Czy wiesz, że...
BOLEŃ:
- Rekord Polski - 8,05 kg
- Złoty medal - od 5,00kg
- Srebrny medal - od 4,00 kg
- Br±zowy medal - od 3,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 501
 Zalogowani 0
 Wszyscy 501

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198346) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198346) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198346) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198346) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198346) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198346) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198346) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198346) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198346) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198346) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pytanie o SHIMANO
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Pytanie o SHIMANO
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wertik
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jul 06, 2005
Posty: 61

Kraj: Polska
Miejscowość: Szubin
PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 8:02 pm    Temat postu: Pytanie o SHIMANO Odpowiedz z cytatem

8) Witam.Mam pytanko=czy kto¶ widzial kiedys SHIMANO BEAST MASTER spinning.czy jest warty swej ceny? prosze o opinie, sugestie i rady? 8O lol 8)
adiz1
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 31

Kraj: Polska
Miejscowość: ¶l±skie
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij, który reklamuje się, że da się wygi±ć w duże "S" należy dużym łukiem omijać. Jak zreszt± większo¶ć spinningów TEJ firmy.
pozdrawiam.
rzezuch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 216

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem od sprzedawcy w sklepie, ze mozna zawinać na nim węzeł i sie nic nie stanie wink:. Co do jakosci to sie nie wypowiem bo nie miałem z tym kijem styczno¶ci.
adiz1
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 31

Kraj: Polska
Miejscowość: ¶l±skie
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzezuch napisał:
Ja słyszałem od sprzedawcy w sklepie, ze mozna zawinać na nim węzeł i sie nic nie stanie wink:. Co do jakosci to sie nie wypowiem bo nie miałem z tym kijem styczno¶ci.

No wła¶nie, czy szanuj±cy się produent wędzisk np. z USA, nawet w celach marketingowych poszedł by w tym kierunku? W±tpię - tam wędzisko ma przede wszystkim jak najlepiej służyć do... łowienia ryb!
Maciejowaty
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badziew jakich mało :x Po kilku wyjazdach zaczol pekac lakier na przelotkach ,a ze przelotki sa tylko na zalakierowanych tulejkach to latały sobie po blanku lol
Jedyny plus to to ,ze Shimano Zabrało sobie ten kij i oddali mi kase...oczywiscie po tym jak postraszyłem ich s±dem zly:
Gor±co nie polecam!!! wink:
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opiniaq fachowców jest taka, że to najbardziej nieudany kij tej firmy. Oprócz wad wynikaj±cych z niskiej jako¶ci , o których wspominaj± koledzy, jest on fatalnie wyważony i ma beznadziejnie rozmieszczone przelotki. Jedny slowem odpu¶ć. Jeżeli już shimano to lepiej trochę dolozyć i przyjżęć się Techniumom. Z tańszych można pochwalić Nexeva za mięsisto¶ć blanku.
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W katalogu na 2006r już nie ma Technium. Shimano już tych wędek nie oferuje. Pozostały tylko stare zapasy. Je¶li kto¶ chce kupić to musi się spieszyć, bo nowych dostaw już nie będzie.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Maciejowaty
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technium faktycznie juz sie konczy...mam jednego ,ale mysle ze w tej cenie lepiej bedzie kupic cos z Kongera World Champion-zdecydowanie lepsze kije niz Techniumy Shiamno.
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam katankę 2,40 i nie narzekam, ładnie się gnie, dobrze czuć drania, nawet z opadu
jaj
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Aug 12, 2004
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klon napisał:
Opiniaq fachowców jest taka, że to najbardziej nieudany kij tej firmy. Oprócz wad wynikaj±cych z niskiej jako¶ci , o których wspominaj± koledzy, jest on fatalnie wyważony i ma beznadziejnie rozmieszczone przelotki.

Z całym szacunkiem... Jacy fachowcy? W trakcie naszej wspólnej Wigilii dwóch niefachowców, niejaki Szymański i Kolendowicz, stwierdzili, że Beast Mastery to w tej chwili nalepsze kijki w tej klasie cenowej. Rozmowa była prywatna, aczkolwiek przy ludziach. Szczególnie chwałił te kijki Marek Szymański. Ale co w niego za fachowiec.
Maciejowaty
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaj, to bardzo ciekawe co piszesz 8O Skoro powiedział tak Szymański to musi cos w tym być wykrzyknik
Ja kupilem Bestmastera jak tylko pokazal sie na rynku.Byl to model 270cm 5-20g.Z kijka bylem zadowolony do czasu kiedy zaczely "odpadac przelotki".Co prawda producent zareczał ,ze to jedna wadliwa sztuka i wciskał mi nowy kij,ale jakos stracilem wtedy wiare w ten model.
ps.dla uscislenia kijek ten pracowal z zylka 0,18-0,20 .Mysle ze porostu sposob mocowania przelotek i sam lakier nie dawały rady blankowi ,ktory faktycznie był bardzo "plastyczny".Byc moze pozniej poprawiono ten feler i pozniejsza produkcja byla juz ok :? :?:
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaj napisał:
klon napisał:
Opiniaq fachowców jest taka, że to najbardziej nieudany kij tej firmy. Oprócz wad wynikaj±cych z niskiej jako¶ci , o których wspominaj± koledzy, jest on fatalnie wyważony i ma beznadziejnie rozmieszczone przelotki.

Z całym szacunkiem... Jacy fachowcy? W trakcie naszej wspólnej Wigilii dwóch niefachowców, niejaki Szymański i Kolendowicz, stwierdzili, że Beast Mastery to w tej chwili nalepsze kijki w tej klasie cenowej. Rozmowa była prywatna, aczkolwiek przy ludziach. Szczególnie chwałił te kijki Marek Szymański. Ale co w niego za fachowiec.

A na przyklad Marek Kochański w publikowanym na WCWI cyklu o kijach spiningowych, jak również mój kolega z normarku, który bez marketingowych dyrdymalów dostarcza mi informacji na temat handlowanego przez nich sprzetu. Między innymi statystyk dotycz±cych reklamacji.
Co do Techniuma ma on w Shimano jak najlepsze opinie, które po pierwsze bior± się z wyżej wspomnianych statystyk, po drugiej z opinii czlonków firmowego fishing team-u, po trzecie z sukcesu rynkowego. Oczywi¶cie jak to zwykle bywa najlepsza byla pierwsza produkowana odmiana tej wędki. Potem rachunek ekonomiczny, a więc decyzja ksiegowych zmusily firmę do odchudzenia blanku i dodania oplotu co marketingowo sprzedano jako sukces polegaj±cy na zmniejszeniu wagi wędki przy jednoczesnym jej wzmocnienie. Wtedy to technium uzyskalo nowe oznaczenie DF (Diaflash)
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
jaj
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Aug 12, 2004
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie spieram, po prostu pokazuję, że mog± być różne opinie o wędce. Łowiłem na BM przez pół roku. Byłem zadowolony. Bez marketingowego bełkotu.
Wymieniłem na Shimano Exage S.T.C., bo potrzebny mi był kijek do łatwiejszego transportu na rowerze.
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaj napisał:
Ja się nie spieram, po prostu pokazuję, że mog± być różne opinie o wędce. Łowiłem na BM przez pół roku. Byłem zadowolony. Bez marketingowego bełkotu.
Wymieniłem na Shimano Exage S.T.C., bo potrzebny mi był kijek do łatwiejszego transportu na rowerze.

Jacku, ja też się nie spieram. Beast Mastera nie mam choć niewiele brakowalo abym kupil takigo do 100 g c.w. Zdyskwalifikowalo go to, że byl trzyskaldowy,a jego praca na skladach wydawla mi się nie do przyjęcia. W zamian kupilem DAM Seahowk. Pisz±c ten post powolalem się na znane mi opinie w moim mniemaniu fachowców. Na wigilii nie bylem czego bardzo żaluje więc opinii wspomnianych przez Ciebie znakomitych praktyków i z cal± pewno¶ci± znawców temamtu nie slyszalem. Ciekawi mnie aż taka rozbieżno¶ć zdań. ¦wiadczyloby o tym , że trafili oni na różne egzemplarze co by dowodzilo, iż produkscja ich nie jest powtarzalna. Jak kiedy¶ polonezy z FSO - najlepsze byly produkowane we wtorku i ¶rody usmiech
P.S. Też nabylem Exage STC. W sumie w do¶ć podobnych celach. Jeszcze nie sprawdzony w boju.
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co s±dzicie o teleskopach Beast Mastera? Kupiłem taki do żywcówki i martwej rybki, ale jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Maciejowaty
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 58

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z gory przepraszam za OT,ale moze ktorys z kolegów napisze cos o spinningu Exage STC?Chodzi mi o t± dluzsza wersje2,4-2,7 do 40g.
Jakie wrazenia?jaka ma akcje?dlugosc dolnika ?solidnosc wykonania,jakiekolwiek uwagi usmiech
ps.też szukam kijka ,z ktorym moglbym smigac na rowerku nad Wisłę :P
bosy
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 44

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taki kijek od roku Beast Master 2,4 ML uzywam go na pstraga, super wytrzymaly kijek aczkolwiek przyciézki. dobry stosunek ceny do jakosci.Pozdrawiam
wertik
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jul 06, 2005
Posty: 61

Kraj: Polska
Miejscowość: Szubin
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zna ktos pana Ireneusza Blocha?ma sklep w bydgoszczy! to On polesił mi shimano bm i my¶le ze mnie nie oklamuje= jestem jego stalym klientem i mam do niego zaufanie at tak poza tym to moj kumpel z klasy ma taki sam kijek i jakos mu nic nie peka??? :roll: :roll: :?: :x 8O 8)
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widzieli¶cie SpeedMaster'a? 8O
Z opisu i foto-to dopiero bajer.
Ciekawe czy tylko bajer, czy co¶ konkretnego?
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli juz chcez kupic ten Shimano BS to udaj sie do sklepu i wez go do reki. 8) Przez te czynnosc bedziesz mogl
zobaczyc cz ten BS "lezy ci w rece". wink: Bowiem niewazna jest marka a to zeby kij jak najlepiej wspolpracowal z wedkarzem.
wedkarzmariusz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 25, 2006
Posty: 47

Kraj: Polska
Miejscowość: Polska
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to większo¶ć firm na naszym rynku na poczatku swej działalno¶ci robiły dobre kijki na jako¶ć nie ilo¶ć. Teraz się to zmieniło. Według mnie Shimano jest ostro przereklamowanom firm±...
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja miałem sporo zabawek Shimano,czę¶c dalej mam i nie uważam, że s± przereklamowane. Jak do tej pory, żaden produkt tej firmy nie "skonał ¶mierci± naturaln±", pomimo kilkuletniego "docierania" .Żywoty swoje kończyły przy wydatnej pomocy osób trzecich(kijek żona mi popsuła), lub przy pomocy tychże osób zmieniały wła¶ciciela (szkoda, że bez mojej wiedzy i zgody).
Na zakończenie dodam, że sprzęt innych, "popularnych" firm, padał po sezonie używania(czasem szybciej). Co ciekawsze firmy te reklamuj± się dużo więcej, za każdym razem prezętuj±c "extra, super nowo¶c, najwyższej jako¶ci".
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 6:52 pm    Temat postu: Schimano Odpowiedz z cytatem

Podzielam twoj± opinię o produktach tej firmy,s± bardzo dobre.
Pozdrawiam.
rafalis1
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 23

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też kocham się w shimano nie dam złego słowa powiedzieć o tym sprzęcie szczególnie o kołowrotkach super sprzęt w szczególno¶ci robiony w japoni nie do zajechania
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wła¶nie, nawet 3-łożyskowa "malesia" jest o niebo lepsza błyszcz±cych "cudeniek", napakowanych "wiaderkiem" łożysk, made in china(czasem wietnam lub korea)
rafalis1
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 23

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz teraz shimano też robi± w chinach niestety mam kilka starych modeli albo miałem bo powydawałem ale made in japan teraz te za większa kasę nie pamiętam od jakiego s± robione wjaponi reszta chiny
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Czarne" GT i GTM, STRADIC'i i w górę. A z chińskimi Shimano się jeszcze nie spotkałem, może to te tańsze modele, bo seria GT RA to "malesia", poza tym uważam, że Shimano made in china i tak będzie lepsze od tych co napisałem wcze¶niej wink:
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shimano === LuKs
_________________
Pozdrawiam
andy-66-33
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 18, 2006
Posty: 125

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Stalowej Woli
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 8:42 pm    Temat postu: Shimano Odpowiedz z cytatem

Czy jest polska strona Shimano :?: Wiem że dystrybutorem jest Normark.
_________________
CATCH AND RELEASE.
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafalis1 napisał:
Ja też kocham się w shimano nie dam złego słowa powiedzieć o tym sprzęcie szczególnie o kołowrotkach super sprzęt w szczególno¶ci robiony w japoni nie do zajechania


m±drego to i przyjemnie posłuchać wesoly
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też strony Shimano nie znalazłem(polskiej)
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafalis1 napisał:
No wiesz teraz shimano też robi± w chinach niestety (...)


Wcale nie, bo w Malezji :P
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
ma_ko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 22, 2005
Posty: 258

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W chwili obecnej oprócz modeli Calcutta i Stella(jedyne Made in Japan) pozostałe kołowrotki s± produkowane Made in Malaysia.
Normark nie posiada Polskiej strony internetowej.
Na rynku jest jeszcze sporo sprzętu produkowanego w Japoni ze straszych modeli i polecam przeszukanie sklepów w necie i waszych okolicach bo mozna jeszcze trafic te starsze modele...
Ale np? produkty z serii Baitrunner od samego pocz±tku był produkowane w Malezji i s± bardzo cenionymi modelami w¶ród łowców karpii, więc co do tej jako¶ci produktów Malezyjskich może nie jest tak Ľle....
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie mam zamiar kyupic se nowy kijek na poczatek marca...zastanawialem sie nad tica ale po przeczytaniu tylu komentarzy o shimano...porozgladam sie za jakims kijkiem z tej marki(z ciekawosci) :P
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma_ko napisał:
(...) więc co do tej jako¶ci produktów Malezyjskich może nie jest tak Ľle....


Faktem jest, że s± lepiej wykonane niż te w Chinach - mam porównanie z Daiw± produkcji wła¶nie chińskiej.
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do strony to niestety ale nie ma jej w Polsce. Wydaje mi się, że dlatego, że jest mało użytkownikiów niż w bogatszych krajach unii...
Ale oficjalna strona to www.shimano.com
_________________
Pozdrawiam
bekman
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 50

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shimano, się po prostu nie nadaje. Wędki s± kiepskie i szkoda się nimi interesować. Po drugie nie s± warte swojej ceny. Warto odłożyć kasę i zrobić sobie wędke pod ręke na zamówienie. Rękoje¶ci s± stanowczo za długie, częst zawadza się końcem dolnika o kamizelkę przy rzucaniu. Cóż mogę powiedzieć więcej, omijać i jeszcze raz omijać z daleka te kołczany.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bekman napisał:
Shimano, się po prostu nie nadaje. Wędki s± kiepskie i szkoda się nimi interesować. Po drugie nie s± warte swojej ceny. Warto odłożyć kasę i zrobić sobie wędke pod ręke na zamówienie. Rękoje¶ci s± stanowczo za długie, częst zawadza się końcem dolnika o kamizelkę przy rzucaniu. Cóż mogę powiedzieć więcej, omijać i jeszcze raz omijać z daleka te kołczany.

Blank w spinie Technium DF 10-30 gr. jest całkiem niczego, na szczupaki to ¶wietny kijek niestety dolnik a w szczególno¶ci mocowanie kołowrotka to faktycznie niewypał :?
_________________
Marillion&Fish
bekman
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 50

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wła¶nie, to co mnie szczególnie denerwuje w produkcji masowego sprzętu to to że ciężko jest dobrać wędkę pod rękę. Dlatego zmuszony ostatnio byłem do zakupu blanku Batsona by zrobić sobie z niego spining na bolenie. Koszt całej wędki wyniósł mnie 500 złotych i jestem z niej bardzo zadowolony. Wcale nie jest tak strasznie drogo uzbroić sobię wędkę pod swoje wymagania. Pozdrawiam Bekman wesoly
rafalis1
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 23

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nodi napisał:
rafalis1 napisał:
No wiesz teraz shimano też robi± w chinach niestety (...)


Wcale nie, bo w Malezji :P
wiem masz rację tak powiedziałem ogólnie że nie w japoni sorry miałe¶ rację
bekman
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 50

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wędki jak i kołowrotki w większo¶ci wła¶nie tłuczone s± w Malezji co niestety nie przekłada się na jako¶ć sprzętu, tylko na ilo¶ć. My¶lę że Japończycy prędzej czy póĽniej się o tym przekonaj± i zrezygnuj± usług taniej siły roboczej.
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest poczytać opinie użytkowników sprzętu shimano i niem tylko. Brakuje mi tu jednak jednej informacji. Do każdej opinii sprzętu, obojętnie czy będzie to wędka czy kołowrotek powinna być dodana szczegółowa informacja o produkcie. Czyli rodzaj , model, data i miejsce produkcji oraz data zakupu. Ma to zasadnicze znaczenie do weryfikacji opinii o danym produkcie.
Podam przykład. Jeżeli kołowrotek uznanej firmy wyprodukowano w Japonii 2 lata temu zdobył uznanie na naszym rynku to wcale nie musi oznaczać ze kupiony wczoraj ten sam model nie rozleci nam się na pierwszej wędkarskiej wyprawie. Ponieważ - w międzyczasie produkcja tego modelu w ramach oszczędno¶ci została przeniesiona do np. Malezji a po jakim¶ czasie nawet cżę¶ci do niego zaczęto produkować z materiałów dostępnych na mlezyjskim rynku.
Nie dziwi± mnie więc diametralnie różne opinie o tym samym produkcie bo w technologi materiałów użytych do produkkcji mogło doj¶c do zmian na materiały gorsze ale tańsze bo nie sprowadzane z dalekiej Japoni a dostepne na miejscu. Stal stali, mosi±dz mosi±dzowi, grafit grafitowi nierówny a nazwa ta sama.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bekman napisał:
Wędki jak i kołowrotki w większo¶ci wła¶nie tłuczone s± w Malezji co niestety nie przekłada się na jako¶ć sprzętu, tylko na ilo¶ć. My¶lę że Japończycy prędzej czy póĽniej się o tym przekonaj± i zrezygnuj± usług taniej siły roboczej.


Z taniej siły roboczej nie rezygnuje się. Mog± natomiast zrezygnować z materiałów i maszyn. W ten sposób kołowrotki z cech± made by Malaysia będ± miały cenę tych zrobionych w Japoni. no to już nie ma takiego kozaka co w to wejdzie i Japończycy dobrze o tym wiedz±. Dlatego pozostan± przy drogich produktach wysokiej jako¶ci made by Japan i taniej masówce z Malezji.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Dobrze jest poczytać opinie użytkowników sprzętu shimano i niem tylko. Brakuje mi tu jednak jednej informacji. Do każdej opinii sprzętu, obojętnie czy będzie to wędka czy kołowrotek powinna być dodana szczegółowa informacja o produkcie. Czyli rodzaj , model, data i miejsce produkcji oraz data zakupu. Ma to zasadnicze znaczenie do weryfikacji opinii o danym produkcie.
Podam przykład. Jeżeli kołowrotek uznanej firmy wyprodukowano w Japonii 2 lata temu zdobył uznanie na naszym rynku to wcale nie musi oznaczać ze kupiony wczoraj ten sam model nie rozleci nam się na pierwszej wędkarskiej wyprawie. Ponieważ - w międzyczasie produkcja tego modelu w ramach oszczędno¶ci została przeniesiona do np. Malezji a po jakim¶ czasie nawet cżę¶ci do niego zaczęto produkować z materiałów dostępnych na mlezyjskim rynku.
Nie dziwi± mnie więc diametralnie różne opinie o tym samym produkcie bo w technologi materiałów użytych do produkkcji mogło doj¶c do zmian na materiały gorsze ale tańsze bo nie sprowadzane z dalekiej Japoni a dostepne na miejscu. Stal stali, mosi±dz mosi±dzowi, grafit grafitowi nierówny a nazwa ta sama.


¦więte słowa!. Gdy piszę o jakim¶ sprzęcie zawsze staram się umie¶cić te informacje. Aby kto¶ nie powiedział, że jestem gołosłowny fragment recenzji, która kiedy¶ napisałem o jednej z wędek:

torque napisał:
Za wędkę ta zapłaciłem około 350 zł pod koniec lat 90-tych. Kij przez około 8 lat intensywnego użytkowania nie uległ zniszczeniu. Mimo że ubytki korka w dolniku s± już znaczne, a rys na lakierze blanku jest już kilka, to po wymianie przelotek (plecionka i żyłki przez te lata zrobiły swoje) to my¶lę, że wędka posłuży mi jeszcze kilka ładnych lat.

_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swięte słowa wolff. Chociaż jestem miło¶nikiem Shimano, to swoje oceny opieram na do¶wiadczeniach ze sprzętem spławikowym. Zgodze się też z twierdzeniem, że "masówa", nigdy nie będzie tak dodra jak kijek zbrojony pod konkretnego klijenta. Niezgodze się zato z opini±, że kijki Shimano s± do bani, a do tego zadrogie w stosunku do ich jaklo¶ci, tym bardziej, że pisze to osoba opieraj±ca się na do¶wiadczeniach z kilkoma modelami, przeznaczonymi do jednej metody.
Je¶li chodzi o kołowrotki tej firmy, to używam ich od ok. 15 lat, kiedy to kupiłem pierwszy. Od tego czasu zakupiłem już kilka modeli i nie zawiódł mnie żaden. Ostatnim moim zakupem jest, tak tu poniewierana Malesia, czy był to dobry wybór czas pokaże, jak do tej pory jest ok.(docieram je pół roku).
Co do kijków, miałem kilka odległo¶ciówek i feederków(modele z różnych lat i sporego przedziału cenowego) i złego słowa nie dam na nie powiedzieć. Niektóre z nich s± dla mnie niedo¶cignionym wzorem kijków do tych metod, a "przeskoczyć" je mog± tylko firmy brytyjskie( i to nie wszystkie)

P.S. Kilka lat temu miałem, przez dłuższy okres czasu, obserwować "awaryjno¶ć" wielu marek, na podstewie czego ¶miem twierdzić, że do niedawna(Z braku możliwo¶ci obserwacji tematu nie powiem do dzi¶), że Shimano było mark± bezawaryjn±.
ma_ko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 22, 2005
Posty: 258

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zgadzam się z tob± match6 jeżeli chodzi o wędki klasy feeder lub match z serii np? Technium s± one ¶wietnie wykonanym sprzętem tej Firmy (mysle o modelach starszych 6/7 letnich np...), posiadam także wędkę typu specialist(hybrydę matcha i feedera) z tej serii, wędki większo¶ci producentów aktualnych na rynku nie dorastaj± tamtym kijom do pięt...
Nie łowię juz praktycznie w żadnej innej metodzie niż spinning (poza sporadycznymi wypadami dla pewnej odmiany zly: ).
Uważam jednak, że wędki niższych starych serii tej Firmy też s± godne uwagi i stwierdzam niestety że Firma ta kiedys bardziej dbała o nizsze modele np? wędek..
Przeszedłem też i sprzęt spinnigowy tej Firmy i tu pomimo wielu moich zastrzeżeń uważam że też były udane modele (do dzi¶ lubię korzystać z mozliwo¶ci połowienia nowymi modelami tej Firmy czasem zaprzyjaĽniony sprzedawca da potestować), ale nie ukrywam że łowi±c na spining zdradziłem sprzęt robiony seryjnie na wędki pod "wymiar" i nie ukrywam że to już inna bajka,ale też zdarzaja się rozczarownia.... :?
Ale mam szczególny sentyment do Firmy Shimano i tylko podobn± estym± darzę sprzęt Daiwy i b.stare modele Cormorana....
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 155