Czy wiesz, że...
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie wynika, iż dzienny połów wędkarza w Zalewie Zegrzyńskim w 1999 roku wynosił 1,13 kg (o 0,03 kg mniej, niż w kilku jeziorach gospodarstw rybackich). Łowiono przede wszystkim: leszcz - 33,57%, krąp - 15,89%, sum - 10,45%, sandacz - 8,61%, szczupak - 7,9%. Natomiast w 2000 roku wynosił 1,30 kg. Łowiono przede wszystkim: leszcz - 30,62%, krąp 7,24%, sum 5,46%, sandacz 11,78%, szczupak - 18,19%, okoń 12,66%, płoć 5,47%. Rocznie na wędkarza przypada około 44 kg ryb

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 255
 Zalogowani 0
 Wszyscy 255

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(136107) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136107) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136107) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136107) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136107) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136107) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(136107) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(136107) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721862) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721862) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Twoj patent i najlepsza przyneta na suma...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Twoj patent i najlepsza przyneta na suma...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołšczył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Podlasie
PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:53 pm    Temat postu: Twoj patent i najlepsza przyneta na suma... Odpowiedz z cytatem

Witam, jest jeszcze kilka miesięcy na przygotowania do połowu tej szlachetnej ryby, wiec najwyższy czas zbierać informacje na jej temat. Czyli jak w temacie, opisujcie swoje patenty na suma, tak jak np. na gruntówkę: wyjaśnijcie jak zamontowujecie zestaw, każdy inaczej to robi wiec możemy sie od siebie nauczyć wesoly Tak samo ważna jak zmontowanie zestawu jest przynęta, wiec co i w jakich warunkach jako przynętę stosujcie??
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze kilka miesięcy .... no tak, a u mnie to sum nie ma ani okresu ochronnego ani nawet wymiaru..... zachęcają jak mogą do łowienia - taka obfitość, na granicy z "plagą"...
co do tematu:
stacjonarnie to nie wiem, ale jeśli byłoby możliwe trolować po głębokościach to Manns 20+, 25+, 30+ w niebiesko-żółtych kolorach lub czarno-żółtych - będzie nie do zastąpienia.....
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołšczył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Podlasie
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze jest tu sporo osób które łowią sumy, ale dziwi mnie ze nikt nic nie pisze...
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....spoko. To taka prywatna pogawędkowa zmowa milczenia w proteście przeciwko kłusolom. Ponieważ w Polsce okres ochronny na suma trwa do końca czerwca, to aby nie ułatwiać życia kłusolom pewnie nikt nic nie napisze dla zasady. Według mojego prywatnego rozeznania - nie wiele ten protest wnosi a uwzględniając na przykład moje realia (jutro czyli dzisiaj idę prowokować sumy w Rodanie) jest nawet nieco niesprawiedliwy - to ostatecznie cóż poradzisz..... nie chcą to nie! ....ani to koleżeńskie, ani pogawędkowe no ale przecież się nikogo nie zmusi, nawet jeśli to absurd...
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
....spoko. To taka prywatna pogawędkowa zmowa milczenia w proteście przeciwko kłusolom. Ponieważ w Polsce okres ochronny na suma trwa do końca czerwca, to aby nie ułatwiać życia kłusolom pewnie nikt nic nie napisze dla zasady. Według mojego prywatnego rozeznania - nie wiele ten protest wnosi a uwzględniając na przykład moje realia (jutro czyli dzisiaj idę prowokować sumy w Rodanie) jest nawet nieco niesprawiedliwy - to ostatecznie cóż poradzisz..... nie chcą to nie! ....ani to koleżeńskie, ani pogawędkowe no ale przecież się nikogo nie zmusi, nawet jeśli to absurd...


Będę delikatny.
Chamstwem jest wykorzystywać moje prywatne zapatrywania do tworzenia uogólnień, które to niby panują na PW. Każdy sam decyduje, czy ma zabrać głos w danym temacie, czy też nie.
Twoje prywatne rozeznanie jest nad wyraz subiektywne i jak mało które pasuje do stwierdzenia: "sposób myśenia zależy od miejsca siedzenia".
Do absurdu nie mam odnośnika, nie dajesz takiego powodu, gdyż Twoje chamstwo nie opiera się na czymś nielogicznym, lecz na wyśmiewaniu zasad innych użytkowników tego portalu.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest taki Pan zwany "Człowiek Odry" łapie dużo, ale to dużo krąpi, zamyka w wielkiej beczce i do ciepłego. Daje to "tonę" białych robaków, które wrzuca w nurt i efektem tego jest jego największy sum 48 kg.
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dociu czy ty aby nie przesadzasz? 8O Nie tylko ty masz taki pogląd na tę sprawę, oprócz ciebie jest jeszcze wielu innych, którzy myślą tak jak ty.Być może mniej obficie od ciebie się wypowiadają ale kilkuwyrazowymi wstawkami w różnych tematach tego typu i to nie tylko w tym roku dają temu wyraz. To, że parę tygodni temu wypowiadałeś się na ten temat ponownie nie znaczy zaraz, że ja specjalnie w ciebie celuję a już na pewno nie nadaje się do tego, żeby zwyzywać mnie od chamów. I jeszcze jedno: nie wyśmiewam twoich ani niczyich zasad - to z kolei twoje uogólnienie. Pozwól mi łaskawie mieć własne zdanie. A jeśli chodzi o śmieszność, to co najmniej śmieszne, nie nie śmieszne, żenującym jest fakt napisania: będę delikatny, po czym zwyzywanie kogoś od chamów.
Dziwi mnie bardzo twoja wypowiedź, zwłaszcza jej agresywny charakter ad personam.....
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
Dociu czy ty aby nie przesadzasz? 8O Nie tylko ty masz taki pogląd na tę sprawę, oprócz ciebie jest jeszcze wielu innych, którzy myślą tak jak ty.Być może mniej obficie od ciebie się wypowiadają ale kilkuwyrazowymi wstawkami w różnych tematach tego typu i to nie tylko w tym roku dają temu wyraz. To, że parę tygodni temu wypowiadałeś się na ten temat ponownie nie znaczy zaraz, że ja specjalnie w ciebie celuję a już na pewno nie nadaje się do tego, żeby zwyzywać mnie od chamów. I jeszcze jedno: nie wyśmiewam twoich ani niczyich zasad - to z kolei twoje uogólnienie. Pozwól mi łaskawie mieć własne zdanie. A jeśli chodzi o śmieszność, to co najmniej śmieszne, nie nie śmieszne, żenującym jest fakt napisania: będę delikatny, po czym zwyzywanie kogoś od chamów.
Dziwi mnie bardzo twoja wypowiedź, zwłaszcza jej agresywny charakter ad personam.....


Nie wiem, czy się nie wysypiasz, czy przemęczony jesteś. Nie podejmowanie tematu o rybach, które mają aktualny okres ochronny było rozpatrywane pomiędzy nami kilka dni temu, przy okazji wątku o boleniu. Była to moja prywatna opinia, przez nikogo nie powielana ani nawet nie sugerowana. Każdy ma swoje powody do brania, lub nie brania, udziału w dyskusji lecz taką formułe napisałem wyłącznie ja. Nie siedzę nikomu w głowie i jeśli niepisze wprost, to nie domyślam się "co autor miał na myśli". Czy są inni "wyznawcy" takiej idei? Nie wiem, mam nadzieję, ze tak. Niestety, w odróżnieniu od Ciebie nie wiem kto ją wyznaje.
Zrobienie z mojej wypowiedzi ogólnofuromowej zmowy jest niestety chamstwem. Takie stwierdzenie sugeruje powszechne grubiaństwo, tym bardziej, że w świetle poprzedniej dyskusji napisałem wyraźnie, ze takie rozmowy osobiście mi nie przeszkadzają a jedynie ja nie będę brał w nich udziału.
Z kolei określenie moich zapatrywań jako "....ani to koleżeńskie, ani pogawędkowe no ale przecież się nikogo nie zmusi, nawet jeśli to absurd..." jest wyśmiewaniem i nie pomoże "odwracanie kota ogonem" próbując wcisnąć kit o własnym zdaniu. Można się z czymś zgadzać lub nie, wolna wola. Chcąc mieć prawo do własnego zdania i postępowania trzeba uszanować te same prawa u innych. W przeciwnym razie można być potraktowanym "delikatnie" albo po męsku - ostrzejszym słowem.
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnosisz wszystko co tu napisałem tylko i wyłącznie do siebie, cóż pozostań przy swoim - mówi się trudno.
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kielce
PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie widzę powodów dla których nie można nic pisać o sumie podczas jego okresu ochronnego.
Nie łowiłem nigdy sumów ale obserwowałem jak robią to moczykije nad wisłą w Tyńcu obok Krakowa. Na gruntówki z żyłką na oko 0.45 posyłali w główne koryto zestawy z pęczkami rosówek na kotwiczce + stalowy przypon 0.5 m. Efektami podczas jednej nocy były 2 sumy 12kg i 14kg.
O sposobach łowienia suma jest sporo informacji w necie. Łowią go z gruntu, na żywca, na trupa , na spining...
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ejże, porypało Was. Temat jest zupełnie inny. Nie umiejętność wyrażania tu znaczy. Kto lepiej komu dowali, domyślania się kontekstów itp. Merytorycznie mości panowie.
Sum najlepiej bierze na pojedynczą ochotkę z haczyczkiem 1.0
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 50