Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 220
 Zalogowani 0
 Wszyscy 220

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(135977) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(135977) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(135977) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135977) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135977) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(135977) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(135977) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721781) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721781) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(721781) Apr 26, @ 16:41:35


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2297
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2077
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2157
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2212
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2123
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2530
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2352
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Problemy z Pocztą Polską
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Problemy z Pocztą Polską
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 8:43 am    Temat postu: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was wygrał z tą niecną instytucją? Wczoraj złożyłem skargę do Centrali Poczty. Skarga została przyjęta przez Biuro Kontroli Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej i przesłana według właściwości do Centrum Poczty w Warszawie w celu wyjaśnienia sprawy i udzielenia Skarżącemu odpowiedzi.
A oto treść pisma, jakie wystosowałem do Poczty Polskiej.

„Witam serdecznie!
Jako długoletni klient Poczty Polskiej zmuszony jestem do zrezygnowania z Waszych usług. To, co spotkało mnie w ostatnim czasie to skandal!
W dniu 11.06.2008r. …wysłałem priorytetem paczkę. Paczka jednak do adresata nie dotarła.
W dniu 09.07.2008r. żona złożyła reklamację. Sama procedura składania reklamacji wydawała mi się dziwna. Żona nie dostała żadnego potwierdzenia złożenia reklamacji (logicznym jest, że powinna coś takiego dostać) a dziś listonosz przyniósł moją paczkę, która w dniu 11.06.2008r. (jak wcześniej napisałem) wysłałem do Krakowa.
Pytanie, dlaczego paczka trafiła do mnie a nie do adresata? Żeby było ciekawiej to od mojej żony listonosz pobrał jakąś opłatę reklamacyjną w wysokości 8,5zł! Zapłaciłem 20zł za wysłanie paczki, dziś 8,5zł za reklamację, a paczka dalej nie dotarła do adresata! Skandal to mało powiedziane! Za co zapłaciłem 28,5zł?! Za to, że paczka przeleżała w Waszych magazynach? Za to, że przez ten czas denerwowałem się ja i niedoszły odbiorca paczki?
Za to, że do dziś nie załatwiłem reklamacji aparatu fotograficznego, (bo tego dotyczyła przesyłka) a co za tym idzie do dziś nie mam sprawnego aparatu, który był mi potrzebny na urlopie? Za to, że przez to miałem nieudany (nie tak udany jak mógł być) urlop? Za to wszystko mam zapłacić 28,5zł? Ani słowa przepraszam! Skandal! Ja z Waszych usług (odbiorca mojej paczki też, a to duży sklep internetowy i jeśli nie zależy wam na
mojej skromnej osobie j to chyba w tamtym przypadku tracicie wiele) korzystał już nie będę, ale domagam się oddania mi pieniędzy za wysłanie niedostarczonej przesyłki i opłaty za reklamację. Nie ukrywam też, że liczę na oficjalne przeprosiny Poczty Polskiej.
Zaznaczam, że sprawy bez pozytywnego załatwienia dla mnie nie zostawię.
W przypadku zwlekania z satysfakcjonującą mnie decyzją nadam sprawie inny bardziej oficjalny (i nieoficjalny też) tok, a wtedy będę domagał się odszkodowania za straty
finansowe (można je wyliczyć) i moralne.
Z poważaniem ….

W załączeniu przesyłam dowód nadania przesyłki.
I nie piszcie mi proszę, że mieliście jakiś strajk, bo nic mnie to nie
interesuje. JA ZAPŁACIŁEM ZA NIEZREALIZOWANĄ USŁUGĘ, A NA DODATEK ZA
REKLAMACJĘ TEJ USŁUGI. PAŃSTWO W PAŃSTWIE! WSTYDŹCIE SIĘ!”

Teraz pytanie jak Waszym zdaniem zareaguje Poczta? Czy mieliście podobne przypadki?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jkiś niezdecydowany jesteś jak panienka , raz chcesz raz nie chcesz ,więc jak ?? chcesz czy też nie chcesz?
co doterminowości to musisz rozumieć - też maja w firmie urlopy ,a człowiek ma normy i moze tyle a nie więcej dzwigać , inaczej pod paragraf sięga...
...Ty to wyrozumiały nie jesteś ,chciałbyś aby przesyłki jeżdziły za darmo??
a kto ma niby płacić ?
może ja??a może pam Kazio??
Twoja paczka Ty bulisz -i o co właściwie chodzi ,jakieś głupie dwadzieścia osiem pięćdziesiąt...
wstydził byś się raban robić o te paze groszy, kiedy ludzie w ameryce fortuny tracą
:placz :placz
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
jkiś niezdecydowany jesteś jak panienka , raz chcesz raz nie chcesz ,więc jak ?? chcesz czy też nie chcesz?
co doterminowości to musisz rozumieć - też maja w firmie urlopy ,a człowiek ma normy i moze tyle a nie więcej dzwigać , inaczej pod paragraf sięga...
...Ty to wyrozumiały nie jesteś ,chciałbyś aby przesyłki jeżdziły za darmo??
a kto ma niby płacić ?
może ja??a może pam Kazio??
Twoja paczka Ty bulisz -i o co właściwie chodzi ,jakieś głupie dwadzieścia osiem pięćdziesiąt...
wstydził byś się raban robić o te paze groszy, kiedy ludzie w ameryce fortuny tracą
:placz :placz

Ja Cię lubię, ale Ty mnie lepiej nie denerwuj.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:33 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

W dniu 09.07.2008r. żona złożyła reklamację. Za to, że paczka przeleżała w Waszych magazynach?

Czyli żona dopiero jutro złozy reklamację zly:
A Ty wiesz ile kosztuje składowanie :?: A może PP dzierżawi magazyn a opłata za m2 jest wysoka :?: zly:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:42 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Jarpo napisał:

W dniu 09.07.2008r. żona złożyła reklamację. Za to, że paczka przeleżała w Waszych magazynach?

Czyli żona dopiero jutro złozy reklamację zly:
A Ty wiesz ile kosztuje składowanie :?: A może PP dzierżawi magazyn a opłata za m2 jest wysoka :?: zly:

Przestańcie sobie jaja robić :evil: Z datą oczywiście pomyłka wesoly
Gdzie ja jestem? Nawet tu sami pocztowcy (zawoalowani) się znajdują. :evil:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:48 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
(...)
Teraz pytanie jak Waszym zdaniem zareaguje Poczta? Czy mieliście podobne przypadki?
Moim zdaniem dyrektor Poczty Polskiej osobiście przyniesie Ci te 28,50 na złotej tacy. Sam – niestety – nie miałem takiego przypadku, ale gdy przeczytałem Twoje pismo, to nabrałem przekonania, że odniesie ono taki właśnie skutek. wink:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:54 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
Jarpo napisał:
(...)
Teraz pytanie jak Waszym zdaniem zareaguje Poczta? Czy mieliście podobne przypadki?
Moim zdaniem dyrektor Poczty Polskiej osobiście przyniesie Ci te 28,50 na złotej tacy. Sam – niestety – nie miałem takiego przypadku, ale gdy przeczytałem Twoje pismo, to nabrałem przekonania, że odniesie ono taki właśnie skutek. wink:

No to ładnych mam tu kolegów! Tylko sobie jaja robią. Tu nie chodzi o jakieś 28,5 (a nie też chodzi, za co zapłaciłem?) ale o zasady!
Co w moim piśmie nie tak? Pisałem je w chwili wielkiego wzburzenia.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo spokojnie chłopie ,wyluzuj i pomyśl
-czy Ty aby sam do siebie tej paczki nie wysłałeś??
-ostatnio upały były... trudno się skoncentracić wesoly
wyślij umyślnym... napewno dojdzie
-tylko nie zapomnij mu znaczka przykleić... lol
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeginacie! Przeginacie Panowie i to mocno! :evil:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeeee tam przeginacie
sam przegiołeś ,pisząc do prezesa poczty że urlop miałeś do dupy bo ci aparatu zabrakło
-kto w to uwierzy?
na urlopie podstawa to:
zimne drinki
dobre towazycho
i gruby portfel
OO! jak byś napisał że przesyłka z kasą nie doszła i dlatego urlop do dupy, to kazdy da wiarę ... ale tak ,wiadomo czysta śćiema lol lol lol ...i chęć wyłudzenia...
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:14 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Pawel_K napisał:
Jarpo napisał:
(...)
Teraz pytanie jak Waszym zdaniem zareaguje Poczta? Czy mieliście podobne przypadki?
Moim zdaniem dyrektor Poczty Polskiej osobiście przyniesie Ci te 28,50 na złotej tacy. Sam – niestety – nie miałem takiego przypadku, ale gdy przeczytałem Twoje pismo, to nabrałem przekonania, że odniesie ono taki właśnie skutek. wink:

No to ładnych mam tu kolegów! Tylko sobie jaja robią. Tu nie chodzi o jakieś 28,5 (a nie też chodzi, za co zapłaciłem?) ale o zasady!
Co w moim piśmie nie tak? Pisałem je w chwili wielkiego wzburzenia.
No, dobrze. To teraz poważnie. Moim zdaniem masz szanse na zwrot tych pieniędzy, pod warunkiem, że wszystko jest dobrze udokumentowane: nadanie przesyłki, złożenie reklamacji, zwrot przesyłki, oraz powód zwrotu (bo może adresat się wyprowadził). Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zakresie Twoich praw i obowiązków Poczty, musiałbyś sięgnąć do odpowiednich ustaw, rozporządzeń i regulaminów wewnętrznych Poczty. To duża praca, ale – jak rzekłeś – tu chodzi o zasady.
Na odszkodowanie za poniesione straty szans nie widzę.
Niegdyś prowadziłem dla mojej mamy sprawę z ZUS-em, sprawę zdawałoby się oczywistą. Mama otrzymywała przez kilka lat z ZUSu zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami (były jej dość często potrzebne, bo prowadziła działalność gospodarczą). Po kilku latach przyszła informacja, że zalega ze składkami sprzed paru lat za okres kilku miesięcy: składki należy uiścić wraz z odsetkami. Co do samych składek należało się zgodzić, mama pogubiła się w skomplikowanych przepisach: myślała, że powinna płacić obniżoną składkę, a tymczasem należało płacić 100%. Niemniej jednak co do odsetek (które należą się za opóźnienie w zapłacie), to moim zdaniem za powstanie opóźnienia odpowiadał ZUS, gdyż udzielał fałszywych informacji o niezaleganiu. Gdyby sprawa wyszła wcześniej na jaw, odsetki nie urosłyby do tak horrendalnych rozmiarów. Ponadto obywatel ma prawo polegać na informacjach udzielanych mu przez organ administracji (są na to przepisy i w KPA, i w konstytucji). Chciałem się dobrze przygotować do sprawy, poszedłem do kolegi, który ma spore doświadczenie w tym zakresie. Szczegółowo przedstawiłem mu sprawę i moją koncepcję jej poprowadzenia. Odpowiedział mi jednym zdaniem, które chcę tu zacytować: „Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.
Twój list nie jest zły. Byłby nawet całkiem na miejscu, gdyby był skierowany do jakiejś innej, mniejszej firmy. Ale niestety odejście jednego klienta jest dla Poczty niezauważalne. Być może zwrócą Ci pieniądze, ale na list nawet nie odpowiedzą. Bo czy to się opłaci za 28,50 zł? Im wszak nie chodzi o zasady, ale o zysk przedsiębiorstwa.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:

OO! jak byś napisał że przesyłka z kasą nie doszła i dlatego urlop do dupy, to kazdy da wiarę ... ale tak ,wiadomo czysta śćiema lol lol lol ...i chęć wyłudzenia...

Czyli co szybko mam ich przeprosić, że chciałem wyłudzić 28,50? Obawiam się, że chyba nie przyjmą przeprosin. Zamkną mnie jak nic i kto mi paczki będzie przywoził, jak żona pewnie też będzie siedzieć za współudział.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Zenon napisał:

OO! jak byś napisał że przesyłka z kasą nie doszła i dlatego urlop do dupy, to kazdy da wiarę ... ale tak ,wiadomo czysta śćiema lol lol lol ...i chęć wyłudzenia...

Czyli co szybko mam ich przeprosić, że chciałem wyłudzić 28,50? Obawiam się, że chyba nie przyjmą przeprosin. Zamkną mnie jak nic i kto mi paczki będzie przywoził, jak żona pewnie też będzie siedzieć za współudział.


O! O! zaczynasz myślec pozytywnie lol
o paczki sie nie martw , masz kolegów z PW lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widzę oczami wyobraźni przejętego prezesa piszącego list z przeprosinami, który wysłany ginie...na poczcie. :-)
Jarpo, co Ty dziecko jesteś. Przez tyle lat będąc klientem żyłeś w piwnicy i nie wiesz co się dzieje?
Przedmiot reklamacji otrzymałeś, więc z tego punktu PP rozliczyła się z Tobą i nic nie możesz zrobić. PP ponadto nie odpowiada za straty moralne, odpowiada za to za pracowników. Jednak paczka nie zginęła a pracownicy mają niepodważalne prawo do strajku.
Mogą być Ci zwrócone koszty nadania. Koszty reklamacji nie, gdyż zostały pobrane zgodnie z procedurą. Może w przyszłości nauczysz się wysyłać przesyłki wartościowe, wtedy nieco inaczej jest to rozpatrywane a dyrekcja wie kogo konkretnie z pracowników szarpnąć za kieszeń.
I na koniec. Czy Ty naprawdę nie wiesz, że sprawy istotne i terminowe załatwia się pocztą kurierską? Jak na razie to wydaje mi się, ze jesteś zły, bo paczka nie zginęła, tak naprawdę.
A tak zupełnie na koniec. Czy jak sąsiad źle zaparkuje na ulicy, to też piszesz na policję? W imię zasad oczywiście.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:27 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.
Twój list nie jest zły. Byłby nawet całkiem na miejscu, gdyby był skierowany do jakiejś innej, mniejszej firmy. Ale niestety odejście jednego klienta jest dla Poczty niezauważalne. Być może zwrócą Ci pieniądze, ale na list nawet nie odpowiedzą. Bo czy to się opłaci za 28,50 zł? Im wszak nie chodzi o zasady, ale o zysk przedsiębiorstwa.


O podobnych sprawach w ZUS-ie miał audycję w Zetce Wajs. Poczta to pewnie podobna instytucja.
W normalnym kraju gdyby doszło do takiej sytuacji (gdyby doszło!) to ktoś z poczty zaraz po reklamacji powinien mnie PRZEPROSIĆ za zaistniałą sytuacje, a następnie próbować załatwić sprawę. Pewnie spytaliby czy chcę, aby wysłali przesyłkę do adresata czy z racji tego, że jest już długo po terminie mają odesłać ja do mnie. Na pewno nie zażądaliby pieniędzy za reklamację a i pewnie wysyłka byłaby gratisowa. Tylko czy jeszcze są normalne kraje?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Jarpo napisał:
Zenon napisał:

OO! jak byś napisał że przesyłka z kasą nie doszła i dlatego urlop do dupy, to kazdy da wiarę ... ale tak ,wiadomo czysta śćiema lol lol lol ...i chęć wyłudzenia...

Czyli co szybko mam ich przeprosić, że chciałem wyłudzić 28,50? Obawiam się, że chyba nie przyjmą przeprosin. Zamkną mnie jak nic i kto mi paczki będzie przywoził, jak żona pewnie też będzie siedzieć za współudział.


O! O! zaczynasz myślec pozytywnie lol
o paczki sie nie martw , masz kolegów z PW lol


To co? Zrzuta na jabłka i cebulę? ;-) :-D
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
A ja widzę oczami wyobraźni przejętego prezesa piszącego list z przeprosinami, który wysłany ginie...na poczcie. :-)

No tak się też może zdarzyć.
SSG napisał:
Jarpo, co Ty dziecko jesteś. Przez tyle lat będąc klientem żyłeś w piwnicy i nie wiesz co się dzieje?
Przedmiot reklamacji otrzymałeś, więc z tego punktu PP rozliczyła się z Tobą i nic nie możesz zrobić. PP ponadto nie odpowiada za straty moralne, odpowiada za to za pracowników. Jednak paczka nie zginęła a pracownicy mają niepodważalne prawo do strajku.
Mogą być Ci zwrócone koszty nadania. Koszty reklamacji nie, gdyż zostały pobrane zgodnie z procedurą. Może w przyszłości nauczysz się wysyłać przesyłki wartościowe, wtedy nieco inaczej jest to rozpatrywane a dyrekcja wie kogo konkretnie z pracowników szarpnąć za kieszeń.
I na koniec. Czy Ty naprawdę nie wiesz, że sprawy istotne i terminowe załatwia się pocztą kurierską? Jak na razie to wydaje mi się, ze jesteś zły, bo paczka nie zginęła, tak naprawdę.

Paczka była wysłana jako wartościowa i ubezpieczona, więc, o co chodzi?
Inaczej pewnie bym jej już nie oglądał.

SSG napisał:
A tak zupełnie na koniec. Czy jak sąsiad źle zaparkuje na ulicy, to też piszesz na policję? W imię zasad oczywiście.

A co Ty z tą policją? Ja złożyłem skargę zgodnie z procedurą a nie pisałem donosy! To co mam się cieszyć z tego, że nie napadło mnie kilku listonoszy z bejsbolami czy, że dyrektor poczty nie spowodował burzy z gradobiciem!
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Zenon napisał:
Jarpo napisał:
Zenon napisał:

OO! jak byś napisał że przesyłka z kasą nie doszła i dlatego urlop do dupy, to kazdy da wiarę ... ale tak ,wiadomo czysta śćiema lol lol lol ...i chęć wyłudzenia...

Czyli co szybko mam ich przeprosić, że chciałem wyłudzić 28,50? Obawiam się, że chyba nie przyjmą przeprosin. Zamkną mnie jak nic i kto mi paczki będzie przywoził, jak żona pewnie też będzie siedzieć za współudział.


O! O! zaczynasz myślec pozytywnie lol
o paczki sie nie martw , masz kolegów z PW lol


To co? Zrzuta na jabłka i cebulę? ;-) :-D

Jeszcze Polska nie zginęła....
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
SSG napisał:
Zenon napisał:
Jarpo napisał:
Zenon napisał:

OO! jak byś napisał że przesyłka z kasą nie doszła i dlatego urlop do dupy, to kazdy da wiarę ... ale tak ,wiadomo czysta śćiema lol lol lol ...i chęć wyłudzenia...

Czyli co szybko mam ich przeprosić, że chciałem wyłudzić 28,50? Obawiam się, że chyba nie przyjmą przeprosin. Zamkną mnie jak nic i kto mi paczki będzie przywoził, jak żona pewnie też będzie siedzieć za współudział.


O! O! zaczynasz myślec pozytywnie lol
o paczki sie nie martw , masz kolegów z PW lol


To co? Zrzuta na jabłka i cebulę? ;-) :-D

Jeszcze Polska nie zginęła....


Z ziemi polskieji do włoski... ;-)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Paczka była wysłana jako wartościowa i ubezpieczona, więc, o co chodzi?
Inaczej pewnie bym jej już nie oglądał.


No to sprawa zamknięta. Jednak zamiast skarżyć się zwykłe żadanie zwrotu kasy jest jak najbardziej uzasadnione. Mają czas na rozliczenie się.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:16 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:37 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech

no to fart pewnie adresat był w pierwszej strefie , inaczej czekała by do środy lol
Priorytetem wysyłałem nie raz ,i nie raz wysyłki nadawano dla mnie ,niestety
po kilku dniach dowiadywałem sę że przesyłka mimo pobrania opłaty PRIORYTETOWEJ nie mogła dojąć na dzień następny ,dlatego że adresat jest w drugiej ,trzeciej ,strefie
ja mogę jedynie złożyc skargę ... a że z natury nie lubie kopać się z koniem daje sobie siana wink:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Jarpo napisał:
Paczka była wysłana jako wartościowa i ubezpieczona, więc, o co chodzi?
Inaczej pewnie bym jej już nie oglądał.


No to sprawa zamknięta. Jednak zamiast skarżyć się zwykłe żadanie zwrotu kasy jest jak najbardziej uzasadnione. Mają czas na rozliczenie się.

To nie o to chodzi. Mylisz pojęcia. Gdyby paczka nie była ubezpieczona to po zaginięciu jej dostałbym jakieś marne grosze ustawowe. Dzięki temu, że była ubezpieczona nie zginęła.
Napisałem skargę do dyrekcji, bo z kim miałem rozmawiać o zwrocie kasy? Z tymi, którzy twierdzili, że wszystko w porządku? Twierdzisz, że za reklamację prawnie pobierają opłatę. Może i prawnie przecież u nas prawo nie musi być logiczne a tym bardziej sprawiedliwe. Ale zastanów się, dlaczego to ja mam płacić za reklamację! Jest w tym jakaś moja wina? Porządna instytucja w takiej sytuacji to płonęłaby ze wstydu a nie wyczyniała takie numery. A jeśli chodzi o przeprosiny to wolałbym, aby padły z wyższej instancji. Ci na dole pewnie robili wszystko zgodnie z procedurami. Tylko kto takie procedury wymyśla? Ja wiem, wychowałem się w minionej epoce gdzie takie postępowanie to był standard wiec nie powinno mnie nic dziwić, ale ludzie minęło już tyle lat i co nic się nie zmieniło na lepsze? Mimo że jest konkurencja?

Na pocieszenie powiem Wam, że kiedyś udało mi się załatwić milion razy trudniejsza sprawę. No, ale to był rok 1989 wiele wtedy się działo i co niektórym przedstawicielom nowo wybranej władzy jeszcze na czymś zależało. Teraz pewnie sprawa ciągnęłaby się latami. A tak to ruszyłem z mordą w pewnej instytucji, a później sprawę załatwiłem formalnie w Sejmie. Powiem tylko tyle, że w tej instytucji byli tak zszokowani, że całkiem się pogubili, ale jakoś wybrnęli z sytuacji, bo na kilkunastu chłopa tylko ja jeden śmiałem się nie zgadzać z ich pomysłem. Później dziękowali mi nawet niektórzy za załatwienie sprawy a inni do dziś nie maja pojęcia, co tak naprawdę wtedy się zmieniło. Nie pytajcie, jaka to sprawa, bo jak napiszę to, co niektórzy powiedzą żebym zapisał się do jakiegoś nowego ZBOWIDu a ja nie mam takiego zamiaru.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:43 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech

no to fart pewnie adresat był w pierwszej strefie , inaczej czekała by do środy lol

Na tych strefach to ja się nie znam, ale...przesyłka miała troszkę do przejechania wink: z Białobrzegów n/Pilicą do Kołobrzegu usmiech To chyba nie może być cały czas pierwsza strefa?
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:43 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech

Ja do tej pory z poczty też byłem zadowolony. Nawet bardzo. Do tej pory. :evil:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:49 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Zenon napisał:
Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech

no to fart pewnie adresat był w pierwszej strefie , inaczej czekała by do środy lol

Na tych strefach to ja się nie znam, ale...przesyłka miała troszkę do przejechania wink: z Białobrzegów n/Pilicą do Kołobrzegu usmiech To chyba nie może być cały czas pierwsza strefa?

Jeżeli to inna strefa i wiedzą, że nie mają szans na zrealizowanie przesyłki priorytetowej to nie powinni takowej przyjąć. Jednak gdy przyjęli i pobrali opłatę to nie ma zmiłuj. Takie tłumaczenie nie wchodzi w grę. Moja paczka była wysłana zaraz po zakończeniu strajku wiec chyba im się trochę przesyłek nazbierało. Z drugiej strony to jakaś głupota jest, że przesyłki priorytetowe, gdy nie uda ich się dostarczyć w terminie idą do nadawcy a nie do adresata.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 11:51 am    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech

Ja do tej pory z poczty też byłem zadowolony. Nawet bardzo. Do tej pory. :evil:

Jarek zapewniam Cię całkowicie na poważnie, że gdybyś miał do czynienia z TELE2, to byś Tych pocztowców może ciut inaczej oceniał. W każdym razie pomimo tego, że jestem spokojnym człowiekiem, to jak w tym roku zapukał do moich drzwi akwizytor TELE2, to żona mnie musiała powstrzymywać, żebym go nie spuścił po schodach :evil:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 12:05 pm    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Jarpo napisał:
Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech

Ja do tej pory z poczty też byłem zadowolony. Nawet bardzo. Do tej pory. :evil:

Jarek zapewniam Cię całkowicie na poważnie, że gdybyś miał do czynienia z TELE2, to byś Tych pocztowców może ciut inaczej oceniał. W każdym razie pomimo tego, że jestem spokojnym człowiekiem, to jak w tym roku zapukał do moich drzwi akwizytor TELE2, to żona mnie musiała powstrzymywać, żebym go nie spuścił po schodach :evil:

Tele2 ponaciągało różne babcie, którym wmówili, że będą mogły dzwonić prawie za darmo, a później był płacz. Co taka babcia mogła zrobić jak Ty prawnik masz to za swój sukces, że udało Ci się z nimi wygrać. Jednak po Twojej reakcji na widok akwizytora widzę, ze chyba chyba nie było łatwo. Ja pocztowców tak całkiem nie potępiam. Do tej pory byłem zadowolony z ich usług.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 12:14 pm    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

Jeśli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił.

A ja miałem identyczną sytuację jak Jarpo.
W ubiegłym roku wysłałem poleconym priorytetem paczuszkę do Krakowa, po tygodniu gość do którego paczka miała dotrzeć dał znać że jej jeszcze nie otrzymał, ale zaznaczył że poczeka jeszcze kilka dni i da znać czy dotarła, niestety po upływie drugiego tygodnia nic się nie zmieniło, poszedłem na pocztę złożyć reklamację na ich usługi, reklamacja z wielkim trudem została przyjęta proszono mnie abym się wstrzymał jeszcze kilka dni, może przez ten czas sprawa się wyjaśni, nie dałem się na to nabrać, nie ustąpiłem.
Minęło kilka kolejnych dni gdy nagle zapukał listonosz, okazało się że przyniósł mi zwrot czyli moją zaginioną paczkę i zażądał zapłaty za przesyłkę, musiałem zapłacić około 10.00 Pln tylko za to że paczka została odesłana z Krakowa do Lublina.
Człowiek do którego adresowana była paczka sprawdził u siebie na urzędzie czy taka przesyłka tam była, niestety nie było w ogóle jej tam nie dotarła, zaliczyła tylko główną sortownię w Krakowie tam po leżakowała i wróciła do Lublina skąd po raz drugi musiałem ją wysłać do miasta smoka Wawelskiego i po raz drugi pokryć koszty wysyłki, w sumie wyszło około 35 zeta.
Olałem pocztę dałem sobie spokój z próba odzyskania straconych pieniędzy, doszedłem do wniosku że szkoda sobie szarpać nerwy.
Podejrzewam jednak że takich klientów jak Jarpo czy ja poczta ma o wiele, wiele więcej i jeśli każdy odpuści tak jak ja to im to gra, kasa za friko.


Ps. Na moją reklamację P.P nie raczyła odpowiedzieć, o przeprosinach nie wspomnę.

BANDA ZŁODZIEI i tyle.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Wto Lip 08, 2008 12:54 pm, w całości zmieniany 2 razy
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowoœć: gdansk
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 12:16 pm    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.usmiech

usmiech


Wygrałem/uznano bez swiadectwa , okres pracy w szczegolnym charaktarze/
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko ZUS i PP sprawia wrażenie że są pewne niedociągnięcia w działalności zly:
Urzędy do których mozna napisać z prosbą np. o wyjasnienie spraw własności (Urząd Wojewódzki) mają w/g KPA na odpowiedź 30 dni a w sprawach skomplikowanych 60 na odpowiedź do człowieka.
Czy jeśli nie odpowiedzą ponoszą jakieś konsekwencje :?: Nie,bo co mozna im zrobić :?: Ano NIC :evil:
A teraz w drugą stronę:
Jeśli człowiek nie dotrzyma wobec urzędów państwowych terminów wskazanych w kodeksach czy ustawach tez nie ponosi konsekwencji :?:
Obawiam się że w tę stronę to nie robi i przepisy robią tylko jednostronnie zly:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 12:59 pm    Temat postu: Re: Problemy z Pocztą Polską Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Czez napisał:
Jarpo napisał:
Czez napisał:
Pawel_K napisał:
„Z ZUSem jeszcze nikt nie wygrał!”. I to jest konkluzja całej tej opowieści. Istotnie, przegrałem zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji.

Z ZUS-em to ja bym chyba nie odważył się grać, gdyż za cienki jestem.
Ale z TELE2 wygrałem usmiech
Jesli chodzi o Pocztę, to przypadek opisywany przez Jarka nigdy mi się nie przytrafił. Ostatni raz korzystałem z usług Poczty ponad tydzień temu, wysyłając dziecku na kolonie klapki. Klapki nadałem w piątek ok. 14:00, a w sobotę o 15:00 dzieciak już w nich śmigał usmiech

Ja do tej pory z poczty też byłem zadowolony. Nawet bardzo. Do tej pory. :evil:

Jarek zapewniam Cię całkowicie na poważnie, że gdybyś miał do czynienia z TELE2, to byś Tych pocztowców może ciut inaczej oceniał. W każdym razie pomimo tego, że jestem spokojnym człowiekiem, to jak w tym roku zapukał do moich drzwi akwizytor TELE2, to żona mnie musiała powstrzymywać, żebym go nie spuścił po schodach :evil:

Tele2 ponaciągało różne babcie, którym wmówili, że będą mogły dzwonić prawie za darmo, a później był płacz. Co taka babcia mogła zrobić jak Ty prawnik masz to za swój sukces, że udało Ci się z nimi wygrać. Jednak po Twojej reakcji na widok akwizytora widzę, ze chyba chyba nie było łatwo. Ja pocztowców tak całkiem nie potępiam. Do tej pory byłem zadowolony z ich usług.

Mnie nie naciągnięto nawet na złotówkę (nie dałem się), ani niczego mi nie wmówiono (nie dałem się) moja sprawa miała kilka wymiarów, w tym także kryminalny. 5 lat temu to się działo, ale jeszcze mną telepie.

Moja sprawa była podobna do TEJ SPRAWY, ale miała jeszcze "ciekawszy" przebieg...

1 marca 2003 r. wprowadziłem się do nowego mieszkania, sprzedając stare. Lokatorkę, która zamieszkała w moim starym mieszkaniu poprosiłem o gromadzenie poczty, która może przychodzić na stary adres. Przeprowadzka nastąpiła w ramach tej samej ulicy (ODLEGŁOŚĆ W LINII PROSTEJ 50 M), więc poprosiłem tą Panią, aby informowała co jakiś czas o przychodzących listach, a wtedy ja podejdę i odbiorę je. Przez jakiś czas to funkcjonowało, a później wakacje, urlopy itd.

W domu mam telefon stacjonarny, ale praktycznie nikt poza córką z niego nie korzysta. W połowie września córka stwierdziła, że telefon się zepsuł (został zablokowany). Żona bez pośpiechu, po jakimś czasie udała się do TPSA i dowiedziała się, że nie jest klientką TPSA tylko TELE2. Uznaliśmy z żoną, że to jakiś żart, gdyż nie podpisywaliśmy żadnych umów z TELE2. Próby telefonicznych kontaktów z TELE2 nie wyjasniły nam niczego, poza tym, że potwierdziły, iż staliśmy się klientami TELE2. To był tak mniej więcej poczatek października, kiedy zadzwoniła do mnie lokatorka mojego starego mieszkania i przestraszonym głosem oznajmiła mi, że są do mnie dwa listy w tym jeden z firmy windykacyjnej. Listy te były kierowane oczywiście na adres, pod którym nie zamieszkiwałem od 9 miesięcy.

Pierwszy list to było ponaglenie do zapłaty rachunków za czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, zaś drugi to pismo z firmy windykacyjnej z żądanie zapłaty rachunków i groźbą wpisania mnie na listę dłużników.

Do zapłaty miałem abonament za 4 miesiące i to bym jeszcze może przełknął, ale...za każde z ponagleń (zwykłe standardowe pisemka trzepane wg. jednego wzoru) zażyczono sobie o ile dobrze pamiętam po 22 zł., a firma windykacyjna dołożyła jeszcze 200 zł. za swoje usługi.

Rozpoczęła się walka o wydanie "mojej umowy", którą "zawarłem" z TELE2. Prób było kilka i żadna nie przyniosła rezultatu tzn. spławiano nas przez jakieś dwa tygodnie. Tu już nie wytrzymałem i skierowałem do nich pismo, iż mam uzasadnione podejrzenie dopuszczenia się przez pracowników TELE2 fałszerstwa umowy i jeśli nie wydadzą mi kopii umowy, to skieruję sprawę do prokuratury. Umowę wydano mi po mniej więcej 3 tygodniach. W tym czasie przyszło kolejne ponaglenie za 22 zł. i kolejne pismo z firmy windykacyjnej za 200 zł.

Umowa okazała się być sfałszowana. Fałszerz dysponował wszelkimi danymi mojej żony, a nawet musiał widzieć podpis żony, gdyż był całkiem nieźle podrobiony. Dane żony na całe szczęście były nieaktualne usmiech Tzn. "umowę spisano" pod koniec maja 2003 r. z numerem dowodu, który został zniszczony w marcu podczas wymiany dowodów i adresem zameldowania, pod którym nie mieszkaliśmy od 3 miesięcy usmiech

Tym razem już się nie obcyndalałem i wysłałem im bardzo ostre pismo. Po 2 miesiącach przeprosili i stwierdzili, że o fakcie fałszerstwa umowy sami powiadomią prokuraturę. Ani ja, ani żona nigdy nie zostaliśmy wezwania na żadne przesłuchanie i jak czytam wypociny rzecznika TELE2, że sami informują o faktach fałszerstw umów z klientami to....właśnie dlatego chciałem spuścić ich akwizytora ze schodów....

4 miesiące użerania się z gnojami w sprawie, którą mozna było załatwić 1 pismem w cztery godziny...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Nie tylko ZUS i PP sprawia wrażenie że są pewne niedociągnięcia w działalności zly:
Urzędy do których mozna napisać z prosbą np. o wyjasnienie spraw własności (Urząd Wojewódzki) mają w/g KPA na odpowiedź 30 dni a w sprawach skomplikowanych 60 na odpowiedź do człowieka.
Czy jeśli nie odpowiedzą ponoszą jakieś konsekwencje :?: Nie,bo co mozna im zrobić :?: Ano NIC :evil:
A teraz w drugą stronę:
Jeśli człowiek nie dotrzyma wobec urzędów państwowych terminów wskazanych w kodeksach czy ustawach tez nie ponosi konsekwencji :?:
Obawiam się że w tę stronę to nie robi i przepisy robią tylko jednostronnie zly:

po kilku pismach urzędowych i braku odpowiedzi uznałem że zwyczajowo brak odpowiedzi jest wyrażeniem zgody na...
jakież było moje zdziwienie kiedy po roku otrzymałem jakies ponaglenia w tamtych sprawach...
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
sacha napisał:
Nie tylko ZUS i PP sprawia wrażenie że są pewne niedociągnięcia w działalności zly:
Urzędy do których mozna napisać z prosbą np. o wyjasnienie spraw własności (Urząd Wojewódzki) mają w/g KPA na odpowiedź 30 dni a w sprawach skomplikowanych 60 na odpowiedź do człowieka.
Czy jeśli nie odpowiedzą ponoszą jakieś konsekwencje :?: Nie,bo co mozna im zrobić :?: Ano NIC :evil:
A teraz w drugą stronę:
Jeśli człowiek nie dotrzyma wobec urzędów państwowych terminów wskazanych w kodeksach czy ustawach tez nie ponosi konsekwencji :?:
Obawiam się że w tę stronę to nie robi i przepisy robią tylko jednostronnie zly:

po kilku pismach urzędowych i braku odpowiedzi uznałem że zwyczajowo brak odpowiedzi jest wyrażeniem zgody na...
jakież było moje zdziwienie kiedy po roku otrzymałem jakies ponaglenia w tamtych sprawach...
Zenonie,
W takiej sprawie należy – na podstawie art. 37 §1 k.p.a. – złożyć zażalenie na niezałatwienie sprawy w terminie. Serdecznie polecam korzystanie z tego przepisu, choćby dlatego, że sprawy takie są dość proste od strony dowodowej (każdy przecież bierze potwierdzenie złożenia pisma w urzędzie lub nadania listu poleconego zawierającego pismo). Z przepisem tym łączy się odpowiedzialność pracownika organu administracji, który dopuścił do opóźnienia (art. 38 k.p.a.) oraz odpowiedzialność Skarbu Państwa (a także Gminy) za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej (art. 417 §1 kodeksu cywilnego).
Natomiast, aby uznać, że milczenie oznacza zgodę organu, potrzebny jest specjalny przepis (tak bywa na przykład w prawie budowlanym). W żadnym razie nie należy domniemywać takiej milczącej zgody, gdy takowego przepisu nie ma.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
Z przepisem tym łączy się odpowiedzialność pracownika organu administracji, który dopuścił do opóźnienia (art. 38 k.p.a.) oraz odpowiedzialność Skarbu Państwa (a także Gminy) za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej (art. 417 §1 kodeksu cywilnego).

No tak,po napisaniu skargi pan naczelnik czy te kierownik wezwie procownika i powie mu: "Stasiu (Krzysiu,Grzesiu) jesteś beeee bo jakis dupek napisał skargę na urząd". zly:
A osoba prywatna za niedotrzymanie terminu zostanie pociągnięta za odpowiedzialność :roll: zly:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszcie co chcecie, ale nasza poczta w Knurowie dobrze sobie radzi. Sporo kupuję na allegro i nie trafilo mi się, że przesyłka gdzieś utknęła. Sporo paczek wysyłam ( wysyłałem - bo nie wiem, czy jeszcze będę wysyłał ) i też jakoś wszystko dochodziło. Problemy jedynie były z odbiorcami, którzy po otrzymaniu paczki nie raczyli napisać o tym. Człowiek się tylko martwił i jak się okazywało - zupełnie niepotrzebnie.
Wniosek z tego jeden. Jeśli coś nie dochodzi, to wina placówki, która wysyła.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczta Polska, ZUS, PZW, PZPN, i PZPR to jeden rodowód (nawet ci sami ludzie zly: ). Ale myślę, że za Twoją paczkę ktoś wyleci......do ministerstwa. wesoly, bo ja wierzę w spiskową teorię dziejów Polskich. Dałem temu wyraz jak pisałem, że wszyscy co w ciagu 10 lat grali w totka pilkarskiego powinni ten monopol podać o odszkodowanie bo wszystkie mecze były ustawiane. Od poczty tylko raz dostałem przeprosiny podpisane faksymilką.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
PJeśli coś nie dochodzi, to wina placówki, która wysyła.


Czyżby? Kupiłem aparat. Chciałem szybciej, bezpieczniej - wybrałem przesyłkę kurierem. Szkoda tylko, że dopiero później się okazało, że kurier to ... Pocztex. Czyli w sumie Poczta Polska. W piątek paczka wysłana. W sobotę powinna być (kurier pracuje też w soboty - paczka wysyłką "na drugi dzień do południa"). Powinien być ... tylko teoretycznie. Bo nie było. A specjalnie siedziałem w domu cały dzień - nawet na moment do sklepu nie wyszedłem. Myślę - trudno, w końcu to poczta, będzie po weekendzie. Poniedziałek - nic. Wtorek - nic. Środa - nie wytrzymałem. Telefon do Pocztexu i ... paczka już jest, ale nie została przeze mnie odebrana w sobotę. 8O Powinno być awizo. Nie ma. Sprawy nie potrafi wyjaśnić nawet kierownik - "Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego nie otrzymał Pan awiza. Ale paczka jest już na Poczcie, proszę jechać i odebrać." Nie wytrzymałem. Krótka rozmowa, przeprosiny i paczka na drugi dzień, z samego rana jest u mnie. Już więcej nie chcę mieć do czynienia z Pocztą Polską. A przynajmniej wtedy, gdy mi się spieszy.
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, śmieszne..."
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko alternatywy brak. Owszem są firmy kurierskie, ale one też nie są zupełnie "cacy", no i ceny wyższe. Jedno co jest w miarę pewne to termin dostarczenia. Jednak jakość dostarczenia bywa różna. Kolega niedawno kupił ploter, który został wysłany jedną ze znanych firm kurierskich. Ploter owszem przyszedł, ale połamany i z rozlanymi tuszami, więc wykładzina w biurze też ucierpiała. Pan, który raczył dostarczyć przesyłkę powiedział: "owszem upadł nam ten ploter ale to raczej nie od tego pękł, bo spadł na inną paczkę, więc było miękko". Zdębiałem szczerze mówiąc. Dobrze, że paczka była ubezpieczona....
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Już więcej nie chcę mieć do czynienia z Pocztą Polską. A przynajmniej wtedy, gdy mi się spieszy.

Miałem doczynienia z sześcioma lub siedmioma firmami kurierskimi i wszystkie poległy najczęściej w pierwszej bitwie . Na placu boja został DHL który na razie jeszcze mnie nie zawiódł . Tylko ta cena przesyłki zly: Za to PP bije wszystkich na głowę w ćwiczeniu cierpliwości delikwentów , którzy nieopatrznie skorzystali z jej usług . Niewyjaśnioną natomiast sprawą w PP jest to , że paczki ( nie jedna ) które docierały do mnie w najszybszym , rekordowym czasie , pochodziły z Bielska Białej . Sporo szybciej niż np. z Gdańska . Cud i tajemnica .
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Niewyjaśnioną natomiast sprawą w PP jest to , że paczki ( nie jedna ) które docierały do mnie w najszybszym , rekordowym czasie , pochodziły z Bielska Białej . Sporo szybciej niż np. z Gdańska . Cud i tajemnica .

Zaraz tam niewyjaśnioną wink:
Moim zdaniem jest tak. Przychodzi kierownik PP w Gdańsku i pyta się :
- Dużo dzisiaj paczek?
- Od groma, nie da sie przerobić! - odpowiadają pracownicy.
- No to sortujemy - dysponuje kierownik.
- Bielsko - Biała - natychmiast!
- Ustrzyki Dolne - natychmiast!
- Szklarska Poręba - natychmiast!
- Kościerzyna - Cooo....?
- Kościerzyna - powtarza pracownik.
- Kościerzyna...przecież ma rzut beretem do Gdańska! Jak by mu się spieszyło to by ruszył d... i sam po nią do nadawcy przyjechał. A jak mu się nie spieszy to niech chwilkę poczeka. Dawajcie następną...
- Hrubieszów - natychmiast!
wink:
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
..."Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego nie otrzymał Pan awiza. Ale paczka jest już na Poczcie, proszę jechać i odebrać." ...


Darek w zasadzie standardem Pocztex - u jest to że albo nie zostawiaja awiza, albo zostawiaja awizo bez sprawdzenia czy jest ktoś w domu. Miałem coś takiego parę razy i teraz jeżeli cos gdzieś kupię a jest mi to pilnie potrzebne to proszę o wysyłkę kurierem (UPS albo OPEK), drożej bo drożej ale pewniej.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Niewyjaśnioną natomiast sprawą w PP jest to , że paczki ( nie jedna ) które docierały do mnie w najszybszym , rekordowym czasie , pochodziły z Bielska Białej . Sporo szybciej niż np. z Gdańska . Cud i tajemnica .


Poczta Polska, najwyraźniej, tak jak i Pocztex dostarcza paczki tylko w sobie znany sposób. Paczka, o której pisałem, jak twierdzili na poczcie, szła do mnie z Raciborza przez ... Warszawę. 8O Kierunki im się pomyliły czy kolejny błąd na poczcie? :roll:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, śmieszne..."
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
jjjan napisał:
Niewyjaśnioną natomiast sprawą w PP jest to , że paczki ( nie jedna ) które docierały do mnie w najszybszym , rekordowym czasie , pochodziły z Bielska Białej . Sporo szybciej niż np. z Gdańska . Cud i tajemnica .


Poczta Polska, najwyraźniej, tak jak i Pocztex dostarcza paczki tylko w sobie znany sposób. Paczka, o której pisałem, jak twierdzili na poczcie, szła do mnie z Raciborza przez ... Warszawę. 8O Kierunki im się pomyliły czy kolejny błąd na poczcie? :roll:


Nic z tego - centralny system zarządzania i rejestrowania przesyłek. Nowoczesne rozwiązanie rodem z poprzedniej epoki.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 149