Czy wiesz, że...
Rybami słodkowodnymi, które w Polsce osi±gaj± największe rozmiary s± sum i jesiotr zachodni. Sum może osi±gać ponad dwa metry długo¶ci i ponad sto kilogramów wagi. Jesiotr zachodni jest bjęty programem restytucji do polskich wód. Może osi±gać rozmiary jescze większe niż sum. Może dorosn±ć nawet do dwóch i pół metra długo¶ci, a jego waga może osi±gn±ć nawet trzysta kilogramów.
jjj

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 440
 Zalogowani 0
 Wszyscy 440

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198346) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198346) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198346) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198346) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198346) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198346) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198346) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198346) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198346) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198346) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - co nowego w kulinariach
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
co nowego w kulinariach
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Ale narobili bigosu ...



AAAAAAAAAAAAAAA Co za fotka PiwoNIE¦ no no! wink: lol
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę mnie wkurzyli¶cie tym artykułem o rybnej wigilii. bo się za kucharza uważam, ale jak pomy¶lę, kiedy rybę do żarcia robiłem to... nie pamiętam! :oops:
na sezon 2009 powiedziałem sobie niedawno, że będę rybki w zalewie robił. co wyjazd to kilka rybek do słoja.
macie sprawdzone przepisy? poproszę!
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppp1000 napisał:
SSG napisał:
od zapieprzono-zapaprykowanych pikantnych ketchupów naszych marek, które tak naprawdę nie s± ostre lecz pal±ce.

polecam keczup tortex-u łagodny. no i pozdrowionka dla Matuli z życzeniami zdrówka!


Dzięki przekażę i wzajemnie. :-)
Nigdy nie spotkałem tej firmy. Zapewne jest to jaka¶ lokalna firma a z lokalnymi firmami mam jak najlepsze do¶wiadczenia. U mnie w "Srolycy" to tylko znane marki, które musz± psuć towar aby jako¶ utrzymać się w kosztach. Sprzedaż masowa.
Jak byłem w Płaskiej pod Augustowem (akurat to mi się wryło w pamięć) kupili¶my z bratem kukurydzę konserwow± jakiego¶ lokalnego producenta. Niech się chowaj± wszelkie markowe, to była dopiero kuku, a słodka, że czuć było tę słodycz w samym zapachu.
Sałatka warzywna też okazała się "niebem w gębie". :-)
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppp1000 napisał:
polecam keczup tortex-u łagodny.

Taaa, tortex jest ok! I cena też jak najbardziej ok. Z tym, że ostry lepszy wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Jak byłem w Płaskiej pod Augustowem (akurat to mi się wryło w pamięć) kupili¶my z bratem kukurydzę konserwow± jakiego¶ lokalnego producenta. :-)

A kupowali¶cie tam ser zrobiony przez Muchę wesoly Bardzo dobry .usmiech
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ppp1000 napisał:
Piwoniusz napisał:
Ale narobili bigosu ...



AAAAAAAAAAAAAAA Co za fotka PiwoNIE¦ no no! wink: lol


Aktualna ... żeby nie było, że co¶ ukrywam. lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
ppp1000 napisał:
Piwoniusz napisał:
Ale narobili bigosu ...



AAAAAAAAAAAAAAA Co za fotka PiwoNIE¦ no no! wink: lol


Aktualna ... żeby nie było, że co¶ ukrywam. lol


Pozory!
Chociaż to Ameryka, wszystko jest możliwe. Nie ma co ukrywać! Jak widać, niewiele mu zostało :-( Szkłoda a taki był amerykanski :-)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo wła¶nie się dowiedziałem, że trafiłem do kapituły wesoly . Moim zdaniem rozważania czy żeberka się rozpadn± w bigosie, czy nie s± zbędne. Najważniejsze to wielki kocioł, bo tylko w nim takie potrawy wychodz± porz±dnie. Nie będę już wymy¶lał, aby nad ogniskiem pichcić, ale kocioł taki jak w Mietkowie to podstawa. Druga sprawa to długi zlot, aby¶my choć ostatniego dnia mogli go skosztować. I sprawa ostatnia: kapusta kiszona. Nie spotkałem się jeszcze z kupn± kapust±, która by mnie zadowoliła. Najlepsze s± na rynkach, kiszone w sporych beczkach przez rolników. Wszystkie "marketowe" można od razu na kompost wyrzucić. Nie do¶ć, że kwa¶ne(co akurat lubię, ale też nie do przesady) to jeszcze słone(a to już moim zdaniem jest niewybaczalne). Najlepsza byłaby domowa, ale kto się jeszcze w to bawi... :placz Dawniej cał± rodzink± kisili¶my. Pożyczało się szatkownicę do kapusty, wyci±gało się solidne, gliniane gary i w nich się soliło i ubijało kapustkę z marcheweczk± i przyprawami. Nieco póĽniej nikomu nie chciało się szatkować, więc kupowali¶my już poszatkowan± kapustę z marchewk± i z niej się robiło. Teraz niestety już nikomu się nie chce nawet pomy¶leć o kiszeniu...
Jedno jest pewne, na zlocie musi się udać bigosik. Tylko oficera prowadz±cego trzeba wybrać, bo "gdzie kucharek sze¶ć, ..." wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sze¶ć a pięć kucharzy. Jak powoływałem do służby Kapitułę, to pomy¶lałem i a tym porzekadle.
Kto będzie szefem - wskaże waga ciała, tak jak przystało na porz±dn± polsk± kuchnię :-)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja swoje 95 kilo mogę sobie do tego "łososiowego" gara schować wink: , ale co tam. Poćwiczę obieranie i krojenie, bo znów Jarbas się będzie czepiał wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
SSG napisał:
Jak byłem w Płaskiej pod Augustowem (akurat to mi się wryło w pamięć) kupili¶my z bratem kukurydzę konserwow± jakiego¶ lokalnego producenta. :-)

A kupowali¶cie tam ser zrobiony przez Muchę wesoly Bardzo dobry .usmiech


Szczerze to nie pamiętam. Kupowali¶my różne rzeczy, nawet w dniu wyjazdu wędzonego leszcza. :-)
Jedno wiem na pewno. Lokalni producenci w zdecydowanej większo¶ci maj± towary dużo lepsze jako¶ciowo od marek ogólnopolskich i cenowo zdecydowanie nieższe. Nie mog± jednak sobie pozwolić na kupno normy iso, gdyż jej cena często przekracza warto¶ć firmy. Z drugiej strony warunki jakie trzeba spełnić często s± nierealne lub wręcz bzdurne. No ale to temat na inny post. :-)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Nie mog± jednak sobie pozwolić na kupno normy iso, gdyż jej cena często przekracza warto¶ć firmy. Z drugiej strony warunki jakie trzeba spełnić często s± nierealne lub wręcz bzdurne. No ale to temat na inny post. :-)

Dociu samo ISO nie wnosi nic do produkcji, tylko powiększa bzdurn± biurokrację. Małe firmy z małych miasteczek i tak maj± dobrze, bo cena okolicznych hoteli i ich "usług" i tak niższa niż np. w stolicy, więc wizytacja "ekipy od ISO" i tak tanio wychodzi wink: lol lol .
A tak w temacie, to mi ten ketchup Tortexu nigdy nie smakował wink:
Za najlepsze uważam tanie, lokalne musztardy, które smakiem przewyższaj± wszystkie znane "K", "D" i inne takie wink:
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
ppp1000 napisał:
SSG napisał:
od zapieprzono-zapaprykowanych pikantnych ketchupów naszych marek, które tak naprawdę nie s± ostre lecz pal±ce.

polecam keczup tortex-u łagodny. no i pozdrowionka dla Matuli z życzeniami zdrówka!


Dzięki przekażę i wzajemnie. :-)
Nigdy nie spotkałem tej firmy. Zapewne jest to jaka¶ lokalna firma a z lokalnymi firmami mam jak najlepsze do¶wiadczenia. U mnie w "Srolycy" to tylko znane marki, które musz± psuć towar aby jako¶ utrzymać się w kosztach. Sprzedaż masowa.
Jak byłem w Płaskiej pod Augustowem (akurat to mi się wryło w pamięć) kupili¶my z bratem kukurydzę konserwow± jakiego¶ lokalnego producenta. Niech się chowaj± wszelkie markowe, to była dopiero kuku, a słodka, że czuć było tę słodycz w samym zapachu.
Sałatka warzywna też okazała się "niebem w gębie". :-)


Docio,

keczup Tortex zarówno łagodny i pikantny jak najbardziej dostaniesz w 100 - lycy 8)
S± w dużych supermarketach i mniejszych sklepach od dobrych kilku lat.
Je¶li koło Ciebie nie ma, mogę Ci nabyć i w wolnej chwili bujn±ć się na Pragie wink: celem dostarczenia tegoż produktu.
Co do Bigosu, to wła¶nie u mnie w osiedlowym warzywniaku pojawiły się odymione węgierki usmiech
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej cieszę się, że znów(jaki¶ czas nie było w sprzedaży).pojawił się keczup ''rybak'' słodka ania i krzepki radek wesoly .S± pyszne, wszelkie heintze i hellmansy się chowaj±.Niestety jest do¶ć drogi, 300g w szklanej butelce kosztuje ok 4-5zł.Polecam.
_________________
I
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
Ja najbardziej cieszę się, że znów(jaki¶ czas nie było w sprzedaży).pojawił się keczup ''rybak'' słodka ania i krzepki radek wesoly .S± pyszne, wszelkie heintze i hellmansy się chowaj±.Niestety jest do¶ć drogi, 300g w szklanej butelce kosztuje ok 4-5zł.Polecam.


Dobrze prawisz, Krzepki Radek gór± wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie lepsze to, u mnie tamto ... tak wła¶nie jest, że człek przywyknie do smaku i uważa, że tak być powinno. Od razu inna firma ze swoim smakiem musi być BE. Ale my tutaj o sosach pomidorowych nie piszemy!
Co na stół wigilijny ( ¶wi±teczny też )?


Ostatnio zmieniony przez old_rysiu dnia Pon Gru 15, 2008 8:44 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
SSG napisał:
Nie mog± jednak sobie pozwolić na kupno normy iso, gdyż jej cena często przekracza warto¶ć firmy. Z drugiej strony warunki jakie trzeba spełnić często s± nierealne lub wręcz bzdurne. No ale to temat na inny post. :-)

Dociu samo ISO nie wnosi nic do produkcji, tylko powiększa bzdurn± biurokrację. Małe firmy z małych miasteczek i tak maj± dobrze, bo cena okolicznych hoteli i ich "usług" i tak niższa niż np. w stolicy, więc wizytacja "ekipy od ISO" i tak tanio wychodzi wink: lol lol .
A tak w temacie, to mi ten ketchup Tortexu nigdy nie smakował wink:
Za najlepsze uważam tanie, lokalne musztardy, które smakiem przewyższaj± wszystkie znane "K", "D" i inne takie wink:


Jasne, że sama do produkcji nic nie wnosi. Jednak sprzęt musi być oznaczony norm± i przez to kosztuje kilka razy więcej niż taki sam bez oznaczenia. Za nadanie normy też jest opłata albo co¶ mi się zaj±czkuje.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spining napisał:

Docio,

keczup Tortex zarówno łagodny i pikantny jak najbardziej dostaniesz w 100 - lycy 8)
S± w dużych supermarketach i mniejszych sklepach od dobrych kilku lat.
Je¶li koło Ciebie nie ma, mogę Ci nabyć i w wolnej chwili bujn±ć się na Pragie wink: celem dostarczenia tegoż produktu.
Co do Bigosu, to wła¶nie u mnie w osiedlowym warzywniaku pojawiły się odymione węgierki usmiech


Musimy jakie¶ piwne w nowym roku zorganizować, to się zgadamy. :-)
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co proponuję aby była możliwo¶ć utworzenia nowego działu do pisania artykułów, Np. "wędkarska kulinarnia", s± opowie¶ci ip, to czemu by nie
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodzio napisał:
Wiecie co proponuję aby była możliwo¶ć utworzenia nowego działu do pisania artykułów, Np. "wędkarska kulinarnia", s± opowie¶ci ip, to czemu by nie

Ależ jest Bodzio - Ryby na stół
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No , nawet nie zauważyłem ;-) To napiszę dwa arty lub jeden obszerniejszy i wy¶lę oki. Pozdro Bodzio
Wy¶le przed ¶więtami bo to prawdziwe smakołyki s±
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
spining napisał:

Docio,

keczup Tortex zarówno łagodny i pikantny jak najbardziej dostaniesz w 100 - lycy 8)
S± w dużych supermarketach i mniejszych sklepach od dobrych kilku lat.
Je¶li koło Ciebie nie ma, mogę Ci nabyć i w wolnej chwili bujn±ć się na Pragie wink: celem dostarczenia tegoż produktu.
Co do Bigosu, to wła¶nie u mnie w osiedlowym warzywniaku pojawiły się odymione węgierki usmiech


Musimy jakie¶ piwne w nowym roku zorganizować, to się zgadamy. :-)


Zasadniczo, mianowicie nie widzę przeciwwskazań wesoly
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Generalnie mozna mieć szczę¶cie u trafić na produkty pierwszej klasy importowane bezpo¶rednio z azji. Te posiadaj± swoj± cenę ale to jest wła¶nie to, co tygryski lubi± najbardziej. Przez kilka lat zauważyłem jednak, że firmy dystrybucyjne zlokalizowane u nas maj± tendencję do zdecydowanej obniżki jako¶ci produktów. Dzisiejszy Woh Hup ma się nijak do tego sprzed 4 lat. O Tao Tao mamy podobn± opinię.

Dociu do trafienia na takie produkty szczęsia miec nie trzeba. One sa juz od dawna tylko w wyspecjalizowanych sklepach, a ponieważ mam taki rzut beretem od siebie to sie wym±drzam wink: W kazdym razie w tym sklepie raz na dwa tygodnie jest nawet dostwa ¶wieżych ziół i warzyw z Tajlandii. Co chcesz, bazylia, kolendra, li¶cie bananowca, mieta, bok czoy, czosnek, dymka etc. To niezapomniana jako¶ć, ale nalezy zachowac ostrozno¶ć. Swego czasu kupiłem tam parę produktów nie przeznaczonych co do zasady na rynek europejski (słowo oryginalny : nalezy moim zdaniem tłumaczyć jako przeznaczony dla "białego człowieka" i nie)...to naprawde nie jest ¶mieszne, ale dostałem nawet poparzeń opuszków palców podczas obróbki i nie chodzi mi tu o to, że paluchami dotkn±łem rozgrzanego woka...
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a co powiecie o chińskim czosnku? wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
4* Kapusta tylko płukana kiszona.

Oldi co rozumiesz pod tym pojęciem ? Czy chodzi o os±czenie i krótkie przegotowanie kapusty przed rozpocz±ciem gotowania bigosu?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
No a co powiecie o chińskim czosnku? wink:

mam po nim sko¶ne oczy lol
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
old_rysiu napisał:
W mojej kuchni ziele jest tez stosowane do bigosu. Nie rozumiem sprzeciwu - proszę o wyja¶nienie.


Domy¶lam się, że z tych samych powodów, co Ty względem kminku. lol

Tak na serio - szkół bigosu jest wiele. U mnie nigdy w bisosie nie było ziela. Pokoleniowo. Z przekonaniem, że psuje smak bigosu. usmiech

Kminek to podstawa wszystkich kapust, bez względu, czy młoda, stara wink: kiszona, w bigosie, kapusniaku, kwasnicy czy innej masci garnku.
Z ziela mogę zrezygnować, ale z kminku NIE usmiech wykrzyknik

I jeszcze jedno pytanie ze względu na rózne regiony pochodzenia, domowe tradycje etc. co to znaczy (o myt± kapustę już sie pytałem), że mięsa przygotowujemy osobno? Teoretycznie dla mnie to jest jasne, ale chcę się dowiedzieć co Wy macie na mysli.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
old_rysiu napisał:
Wła¶nie dzwonił do mnie Esox :-)
Wpadł na idealny pomysł. Zlot z bigosem mozna zrobić w weekend Bożego Ciała. To jest 4 a nie 3 dniowe zgrupowanie. Jestem ZA a nawet przeciw ;-)

Akurat wtedy s± kłopoty z kwa¶n± kapust± :? Może przesadzam ale sam kupuję tylko w jednym miejscu i człowiek w kwietniu przestaje sprzedawać.

Termin jest super, ale podobnie jak Sacha uważam, że wtedy jest już musztarda...pard±sik...kapusta po obiedzie...
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Z ziela mogę zrezygnować, ale z kminku NIE usmiech


Mamy pierwszy kompromis.

Co do mięs - u mnie s± ich 3 rodzaje - krótko podsmażane "do bigosu", pieczyste i wędliny. Każde jest oddzielnie przygotowywane, ale oczywi¶cie nie dodaje się ich na koniec gotowania. To musi razem obowi±zkowo popracować.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy kto¶ z Koleżeństwa sam kisi barszcz czerwony na Wigilię? Ja to czynię od blisko 30 lat rokrocznie. Wychodzi super. Może giełda przepisów na taki barszczyk?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
old_rysiu napisał:
4* Kapusta tylko płukana kiszona.

Oldi co rozumiesz pod tym pojęciem ? Czy chodzi o os±czenie i krótkie przegotowanie kapusty przed rozpocz±ciem gotowania bigosu?

Kapustę kiszon± wyciskam z kwaski, płuczę zimn± wod±, wyciskam i kroję na drobniejsze kawałki, żeby nie były takie długie. To wszystko.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mięsa . Osobno przygotowane tak jak do konsumcji z pełnym smakiem. Potem dopiero do bigosu w odpowiednich kawalkach wraz z uzyskanym sosem.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kompromis to kompromis - będzie kminek i ... ziele :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
sacha napisał:
old_rysiu napisał:
Wła¶nie dzwonił do mnie Esox :-)
Wpadł na idealny pomysł. Zlot z bigosem mozna zrobić w weekend Bożego Ciała. To jest 4 a nie 3 dniowe zgrupowanie. Jestem ZA a nawet przeciw ;-)

Akurat wtedy s± kłopoty z kwa¶n± kapust± :? Może przesadzam ale sam kupuję tylko w jednym miejscu i człowiek w kwietniu przestaje sprzedawać.

Termin jest super, ale podobnie jak Sacha uważam, że wtedy jest już musztarda...pard±sik...kapusta po obiedzie...


Nie martwmy się za wczasu. Przyjdzie czas - będzie rada.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Czez napisał:
old_rysiu napisał:
4* Kapusta tylko płukana kiszona.

Oldi co rozumiesz pod tym pojęciem ? Czy chodzi o os±czenie i krótkie przegotowanie kapusty przed rozpocz±ciem gotowania bigosu?

Kapustę kiszon± wyciskam z kwaski, płuczę zimn± wod±, wyciskam i kroję na drobniejsze kawałki, żeby nie były takie długie. To wszystko.

Odciskam, a i owszem i przegotowuję, ale kwas zachowuję i dodaje do bigosu w miarę gotowania.
Jesli chodzi o krojenie, to tego kompletnie nie rozumiem, czyli jak dla mnie "robota głupiego". Niezaleznie od tego jak długie sa wiazki kapusty w bigosie nigdy sie nie ci±gn± usmiech Ale tu wracamy do podstaw bigosowych, o których cały czas wspomina Fishmaniac usmiech Jak pogotujesz 3 dni i dłużej nic Ci się ci±gn±ć nie będzie usmiech A tak bigos gotować trzeba i już...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Co do mięs - u mnie s± ich 3 rodzaje - krótko podsmażane "do bigosu", pieczyste i wędliny. Każde jest oddzielnie przygotowywane, ale oczywi¶cie nie dodaje się ich na koniec gotowania. To musi razem obowi±zkowo popracować.

W pierwszy dzień ¦wi±t wyjadę z tekstem, że mięsa do bigosu przygotowywałem odrębnie wesoly Jak dla mnie marketingowa bajka usmiech Kłaniam sie nisko i to bez żadnej zło¶liwo¶ci.

Dotychczas ja człek prosty tę czynno¶ć nazywałem obsmażaniem.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dotychczas ja człek prosty

ja się nieco garbię lol
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Cytat:
Dotychczas ja człek prosty

ja się nieco garbię lol

A co ma powiedzieć lider De Mono :?:
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano że krzywy a nie garbaty... :P
_________________
I
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 8:33 pm    Temat postu: Smaczki ! Odpowiedz z cytatem

Wieprzowinkę i wołowinkę lekko doprawiam, Kurczaka zostawiam na 2 dni w oleju z przyprawami zeby nabrał smaku jak czysty papier po zadrukowaniu madrym tekstem, Okonia jadłem jak go natura stworzyła i tylko ciut ciut soli zmieniło jego czysty FANTASTYCZNY smak.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znałem cię z tej strony kulinarnej,nie zapomnij dodać li¶ć laurowy. lol lol
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 1:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
W pierwszy dzień ¦wi±t wyjadę z tekstem, że mięsa do bigosu przygotowywałem odrębnie wesoly Jak dla mnie marketingowa bajka usmiech Kłaniam sie nisko i to bez żadnej zło¶liwo¶ci.

Dotychczas ja człek prosty tę czynno¶ć nazywałem obsmażaniem.


Obsmażanie stosuję jak najbardziej do tych mięs, które s± bezpo¶rednio i w cało¶ci przeznaczone do bigosu. Ale obsmażone mięso to nie wszystko. Zawsze przy okazji bigosu powstaje u mnie pieczyste. Czę¶ć jest "do chleba" albo na obiad, a różne skrawki, ¶cinki, większe lub mniejsze kawałki, sos z pieczeni, trafiaj± do bigosu, wzbogacaj±c jego smak. Wędliny przesmażam z cebulk± odrębnie. Nie rozumiem co w tym dziwnego, ale jeżeli dzięki temu miałe¶ fajny marketingowy tekst na pierwszy dzień ¦wi±t, to cieszę się razem z Tob±.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Czez napisał:
W pierwszy dzień ¦wi±t wyjadę z tekstem, że mięsa do bigosu przygotowywałem odrębnie wesoly Jak dla mnie marketingowa bajka usmiech Kłaniam sie nisko i to bez żadnej zło¶liwo¶ci.

Dotychczas ja człek prosty tę czynno¶ć nazywałem obsmażaniem.


Obsmażanie stosuję jak najbardziej do tych mięs, które s± bezpo¶rednio i w cało¶ci przeznaczone do bigosu. Ale obsmażone mięso to nie wszystko. Zawsze przy okazji bigosu powstaje u mnie pieczyste. Czę¶ć jest "do chleba" albo na obiad, a różne skrawki, ¶cinki, większe lub mniejsze kawałki, sos z pieczeni, trafiaj± do bigosu, wzbogacaj±c jego smak. Wędliny przesmażam z cebulk± odrębnie. Nie rozumiem co w tym dziwnego, ale jeżeli dzięki temu miałe¶ fajny marketingowy tekst na pierwszy dzień ¦wi±t, to cieszę się razem z Tob±.

Szkoda, że nie zauważyłe¶, iż "spór" ma charakter wył±cznie semantyczny...
Ale...skoro temat jest już "poci±gnięty" usmiech To powiem tak. Bigosu nie gotuję tylko na swięta, ale co najmniej 5-6 razy w roku. Na ¶więta niew±tpliwie pieczyste towarzyszy bigosowi. W innych wypadkach niekoniecznie. To raz.
Dwa. Gotuj±c bigos (na ¶więta) wykorzystuję pieczyste, lecz tego pieczystego nie przygotowuję na potrzeby bigosu co do zasady. Np. Do bigosu dokładam zawsze skórę ze spodu pieczonego boczku (finalnie ja wyjmuję) lub też tzw. "dupki" z pieczonej karkówki. Boczek wędzony podsmażam z cebulk±. Czyli generalnie wszystko wygl±da bardzo podobnie, zas różnice wynikaj± z rodzinnych/tradycyjnych niuansów.
Trzy. Nigdy by mi do głowy nie przyszło, aby odkrojon± "dupkę" od pieczystego, czy też innej ma¶ci okrawki lub samo smażenie mięska z cebulk±, nazwać ODRĘBNYM PRZYGOTOWANIEM MIĘS wesoly
Odrębnym przygotowaniem mięs mozna nazwać moim skromnym zdaniem sytuację, w której faktycznie upieczone mięsa lec± w cało¶ci/znacznej częsci do bigosu.
St±d moje nazwanie "odrębnego przygotowania mięs", chwytem marketingowym.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Masz rację.

Wbrew pozorom Ty tez masz rację. Każdy z Nas wypowiadaj±cych sie w tym w±tku ma rację.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Esox napisał:
Masz rację.

Wbrew pozorom Ty tez masz rację. Każdy z Nas wypowiadaj±cych sie w tym w±tku ma rację.



O wła¶nie - i to jest ten bigos :-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 155