Czy wiesz, że...
W literaturze polskiej błystka nosiła następuj±ce nazwy: ble¶nia (Galicja, Wileńszczyzna), oblanka (Wileńszczyzna), oblewka i oblewanka (Kaszuby), błyskawka (okol. Konina, Wielkopolska, Wileńszczyzna), targlica (okol. Augustowa) – nazwa pochodzi od pionowego ruchu błystki czyli targania.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 492
 Zalogowani 0
 Wszyscy 492

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198348) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198348) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198348) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198348) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198348) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198348) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198348) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198348) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198348) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198348) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sierpniowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Sierpniowe wyniki
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
Nareszcie złowiłem co¶ innego niż płotka i karasek, 2 karpiki i lin przełamały serię wyjazdów bez rybki większej niż 25 cm. A wczoraj mój kolega na 3 białe robaczki wyci±gn±ł sandacza 60 cm, na trupka i żywca jako¶ nie dał rady przez kilka posiedzeń wesoly


Zbyszek jak duże te karpiki. lol
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj wypad na ryby zaliczyłem bardzo udany. Łowiłem od 5;30 do 10;30 zaliczyłem pięć brań i zero pudła. usmiech
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypatrzyłem teren w którym żeruje piękny sum. Drugi dzień pływaj± tam moje żywce ale na razie nałapałem tylko 3 szczupaczki (60cm największy) i trochę ¶wieżego powietrza. Jutro przerwa i pojutrze działam dalej.
robin_rb
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 23, 2006
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Tomaszów Maz.
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w trakcie separacji z Zalewem Sulejowskim.Łowię trochę na Pilicy na feedery.Ładne leszcze się trafiaj± i japońce.A dzisiaj bonus..jesiotr.
Trzeci w życiu.Prezent na urodziny:)))
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robin_rb napisał:
A dzisiaj bonus..jesiotr.
Trzeci w życiu.Prezent na urodziny:)))


Czyli, że zaprosiłe¶ go na kolację?
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robin_rb napisał:
A dzisiaj bonus..jesiotr.
Trzeci w życiu.Prezent na urodziny:)))


Wszystkiego najlepszego usmiech
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
robin_rb
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 23, 2006
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Tomaszów Maz.
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mikry był.Może miał 40 cm.Zrobiłem zdjęcie telefonem i pływa dalej.Fotka raczej fatalna bo już prawie ciemno było ale może co¶ będzie widać.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza czę¶ć dzisiejszego łowienia za mn±. Na spina podłowiłem parę okonków, które wieczorkiem nadzieję na wielki hak i posłuż± jako przynęta na suma. Na sandałka będę musiał dołowić jakie¶ mniejsze sztuki. Mam nadzieję, że jutro będzie o czym pisać...
_________________
Bieroo Paniee???
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robin_rb napisał:
Zrobiłem zdjęcie telefonem i pływa dalej


No ja my¶lę, bo przecież jesiotr w Polsce jest pod całkowit± ochron±.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes, czy Ty aby sie nie mylisz? Pod całkowit± ochron± jest jesiotr zachodni, który zreszt± i tak u nas nie wystepuje. A może kolega złapał jesiotra syberyskiego (uciekiniera ze stawu), czyli gatunek obcy???,
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie s±dzę żebym się mylił. Znajomo¶ć samego RAPR nie pomoże nikomu podczas kontroli. Każdy wędkarz powinien znać jeszcze minimum dwa akty prawne dotycz±ce naszego hobby - Ustawa o rybactwie ¶ródl±dowym i rozporz±dzenia ministra. Niewiedza nikogo nie usprawiedliwia!
Ale by nie być gołosłownym, wklejam wypowiedĽ kogo¶, kogo wszyscy doskonale znamy i cenimy jego wypowiedzi:

Docio napisał:
Jest złamaniem RAPR PZW oraz jest złamaniem ustawy o rybactwie ¶ródl±dowym.
Nie wiem, czy jestem władny ale mam cokolwiek do powiedzenia w tej kwesti. :-)
To prawda, ze RAPR PZW bezpo¶rednio obejmuje jedynie jesiotra zachodniego ale jako całkowicie chronionego. W nasze wody może być wpuszczany oraz prowadzona jest introdukcja jesiotrem zachodnim oraz ostronosym. RAPR PZW nie wspomina o tym drugim ani słowem. Na szczę¶cie w tym dokumencie jest zapis § 10 co praktycznie tłumaczy wszystko. Na podstawie wymienionych w tym paragrafie dokumentów udajemy się po znane rozporz±dzenie o przydługiej nazwie, nawet te sprzed ostatniej nowelizacji, otwieramy i paluchem wyszukujemy § 7 ust 1 pkt 4a, który mówi:
1. Niedozwolony jest połów ryb i raków w okresach ochronnych, z zastrzeżeniem ust. 2, ustanowionych dla:
...
4a. jesiotra ostronosego (Acipenser oxyrhynchus Mitchill) - od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia,
...

Innymi gatunkami jesiotra nie wolno zarybiać nawet stawów, choć wiadomo, że Polak potrafi. Trzeba jednak wzi±¶ć pod uwagę wiedzę kontroluj±cych dla których jesiotr będzie jesiotrem - tym wła¶ciwym i nic nie pomoże, a sprawa może ewntualnie wyja¶nić się dopiero w s±dzie obci±żaj±c wszelkimi kosztami obwinionego.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ps. W fotkach Robina masz dwa jesiotry, porównaj je z fotkami zachodniego i ostronosego, dostępnymi w necie. Ciężko je odróżnić, ale to z pewno¶ci± jeden z tych dwóch - ja obstawiam na zachodniego. :roll:
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat z tymi jesiotrami.

Poszperałem w sieci i trafiłem na info, że jesiotry, które wpływały do naszych rzek jeszcze 100 lat temu to nie jesiotry zachodnie! Tylko ostronose, inaczej amerykańskie (te co w Kanadzie maj± się całkiem nieĽle). A jesiotr zachodni został wyparty przez ostronosa około 800 lat temu. Badaniami DNA to udowodniono.

W każdym razie na chwilę obecn± pod ochron± u nas jest jesiotr zachodni (równie dobrze można obj±ć ochron± tyranozaura...).

Jesiotry, którymi zarybia się od niedawna nasze rzeki, to ryby z Ameryki, ostatnio również z o¶rodka w Grzmi±cy (chyba tak się odmienia).
Trafiaj± się też w naszych rzekach odmiany z Azji - te najczę¶ciej w wyniku ucieczek z hodowli.

Nie znalazłem nic na temat ochrony tych jesiotrów u nas.

Czyli wychodziłoby, że jesiotry łowione u nas pod ochron± nie s±. Ba, czyżby nie było żadnych uregulowań prawnych w tym temacie?? Nie wiem. Poczytam jeszcze.

Dopisuję: Wygl±da, że Jotes (wcze¶niej Docio) wyja¶nili wszystko. usmiech :oops:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
robin_rb
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 23, 2006
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Tomaszów Maz.
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam już nie wiem co złowiłem.Ten maluch miał wyj±tkowo długi nos.Jotes,podobno to uciekinierzy z Domaniewic (czy jako¶ tak).Wieczorem postaram się wkleić to foto bo narazie mój komputer nie widzi telefonu.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomu¶, Robina jesiotry nie wygl±daj± na syberyjskiego, bo maj± zbyt krótkie i proste nosy. Syberyjski jest czę¶ciej hodowany na kawior ze względu na najkrótszy czas reprodukcyjny oraz, że hoduje się go wył±cznie w wodach słodkich. Ale te Sulejowskie to nie s± te same jesiotry, tylko ostronosy lub zachodni (patrz długo¶ć nosa).

Robin, te nasze Sulejowskie to wynik powodzi z 97 r - zwiały ze stawów hodowlanych. Ale! Trafiaj±c do wód otwartych, automatycznie podlegaj± ochronie. wink:
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jotesiku wink: .
Obstawiam amerykańca w takim razie, gdyż jak wspomniałem wcze¶niej, jesiotra zachodniego nie ma u nas (w Bałtyku) od około 800 lat.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
naja66
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowość: Prabuty
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jeden linek 30 cm i dużo brań drobnicy. :o
_________________
naja
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Ps. W fotkach Robina masz dwa jesiotry, porównaj je z fotkami zachodniego i ostronosego, dostępnymi w necie. Ciężko je odróżnić, ale to z pewno¶ci± jeden z tych dwóch - ja obstawiam na zachodniego. :roll:

Przepraszam, ale niewiem gdzie sa fotki Robina :-(
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robin_rb napisał:
Sam już nie wiem co złowiłem.Ten maluch miał wyj±tkowo długi nos.Jotes,podobno to uciekinierzy z Domaniewic (czy jako¶ tak).Wieczorem postaram się wkleić to foto bo narazie mój komputer nie widzi telefonu.

Jak długi nos to trzeba by z Dzepettem pogadać co to za jeden lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Jotes napisał:
Ps. W fotkach Robina masz dwa jesiotry, porównaj je z fotkami zachodniego i ostronosego, dostępnymi w necie. Ciężko je odróżnić, ale to z pewno¶ci± jeden z tych dwóch - ja obstawiam na zachodniego. :roll:

Przepraszam, ale niewiem gdzie sa fotki Robina :-(


Kliknij w profil dowolnego użytkownika na li¶cie obecno¶ci, a znajdziesz wszystko, co dotychczas opublikował. wink:
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popołudniowy wypad z lekkim spiningiem. Wynik trzy okonie niewiele większe od błystek nr 1, które zaatakowały i trzy szczupaki. Niestety bez rewelacji największy miał 46cm. Zapowiada się ciężka jesień bo na tym łowisku gdzie łowię nikt jescze nie złapał wymiarowego szczupaka smutny
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj znowu zaatakowałem ZZ. Wypływam już przed pi±t±. Na zalewie mgła jak mleko i trochę chłodniej niż zwykle - teoretycznie - dobra wędkarska pogoda. Realizuję konsekwentnie obmy¶lony plan, jednak koło ósmej już wiem, że rybom nie musi podobać się to co nam... Około 10 spływam zrezygnowany na płytk± wodę, ale tu też nie ma brań. W końcu "umęczyłem" dwa brania - okonek "dłoniak" i szczupaczek pod wymiar. Obie ryby wypuszczam. Koło 13 mam nowego plana, na głębinie. W tej własnie chwili dzwoni telefon, pani z firmy z któr± współpracuje informuje mnie o nowym zleceniu... Chleb przede wszystkim, jak niepyszny zwijam sprzęt i wracam do domu... :placz
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ miałem sporo przygód na rybach, nie koniecznie dobrych. wink:
Zaczęło się od złowienia rano małego bolenia, takiego 25 cm. Po południu z koleg± znów wyruszyli¶my obławiać inn± czę¶ć zalewu Brody. Na samym pocz±tku trafił mi się szczupak, ok. 45 cm. Nieco dalej kolejny, może nieco większy. Jako, że brodzili¶my, po podebraniu szedłem z nim w stronę brzegu, żeby go odhaczyć. Ryba wbiła mi kotwiczkę woblera w kciuka. Potem tak się zaczęła szamotać, że wyskoczyła mi z r±k wbijaj±c z cał± sił± drugi grot w poł±czenie kciuka z palcem wskazuj±cym. Szczupak sobie odpłyn±ł, a ja przez pół godziny wykonywałem na sobie operację z użyciem szpikulca i szczypiec. Kotwiczki wbiły się aż po kolanko, ale po długim bawieniu się w końcu wyszły.
Postanowili¶my przejachać na drug± stronę zbiornika. Tam zaczęło się od brania ładnego bolenia. Pierwszy raz miałem przyjemno¶ć poczuć takie uderzenie. Wzi±ł tuż pod szczytówk± z sił± torpedy, a żyłka 0,16 pękła w momencie brania... Kolega chwilę póĽniej w tym miejscu wyj±ł bolenia 55 cm. Czy to ten sam, nie mam pojęcia, bo biły wszędzie, raczej wydaje mi się, że nie.
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
w sprawie jesiotra
w Nysie Kłodzkiej pływa jesiotrów sporo (ok 1 metrowych) i s± to jesiotry syberyjskie które nawiały w zeszłym roku ze stawów. 2 tygodnie temu miałem przyjemno¶ć wyj±ć takiego, pięknie walczy na ogonie.

a poniżej komunikat wydany przez PZW WAŁBRZYCH w sprawie owego jesiotra

Cytat:
Jesiotry w Nysie Kłodzkiej i zb. Topola
Aktualno¶ci | 2009-07-16 | Publikuj±cy: Okręg PZW w Wałbrzychu
Wydrukuj

acipenser baerii

Biuro ZO PZW w Wałbrzychu informuje, że gatunek, który dostał się w wyniku ostatnich powodzi do rzeki Nysy Kłodzkiej oraz docelowo do zbiornika zaporowego Topola to należ±cy do jesiotrowatych jesiotr syberyjski (acipenser baerii). Tak± informację otrzymali¶my po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej od wła¶ciciela hodowli ryb.
Powyższy gatunek jesiotra nie jest gatunkiem objętym ustawow± ochron±.






W imieniu Biura ZO PZW w Wałbrzychu,
Rafał Diug




jak to się ma do DOCIA opisu ?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jad±c do pracy. Pod mostem w Wierzbicy zobaczyłem jeża, łódkę jeża, wędki wystawały ze wszystkich stron było ich chyba z 8. Na łódce na widoku 1 pacjent, może w kabinie jeszcze kto¶, bo była to kabinówka. Czy były zarzucone nie wiem, ale ¶miem podejrzewać że tak, ponieważ łódka była zakotwiczona od dziobu i od rufy.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Dzisiaj jad±c do pracy. Pod mostem w Wierzbicy zobaczyłem jeża, łódkę jeża, wędki wystawały ze wszystkich stron było ich chyba z 8. Na łódce na widoku 1 pacjent, może w kabinie jeszcze kto¶, bo była to kabinówka.

Musi było dwóch. Kilka lat temu na Bugu w ok. Zarzetki też widziałem 2 go¶ci z zarzuconymi 8 gruntówkami, mieli 2 kr±pie.
robin_rb
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 23, 2006
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Tomaszów Maz.
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłałem zdjęcie jesiotra do galerii.Może zostanie zaakceptowane pomimo słabej jako¶ci.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes, jakim cudem rozpoznałe¶ gatunek jesiotra złowionego przez kolegę robina_rb wczoraj, skoro zdjęcia te wysłał dzi¶ i o 14:35 jeszcze ich w galerii nie ma???
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Jotes, jakim cudem rozpoznałe¶ gatunek jesiotra złowionego przez kolegę robina_rb wczoraj, skoro zdjęcia te wysłał dzi¶ i o 14:35 jeszcze ich w galerii nie ma???


Czego się nie robi dla przyjaciół? wink:

Instrukcja jeszcze raz:

Je¶li chcesz zobaczyć co dowolny użytkownik PW opublikował dotychczas na portalu, kliknij w jego nick znajduj±cy się po lewej stronie - w li¶cie obecno¶ci w danej chwili.

Przykład: Jotes

Prawda, że to jest proste? wink:

OK! Do meritum! Ponieważ ja wiem, gdzie szukać, no to masz:

1. TUTAJ

2. I TUTAJ

Po porównaniu fotek dostępnych w necie z tymi s±dzę, że to jest/był jesiotr zachodni. wink:
Tak, tak Dzepetto - zachodni, którego Polska wspólnie z Niemcami próbuj± od jakiego¶ już czasu przywrócić do Bałtyku. Takie próby podj±ł też pewien prof z Uniwersytetu Wrocławskiego (nie pamiętam już nazwiska - Barulski, czy jako¶ tak?). Niestety od (również) pewnego czasu obija mi się o uszy, że wstrzymano reintrodukcję tego gatunku. :roll:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes, Instytut Rybactwa ¦ródl±dowego w Olsztynie we współpracy z Instytutem Ekologii Wód i Rybactwa ¦ródl±dowego w Berlinie w ramach Projektu Restytucji Ryb Wędrownych w Polsce korzystaj± z gatunku ostronosa sprowadzanego z Kanady. usmiech

Z tego co udało mi się znaleĽć w sieci, jest jeszcze duży o¶rodek hodowli jesiotra w Grzmięcy, i tam też hodowany jest narybek ostronosa.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes te zdjęcia, do których linki dałe¶ s± z roku 2007!!! A nasza polemika dotyczyła połowu małego jesiotra złowionego przez robina_rb w sierpniu 2010!
St±d moje pytanie: sk±d wiedziałe¶ jaki gatunek jesiotra złapał robin_rb w sierpniu 2010 jeszcze przed dodaniem przez niego fotki (tej zrobionej komórk±). Przez analogie do roku 2007 :?: wink:
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
robin_rb
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 23, 2006
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Tomaszów Maz.
PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łoloboga,widzę że nieżle namieszałem tym jesiotrem:)))
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Jotes te zdjęcia, do których linki dałe¶ s± z roku 2007!!! A nasza polemika dotyczyła połowu małego jesiotra złowionego przez robina_rb w sierpniu 2010!
St±d moje pytanie: sk±d wiedziałe¶ jaki gatunek jesiotra złapał robin_rb w sierpniu 2010 jeszcze przed dodaniem przez niego fotki (tej zrobionej komórk±). Przez analogie do roku 2007 :?: wink:


Otóż nie! Dyskusja dotyczyła JESIOTRA, a nie konkretnej fotki. :P

Zippo, dałbym sobie pół toto uci±ć, że czytałem o próbach zarybień zachodnim. Ale oczywi¶cie nie będę się upierał. :roll:

Robin, wcale nie namieszałe¶, już i Ziomek napisał, że temat jest ciekawy - mnie też zainteresował. Ten najnowszy Twój "nabytek" to faktycznie syberyjski i nie ma na niego żadnej ochrony, a wręcz przeciwnie. wink:
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsumowuj±c dwa tygodnie w Łebie:
1. ¶ledĽ - 1 szt.
2. belona - 0 szt.
3. okoń - 2 szt. ok. 20 cm
4. sandacz - ilo¶c sztuk duża, wręcz odwrotnie do ich rozmiaru
5. węgorz - 0 szt.
6. fl±dra - 0 szt.
7. dorsz - 52 szt. na dwa wypłynięcia dwa największe ok. 4,5 i ok. 5 kg

Gdyby nie dorsze to lipa straszna - z dorszowania jestem zadowolony i trochę żałuję, że wypłyn±łem tylko dwa razy.
Chyba zrobiłem na kutrze mał± senację wypuszczaj±c czę¶ć ryb.
robin_rb
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 23, 2006
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Tomaszów Maz.
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu złowiłem jesiotra na feedera..... 45 cm.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:


Gdyby nie dorsze to lipa straszna - z dorszowania jestem zadowolony i trochę żałuję, że wypłyn±łem tylko dwa razy.
Chyba zrobiłem na kutrze mał± senację wypuszczaj±c czę¶ć ryb.


witam,
nigdy nie byłem na dorszach, ale ostatnio dobry znajomy opowiadał, żeby miarowe dorsze raczej zabierać z naciskiem na zabierać, ponieważ mog± nie przeżyć powrotu na swoje siedliska :?:
Ciekawe czy to prawda :?: i jakie s± przyczyny :?:
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bielkiel napisał:
sandalista napisał:


Gdyby nie dorsze to lipa straszna - z dorszowania jestem zadowolony i trochę żałuję, że wypłyn±łem tylko dwa razy.
Chyba zrobiłem na kutrze mał± senację wypuszczaj±c czę¶ć ryb.


witam,
nigdy nie byłem na dorszach, ale ostatnio dobry znajomy opowiadał, żeby miarowe dorsze raczej zabierać z naciskiem na zabierać, ponieważ mog± nie przeżyć powrotu na swoje siedliska :?:
Ciekawe czy to prawda :?: i jakie s± przyczyny :?:


Łowisko nie było głębokie max 35 m, Szyper twierdzi, że większo¶ć z tych dorszy przeżyje. Większo¶c woli twierdzić, że dorsz nie przyżyje bo mog± go wzi±Ľć. Od razu napiszę, że nie mam zamiaru wszcz±ć nowej zadymy na PW i przyznaję, że wzi±łem więcej niż 7.
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kołobrzeg.
Płytkie wody do 40m było słabo..trafiały się jedynie ledwowymiarowe.
Trzeba to sobie odbić w wrze¶niu na Borholmie wink:
_________________
Oby do jutra......
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:

Łowisko nie było głębokie max 35 m, Szyper twierdzi, że większo¶ć z tych dorszy przeżyje. Większo¶c woli twierdzić, że dorsz nie przyżyje bo mog± go wzi±Ľć. Od razu napiszę, że nie mam zamiaru wszcz±ć nowej zadymy na PW i przyznaję, że wzi±łem więcej niż 7.


ciekawe byc może wła¶nie oto chodziło smutny nie wiem ale głęboko¶ć gdzie łowił mój znajomy była podobna ok 40m.
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sobotę udało mi się poprawić swój sczupakowy rekord. Równe 70 cm w miejscu gdzie udawało się złapać tylko niewymiarowe szczupaki. Zdjęcie powinno ukazać sie w galerii. Piewrszy raz miałem tak± rybę na wędce. Ciekawe uczucie usmiech
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Podsumowuj±c dwa tygodnie w Łebie:
1. ¶ledĽ - 1 szt.
2. belona - 0 szt.
3. okoń - 2 szt. ok. 20 cm
4. sandacz - ilo¶c sztuk duża, wręcz odwrotnie do ich rozmiaru
5. węgorz - 0 szt.
6. fl±dra - 0 szt.
7. dorsz - 52 szt. na dwa wypłynięcia dwa największe ok. 4,5 i ok. 5 kg

Gdyby nie dorsze to lipa straszna - z dorszowania jestem zadowolony i trochę żałuję, że wypłyn±łem tylko dwa razy.
Chyba zrobiłem na kutrze mał± senację wypuszczaj±c czę¶ć ryb.


Można wiedzieć na jakiej łajbie łowiłe¶? Za jakie¶ dwa tygodnie wybieram się wła¶nie chyba do Łeby na dorsze, więc byłbym wdzięczny za każde informacje. W ¶rode pływałem na kutrze Bomik w Darłowie. Efekty przyznam szczerze bardzo marne. Złowiłem 9 sztuk z czego największa około 55cm i był to najlepszy wynik na tym kutrze. Z tego co wiem na innych jednostakch podobnie, więc może poprostu Ľle trafiłem. Co do załogi to raczej nie mam im nic do zarzucenia. Wydawało się że zależy im na zadowoleniu klienta i w moim odczuciu mimo wyników wykazali się dużym profesjonalizmem. Ale w dorszowaniu zbyt dużego do¶wiadczenia nie mam, więc na mojej opinii raczej polegać nie można wesoly
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak trochę się pochwalę. usmiech Weekend spędziłem na zawodach karpiowych, łowili¶my od pi±tku godz 18-tej do niedzieli godz 9-tej. Startowało 12 drużyn ja łowiłem z bratankiem złowili¶my 3 karpie, 1 amura i 3 leszcze (1 leszcz się nie kwalifikował, za mała waga) nie były to jakie¶ okazy, ale ł±czna waga to 11kg. No i zajęli¶my pierwsze miejsce, poza mn± nikt nie złowił karpia usmiech drugie miejsce to 2 leszcze po dobrym kilogramie i trzecie też leszcz ponad kilogram. usmiech Także u¶miech nie schodzi z mojej twarzy. wesoly wesoly wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Tak trochę się pochwalę. usmiech Weekend spędziłem na zawodach karpiowych, łowili¶my od pi±tku godz 18-tej do niedzieli godz 9-tej.


Moje gratulacje usmiech Mam pytanie, czy sprawdzałe¶ może ci¶nienie jakie było w danych dniach kiedy łowiłe¶ ? Staram się zbierać jak najwięcej inf. o warunkach pogodowych w trakcie trwania zasiadek karpiowych. Pozdrawiam.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
Można wiedzieć na jakiej łajbie łowiłe¶?


Łowiłem na Shannonie (510 637 776 lub 609 444 401) i gor±co go polecam. W pierwszym tygodniu wczasów zrobiłem sobie rekonesans po kutrach w Łebie i wytypowałem Shannona (m.in. na podstawie wyników oraz tego jak gęsto s± ustawieni wędkarze obok siebie.). Po pierwszym rejsie zdecydowałem się na drugi na tym samym kutrze. Minusem jest to, że załoga nie skacze koło Ciebie i trzeba po prostu zawołać jak chcesz żeby Ci np. podebrali rybę. W trakcie zmiany miejscówek patrosz± ryby, filetowanie 1 zł od sztuki. Wła¶cieciel kilka lat temu przyjechał na wczasy i sobie wykupił rejs na dorsze, który tak bardzo mu się spodobał, że ... kupił sobie kuter i teraz z tego żyje. Sam wędkuje na każdym rejsie i bardzo to lubi dlatego można połowić trochę lepiej niż na innych kutrach. Jak jestes zainteresowany mam telefony na jeszcze kilka kutrów w Łebie mogę wysłać na priv.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Andrzej228 napisał:
Tak trochę się pochwalę. usmiech Weekend spędziłem na zawodach karpiowych, łowili¶my od pi±tku godz 18-tej do niedzieli godz 9-tej.


Moje gratulacje usmiech Mam pytanie, czy sprawdzałe¶ może ci¶nienie jakie było w danych dniach kiedy łowiłe¶ ? Staram się zbierać jak najwięcej inf. o warunkach pogodowych w trakcie trwania zasiadek karpiowych. Pozdrawiam.

Dzięki usmiech, mam barometr, nie wiem czy jest dobrze ustawiony, ale ustawiałem go wg. tej prognozy i wskazywał około 1002hPa.
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Andrzej228 napisał:
Tak trochę się pochwalę. usmiech Weekend spędziłem na zawodach karpiowych, łowili¶my od pi±tku godz 18-tej do niedzieli godz 9-tej.


Moje gratulacje usmiech Mam pytanie, czy sprawdzałe¶ może ci¶nienie jakie było w danych dniach kiedy łowiłe¶ ? Staram się zbierać jak najwięcej inf. o warunkach pogodowych w trakcie trwania zasiadek karpiowych. Pozdrawiam.

Proszę pana Grubegozwierza. A ja, i kolega też, złowili¶my wczoraj duuużo karpi. Kolega to chyba ze 20 nawet. A ja trochę mniej. Jakie¶ informację o warunkach panu przesłać? wesoly wink:
Padało i wiało trochę, a i słonko też ¶wieciło. I było ciepło.

Ci¶nienie - wysokie, szczególnie u pana ze stanowiska obok, gdy 20. rybę holowali¶my wesoly
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ wybrałem się z pickerkiem i kukurydz± nad poblisk± niewielk± rzeczkę. Złowiłem jazia 27 cm, płotkę ponad 20 cm i leszcza 43 cm. Było też kilka innych niewykorzystanych brań, jedna większa ryba się spięła. Wkrótce po złowieniu leszcza, z nad wody wygoniła mnie nadchodz±ca burza.
SIARA82
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Nov 07, 2007
Posty: 43

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami, ważne że co¶ się działo, t± większ± ryb±, mógł być leszcz.Ostatnio wła¶nie przed burz± na feederka brały ładne leszki. Połamania usmiech
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
grubyzwierz napisał:
Andrzej228 napisał:
Tak trochę się pochwalę. usmiech Weekend spędziłem na zawodach karpiowych, łowili¶my od pi±tku godz 18-tej do niedzieli godz 9-tej.


Moje gratulacje usmiech Mam pytanie, czy sprawdzałe¶ może ci¶nienie jakie było w danych dniach kiedy łowiłe¶ ? Staram się zbierać jak najwięcej inf. o warunkach pogodowych w trakcie trwania zasiadek karpiowych. Pozdrawiam.

Proszę pana Grubegozwierza. A ja, i kolega też, złowili¶my wczoraj duuużo karpi. Kolega to chyba ze 20 nawet. A ja trochę mniej. Jakie¶ informację o warunkach panu przesłać? wesoly wink:
Padało i wiało trochę, a i słonko też ¶wieciło. I było ciepło.

Ci¶nienie - wysokie, szczególnie u pana ze stanowiska obok, gdy 20. rybę holowali¶my wesoly

Przy tak zróżnicowanej pogodzie brały nawet kolorowe karpie lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
muzik21 napisał:
Można wiedzieć na jakiej łajbie łowiłe¶?


Jak jestes zainteresowany mam telefony na jeszcze kilka kutrów w Łebie mogę wysłać na priv.


Bardzo bym prosił... a masz może jakie¶ informacje o kutrze Hydrograf?
I tak po za tematem...łowiłe¶ na Odrze ostatnio? Jak wyniki?
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 167