Czy wiesz, że...
PŁOĆ
Rekord Polski - 2,20 kg
Złoty medal - od 1,10 kg
Srebrny medal - 0,90 kg
Br±zowy medal - od 0,70 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 474
 Zalogowani 0
 Wszyscy 474

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198337) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198337) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198337) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198337) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198337) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198337) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198337) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198337) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198337) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198337) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2312
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2086
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2198
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2333
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2221
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2364
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Lipcowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Lipcowe wyniki
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maksym gdzie te bolki dzisiaj tłukły?? Ja walczyłem na Tarchominie tak do 7 rano, potem powrót do pracy niestety i ataków nie było widać w ogóle...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W okolicach mostu Łazienkowskiego:)
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj próbowałem skusić pstr±gi na jednej ze ¶więtokrzyskich rzeczek. Niestety miałem tylko jedno wyj¶cie do obrotówki, ale za to aż 3 sztuk naraz. Nie były duże, około 25 cm. Poza tym cała masa kleni ignoruj±cych wszystkie przynęty: od 1,5 cm żuczków, przez wieksze woblerki aż po obrotówki.
Na te ostatnie skusił się jedynie okoń oraz... strzebla potokowa. 8O Była niewiele dłuższa od błystki. To już mój drugi w życiu przypadek złowienia tej ryby na spinning. Wiem, że to dziwne, ale cóż. Zdjęcia nie robiłem, jako że rybka pod ochron±.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Aura dopisała, liny wieczorow± por± były jeszcze większe, ale miejscówka jest takiej wielko¶ci, że ledwo starczyło na rozwinięcie jednego kijaszka i to na 2m dł. Po zarzuceniu spławikowego zestawu okazało się, że pod wod± jest więcej gałęzi niż tych dużych linów usmiech, no ale może jutro :roll: gałęzie dzisiaj odłowiłem usmiech.

Przez trzy wieczory z rzędu polowałem na te liny, za każdym razem 2-3szt. widziałem, ale do brania na wędkę to s± jakie¶ leniwe smutny . No ale jak już jestem na tym niby "linowaniu", to za każdym wyjazdem nęcę zaraz sobie miejscówkę na amury. usmiech Miejscówkę z linami zostawiam bratankowi, niech on się nimi zajmuje. Ja przez weekend popoluj± na amura. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ w końcu Odra! Jeszcze wysoka, ale... wesoly

Około godziny 20:00 namierzyłem stado żeruj±cych boleni. Niestety po drugiej stronie rzeki. Poza zasięgiem. Ale podesłałem tam mamę, aby zorientowała się jak będ± zagryzały przynętę. W 30 minut złoiwła 5 sztuk, głównie maluchy, 40-50cm, ale widać było też większe. Szybka decyzja i pędzę na drugi brzeg. Zanim dotrę (koło 21) matula zaliczyła już około 10 sztuk, większe pod 60 cm. Zaczynam i ja. Im bliżej nocy tym mniej brań ale sztuki wieksze. Matula łowie jeszcze z 5 sztuk, do 60 cm. Ja zaliczam 7-8 sztuk od 50 do 70 cm. Bajka! Eldorado niemal usmiech.

Mam tylko nadzieję, że jutro juz gryzły nie będ± tak dobrze, bo jak dupki namierz± co i jak, to będzie rzeĽnia smutny
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rybki pojechałem we wtorek a tak się złożyło że wróciłem w ¶rodę. Ogółem na dobę łowienia złowiłem 2 leszcze 48 i 37cm. i 4 kr±pie takie po 20-25cm. tak po szóstej koledze wzi±ł sum ale niestety nie udało sie nam go nawet oderwać od dna. Po krótkiej rozmowie w czasie powrotu ocenili¶my go pomiedzy 15-20kg zly: zly: zly: zly: zly: zly:
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje boleniowego eldorado. Ja wczopraj wieczorem wyskoczyłem jeszcze na godzinkę pod Siekierkowski ale nic sie nie dzi±ło... Za to komary mało nie wyssaly mnie do sucha :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Za to komary mało nie wyssaly mnie do sucha :-)

haha
To ja dorzucę, że u mnie komary gryzły stokroc intensywniej niż bolenie. Makabra! Nic nie pomaga na to dziadostwo. A to dopiero pocz±tek. Woda schodzi, ciepło... :?
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario_z napisał:
Milanku, zalew zahorodyski czy Zachorodyński Question Question Question , je¶li ten drugi to witaj na LubelszczyĽnie i życzę połamania, tylko nie na kolanie. Wink


Mario, oczywi¶cie chodziło o zalew Zahorodyński, po prostu zgubiłem to całe ,,ń'' w po¶piechu.

Je¶li chodzi o wyniki to Biej75 trafił wymiarka. Na nocce u mnie powiesił się malutki sumek i tyle brań stwierdzono. pozdro.
_________________
Bieroo Paniee???


Ostatnio zmieniony przez Milan dnia Czw Lip 16, 2009 10:02 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ dwugodzinny wypad w "moje" boleniowe miejsce. Od 20 do 22. Za dnia matula zaliczyła dwa spore bolki - przyzwoite trójki. W zwi±zku z tym i ja liczyłem na dobre wyniki. Efekt około 10 bolków, ale tylko 3 ciut większe (pod 60 cm), reszta maluchy, najmniejsze może 30 cm miały. Większe sztuki owszem były, ale poza zasięgiem wędki, mimo, że niektórymi przynętami dobre 60-70 m potrafię ¶mign±ć. czyli ¶rednio.

Miałem super towarzystwo dziadka-gumofilca. Gdy wyholowałem i pu¶ciłem pierwsz± rybę momentalnie kij gruntowy na spining przerobił. Ale nie wiedzieć czemu bolki nie chciały mu brać na 3 cm kleniowego woblerka, na poskręcanym wolframie i żyłce dobrze ponad 0,3 mm. wink: Może i bym mu co¶ podpowiedział, ale jak dojrzałem jakie ryby w siatce ma, to wolałem dla siebie "tajemn± wiedzę o rybach nie do złapania" zostawić wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jawczoraj wieczorem wyskoczyłem na miejsce, w którym jeszcze w tym roku nie łowiłem. Efekt boleń i klenik. Dzisiaj jadę w nocy, pomacham do rana i zobaczymy czym woda obdaruje :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komary o Tobie nie zapomn±. lol
Połamania.
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj na Wi¶le w Wawie uczepił się tylko mały 40 cm sumek.
Boleń ładnie chodził, ukleje miały ciężki wieczór. wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odwiedziłem Dratów, popływałem sobie ze spinem całe pięć godzin, więcej nie dałem rady, upał straszny 8O , niebo bezchmurne, zero wiatru, ryb również. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co¶ mi się obiło o uszy że jeden ze sprzedawców z power boxa trafił dzi¶ w Wawie rano sumka ponad 2 meterki :] info jeszcze nie sprawdzone.
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 3 godzinki wyruszam nad zalew do Szymanowic usmiech Tylko co tu robić jeszcze tyle czasu kiedy spać się nie chce usmiech
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nad ten w ¶więtokrzyskim? Jak wrócisz daj znać jak Ci poszło. Sam mam zamiar wkrótce się tam wybrać.
woojoo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 22, 2009
Posty: 212

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie mówi±c wyjazd nad zalew w Szymanowicach wypadł kiepsko. Dwa małe karpiki parę karasi i masa płotek to wynik mojego 9-cio godzinnego wędkowania. Co prawda większo¶ć rybnych stanowisk była zajęta ponieważ Szymanowicki Carp Team rozgrywał tak akurat dwu dniowe zawody wędkarskie ale mimo wszystko dzisiejszy dzień nie obfitował w brania na tym zbiorniku , ani mi anie pozostałym łowi±cym w zasięgu mojego wzroku wędkarzom.
_________________
MIĘSIARZU CZY CI NIE ŻAL ?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy wypad na Zemborzyckie sandacze trwał całe czterdzie¶ci minut bo tyle zajęło nam załadowanie wszystkich gratów do samochodu i droga nad zalew, powrotu już nie liczę.
Spytacie pewnie czemu tak krótko, a no dlatego że w oddali widać było burzę, która bardzo szybko zmierzała w naszym kierunku do tego zacz±ł się nasilać wiatr więc woleli¶my nie ryzykować i wrócili¶my do domu.
Za tydzień również jest weekend.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj kolejny wypad na bolenie. Zabrałem ze sob± ucznia - kolesia, który kartę wędkarsk± ma od kilku miesięcy.

Od 4:30 do 5:00 wyholowałem 5 bolków od 50-60 cm. Kole¶ spi±ł w tym czasie jednego. Potem godzinna burza zmusiał nas do przeczekania w aucie. Po godz. 6 ponowny start. Jednak front atmosferyczny, który wła¶nie przeszedł nad głowami, pochował gdzie¶ ryby. Do 9:00 wyholowałem jeszcze 5 sztuk (1x60cm i 4 maluchu), a kumpel wyholował jedn± sze¶ćdziesi±tkę.

Mimo, że wyniki wygl±dały całkiem ok (razem 11 rybek), to niedosyt pozostaje. Po wcze¶niejszych wypadach, liczyłem na grubsze sztuki.

Woda spada szybko cały czas. Zapewne razem z wod± bolenie rozejd± się po Odrze i skończy się moje eldorado.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Mimo, że wyniki wygl±dały całkiem ok (razem 11 rybek), to niedosyt pozostaje. Po wcze¶niejszych wypadach, liczyłem na grubsze sztuki.


Ale¶ Ty "kałmuk" - niedosyt jeszcze czuł. No tak - w miarę jedzenia apetyt wzrasta. lol

Gratuluję wyniku!
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:

Ale¶ Ty "kałmuk" - niedosyt jeszcze czuł. No tak - w miarę jedzenia apetyt wzrasta. lol

Gratuluję wyniku!


Dzięki.
Wiem, wiem. Mało skromnie to zabrzmiało. wink: Jednak wyniki dni poprzedznich, pozwalały mieć nadzieję na jeszcze lepszy rezultat.
Kto jak kto, ale Ty wiesz, że liczy się jako¶ć, a nie ilo¶ć wink: wesoly
A tym razem 70-taki nie dopisały :placz
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
RobertG
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Jun 01, 2006
Posty: 33

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Kiszkowo
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Wczoraj kolejny wypad na bolenie. Zabrałem ze sob± ucznia - kolesia, który kartę wędkarsk± ma od kilku miesięcy.

Od 4:30 do 5:00 wyholowałem 5 bolków od 50-60 cm. Kole¶ spi±ł w tym czasie jednego. Potem godzinna burza zmusiał nas do przeczekania w aucie. Po godz. 6 ponowny start. Jednak front atmosferyczny, który wła¶nie przeszedł nad głowami, pochował gdzie¶ ryby. Do 9:00 wyholowałem jeszcze 5 sztuk (1x60cm i 4 maluchu), a kumpel wyholował jedn± sze¶ćdziesi±tkę.

Mimo, że wyniki wygl±dały całkiem ok (razem 11 rybek), to niedosyt pozostaje. Po wcze¶niejszych wypadach, liczyłem na grubsze sztuki.

Woda spada szybko cały czas. Zapewne razem z wod± bolenie rozejd± się po Odrze i skończy się moje eldorado.


Zazdroszczę Ci Ziomek. Wczoraj wybrałem D±bie a mogłem skoczyć nad Odrę... W tym roku więcej zrobiłem woblerów na bolenie niż złapałem boleni. smutny. Mam nadzieje że w tygodniu uda mi się po wieczór wyskoczyć nad Odrę i załapać się na ostatki. Tylko znaj±c moje szczę¶cie pojadę pewnie tam gdzie boleni nie ma usmiech. No nic będę próbował dalej.
Banio
Mistrz Czatu


Dołączył: Feb 13, 2005
Posty: 122

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:

Woda spada szybko cały czas. Zapewne razem z wod± bolenie rozejd± się po Odrze i skończy się moje eldorado.



Woda się zatrzyma, a nawet pójdzie troszke w góre (tak prognozuj± na imgw) więc bolenie jeszcze troszke tam popływaj±... To kiedy mam po Ciebie podjechać? wesoly
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tylko jednego karpia smutny złapałem , 7,20 miał smutny - za to ładny był lol pełnołuski lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeszłej nocy uczestniczyłem w towarzyskich zawodach gruntowych na zalewie Brody. Wyniki strasznie mizerne. Złowiłem kilkana¶cie kr±pików i niewymiarowych leszczyków. Brania były tylko przed zachodem słońca oraz juz po wschodzie. W nocy na czerwonego robaka uczepił się jedynie rak.
Na 16 startuj±cych osób tylko 3 miały ryby do wagi. Zostały złowione 3 leszcze i okoń. Jeden z leszczy był piękny, ważył nieco ponad 1,7 kg i miał ok. 55-60 cm długo¶ci. Jak na ten zbiornik to dużo.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj kilka godzin nad Narwi±. Łowiłem;? niekoniecznie. Główny cel to wybadanie i znalezienie ciekawych miejscówek.
Efekt?
Wzdłuż Narwi wertepem przejechałem kilkana¶cie kilometrów (w lini prostej, ale wiadomo że po prostej to ja nie jechałem), Niektóre ¶ródle¶ne ¶cieżki nawet na GPS-ie były, może dletego że odcinkami miały status drogi ppoż. Miejscówek namierzyłem kilkana¶cie. Do niektórych można tylko doj¶ć, (niekoniecznie such± stop±), zostawiaj±c samochód nawet do 1km od brzegu rzeki, do niektórych da się dojechać bez problemowo, a do niektórych też da się dojechać ale trzeba robić kilkukilometrowy objazd, podczas gdy z buta do wody jest 100-150m (doj¶ć się da).
Spotkałem tylko jednego miejscowego wędkarza (wogóle tylko jednego), porozmawiali¶my sobie nieco przez dłuższy momencik, podpowiedział mi jak dojechać w niektóre miejsca, ostrzegł którędy nie jechać, bo bagno albo kopny piach.
Ale i tak chc±c sobie skrócić drogę o 100m niemalże na mecie wpadłem w piach po sam± podłogę, ale że to było przy zabudowaniach, to uruchomiłem swoje niewielkie łopatki czyli ręce, wspomogłem się nożem podgrzebuj±c piach, nacinaj±c gałęzi wikliny do tego uczynny pan podjechał swoj± terenówk± i wspólnymi siłami samochód został wygrzebany. Chociaż 3,5tonowa linka i tak raz pękła w miejscu osłabienia.
Ale przed następnymi rybkami już wiem gdzie i jak dojechać żeby nie przysparzać sobie problemów.
Ł±cznie zrobiłem jakie¶ 100km, od wyjazdu do powrotu z czego asfaltem około 40 reszta wertepem. Po raz kolejny C15-ka okazała się Bardzo dzielnym autkiem. Berlingowskim to o 3/4 wertepu ktorym dzisiaj jechałem mógłbym zapomnieć, nie miałbym najmniejszych szans.
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 8:24 pm    Temat postu: lipcwe wyniki Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na żwirowni łowili¶my z łodzi,okonie brały na obrotówki metr pod powierzchni±.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pi±tku na sobotę trafięłm raptem jednego klenia... Wiecej łaziłęm niż łowiłem ale znalazłem kilka ciekawych miejsc. Wczorasj wypad na dwie godziny. Efekt koło dziesieciu kleni. W tym jeden mógł być moim nowym rekordem życiowym... Cóż życie. Gdy ruszyły sie bolki trzepałem wobkiem. W pewnym moemęcie branie. Zacinam i siedzi. Solidna ryba. Po pewnym czasie my¶l... sandacz i to duży... Poszedł w górę rzeki mijaj±c mnie o kilka metrów w nurcie... Sandacz okazał się byc około metrowym sumem...
Dzisiaj pewnie nie dam rady ale jutro jadę za sumkiem. To już drugi w przeci±gu dwóch tygodni....
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na muszkę w Wawie słabiutko...jeden niewymiarowy klenik i takowy jazik. A woda już prawie idealna, więc może się zacznie niebawem.usmiech
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maksym ja dzisiaj odpuszczam ale jak by¶ się jutro wybierałto miożemy się spotkać bo będe tak pewnie od 17... :-) W ,,Twoich" rewirach :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie wiem, o której będę, może rano a może wieczorem, a może i rano i wieczorem. wink:
Tylko nimf trochę muszę narobić, bo pudełko ¶wieci pustkami.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszłym tygodniu w ¶rodę byłem na rybach i zostałem bez brania.Ale w czwartek złowiłem karpia to wrócił do wody,i 2 leszcze złowiłem około 50cm. usmiech
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na Wi¶le kicha...trzy godziny orania i tylko dwa branka jazio-klenia. Nawet ukleja nie wykazywała zainteresowania muchami. Może niedługo się poprawi.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnei zmartwiłes, koło 18 mam zamiar poszukac kleni i bolków. Pewnie to oziębienie zepchneło ryby nieco głębiej. Nic poszukamy ich dzisiaj :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech ... przynajmniej woda u was normalna. Ja tylko na płyn±ca "kawę" patrzę. A moje miejscówki cały czas 2m pod wod±.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Ech ... przynajmniej woda u was normalna. Ja tylko na płyn±ca "kawę" patrzę. A moje miejscówki cały czas 2m pod wod±.


Jarku...pare km w górę....i woda już cacy wink:
_________________
Oby do jutra......
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i tak, ale dzi¶ rano znowu 0,5 w górę poszła smutny
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarej jaki masz problem?? Pakuj się i zapraszam na weekend :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Trochę mnei zmartwiłes, koło 18 mam zamiar poszukac kleni i bolków. Pewnie to oziębienie zepchneło ryby nieco głębiej. Nic poszukamy ich dzisiaj :-)


Bolki trochę ganiały, kleń też czasami waln±ł konkretny w drobnicę, ale w sumie ryba niemrawa.
Prawdopodobnie masz rację co do ochłodzenia, gdzie¶ się pochowały większe jazie, nie widać ich zupełnie. No chyba że nie podobaj± się im moje nimfy... wesoly
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Może i tak, ale dzi¶ rano znowu 0,5 w górę poszła smutny


"Opolanie" wraz z " katowiczanami" się dogadali i teraz wzieli na muszkę " Wrocławian" spuszczaj±c im w dół cały syf zly:
_________________
Oby do jutra......
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Jarej jaki masz problem?? Pakuj się i zapraszam na weekend :-)


Nie ku¶ wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na Kamiennej złowiłem małego klenia. Tym razem, dla odmiany, na DS-a z kukurydz± na haku. wink: Poza nim jeszcze jedno branie. Słabo jak na prawie 4 godziny łowienia.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj było eldorado kleniowe. Co ciekawe trafiło sie kilka całkiem ładnych. Musze jednak się przemóc i zacz±c zabierać znów aparat. Wieczorem wuszyły się bolki jeden podniósł mi wysoko adrenalinę. Niestety nie waln±. wyszedł mi pod nogami do wobka i zawrócił. lekko dobre 70 cm... Piękna ryba, namierzona jutro będzie złowiona :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolki wczoraj wieczorem dały niezły koncert. Sporo pogoni za przynęt±. Po tym jaka robiła się fala na wodzie widać było spore ryby. Niestety zaci±ć udało sie tylko jednego ledwo miarowego bolka...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
newtecky
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 77

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew-Bzura
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 11 do 16 jazik, klenik, dwa pistoleciki i spięty szczupły ok. 60+. Oprócz tego mała awanturka z kłusolem. Postraszyłem Straż± Ryback± i go¶ciu grzecznie wyj±ł siatkę z wody. Niestety (dla kłusola) ruszył w moj± stronę z pię¶ciami i musiałem go uspokoić usmiech w efekcie około 30 metrów siatki zostało pocięte i spalone a kłusol dorobił się pokażnego lima pod okiem wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newtecky napisał:
Oprócz tego mała awanturka z kłusolem. Postraszyłem Straż± Ryback± i go¶ciu grzecznie wyj±ł siatkę z wody...ruszył w moj± stronę z pię¶ciami i musiałem go uspokoić efekcie około 30 metrów siatki zostało pocięte i spalone a kłusol dorobił się pokażnego lima pod okiem wink:

Porywczy jeste¶, masz szczę¶cie że kłusol nie nasłał na Ciebie policji, ale nic straconego, jeszcze masz szansę mieć sprawę o pobicie, a tak swoj± drog± to ta siata szybko musiała wyschn±ć skoro dałe¶ radę j± tak szybko spalić. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

newtecky
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 77

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew-Bzura
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario_z broniłem się więc sprawy nie bedzie. Co do siaty-troche suchej trawy i poszła z dymem wink:
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłęm nad Wisełk± tylko godzinę w zorajszego wieczora. Jeden bolenik... bez rewelacji...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
newtecky
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 77

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew-Bzura
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj jeszcze od 18.30 bzura usmiech Jeden jazik ledwo wymiarowy, klenik i okonek, poza tym zacięta jaka¶ lokomotywa wywlekła trochę żyłki i spięła się pod drugim brzegiem :?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 167