

Dzięki Jarekk, za zmienienie całego postu do którego odnosi się moja odpowiedĽ :roll: .
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:

Dzięki Jarekk, za zmienienie całego postu do którego odnosi się moja odpowiedĽ :roll: .

Usun±łem pytanie, bo mam wrażenie, że taka dyskusja nie ma sensu. OdpowiedĽ przyjmuję i do niej się odnoszę w kolejnym po¶cie.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:?

Trzymajcie mnie ludzie!

Z Tob± Jarekk nie idzie normalnie dyskutować...
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta a kto¶ na tym forum jeszcze nie tak całkiem dawno zarzucał WW że opisali metodę Lornetka a nie poinformowali gło¶no i pisemnie że w Polsce tak na wodach PZW tak nie wolno. Czyżby wybiórczo¶ć Kalego triumfowała??
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj na kutrze. Zauważyłem że oprócz mnie i kolegi nikt nie stosował jeden przywieszki, rekordzista miał 4 :roll: Limit :?: okazuje się nikt nie umie liczyć. Wymiar, był usmiech bo mniejsze nie brały.
I tym radosnym akcentem temat można zakończyć :roll:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba nie potrzebne.
Jarokowal



Poza tym prosze o usunięcie mojego konta ł±cznie z całym dorobkiem z tego forum.

Nie, ale post wycinam tak jak i powyższy.
_________________
Łowię i zjadam ......


Ostatnio zmieniony przez Zamki dnia Sro Mar 31, 2010 9:42 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:

Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.
2. Limit ilo¶ciowy dorsza to 7-szt. dziennie
3. Wymiar ochronny dorsza to 38 cm

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech


Zippo czy możesz mi pomóc to odszukać w przepisach?
Nigdy nie łowiłem na morzu, ale tak jak Sacha powiedział, zawsze dochodziły do mnie informacje o kilku przywieszkach.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
ZIPPO napisał:

Rysiu, je¶li o pilkerach już trochę pojęcia masz, więc pora przypatrzeć się przepisom, a więc:

1. Połów dorsza dozwolony jest zestawem ze sztuczn± przynęt± uzbrojon± w jeden hak o max. trzech ostrzach oraz jeden przypon z hakiem – co oznacza że może być to zestaw złożony z pilkera i maksymalnie jednej przywieszki.
2. Limit ilo¶ciowy dorsza to 7-szt. dziennie
3. Wymiar ochronny dorsza to 38 cm

My¶lę, że to wyja¶ni wiele Twoich pytań odno¶nie budowy zestawu.
wink: usmiech


Zippo czy możesz mi pomóc to odszukać w przepisach?
Nigdy nie łowiłem na morzu, ale tak jak Sacha powiedział, zawsze dochodziły do mnie informacje o kilku przywieszkach.


ROZPORZˇDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 9 lipca 2004 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i warunków prowadzenia połowów w celach sportowo-rekreacyjnych oraz wzorów sportowych zezwoleń połowowych
(Dz. U. z dnia 22 lipca 2004 r.)
Na podstawie art. 28 ust. 7 ustawy z dnia 19 lutego 2004 r. o rybołówstwie (Dz. U. Nr 62, poz. 574) zarz±dza się, co następuje:
§ 1. Połowy w celach sportowo-rekreacyjnych, zwane dalej "połowami", s± prowadzone przy użyciu wędki lub kuszy.
§ 2. 1. Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, połowy s± prowadzone wędk± o długo¶ci wędziska nie mniejszej niż 30 cm, z przymocowan± do niego link± zakończon±:
1) haczykiem o jednym ostrzu, którego rozwarcie nie przekracza 20 mm, albo
2) haczykiem o nie więcej niż 3 ostrzach rozstawionych w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o ¶rednicy 35 mm, albo
3) sztuczn± przynęt± z przymocowanymi do niej, w sposób elastyczny, nie więcej niż 2 haczykami o nie więcej niż 3 ostrzach każdy, rozstawionych w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o ¶rednicy 35 mm lub nie przekraczały szeroko¶ci przynęty, albo
4) przyponem wyposażonym w haczyk albo sztuczn± przynętę, o których mowa w pkt 1-3.
2. Przy prowadzeniu połowów płastug lub ¶ledzi dopuszcza się zakończenie linki, o której mowa w ust. 1:
1) 2 przyponami, z których każdy jest wyposażony w haczyk o jednym ostrzu, którego rozwarcie nie przekracza 10 mm - przy połowach płastug;
2) 5 przyponami, z których każdy jest wyposażony w haczyk o jednym ostrzu, którego rozwarcie nie przekracza 6 mm - przy połowach ¶ledzi.
3. Przy prowadzeniu połowów dorsza ze statku lub innego urz±dzenia pływaj±cego dopuszcza się zakończenie linki, o której mowa w ust. 1:
1) sztuczn± przynęt± z przymocowanym do niej, w sposób elastyczny, haczykiem o nie więcej niż 3 ostrzach rozstawionych w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o ¶rednicy 35 mm lub nie przekraczały szeroko¶ci przynęty oraz
2) przyponem zakończonym haczykiem o jednym ostrzu, którego rozwarcie nie przekracza 20 mm, z przymocowan± do niego sztuczn± przynęt±


Na temat połowów w morzu już dawno przestałem cokolwiek pisać. Kłusownictwo ze ¶ródl±dzia to po prostu małe miki. Z kłusowaniem w wodacj polskiego Bałtyku nikt się nie kryje, ani nawet nie ma takiego zamiaru.
Zakazane powyższymi przepisami zestawy możesz sobie poogl±dać w prasie wędkarskiej, internecie etc. Oczywi¶cie nie jako reklamę tylko artykuły pt. jak to dobrze połowili¶my. I nie piszę tu bynajmniej o połowach w innych wodach niż polski Bałtyk.

Co do limitów...to już nawet pusty ¶miech mnie przestał dawno temu ograniać. Dlatego, jesli kiedykolwiek podkusi mnie (na razie się nie zanosi) wyjazd na dorsze, to chyba tylko z kolegami z PW podczas np. jakiej¶ belonady, bo inaczej to albo ja bym w wodzie wyl±dował, albo jaki¶ kłusol.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:


Poza tym prosze o usunięcie mojego konta ł±cznie z całym dorobkiem z tego forum.


Nie zgadzam się!

(tupnięcie nog±)
:evil:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8O
Dziekuję
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
To chyba nie potrzebne.
Jarokowal



Poza tym prosze o usunięcie mojego konta ł±cznie z całym dorobkiem z tego forum.

Nie, ale post wycinam tak jak i powyższy.

Docia prosiłem na priv. Nie udało się...

Ciebie proszę na forum. NIE RÓB TEGO wykrzyknik
Nie rób tego choćby po to by ludziom pewnego autoramentu nie dać satysfakcji. Przecież o to wła¶nie im chodzi wykrzyknik Przyczepili się do tego forum jak rzep do psiego ogona i odej¶cie każdej sprowokowanej osoby sprawia im wielk± rado¶ć :evil:

Wszelkich złudzeń co do tych osób pozbawiła mnie informacja o tym jak zachowuj± się na innym duzym forum, na którym ja nie jestem zalogowany. Otóż tam naczelny obszczekiwacz PW jest potulny jak baranek, starym userom po palcu do... wiadomo czego wchodzi, a generalnie bez wiaderka wazeliny na forum się nie pojawia wykrzyknik A jaki pomocny podobno jest lol Zadaj±cym pytania oferuje pomoc nie tylko na forum, ale i na priv :evil:

Zbychu nie odchodĽ wykrzyknik Wiem, że możemy sobie pogadać, czy to na SSG, czy multiplikatorze, ale nie o to mi chodzi wykrzyknik
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
Poza tym prosze o usunięcie mojego konta ł±cznie z całym dorobkiem z tego forum

Kolegów chcesz zostawić? 8O zly: Na pastwe chcesz zostawić???
zly: zly: zly:
Nie rób tego. :roll:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zniesmaczony. Dzionek bez PW i niespodzianka.
Zbychu - nie będę Ciebie prosił, aby¶ został, bo jeste¶ "starym krzyżakiem" /;)/ i wiesz, co robisz. Chciałbym jednak aby¶ wiedział, że jestem t± decyzj± zasmucony.

Proszę natomiast grono redakcyjne o podjęcie ZDECYDOWANYCH działań, aby takich przypadków było jak najmniej. Nie jest dobrze, gdy opuszczaj± nas Koledzy, którzy byli tutaj od zawsze. W naszej społeczno¶ci dopracowali¶my się lepszych/gorszych zasad i nieporozumieniem jest fakt, iż jaki¶"meteoryt"potrafi tak namieszać, że odchodz± starzy bywalcy, którym za ich wkład na rzecz portalu, należy się często głęboki ukłon. Jak komu¶ nie pasuj± panuj±ce tutaj zasady, niech stworzy własny portal i tak się udziela!

Z przykro¶ci± muszę stwierdzić, że wędkarski internet nie kończy się na PW - coraz czę¶ciej to do mnie dociera. "Nie o takie Polskie walczylim..." :?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qrde niedawno Docio nas opu¶cił :placz teraz odchodzi Zamki 8O :placz
Panowie administratorzy chyba czas najwyższy co¶ zmienić i to tak szybko jak zmieniaj± się nasze Pogawędki.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:


Ciebie proszę na forum. NIE RÓB TEGO wykrzyknik
Nie rób tego choćby po to by ludziom pewnego autoramentu nie dać satysfakcji. Przecież o to wła¶nie im chodzi wykrzyknik Przyczepili się do tego forum jak rzep do psiego ogona i odej¶cie każdej sprowokowanej osoby sprawia im wielk± rado¶ć :evil:

Wszelkich złudzeń co do tych osób pozbawiła mnie informacja o tym jak zachowuj± się na innym duzym forum, na którym ja nie jestem zalogowany. Otóż tam naczelny obszczekiwacz PW jest potulny jak baranek, starym userom po palcu do... wiadomo czego wchodzi, a generalnie bez wiaderka wazeliny na forum się nie pojawia wykrzyknik A jaki pomocny podobno jest lol Zadaj±cym pytania oferuje pomoc nie tylko na forum, ale i na priv :evil:



Czez bzdura totalna. Jeżeli nie Tobie, to innym userom:

1. Nie jest moim celem, ani nie przynosi mi satysfakcji żadne odej¶cie usera. Również na priv sugerowałem Dociowi żeby nie odchodził, bo nie tędy droga.
2. Nie przyczepiłem się do tego forum. Jestem na nim od 2003 roku - dłużej niż Ty Czez i wielu Twoich kumpli.
3. Nie występuję aktywnie na żadnym "dużym forum" to zwyczajne kłamstwo. Jestem pologowany na większo¶ci dużych portali, ale nie działam tam aktywnie, a na pewno nie "udzielam rad na priv". To jest kłamstwo Czez.
4. Nie rozumiem zachowania Zamkera, nie wiem dlaczego tak zadecydował. Mogę podejrzewać, że jest to raczej gra próbuj±ca nakierować "gniew mas" na moj± osobę. Nie wiem dlaczego wykorzystał akurat ten w±tek. Dla mnie to żadna satysfakcja.
5. Nie rozumiem dlaczego kilku tutejszym userom tak bardzo przeszkadzała moja wymiana do¶wiadczeń z Oldim. To był zupełnie normalny w±tek. Kilku osobom to nie pasuje, że potrafię inaczej funkcjonować niż by chcieli. Warto zwrócić w końcu uwagę kto tak naprawdę rozbija PW.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wszystko to, że Ciebie kocham :-)
. . .
A wszystko to chyba moja wina :-( Po co ja się ładuję na te dorsze? Nie dosyć, że podupadnę na zdrowiu - o kasie nie wspomne, to jeszcze kłusolem zostanę. :-(
Mało tego - robię tu niepotrzbny dym - Jarekk chciał dobrze, Zippo jeszcze lepiej, co pisał Zamker - nie wiem, bo wykasowany, Czez wyja¶nił wzystkim, że ja na fladry się wybieram i tylko nie wyja¶nił, co mam zrobić, jak te przynęty zaatakuje wataha dorszy :-(
Czy mogę łowić z tego kutra inne ryby? Np - ¶ledzie. Albo sobie pospinningować - jaka¶ troć czy łoso¶?
Bardzo ciekawe może być łowienie na gruntówkę - np na fileciki rybne. Próbował tak kto¶ łowić? :-) Chyba pojade na te morskie ryby - bo sam już nie wiem, czy na dorsze :-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 167